"Петропавл қаласының Ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 1197 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 31 шілдеде N 3334 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 10 сәуірдегі № 665 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 10.04.2017 № 665 қаулысымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 42-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 37-бабына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 17-бабы 6), 7) тармақшаларына, 164-бабына, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес Петропавл қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Петропавл қаласының Ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Петропавл қаласының Ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі белгіленген тәртіпте Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде "Петропавл қаласының Ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесін тіркесін.
3. Қаулының орындалуын бақылау осы саланы басқаратын қала әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оны бірінші ресми жариялаған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2015 жылғы 25 ақпаннан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
Қала әкімі М. Тасмағанбетов
Петропавл қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 1197 қаулысымен бекітілген
"Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі ауданның аймағында ветеринария саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі "Петропавл қаласының кәсіпкерлік, ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта құру жолымен (бөліну) ұйымдастырылды.
3. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің:
"Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің ветеринарлық станциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны ведомствосы бар.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска"
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 29 июня 2015 года № 1197. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 31 июля 2015 года № 3334. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 10 апреля 2017 года № 665
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 10.04.2017 № 665 (вводится в действие с момента его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 42 Гражданского кодекса Республики Казахстан, статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктами 6), 7) статьи 17, статьей 164 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат города Петропавловска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска" согласно приложению.
2. Государственному учреждению "Отдел ветеринарии города Петропавловска" в установленном порядке зарегистрировать Положение государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска" в Департаменте юстиции Северо-Казахстанской области.
3. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима города, курирующего данную сферу.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 25 февраля 2015 года.
Аким города М. Тасмаганбетов
Утверждено Постановлением акимата города Петропавловска от 29 июня 2015 года № 1197
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Отдел ветеринарии города Петропавловска"
1. Общее положение
1. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Петропавловска" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере ветеринарии на территории города.
2. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Петропавловска" образован путем реорганизации (выделения) из Государственного учреждения "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии города Петропавловска".
3. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Петропавловска" имеет ведомство:
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная станция акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области".

4. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзінің қызметін Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі "Ветеринария туралы" Заңымен және Конституциясымен, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілерімен, басқа да нормативтік құқықтық актілермен, сонымен қатар осы Ережемен жүзеге асырады.
5. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекеменің ұйымдастырушылық-құқықтық формасындағы заңды тұлғасы болып табылып, мемлекеттік тілдегі өзінің атауымен мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкісі, Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
6. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
7. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсуге құқылы, егер ол заңнамаға сәйкес өкілетті болса.
8. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы заңнамасында қарастырылған Бөлім басшысының бұйрықтарымен және басқа да актілермен ресімделген өзінің құзыретіндегі сұрақтарға заңнамаға сәйкес белгіленген шешімдерді қабылдайды.
9. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы және штат саны лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
10. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 150011, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 23.
11. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілінде: "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі
орыс тілінде: государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Петропавловска".
12. Осы Ереже "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
13. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру мемлекеттік бюджеттің қаражатынан жүзеге асырылады.
14. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметі болып табылатын, міндеттердің орындалу мәні бойынша келісімшарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер де "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамалық актілермен кіріс әкелетін қызметтерді жүзеге асыру құқығы берілсе, осындай қызметтен түскен кіріс мемлекеттің бюджет кірісіне жолданады.

4. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Петропавловска" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и Законом Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии", актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
5. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Петропавловска" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
6. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Петропавловска" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
7. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Петропавловска" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он на это уполномочен в соответствии с законодательством.
8. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Петропавловска" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
9. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
10. Местонахождение юридического лица: 150011, Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, города Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 23.
11. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке: "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Петропавловска".
12. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска".
13. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска" осуществляется из средств городского бюджета.
14. Государственному учреждению "Отдел ветеринарии города Петропавловска" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска".
Если государственному учреждению "Отдел ветеринарии города Петропавловска" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. Мемлекеттік органның миссиялары, негізгі мәселелері, қызметтері, құқықтары мен міндеттері
15. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы ветеринария саласында мемлекеттік саясаттың дамуы мен жетілдіруіне көмек көрсетеді.
16. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мәселелері:
- жануарларды аурулардан қорғау және оларды емдеу;
- жануарлар мен адамдарға ортақ аурулардан халықтың денсаулығын сақтау;
- ветеринарлық-санитарлық қауіпсіздікті қамтамасыз ету;
- Қазақстан Республикасы аумағын басқа мемлекеттердің жануарларының жұқпалы және экзотикалық аурулардың әкелуінен және таралуынан қорғау;
- ветеринарлық дәрі-дәрмектердің, азықтардың және жемдік қоспалардың қауіпсіздігі мен сапасын бақылау;
- жануарлар ауруларымен күрес және ветеринарлық-санитарлық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді жетілдіру және диагностика әдістері мен құралдарын қолдану;
- ветеринария саласында қызмет ететін жеке және заңды тұлғалардың жүзеге асыруымен қоршаған ортаның ластануын ескерту және жою;
- ветеринарлық ғылымның дамуы, ветеринарлық мамандарды дайындау және біліктілігін арттыру;
- ветеринария саласында заңнаманың сақталуына мемлекеттік ветеринарлық-санитарлық бақылау.
17. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметтері:
жануарларды асырау ережелері, иттер мен мысықтарды асырау және серуендету ережелері, қаңғыма иттер мен мысықтарды аулау және жою ережелері, жануарларды асырайтын санитарлық аймақтың шекарасын белгілеу бойынша ұсыныс ережелерін бекіту үшін облыстың жергілікті өкілетті органына енгізу.
қаңғыма иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру;
мал қорымын (биотермикалық шұңқыр) құруды ұйымдастыру және оларды ветеринариялық (ветеринария-санитарлық) талаптарға сәйкес асырауды қамтамасыз ету;
өткізілетін ветеринариялық іс-шаралар туралы мүдделі адамдарға ақпараттың берілуін ұйымдастыру және қамтамасыз ету.
ветеринария мәселелері бойынша халық арасында ағарту жұмысын ұйымдастыру және өткізу;
жануарларды өсіру, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерін, сондай-ақ ветеринариялық дәрі-дәрмектерді, жем-шөп, жем-шөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарды пайдалануға қабылдайтын мемлекеттік комиссияларды ұйымдастыру;
жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты алып қоймай залалсыздандыру (жұққыштығын жою) және қайта өндеу;
иесіне жануарлар мен адамдардың денсаулығына қауіп төндіретін жануарларды алып тастаусыз, жануар тегінің өнімі мен шикізатын қайта өңдеу мен залалсыздандыру (жұққыштығын жою) құнын өтеу;
қаланың жергілікті атқарушы органына Петропавл қаласының аумағында жануарлардың жұқпалы аурулары пайда болған жағдайда, тиісті аумақтың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының ұсынуы бойынша карантин немесе шектеу iс-шараларын белгілеу туралы шешімдер қабылдау туралы ұсыныстар енгізу;
қаланың жергілікті атқарушы органына Петропавл қаласының аумағында жануарлардың жұқпалы ауруларының ошақтарын жою жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар кешені жүргізілгеннен кейін тиісті аумақтың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының ұсынуы бойынша шектеу іс-шараларын немесе карантинді тоқтату туралы шешімдер қабылдау туралы ұсыныстар енгізу;
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруге құқығы бар мемлекеттік ветеринариялық дәрігерлер тізімін бекіту;
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасын сақтауына мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды ұйымдастыру және жүзеге асыру;
эпизоотия ошақтары пайда болған жағдайда оларды зерттеп-қарауды жүргізу;
эпизоотологиялық зерттеп-қарау актісін беру;
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасы талаптарын сақтау тұрғысында мемлекеттік ветеринария-санитариялық бақылауды және қадағалауды:
ішкі сауда объектілерінде;
жануарларды өсіру, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінде, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарда (импортпен және экспортпен байланыстыларды қоспағанда);
ветеринариялық препараттар өндіруді қоспағанда, ветеринария саласындағы кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын адамдарда;
экспортын (импортын) және транзитін қоспағанда, тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдау (орнын ауыстыру), тиеу, түсіру кезінде;
экспортты (импортты) және транзитті қоспағанда, жануарлар ауруларының қоздырушыларын тарататын факторлар болуы мүмкін көлік құралдарының барлық түрлерінде, ыдыстың, буып-түю материалдарының барлық түрлері бойынша;
тасымалдау (орнын ауыстыру) маршруттары өтетін, мал айдалатын жолдарда, маршруттарда, мал жайылымдары мен суаттардың аумақтарында;
экспортты (импортты) және транзитті қоспағанда, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді өсіретін, сақтайтын, өңдейтін, өткізетін немесе пайдаланатын жеке және заңды тұлғалардың аумақтарында, өндірістік үй-жайларында және қызметіне жүзеге асыру;
мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды), орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді күтіп-ұстауға, өсіруге, пайдалануға, өндіруге, дайындауға (союға), сақтауға, қайта өңдеу мен өткізуге байланысты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілерін орналастыру, салу, қайта жаңарту және пайдалануға беру кезінде, сондай-ақ оларды тасымалдау (орнын ауыстыру) кезінде зоогигиеналық және ветеринариялық (ветеринария-санитариялық) талаптардың сақталуына мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
жеке және заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік ветеринария-санитариялық бақылау және қадағалау актісін жасау;
тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шаралар өткізуді ұйымдастыру;
уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша жануарлардың аса қауіпті ауруларының, сондай-ақ жануарлардың басқа да ауруларының профилактикасы, биологиялық материал сынамаларын алу және оларды диагностикалау үшін жеткізу бойынша ветеринариялық іс-шаралардың жүргізілуін ұйымдастыру;
ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру, ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі дерекқорды жүргізу бойынша іс-шаралар өткізуді ұйымдастыру;
ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізу үшін бұйымдарға (құралдарға) және атрибуттарға қажеттілікті айқындау және облыстың жергілікті атқарушы органына ақпарат беру;
ветеринариялық есепке алу мен есептілікті жинақтау, талдау және оларды облыстың жергілікті атқарушы органына ұсыну;
облыстың жергілікті атқарушы органына жануарлардың жұқпалы және жұқпалы емес ауруларының профилактикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жөнінде ұсыныстар енгізу;
облыстың жергілікті атқарушы органына профилактикасы мен диагностикасы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесі жөнінде ұсыныстар енгізу;
ветеринариялық препараттардың республикалық қорын қоспағанда, бюджет қаражаты есебінен сатып алынған ветеринариялық препараттарды сақтауды ұйымдастыру;
облыстың жергілікті атқарушы органына тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар туралы ұсыныстар енгізу;
ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру;

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
15. Миссия государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска" заключается в содействии развитию и совершенствованию государственной политики в сфере ветеринарии.
16. Задачи государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска":
- защита животных от болезней и их лечение;
- охрана здоровья населения от болезней, общих для животных и человека;
- обеспечение ветеринарно-санитарной безопасности;
- охрана территории Республики Казахстан от заноса и распространения заразных и экзотических болезней животных из других государств;
- контроль за безопасностью и качеством ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
- разработка и использование средств и методов диагностики, борьбы с болезнями животных и обеспечения ветеринарно-санитарной безопасности;
- предупреждение и ликвидация загрязнения окружающей среды при осуществлении физическими и юридическими лицами деятельности в области ветеринарии;
- развитие ветеринарной науки, подготовка и повышение квалификации ветеринарных специалистов;
- государственный ветеринарно-санитарный контроль за соблюдением законодательства в области ветеринарии.
17. Функции государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска":
внесение в местный представительный орган области для утверждения правил содержания животных, правил содержания и выгула собак и кошек, правил отлова и уничтожения бродячих собак и кошек, предложений по установлению границ санитарных зон содержания животных;
организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек;
организация строительства скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания в соответствии с ветеринарными (ветеринарно-санитарными) требованиями;
организация и обеспечение предоставления заинтересованным лицам информации о проводимых ветеринарных мероприятиях;
организация и проведение просветительной работы среди населения по вопросам ветеринарии;
организация государственных комиссий по приему в эксплуатацию объектов производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организаций по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
обезвреживание (обеззараживание) и переработка без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека;
возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека;
внесение предложений в местный исполнительный орган города о принятии решений об установлении карантина или ограничительных мероприятий по представлению главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора соответствующей территории в случае возникновения заразных болезней животных на территории города Петропавловска;
внесение предложений в местный исполнительный орган города о принятии решений о снятии ограничительных мероприятий или карантина по представлению главного государственного ветеринарно – санитарного инспектора соответствующей территории после проведения комплекса ветеринарных мероприятий по ликвидации очагов заразных болезней животных на территории города Петропавловска;
утверждение списка государственных ветеринарных врачей, имеющих право выдачи ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
организация и осуществление государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора за соблюдением физическими и юридическими лицами законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии в пределах соответствующей административно-территориальной единицы;
проведение обследования эпизоотических очагов в случае их возникновения;
выдача акта эпизоотологического обследования;
осуществление государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора на предмет соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии:
на объектах внутренней торговли;
на объектах производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также в организациях по хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок (за исключением связанных с импортом и экспортом);
у лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии за исключением производства ветеринарных препаратов;
при транспортировке (перемещении), погрузке, выгрузке перемещаемых (перевозимых) объектов в пределах соответствующей административно-территориальной единицы, за исключением их экспорта (импорта) и транзита;
на всех видах транспортных средств, по всем видам тары, упаковочных материалов, которые могут быть факторами передачи возбудителей болезней животных, за исключением экспорта (импорта) и транзита;
на скотопрогонных трассах, маршрутах, территориях пастбищ и водопоя животных, по которым проходят маршруты транспортировки (перемещения);
на территориях, в производственных помещениях и за деятельностью физических и юридических лиц, выращивающих, хранящих, перерабатывающих, реализующих или использующих перемещаемые (перевозимые) объекты, за исключением экспорта (импорта) и транзита;
осуществление государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора за соблюдением зоогигиенических и ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований при размещении, строительстве, реконструкции и вводе в эксплуатацию скотомогильников (биотермических ям), объектов государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, связанных с содержанием, разведением, использованием, производством, заготовкой (убоем), хранением, переработкой и реализацией, а также при транспортировке (перемещении) перемещаемых (перевозимых) объектов;
составление акта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора в отношении физических и юридических лиц;
организация проведения ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
организация проведения ветеринарных мероприятий по профилактике, отбору проб биологического материала и доставке их для диагностики особо опасных болезней животных по перечню, утверждаемому уполномоченным органом, а также других болезней животных;
организация проведения мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных, ведению базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных;
определение потребности в изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и передача информации в местный исполнительный орган области;
свод, анализ ветеринарного учета и отчетности и их представление в местный исполнительный орган области;
внесение предложений в местный исполнительный орган области по ветеринарным мероприятиям по профилактике заразных и незаразных болезней животных;
внесение предложений в местный исполнительный орган области по перечню энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств;
организация хранения ветеринарных препаратов, приобретенных за счет бюджетных средств, за исключением республиканского запаса ветеринарных препаратов;
внесение предложений в местный исполнительный орган области о ветеринарных мероприятиях по обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
организация санитарного убоя больных животных;

"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы № 202-V ҚРЗ Заңына сәйкес жеке және заңды тұлғалардан ветеринария саласындағы кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалар қабылдау, сондай-ақ рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізу;
жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру кіреді.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 14.08.2015 N 1457 қаулысымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері:
-қажетті ақпаратты өзіне жүктелген тапсырманы жүзеге асыру үшін облыстағы өкілетті мемлекеттік органнан және өзге де ұйымдардан сұрату және алу;
-заңнамамен белгіленген тәртіпте ветеринарлық-санитарлық ережелер мен нормативтер бұзылған жағдайда, ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметін жүзеге асыратын заңды жэне жеке тұлғалардың лицензиясын қайтарып алуға бастамашылық ету;
-Петропавл қаласы аумағында ветеринария саласында кәсіпкерлік кызметін жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аттестаттаудан өткізу;
- заңнамамен белгіленген, ветеринарлық-санитарлық белгіленген ережелер мен нормативті бұзған жағдайда ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырып жүрген заңды және жеке тұлғалардың лицензиясын кері қайтарып алуда бастамашылық ету;
- облыстың жергілікті атқарушы органына профилактикасы мен диагностикасы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесі жөнінде ұсыныстар енгізу;
- Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген жағдайда ветеринария саласындағы ветеринарлық-санитарлық бақылау және қадағалау мемлекеттік нысандарына бөгетсіз баруға (қызметтік куәлікті ұсыну бойынша), сонымен қатар ветеринария саласындағы жеке және заңды тұлғалардың қызметі жайлы ақпаратты алу;
- ветеринарлық іс-шараларды өткізу үшін биологиялық материалдар мен өкілетті орган бекіткен жануарлардың аса қауіпті аурулар тізімі бойынша диагностика жасау үшін оларды жеткізу, сонымен қатар басқа жануарлар ауруларының зерттелуі жүргізілетін мерзімдері туралы мүдделі адамдардың ескертуімен алдын-ала емдеу бойынша сынау сұрыптамаларын өткізу;
- "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі № 339 Заңымен ұсынылған уәкілеттіктер шегінде актілерді шығарады;
- ветеринарлық-санитарлық ырыс территориясында, сонымен қатар адам мен жануарлар денсаулығына қауіп әкелетін нашар пунктерде ауысатын (тасымалданатын) нысандардың анықталуы кезінде оларды залалсыздандыруды (зарарсыздандыруды) және қайта өңдеуді ұйымдастыруға қатысу, сонымен қатар аталған фактілер туралы денсаулық сақтау саласындағы өкілетті мемлекеттік органдарға хабарлау;
- жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу;
- ветеринария саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасының бұзылуы болған жағдайда сотқа шағым беру;
- "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі жүктелген міндеттері, қызметтерінің орындалуы.

прием уведомлений от физических и юридических лиц о начале или прекращении осуществления предпринимательской деятельности в области ветеринарии, а также ведение государственного электронного реестра разрешений и уведомлений в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года № 202-V ЗРК "О разрешениях и уведомлениях";
осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 17 - в редакции постановления акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 14.08.2015 N 1457 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Права и обязанности государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска":
-запрашивать и получать необходимую информацию от уполномоченного государственного органа в области ветеринарии и иных организаций для осуществления возложенных на него задач;
- инициировать отзыв лицензий юридических и физических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии, в случаях нарушения ими установленных ветеринарно-санитарных правил и нормативов, в порядке, установленном законодательством;
-проводить аттестацию физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии на территории города Петропавловска;
-внесение предложений в местный исполнительный орган области по перечню энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств;
-беспрепятственно посещать (по предъявлении служебного удостоверения) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан в области ветеринарии объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, а также получать информацию о деятельности физических и юридических лиц в области ветеринарии;
-для проведения ветеринарных мероприятий по профилактике проводить отбор проб биологического материала и доставку их для диагностики особо опасных болезней животных по перечню, утверждаемому уполномоченным органом, а также других болезней животных с уведомлением заинтересованных лиц о сроках проведения их исследования;
-издавать акты в пределах полномочий, предоставленных Законом Республики Казахстан от 10 июля 2002 года № 339 "О ветеринарии";
-при выявлении на территориях ветеринарно-санитарного благополучия, а также в неблагополучных пунктах перемещаемых (перевозимых) объектов, представляющих опасность для здоровья животных и человека, принимать участие в организации их обезвреживания (обеззараживания) или переработки, а также сообщать об указанных фактах в уполномоченный государственный орган в области здравоохранения;
-возмещать владельцам стоимость обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека;
- предъявлять иски в суд в случае нарушения законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии;
- выполнение задач, функций, возложенных на государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Петропавловска".

3. Мемлекеттік орган қызметінің ұйымдастырылуы
19. Бөлім басшылығы "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысымен жүзеге асырылады, ол Бөлімге жүктелген тапсырмалар мен қызметтерінің орындалуы үшін жеке жауапкершілікте болады.
20. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы заңнамаға сәйкес Петропавл қаласы әкімінің лауазымымен босатылып, Бөлімнің бірінші басшысы лауазымына тағайындалады.
21. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының орынбасары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бөлім басшысымен тағайындалып лауазымынан босатылады.
22. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірініші басшысының өкілеттілігі:
- "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
-сыбайлас жемқорлыққа қарсы бұзушылықтарға жеке жауапкершілік артады;
- "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндетін және өкілеттігін белгілейді;
- заңнамаға сәйкес "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекеме қызметшілерін лауазымға тағайындайды және жұмыстан босатады;
- "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекеме қызметкерлеріне заңнамамен белгіленген тәртіпте тәртіптік жазалар қолданады;
- "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі бұйрықтарды шығарып оларға қол қояды, қызметкерлерінің міндетін орындау үшін нұсқаулар береді;
- "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі құрылымдық бөлмшілерінің ережесін бекітеді;
- қолданыстағы заңнамаға сәйкес өз құзыреті шегінде "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік органдар мен ұйымдарда ұсынады;
- Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезде құзыреттің орындалуын оның орынбасары жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлігі
23. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі "Петропавл қаласының кәсіпкерлік, ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта құру жолымен "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі "Петропавл қаласының кәсіпкерлік, ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің барлық мүліктік және мүліктік емес құқықтары мен міндеттерінің құқығын ауыстырып алушы болып саналады.

3. Организация деятельности государственного органа
19. Руководство государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Петропавловска" задач и осуществление им своих функций.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Петропавловска в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска" назначает на должность заместителя и освобождает от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
22. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска":
-организует и руководит работой государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска";
-несет персональную ответственность за нарушения антикоррупционного законодательства;
-определяет обязанности и полномочия сотрудников государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска";
- в соответствии с законодательством назначает и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска";
-в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска";
-издает и подписывает приказы, дает указания, обязательные для исполнения сотрудниками государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска";
-в пределах своей компетенции представляет государственное
учреждение "Отдел ветеринарии города Петропавловска" в государственных органах и организациях в соответствии с действующим законодательством;
-осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Петропавловска" является правопреемником по всем имущественным и неимущественным правам и обязанностям реорганизованного Государственного учреждения "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии города Петропавловска" путем выделения Государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска" и Государственного учреждения "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства города Петропавловска".

24. Заңнамада қарастырылған жағдайда "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі оралымды басқару құқығында жеке мүлігі болуы мүмкін.
"Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі мүлігі негізгі қорлар мен айналым қаражатынан тұратын ұйымдастырушы берген, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасымен рұқсат етілген өзінің қызметі нәтижесінде алынған басқа да мүліктер (ақшалай кірісті қосқанда) есебінен қалыптасады.
25. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
26. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі өздігінен мүлікті иеліктен айыруға немесе оған бекітілген немесе қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен алынған мүлікке, егер де басқасы заңнамамен белгіленбеген болса мүлікке билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта құру мен жою
27. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі қайта құру (бірігу, қосу, бөліну, өзгеру) және жою Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі қайта құрылған немесе жойылған жағдайда мүлікті бөлу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
28. "Петропавл қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесіне өзгертулер мен толықтырулар қолданыстағы заңнама бойынша іске асырылады.

24. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Петропавловска" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска" формируется за счет имущества, переданного ему учредителем, которое состоит из основных фондов и оборотных средств, а также иного имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
25. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел ветеринарии города Петропавловска", относится к коммунальной собственности.
26. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Петропавловска" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация государственного органа
27. Реорганизация (слияние, присоединение, разделение, выделение, преобразование) и ликвидация государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае реорганизации или ликвидации государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска" распределение имущества производится в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
28. Внесение изменений и дополнений в Положение Государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Петропавловска" производится в соответствии с действующим законодательством.