2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл мәслихатының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 48/299 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 қаңтарда N 3548 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3 241 380,2 мың теңге;
сонымен қатар:
салық түсімдері 402 591 мың теңге;
салыққа жатпайтын түсімдер 4 772 мың теңге;
негізгі капиталдан түскен түсімдер 13 585 мың теңге;
трансферттер түсімдерінен 2 820 432,2 мың теңге;
2) шығындар 3 267 590,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу 24 278,9 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік несиелер 41 359 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу 17 080,1 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар
бойынша сальдо 6 629 мың теңге;
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 6 629 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін
сатудан түскен түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджеттік тапшылық (профицит) - 57 118,1 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын (профицитті қолдану) қаржыландыру 57 118,1 мың теңге;
қарыздардың түсімі 41 359 мың теңге;
қарыздарды өтеу 17 080,1 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың қолданылатын қалдықтары 32 839,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.11.2016 № 8/43 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексіне сәйкес, келесі салық түсімдері есебінен құрылатыны белгіленсін:
облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарға салынатын салық;
бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін қолданған үшін төлемдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізген үшін жиындар;
республикалық бюджетке аударылатын, мемлекеттік баж және консулдық жиыннан басқа мемлекеттік баж.

О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2016 -2018 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2015 года № 48/299. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 января 2016 года № 3548
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы 3 241 380,2 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям 402 591 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 4 772 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 13 585 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 2 820 432,2 тысяч тенге;
2) затраты 3 267 590,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 24 278,9 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 41 359 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 17 080,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 6 629 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 6 629 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов
государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 57 118,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 57 118,1 тысяч тенге;
поступление займов 41 359 тысяч тенге;
погашение займов 17 080,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 32 839,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.11.2016 № 8/43 (вступает в действие с 01.01.2016).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налога на транспортные средства;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сборов за ведения предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке салық түсімдерінің жалпы сомасының бөлінуі келесі көлемде белгіленсін:
төлем көздерінде салынатын салықтардың кірістеріндегі жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
төлем көздерінде салынбайтын, шетел азаматтарының кірістеріндегі жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша – 16 пайыз.
4. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу белгіленсін:
төлем көздерінде салынбайтын кірістердегі жеке табыс салығы бойынша - 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша – 84 пайыз.
5. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салыққа жатпайтын түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекет меншігінен түсетін басқа да кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
6. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін.
7. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін 2016 жылға арналған трансферттер көлемі 1 952 992 мың теңге, 2017 жылға - 1 978 208 мың теңге, 2018 жылға - 1 989 155 мың теңге қарастырылсын.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттің нысаналы трансферттерінің түсімдері есепке алынсын, соның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
жергілікті бюджеттен қаржыланатын азаматтық қызметкерлердің еңбек төлем жүйелерінің жаңа моделіне ауысуына, сонымен қатар оларға лауазымдық жалақыларына ерекше еңбек төлемдеріне айсайынғы үстемеақы төлемдеріне;
әкімшілік мемлекеттік қызметкерлердің еңбек төлем деңгейлерін арттыруға;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбек төлемдерін арттыруға;
міндетті түрдегі тазалық заттарымен мүгедектерді қамтамасыз ету нормаларын арттыру;
агроөнеркәсіп кешенінің жергілікті атқарушы органдарының құрылымдарын күтуге;
азаматтық хал актісін тіркеу бөлімінің штаттық санағын күтуге;
цифрық білім беру инфрақұрылымын құруға.
Республикалық бюджеттен аталған нысаналы трансферттердің бөлінуі "2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 48/299 шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 18.10.2016 N 7/37 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Установить на 2016 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из районного бюджета в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
по социальному налогу - 16 процентов.
4. Установить на 2016 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
по социальному налогу- 84 процентов.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от государственной собственности;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочие доходы от государственной собственности;
прочие неналоговые поступления.
6. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет поступлений от продажи основного капитала.
7. Предусмотреть на 2016 год объемы трансфертов, передаваемых из областного бюджета бюджету района в сумме 1 952 992 тысяч тенге, на 2017 год - 1 978 208 тысяч тенге, на 2018 год - 1 989 155 тысяч тенге.
8. Учесть в бюджете района на 2016 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местного бюджета, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2015 года № 48/299 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.10.2016 N 7/37 (вступает в действие с 01.01.2016).

8-1. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттердің түсімі 2016 жылға аймақтың экономикалық тұрақтылығы мен жергілікті бюджеттің шығындарының өтемін қамтамасыз ету есепке алынсын.
Жоғарыда көрсетілген республикалық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу "2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Есіл ауданы әкімдігінің қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 18.03.2016 N 52/320 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-2. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттердің түсімі есепке алынсын, соның ішінде:
- "Жұмыспен қамту 2020 Жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 162 қаулысымен бекітілген (одан әрі - Жұмыспен қамту 2020 Жол картасы) Жұмыспен қамту 2020 Жол картасы аясында қалалар мен селолық елді мекендерді дамытуға;
- Жұмыспен қамту 2020 Жол картасының іс-шараларын жүзеге асыруға;
- энзоотикалық ауруларға қарсы алдын алу іс-шараларын жүргізуге;
- ветеринарлық пунктердің модульдік ғимараттарын сатып алуға;
- Үлкен Тараңғұл көліне су өткізгіш шлюзінің құрылысына жоба-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге;
- мал көмінділерін абаттандыру бойынша жұмыстарды өткізуге (сібір язвасының көму орындары);
- сібір язвасы көмінділерін топографиялық картаға енгізу бойынша жұмыстарды атқаруға.
Жоғарыда көрсетілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. Шешім 8-2 тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 18.03.2016 N 52/320 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 01.08.2016 N 4/23 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте Есіл ауданының селолық елді мекендеріне тұруға және жұмыс істеуге келген денсаулық сақтау, білім, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп кешені салаларының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға арналған республикалық бюджеттің бюджеттік кредиттері есепке алынсын.
Республикалық бюджеттің көрсетілген нысаналы трансферттерін бөлу "2016-2018 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 48/299 шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.

8-1. Учесть в бюджете района на 2016 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов на 2016 год.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Есильского района "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.03.2016 N 52/320 (вступает в действие с 01.01.2016).
8-2. Учесть в бюджете района на 2016 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
- на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 162 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020" (далее - Дорожная карта занятости 2020);
- на реализацию мероприятий Дорожной карты занятости 2020;
- на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
- на приобретение модульных зданий ветеринарных пунктов;
- на разработку проектно-сметной документации на строительство водопропускного шлюза на озере Большой Тарангул;
- на проведение работ по благоустройству скотомогильников (сибиреязвенных захоронений);
- на выполнение работ по внесению сибиреязвенных захоронений на топографические карты.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.03.2016 N 52/320 (вступает в действие с 01.01.2016); в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 01.08.2016 N 4/23 (вступает в действие с 01.01.2016).
9. Учесть в районном бюджете на 2016 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты Есильского района.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2015 года № 48/299 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы".

10. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің шығынына селолық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін төлемдер белгіленсін.
11. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда 2016 жылы кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік ставкалары сақталсын.
12. Осы шешімнің 9, 10, 11 тармақтарының күші ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын ветеринария пункттерінің ветеринария мамандарына қолданылады.
13. 2016 жылы мемлекеттік қызметшілерге жатпайтын мемлекеттік мекемелердің қызметкерлері, мемлекеттік қызметшілер және қазыналық кәсіпорындар жұмысшылары толық көлемде жалақымен қамтамасыз етілсін.
14. 2016-2018 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалар шеңберінде Есіл ауданының селолық округтері бойынша шығындар 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
15. 2016-2018 жылдарға селолық округтер аясында мемлекеттік басқару органдарының трансферттері 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
16. 2016 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны 10 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
16-1. Ауданның бюджетінде қаражаттың бос қалдықтары есебінен қаржылық жылдың басына қалыптасқан 20491,1 мың теңге сомадағы шығындар, 11 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 16-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы облысы Есіл ауданы мәслихатының 17.02.2016 N 51/312 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
16-2. Ауданның бюджет шығындарында бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен, қаржылық жылдың басына қалыптасқан, 2015 жылы "Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару" 459006 бюджеттік бағдарламасы бойынша республикалық бюджеттен 12347,7 мың теңге сомада, облыстық бюджеттен 0,4 мың теңге сомада бөлінген 12348,1 мың теңге сомадағы пайдаланылмаған нысаналы трансферттердің қайтарылуы, 12 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 16-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы облысы Есіл ауданы мәслихатының 17.02.2016 N 51/312 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
16-3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың борыштарын өтеуге және облыстық бюджеттен борыштар бойынша басқа да төлемдерге 24 мың теңге сомада шығындар қарастырылсын.

10. Установить в расходах бюджета района на 2016 год выплаты на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
11. Специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, сохранить в 2016 году повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
12. Действие пунктов 9, 10, 11 настоящего решения распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
13. Обеспечить в 2016 году выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работникам казенных предприятий в полном объеме.
14. Установить расходы на 2016-2018 годы по сельским округам Есильского района в разрезе бюджетных программ, согласно приложениям 4, 5, 6.
15. Установить трансферты органам государственного управления в разрезе сельских округов на 2016-2018 годы, согласно приложению 7, 8, 9.
16. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 10.
16-1. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 20491,1 тысяч тенге, согласно приложению 11.
Сноска. Решение дополнено пунктом 16-1 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 17.02.2016 N 51/312 (вступает в действие с 01.01.2016).
16-2. Предусмотреть в расходах бюджета района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат неиспользованных целевых трансфертов выделенных из республиканского бюджета в 2015 году в сумме 12347,7 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 0,4 тысячи тенге по бюджетной программе 459006 "Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов" в сумме 12348,1 тысяч тенге, согласно приложению 12.
Сноска. Решение дополнено пунктом 16-2 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 17.02.2016 N 51/312 (вступает в действие с 01.01.2016).
16-3. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 24 тыс. тенге.

Ескерту. Шешім 16-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы облысы Есіл ауданы мәслихатының 18.10.2016 N 7/37 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. 2016 жылға арналған Есіл ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 6026 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.11.2016 № 8/43 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2016 жылға Есіл ауданының бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 1 952 992 мың теңге сомада белгіленсін.
19. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Ғ. Аманжолова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл аудандық мәслихат
хатшысы
Т. Мұқашев

Сноска. Решение дополнено пунктом 16-3 в соответствии с решением маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18.10.2016 N 7/37 (вступает в действие с 01.01.2016).
17. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2016 год в сумме 6026 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 17 - в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.11.2016 № 8/43 (вступает в действие с 01.01.2016).
18. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджету Есильского района на 2016 год в сумме 1 952 992 тысяч тенге.
19. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2016 года.
Председатель
сессии маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
Г. Аманжолова
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
Т. Мукашев

332780,1
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
15465
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15465
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің
93597
аппараты
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
93597
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
182525
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
174842
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7683
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12437
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12437
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28756,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24764
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2701,1
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
968
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
323
2
Қорғаныс
7911
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7911
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6367
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
544
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
807
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
807
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
807
4
Бiлiм беру
2397373,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2583
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2583
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2365886,3
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
63288

332 780,1
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
15465
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
15465
122
Аппарат акима района (города областного значения)
93597
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
93597
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
182 525
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа.
174842
022
Капитальные расходы государственного органа
7683
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района ( города областного значения)
12437
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
12437
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28756,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
24764
015
Капитальные расходы государственного органа
2701,1
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
968
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
323
2
Оборона
7 911
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 911
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 367
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
544
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
807
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
807
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
807
4
Образование
2 397 373,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 583
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
2 583
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 365 886,3
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
63 288

23 683
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 760
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
6 935
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
9 530
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
14 807
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
638
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
9 644
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
20 866
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
20 866
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
114 714
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89 500
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
20 568
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 810
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 501
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
13 085
014
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
35 186
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
3 781
017
Мүгедекті оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
7 569
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 885
008
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
1 005
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
880
451
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
23 329
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

23 683
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
11 760
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
6 935
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
9 530
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14 807
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) - сироту и ребенка (детей) , оставшегося без попечения родителей
638
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
9 644
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
20 866
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
20 866
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
114 714
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89 500
002
Программа занятости
20 568
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 810
005
Государственная адресная социальная помощь
3501
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13 085
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
35 186
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
3 781
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
7 569
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 885
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов.
1 005
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
880
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
23 329
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 48/299 шешіміне 4 қосымша
2016 жылға арналған ауылдық округтер бойынша бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 28.11.2016 N 8/43 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
2016 жыл сомасы (мың теңге)
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер

Приложение 4 к решению маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2015 года № 48/299
Перечень бюджетных программ по сельским округам на 2016 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28.11.2016 N 8/43 (вступает в действие с 01.01.2016).
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма (тысяч тенге) 2016 год
01
Государственные услуги общего характера