"Жер салығының ставкаларын жоғарылату туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2009 жылғы 10 сәуірдегі № 4-14-4 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 5-38-2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 маусымда N 3281 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 13 сәуірдегі № 6-18-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 13.04.2018 № 6-18-4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 21-бабына сәйкес Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
"Жер салығының ставкаларын жоғарылату туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2009 жылғы 10 сәуірдегі № 4-14-4 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13-3-98 тіркелген, 2009 жылғы 22 мамырда "Айыртау таңы" газетінде, 2009 жылғы 22 мамырда "Айыртауские зори" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің кіріспесі келесі редакцияда мазмұндалсын:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 387-бабы 1, 1-1-тармақтарына, 444-бабы 1-тармағына сәйкес Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:";
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. Автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) және казино орналасқан жерлерді қоспағанда, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) (бұдан әрі – Кодекс) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 379, 381, 383 - баптарымен белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері 50 пайызға жоғарылатылсын, сәйкесінше:
1) жеке тұлғаларға ұсынылған, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге базалық салық мөлшерлемелері;
2) елді мекендердің жерлеріне (үй іргесіндегі жер учаскелерін қоспағанда) базалық салық мөлшерлемелері;
3) елді мекендердің сыртында орналасқан, өнеркәсіп жерлеріне базалық салық мөлшерлемелері.
Кодекстің 378, 444 - баптарымен белгіленген жер салығының және бірыңғай жер салығының базалық мөлшерлемелері бес есеге жоғарылатылсын, сәйкесінше:
1) Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге базалық салық мөлшерлемелері;
2) Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге бірыңғай жер салығының мөлшерлемелері.".

О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата от 10 апреля 2009 года № 4-14-4 "О повышении ставок земельного налога"
Решение маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 28 мая 2015 года № 5-38-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 23 июня 2015 года № 3281. Утратило силу решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 13 апреля 2018 года № 6-18-4
Сноска. Утратило силу решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 13.04.2018 № 6-18-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата от 10 апреля 2009 года № 4-14-4 "О повышении ставок земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13-3-98, опубликовано 22 мая 2009 года в газете "Айыртау таңы", 22 мая 2009 года в газете "Айыртауские зори") следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктами 1, 1-1 статьи 387, пунктом 1 статьи 444 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Повысить на 50 процентов базовые ставки земельного налога, установленные статьями 379, 381, 383 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Кодекс), за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции и занятых под казино соответственно:
1) базовые налоговые ставки на земли сельскохозяйственного назначения, предоставленные физическим лицам;
2) базовые налоговые ставки на земли населенных пунктов (за исключением придомовых земельных участков);
3) базовые налоговые ставки на земли промышленности, расположенные вне населенных пунктов.
Повысить в пять раз базовые ставки земельного налога и единого земельного налога, установленные статьями 378, 444 Кодекса соответственно:
1) базовые налоговые ставки на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения;
2) ставки единого земельного налога на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения.".

2. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының
XXXVIII сессиясының төрағасы
А.Гладкий
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының хатшысы
Р.Тілеубаева
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
қаржы Министрлігінің
мемлекеттік кірістері
Комитетінің
Солтүстік Қазақстан облысы
бойынша мемлекеттік
кірістер департаментінің
Айыртау ауданы бойынша
мемлекеттік кірістері
басқармасы" республикалық
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
2015 жылғы 28 мамыр
С.Мейрамов
"Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау ауданының
жер Қатынастары бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
2015 жылғы 28 мамыр
Н.Төребеков

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель XXXVIII сессии
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
А.Гладкий
Секретарь
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
Р.Тлеубаева
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Управление государственных
доходов по Айыртаускому району
Департамента
государственных доходов по
Северо-Казахстанской области
Комитета государственных
доходов Министерства финансов
Республики Казахстан"
28 мая 2015 года
С.Мейрамов
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел земельных отношений
Айыртауского района
Северо-Казахстанской области"
28 мая 2015 года
Н.Туребеков