Жер қатынастары саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенттерiн бекiту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 250 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 тамызда N 3361 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 16 маусымдағы N 227 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 16.06.2016 N 227 қаулысымен (алғаш ресми жариялаған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілгендер бекітілсін:
1) "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) "Суармалы егістікті суарылмайтын алқап түрлеріне ауыстыруға шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыру шешімін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті.
2. "Жер қатынастары саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенттерiн бекiту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 16 маусымдағы № 199 қаулысының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2861 тіркелген, 2014 жылғы 9 тамыздағы "Северный Казахстан" облыстық газетінде және 2014 жылғы 9 тамызда "Солтүстік Қазақстан" облыстық газетінде жарияланған).
3.Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оны алғаш ресми жариялаған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімінің міндеттін атқарушы
В. Бубенко
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 250 қаулысымен бекітілген
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген тізбеге сәйкес, "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11050 тіркелген) бекітілген (бұдан әрі – Стандарт) "Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартына сәйкес облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке, заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы).
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:

Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых в сфере земельных отношений
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 15 июля 2015 года № 250. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 27 августа 2015 года № 3361. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 16 июня 2016 года N 227
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 16.06.2016 N 227 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков";
2) регламент государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством";
3) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ";
4) регламент государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка";
5) регламент государственной услуги "Выдача решений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий";
6) регламент государственной услуги "Выдача разрешений на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой".
2. Признать утратившим силу постановление акимата Северо-Казахстанской области от 16 июня 2014 года № 199 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2861, опубликовано 9 августа 2014 года в областной газете "Северный Казахстан" и 9 августа 2014 года в областной газете "Солтүстік Қазақстан").
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима
Северо-Казахстанской области
В. Бубенко
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 15 июля 2015 года № 250
Регламент государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области, районов и города областного значения (далее – услугодатель согласно перечня, указанного в приложении 1 к настоящему Регламенту), в соответствии с Стандартом государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11050) (далее – Стандарт).
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим, юридическим лицам (далее услугополучатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:

1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Өтініштер қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижелерін беру сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, жер учаскесінің орналасқан орны бойынша кезек күту тәртібінде көрсетіледі;
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - ХҚКО) - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін;
Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық кезек" тәртібінде көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілген қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – бекітілген жер учаскесін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобасы (бұдан әрі - бұйрық).
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының өтінімі және Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті мына құжаттармен қоса қабылдау болып табылады:
Көрсетілетін қызметті берушіге, ХҚКО-ға:
1) Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) жерге орналастыру жобасы;
4) мұнай және газды магистральды мұнай құбырларымен тасымалдауға, одан кейiнгі сақтау және көлiктiң басқа түрлеріне тиеуге байланысты мұнай-газ тасымалы инфрақұрылымының объектiлерiнің құрылысы үшiн жер учаскесі сұралған кезде Қазақстан Республикасының мұнай-газ тасымалдау көлігі инфрақұрылымы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органымен келiсу туралы құжат;
порталда:

1) канцелярию услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания; по месту нахождения земельного участка;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - ЦОН) - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству РК.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - утвержденный землеустроительный проект по формированию земельного участка (далее – приказ).
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя и принятие заявления по форме согласно приложению 1 к Стандарту с приложением следующих документов:
к услугодателю, в ЦОН:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
3) землеустроительный проект;
4) документ о согласовании с уполномоченным государственным органом Республики Казахстан в сфере нефтегазотранспортной инфраструктуры в случае испрашивания земельного участка для строительства объектов нефтегазотранспортной инфраструктуры, связанных с транспортировкой по магистральным нефтепроводам, последующим хранением и перевалкой нефти и газа на другие виды транспорта;
на портал:

1) Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық өтініш;
2) жерге орналастыру жобасының электрондық көшірмесі;
3) мұнай және газды магистральды мұнай құбырларымен тасымалдауға, одан кейiн сақтауға және көлiктiң басқа түрлеріне тиеуге байланысты мұнай-газ көлігі инфрақұрылымының объектiлерiн салу үшiн жер учаскесі сұралған жағдайда, Қазақстан Республикасының мұнай-газ тасымалдау көлігі инфрақұрылымы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органымен келiсу туралы құжаттың электрондық көшірмесі.
6. Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркейді және оның көшірмесіне қабылдау күнін және уақытын көрсете отырып тіркеу туралы белгі жасайды 15 (он бес) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, орындаушыны айқындайды, 3 (үш) сағат ішінде өтінішке бұрыштама қояды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтінішті қарайды, жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрық жобасын дайындайды 6 (алты) жұмыс күні ішінде;
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда құжаттарды қабылдау кезінен 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қатыстырудан дәлелді жазбаша бас тарту туралы жауап береді.
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бйрыққа, не өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапқа қол қояды 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға 15 (он) бес минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін, не өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап береді.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) қабылдау, тіркеу, тиісті құжаттарды қабылдау туралы белгі (көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері);
2) құжаттармен танысу, бұрыштама қою, жауапты орындаушыға өтініш пен құжаттар топтамасын жолдау (көрсетілетін қызметті берушінің басшысы);
3) өтінішті қарау, құжаттар толық болған жағдайда бұйрық жобасын дайындау (көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы);
4) бұйрыққа қол қою (көрсетілетін қызметті берушінің басшысы);
5) көрсетілетін қызметті алушыға беру, не ХҚКО-ға немесе электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін портал арқылы жіберу (көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы).

1) электронная заявка по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
2) электронная копия землеустроительного проекта;
3) электронная копия документа о согласовании с уполномоченным государственным органом Республики Казахстан в сфере нефтегазотранспортной инфраструктуры в случае испрашивания земельного участка для строительства объектов нефтегазотранспортной инфраструктуры, связанных с транспортировкой по магистральным нефтепроводам, последующим хранением и перевалкой нефти и газа на другие виды транспорта.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги яерез канцелярию услугодателя, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием заявления и пакета документов от услугополучателя регистрирует и делает отметку на его копии о регистрации с указанием даты и времени приема в течение не более 15 (пятнадцати) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет исполнителя, оформляет резолюцию на заявлении в течение 3 (трех) часов и передает ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает заявление, подготавливает проект приказа об утверждении землеустроительного проекта в течение 6 (шести) рабочих дней.
В случае неполноты предоставленных документов подготавливает письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов;
4) руководитель услугодателя подписывает приказ, либо письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги, либо письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 15 (пятнадцати) минут,
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием, регистрация, отметка о приеме документов (сотрудник канцелярии услугодателя);
2) ознакомление с заявлением, оформление резолюции, направление заявления и пакета документов ответственному исполнителю (руководитель услугодателя);
3) рассмотрение заявления, в случае полноты пакета документов подготовка проекта приказа (ответственный исполнитель);
4) подписание приказа (руководитель услугодателя);
5) выдача услугополучателю, либо передача в ЦОН или направление услугополучателю в форме электронного документа через портал результата оказания государственной услуги (ответственный исполнитель услугодателя).

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау осы Регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимылы тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. ХҚКО-ға өтініш білдіру кезінде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылды бастауға негіздеме ХҚКО инспекторның көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдау болып табылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір іс-қимылдың мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) ХҚКО-ның инспекторы өтініштің дұрыс толтырылуын және көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттар топтамасының осы Регламенттің 5-тармағына сәйкес толықтығын тексереді (5 (бес) минуттан аспайды).
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық тапсырмаған жағдайда ХҚКО-ның инспекторы өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Құжаттар топтамасын толық тапсырған кезде ХҚКО-ның инспекторы оларды "Халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған интеграцияланған ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінде тіркейді (бұдан әрі – ХҚКО ИАЖ) және көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді.
2) егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚКО-ның инспекторы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады (5 (бес) минуттан аспайды);
3) ХҚКО-ның инспекторы көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіреді, көрсетілетін қызметті алушы жайында тиісті ақпаратты және берілген құжаттардың тізімін ХҚКО ИАЖ енгізеді, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді (5 (бес) минуттан аспайды);

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги при обращении в ЦОН является принятие инспектором ЦОНа пакета документов от услугополучателя.
10. Содержание каждого действия, входящего в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) инспектор ЦОНа проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, предоставленных услугополучателем, на соответствие пункту 5 настоящего Регламента (не более 5 (пяти) минут).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, инспектор ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту.
При предоставлении полного пакета документов, инспектор ЦОНа регистрирует их в информационной системе "Интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения" (далее – ИИС ЦОН) и выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов.
2) инспектор ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан (не более 5 (пяти) минут);
3) инспектор ЦОНа идентифицирует личность услугополучателя, вносит соответствующую информацию об услугополучателе и список поданных документов в ИИС ЦОН, выдаҰт услугополучателю расписку о приҰме соответствующих документов (не более 5 (пяти) минут);

4) ХҚКО-ның инспекторы құжаттарды дайындайды және оларды көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік немесе осыған уәкілетті өзге де байланыс арқылы жібереді (1 (бір) жұмыс күнінен аспайды);
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері ХҚКО-ның инспекторынан өтінішті және құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркейді және құжаттарды қабылдау туралы берілетін құжаттар тізбесінде белгілейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді (15 (он бес) минуттан аспайды);
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, өтінішке бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушына жібереді (3 (үш) сағат ішінде);
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтінішті қарайды, бұйрық жобасын дайындайды, ұсынылған құжаттар толық емес жағдайда құжаттарды қабылдау кезінен 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап дайындайды (5 (бес) жұмыс күні ішінде);
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұйрыққа, не өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапқа қол қояды (1 (бір) жұмыс күні ішінде);
9) жауапты орындаушы ХҚКО-ға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (1 (бір) сағат ішінде), не өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап 15 (он бес) минут ішінде жолдайды;
10) ХҚКО-ның инспекторы тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді (15 (он бес) минуттан аспайды).
Көрсетілетін қызметті алушы белгіленген мерзімде қызмет нәтижесін алуға хабарласпаған жағдайда, ХҚКО оның 1 (бір) ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан соң оны көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің алынбай қалған нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтініште көрсетілген мекен-жай бойынша көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жолдайды.
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылын сипаттау осы Регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының іс-қимылдарының тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіруші нөмірі арқылы порталда тіркелуді (авторландыруды) жүзеге асырады;
Көрсетілетін қызметті алушының деректерін растау және қызметті таңдау туралы хабарлама жасалады, көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар бар болған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама жасалады.

4) инспектор ЦОНа подготавливает пакет документов и направляет его услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь (не более 1 (одного) рабочего дня);
5) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием заявления и пакета документов от инспектора ЦОНа, регистрирует их, отмечает в реестре передаваемых документов получение документов (не более 15 (пятнадцати) минут) и передает руководителю услугополучателя;
6) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, оформляет резолюцию на заявлении и передает ответственному исполнителю услугодателя (в течение 3 (трех) часов);
7) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает заявление, подготавливает проект приказа (в течение 5 (пяти) рабочих дней), а в случае неполноты предоставленных документов подготавливает письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов направляет руководителю услугодателя;
8) руководитель услугодателя подписывает приказ, либо письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 1 (одного) рабочего дня;
9) ответственный исполнитель направляет в ЦОН результат оказания государственной услуги (в течение 1 (одного) часа), либо письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 15 (пятнадцати) минут;
10) инспектор ЦОНа в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю (не более 15 (пятнадцати) минут).
В случаях, когда услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, ЦОН обеспечивает его хранение в течение 1 (одного) месяца, после чего передает его услугодателю.
Невостребованный результат оказания государственной услуги услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней направляет услугополучателю посредством почтовой связи по указанному в заявлении адресу.
Описание функционального взаимодействия информационных систем через ЦОН, задействованных в оказании государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
11. Порядок действий услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию (авторизацию) на портале посредством индивидуального идентификационного номера.
Формируется сообщение о подтверждении данных услугополучателя и выборе услуги, в случае имеющихся нарушений в данных услугополучателя формируется сообщение об отказе в оказании государственной услуги.

2) көрсетілетін қызметті алушы электрондық мемлекеттік қызметті таңдау, электрондық сұраныстың жолақтарын толтыру, Регламенттің 5-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса беру және көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасын (бұдан әрі - ЭЦҚ) сұранысты куәландыру (қол қою) және оның түпнұсқалығын растау үшін таңдау.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығы расталмаған жағдайда бас тарту туралы хабарлама жасалады.
3) электрондық сұранысты электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);

2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса, прикрепление документов, указанных в пункте 5 настоящего Регламента и выбор электронной цифровой подписи услугополучателя (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса и ее подтверждения подлинности.
В случае не подтверждения подлинности ЭЦП услугополучателя формируется сообщение об отказе.
3) Услугополучатель удостоверяет (подписывает) электронный запрос об оказании электронной государственной услуги посредством ЭЦП;

4) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері электрондық сұранысты тіркейді (15 (он бес) минуттан аспайды);
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық сұрату мәртебесі және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінің" мемлекеттік қызметті алу тарихында мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі туралы хабарламаны алады;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, өтінішке бұрыштама қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді (3 (үш) сағат ішінде);

4) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию электронного запроса (не более 15 (пятнадцати) минут).
Услугополучатель получает уведомление о статусе электронного запроса и сроке оказания государственной услуги в истории получения государственных услуг "личного кабинета" услугополучателя.
5) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, оформляет резолюцию на заявлении и передает его ответственному исполнителю (в течение 3 (трех) часов);

6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтінішті қарайды, бұйрық жобасын дайындайды (5 (бес) жұмыс күні ішінде);
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұйрыққа қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді (1 (бір) жұмыс күні ішінде);
8) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді (1 (бір) сағат ішінде);
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылын сипаттау осы Регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекіту" мемлекеттік қызметін көрсететін Солтүстік Қазақстан облысы жергілікті атқарушы органдарының тізбесі
р/с
Облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органның атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс телефон
Электрондық мекен-жайы
1
2
3
4
5
1
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58
8715-2-46-42-70
akimat@sko.kz
2
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл ауылы, Шоқан Уәлиханов көшесі, 44
8715-33-2-26-46
airtay-akimat@sko.kz
3
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ақжар ауданы Талшық ауылы
Целинная көшесі, 15
8715-46-2-14-41, 2-11-24
Akzhar-akimat@sko.kz
4
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирнов ауылы, Народная көшесі, 50
8715-32-2-11-59
akkain-akimat@sko.kz
5
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Явленка ауылы
Ленин көшесі, 10
8715-43- 2-15-01, 2-12-33
esil-akimat@sko.kz
6
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 10
8715-44- 2-12-32, 2-12-33
zhambil-akimat@sko.kz
7
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы,
Булаево қаласы, Юбилейная көшесі, 56

6) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает заявление, подготавливает проект приказа (в течение 5 (пяти) рабочих дней);
7) руководитель услугодателя подписывает приказ и передает его ответственному исполнителю услугодателя (в течение 1 (одного) рабочего дня);
8) ответственный исполнитель услугодателя направляет в "личный кабинет" услугополучателя результат оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП (в течение 1 (одного) часа);
Описание функционального взаимодействия информационных систем через портал, задействованных в оказании государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к Регламенту оказания государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков"
Перечень местных исполнительных органов Северо-Казахстанской области, осуществляющих оказание государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков"
п/п
Наименование местного исполнительного органа области, районов и города областного значения
Юридический адрес
Контактный телефон
Электронный адрес
1
2
3
4
5
1
Государственное учреждение "Аппарат акима Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58
8715-2-46-42-70
akimat@sko.kz
2
Государственное учреждение "Аппарат акима Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Шокана Уалиханова,44
8715-33-2-26-46
airtay-akimat@sko.kz
3
Государственное учреждение "Аппарат акима Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Акжарский район, село Талшик, улица Целинная, 15
8715-46-2-14-41, 2-11-24
Akzhar-akimat@sko.kz
4
Государственное учреждение "Аппарат акима Аккайынского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Народная, 50
8715-32-2-11-59
akkain-akimat@sko.kz
5
Государственное учреждение "Аппарат акима Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Явленка, улица Ленина, 10
8715-43- 2-15-01, 2-12-33
esil-akimat@sko.kz
6
Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 10
8715-44- 2-12-32, 2-12-33
zhambil-akimat@sko.kz
7
Государственное учреждение "Аппарат акима района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Юбилейная, 56

8715-31-2-12-90,
2-15-57
mzhumabaeva-akimat@sko.kz
8
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Бескөл ауылы, Гагарин көшесі, 11
8715-38-2-12-01
kyzylzhar-akimat@sko.kz
9
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Мамлютка қаласы, Сәбит Мұканов көшесі, 12
8715-41-2-15-90,
2-17-88
maml-akimat@sko.kz
10
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан,
Новоишимка ауылы
Абылайхан көшесі, 28.
8715-35- 2-13-07,
2-11-48
gmusrepova-akimat@sko.kz
11
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 197
8715-36-2-23-42
tainsha-akimat@sko.kz
12
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы Тимирязево ауылы, Шоқан Уәлиханов көшесі, 1
8715-37-2-12-33,

8715-31-2-12-90,
2-15-57
mzhumabaeva-akimat@sko.kz
8
Государственное учреждение "Аппарат акима Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, аул Бесколь, улица
Гагарина, 11
8715-38-2-12-01
kyzylzhar-akimat@sko.kz
9
Государственное учреждение "Аппарат акима Мамлютского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Мамлютский
район, город Мамлютка, улица Сабита Муканова, 12
8715-41-2-15-90,
2-17-88
maml-akimat@sko.kz
10
Государственное учреждение "Аппарат акима района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район имени Габита Мусрепова, село Новоишимское, улица Абылайхана, 28
8715-35- 2-13-07,
2-11-48
gmusrepova-akimat@sko.kz
11
Государственное учреждение "Аппарат акима Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тайыншинский район, город Тайынша, улица Конституции Казахстана, 197
8715-36-2-23-42
tainsha-akimat@sko.kz
12
Государственное учреждение "Аппарат акима Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский Тимирязево, улица Шокана Уалиханова, 1
8715-37-2-12-33,

2-12-40
Timiryazevo-akimat@sko.kz
13
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Уәлиханов ауданы, Кішкенекөл ауылы, Шоқан Уәлиханов көшесі, 85
8715-42-2-16-95
ualihan-akimat@sko.kz
14
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Жеңіс көшесі, 35

2-12-40
Timiryazevo-akimat@sko.kz
13
Государственное учреждение "Аппарат акима Уалихановского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская Уалихановский район, село Кишкенеколь, улица Шокана Уалиханова, 85
8715-42-2-16-95
ualihan-akimat@sko.kz
14
Государственное учреждение "Аппарат акима района Шал акына Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Шал акына, город Сергеевка, улица Победы, 35

8715-34-2-12-43,
2-14-80
shalakyn-akimat@sko.kz
15
"Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы,
Қазақстан Конституциясы көшесі, 23
8715-2-46-25-10
Petropavl@sko.kz
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекіту" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсету кезінде
Мемлекеттік қызметті Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсету кезінде
Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде
Шартты белгілер:
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 250 қаулысымен бекітілген
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Регламентке 1 қосымшада көрсетілген тізбеге сәйкес, "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11050 тіркелген) бекітілген (бұдан әрі – Стандарт) "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартына сәйкес облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет жеке, заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Өтініштер қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижелерін беру сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, жер учаскесінің орналасқан орны бойынша кезек күту тәртібінде көрсетіледі;

8715-34-2-12-43,
2-14-80
shalakyn-akimat@sko.kz
15
Государственное учреждение "Аппарат акима Петропавловска Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 23
8715-2-46-25-10
Petropavl@sko.kz
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги"Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков"
При оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя
При оказании государственной услуги через Центр обслуживания населения
При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 15 июля 2015 года
№ 250
Регламент государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области, районов и города областного значения (далее – услугодатель) согласно перечня, указанного в приложении 1 к настоящему Регламенту, в соответствии с Стандартом государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11050) (далее – Стандарт).
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим, юридическим лицам (далее услугополучатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания; по месту нахождения земельного участка;

2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - ХҚКО) - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін;
Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық кезек" тәртібінде көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының бекітілген актісі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының өтінімі және Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті мына құжаттармен қоса қабылдау болып табылады:
Көрсетілетін қызметті берушіге немесе ХҚКО-ға:
1) Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін мемлекеттік кәсіпорын есептеген жер учаскесінің бағалау құнын айқындау актісі.
6. Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркейді және оның көшірмесіне қабылдау күнін және уақытын көрсете отырып тіркеу туралы белгі жасайды немесе электрондық өтінішті тіркеуді жүзеге асырады, не берілетін құжаттар тізілімінде құжаттарды қабылдау туралы белгі жасайды, құжаттарды басшыға жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, өтінішке бұрыштама қояды және жауапты орындаушыға жібереді 3 (үш) сағат ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 2 (екі) жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасының толықтығын және жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау актісінің дұрыстығын тексереді және құжаттарды басшыға жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 3 (үш) сағат ішінде жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау актісіне қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне жібереді;

2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - ЦОН) - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству РК.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - утвержденный кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя и принятие услугодателем заявления по форме согласно приложению 1 к Стандарту с приложением следующих документов:
к услугодателю или в ЦОН:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
2) акт определения оценочной стоимости земельного участка, рассчитанный государственным предприятием, ведущим государственный земельный кадастр по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через канцелярию услугодателя, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием заявления и пакета документов от услугополучателя регистрирует и делает отметку на его копии о регистрации с указанием даты и времени приема или осуществляет регистрацию электронной заявки, либо отмечает в реестре передаваемых документов получение документов, направление документов руководителю;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, оформляет резолюцию на заявлении и передает ответственному исполнителю в течение 3 (трех) часов;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту пакета документов и достоверность акта определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка в течение 2 (двух) рабочих дней и передает документы руководителю;
4) руководитель услугодателя подписывает акт определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка в течение 3 (трех) часов и передает сотруднику канцелярии услугодателя;

5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға 15 (он) бес минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) қабылдау, тіркеу, құжаттарды қабылдау туралы белгі жасау, құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдау (көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері);
2) басшыны құжаттармен таныстыру, бұрыштама қою, жауапты орындаушыға өтініш пен құжаттар топтамасын жолдау (көрсетілетін қызметті берушінің басшы);
3) ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын және дұрыстығын тексеру, құжаттарды басшыға жолдау (көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы);
4) жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау актісіне қол қою және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне жіберу (көрсетілетін қызметті берушінің басшы);
5) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру, не ХҚКО-ға жіберу (көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау осы Регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимылы тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. ХҚКО-ға өтініш білдіру кезінде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылды бастауға негіздеме ХҚКО-ның инспекторынің көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдау болып табылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір іс-қимылдың мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) ХҚКО-ның инспекторы өтініштің дұрыс толтырылуын және көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттар топтамасының толықтығын тексереді (5 (бес) минуттан аспайды).
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық тапсырмаған жағдайда ХҚКО-ның инспекторы өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Құжаттар топтамасын толық тапсырған кезде ХҚКО-ның инспекторы оларды "Халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған интеграцияланған ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінде тіркейді (бұдан әрі – ХҚКО ИАЖ) және көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы талонды береді.

5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги в течение 15 (пятнадцати) минут,
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием, регистрация, отметка о приеме документов, направление документов руководителю услугодателя (сотрудник канцелярии услугодателя);
2) ознакомление руководителя с документами, наложение резолюции, направление заявления и пакета документов ответственному исполнителю (руководитель услугодателя);
3) проверка полноты и достоверности предоставленных документов, передача документов руководителю (ответственный исполнитель);
4) подписание акта определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и передача сотруднику канцелярии услугодателя (руководитель услугодателя);
5) выдача услугополучателю, либо передача в ЦОН результата оказания государственной услуги (ответственный исполнитель услугодателя).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги при обращении в ЦОН является принятие инспектором ЦОНа пакета документов от услугополучателя.
11. Содержание каждого действия, входящего в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) инспектор ЦОНа проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, предоставленных услугополучателем, (не более 5 (пяти) минут).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, инспектор ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту.
При предоставлении полного пакета документов, инспектор ЦОНа регистрирует их в информационной системе "Интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения" (далее – ИИС ЦОН) и выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов.

2) егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚКО-ның инспекторы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады (5 (бес) минуттан аспайды);
3) ХҚКО-ның инспекторы көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіреді, көрсетілетін қызметті алушы жайында тиісті ақпаратты және берілген құжаттардың тізімін ХҚКО ИАЖ енгізеді, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы талон береді (5 (бес) минуттан аспайды);
4) ХҚКО-ның инспекторы құжаттарды дайындайды және оларды көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік немесе осыған уәкілетті өзге де байланыс арқылы жібереді, (1 (бір) жұмыс күнінен аспайды);

2) инспектор ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан (не более 5 (пяти) минут);
3) инспектор ЦОНа идентифицирует личность услугополучателя, вносит соответствующую информацию об услугополучателе и список поданных документов в ИИС ЦОН, выдаҰт услугополучателю талон о приҰме соответствующих документов (не более 5 (пяти) минут);
4) инспектор ЦОНа подготавливает пакет документов и направляет его услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь (не более 1 (одного) рабочего дня);

5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері ХҚКО-ның инспекторынен өтінішті және құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркейді және құжаттардың қабылдаудың тапсырылатын құжаттар тізбесінде белгілейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді (15 (он бес) минуттан аспайды);
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, өтінішке бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді (2 (екі) сағат ішінде);

5) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием заявления и пакета документов от инспектора ЦОНа, регистрирует их и отмечает в реестре передаваемых документов получение документов и передает руководителю услугодателя (не более 15 (пятнадцати) минут);
6) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, оформляет резолюцию на заявлении и передает ответственному исполнителю услугодателя (в течение 2 (двух) часов);

7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттар топтамасының толықтығын және жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау актісінің дұрыстығын тексереді және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне жібереді (1 (бір) жұмыс күні ішінде);
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау актісіне қол қояды (3 (үш) сағат ішінде);
9) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ХҚКО-ға жібереді (1 (бір) сағат ішінде).

7) ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту пакета документов и достоверность акта определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и передает сотруднику канцелярии работодателя (в течение 1 (одного) рабочего дня);
8) руководитель услугодателя подписывает акт определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка (в течение 3 (трех) часов);
9) ответственный исполнитель направляет в ЦОН результат оказания государственной услуги (в течение 1 (одного) часа);

8715-2-46-25-10
Petropavl@sko.kz
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту"
Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсету кезінде
Мемлекеттік қызметті Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсету кезінде
Шартты белгілер:
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 250 қаулысымен бекітілген
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген тізбеге сәйкес, "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11050 тіркелген) бекітілген (бұдан әрі – Стандарт) "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартына сәйкес облыстың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет жеке, заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Өтініштер қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижелерін беру сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, жер учаскесінің орналасқан орны бойынша кезек күту тәртібінде көрсетіледі;
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - ХҚКО) - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін;
Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық кезек" тәртібінде көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;

8715-2-46-25-10
Petropavl@sko.kz
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством"
При оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя
При оказании государственной услуги через Центр обслуживания населения
Условные обозначения:
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 15 июля 2015 года
№ 250
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области, районов и города областного значения (далее – услугодатель) согласно перечня, указанного в приложении 1 к настоящему Регламенту), в соответствии с Стандартом государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11050) (далее – Стандарт).
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим, юридическим лицам (далее услугополучатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания; по месту нахождения земельного участка;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - ЦОН) - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству РК.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;

3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілген қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру туралы қаулы (бұдан әрі - рұқсат), не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық. Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы қаулыны қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық форматта ресімделеді және қағаз жеткізгіште басып шығарылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының өтінімі және Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті мына құжаттармен қоса қабылдау болып табылады:
Көрсетілетін қызметті берушіге, ХҚКО-ға:
1) Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқа талап етіледі);
3) іздестіру жұмыстарын жүргізу ауданының жоспары (схемасы);
4) іздестіру жұмыстарын орындауға тапсырманың көшірмесі.
порталда:
1) Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) іздестіру жұмыстарын жүргізу ауданы жоспарының (схемасы) электрондық көшірмесі;
3) іздестіру жұмыстарын орындауға тапсырманың электрондық көшірмесі.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркейді және оның көшірмесіне қабылдау күнін және уақытын көрсете отырып тіркеу туралы белгі жасайды немесе электрондық өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды 15 (он бес) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, орындаушы – облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органын айқындайды (бұдан әрі – уәкілетті орган), 1 (бір) жұмыс күні ішінде бұрыштамаға қол қояды және өтінішті орындаушыға жолдайды;

3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – постановление о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее – разрешение), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная. В случае обращения услугополучателя за результатами оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме и распечатывается на бумажном носителе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя и принятие услугодателем заявления, по форме согласно приложению 1 к Стандарту с приложением следующих документов:
к услугодателю, в ЦОН:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
3) план (схема) участка проведения изыскательских работ;
4) копии задания на выполнение изыскательских работ.
на портал:
1) электронная заявка по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
2) электронная копия плана (схема) участка проведения изыскательских работ;
3) электронная копия задания на выполнение изыскательских работ.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием заявления и пакета документов от услугополучателя, регистрирует и делает отметку на его копии о регистрации с указанием даты и времени приема или осуществляет регистрацию электронной заявки и направляет руководителю услугодателя в течение не более 15 (пятнадцати) минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет исполнителя - уполномоченный орган по земельным отношениям области, района (города областного значения) (далее – уполномоченный орган), оформляет резолюцию на заявлении в течение 1 (одного) рабочего дня и направлет заявление исполнителю;

3) уәкілетті органның басшысы құжаттармен танысады, 1 (бір) жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны айқындайды және оған өтінішті жолдайды;
4) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттарды тексереді, рұқсат беру туралы қаулы жобасын әзірлейді, келіседі және енгізеді, не дәлелді бас тарту туралы жауап 6 (алты) жұмыс күні ішінде.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда құжаттарды қабылдау кезінен 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді жазбаша бас тарту туралы жауап дайындайды.
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсат беру туралы қаулыға, не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 15 (он бес) минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді, не портал арқылы электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) қабылдау, тіркеу, тиісті құжаттарды қабылдау туралы туралы белгі жасау (кеңсе қызметкері);
2) бұрыштама қою, уәкілетті органға өтініш пен құжаттар топтамасын жолдау (басшы);
3) көрсетілетін қызметті алушының өтінішімен танысу, жауапты орындаушыны айқындау (уәкілетті органның басшысы);
4) рұқсат беру туралы қаулы жобасын әзірлеу, келісу, не дәлелді бас тарту туралы жауап (жауапты орындаушы);
5) рұқсат беру туралы қаулыға, не дәлелді бас тарту туралы жауапқа қол қою (көрсетілетін қызметті берушінің басшысы);
6) көрсетілетін қызметті алушыға беру, не ХҚКО-ға немесе мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін портал арқылы электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жіберу (кеңсе қызметкері).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) уәкілетті органның басшысы;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау осы Регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.

3) руководитель уполномоченного органа ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя в течение 1 (одного) рабочего дня и направляет ему заявление;
4) ответственный исполнитель проверяет предоставленные документы, разрабатывает, согласовывает и вносит проект постановления о выдаче разрешения либо мотивированный отказ в течение 6 (шести) рабочих дней.
В случае неполноты предоставленных документов подгатавливает письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов;
5) Руководитель услугодателя подписывает постановление о выдаче разрешения либо мотивированный ответ об отказе в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) сотрудник канцелярии услугодателя, выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги в течение 15 (пятнадцати) минут, или направляет услугополучателю в форме электронного документа через портал.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием, регистрация, отметка о приеме документов (сотрудник канцелярии);
2) оформление резолюции, направление заявления и пакета документов в уполномоченный орган (руководитель услугодателя);
3) ознакомление с заявлением услугополучателя, определение ответственного исполнителя (руководитель уполномоченного органа);
4) разработка, согласование проекта постановления о выдаче разрешения либо мотивированный отказ (ответственный исполнитель уполномоченного органа);
5) Подписание постановления о выдаче разрешения либо мотивированного ответа об отказе (руководитель услугодателя);
6) выдача услугополучателю, либо направление в ЦОН или услугополучателю в форме электронного документа через портал результата оказания государственной услуги (сотрудник канцелярии).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель уполномоченного органа;
4) ответственный исполнительуполномоченного органа.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимылы тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. ХҚКО-ға өтініш білдіру кезінде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылды бастауға негіздеме ХҚКО-ның инспекторының көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдау болып табылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір іс-қимылдың мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) ХҚКО-ның инспекторы өтініштің дұрыс толтырылуын және көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттар топтамасының осы Регламенттің 5-тармағына сәйкес толықтығын тексереді (5 (бес) минуттан аспайды).
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық тапсырмаған жағдайда ХҚКО-ның инспекторы өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Құжаттар топтамасын толық тапсырған кезде ХҚКО-ның инспекторы оларды "Халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған интеграцияланған ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінде тіркейді (бұдан әрі – ХҚКО ИАЖ) және көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы талонды береді.
2) егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚКО-ның инспекторы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады (5 (бес) минуттан аспайды);
3) ХҚКО-ның инспекторы көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіреді, көрсетілетін қызметті алушы жайында тиісті ақпаратты және берілген құжаттардың тізімін ХҚКО ИАЖ енгізеді, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді (5 (бес) минуттан аспайды);
4) ХҚКО-ның инспекторы құжаттарды дайындайды және оларды көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік немесе осыған уәкілетті өзге де байланыс арқылы жібереді, (1 (бір) жұмыс күнінен аспайды);
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері ХҚКО-ның инспекторынен өтінішті және құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркейді және құжаттардың қабылдаудың тапсырылатын құжаттар тізбесінде белгілейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды (15 (он бес) минуттан аспайды);
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен танысады, орындаушы-уәкілетті органды айқындайды, өтінішке бұрыштама қояды және өтінішті орындаушыға жібереді (1 (бір) жұмыс күні ішінде);

4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги при обращении в ЦОН является принятие инспектором ЦОНа пакета документов от услугополучателя.
11. Содержание каждого действия, входящего в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) инспектор ЦОНа проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, предоставленных услугополучателем, на соответствие пункту 5 настоящего Регламента (не более 5(пяти) минут).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, инспектор ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту.
При предоставлении полного пакета документов, инспектор ЦОНа регистрирует их в информационной системе "Интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения" (далее – ИИС ЦОН) и выдает услугополучателю талон о приеме соответствующих документов.
2) инспектор ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан (не более 5 (пяти) минут);
3) инспектор ЦОНа идентифицирует личность услугополучателя, вносит соответствующую информацию об услугополучателе и список поданных документов в ИИС ЦОН, выдаҰт услугополучателю расписку о приҰме соответствующих документов (не более 5 (пяти) минут);
4) инспектор ЦОНа подготавливает пакет документов и направляет его услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь (не более 1 (одного) рабочего дня);
5) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием заявления и пакета документов от инспектора ЦОНа, регистрирует их и отмечает в реестре передаваемых документов получение документов (не более 15 (пятнадцати) минут) и направляет руководителю услугодателя;
6) руководитель услугодателя ознакамливается с документами услугополучателя, определяет исполнителя - уполномоченный орган, оформляет резолюцию на заявлении (в течение 1 (одного) рабочего дня) и направляет заявление исполнителю;

7) уәкілетті органның басшысы құжаттармен танысады және жауапты орындаушыны айқындайды (1 (бір) жұмыс күні ішінде);
8) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттарды тексереді, рұқсат беру туралы қаулы жобасын әзірлейді, келіседі және енгізеді, не дәлелді бас тарту туралы жауап дайындайды (5 (бес) жұмыс күні ішінде);
9) көрсетілетін қызметті беруші рұқсат беру туралы қаулыға, не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және кеңсе қызметкеріне жібереді (1 (бір) жұмыс күні ішінде).
10) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ХҚКО-ға жібереді (1 (бір) сағат ішінде).
11) ХҚКО-ның инспекторы тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметтің көрсету нәтижесін береді (15 (он бес) минуттан аспайды).
Көрсетілетін қызметті алушы белгіленген мерзімде қызмет нәтижесін алуға хабарласпаған жағдайда, ХҚКО оның 1 (бір) ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан соң оны көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің алынбай қалған нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтініште көрсетілген мекен-жай бойынша көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жолдайды.
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылын сипаттау осы Регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
12. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының іс-қимылдарының тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі арқылы порталда тіркелуді (авторландыруды) жүзеге асырады;
Көрсетілетін қызметті алушының деректерін растау және қызметті таңдау туралы хабарлама жасалады, не көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар бар болған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама жасалады.
2) көрсетілетін қызметті алушы электрондық мемлекеттік қызметті таңдау, электрондық сұраныстың жолақтарын толтыру, осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса беру және көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасын (бұдан әрі - ЭЦҚ) сұранысты куәландыру (қол қою) және оның түпнұсқалығын растау үшін таңдау.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығы расталмаған жағдайда бас тарту туралы хабарлама жасалады.

7) руководитель уполномоченного органа ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя (в течение 1 (одного) рабочего дня);
8) ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет предоставленные документы, разрабатывает, согласовывает и вносит проект постановления о выдаче разрешения либо подготавливает мотивированный ответ об отказе (в течение 5 (пяти) рабочих дней);
9) услугодатель подписывает постановление о выдаче разрешения либо мотивированный ответ об отказе (в течение 1 (одного) рабочего дня) и передает сотруднику канцелярии;
10) сотрудник канцелярии услугодателя направляет в ЦОН результат оказания государственной услуги (в течение 1 (одного) часа);
11) инспектор ЦОНа в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю (не более 15 (пятнадцати) минут).
В случаях, когда услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, ЦОН обеспечивает его хранение в течение 1 (одного) месяца, после чего передает его услугодателю.
Невостребованный результат государственной услуги услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней направляет услугополучателю посредством почтовой связи по указанному в заявлении адресу.
Описание функционального взаимодействия информационных систем через ЦОН, задействованных в оказании государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
12. Порядок действий услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию (авторизацию) на портале посредством индивидуального идентификационного номера.
Формируется сообщение о подтверждении данных услугополучателя и выборе услуги, в случае имеющихся нарушений в данных услугополучателя формируется сообщение об отказе в оказании государственной услуги.
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса, прикрепление документов, указанных в пункте 5 настоящего Регламента и выбор электронной цифровой подписи услугополучателя (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса и ее подтверждения подлинности.
В случае не подтверждения подлинности ЭЦП услугополучателя формируется сообщение об отказе.

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішімен танысады, орындаушыны – уәкілетті органын айқындайды, өтінішке бұрыштамаға қояды және құжаттарды орындаушыға жолдайды (1 (бір) жұмыс күні ішінде);
6) уәкілетті органның басшысы жауапты орындаушыны айқындайды және оған құжаттарды жолдайды (1 (бір) жұмыс күні ішінде);
7) уәкілетті органның жауапты орындаушы ұсынылған құжаттарды тексереді, рұқсат беру туралы қаулы жобасын әзірлейді, келіседі және енгізеді, не дәлелді бас тарту туралы жауап дайындайды (6 (алты) жұмыс күні ішінде);

5) руководитель услугодателя ознакамливается с заявлением услугополучателя определяет исполнителя - уполномоченный орган оформляет резолюцию на заявлении (в течение 1 (одного) рабочего дня) и направляет документы исполнителю;
6) руководитель уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя и направляет ему документы (в течение 1 (одного) рабочего дня);
7) ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет предоставленные документы, разрабатывает, согласовывает и вносит проект постановления о выдаче разрешения либо мотивированный ответ об отказе (в течение 6 (шести) рабочих дней);

8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсат беру туралы қаулыға, не дәлелді бас тарту туралы жауапқа қол қояды және кеңсе қызметкеріне жібереді (1 (бір) жұмыс күні ішінде).
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді (қабылданғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей);
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылын сипаттау осы Регламентке 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсететін Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органдарының тізбесі
р/с
Облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органның атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс телефон
Электрондық мекен-жайы
1
2
3
4
5
1
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58
8715-2-46-42-70
akimat@sko.kz
2
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл ауылы, Шоқан Уәлиханов көшесі, 44
8715-33-2-26-46
airtay-akimat@sko.kz
3
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ақжар ауданы Талшық ауылы Целинная көшесі, 15
8715-46-2-14-41, 2-11-24
Akzhar-akimat@sko.kz
4
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирнов ауылы, Народная көшесі, 50
8715-32-2-11-59
akkain-akimat@sko.kz
5
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Явленка ауылы
Ленин көшесі, 10
8715-43- 2-15-01, 2-12-33
esil-akimat@sko.kz
6
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 10
8715-44- 2-12-32, 2-12-33
zhambil-akimat@sko.kz
7
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы, Булаево қаласы, Юбилейная көшесі, 56

8) Руководитель услугодателя подписывает постановление о выдаче разрешения либо мотивированный ответ об отказе и передает сотруднику канцелярии (в течение 1 (одного) рабочего дня);
9) сотрудник канцелярии услугодателя направляет в "личный кабинет" услугополучателя результат оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП (в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней после его принятия).
Описание функционального взаимодействия информационных систем через портал, задействованных в оказании государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к Регламенту оказания государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ"
Перечень местных исполнительных органов Северо-Казахстанской области, осуществляющих оказание государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ"
п/п
Наименование
местного исполнительного органа области, районов и города
областного
значения
Юридический адрес
Контактный телефон
Электронный адрес
1
2
3
4
5
1
Государственное учреждение "Аппарат акима Северо- Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58
8715-2-46-42-70
akimat@sko.kz
2
Государственное учреждение "Аппарат акима Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Шокана Уалиханова,44
8715-33-2-26-46
airtay-akimat@sko.kz
3
Государственное учреждение "Аппарат акима Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская область, Акжарский район, село Талшик, улица Целинная, 15
8715-46-2-14-41, 2-11-24
Akzhar-akimat@sko.kz
4
Государственное учреждение "Аппарат акима Аккайынского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Народная, 50
8715-32-2-11-59
akkain-akimat@sko.kz
5
Государственное учреждение "Аппарат акима Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Явленка, улица Ленина, 10
8715-43- 2-15-01, 2-12-33
esil-akimat@sko.kz
6
Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 10
8715-44- 2-12-32, 2-12-33
zhambil-akimat@sko.kz
7
Государственное учреждение "Аппарат акима района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Юбилейная, 56

8715-2-46-25-10
Petropavl@sko.kz
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру"
Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсету кезінде
Мемлекеттік қызметті Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсету кезінде
Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде
Шартты белгілер:
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 250 қаулысымен бекітілген
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Регламентке 1 қосымшада көрсетілген тізбеге сәйкес, "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11050 тіркелген) бекітілген (бұдан әрі – Стандарт) "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет жеке, заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Өтініштер қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижелерін беру сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, жер учаскесінің орналасқан орны бойынша кезек күту тәртібінде көрсетіледі;
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - ХҚКО) Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық кезек" тәртібінде көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;

8715-2-46-25-10
Petropavl@sko.kz
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Выдача постановления о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача постановления о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ"
При оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя
При оказании государственной услуги через Центр обслуживания населения
При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Утвержден постановлением акиматаСеверо-Казахстанской области от 15 июля 2015 года № 250
Регламент государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом Северо-Казахстанской области, районов и города областного значения, акимами городов районного значения, села, сельского округа (далее – услугодатель) согласно перечня, указанного в приложении 1 к настоящему Регламенту, в соответствии с Стандартом государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11050) (далее – Стандарт).
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим, юридическим лицам (далее услугополучатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания; по месту нахождения земельного участка;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - ЦОН) - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству РК.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;

3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілген қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - Стандартына 10-тармақпен көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы қаулы, не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушімен Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті мына құжаттармен қоса қабылдау болып табылады:
Көрсетілетін қызметті берушіге, ХҚКО-ға:
1) Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) жер учаскесін сатып алу қажет болған жағдайда, жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісі;
порталда:
1) Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық өтініш;
2) жер учаскесін сатып алу қажет болған жағдайда, жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының актісі - құжаттың электрондық көшірмесі;
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркейді және оның көшірмесіне қабылдау күнін және уақытын көрсете отырып тіркеу туралы белгі жасайды немесе электрондық өтінішті тіркеуді жүзеге асырады, не берілетін құжаттар тізілімінде құжаттарды қабылдау туралы белгі жасайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді (15 (он бес) минуттан аспайды);
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішпен танысады, орындаушы – облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органын (бұдан әрі – уәкілетті орган), не сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесін (бұдан әрі – құрылымдық бөлімше) айқындайды, өтінішке бұрыштама қояды 3 (үш) жұмыс күні ішінде және жауапты орындаушыға жолдайды;

3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - постановление об изменении целевого назначения земельного участка либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренном пунктом 10 к Стандарту.
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления, по форме согласно приложению 1 к Стандарту с приложением следующих документов:
к услугодателю, в ЦОН:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
3) акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка в случае необходимости выкупа земельного участка;
на портал:
1) электронная заявка по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
2) электронная копия акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка в случае необходимости выкупа земельного участка.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через канцелярию услугодателя, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием заявления и пакета документов от услугополучателя, регистрирует и делает отметку на его копии о регистрации с указанием даты и времени приема или осуществляет регистрацию электронной заявки, либо отмечает в реестре передаваемых документов получение документов не более 15 (пятнадцати) минут и передает руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с здокументами, определяет исполнителя – уполномоченный орган по земельным отношениям области, района (города областного значения) (далее – уполномоченный       орган) либо структурное подразделение, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства (далее - структурное подразделение), оформляет резолюцию на заявлении в течение 3 (трех) календарных дней и направляет ответственному исполнителю;

3) уәкілетті органның, не құрылымдық бөлімшенің басшысы 2 (екі) жұмыс күні ішінде жауапты орындаушыны айқындайды және оған көрсетілетін қызметті алушының өтінімін жолдайды;
4) уәкілетті органның, не құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушы ұсынылған құжаттарды тексереді, жер комиссиясының отырысына құжаттар топтамасын дайындайды және комиссияның қорытындысы негізінде, ал бекітілген жер-кадастр жоспары негізінде құрылыс мақсаттары үшін елді мекен шегінде орналасқан жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту жағдайында тиісті қаулы жобасын дайындайды және жер комиссиясының шешімін шығару және жер-кадастрлық жоспарын бекіту кезінен 20 (жиырма) күнтізбелік күн ішінде көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда құжаттарды қабылдау кезінен 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қатыстырудан дәлелді жазбаша бас тарту туралы жауап береді.
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 3 (үш) жұмыс күні ішінде нысаналы мақсатын өзгерту туралы қаулыға, не нысаналы мақсатын өзгертуден бас тарту туралы жауапқа қол қояды;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға 1 (бір) минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді немесе портал арқылы электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) қабылдау, тіркеу, құжаттарды қабылдау туралы туралы белгі жасау (көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері);
2) құжаттармен танысу, бұрыштама қою, уәкілетті органға, не құрылымдық бөлімшеге өтініш пен құжаттар топтамасын жолдау (көрсетілетін қызметті берушінің басшысы);
3) жауапты орындаушыны белгілеу және оған көрсетілетін қызметті алушының өтінімін жолдау (уәкілетті органның, не құрылымдық бөлімшенің басшысы);
4) ұсынылған құжаттарды қарау, тиісті қаулы жобасын дайындау (уәкілетті органның не құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушы);
5) жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы, не нысаналы мақсатын өзгертуден бас тарту туралы қаулыға қол қою (көрсетілетін қызметті берушінің басшысы);
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру, не ХҚКО-ға немесе көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы электрондық құжат нысанында жіберу (көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері);

3) руководитель уполномоченного органа либо структурного подразделения определяет ответственного исполнителя в течение 2 (двух) календарных дней и направляет ему заявление услугополучателя;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа либо структурного подразделения, проверяет предоставленные документы, подготавливает пакет документов на заседание земельной комиссии и на основании заключения комиссии, а в случае изменения целевого назначения земельного участка, расположенного в черте населенного пункта, для целей строительства на основании утвержденного земельно-кадастрового плана, подготавливает соответствующий проект постановления и передает услугодателю в течение 20 (двадцати) календарных дней с момента вынесения решения земельной комиссии, либо утверждения земельно-кадастрового плана.
В случае неполноты предоставленных документов подготавливает письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 2 (двух) календарных дней с момента получения документов;
5) руководитель услугодателя подписывает постановление об изменении целевого назначения либо ответ об отказе в изменении целевого назначения земельного участка в течение 3 (трех) календарных дней;
6) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги или направляет услугополучателю в форме электронного документа через портал в течение 1 (одного) календарного дня.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием, регистрация, отметка о приеме документов (сотрудник канцелярии услугодателя);
2) ознакомление с докуменетами, оформление резолюции, направление заявления и пакета документов в уполномоченный орган либо в структурное подразделение (руководитель услугодателя);
3) определение ответственного исполнителя и направление ему заявления услугополучателя (руководитель уполномоченного органа либо структурного подразделения);
4) рассмотрение предоставленных документов, подготовка соответствующего проекта постановления (ответственный исполнитель уполномоченного органа либо структурного подразделения);
5) подписание постановления об изменении либо об отказе в изменении целевого назначения земельного участка (руководитель услугодателя);
6) выдача услугополучателю, либо передача в ЦОН или услугополучателю в форме электронного документа через портал результата оказания государственной услуги (сотрудник канцелярии услугодателя).

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) уәкілетті органның, не құрылымдық бөлімшенің басшысы;
4) куәкілетті органның не құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушы;
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау осы Регламентке 2 А қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимылы тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. ХҚКО-ға өтініш білдіру кезінде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылды бастауға негіздеме ХҚКО-ның қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын қабылдау болып табылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процестерінің құрамына кіретін әрбір іс-қимылдың мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) ХҚКО-ның қызметкері өтініштің дұрыс толтырылуын және көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттар топтамасының толықтығын тексереді (5 (бес) минуттан аспайды).
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық тапсырмаған жағдайда ХҚКО-ның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Құжаттар топтамасын толық тапсырған кезде ХҚКО-ның қызметкері оларды "Халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған интеграцияланған ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінде тіркейді (бұдан әрі – ХҚКО ИАЖ) және көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді.
2) егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚКО-ның инспекторы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады (5 (бес) минуттан аспайды);
3) ХҚКО-ның инспекторы көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіреді, көрсетілетін қызметті алушы жайында тиісті ақпаратты және берілген құжаттардың тізімін ХҚКО ИАЖ енгізеді, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы талон береді (5 (бес) минуттан аспайды);

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель уполномоченного органа либо структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа либо структурного подразделения.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги при обращении в ЦОН является принятие инспектором ЦОНа пакета документов от услугополучателя.
11. Содержание каждого действия, входящего в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) инспектор ЦОНа проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, предоставленных услугополучателем (не более 5 (пяти) минут).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, инспектор ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту.
При предоставлении полного пакета документов, инспектор ЦОНа регистрирует их в информационной системе "Интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения" (далее – ИИС ЦОН) и выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов.
2) инспектор ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан (не более 5 (пяти) минут);
3) инспектор ЦОНа идентифицирует личность услугополучателя, вносит соответствующую информацию об услугополучателе и список поданных документов в ИИС ЦОН, выдаҰт услугополучателю талон о приҰме соответствующих документов (не более 5 (пяти) минут);

12. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының іс-қимылдарының тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіруші нөмірі арқылы порталда тіркелуді (авторландыруды) жүзеге асырады;
Көрсетілетін қызметті алушының деректерін растау және қызметті таңдау туралы хабарлама жасалады, не көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар бар болған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама жасалды.
2) көрсетілетін қызметті алушы электрондық мемлекеттік қызметті таңдау, электрондық сұраныстың жолақтарын толтыру, осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса беру және көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасын (бұдан әрі - ЭЦҚ) сұранысты куәландыру (қол қою) және оның түпнұсқалығын растау үшін таңдау.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығы расталмаған жағдайда бас тарту туралы хабарлама жасалады.
3) электрондық сұранысты электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
4) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері электрондық сұранысты тіркеуді жүзеге асырады (15 (он бес) минуттан аспайды);
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық сұрату мәртебесі және көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінің мемлекеттік қызметті алу тарихында мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі туралы хабарламаны алады;

12. Порядок действий услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию (авторизацию) на портале посредством индивидуального идентификационного номера.
Формируется сообщение о подтверждении данных услугополучателя и выборе услуги, в случае имеющихся нарушений в данных услугополучателя формируется сообщение об отказе в оказании государственной услуги.
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса, прикрепление документов, указанных в пункте 5 настоящего Регламента и выбор электронной цифровой подписи услугополучателя (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса и ее подтверждения подлинности.
В случае не подтверждения подлинности ЭЦП услугополучателя формируется сообщение об отказе.
3) удостоверение (подписание) электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП;
4) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию электронной заявки (не более 15 (пятнадцати) минут).
Услугополучатель получает уведомление о статусе электронного запроса и сроке оказания государственной услуги в истории получения государственных услуг "личного кабинета" услугополучателя.

8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 3 (үш) жұмыс күні ішінде нысаналы мақсатын өзгерту туралы қаулыға, не нысаналы мақсатын өзгертуден бас тарту туралы жауапқа қол қояды;
9) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды (қабылданғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктермей).
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылын сипаттау осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік қызметін көрсететін Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органдарының тізбесі
р/с
Облыстың, аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, селолардың, селолық округтердің атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс телефон
Электрондық пошта мекен-жайы
1
2
3
4
5
1
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58
8715-2-46-42-70
akimat@sko.kz
Айыртау ауданы
2
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл ауылы, Шоқан Уәлиханов көшесі, 44

8) руководитель услугодателя подписывает постановление об изменении целевого назначения либо ответ об отказе в изменении целевого назначения земельного участка в течение 3 (трех) календарных дней;
9) сотрудник канцелярии услугодателя направляет в "личный кабинет" услугополучателя результат оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП (в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней после его принятия).
Описание функционального взаимодействия информационных систем через портал, задействованных в оказании государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к Регламенту оказания государственной услуги "Выдача решения на изменения целевого назначения земельного участка"
Перечень местных исполнительных органов Северо-Казахстанской области, осуществляющих оказание государственной услуги "Выдача решения на изменения целевого назначения земельного участка"
п/п
Наименование местного исполнительного органа области, районов, города областного значения, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов
Юридический адрес
Контактный телефон
Адрес электронной почты
1
2
3
4
5
1
Государственное учреждение "Аппарат акима Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58
8715-2-46-42-70
akimat@sko.kz
Айыртауский район
2
Государственное учреждение "Аппарат акима Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Шокана Уалиханова, 44

8715-33-2-26-46
airtay-akimat@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Володар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл ауылы, М. Янко көшесі, 19
8715-33-2-18-57
volodar.so@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Арықбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Арыкбалык ауылы, Центральная көшесі, 17
8715-33-4-11-41
santonovskiy@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Антонов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Антоновка ауылы, Ленин көшесі, 39
8715-33-2-61-17
santonovskiy@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Украин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Кирилловка ауылы, Ленин көшесі, 38
8715-33-2-41-82
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Сырымбет ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Сырымбет ауылы, Школьная көшесі, 2
8715-33-5-47-86
okrug.syrymbet@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Казанка ауылы
8715-33-2-31-48
kazanskiy-so@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Нижнебурлук ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Нижний –Бурлук ауылы, Центральная көшесі 34
8715-33-4-84-44
nizhniyburluk.so@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Гусаковка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Гусаковка ауылы, Школьная көшесі, 40
8715-33-4-82-17
gokrug@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Имантау ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Имантау ауылы, Ленин көшесі, 51
8715-33-4-55-43
akimatimantau@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Лобанов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Лобанов ауылы, Ленин көшесі, 29
8715-33-4-62-44
akimat_lobanovo@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Константиновка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Константиновка ауылы, Куйбышев көшесі, 70
8715-33-4-82-17
Konstantinovskiyso
@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Қамсақты ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Карасевка ауылы, Мир көшесі

8715-33-2-26-46
airtay-akimat@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Володарского сельского округа Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Саумалколь, улица Янко, 19
8715-33-2-18-57
volodar.so@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Арыкбалыкского сельского округа Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Арыкбалык, улица Центральная, 17
8715-33-4-11-41
santonovskiy@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Антоновского сельского округа Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Антоновка, улица Ленина, 39
8715-33-2-61-17
santonovskiy@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Украинского сельского округа Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Кирилловка, улица Ленина, 38
8715-33-2-41-82
Государственное учреждение "Аппарат акима Сырымбетского сельского округа Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Сырымбет, улица Школьная, 2
8715-33-5-47-86
okrug.syrymbet@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Казанка
8715-33-2-31-48
kazanskiy-so@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Нижнебурлукского сельского округа Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Нижний – Бурлук, улица Центральная, 34
8715-33-4-84-44
nizhniyburluk.so@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Гусаковского сельского округа Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Гусаковка, улица Школьная, 40
8715-33-4-82-17
gokrug@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Имантауского сельского округа Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Имантау, улица Ленина, 51
8715-33-4-55-43
akimatimantau@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Лобановского сельского округа Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Лобаново, улица Ленина, 29
8715-33-4-62-44
akimat_lobanovo@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Константиновского сельского округа Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Константиновка, улица Куйбышева, 70
8715-33-4-82-17
Konstantinovskiyso
@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Камсактинского сельского округа Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Карасевка, улица Мира

8715-33-2-53-22
kamsakti@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Қаратал ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Каратал ауылы, Орталык көшесі, 2
8715-33-5-16-28
airtay-akimat@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Елецк ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, ауданы, Елецк ауылы, Зеленая көшесі, 34
8715-33-2-96-34
airtay-akimat@sko.kz
Ақжар ауданы
3
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік месі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ақжар ауданы Талшық ауылы, Целинная көшесі, 15
8715-46-2-14-41, 2-11-24
Akzhar-akimat@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Айсарин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ақжар ауданы, Айсары ауылы, Ленин көшесі, 5
8715-46-5-13-46
akzhar-aisarinsk@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Ақжарқын ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы, Акжаркын ауылы, Ленин көшесі, 5-үй
8715-46-5-22-94
akzhar-sovhozny@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Алқатерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ақжар ауданы, Алқатерек ауылы, Ғабдуллин көшесі, 1-үй
8715-46-3-32-22
akzhar-alkatereksk@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Ұялы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ақжар ауданы, Ұялы ауылы, Маркин көшесі
8715-46-4-02-10
akzhar-uyaly@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Восход ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ақжар ауданы, Восход ауылы, Қонаев көшесі, 5-үй
8715-46-5-19-93
akzhar-voshodsk@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Кеңащы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ақжар ауданы, Кеңащы ауылы, Гагарин көшесі
8715-46-2-17-97
akzhar-kenashinsk@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Кіші-қарой ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ақжар ауданы, Кіші-қарой ауылы, Ақан Сері көшесі, 13-үй,
8715-46-3-55-99
akzhar-kishikaroisk @sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Қулыкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ақжар ауданы, Қулыкөл ауылы, Школьная көшесі, 3-үй,

8715-33-2-53-22
kamsakti@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Каратальского сельского округа Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Каратал, улица Орталык, 2
8715-33-5-16-28
airtay-akimat@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Елецкого сельского округа Айыртауского района Северо-Казахстанской области"
Айыртауский район, село Елецкое, улица Зеленая, 34
8715-33-2-96-34
airtay-akimat@sko.kz
Акжарский район
3
Государственное учреждение "Аппарат акима Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Акжарский район, село Талшик, улица Целинная, 15
8715-46-2-14-41, 2-11-24
Akzhar-akimat@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Айсаринского сельского округа Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Акжарский район, село Айсара, улица Абая, дом 10
8715-46-5-13-46
akzhar-aisarinsk@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Акжаркынского сельского округа Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская область, Акжарский район село Акжаркын, улица Ленина, дом 5
8715-46-5-22-94
akzhar-sovhozny@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Алкатерекского сельского округа Акжарского района Северо-Казахстанской области Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Акжарский район, село Алкатерек, улица Габдуллина, дом 1
8715-46-3-32-22
akzhar-alkatereksk@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Уялинского сельского округа Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Акжарский район, село Уялы, улица Маркина
8715-46-4-02-10
akzhar-uyaly@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Восходского сельского округа Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская область, Акжарский район, село Восход, улица Кунаева, дом 5
8715-46-5-19-93
akzhar-voshodsk@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Кенащинского сельского округа Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская область, Акжарский район, село Кенащи, улица Гагарина
8715-46-2-17-97
akzhar-kenashinsk@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Кишикаройского сельского округа Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Акжарский район, село Кишикарой, улица Акансеры, дом 13
8715-46-3-55-99
akzhar-kishikaroisk @sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Кулыкольского сельского округа Акжарского района Северо-Казахстанской области Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Акжарский район, село Кулыколь, улица Школьная, дом 3

8715-46-5-16-60
akzhar-kulykolsk@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Ленинград ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ақжар ауданы, Ленинград ауылы
8715-46-3-14-73
akzhar-leningradsk@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Май ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ақжар ауданы, Май ауылы
8715-46-5-19-04
akzhar-maisk@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Новосел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ақжар ауданы, Новосел ауылы, Гвардейская
8715-59-2-01-25
akzhar-novoselsk@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы Талшық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ақжар ауданы, Талшық ауылы, Целинная көшесі, 20-үй
8715-46-7-90-77
akzhar-talshiks@sko.kz
Аққайың ауданы
4
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Талшық ауылы, Целинная өшесі, 15
8715-32-2-11-59
akkain-akimat@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Смирнов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирнов ауылы, 9 мамыр көшесі, 67
8715-32-2-13-90
akimat.smirnovo@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Аралағаш ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Аралағаш ауылы, Центральная көшесі, 26
8715-32-5-26-35, 5-26-08
arso.akkain99@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Астрахан ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Астраханка ауылы, Горький көшесі
8715-32-2-93-33
astrahan_sel@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Власов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Власовка ауылы
8715-32-2-75-39
vlasovka_15@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Григорьев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Трудовое ауылы, Пионерская көшесі
8715-32-5-28-70
emiliya_tkachenko@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Иванов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Ивановка ауылы

8715-46-5-16-60
akzhar-kulykolsk@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Ленинградского сельского округа Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Акжарский район, село Ленинградское
8715-46-3-14-73
akzhar-leningradsk@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Майского сельского округа Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Акжарский район, село Майское
8715-46-5-19-04
akzhar-maisk@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Новосельского сельского округа Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская область, Акжарский район, село Новосельское, улица Гвардейская, дом 2
8715-59-2-01-25
akzhar-novoselsk@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Талшикского сельского округа Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Акжарский район, село Талшик, улица Целинная, дом 20
8715-46-7-90-77
akzhar-talshiks@sko.kz
Аккайынский район
4
Государственное учреждение "Аппарат акима Аккайынского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Аккайынский район, село Смирново, улица Народная, 50
8715-32-2-11-59
akkain-akimat@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Смирновского сельского округа Аккайынского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Аккайынский район, село Смирново, улица 9 мая, 67
8715-32-2-13-90
akimat.smirnovo@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Aралагашского сельского округа Аккайынского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская область, Аккайынский район, село Аралагаш, улица Центральная, 26
8715-32-5-26-35, 5-26-08
arso.akkain99@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Астраханского сельского округа Аккайынского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Аккайынский район, село Астраханка, улица Горького
8715-32-2-93-33
astrahan_sel@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Власовского сельского округа Аккайынского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Аккайынский район, село Власовка
8715-32-2-75-39
vlasovka_15@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Григорьевского сельского округа Аккайынского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Аккайынский район, село Трудовое, улица Пионерская
8715-32-5-28-70
emiliya_tkachenko@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Ивановского сельского округа Аккайынского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Аккайынский район, село Ивановка, улица Мира

8715-32-5-23-66
okrugivanovka@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Қыялы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Қиялы ауылы, Горький көшесі
8715-32-2-5512, 2-55-80
guakimat_2010@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Лесной ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Ленин ауылы
8715-32-2-96-84
lesnoe.ok@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Полтав ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Полтавка ауылы, Советская көшесі
8715-32-2-63-16, 2-63-80
guldenaro@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Токушин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Токушин ауылы, Мир көшесі, 14
8715-32-2-68-08, 2-66-13
akktso@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Шағалалы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Шағалалы ауылы
8715-32-2-35-23
akk_chso@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы Черкасск ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Черкасск ауылы, Ильичевская көшесі
8715-32-2-35-23
akimat-cher@rambler.ru
Есіл ауданы
5
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Явленка ауылы, Ленин көшесі, 10
8715-43- 2-15-01, 2-12-33
esil-akimat@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Алматы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Өрнек ауылы, Школьная көшесі, 13
8715-43-5-20-23
almatinski-esil@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Амангелді ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Амангелді ауылы, Н.Махин көшесі, 49
8715-43-2-54-44
amangeldy-esl.sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бесқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Бесқұдық ауылы, Жуков көшесі, 9
8715-43- 5-42-48
akimatbeskuduk@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Бұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Бұлақ ауылы, Мұқанов көшесі, 3

8715-32-5-23-66
okrugivanovka@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Киялинского сельского округа Аккайынского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Аккайынский район, село Киялы, улица Горького
8715-32-2-5512, 2-55-80
guakimat_2010@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Лесного сельского округа Аккайынского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Аккайынский район, село Ленинское
8715-32-2-96-84
lesnoe.ok@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Полтавского сельского округа Аккайынского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Аккайынский район, село Полтавка, улица Советская
8715-32-2-63-16, 2-63-80
guldenaro@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Токушинского сельского округа Аккайынского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Аккайынский район, село Токуши, улица Мира, 14
8715-32-2-68-08, 2-66-13
akktso@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима аульного округа Шагалалы Аккайынского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Аккайынский район, аул Шагалалы
8715-32-2-35-23
akk_chso@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Черкасского сельского округа Аккайынского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Аккайынский район, село Черкасское, улица Ильичевская
8715-32-2-35-23
akimat-cher@rambler.ru
Есильский район
5
Государственное учреждение "Аппарат акима
Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская область, Есильский район, село Явленка, улица Ленина, 10
8715-43- 2-15-01, 2-12-33
esil-akimat@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Алматинского Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Урнек улица Школьная, 13
8715-43-5-20-23
almatinski-esil@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Амангельдинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Амангельды, улица Махина, 49
8715-43-2-54-44
amangeldy-esl.sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Бескудукского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Бескудук, улица Жукова, 9
8715-43- 5-42-48
akimatbeskuduk@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Булакского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Булак, улица Муканова, 3

8715-43- 3-12-75
bulak-esl.sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Волошин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы Волошинка ауылы, Пушкин көшесі, 6
8715-43- 5-40-18
voloshinski-esil@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Чириковка ауылы, Мұхтар Әуезов көшесі, 19
8715-43- 2-51-30
zarechny-esil@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Заградов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Заградовка ауылы, Мир көшесі, 18а.
8715-43-3-57-19
zagradovski-esil@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Ильинка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Ильинка ауылы, Ленин көшесі, 47
8715-43-2-71-75
ilinski-esil@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Корнеевка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Корнеевка ауылы, Первомай көшесі, 7
8715-43-3-16-07
korneevski-esil@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Николаевка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Николаевка ауылы, Школьная көшесі, 17
8715-43-2-65-13
8715-43-2-65-13 nikolaevski-esil@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Петров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Петровка ауылы, Жарков көшесі, 102
8715-43-2-47-32
petrovski-esil@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Покровка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Покровка ауылы, Первомай көшесі, 2
8715-43-2-37-79
pokrovski-esil@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Спасов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Спасовка ауылы, Иманов көшесі, 7
8715-43- 5-35-96
spasovka-esl.sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Торанғұл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Торанғұл ауылы, Центральная көшесі, 3
8715-43- 5-11-44
tarangulski-esil@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Яснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Ясновка ауылы, Молодежная, 52

8715-43- 3-12-75
bulak-esl.sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Волошинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Волошинка, улица Пушкина, 6
8715-43- 5-40-18
voloshinski-esil@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Заречного сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Чириковка, улица Мухтара Ауэзова, 19
8715-43- 2-51-30
zarechny-esil@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Заградовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Заградовка, улица Мира, 18а
8715-43-3-57-19
zagradovski-esil@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Ильинского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Ильинка, улица Ленина, 47
8715-43-2-71-75
ilinski-esil@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Корнеевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Корневка, переулок Первомайский, 7
8715-43-3-16-07
korneevski-esil@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Николаевского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Николаевка, улица Школьная, 17
8715-43-2-65-13
8715-43-2-65-13 nikolaevski-esil@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Петровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанская области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Петровка, улица Жаркова, 102
8715-43-2-47-32
petrovski-esil@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Покровского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Покровка, улица Первомайская, 2
8715-43-2-37-79
pokrovski-esil@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Спасовского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Спасовка, улица Амангельды Иманова, 7
8715-43- 5-35-96
spasovka-esl.sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Тарангульского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Тарангул, улица Центральная, 3
8715-43- 5-11-44
tarangulski-esil@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Ясновского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Ясновка, улица МолодҰжная, 52

8715-43-5-11-19
yavlenski-esil@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы . Явленка ауылы, Ленин көшесі, 26
8715-43-2-15-55
yasnovski-esil@sko.kz
Жамбыл ауданы
6
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 10

8715-43-5-11-19
yavlenski-esil@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Явленка, улица Ленина, 26
8715-43-2-15-55
yasnovski-esil@sko.kz
Жамбылский район
6
Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружбы, 10

8715-44- 2-12-32, 2-12-33
zhambil-akimat@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Архангел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Архангелка ауылы
8715-44-5-35-35
zham-arhangelsk@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Благовещенск ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Благовещенка ауылы
8715-44-3-12-33

8715-44- 2-12-32, 2-12-33
zhambil-akimat@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район ,село Архангелка
8715-44-5-35-35
zham-arhangelsk@sko.kz
Государственное учреждение"Аппарат акима Благовещенского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район ,село Благовещенка
8715-44-3-12-33

8715-44-3-12-33 zham-blagovesh@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік екемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Жамбыл ауылы
8715-44-5-17-08
zham-zhambyl@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Казанка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Казанка ауылы
8715-44-216-36
zham-kazansk@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Қайранкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Қайранкөл ауылы
8715-44-3-41-10
zham-kairankol@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Кладбина ауылы
8715-44-2-55-38
zham-kladbinsk@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Майбалық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Святодуховка ауылы
8-715-44-5-24-74
zham-maibalyk@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Мирное ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Мирное ауылы
8715-44-2-27-76
zham-mirnyi@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Озерное ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Озерное ауылы
8715-44-5-41-33
zham-ozernyi@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресногредуть ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресноредуть ауылы
8715-44-5-33-48
zham-presnored@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Первомай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Буденное ауылы
8715-44-5-34-61
zham-pervomai@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка ауылы, Дружба көшесі, 19
8715-44-2-27-11
zham-presnovsky@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицк ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысыв, Жамбыл ауданы, Троицк ауылы
8715-44-5-37-30
zham-troitsk@sko.kz
Мағжан Жұмабаев ауданы
7
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Булаево қаласы, Юбилейная көшесі, 56

8715-44-3-12-33 zham-blagovesh@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округ Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район ,село Жамбыл
8715-44-5-17-08
zham-zhambyl@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Казанского сельского округа Жамбылского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район ,село Казанка
8715-44-216-36
zham-kazansk@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Кайранкольского сельского округа Жамбылского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район ,село Кайранколь
8715-44-3-41-10
zham-kairankol@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район ,село Кладбинка
8715-44-2-55-38
zham-kladbinsk@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Майбалыкского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район ,село Святодуховка
8-715-44-5-24-74
zham-maibalyk@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Мирного сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район ,село Мирное
8715-44-2-27-76
zham-mirnyi@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Озерного сельского округа Жамбылского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район ,село Озерное
8715-44-5-41-33
zham-ozernyi@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Пресноредутского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район ,село Пресноредуть
8715-44-5-33-48
zham-presnored@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Первомайского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район ,село Буденное
8715-44-5-34-61
zham-pervomai@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Пресновкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район ,село Пресновка улица Дружбы ,19
8715-44-2-27-11
zham-presnovsky@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Троицского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район ,село Троицское
8715-44-5-37-30
zham-troitsk@sko.kz
район Магжана Жумабаева
7
Государственное учреждение "Аппарат акима
района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Юбилейная, 56

8715-31-2-12-90, 2-15-57
mzhumabaeva-akimat@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Булаево қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Булаево қаласы, Юбилейная көшесі, 56
8715-31-2-14-46, 2-14-07
mzh-bulaevo@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Авангард ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Полтавка ауылы
8715-31-2-71-33
mzh-avangard@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Александров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев атындағы аудан, Александровка ауылы
8715-31-5-25-35
mzh_aleksandrov@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Бастомар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев атындағы аудан, Бастомар ауылы
8715-31-3-57-33
mzh-bastomar@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Возвышенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Возвышенка ауылы
8715-31-3-14-77, 3-12-62, 3-12-62
mzh-vozvyshen@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Золотонива ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Золотая Нива ауылы
8715-31-3-34-33, 3-34-05
mzh-zniva@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Қарағанды ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Қарағанды ауылы
8715-31-3-55-75
mzh-kаraganda@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Қарақоға ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Қарақоға ауылы
8715-31-2-44-49
mzh-karaguga@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Конюхов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Конюхово ауылы
8715-31- 5-34-32
mzh-konuhovo@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Лебяжин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Лебяжье ауылы
8715-31-5-23-39
mzh-lebyazhe@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Молодежный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Молодежное ауылы

8715-31-2-12-90, 2-15-57
mzhumabaeva-akimat@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима города Булаево района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Юбилейная, 56
8715-31-2-14-46, 2-14-07
mzh-bulaevo@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Авангардского сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, село Полтавка
8715-31-2-71-33
mzh-avangard@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Александровского сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева, село Александровка
8715-31-5-25-35
mzh_aleksandrov@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Бастомарского сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Бастомар
8715-31-3-57-33
mzh-bastomar@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Возвышенского сельского округа района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Возвышенка
8715-31-3-14-77, 3-12-62, 3-12-62
mzh-vozvyshen@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Золотонивского сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Золотая Нива
8715-31-3-34-33, 3-34-05
mzh-zniva@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Карагандинского сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Карагандинское
8715-31-3-55-75
mzh-kаraganda@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Каракогинского сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Карагуга
8715-31-2-44-49
mzh-karaguga@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Конюховского сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Конюхово
8715-31- 5-34-32
mzh-konuhovo@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Лебяжинского сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Лебяжье
8715-31-5-23-39
mzh-lebyazhe@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Молодежного сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Молодежное

8715-31-2-35-29
mzh-molodezhny@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Молодогвардейск ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Молодогвардейск ауылы
8715-31-3-36-31
mzh-mgvardiya@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Надежин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Надежка ауылы
8715-31-5-40-36
mzh-nadezhka@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Октябрьское ауылы
8715-31-2-63-36
mzh-oktyabr@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Писарев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Писаревка ауылы
8715-31-2-61-35
mzh-pisarevka@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Полудин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Полудино ауылы
8715-31-7-90-13, 2-65-73
mzh-poludin@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Совет ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Совет ауылы
8715-31-3-69-70
mzh-sovet@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Таманов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Таман ауылы
8715-31-5-29-31, 5-28-90
mzh-taman@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Ұзаныкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Ұзынкөл ауылы
8715-31-5-26-16
mzh-uzunkul@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Успенский ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Успенка ауылы
8715-31-2-51-21
mzh-uspen@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Фурманов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Бәйтерек ауылы
8715-31-2-75-33
mzh-furmanovo@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы Чистов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Чистов ауылы
8715-31-2-45-35
mzh-chistov@sko.kz
Қызылжар ауданы
8
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Бескөл ауылы, Гагарин көшесі, 11

8715-31-2-35-29
mzh-molodezhny@sko.kz
Государственое учреждение "Аппарат акима Молодогвардейского сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Моолодогвардейское
8715-31-3-36-31
mzh-mgvardiya@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Надежинского сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Надежка
8715-31-5-40-36
mzh-nadezhka@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Октябрьского сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Октябрьское
8715-31-2-63-36
mzh-oktyabr@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Писаревского сельского округа района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана Жумабаева,
село Писаревка
8715-31-2-61-35
mzh-pisarevka@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Полудинского сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Полудино
8715-31-7-90-13, 2-65-73
mzh-poludin@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Советского сельского округ района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Советское
8715-31-3-69-70
mzh-sovet@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Тамановского сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Таманское
8715-31-5-29-31, 5-28-90
mzh-taman@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Узынкольского сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Узынколь
8715-31-5-26-16
mzh-uzunkul@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Успенского сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Успенка
8715-31-2-51-21
mzh-uspen@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Фурмановского сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Фурманово
8715-31-2-75-33
mzh-furmanovo@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Чистовского сельского округа района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Магжана
Жумабаева,
село Чистовское
8715-31-2-45-35
mzh-chistov@sko.kz
Кызылжарский район
8
Государственное учреждение "Аппарат акима Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская область, Кызылжарский район, аул Бесколь, улица Гагарина, 11

8715-38-2-12-01
kyzylzhar-akimat@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Архангел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Архангельский ауылы
8715-38-2-37-49
ARXSO1@rambler.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Асанов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Асанов ауылы
8715-38-2-48-66
akimat_asanovo2011@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Березов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Большая Малышка ауылы
8715-38-3-57-84
kzl-berezovsk@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Бескөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Бескөл ауылы, Гагарин көшесі, 11-үй
8715-38-2-21-68
beskol_sko_aulnij_okrug@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Бугров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Бугровое ауылы
8715-38-5-28-04
ledi_daria_91@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Вагулин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Вагулино ауылы
8715-38-5-30-88
apparat_akima_v@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Виноградов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Виноградовка ауылы
8715-38-5-33-99
vinogradovka_aa@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Куйбышев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Боголюбово ауылы
8715-38-2-36-87
skokrsb@rambler.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Қызылжар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Бәйтерек ауылы,
8715-38-5-11-93
kyzylzharckiico@mail.ru
Квартальная көшесі, 1-үй
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Лесной ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
8715-38-3-60-46
akimat2030@mail.ru
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Пресновка ауылы
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Налобин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

8715-38-2-12-01
kyzylzhar-akimat@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, село Архангельское
8715-38-2-37-49
ARXSO1@rambler.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Асановского сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, село Асаново
8715-38-2-48-66
akimat_asanovo2011@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Березовского сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, село Большая малышка
8715-38-3-57-84
kzl-berezovsk@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Бескольского сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, аул Бесколь, улица Гагарина дом 11
8715-38-2-21-68
beskol_sko_aulnij_okrug@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Бугровского сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, село Бугровое
8715-38-5-28-04
ledi_daria_91@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Вагулинского сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, село Вагулино
8715-38-5-30-88
apparat_akima_v@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Виноградовского сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казасхтанская область, Кызылжарский район, село Виноградовка
8715-38-5-33-99
vinogradovka_aa@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Куйбышевского сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, село Боголюбова
8715-38-2-36-87
skokrsb@rambler.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Кызылжарского сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области "
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, аул Байтерек ул. Квартальная, дом 1
8715-38-5-11-93
kyzylzharckiico@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Лесной сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, село Пресновка
8715-38-3-60-46
akimat2030@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Налобинского сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, село Нолобино

8715-38-3-37-54
akim-nalobino@mail.ru
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Налобино ауылы
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Новоникольск ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
8715-38-2-51-16
akimatbkb@mail.ru
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Новникольское ауылы
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Петерфельд ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
8715-38-2-30-67
peterfeldakimat @rambler.ru
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Петерфельд ауылы
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Прибрежный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
8715-38-2-54-49
kulkina.k@mail.ru
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Прибрежное ауылы
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Рассвет ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
8715-38-5-23-45
rassvetakimat1@rambler.ru
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Рассвет ауылы
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Рощин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
8715-38-2-75-39
roshin-so@mail.ru
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Пеньково ауылы
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Светлопол ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
8715-38-2-67-11
tumi8864@mail.ru
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Знаменское ауылы
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Соколов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
8715-38-3-18-74
seitovasker2012@mail.ru
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Соколовка ауылы
"Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы Якорь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
8715-38-3-45-82
kanuar-80@mail.ru
Мамлют ауданы
9
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлютка ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Мамлютка қаласы, Сәбит Мұқанов көшесі, 12
8715-41-2-15-90, 2-17-88
maml-akimat@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Мамлютка қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Мамлютка қаласы, Жұмабаев көшесі, 10/1-үй
8715-41-2-11-03
maml-mamlut@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Андреевка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Андреевка ауылы
8715-41-2-31-14
maml-andreevka@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Белов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Белое ауылы

8715-38-3-37-54
akim-nalobino@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Новоникольского сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район , село Новоникольск
8715-38-2-51-16
akimatbkb@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Петерфельдского сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, село Петерфельд
8715-38-2-30-67
peterfeldakimat @rambler.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Прибрежный сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, село Прибрежное
8715-38-2-54-49
kulkina.k@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Рассветского сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казасхтанская область, Кызылжарский район село Рассвет
8715-38-5-23-45
rassvetakimat1@rambler.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Рощинского сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район ,село Пеньково
8715-38-2-75-39
roshin-so@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Светлопольского сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, село Знаменское
8715-38-2-67-11
tumi8864@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Соколовского сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, село Соколовка
8715-38-3-18-74
seitovasker2012@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Якорского сельского округа Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, село Якорь
8715-38-3-45-82
kanuar-80@mail.ru
Мамлютский район
9
Государственное учреждение "Аппарат акима Мамлютского района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская область, Мамлютский район, город Мамлютка, улица Сабита Муканова, 12
8715-41-2-15-90, 2-17-88
maml-akimat@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима города Мамлютка Мамлютского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Мамлютский район, город Мамлютка улица Магжана Жумабаева, дом 10/1
8715-41-2-11-03
maml-mamlut@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Андреевского сельского округа Мамлютского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Мамлютский район, село Андреевка
8715-41-2-31-14
maml-andreevka@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Беловского сельского округа Мамлютского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Мамлютский район, село Белое

8715-41-5-16-07
maml-beloe@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Воскресенов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Воскресеновка ауылы
8715-41-2-34-24
maml-voskr@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Дубровин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Дубровное ауылы
8715-41-2-56-37
maml-dubrovnoe@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Қызыләскер ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Кызыләскер ауылы
8715-41-5-17-79
maml-kyzyl@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Краснознаменское ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Краснознаменное ауылы
8715-41-2-91-88
maml-krasnoznam@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Леденев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Леденев ауылы
8715-41-2-94-41
maml-ledenevo@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Ленин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Ленин ауылы
8715-41-5-16-78
maml-lenino@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Новомихайлов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Новомихайловка ауылы
8715-41-5-22-62
maml-novomih@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Пригородный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Покровка ауылы
8715-41-2-41-49
maml-prigorod@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы Станов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Афонькино ауылы
8715-41-5-28-31
maml-afonkino@sko.kz
Ғабит Мүсірепов атындағы аудан
10
"Солүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Новоишим ауылы, Абылайхан көшесі, 28
8715-35- 2-13-07, 2-11-48
gmusrepova-akimat@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Шөптікөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Шөптікөл ауылы, Молодежная көшесі, 9
8715-35-5-34-68
shoptykol_akimat@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Андреев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Андреевка ауылы, ул. Советская, 53

8715-41-5-16-07
maml-beloe@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Воскресеновского сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Мамлютский район,
село Воскресеновка
8715-41-2-34-24
maml-voskr@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Дубровинского сельского округа Мамлютского
района Северо-Казахстанской области "
Северо-Казахстанская область, Мамлютский район,
село Дубровное
8715-41-2-56-37
maml-dubrovnoe@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Кызыласкерского сельского округа Мамлютского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Мамлютский район,
село Кызыласкер
8715-41-5-17-79
maml-kyzyl@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Краснознаменского сельского округа Мамлютского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Мамлютский район,
село Краснознаменное
8715-41-2-91-88
maml-krasnoznam@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Леденевского сельского округа Мамлютского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Мамлютский район,
село Леденево
8715-41-2-94-41
maml-ledenevo@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Ленинского сельского округа Мамлютского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Мамлютский район,
село Ленино
8715-41-5-16-78
maml-lenino@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Новомихайловского сельского округа Мамлютского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область,Мамлютский район,
село Новомихайловка
8715-41-5-22-62
maml-novomih@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Пригороданый сельского округа Мамлютского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Мамлютский район,
село Покровка
8715-41-2-41-49
maml-prigorod@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Становского сельского округ Мамлютского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Мамлютский район,
село Афонькино
8715-41-5-28-31
maml-afonkino@sko.kz
район имени Габита Мусрепова
10
Государственное учреждение "Аппарат акима района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская область, район имени Габита Мусрепова, село Новоишимское, улица Абылайхана, 28
8715-35- 2-13-07, 2-11-48
gmusrepova-akimat@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарата акима Шоптыкольского сельского округа района имени Габита
Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова, село Шоптыколь, улица Молодежная, 9
8715-35-5-34-68
shoptykol_akimat@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Андреевского сельского округа района имени Габита
Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова, село Андреевка, улица Советская, 53

8715-35-3-41-80
Andreev-gm@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Червонное ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Червонное ауылы, Новоселов көшесі, 39
8715-35-2-75-85
chervonny-sko@yandex.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Шұқыркөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, .Шұқыркөл ауылы , ул. Айкын Нұркатов көшесі, 26
8715-35-3-45-69
shukyrkol-gm@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Қырымбет ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Қырымбет көшесі , ул. Абылай-Хан көшесі, 7
8715-35-5-28-73
akimkrim@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Нежин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Нежинка ауылы, Садовая көшесі, 12
8715-35-2-84-55
guakimnezhinka@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Салқынкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Салқынкөл ауылы, Ленин көшесі, 19
8715-35-5-28-44
salkinkol.akimat@yandex.ru;
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Бірлік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Бірлік ауылы, Киров көшесі, 5
8715-35-2-91-24
birlikakimat@mail.ru;
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Дружба ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Дружба ауылы, Совет көшесі, 46
8715-35-2-86-60
druzhbin-gm@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Ломоносов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Ломоносовка ауылы, Ломоносов көшесі, 21
8715-35-5-21-21
stoiko.elena@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Возвышенка ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Возвышенка ауылы, Мир көшесі, 1
8715-35-5-24-69
vozvgm38@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Рузаев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Рузаевка ауылы, Рузаев көшесі, 123

8715-35-3-41-80
Andreev-gm@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Червонного сельского округа района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова, село Червонное, улица Новоселов, 39
8715-35-2-75-85
chervonny-sko@yandex.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Шукыркольского сельского округа района имени Габита
Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова, село Шукырколь , улица Айкына Нуркатова, 26
8715-35-3-45-69
shukyrkol-gm@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Кырымбетского сельского округа района имени Габита
Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова, село Кырымбет , улица Абылай-Хана, 7
8715-35-5-28-73
akimkrim@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Нежинского сельского округа района имени Габита
Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова, село Нежинка, улица Садовая, 12
8715-35-2-84-55
guakimnezhinka@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Салкынкольского сельского округа района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова, село Салкынколь, улица Ленина, 19
8715-35-5-28-44
salkinkol.akimat@yandex.ru;
Государственное учреждение "Аппарат акима Бирликского сельского округа района имени Габита
Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова, село Бирлик, улица Кирова, 5
8715-35-2-91-24
birlikakimat@mail.ru;
Государственное учреждение "Аппарат акима Дружбинского сельского округа района имени Габита
Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова, село Дружба, улица Советская, 46
8715-35-2-86-60
druzhbin-gm@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Ломоносовского сельского округа района имени Габита
Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова, село Ломоносовка, улица Ломоносовская, 21
8715-35-5-21-21
stoiko.elena@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Возвышенского сельского округа района имени Габита
Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова, село Возвышенка, улица Мира, 1
8715-35-5-24-69
vozvgm38@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Рузаевского сельского округа" района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова, село Рузаевка, улица Разаева, 123

8715-35-3-12-35
ruzaevkakz@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Тахтаброд ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Тахтаброд ауылы, Совет ауылы, 62
8715-35-4-31-23
akimat_tahtabrod@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Новосел ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Новоселов ауылы, Целинная көшесі, 24
8715-35-2-89-69
novoselovka_akim@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Чистопол ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Чистополье ауылы Ленин көшесі, 77
8715-35-4-18-51
akimat_chist@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Көкалажар ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Көкалажар, Юбилейная көшесі, 23
8715-35-5-32-40
kokalazhar@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан Новоишим ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы аудан, Новоишимка ауылы, Ленин көшесі, 2
8715-35-2-10-43
novoishimsk70@mail.ru;
Тайынша ауданы
11
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 197
8715-36-2-23-42
tainsha-akimat@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Абай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Қарағаш ауылы, Жаңатілек көшесі
8715-36-2-28-05
akim_tainsha@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Алабота ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Алабота ауылы
8715-31-7-67-85
www.abayso.gov.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Амандық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Амандық ауылы, Жамбыл көшесі, 12
8715-31-7-51-97
tainsha-akimat@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Большеизюм ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Большой Изюм ауылы, Целинная көшесі, 74
8715-31-4-26-71
www.amandikso.gov.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Донецк ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Донецк ауылы, Комаров көшесі, 16

8715-35-3-12-35
ruzaevkakz@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Тахтабродского сельского округа района имени Габита
Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова, село Тахтаброд, улица Советская, 62
8715-35-4-31-23
akimat_tahtabrod@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Новосельского сельского округа района имени Габита
Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова, село Новоселовка, улица Целинная, 24
8715-35-2-89-69
novoselovka_akim@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Чистопольского сельского округа района имени Габита
Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова, село Чистополье, улица Ленина, 77
8715-35-4-18-51
akimat_chist@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Кокалажарского сельского округа района имени Габита
Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова, село Кокалажар, улица Юбилейная, 23
8715-35-5-32-40
kokalazhar@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Новоишимского сельского округа района имени Габита
Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова, село Новоишимское, улица Ленина, 2
8715-35-2-10-43
novoishimsk70@mail.ru;
Тайыншинский район
11
Государственное учреждение "Аппарат акима
Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская область, Тайыншинский район, город Тайынша, улица Конституции Казахстана, 197
8715-36-2-23-42
tainsha-akimat@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима города Тайынша
Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская область, Тайыншинский район, город Тайынша, переулок Центральный, 2
8715-36-2-28-05
akim_tainsha@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Абайского сельского округа Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Тайыншинский район, село Карагаш, улица Жанатлековская
8715-31-7-67-85
www.abayso.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Алаботинского сельского округа Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Тайыншинский район, село Алабота
8715-31-7-51-97
tainsha-akimat@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Амандыкского сельского округа Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Тайыншинский район, село Амандык, улица Джамбула, 12
8715-31-4-26-71
www.amandikso.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Большеизюмовского сельского округа Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Тайыншинский район, село Большой Изюм, улица Целинная, 74

8715-31-3-25-25
www.bizumso.gov.kz.
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Драгомиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Драгомировка ауылы, Мир көшесі, 11
8715-31-7-42-35
doneckiyso@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Зеленогай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Зеленый Гай ауылы, Вовров көшесі, 17
8715-31-5-53-33
www.dragomirso.gov.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Киров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Киров ауылы, Мир көшесі, 8
8715-31-7-73-73
zelenyigaiakimat@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Келлеров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Келлеровка ауылы, Строительная көшесі, 17
8715-31-3-23-13
www.kirovso.gov.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Краснополян ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Красная Поляна ауылы, Кооперативная көшесі, 27
8715-31-5-11-55
kellerovka-tsh.sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Летов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Летовочное ауылы, Гагарин көшесі
8715-31-5-42-12
www.krasnopolso.gov.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Миронов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Мироновка ауылы, Школьная көшесі, 3
8715-31-5-23-10
letovochnoe-tsh.sko.gov.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Рощин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Рощинка ауылы, Центральная көшесі, 8
8715-31-3-75-47
www.mironso.gov.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Теңдік ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Теңдік ауылы, Абай көшесі
8715-31-7-90-81
www.roshaso.gov.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тихоокеан ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Тихоокеан ауылы, Садовая көшесі
8715-31-4-20-01
www.tendikso.gov.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чермошнян ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Чермошнян ауылы, Целинная көшесі, 2

8715-31-3-25-25
www.bizumso.gov.kz.
Государственное учреждение "Аппарат акима Донецкого сельского округа Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Тайыншинский район, село Донецкое, улица Комарова, 16
8715-31-7-42-35
doneckiyso@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Драгомировского сельского округа Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Тайыншинский район, село Драгомировка, улица Мира, 11
8715-31-5-53-33
www.dragomirso.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Зеленогайского сельского округа Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Тайыншинский район, село Зеленый Гай, улица Вовровского, 17
8715-31-7-73-73
zelenyigaiakimat@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Кировского сельского округа Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тайыншинский район, село Кирово, улица Мира, 8
8715-31-3-23-13
www.kirovso.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Келлеровского сельского округа Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская
область, Тайыншинский район, село Келлеровка, улица Строительная, 17
8715-31-5-11-55
kellerovka-tsh.sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Краснополянского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тайыншинский район, село Красная Поляна, улица Кооперативная, 27
8715-31-5-42-12
www.krasnopolso.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Летовочного сельского округа Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская
область, Тайыншинский район, село Летовочное, улица Гагарина
8715-31-5-23-10
letovochnoe-tsh.sko.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Мироновского сельского округа Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская
область, Тайыншинский район, село Мироновка, улица Школьная, 3
8715-31-3-75-47
www.mironso.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Рощинского сельского округа Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Тайыншинский район, село Рощинское, улица Центральная, 8
8715-31-7-90-81
www.roshaso.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Тендыкского сельского округа Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Тайыншинский район, село Тендык, улица Абая
8715-31-4-20-01
www.tendikso.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Тихоокеанского сельского округа Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская
область, Тайыншинский район, село Тихоокеанское, улица Садовая

8715-31-7-71-88
www.tihookeanso.gov.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Чкалов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Чкалово ауылы, Гагарин көшесі, 26
8715-31-3-82-40
pobeda@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Яснополяна ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Ясная Поляна ауылы, Куйбышев көшесі, 60
8715-31-7-00-75
www.chkalovso.gov.kz
Тимирязев ауданы
12
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Тимирязево ауылы, Шоқан Уәлиханов көшесі, 1
8715-37-2-12-33, 2-12-40
Timiryazevo-akimat@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Ақжан ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Ақжан ауылы, Мир көшесі, 5
8715-37-5-15-86, 5-15-86
akganso@bk.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Ақсуат ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Ақсуат ауылы, Мұканов көшесі, 14
8715-37-2-25-74, 2-25-35
akimataksuat@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Белоградов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Белоградовка ауылы, Школьная көшесі, 16
8715-37-5-20-06,
Lidija-Kurovskaja@rambler.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Дзержинский ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Дзержинское ауылы, Мәншүк Мәметов көшесі, 1
8715-37-5-15-51, 5-15-51
KStabaev@sko.kz
selkiyokrug13@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Дмитриев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Дмитриевка ауылы, Молодежная көшесі, 5
8715-37-2-32-47, 2-32-47
dmitrievka01@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Докучаев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Докучаево ауылы, Школьная көшесі, 21
8715-37-2-33-35, 2-33-35
dokuchakimat@rambler.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Интернациональный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Дружба ауылы, Мир көшесі, 61

8715-31-7-71-88
www.tihookeanso.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Чермошнянского сельского округа Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская
область, Тайыншинский район, село Чермошнянка, улица Целинная, 2
8715-31-3-82-40
pobeda@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Чкаловского сельского округа Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская
область, Тайыншинский район, село Чкалова, улица Гагарина, 26
8715-31-7-00-75
www.chkalovso.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Яснополянского сельского округа Тайыншинского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Тайыншинский район, село Ясная Полняна, улица Куйбышева, 60
8715-31-7-33-94
www.yasnopolso.gov.kz
Тимирязевский район
12
Государственное учреждение "Аппарат акима
Тимирязевского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская
область, Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Шокана Уалиханова, 1
8715-37-2-12-33, 2-12-40
Timiryazevo-akimat@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Акжанского сельского округа Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Акжан, улица Мира, 5
8715-37-5-15-86, 5-15-86
akganso@bk.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Аксуатского сельского округа Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Аксуат, улица Муканова, 14
8715-37-2-25-74, 2-25-35
akimataksuat@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Белоградовского сельского округа Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Белоградовка, улица Школьная, 16
8715-37-5-20-06,
Lidija-Kurovskaja@rambler.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Дзержинского сельского округа Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Дзержинское, улица Маншук Маметовой, 1
8715-37-5-15-51, 5-15-51
KStabaev@sko.kz
selkiyokrug13@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Дмитриевского сельского округа Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Дмитриевка, улица Молодежная, 5
8715-37-2-32-47, 2-32-47
dmitrievka01@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Докучаевского сельского округа Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Докучаево, улица Школьная, 21
8715-37-2-33-35, 2-33-35
dokuchakimat@rambler.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Интернационального сельского округа Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Дружба, улица Мира, 61

8715-37-5-12-82, 5-12-82
interselokr@rambler.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Есіл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Есіл ауылы, Целинная көшесі, 10
8715-37-5-16-79, 5-16-79
akimat_esil@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Комсомол ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Комсомольское ауылы, Ленин көшесі, 18
8715-37-5-20-97, 5-20-97
komsakimat@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Ленин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Ленинское ауылы, Лесная көшесі, 25
8715-37-5-19-71, 5-19-71
leninokrug@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Мичурино ауылы, Жамбыл көшесі, 15
8715-37-2-45-21, 2-45-21
michakimat.kz@bk.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Москворецк ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Москворецк ауылы, Садовая көшесі, 3
8715-37-5-17-79, 5-17-79
akimatmosk@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Құртай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Степное ауылы, Труд көшесі, 26
8715-37-5-23-32, 5-23-32
kakimat@bk.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Тимирязев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Тимирязево ауылы, Бөкетов көшесі, 25
8715-37-2-15-43, 2-15-43
tim_s.o@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Целинный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Целинное ауылы Школьная көшесі, 8
8715-37-5-21-58, 5-21-58
akimat.volkova@yandex.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы Хмельницкий ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Хмельницкое ауылы, Мичурин көшесі, 15
8715-37-2-41-00, 2-41-00
akimat_hmel.sko@mail.ru
Уалиханов ауданы
13
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Уәлиханов ауданы, Кішкенекөл ауылы, Ш.Уәлиханов көшесі, 85
8715-42-2-16-95
ualihan-akimat@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы Кішкенекөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Уәлиханов ауданы, Кішкенекөл ауылы

8715-37-5-12-82, 5-12-82
interselokr@rambler.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Есильского аульного округа Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, аул Есиль, улица Целинная, 10
8715-37-5-16-79, 5-16-79
akimat_esil@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Комсомольского сельского округа Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Комсомольское, улица Ленина, 18
8715-37-5-20-97, 5-20-97
komsakimat@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Ленинского сельского округа Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Ленинское, улица Лесная, 25
8715-37-5-19-71, 5-19-71
leninokrug@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Мичурино, улица Джамбула, 15
8715-37-2-45-21, 2-45-21
michakimat.kz@bk.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Москворецкого сельского округа Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Москворецкое, улица Садовая, 3
8715-37-5-17-79, 5-17-79
akimatmosk@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Куртайского аульного округа Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Степное, улица Трудовая, 26
8715-37-5-23-32, 5-23-32
kakimat@bk.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Тимирязевского сельского округа Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Букетова, 25
8715-37-2-15-43, 2-15-43
tim_s.o@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Целинного сельского округа Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Целинное, улица Школьная, 8
8715-37-5-21-58, 5-21-58
akimat.volkova@yandex.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Хмельницкого сельского округа Тимирязевского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Хмельницкое, улица Мичурина, 15
8715-37-2-41-00, 2-41-00
akimat_hmel.sko@mail.ru
Уалихановский район
13
Государственное учреждение "Аппарат акима
Уалихановского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Уалихановский район, село Кишкенеколь, улица Шокана Уалиханова, 85
8715-42-2-16-95
ualihan-akimat@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Кишкенекольского сельского округа Уалихановского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Уалихановский район, село Кишкенеколь

8715-42-2-15-87, 2-12-96
ualihan-kishkensel@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы Ақбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Уәлиханов ауданы, Ақбұлақ ауылы
8715-42-5-32-85, 5-34-14
ualihan-akbulaul@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы Ақтүйесай ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Уәлиханов ауданы, Ақтүйесай ауылы
8715-42-2-64-21, 2-63-30
aktusel@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы Амангелді ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Уәлиханов ауданы, Амангелді ауылы
8715-42-5-18-81, 51-2-04
ulihan-amanaul@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы Бидайық ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Уәлиханов ауданы, Бидайық ауылы
8175-42-2-61-34, 2-66-48
ualihan-bidaikaul@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Уәлиханов ауданы, Қарасу ауылы
8715-42-5-22-41, 5-25-50
ulihan-karasusaul@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы Көктерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Уәлиханов ауданы, Көктерек ауылы
8715-42-5-13-56, 5-15-30
ualihan-kokterekaul@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы Қулыкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Уәлиханов ауданы, Қулыкөл ауылы
8715-42-5-22-95, 5-23-48
ualihan-kulykolaul@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы Телжан ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Уәлиханов ауданы, Телжан ауылы
8715-42-5-19-22, 5-33-42
ualihan-telzhansek@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы Қайрат ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Уәлиханов ауданы, Қайрат ауылы
8715-42-5-21-82, 5-24-15
kairatso2013@yandex.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы Қаратерек ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Уәлиханов ауданы, Қаратерек ауылы
8715-42-5-18-89,5-13-43
oskar0976@mail.ru
Шал ақын ауданы
14
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Жеңіс көшесі, 35

8715-42-2-15-87, 2-12-96
ualihan-kishkensel@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Акбулакского сельского округа Уалихановского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Уалихановский район,село Акбулак
8715-42-5-32-85, 5-34-14
ualihan-akbulaul@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Актуесайского сельского округа Уалихановского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Уалихановский район, село Актуесай
8715-42-2-64-21, 2-63-30
aktusel@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Амангельдинского сельского округа Уалихановского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Уалихановский район,село Амангельды
8715-42-5-18-81, 51-2-04
ulihan-amanaul@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Бидаикского сельского округа Уалихановского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Уалихановский район, село Бидаик
8175-42-2-61-34, 2-66-48
ualihan-bidaikaul@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Карасуского сельского округа Уалихановского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Уалихановский район, село Карасу
8715-42-5-22-41, 5-25-50
ulihan-karasusaul@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Коктерекскго сельского округа Уалихановского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Уалихановский район, село Коктерек
8715-42-5-13-56, 5-15-30
ualihan-kokterekaul@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Кулыкольского сельского округа Уалихановского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Уалихановский район, село Кулыколь
8715-42-5-22-95, 5-23-48
ualihan-kulykolaul@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Тельжанского сельского округа Уалихановского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Уалихановский район, село Тельжан
8715-42-5-19-22, 5-33-42
ualihan-telzhansek@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Кайратского сельского округа Уалихановского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Уалихановский район, село Кайрат
8715-42-5-21-82, 5-24-15
kairatso2013@yandex.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Каратерекского сельского округа Уалихановского
района Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, Уалихановский район, село Каратерек
8715-42-5-18-89,5-13-43
oskar0976@mail.ru
район Шал акына
14
Государственное учреждение "Аппарат акима
района Шал акына Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская
область, район Шал акына, город Сергеевка, улица Победы, 35

8715-34-2-12-43, 2-14-80
shalakyn-akimat@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Сергеевка қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі"
Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Завод көшесі, 6-үй
8715-34-2-19-21
Shalakyn-sergeev@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Афанасьев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Афонасьевка ауылы
8715-34-5-29-40
Shalakyn-afanasev@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Аютас ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Ыбыраев ауылы
8715-34-5-22-18
Shalakyn-ayitass@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Городецк ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Городецк ауылы
8715-34-5-27-15
Shalakyngorodecky@mail.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Жаңажол ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Жаңажол ауылы
8715-34-5-25-15
Shalakyn-zhanazhol@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Кривощеков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Кривошеево ауылы
8715-34-2-43-69
Shalakyn-krivoshek@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Новопокров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Новопокровка ауылы
8715-34-2-47-82
Shalakyn-novopokrov@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Приишим ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Повозочное ауылы
8715-34-2-91-32
Shalakyn-priishim@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Семипол ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Семиполка ауылы
8715-34-2-32-68
semipolka_akimat@bk.ru
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Сухорабов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сухорабовка ауылы
8715-34-2-53-33
Shalakyn-suhorabov@sko.kz
"Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Юбилейный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Крещенка ауылы
8715-34-5-18-29
yubileinyi-akimat@mail.ru
город Петропавловск
15
"Солтүстік Қазақстан облысы Петьропавл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 23

8715-34-2-12-43, 2-14-80
shalakyn-akimat@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима города Сергеевка района Шал акына Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Шал акына, г. Сергеевка ул. Заводская д. 6
8715-34-2-19-21
Shalakyn-sergeev@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Афанасьевского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Шал акына, село Афонасъевка
8715-34-5-29-40
Shalakyn-afanasev@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Аютаского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Шал акына, село Ибраево
8715-34-5-22-18
Shalakyn-ayitass@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Городецкого сельского округ района Шал акына Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Шал акына, село Городецкое
8715-34-5-27-15
Shalakyngorodecky@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Жанажолского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Шал акына, село Жанажол
8715-34-5-25-15
Shalakyn-zhanazhol@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима КривощҰковского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Шал акына, село Кривошеево
8715-34-2-43-69
Shalakyn-krivoshek@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Новопокровского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Шал акына, село Новопокровка
8715-34-2-47-82
Shalakyn-novopokrov@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Приишимского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Шал акына, село Повозочное
8715-34-2-91-32
Shalakyn-priishim@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Семипольского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Шал акына, село Семиполка
8715-34-2-32-68
semipolka_akimat@bk.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Сухорабовского сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Шал акына, село Сухорабово
8715-34-2-53-33
Shalakyn-suhorabov@sko.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Юбилейный сельского округа района Шал акына Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Шал акына, село Крещенка
8715-34-5-18-29
yubileinyi-akimat@mail.ru
город Петропавловск
15
Государственное учреждение "Аппарат акима
города Петропавловска Северо-Казахстанской области"
Северо-
Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 23

8715-2-46-25-10
Petropavl@sko.kz
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру"
А. Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсету кезінде
Мемлекеттік қызметті Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсету кезінде
Б.Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде
Шартты белгілер:
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 250 қаулысымен бекітілген
"Суармалы егістікті суарылмайтын алқап түрлеріне ауыстыруға шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Суарылатын егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес, "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 272 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11050 тіркелген) бекітілген (бұдан әрі – Стандарт) "Суарылатын егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке, заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Өтініштер қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижелерін беру сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, жер учаскесінің орналасқан орны бойынша кезек күту тәртібінде көрсетіледі;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілген қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).

8715-2-46-25-10
Petropavl@sko.kz
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Выдача решения об изменении целевого назначения земельного участка"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача решения об изменении целевого назначения земельного участка"
При оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя
При оказании государственной услуги через Центр обслуживания населения
При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 15 июля 2015 года № 250
Регламент государственной услуги "Выдача решений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий" оказывается местным исполнительным органом Северо-Казахстанской области (далее – услугодатель), согласно приложению 1 к настоящему Регламенту, в соответствии с Стандартом государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 272 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11050) (далее – Стандарт).
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим, юридическим лицам (далее услугополучатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания; по месту нахождения земельного участка;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі - суарылатын егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат (бұдан әрі - рұқсат) беру туралы көрсетілетін қызметті берушінің қаулысы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының өтінімі және Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті мына құжаттармен қоса қабылдау болып табылады.
1) Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) ауыл және су шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау жөніндегі келісуші орталық уәкілетті органдарының тұжырымдары және ұсыныстары бар түсiндiрме жазба;
4) суарылатын егістікті суарылмайтын алқап түріне ауыстыру көзделген жерлердің экспликациясы;
5) суарылмайтын жерлерге ауыстыру көзделген суармалы жерлердің орналасқан жерін, олардың алаңын, пайдалану түрін, ауыстыру себебін көрсете отырып, далалық қарап тексеру актiсi және келісетін мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің өкілдері мен осы жерлердің барлық мүдделі уәкілетті жер пайдаланушылары (иелері) қол қойған, анықталған суарылатын жерлерді көрсете отырып, далалық қарап тексеру актісі;
6) суарылмайтын жерлерге ауыстыруға жататын суарылатын жерлердің сапалық сипаттамасы;
7) жалпы теңгерімділік құны мен тозу сомасын көрсете отырып, негізгі мелиоративтік қорларды одан әрі пайдалануға жарамсыздығы туралы актіні қоса бере отырып, суландыру желісінің техникалық жай-күйі туралы мәліметтер.
порталда:
1) Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық өтініш;
2) ауыл және су шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау жөніндегі келісуші орталық уәкілетті органдарының тұжырымдары және ұсыныстары бар түсiндiрме жазбаның электрондық көшірмесі;
3) суарылатын егістікті суарылмайтын алқап түріне ауыстыру көзделген жерлердің экспликациясының электрондық көшірмесі;
4) суарылмайтын жерлерге ауыстыру көзделген суармалы жерлердің орналасқан жерін, олардың алаңын, пайдалану түрін, ауыстыру себебін көрсете отырып, далалық қарап тексеру актiсiнің электрондық көшірмесі және келісетін мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің өкілдері мен осы жерлердің барлық мүдделі уәкілетті жер пайдаланушылары (иелері) қол қойған, анықталған суарылатын жерлерді көрсете отырып, далалық қарап тексеру актісінің электрондық көшірмесі;

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - постановление услугодателя о решении перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий (далее – разрешение).
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращения услугополучателя и принятие заявления, по форме согласно приложению 1 к Стандарту с приложением следующих документов:
к услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению 1 Стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
3) пояснительную записку с выводами и предложениями согласующих центральных уполномоченных органов сельского и водного хозяйства, охраны окружающей среды;
4) экспликацию земель, намечаемых к переводу из орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий;
5) акт полевого обследования с указанием местоположения орошаемых земель, намечаемых переводу в неорошаемые, их площади, вид использования, причина перевода и чертеж полевого обследования с отображением выявленных орошаемых земель, подлежащих трансформации, подписанные представителями подразделений согласующих государственных органов и всех заинтересованных уполномоченных землепользователей (владельцев) этих земель;
6) качественную характеристику орошаемых земель, подлежащих к переводу в неорошаемые;
7) сведения о техническом состоянии оросительной сети, с приложением акта о непригодности к дальнейшей эксплуатации основных мелиоративных фондов, с указанием общей балансовой стоимости и суммы износа;
на портал:
1) электронная заявка по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
2) электронная копия пояснительной записки с выводами и предложениями согласующих центральных уполномоченных органов сельского и водного хозяйства, охраны окружающей среды;
3) электронная копия экспликации земель, намечаемых к переводу из орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий;
4) электронная копия акта полевого обследования с указанием местоположения орошаемых земель, намечаемых переводу в неорошаемые, их площади, вид использования, причина перевода и чертеж полевого обследования с отображением выявленных орошаемых земель, подлежащих трансформации, подписанные представителями подразделений согласующих государственных органов и всех заинтересованных уполномоченных землепользователей (владельцев) этих земель;

5) суарылмайтын жерлерге ауыстыруға жататын суарылатын жерлердің сапалық сипаттамасының электрондық көшірмесі;
6) жалпы теңгерімділік құны мен тозу сомасын көрсете отырып, негізгі мелиоративтік қорларды оның әрі пайдалануға жарамсыздығы туралы актіні қоса бере отырып, суландыру желісінің техникалық жай-күйі туралы мәліметтердің электрондық көшірмесі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркейді және оның көшірмесіне қабылдау күнін және уақытын көрсете отырып тіркеу туралы белгі жасайды, не электрондық өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және басшыға жолдайды 15 (он бес) минуттан аспайды;
2) жергілікті атқарушы органның басшысы құжаттармен танысады, орындаушы – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органын айқындайды (бұдан әрі - уәкілетті орган), 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтінішке бұрыштама қояды және құжаттарды орындаушыға жолдайды;
3) уәкілетті органның басшысы 1 (бір) күн ішінде құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны айқындайды және оған құжаттарды жолдайды;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттар топтамасының толықтығын тексереді, материалдарды жинақтайды және ауыстыру материалдарын бекіту туралы бұйрық жобасын дайындайды, суарылатын егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру туралы қаулы жобасын әзірлейді және енгізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды 20 (жиырма) күнтізбелік күн ішінде.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда құжаттарды қабылдау кезінен 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді жазбаша бас тарту туралы жауап береді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы суарылатын егістікті алқаптардың суарылмайтын түріне ауыстыруға рұқсат беру туралы қаулыға қол қояды және не өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей, көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді немесе портал арқылы электрондық құжат нысанында 1 (бір) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушыға жібереді.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:

5) электронная копия качественной характеристики орошаемых земель, подлежащих к переводу в неорошаемые;
6) электронная копия сведений о техническом состоянии оросительной сети, с приложением акта о непригодности к дальнейшей эксплуатации основных мелиоративных фондов, с указанием общей балансовой стоимости и суммы износа.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием заявления и пакета документов от услугополучателя регистрирует и делает отметку на его копии о регистрации с указанием даты и времени приема либо осуществляет регистрацию электронной заявки не более 15 (пятнадцати) минут и передает руководителю;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами услугополучателя, определяет исполнителя – уполномоченный орган по земельным отношениям района (города областного значения) (далее – уполномоченный орган), оформляет резолюцию на заявлении в течение 1 (одного) календарного дня и направляет документы исполнителю;
3) руководитель уполномоченного органа ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя в течение 1 (одного) часа и направляет ему документы;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет полноту пакета документов, обобщает материалы и подготавливает проект приказа об утверждении материалов перевода, разрабатывает и вносит проект постановления о решении перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий и направляет руководителю услугодателя в течение 20 (двадцати) календарных дней.
В случае неполноты предоставленных документов подготавливает письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет руководителю услугодателя в течение в течение 2 (двух) календарных дней с момента получения документов;
5) Руководитель услугодателя подписывает постановление о решении перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий, либо письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) сотрудник канцелярии услугодателя в срок не позднее 5 (пяти) календарных дней, выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги или направляет услугополучателю в форме электронного документа через портал в течение 1 (одного) часа.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1) қабылдау, тіркеу, құжаттарды қабылдау туралы жасау, не тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беру (көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері);
2) ұсынылған құжаттармен танысу және бұрыштама қою, уәкілетті органға өтініш пен құжаттар топтамасын жолдау (көрсетілетін қызметті берушінің басшысы);
3) жауапты орындаушыны айқындау және оған өтінішті жіберу (уәкілетті органның басшысы);
4) ұсынылған құжаттарды тексеру, материалдарды жинақтау және уәкілетті органға жіберу, не өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап (уәкілетті органның жауапты орындаушысы);
5) ұсынылған құжаттарды қарастыру, ауыстыру материалдарын бекіту туралы бұйрық жобасын және суарылатын егістікті алқаптардың суарылмайтын түріне ауыстыруға рұқсат беру туралы қаулы жобасын дайындау (уәкілетті органның жауапты орындаушысы);
6) суарылатын егістікті алқаптардың суарылмайтын түріне ауыстыруға рұқсат беру туралы қаулы қабылдау (көрсетілетін қызметті берушінің басшысы);
7) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру немесе электрондық құжат нысанында портал арқылы жолдау (көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің және уәкілетті органның құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) уәкілетті органның басшысы;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау осы Регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимылы тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының іс-қимылдарының тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіруші нөмірі арқылы порталда тіркелуді (авторландыруды) жүзеге асырады;
Көрсетілетін қызметті алушының деректерін растау және қызметті таңдау туралы хабарлама жасалады, не көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар бар болған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама жасалады.

1) прием, регистрация, отметка о приеме документов либо выдача расписки о приеме соответствующих документов (сотрудник канцелярии услугодателя);
2) ознакомление с поданными документами и оформление резолюции, направление заявления и пакета документов в уполномоченный орган (руководитель услугодателя);
3) определение ответственного исполнителя и передача ему заявления (руководитель уполномоченного органа);
4) проверка предоставленных документов, обобщение подготовка проекта приказа об утверждении материалов перевода и проекта постановления о решении перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий либо письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления (ответственный исполнитель уполномоченного органа);
5) Подписание постановления о решении перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий (руководитель услугодателя);
6) выдача или направление услугополучателю в форме электронного документа через портал результата оказания государственной услуги (сотрудник канцелярии услугодателя).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя и уполномоченного органа, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Порядок действий услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию (авторизацию) на портале посредством индивидуального идентификационного номера.
Формируется сообщение о подтверждении данных услугополучателя и выборе услуги, в случае имеющихся нарушений в данных услугополучателя формируется сообщение об отказе в оказании государственной услуги.

2) көрсетілетін қызметті алушы электрондық мемлекеттік қызметті таңдау, электрондық сұраныстың жолақтарын толтыру, осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса беру және көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасын (бұдан әрі - ЭЦҚ) сұранысты куәландыру (қол қою) және оның түпнұсқалығын растау үшін таңдау.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығы расталмаған жағдайда бас тарту туралы хабарлама жасалады.
3) электрондық сұранысты электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
4) жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері электрондық сұранысты тіркеуді жүзеге асырады (15 (он бес) минуттан аспайды) және көрсетілетін қызмтті берушінің басшысына жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, орындаушы - уәкілетті органды анықтайды 1 (бір) күнтізбелік күн ішінде өтінішке бұрыштама қояды және құжаттарды орындаушыға жолдайды;
6) уәкілетті органның басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттармен танысады, жауапты орындаушыны айқындайды және оған құжаттарды жолдайды;
7) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттар топтамасының толықтығын тексереді, материалдарды жинақтайды және ауыстыру материалдарын бекіту туралы бұйрық жобасын дайындайды, суарылатын егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру туралы қаулы жобасын әзірлейді және енгізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды 20 (жиырма) күнтізбелік күн ішінде.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда құжаттарды қабылдау кезінен 2 (екі) күнтізбелік күн ішінде өтінішті одан әрі қаарудан дәлелді жазбаша бас тарту туралы жауап береді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы суарылатын егістікті алқаптардың суарылмайтын түріне ауыстыруға рұқсат беру туралы қаулыға және не өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкеріне жолдайды 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді (1 (бір) сағат ішінде);
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылын сипаттау осы Регламентке 2 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Суарылатын егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1 қосымша
"Суарылатын егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсететін Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы
р/с
Облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органның атауы
Заңды мекен жайы
Байланыс телефоны
Электрондық мекен-жайы
1
2
3
4
5
1
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58

2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса, прикрепление документов, указанных в пункте 5 настоящего Регламента и выбор электронной цифровой подписи услугополучателя (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса и ее подтверждения подлинности.
В случае не подтверждения подлинности ЭЦП услугополучателя формируется сообщение об отказе.
3) удостоверение (подписание) электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП;
4) сотрудник канцелярии местного исполнительного органа осуществляет регистрацию электронного запроса (не более пятнадцати минут) и передает руководителю услугодателя.
5) руководитель услугодателя ознакамливается с документами услугополучателя, определяет исполнителя – уполномоченный орган по земельным отношениям района (города областного значения) (далее – уполномоченный орган), оформляет резолюцию на заявлении в течение 1 (одного) календарного дня и направляет документы исполнителю;
6) руководитель уполномоченного органа ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя в течение 1 (одного) часа и направляет ему документы;
7) ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет полноту пакета документов, обобщает материалы и подготавливает проект приказа об утверждении материалов перевода, разрабатывает и вносит проект постановления о решении перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий и направляет руководителю услугодателя в течение 20 (двадцати) календарных дней.
В случае неполноты предоставленных документов подготавливает письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет руководителю услугодателя в течение в течение 2 (двух) календарных дней с момента получения документов;
8) Руководитель услугодателя подписывает постановление о решении перевода орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий, либо письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет сотруднику канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
9) сотрудник канцелярии направляет в "личный кабинет" услугополучателя результат оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП (в течение 1 (одного) часа);
Описание функционального взаимодействия информационных систем через портал, задействованных в оказании государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"
Местный исполнительный орган Северо-Казахстанской области, осуществляющий оказание государственной услуги
"Выдача разрешений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"
п/п
Наименование местного исполнительного органа области
Юридический адрес
Контактный телефон
Электронный адрес
1
2
3
4
5
1
Государственное учреждение "Аппарат акима Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58

8715-2-46-42-70
akimat@sko.kz
Суарылатын егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы ""Суарылатын егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру"
Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсету кезінде
Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде
Шартты белгілер:
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 250 қаулысымен бекітілген
"Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыру шешімін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы Регламентке 1 қосымшада көрсетілген тізбеге сәйкес, "Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 271 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11052 тіркелген) бекітілген (бұдан әрі – Стандарт) "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке, заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Өтініштер қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызмет нәтижелерін беру сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден бастап 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, жер учаскесінің орналасқан орны бойынша кезек күту тәртібінде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыру туралы рұқсат (бұдан әрі – шешім).
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.

8715-2-46-42-70
akimat@sko.kz
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Выдача решений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача решений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий"
При оказании государственной услуги через канцелярию
При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 15 июля 2015 года № 250
Регламент государственной услуги "Выдача разрешений на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой" оказывается местным исполнительным органом районов и города областного значения (далее – услугодатель) согласно перечня, указанного в приложении 1 к настоящему Регламенту ), в соответствии с Стандартом государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 271 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11052) (далее – Стандарт).
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим, юридическим лицам (далее услугополучатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания; по месту нахождения земельного участка;
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - разрешение услугодателя о переводе сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой (далее – решение).
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының өтінімі және Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті мына құжаттармен қоса қабылдау болып табылады.
1) Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басты куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
3) неғұрлым бағасы төмен ауыл шаруашылығы алқаптарын бiр түрден екiншiсiне және неғұрлым бағасы жоғары алқаптарға ауыстыру кезінде - аудандар мен қалалардың ауыл және су шаруашылығы уәкілетті келісуші органдарының ұсыныстары және қорытындылары бар түсіндірме жазба;
суарылмайтын егiстiктi ауыл шаруашылығы алқаптарының басқа неғұрлым бағасы төменiне ауыстыру кезінде - облыстық ауыл және су шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау уәкілетті келісуші органдарының ұсыныстары және қорытындылары бар түсіндірме жазба;
4) ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға жоспарланған жерлердің экспликациясы;
5) бір түрден екінші түрге ауыстыруға жоспарланған ауыл шаруашылығы алқаптарының орналасқан жері, олардың алаңын, пайдаланылу түрі, ауыстыру себебі көрсетілген далалық зерттеу актiсi және түрлендіруге жататын анықталған жерлері көрсетілген, келісуші мемлекеттік органдар бөлімшелерінің және ауыл шаруашылығы жерлердің барлық мүдделі уәкілетті жер пайдаланушыларының (жер иелерінің) өкілдері қол қойған далалық зерттеу сызбасы;
6) жер учаскелерінің сапалық сипаттамасы;
7) жалпы баланстық құны мен тозу сомасы көрсетілген негізгі мелиоративтік қорлардың одан әрі пайдалануға жарамсыздығы туралы актіні қоса берумен суару желісінің техникалық жағдайы туралы мәліметтер.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтініш және құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркейді және күні мен уақыты, құжаттарды қабылдаушының тегі және аты-жөні, нәтижені алу мерзімі мен орны көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы талонды береді және басшыға жібереді 20 (жиырма) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттармен танысады, орындаушы – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органын белгілейді (бұдан әрі – уәкілетті орган), 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтінішке бұрыштама қояды және өтінішті орындаушыға жолдайды;

2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие заявления, по форме согласно приложению 1 Стандарта с приложением следующих документов:
1) заявление по форме согласно приложению к Стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
3) при переводе менее ценных сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой и в более ценные - пояснительную записку с выводами и предложениями согласующих уполномоченных органов районов и городов в области сельского и водного хозяйства;
при переводе неорошаемой пашни в другие менее ценные виды сельскохозяйственных угодий - пояснительную записку с выводами и предложениями согласующих областных уполномоченных органов сельского и водного хозяйства, охраны окружающей среды;
4) экспликация земель, намечаемых к переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой;
5) акт полевого обследования с указанием местоположения сельскохозяйственных угодий, намечаемых переводу в другие, их площади, вид использования, причина перевода и чертеж полевого обследования с отображением выявленных сельскохозяйственных земель, подлежащих трансформации, подписанные представителями подразделений согласующих государственных органов и всех заинтересованных уполномоченных землепользователей (владельцев) этих земель;
6) качественная характеристика земельных участков;
7) сведения о техническом состоянии оросительной сети, с приложением акта о непригодности к дальнейшей эксплуатации основных мелиоративных фондов, с указанием общей балансовой стоимости и суммы износа.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием заявления и пакета документов от услугополучателя, регистрирует их и выдает талон о приеме соответствующих документов с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего документы, срока и места получения результата не более 20 (двадцати) минут и передает руководителю;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами, определяет исполнителя – уполномоченный орган по земельным отношениям района (города областного значения) (далее - уполномоченный орган) оформляет резолюцию на заявлении в течение 1 (одного) рабочего дня и направляет заявление исполнителю;

3) уәкілетті органның басшысы 3 (үш) сағат ішінде жауапты орындаушыны айқындайды және оған құжаттарды жолдайды;
4) жауапты орындаушы жиырма 23 (жиырма үш) күнтізбелік күн ішінде құжаттар топтамасының толықтығын тексереді, ауыстыру материалдарын бекіту туралы бұйрық жобасын дайындайды, ауыл шаруашылығы алқаптарын бүр түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру туралы шешім жобасын әзірлейді және енгізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда құжаттарды қабылдаған кезден 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап береді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрінен екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру туралы шешім қабылдайды;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 5 (бес) жұмыс күнінен кем емес мерзімде көрсетілетін қызметті алушға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) қабылдау, тіркеу, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдау туралы талон беру (кеңсе қызметкері);
2) бұрыштама қою, ауданның немесе облыстық маңызы бар қаланың уәкілетті органына өтініш пен құжаттар топтамасын жолдау (көрсетілетін қызметті берушінің басшы);
3) жауапты орындаушыны айқындау (уәкілетті органның басшысы);
4) ұсынылған құжаттарды тексеру, қорытындыны дайындау, бұйрық жобасын және ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыру туралы шешім жобасын, не өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап әзірлеу (уәкілетті орагнның жауапты орындаушысы);
5) шешім қабылдау (көрсетілетін қызметті берушінің басшысы);

3) руководитель уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя в течение 3 (трех) часов и направляет ему документы;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет полноту пакета документов, подготавливает проект приказа об утверждении материалов перевода, разрабатывает и вносит проект решения о разрешении перевода сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой в течение 23 (двадцати трҰх) календарных дней и передает руководителю услугодателя.
В случае неполноты предоставленных документов подготавливает мотивированный письменный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления и передает руководителю услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов;
5) руководитель услугодателя принимает решение о разрешении перевода сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) сотрудник канцелярии услугодателя, в срок не позднее 5 (пяти) рабочих дней, выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием, регистрация, выдача услугополучателю талона о приеме соответствующих документов (сотрудник канцелярии);
2) оформление резолюции, направление заявления и пакета документов в уполномоченный орган района или города областного значения (руководитель услугодателя);
3) определение ответственного исполнителя (руководитель уполномоченного органа);
4) проверка предоставленных документов, подготовка заключения, разработка проекта приказа и проекта решения о переводе сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой, либо письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления (ответственный исполнитель уполномоченного органа);
5) принятие решения (услугодатель);

6) көрсетілетін қызметті алушыға ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыру туралы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру (көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің және уәкілетті органның құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:

6) выдача услугополучателю результата оказания государственной услуги о переводе сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой (сотрудник канцелярии услугополучателя).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя и уполномоченного органа, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

8715-2-46-25-10
Petropavl@sko.kz
"Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсету кезінде "Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру"
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:

8715-2-46-25-10
Petropavl@sko.kz
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Выдача разрешений на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешений на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой"
При оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя
Условные обозначения: