2015 жылға Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының аумағында тұратын мақсатты топтарға жататын тұлғалардың қосымша тізбесін белгілеу және мақсатты топтарды анықтау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық әкімдігінің 2015 жылғы 9 қаңтардағы № 3 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 2 ақпанда N 3091 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімінің аппаратының басшысы 2016 жылғы 18 қаңтардағы N 3.1.1-27/47)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімінің аппаратының басшысы 18.01.2016 N 3.1.1-27/47).
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 5-бабының 2-тармағына, 7-бабының 2) тармақшасына сәйкес, Солтүстік-Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2015 жылға Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының аумағында тұратын мақсатты топтар анықталсын:
1) табысы аз адамдар;
2) жиырма бip жасқа дейiнгi жастар;
3) балалар үйлерiнiң тәрбиеленушiлерi, жетiм балалар мен ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейiнгi балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызiлiктi, көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен асырауында тұрақты күтiмдi, көмектi немесе қадағалауды қажет етедi деп танылған адамдар бар азаматтар;
6) зейнеткерлiк жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлiкке шығуға екi жыл қалған);
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерi қатарынан босаған адамдар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
10) оралмандар;
11) жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiм беру ұйымдарын бiтiрушiлер;
12) жұмыс берушi-заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс берушi- жеке тұлғаның қызметiн тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған адамдар;
13) қылмыстық - атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар;
14) лаңкестік актінен жәбірленген адамдар және оған жол бермеуге қатысқан адамдарға.
2. 2015 жылға Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының аумағында тұратын мақсатты топтарға жататын тұлғалардың қосымша тізбесі белгіленсін:
1) жиырма бір жастан жиырма тоғыз жасқа дейінгі жастар;
2) елу жастан асқан жұмыссыз тұлғалар;
3) отбасылардың бірде-біреуі жұмыс істемейтін тұлғалары;
4) он екі ай және одан да артығырақ жұмыс істемеген тұлғалар.

Об определении целевых групп и установлении дополнительного перечня лиц, относящихся к целевым группам, проживающих на территории Айыртауского района Северо-Казахстанской области, на 2015 год
Постановление акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 9 января 2015 года № 3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 2 февраля 2015 года № 3091. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата акима Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 18 января 2016 года N 3.1.1-27/47)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо руководителя аппарата акима Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 18.01.2016 N 3.1.1-27/47).
В соответствии пунктом 2 статьи 5, подпунктом 2) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", акимат Айыртауского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить целевые группы, проживающих на территории Айыртауского района Северо-Казахстанской области, на 2015 год:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до двадцати одного года;
3) воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) оралманы;
11) выпускники организаций высшего и послевузовского образования;
12) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя-юридического лица либо прекращением деятельности работодателя-физического лица, сокращением численности или штата работников;
13) лица, состоящие на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции;
14) лица, потерпевшие от акта терроризма, и лица, участвующие в его пресечении.
2. Установить дополнительный перечень лиц, проживающих на территории Айыртауского района Северо-Казахстанской области, относящихся к целевым группам населения на 2015 год:
1) молодежь в возрасте от двадцати одного до двадцати девяти лет;
2) безработные лица старше пятидесяти лет;
3) лица, в семьях которых нет ни одного работающего;
4) лица, двенадцать и более месяцев не занимающиеся трудовой деятельностью;

5) техникалық және кәсіби білім беру оқу орындарын бітіріп, оқу орнын аяқтағаннан соң он екі айдың ішінде жұмыспен қамтамасыз етілмеген түлектер.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімінің орынбасары М.Т. Науановаға жүктелсін.
4. Осы қаулы оны алғаш ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау ауданы әкімінің м. а.
А. Махметов

5) выпускники учебных заведений технического и профессионального образования, нетрудоустроенные по окончанию учебного заведения в течении двенадцати месяцев.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Айыртауского района Северо-Казахстанской области Науанову М.Т.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и. о. акима Айыртауского района
Северо-Казахстанской области
А. Махметов