2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы N 40/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 8 қаңтарда N 3530 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат ШЕШТІ:
1. Сәйкесінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 2016-2018 жылдарға, соның ішінде 2016 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 143 787 082,1 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 15 554 022,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 447 859 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 45 106,3 мың тенге;
трансферттер түсімдері – 126 740 094,2 мың теңге;
2) шығындар – 141 460 528,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 168 402,8 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8 805 804,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 637 401,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 1 754 900 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 755 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 100 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -7 596 749,4 мың теңге;
6) тапшылықты қаржыландыру – 7 596 749,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 24.11.2016 N 7/1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға облыстық бюджет кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем;
орманды пайдаланғаны үшін төлем;
қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. Облыстық бюджетке аудандар мен Петропавл қаласының бюджеттерінен алынатын салық түсімдерінің жалпы сомасын 2016 жылға бөлу мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы - 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Петропавл қаласы - 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары, Петропавл қаласы - 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары - 16 пайыз.

Об областном бюджете Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2015 года N 40/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 8 января 2016 года N 3530
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 143 787 082,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15 554 022,6 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 1 447 859 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 45 106,3 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 126 740 094,2 тысячи тенге;
2) затраты – 141 460 528,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 168 402,8 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8 805 804,3 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 637 401,5 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 754 900 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 755 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 100 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -7 596 749,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита – 7 596 749,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Северо-Казахстанской области от 24.11.2016 N 7/1 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за лесные пользования;
платы за эмиссии в окружающую среду.
3. Установить на 2016 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из бюджетов районов и города Петропавловска в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
город Петропавловск - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына, город Петропавловск - 100 процентов;
по социальному налогу:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына - 16 процентов.

4. Аудандар, Петропавл қаласы бюджеттеріне салық түсімдерінің жалпы сомасын 2016 жылға бөлу белгіленсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары - 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
Айыртау, Ақжар, Аққайың, Есіл, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Қызылжар, Мамлют, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандары - 84 пайыз, Петропавл қаласы - 100 пайыз.
5. Облыстық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
облыстық коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түскен түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салынатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
6. Облыстық бюджет түсімдері республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түскен түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
7. Облыстық бюджеттен 2016 жылға аудандар бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 23 246 969 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Айыртау – 2 411 329 мың теңге;
Ақжар – 1 446 205 мың теңге;
Аққайың – 1 317 603 мың теңге;
Есіл – 1 952 992 мың теңге;
Жамбыл – 2 012 456 мың теңге;
Мағжан Жұмабаев – 2 114 675 мың теңге;
Қызылжар – 2 106 022 мың теңге;
Мамлют – 1 446 317 мың теңге;
Ғабит Мүсірепов атындағы – 2 057 784 мың теңге;
Тайынша – 2 355 699 мың теңге;
Тимирязев – 1 108 043 мың теңге;
Уәлиханов – 1 524 047 мың теңге;
Шал ақын – 1 393 797 мың теңге.
8. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте Петропавл қаласының бюджетiнен 3 312 108 мың теңге сомасында бюджеттiк алым көлемдерi көзделсiн.
9. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, соның ішінде мыналар бойынша:
1) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстау;
2) қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау;
3) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау;

4. Установить на 2016 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов, города Петропавловска:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына - 100 процентов;
по социальному налогу:
районы Айыртауский, Акжарский, Аккайынский, Есильский, Жамбылский, Магжана Жумабаева, Кызылжарский, Мамлютский, имени Габита Мусрепова, Тайыншинский, Тимирязевский, Уалихановский, Шал акына - 84 процентов, город Петропавловск – 100 процентов.
5. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
поступления от аренды имущества областной коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета.
6. Установить, что поступления областного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета.
7. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов на 2016 год в сумме 23 246 969 тысяч тенге, в том числе:
Айыртаускому – 2 411 329 тысяч тенге;
Акжарскому – 1 446 205 тысяч тенге;
Аккайынскому – 1 317 603 тысячи тенге;
Есильскому – 1 952 992 тысячи тенге;
Жамбылскому – 2 012 456 тысяч тенге;
Магжана Жумабаева – 2 114 675 тысяч тенге;
Кызылжарскому – 2 106 022 тысячи тенге;
Мамлютскому – 1 446 317 тысяч тенге;
имени Габита Мусрепова – 2 057 784 тысячи тенге;
Тайыншинскому – 2 355 699 тысяч тенге;
Тимирязевскому – 1 108 043 тысячи тенге;
Уалихановскому – 1 524 047 тысяч тенге;
Шал акына – 1 393 797 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год объемы бюджетных изъятий из бюджета города Петропавловска в сумме 3 312 108 тысяч тенге.
9. Учесть в областном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
2) субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки;
3) субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса;

4) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау;
5) инвестициялар салынған кезде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бір бөлігін өтеу;
6) мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыру;
7) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстау;
8) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру;
9) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайту;
10) мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайту;
11) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі медициналық білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайту;
12) "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген ақшалай көмекті енгізу;
13) онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету;
14) аудандық маңызы бар және ауылдық және амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің халыққа медициналық көмек көрсету;
15) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету және кеңейту;
16) дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алу;
17) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшу, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеу;
18) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізу;
19) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және ретке келтіру бойынша көрсетілетін қызметтер;
20) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру;
21) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру;
22) елді мекендерді шаруашылық-ауызсумен жабдықтау үшін жерасты суларын іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу;
23) профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда);
24) жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстау;

4) субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
5) возмещение части расходов, понесенных субьектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
6) повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
7) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
8) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
9) увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
10) увеличение размера стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
11) увеличение размера стипендий обучающимся в медицинских организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
12) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
13) оказание медицинской помощи онкологическим больным;
14) оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи;
15) обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
16) закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
17) для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
18) введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
19) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
20) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
21) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
22) организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов;
23) проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний);
24) содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель;

25) сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстау;
26) баламасыз ауызсумен жабдықтау көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау;
27) өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдау;
28) алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 15.03.2016 N 42/8 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
29) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту;
30) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту;
31) көлік инфрақұрылымын дамыту;
32) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту;
33) "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасын бекіту, "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 10 маусымдағы № 556 қаулысына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 168 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту.
34) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау;
35) экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету;
36) жергілікті бюджет шығындарын өтеуді қамтамасыз ету;
37) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық қондырғыларын қауіпсіз пайдалануға бақылауды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстау.
38) ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға;
39) мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялауға;
40) цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға.
Республикалық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 10.10.2016 N 6/3 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

25) содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля;
26) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
27) поддержку частного предпринимательства в регионах;
28) - исключен решением маслихата Северо-Казахстанской области от 15.03.2016 N 42/8 (вводится в действие с 01.01.2016);
29) развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
30) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
31) развитие транспортной инфраструктуры;
32) развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
33) развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 168 "Об утверждении Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июня 2010 года № 556 "О некоторых мерах по реализации Программы "Дорожная карта бизнеса 2020" и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан";
34) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
35) обеспечение экономической стабильности;
36) обеспечение компенсации потерь местных бюджетов;
37) содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства.
38) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
39) субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства;
40) создание цифровой образовательной инфраструктуры.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2016-2018 годы.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 10.10.2016 N 6/3 (вводится в действие с 01.01.2016).

10. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте Ұлттық қордан берілетін нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, соның ішінде:
1) білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға;
2) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға.
3) сыртқы қарыздарды қаржыландыру есебінен Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу аясында квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын ұлғайту.
Ұлттық қордан көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 10.10.2016 N 6/3 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 162 қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 жол картасының шеңберінде ауылда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге ескерілсін.
Көрсетілген сомаларды бөлу 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
11-1. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен бюджеттік кредиттер ескерілсін:
жұмыспен қамту жол картасы 2020 шеңберінде моноқалаларда, кіші қалаларда және ауылдық елді мекендерде кәсіпкерлікті дамытуды жәрдемдесуге;
жылумен, сумен жабдықтау және су өткізу жүйелерін реконструкциялауға және салуға.
Көрсетілген сомаларды бөлу "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың шешімін іске асыру барысы туралы Солтүстік Қазақстан облыс әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 15.03.2016 N 42/8 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Петропавл қаласының бюджеттеріне нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер көзделсін.
Көрсетілген трансферттерді және бюджеттік кредиттерді бөлу 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

10. Учесть в областном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда, в том числе на:
1) строительство и реконструкцию объектов образования;
2) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
3) увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан за счет софинансирования внешних займов.
Распределение указанных целевых трансфертов из Национального фонда определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2016-2018 годы.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 10.10.2016 N 6/3 (вводится в действие с 01.01.2016).
11. Учесть в областном бюджете на 2016 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов;
на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 162 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020".
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2016-2018 годы.
11-1. Учесть в областном бюджете на 2016 год бюджетные кредиты за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
на содействие развитию предпринимательства в моногородах, малых городах и сельских населенных пунктах в рамках Дорожной карты занятости 2020;
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2016-2018 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением Северо-Казахстанской области от 15.03.2016 N 42/8 (вводится в действие с 01.01.2016).
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год целевые трансферты и бюджетные кредиты бюджетам районов и города Петропавловска.
Распределение указанных трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата Северо-Казахстанской области о реализации решения Северо-Казахстанского областного маслихата об областном бюджете на 2016-2018 годы.

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 20.06.2016 N 3/3 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
12-1. 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджет шығыстары қаржы жылының басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары, 2015 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару есебінен көзделсін.
Ескерту. Шешім 12-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 15.03.2016 N 42/8 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2016 жылға жергілікті бюджеттерді атқару барысында 4-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
14. 2016 жылға Солтүстік Қазақстан облысы жергілікті атқарушы органының резерві 261 845 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 24.11.2016 N 7/1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақыны толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
16. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған құқығы бар мамандарға лауазымдық жалақысы мен тарифтік ставкалары белгіленсін.
17. Аудандар бюджеттерінде ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік ұйымдарының мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсетуге шығыстар көзделсін.

Сноска. Пункт 12 - в редакции решения маслихата Северо-Казахстанской области от 20.06.2016 N 3/3 (вводится в действие с 01.01.2016).
12-1. Предусмотреть расходы областного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2015 году, согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением Северо-Казахстанской области от 15.03.2016 N 42/8 (вводится в действие с 01.01.2016).
13. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
14. Утвердить резерв местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2016 год в сумме 261 845 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата Северо-Казахстанской области от 24.11.2016 N 7/1 (вводится в действие с 01.01.2016).
15. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
16. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, имеющим право на повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
17. Предусмотреть в бюджетах районов расходы на оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.

18. 2016 жылға Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы қарызының лимиті 12 050 626,6 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
19. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихаттың
ХХХХ сессиясының
төрағасы
А.Сапаров
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихаттың
хатшысы
Қ. Едіресов
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат сессиясының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 40/1 шешіміне 1 қосымша
2016 жылға арналған Солтүстiк Қазақстан облыстық бюджет

18. Установить лимит долга местного исполнительного органа Северо-Казахстанской области на 2016 год в размере 12 050 626,6 тысячи тенге.
19. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель ХХХХ сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата
А.Сапаров
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
К.Едресов
Приложение 1 к решению сессии Северо-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2015 года № 40/1
Северо-Казахстанский областной бюджет на 2016 год

15 000
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
444 547,8
086
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 421 989,4
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
879 739,6
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
596 421,6
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
283 318
5
Денсаулық сақтау
24 983 601,7
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
24 983 571,7
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109 206
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
489 635
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
176 976
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
96 000
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
192 421
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
3 086 022
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
614 053
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
89 572
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
791 699,1
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
2 309,4
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
44 000
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
236 847
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
769 275,3
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
310 812
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
371 406
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
351 124
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
781 404,6
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары

15 000
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
444 547,8
086
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 421 989,4
285
Управление физической культуры и спорта области
879 739,6
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
596 421,6
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
283 318
5
Здравоохранение
24 983 601,7
253
Управление здравоохранения области
24 983 571,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
109 206
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
489 635
006
Услуги по охране материнства и детства
176 976
007
Пропаганда здорового образа жизни
96 000
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
192 421
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
3 086 022
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
614 053
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
89 572
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
791 699,1
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
2 309,4
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
44 000
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
236 847
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
769 275,3
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
310 812
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
371 406
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
351 124
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
781 404,6
029
Областные базы спецмедснабжения

60 404
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
1 300
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
836 311
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
43 955
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
209 111
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
12 471 529
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
828 602,3
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
2 019 597
271
Облыстың құрылыс басқармасы
30
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
30
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 713 463
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 762 183
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 855
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
473 817
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
178 105
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
421
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
54 515
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 412 838
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
43 277
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
235 548
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

60 404
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
1 300
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
836 311
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
43 955
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
209 111
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
12 471 529
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
828 602,3
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
2 019 597
271
Управление строительства области
30
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
30
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 713 463
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 762 183
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
114 855
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
473 817
003
Социальная поддержка инвалидов
178 105
007
Капитальные расходы государственного органа
421
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
54 515
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 412 838
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
43 277
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
235 548
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов оказания специальных социальных услуг

4 417
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
4 839
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
12 600
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
4 943
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
164 925
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
27 072
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
14 371
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
15 640
261
Облыстың білім басқармасы
875 179
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
830 038
037
Әлеуметтік сауықтандыру
45 141
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
27 919
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
27 919
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
893
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
893
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
47 289
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
43 678
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 611
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 502 315,5
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
33 626,6
047
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
33 626,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 506
043
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
1 506
261
Облыстың білім басқармасы
103 931,1
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

4 417
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
4 839
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий Дорожной карты занятости 2020
12 600
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 943
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы
164 925
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
27 072
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
14 371
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 640
261
Управление образования области
875 179
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
830 038
037
Социальная реабилитация
45 141
263
Управление внутренней политики области
27 919
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
27 919
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
893
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы
893
298
Управление государственной инспекции труда области
47 289
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
43 678
003
Капитальные расходы государственного органа
3 611
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 502 315,5
253
Управление здравоохранения области
33 626,6
047
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
33 626,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 506
043
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1 506
261
Управление образования области
103 931,1
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020

90 492,1
064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
13 439
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
111 512,3
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
111 512,3
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 620 670,3
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
315 870,7
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 827 088
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, еңбекші жастарға арналған жатақханалар мен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
477 711,6
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
30 745,3
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
25 351,3
016
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
5 394
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 591 542,6
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық үй-шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 399
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
421 418,1
026
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
1 752
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
180 826,4
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
2 008 707
040
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

90 492,1
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
13 439
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
111 512,3
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
111 512,3
271
Управление строительства области
3 620 670,3
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
315 870,7
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 827 088
072
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство служебного жилища, строительство и (или) реконструкцию общежитий для трудовой молодежи и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020
477 711,6
273
Управление культуры, архивов и документации области
30 745,3
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
25 351,3
016
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
5 394
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 591 542,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
65 399
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
421 418,1
026
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
1 752
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
180 826,4
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
2 008 707
040
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)

1 646 705,4
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 485
002
Облыстық деңгейде спорт жарыстарын өткізу
49 560
003
Әр түрлі спорт түрлері бойынша облыстың құрама командаларының мүшелерін дайындау және республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы
1 259 871
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары
118 013,4
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
171 776
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
10 428
010
Туристік қызметті реттеу
10 428
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
348 230
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
348 230
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
348 230
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
33 467 969,8
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
44 886
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 886
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
887 131,2
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 681
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
766 522,6
006
Жануарлар дүниесін қорғау
22 338
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
25 589,6
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
31 860 951,2
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
148 615,4
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
411 616,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 406
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 320,6
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды өткізу
15 000
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
2 704 517,6
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
5 174 446,8
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау

1 646 705,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
47 485
002
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
49 560
003
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
1 259 871
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
118 013,4
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
171 776
289
Управление предпринимательства и туризма области
10 428
010
Регулирование туристской деятельности
10 428
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
348 230
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
348 230
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
348 230
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
33 467 969,8
251
Управление земельных отношений области
44 886
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
44 886
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
887 131,2
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
72 681
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
766 522,6
006
Охрана животного мира
22 338
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
25 589,6
255
Управление сельского хозяйства области
31 860 951,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
148 615,4
002
Поддержка семеноводства
411 616,6
003
Капитальные расходы государственного органа
11 406
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 320,6
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
15 000
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
2 704 517,6
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
5 174 446,8
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала

106 131
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
420
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 341 628,6
049
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
652 004
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 004 456
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
156 343
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 918 110,6
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
19 007
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
8 041 066
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 154 862
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
350 000
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
350 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
280 140,4
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76 882
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 587
028
Уақытша сақтау пунктіне дейін ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша көрсетілетін қызметтер
1 099
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
16 226,5
052
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
105 994
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
66 756,9
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
7 595
729
Облыстың жер инспекциясы басқармасы
44 861
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

106 131
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
420
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 341 628,6
049
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
652 004
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 004 456
051
Субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса
156 343
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 918 110,6
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
19 007
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
8 041 066
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 154 862
289
Управление предпринимательства и туризма области
350 000
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
350 000
719
Управление ветеринарии области
280 140,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
76 882
003
Капитальные расходы государственного органа
5 587
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 099
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
16 226,5
052
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
105 994
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
66 756,9
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
7 595
729
Управление земельной инспекции области
44 861
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель

397 629,3
035
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
817 638
280
Облыстың индустриялық-инновациялық даму басқармасы
69 088
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 935
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
20 153
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
1 514 326
005
Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
16 000
006
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 317 620
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
5 706
015
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
175 000
727
Облыстың экономика басқармасы
26 127
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
26 127
14
Борышқа қызмет көрсету
1 653,1
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 653,1
016
Жергiлiктi атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдердi төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
1 653,1
15
Трансферттер
23 906 522,1
257
Облыстың қаржы басқармасы
23 906 522,1
007
Субвенциялар
23 246 969
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
585 564,2
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
44 326,8
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
1,2
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
29 660,9
3) Таза бюджеттік кредиттеу
8 168 402,8
Бюджеттік кредиттер
8 805 804,3
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
917 076
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
917 076

397 629,3
035
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
817 638
280
Управление индустриально-инновационного развития области
69 088
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
48 935
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
20 153
289
Управление предпринимательства и туризма области
1 514 326
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
16 000
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
1 317 620
008
Поддержка предпринимательской деятельности
5 706
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
175 000
727
Управление экономики области
26 127
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
26 127
14
Обслуживание долга
1 653,1
257
Управление финансов области
1 653,1
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
1 653,1
15
Трансферты
23 906 522,1
257
Управление финансов области
23 906 522,1
007
Субвенции
23 246 969
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
585 564,2
017
Возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
44 326,8
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
1,2
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
29 660,9
3) Чистое бюджетное кредитование
8 168 402,8
Бюджетные кредиты
8 805 804,3
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
917 076
289
Управление предпринимательства и туризма области
917 076

5) Бюджет тапшылығы (профицитi)
740 210
6) Бюджеттің тапшылығын қаржыландыру
-740 210
(профицитті пайдалану)
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
16
Қарыздарды өтеу
740 210
257
Облыстың қаржы басқармасы
740 210
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
740 210
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат сессиясының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 40/1 шешіміне 4 қосымша
2016 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы оқыту білім беру бағдарламалары бойынша жалпы
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету

5) Дефицит (профицит) бюджета
740 210
6) Финансирование дефицита
-740 210
(использование профицита) бюджета
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
Администратор
Программа
тыс. тенге
1
2
3
4
5
16
Погашение займов
740 210
257
Управление финансов области
740 210
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
740 210
Приложение 4 к решению сессии Северо-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2015 года № 40/1
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субьектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоимунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства