"Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 14 тамыздағы № 300 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 21 қыркүйекте N 3387 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 12 қазандағы № 295 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 12.10.2018 № 295 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Е. Сұлтанов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 14 тамыздағы № 300 қаулысымен бекітілген
"Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Барлық қуаттардың және жылу желілерінің (магистральдық, орамішілік) жылыту қазандықтарына күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Электр энергетикасы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 281 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11130 болып тіркелген) бекітілген "Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес әзірленген, осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 14 августа 2015 года № 300. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 21 сентября 2015 года № 3387. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 12 октября 2018 года № 295
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 12.10.2018 № 295 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
Е. Султанов
Приложение к постановлению акима Северо-Казахстанской области от 14 августа 2015 года № 300
Регламент государственной услуги "Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача паспорта готовности отопительным котельным всех мощностей и тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных) к работе в осенне-зимних условиях" разработана в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях", утвержденный приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 281, "Об утверждении стандартов государственных услуг в области электроэнергетики" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11130), (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами, районов и города областного значения (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту;
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателей;

2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – барлық қуаттардың және жылу желілерінің (магистральдық, орамішілік) жылыту қазандықтарына күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспорты (бұдан әрі - әзірлік паспорты), әзірлік паспортын беруден бас тарту не барлық қуаттардың және жылу желілерінің (магистральдық, орамішілік) жылыту қазандықтарына күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортының күшін жою туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық, қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызмет көрсету жеке және заңды тұлғаларға ақысыз негізде көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде: өтініш және құжаттар топтамасы.
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушілерге:
осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірлік паспортын алуға өтініш;
осы мемлекеттік көсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік актісі;
әзірлік актісіне осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымшада көрсетілген жұмысқа әзірлік паспортын алуға арналған шарттардың орындалуын растайтын құжаттар қоса беріледі;
станциялардың, электр және жылу желілерінің негізгі және қосалқы жабдығының, ғимараттар және құрылыстардың техникалық жай-күйі, сондай-ақ "Электр энергетикасы туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабы 5-тармағына сәйкес белгіленген температуралық кестеге сәйкес, "Электр энергетикасы туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 15-3-бабы 2-тармағына сәйкес күзгі-қысқы кезеңдегі электр қуатының балансына сәйкес тұтынушыларға жылу энергиясын беруді қамтамасыз етуге ұйымдардың дайындығы туралы аккредиттелген сарапшы ұйымның қорытындысы.
Жіберілетін құжаттар нөмірленеді, тігіледі және шарттарда көрсетілген бірізділікке сәйкес орналастырылады:
2) Порталға жүгінген кезде:
осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірлік паспортын алуға өтініш;
осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша актінің электрондық көшірмесі;
актіге осы регламентке 4-қосымшада көрсетілген әзірлік паспортын алуға арналған шарттардың орындалуын растайтын құжаттар қоса беріледі;
станциялардың, электр және жылу желілерінің негізгі және қосалқы жабдығының техникалық жай-күйі, сондай-ақ күзгі-қысқы кезеңге бекітілген кестелерге сәйкес, тұтынушыларға жылу және электр энергиясын беруді қамтамасыз етуге ұйымдардың дайындығы туралы аккредиттелген сарапшы ұйымның қорытындысы.
Көрсетілетін қызметті алушы осы регламентке 4-қосымшада көзделген барлық құжаттарды ұсынған кезде:
көрсетілетін қызмет берушілерге (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) берген кезде – қағаз тасығыштағы өтінішті қабылдаудың растамасы оның көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі болып табылады.

2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: паспорт готовности отопительным котельным всех мощностей и тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных) к работе в осенне-зимних условиях (далее - паспорт готовности), отказ в выдаче паспорта готовности либо уведомление об аннулировании паспорта готовности отопительным котельным всех мощностей и тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных) к работе в осенне -зимних условиях".
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная, бумажная.
Государственная услуга оказывается на безвозмездной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
при обращении к услугодателю: заявление и пакет документов.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателям:
заявление на получение паспорта готовности по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
акт готовности энергопроизводящих, энергопередающих организаций к работе в осеннее-зимних условиях по форме, согласно приложению 3 к настоящему регламенту;
к акту готовности прилагаются документы, подтверждающие выполнение
условий для получения паспорта готовности, указанных в приложении 4 к настоящему регламенту;
заключение аккредитованной экспертной организации о техническом состоянии основного и вспомогательного оборудования, зданий и сооружений станций, электрических и тепловых сетей, а также готовности организации к обеспечению отпуска тепловой энергии потребителям в соответствии с установленным температурным графиком в соответствии с пунктом 5 статьи 9 -1 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике", балансами электрических мощностей в осенне-зимний период в соответствии с пунктом 2 статьи 15-3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об электроэнергетике".
2) при обращений на Портал:
заявление на получение паспорта готовности по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
электронная копия акта по форме, в соответствии с приложением 3 к настоящему регламенту;
к акту прилагаются документы, подтверждающие выполнение условий для получения паспорта готовности, указанных в приложении 4 к настоящему регламенту;
заключение аккредитованной экспертной организации о техническом состоянии основного и вспомогательного оборудования станций, электрических и тепловых сетей, а также готовности организации к обеспечению отпуска тепловой энергии потребителям в соответствии с утвержденными графиками в осенне-зимний период.
При подаче услугополучателем всех документов, предусмотренных в пункте 4 настоящего регламента:
услугодателям (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателей с указанием даты и времени приема пакета документов.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы құжаттарды (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) қабылдау мен тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне құжаттардың топтамасын қабылдаудың күні мен уақыты көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгісі бар өтініштің көшірмесін береді, құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 15 (он бес) минут ішінде жолдайды. Нәтижесі - құжаттарды қабылдау мен тіркеу, оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды алған күннің ішінде оларды қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды және оған орындау үшін құжаттарды береді. Нәтижесі – жауапты орындаушыны анықтау және жауапты орындаушыға орындау үшін құжаттарды беру;
3) жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді; Нәтижесі – құжаттардың толықтығы мен мазмұнын тексеру;
осы регламенттің 4-тармағында көзделген ұсынылған құжаттардың толық болмау дерегі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді; Нәтижесі – дәлелді бас тарту;
көрсетілетін қызметті алушы осы регламенттің 4-тармағында көзделген барлық құжаттарды ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттарды "Энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлігі паспортының нысанын және алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің 2015 жылғы 2 ақпандағы № 55 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10516 болып тіркелген) Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлігі паспортын алу қағидаларына сәйкес құрылған және қолданыстағы энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын алуға өтінішін қарастыру жөніндегі комиссияның (бұдан әрі - комиссия) қарастыруына береді. Нәтижесі - құжаттарды комиссияның қарауына беру;
4) комиссия дәлелді шешімді қабылдау және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру үшін ұсынылған құжаттарды қарастырады; орындалу ұзақтығы – күнтізбелік 24 (жиырма төрт) күннен аспайды; Нәтижесі – дәлелді шешімді қабылдау және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына ұсыну;

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя (нарочно либо посредством почтовой связи) осуществляет прием и регистрацию документов, выдает услугополучателю либо его представителю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов, направляет документы руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя в течение 15 (пятнадцати) минут. Результат – принятие и регистрация документов, направление их руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение того же дня ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя для оказания государственной услуги и передает ему документы на исполнение. Результат – определение ответственного исполнителя и передача документов ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов. Результат – проверка полноты и содержания документов;
в случае установления факта неполноты представленных документов, предусмотренных в пункте 4 настоящего регламента, услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления. Результат – мотивированный отказ;
при наличии полного пакета документов ответственный исполнитель услугодателя передает документы на рассмотрение комиссии по рассмотрению заявлений на получение паспорта готовности энергопроизводящих, энергопередающих организаций к работе в осенне-зимних условиях (далее-комиссия), созданной и действующей в соответствии с Правилами получения паспорта готовности энергопроизводящих, энергопередающих организаций к работе в осенне-зимних условиях, утвержденными Приказом Министерства энергетики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года № 55 "Об утверждении Правил получения и формы паспорта готовности энергопроизводящими, энергопередающими организациями к работе в осенне-зимних условиях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №10516). Результат - передача документов комиссии на рассмотрение;
4) комиссия рассматривает предоставленные документы для принятия обоснованного решения и передаче ответственному исполнителю для оформления результата государственной услуги; длительность выполнения – не более 24 (двадцати четырех) календарных дней. Результат - принятие и представление ответственному исполнителю услугодателя обоснованного решения;

5) комиссияның дәлелді шешімі негізінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы регламентке 3-қосымшада көзделген мемлекеттік қызмет нәтижесін дайындайды. Орындалу ұзақтығы – күнтізбелік 3 (үш) күннен аспайды және нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру; Нәтижесі – нәтижені ресімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне немесе бас тартуға қол қояды және 20 (жиырма минут ішінде) тіркеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды; Нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне немесе бас тартуға қол қояды және тіркеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін немесе бас тартуды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) 15 (он бес) минут ішінде береді. Нәтижесі – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін немесе қайтаруды көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) комиссия
4) көрсетілетін қызметті берушінің маманы.
7.Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің)мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы құжаттарды (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) қабылдау мен тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне құжаттардың топтамасын қабылдаудың күні мен уақыты көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгісі бар өтініштің көшірмесін береді, құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 15 (он бес) минут ішінде жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды алған күннің ішінде оларды қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды және оған орындау үшін құжаттарды береді;
3) жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
осы регламенттің 4-тармағында көзделген ұсынылған құжаттардың толық болмау дерегі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді;
көрсетілетін қызметті алушы осы регламенттің 4-тармағында көзделген барлық құжаттарды ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттарды "Энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлігі паспортының нысанын және алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің 2015 жылғы 2 ақпандағы № 55 бұйрығымен бекітілген энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлігі паспортын алу қағидаларына сәйкес құрылған және қолданыстағы энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын алуға өтінішін қарастыру жөніндегі комиссияның (бұдан әрі - комиссия) қарастыруына береді. 2015 жылы 19 наурызда Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде № 10516 тіркелген.

5) на основании обоснованного решения комиссии ответственный исполнитель услугодателя подготавливает результат государственной услуги, предусмотренный в пункте 3 настоящего регламента. Длительность выполнения – не более 3 (трех) календарных дней и передача руководителем услугодателя для подписания. Результат - оформление и передача результата руководителю услугодателя;
6) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги либо отказ и направляет его для регистрации в канцелярию услугодателя в течение 20 (двадцати) минут. Результат - руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги либо отказ и направляет для регистрации в канцелярию услугодателя;
7) специалист канцелярии услугодателя регистрирует и выдает результат оказания государственной услуги (нарочно либо посредством почтовой связи) услугополучателю в течение 15 (пятнадцати) минут. Результат - выдача результата оказания государственной услуги либо отказа услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) комиссия;
4) специалист услугодателя.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя (нарочно либо посредством почтовой связи) осуществляет прием и регистрацию документов, выдает услугополучателю либо его представителю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов, направляет документы руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя в течение 15 (пятнадцати) минут.
2) руководитель услугодателя в течение того же дня ознакамливается с документами, определяет ответственного исполнителя для оказания государственной услуги и передает ему документы на исполнение.
3) ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
в случае установления факта неполноты представленных документов, предусмотренных в пункте 4 настоящего регламента, услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
при полном пакете документов ответственный исполнитель услугодателя передает документы на рассмотрение заявления комиссией по рассмотрению заявлений на получение паспорта готовности энергопроизводящих, энергопередающих организаций к работе в осенне-зимних условиях (далее-комиссия), созданной и действующей в соответствии с Правилами получения паспорта готовности энергопроизводящих, энергопередающих организаций к работе в осенне-зимних условиях, утвержденными Приказом Министерства энергетики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года № 55. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 марта 2015 года №10516. "Об утверждении Правил получения и формы паспорта готовности энергопроизводящими, энергопередающими организациями к работе в осенне-зимних условиях"

4) комиссия дәлелді шешімді қабылдау және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру үшін ұсынылған құжаттарды қарастырады; орындалу ұзақтығы – күнтізбелік 24 (жиырма төрт) күннен аспайды;
5) комиссияның дәлелді шешімі негізінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы осы регламентке 3-қосымшада көзделген мемлекеттік қызмет нәтижесін дайындайды. Орындалу ұзақтығы – күнтізбелік 4 (төрт) күннен аспайды және нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне немесе бас тартуға қол қояды және 20 (жиырма минут ішінде) тіркеу үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін немесе бас тартуды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (қолма-қол не пошталық байланыс арқылы) 15 (он бес) минут ішінде береді.
4. Көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
7. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібінің және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке/бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН/БСН) сондай-ақ парольдің көмегімен (Порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады) Порталда тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының қызмет алу үшін Порталда ЖСН/БСН мен паролін енгізуі үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – Порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтердің түпнұсқалығын ЖСН/БСН мен пароль арқылы тексеру;
4) 2-үдеріс – Порталдың көрсетілетін қызметті алушының мәліметтеріндегі бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын шығару және көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптар есебімен толтыруы (мәліметтерді енгізу), сұраныс нысанына осы регламенттің 4 - тармағында көрсетілген құжаттардың қажетті көшірмелерін электрондық түрде бекіту, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – Порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру мәліметтерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;

4) рассмотрение предоставленных документов комиссией для принятия обоснованного решения и передаче ответственному исполнителю для подготовки результата государственной услуги; длительность выполнения – не более 24 (двадцати четырех) календарных дней.
5) на основании обоснованного решения комиссии ответственный исполнитель услугодателя подготавливает результат государственной услуги, предусмотренных в пункте 3 настоящего регламента. Длительность выполнения – не более 4 (четырех) календарных дней и передача руководителем услугодателя для подписания.
6) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги или отказ и направляет его для регистрации в канцелярию услугодателя в течение 20 (двадцати) минут.
7) специалист канцелярии услугодателя регистрирует и выдает результат оказания государственной услуги или отказ (нарочно либо посредством почтовой связи) услугополучателю в течение 15 (пятнадцати) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
7. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью индивидуального/бизнес идентификационного номера (далее – ИИН/БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 4 настоящего регламента, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);

7) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауымен байланысты сұратылып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5-үдеріс – көрсетілетін қызметті берушінің сұранысты өңдеуі үшін Портал арқылы "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қорының автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі - ЕЛ МДҚ АЖО) көрсетілетін қызметті алушының куәландырылған (қол қойылған) ЭЦҚ электрондық құжатын (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) жіберу;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған Стандартта көрсетілген құжаттардың және қызмет көрсету үшін негіздерге сәйкестігін тексеруі;
10) 6-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарындағы бұзушылықтарға байланысты сұратылып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 7-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЕЛ МДҚ АЖО қалыптастырған көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелерін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетке" жіберіледі.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде іске тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттері осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес диаграммамен көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдер (іс-әрекеттер) тәртібінің кезегінің толық сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
8. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжат мәліметтерін порталдың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттар түпнұсқасының түпнұсқалығын мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру (немесе бас тарту туралы хабарлама) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне өзі жүгінген кезде немесе кезегінің реттік нөмірін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдау арқылы жүзеге асырылады (жүгінген күні – 15 (он бес) минут).

7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через Портал в автоматизированное рабочее место государственной базы данных "Е-лицензирование" (далее – АРМ ГБД ЕЛ) для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированного АРМ ГБД ЕЛ. Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал приведены диаграммой согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Справочник бизнесс-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
8. Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему партал в форме электронных документов, подписанные электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП).
Работник канцелярий услугодателя сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
9. Выдача результата оказания государственной услуги (либо уведомления об отказе) осуществляется при личном обращении в канцелярию услугодателя либо направление результата оказания государственной услуги в личный кабинет услугополучателя с указанием порядкового номера очереди (в день обращения - 15 (пятнадцать) минут).

"Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушілердің тізбесі
Бөлімнің атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
"Аққайың ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново ауылы, Народная, көшесі 50
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс, сенбі және жексенбі - демалыс
8(71532)
2-15-64
"Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тимирязев ауданы, Тимирязев ауылы, Уәлиханов көшесі, 1
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс, сенбі және жексенбі - демалыс
8(71537)
2-18-54
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімінің Аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Есіл ауданы, Явленка ауылы, Ленина көшесі, 10
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс, сенбі және жексенбі - демалыс
8(71543)
2-18-98
"Айыртау ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Ш. Уәлиханов көшесі, 44
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс, сенбі және жексенбі - демалыс
8(71533)
2-26-48
"Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ақжар ауданы, Талшық ауылы, Целинная көшесі 15
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс, сенбі және жексенбі - демалыс
8(71546)
2-11-02
"Жамбыл ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Жамбыл ауданы, Пресновка селосы, Дружба, көшесі 10
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс, сенбі және жексенбі - демалыс
8(71544)
2-15-69
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Булаев қаласы, Юбилейная көшесі, 56
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс, сенбі және жексенбі - демалыс
8(71531)
2-14-03
"Қызылжар ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Қызылжар ауданы, Бескөл ауылы, Гагарин көшесі,11
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс, сенбі және жексенбі - демалыс

Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях"
Перечень услугодателя
Наименование отдела
Юридический адрес
График работы
Контактный телефон
Государственное учреждение "Аппарат акима Аккайынского района"
Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Народная, 50
Ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, 13.00 - 14.30 обеденный перерыв, выходной – суббота и воскресенье
8(71532)
2-15-64
Государственное учреждение "Аппарат акима Тимирязевского района"
Северо-Казахстанская область, Тимирязевский район, село Тимирязево, улица Валиханова, 1
Ежедневно с 9.00 до 18.30 часов,
13.00-14.30 обеденный перерыв, выходной – суббота
и воскресенье
8(71537)
2-18-54
Государственное учреждение "Аппарат акима Есильского района"
Северо-Казахстанская область, Есильский район, село Явленка, улица Ленина, 10
Ежедневно с 9.00 до 18.30 часов,
13.00-14.30 обеденный перерыв, выходной - суббота
и воскресенье
8(71543)
2-18-98
Государственное учреждение "Аппарат акима Айыртауского района"
Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумаколь, улица Шокана Уалиханова, 44
Ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, 13.00 - 14.30 обеденный перерыв, выходной – суббота и воскресенье
8(71533)
2-26-48
Государственное учреждение "Аппарат акима Акжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Акжарский район, село Талшик, улица Целинная, 15
Ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, 13.00 - 14.30 обеденный перерыв, выходной – суббота и воскресенье
8(71546)
2-11-02
Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Жамбылский район, село Пресновка, улица Дружба, 10
Ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, 13.00 - 14.30 обеденный перерыв, выходной – суббота и воскресенье
8(71544)
2-15-69
Государственное учреждение "Аппарат акима района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Юбилейная, 56
Ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, 13.00 - 14.30 обеденный перерыв, выходной – суббота и воскресенье
8(71531)
2-14-03
Государственное учреждение "Аппарат акима Кызылжарского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Кызылжарский район, аул Бесколь, улица Гагарина, 11
Ежедневно с 9.00 до 18.30 часов,
13.00 - 14.30 обеденный перерыв, выходной - суббота
и воскресенье

8(71538)
2-15-48
"Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік Мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Мамлютка қаласы, Сәбит Мұқанов көшесі, 12
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс, сенбі және жексенбі - демалыс
8(71541)
2-11-96
"Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы, Новоишим селосы, Абылай хан көшесі 28
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс, сенбі және жексенбі - демалыс
8(71535)
2-11-48
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Тайынша қаласы, Казақстан Конституциясы көшесі, 197
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс, сенбі және жексенбі - демалыс
8(71536)
2-23-42
"Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Уәлиханов ауданы, Кішкенекөл селосы, Уәлиханов көшесі, 85
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс, сенбі және жексенбі - демалыс
8(71542)
2-17-84
"Шал ақын ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеев қаласы, Победы көшесі, 35
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс, сенбі және жексенбі - демалыс
8(71534)
2-12-43
"Петропавл қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Казақстан Конститутциясы көшесі, 23
Күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліс, сенбі және жексенбі - демалыс
8(7152)
46-18-69
"Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін 2-қосымша
нысан
(кімге) ________________________________
(органның атауы)
________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
Энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлігі паспортын алуға өтініш
_________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
_________________________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың нөмірі мен күні)
Заңды тұлғаның және оның энергия объектісінің орналасқан жері:
Пошталық мекенжайы:___________________________________
Телефон нөмірлері ____________________________________
E-mail _______________________________________________
Факс _________________________________________________
Қоса беріліп отырған құжаттар тізбесі:
1.___________________________ парақта, беттің реттік №
2.___________________________ парақта, беттің реттік №
3.___________________________ парақта, беттің реттік №
4.___________________________ парақта, беттің реттік №
5.___________________________ парақта, беттің реттік №
6.___________________________ парақта, беттің реттік №
Ұйымның басшысы ____________________________________
(лауазымы, Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған
жағдайда), қолы)
МО 20__ж. "____"_____________

8(71538)
2-15-48
Государственное учреждение "Аппарат акима Мамлютского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Мамлютский район, город Мамлютка, улица Сабита Муканова, 12
Ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, 13.00 - 14.30 обеденный перерыв, выходной – суббота и воскресенье
8(71541)
2-11-96
Государственное учреждение "Аппарат акима имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Район имени Габита Мусрепова, село Новоишимское, улица Абылай хана, 28
Ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, 13.00 - 14.30 обеденный перерыв, выходной – суббота и воскресенье
8(71535)
2-11-48
Государственное учреждение "Аппарат акима Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Тайыншинский район, город Тайынша, улица Конституции Казахстана, 197
Ежедневно с 9.00 до 18.30 часов,
13.0 - 14.30 обеденный перерыв, выходной - суббота
и воскресенье
8(71536)
2-23-42
Государственное учреждение "Аппарат акима Уалихановского района Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, Уалихановский район, село Кишкенеколь, улица Уалиханова, 85
Ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, 13.00 - 14.30 обеденный перерыв, выходной – суббота и воскресенье
8(71542)
2-17-84
Государственное учреждение "Аппарат акима района Шал акына Северо-Казахстанской области"
Северо-Казахстанская область, район Шал акына, город Сергеевка, улица Победы, 35
Ежедневно с 9.00 до 18.30 часов,
13.00 - 14.30 обеденный перерыв, выходной - суббота
и воскресенье
8(71534)
2-12-43
Государственное учреждение "Аппарат акима города Петропавловска"
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 23
Ежедневно с 9.00 до 18.30 часов,
13.00 - 14.30 обеденный перерыв, выходной - суббота
и воскресенье
8(7152)
46-18-69
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях"
(кому) ________________________________
(наименование органа)
от ____________________________________
(наименование юридического лица)
Заявление на получение паспорта готовности
энергопроизводящих, энергопередающих организаций
к работе в осенне-зимних условиях
____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
____________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер, номер и дата справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица)
Местонахождение юридического лица и его энергообъекта:
Почтовый адрес: _____________________________________________
Номера телефонов: ___________________________________________
E-mail: _____________________________________________________
Факс: _______________________________________________________
Прилагаемый перечень документов:
1.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
2.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
3.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
4.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
5.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
6.___________________________ на __ листах, порядковый № стр.
Руководитель организации_____________________________________________
(должность, Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии), подпись)
МП "_____"______________ 20____ г.

"Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін 3-қосымша
Энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлігінің актісі
________________________________ __________________
(акт жасалған жер)                         (күні)
_________________________________________________________
(ұйымның атауы)
__________ № __________ бұйрығымен тағайындалған комиссия
_________________________________________________________________
(энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдардың
____________________________________________________________________
күзгі- қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлігі паспортын алу үшін
________________________________________________________________
шарттардың орындалғаны - орындалмағаны көрсетіледі)
Қорытынды: _________________________________________________
(ұйым күзгі-қысқы кезең жұмысына дайын – дайын емес)
____________
Комиссия ____________       _____________       _________________
төрағасы: ______________ (басшының қолы және (Тегі, Аты, Әкесінің
(лауазымы)             ұйымның мөрі)             аты (бар болған
жағдайда)
____________
Комиссия ____________       _____________       _________________
мүшелері: ______________ (басшының қолы және (Тегі, Аты, Әкесінің
(лауазымы)             ұйымның мөрі)             аты (бар болған
жағдайда)
____________
____________       _____________       _________________
______________ (қолы)                   (Тегі, Аты, Әкесінің
(лауазымы)                               аты (бар болған
жағдайда)
____________
____________ _____________       _________________
______________ (қолы)             (Тегі, Аты, Әкесінің
(лауазымы)                   аты (бар болған жағдайда)
"Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін 4-қосымша
Энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлігі паспортын алу шарттары
1. Энергия өндіруші ұйымдар:
1) электр энергетикасы саласындағы нормативтік құқықтық актілеріне (бұдан әрі - НҚА) және нормативтік техникалық құжаттарына (бұдан әрі - НТҚ) сәйкес, тиісті актілермен (қайта жаңартудан немесе күрделі жөндеуден өткен жабдықтарды пайдалануға қабылдап алу актілерінің көшірмелері) ресімделген қажетті көлемде және белгіленген нормаларға сәйкес сапада негізгі және қосалқы жабдықты жоспарлы жөндеудің толық көлемде орындалуы бойынша материалдар;

Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях"
форма
Акт
готовности энергопроизводящих, энергопередающих организаций к
работе в осенне-зимних условиях ______ гг.
_________________________________
(место составления акта)
___________________
(дата)
Комиссия, назначенная приказом ______________________________________
(наименование организации)
от _________________ № ________.
_____________________________________________________________________
(указывается выполнение – невыполнение условий для получения
_____________________________________________________________________
паспорта готовности энергопроизводящими, энергопередающими
_____________________________________________________________________
организациями к работе в осенне-зимних условиях)
Вывод: ______________________________________________________________
(организация готова - не готова к работе в осенне-зимний период)
Председатель комиссии:
____________________
___________________
___________________
(должность)
_______________
(подпись руководителя и печать организации)
______________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии))
Члены комиссии:
___________________
___________________
___________________
(должность)
_______________
(подпись и печать государственного органа)
______________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии))
___________________
___________________
___________________
(должность)
________________
(подпись)
_______________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии))
___________________
___________________
___________________
(должность)
________________
(подпись)
_______________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии))
Приложение 4 к регламенту государственной услуги "Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях"
Условия для получения паспорта готовности энергопроизводящих и энергопередающих организаций к работе в осенне-зимних условиях
Энергопроизводящие организации:
1) материалы по выполнению в полном объеме плановых ремонтов основного и вспомогательного оборудования в необходимых объемах и с качеством, соответствующим требованиям нормативных правовых актов (далее – НПА) и нормативных технических документов (далее – НТД) в сфере электроэнергетики, оформленных соответствующими актами (копии актов приемки в эксплуатацию оборудования, прошедшего реконструкцию или капитальный ремонт);

2) алдағы күзгі-қысқы кезеңге отын жеткізуге арналған шарттардың болуы;
3) сыртқы ауаның төмен температурасы жағдайында жабдықтың, технологиялық схемалар мен құрылыстар бүлінуінің алдын алу бойынша жоспарланған іс-шаралардың толық көлемде орындалуы туралы актісі;
4) жүктемелер кестесін орындауға әзірлік, яғни жұмыс пен резервте жүктемелер кестесін орындау үшін қажетті жабдық құрамының болуы;
5) "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі № 588-ІІ Заңының 5-бабы 45) тармақшасында бекітілген талаптарға сәйкес, қоймада отын қорының болуы, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміндегі актінің тіркеу нөмірі № 20569;
6) жұмыс орындарының оқытылған және аттестатталған персоналмен жасақталғандығы. Персоналдың жеке және ұжымдық қорғаныс құралдарымен, арнайы киіммен, аспаптар және құралдармен, НТҚ және жедел құжаттамамен, нұсқаулықтармен, өрт сөндіру схемалары және бастапқы құралдарымен (персоналдың нормативтік және нақтылы санына салыстырмалы талдау және нормативтік және нақты қорғаныс құралдарының, құралдарының, саймандардың, өртті сөндірудің бірінші ретті құралдар санына нормативтік және нақты, салыстырмалы талдау) қамтамасыз етілгендігі;
7) өрт сөндіру және өрт дабылы жүйелерінің әзірлік актісі;
8) кабель шаруашылығының, отын-көлік және мазут шаруашылығының және реакторлардың өрт-жарылыс қауіпсіздігі талаптарын қамтамасыз ету туралы актісі;
9) автоматиканың релелік қорғаныс (бұдан әрі – АРҚ) және аварияға қарсы автоматиканың (бұдан әрі – АҚА) құрылғыларына, жылу автоматикасы мен өлшеу құралдарына (бұдан әрі – ЖӨА) техникалық қызмет көрсетуді толық көлемде орындау актісі. Ғимараттар және құрылыстардың күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлігі актісі;
10) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы 1-тармағының 4-1) тармақшасына сәйкес бекітілген тәртіпте жергілікті өкілді органмен (мәслихатпен) келісілген жылу желілерінің температуралық жұмыс кестесінің болуы, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміндегі актінің тіркеу нөмірі № 7966;
11) энергия өндіруші кәсіпорынның негізгі жабдықты жылу оқшаулау бойынша орындалған жұмыстар актісінің болуы;
12) күл-қоқыс қалдықтары үшін қажетті алаңның болуы;
13) объектілік аварияға қарсы, өртке қарсы жаттығулар жүргізу бойынша материалдар (бағасы бар актілер);
14) жылу желілерінің негізгі жабдықтарын ұзақтығы 30 тәуліктен асатын жоспардан тыс (авариялық) жөндеудің болмауы.

2) наличие договоров на поставку топлива на предстоящий осенне-зимний период;
3) акт о выполнении в полном объеме запланированных мероприятий по предупреждению повреждений оборудования, технологических схем и сооружений в условиях низких температур наружного воздуха;
4) готовность к выполнению графика нагрузок, то есть наличие в работе и резерве необходимого состава оборудования для несения графика нагрузок;
5) наличие на складе запаса топлива в соответствии с требованиями установленными подпункте 45) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года № 588-II "Об электроэнергетике", регистрационный номер акта в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20569;
6) укомплектованность рабочих мест обученным и аттестованным персоналом. Обеспеченность персонала средствами индивидуальной и коллективной защиты, спецодеждой, инструментами и приспособлениями, НТД и оперативной документацией, инструкциями, схемами и первичными средствами пожаротушения (сравнительный анализ нормативной численности персонала и фактической, сравнительный анализ нормативного и фактического количества средств защиты, инструментов, приспособлений, первичных средств пожаротушения);
7) акт готовности систем пожаротушения и пожарной сигнализации;
8) акт об обеспечении требований взрывопожаробезопасности кабельного хозяйства, топливно-транспортного и мазутного хозяйства и реакторов;
9) акт выполнения в полном объеме технического обслуживания устройств релейной защиты автоматики (далее – РЗА) и противоаварийной автоматики (далее – ПА), средств тепловой автоматики и измерения (далее - ТАИ). Акт готовности зданий и сооружений, при наличии к работе в осенне-зимних условиях;
10) наличие согласованного с местным представительным органом (маслихатом) температурного графика работы тепловых сетей, в порядке установленным в соответствии с подпунктом 4-1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" №148, регистрационный номер акта в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан № 7966;
11) наличие акта выполненных работ по теплоизоляции основного оборудования энергопроизводящего предприятия;
12) наличие необходимой площадки для золошлаковых отходов;
13) материалы по проведению объектовой противоаварийной, противопожарной тренировок (акты с оценкой);
15) отсутствие внеплановых (аварийных) ремонтов основного оборудования тепловых сетей продолжительностью более 30 суток.

2. Энергия беруші ұйымдар.
Жылу энергиясын тасымалдауды және таратуды (жылу желілері) жүзеге асыратын ұйымдар үшін:
1) электр энергетикасы саласында НҚА және НТҚ талаптарына сәйкес, тиісті актілермен (қайта жаңартудан немесе күрделі жөндеуден өткен жабдықтарды пайдалануға қабылдау актілерінің көшірмелері) ресімделген қажетті көлемде және белгіленген нормаларға сәйкес сапада негізгі және қосалқы жабдықты жоспарлы жөндеудің орындалуы бойынша материалдар;
2) сыртқы ауаның төмен температурасы жағдайында жабдықтың, технологиялық сызбалар мен құрылыстардың бүлінуінің алдын алу бойынша жоспарланған іс-шаралардың орындалуы туралы актісі;
3) жабдықтың авариялық қорының болуы туралы актісі;
4) жұмыс орындарының оқытылған және аттестатталған персоналмен жасақталғандығы. Персоналдың жеке және ұжымдық қорғаныс құралдармен, арнайы киіммен, аспаптар және құралдармен, нормативтік-техникалық және жедел құжаттамамен, нұсқаулықтармен, өрт сөндіру схемаларымен және бастапқы құралдарымен (персоналдың нормативтік және нақтылы санына салыстырмалы талдау және нормативтік және нақты қорғаныс құралдарының, арнайы киімдерінің, құралдарының, алғашқы өрт сөндіру құралдарының санына нақты салыстырмалы талдау) қамтамасыз етілгендігі;
5) өрт сөндіру және өрт дабылы жүйелерінің әзірлігі актісі;
6) ғимараттар мен құрылыстардың, байланыс құралдарының, ДТБҚ, ЭБЕАЖ (бар болған жағдайда) күзгі-қысқы жағдайларда әзірлігі туралы актісі;
7) жергілікті атқарушы органдармен бекітілген температуралық кестенің болуы;
8) жылу беруші ұйымдардың аталған жердегі күзгі-қысқы кезең температураларының барлық диапазондарында жылу желілері мен жылу көздерінің температуралық кестелерді орындауды қамтамасыз ету жөніндегі актісі;
9) жылу желілерін диагностикалау мен технологиялық сынаудың жоспарлы көлемдерін орындау туралы актісі;
10) жылу оқшаулау бойынша жұмыстарды орындау туралы актісі;
11) аварияға қарсы объектілік жаттығуларды жүргізу нәтижелері бойынша материалдар (бағасы бар актілер);
12) мемлекеттік энергетикалық бақылау жөніндегі органның ұйғарымдары бойынша іс-шаралардың және технологиялық бұзушылықтарды тексеру актілерінің орындалуы туралы есеп;
13) жылу желілерінің негізгі жабдықтарын ұзақтығы 30 тәуліктен асатын жоспардан тыс (авариялық) жөндеудің болмау
"Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін 5-қосымша

2. Энергопередающие организации.
Для организаций, осуществляющих транспортировку и распределение тепловой энергии (тепловые сети):
1) материалы по выполнению плановых ремонтов основного и вспомогательного оборудования в необходимых объемах и с качеством, соответствующим требованиям НПА и НТД в сфере электроэнергетики, оформленных соответствующими актами (копии актов приемки в эксплуатацию оборудования, прошедшего реконструкцию или капитальный ремонт);
2) акт о выполнении запланированных мероприятий по предупреждению повреждений оборудования, технологических схем и сооружений в условиях низких температур наружного воздуха;
3) акт о наличие аварийного запаса оборудования;
4) укомплектованность рабочих мест обученным и аттестованным персоналом. Обеспеченность персонала средствами индивидуальной и коллективной защиты, спецодеждой, инструментами и приспособлениями, нормативно-технической и оперативной документацией, инструкциями, схемами и первичными средствами пожаротушения (сравнительный анализ нормативной численности персонала и фактической, сравнительный анализ нормативного и фактического количества средств защиты, спецодежды, инструментами, первичными средствами пожаротушения);
5) акт готовности систем пожаротушения и пожарной сигнализации;
6) акт о готовности зданий и сооружений, средств связи, СДТУ, АСКУЭ (при наличии) к работе в осенне-зимних условиях;
7) наличие утвержденного местными исполнительными органами температурного графика;
8) акт по обеспечению теплопередающими организациями готовности тепловых сетей и теплоисточников к выполнению температурных графиков при всех диапазонах температур осенне-зимнего периода в данной местности;
9) акт о выполнении плановых объемов диагностики и технологических испытаний тепловых сетей;
10) акт о выполнении работ по теплоизоляции;
11) материалы по результатам проведения объектовой противоаварийной тренировки (акты с оценкой);
12) отчет по выполнению мероприятий по предписаниям государственного органа и актов расследования технологических нарушений;
13) отсутствие внеплановых (аварийных) ремонтов основного оборудования тепловых сетей продолжительностью более 30 суток.
Приложение 5 к регламенту государственной услуги "Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях"

"Белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт-тан жоғары немесе белгіленген жылу қуаты 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз балансында кернеуі 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлік паспортын беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
А. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Б. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Шартты белгілер:

Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях"
А. При оказании государственной услуги через канцелярию услугополучателя
Б. При оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения: