2016-2018 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 43/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 қаңтарда N 3549 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2016-2018 жылдарға, соның ішінде 2016 жылға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 524 814,6 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 372 324 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 498 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 14 130 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 120 862,6 мың теңге;
2) шығындар – 3 526 020,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 953 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9 545 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 592 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 088 мың теңге:
қаржылық активтерін сатып алу – 5 870 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 3 782 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -8 246,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 8 246,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 9 545 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 592 мың теңге;
бюджет қаражаттарының қолданылатын қалдығы – 3 293,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 05.12.2016 N 6/2 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес, келесі салық түсімдері есебінен құрастыру арқылы белгіленсін:
аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы есепке алынады;
аудандық бюджетке 84 пайыз көлемінде әлеуметтік салық есепке алынады;
заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын жеке меншік салығы;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель оттың акциздері;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемі;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер;

О районном бюджете Жамбылского района на 2016 -2018 годы
Решение Жамбылского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2015 года № 43/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 января 2016 года № 3549
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жамбылский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 524 814,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 372 324 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 498 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 130 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 120 862,6 тысяч тенге;
2) затраты – 3 526 020,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 953 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9 545 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 592 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 088 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 5 870 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 3 782 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 246,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 8 246,7 тысяч тенге:
поступление займов – 9 545 тысяч тенге;
погашение займов – 4 592 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 293,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 05.12.2016 N 6/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты в размере 100 процентов зачисляемого в районный бюджет;
социального налога в размере 84 процента зачисляемого в районный бюджет;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
плата за пользование земельными участками;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами;

3. Аудандық бюджет кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен құрастыру арқылы белгіленсін:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудан бюджетіне басқа да салықтық емес түсiмдер
4. Аудандық бюджет түсімдері негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер есебінен құрастыру арқылы белгіленсін:
жер учаскелерін сатудан түсетін кірістер;
5. Аудандық бюджет түсімдері есебінен орнатылсын:
мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түсетін түсімдер;
6. 2016 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдардың қоры 149 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 29.07.2016 N 4/1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2016 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдардың қоры 0 теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 24.10.2016 N 5/1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Бюджет қаражаттары есебінен ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік ұйымдардағы денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек қарастырылсын.
9. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемiнде 25 пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар бюджет қаражаты есебiнен белгіленсін.
Осы тармақтың әрекеті ветеринария саласында әрекеттерді іске асырушы ветеринарлық пунктердің ветеринарлық мамандарына таратылады.
10. Бюджеттік сала қызметшілеріне толық көлемде жалақының төленуі қамтамасыз етілсін.
11. 4 қосымшаға сәйкес 2016 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрына жатпайтыны белгіленсін.
12. 5, 6 және 7 қосымшаларға сәйкес 2016-2018 жылға арналған Жамбыл ауданының ауылдық округтері бойынша шығындар бекітілсін.

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
другие доходы от коммунальной собственности района;
другие неналоговые поступления в бюджете района;
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков;
5. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет:
поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 149 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 29.07.2016 N 4/1 (вводится в действие с 01.01.2016).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 0 тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 24.10.2016 N 5/1 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Предусмотреть социальную помощь на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах за счет бюджетных средств.
9. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Действие настоящего пункта распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов осуществляющих действие в области ветеринарии
10. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
11. Утвердить, что в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
12. Утвердить перечень бюджетных программ по сельским округам Жамбылского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 5, 6 и 7 соответственно.

13. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері ескерілсін, соның ішінде:
1) агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға – 11 099 мың теңге;
2) әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақы деңгейін көтеруге – 57 384 мың теңге;
3) білімнің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға – 155 286 мың теңге;
4) "Өрлеу" жобасын еңгізуге келісімді ақшалай көмекке – 11 984 мың теңге;
5) еңбек ақы жүйесінің жаңа үлгісі бойынша еңбек ақы және мемлекеттік қызметші емес мемлекеттік мекемелердің қызметшілеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ерекше жағдайдағы еңбектеріне ай сайынғы үстеме ақылар төлеуге – 655 906 мың теңге;
6) мүгідектердің өмір деңгейін жақсарту және құқықтарын камсыздандыру іс-шара жоспарын жүзеге асыру – 3 206 мың теңге, соңын ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен жабдықтауға – 3 206 мың теңге;
7) азаматтық ахуал актілерін тіркеу бөлімінің штаттық санын ұстауға – 1 061 мың теңге;
8) 2016 жылғы жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге – 22 167 мың теңге.
9) цифрлық білім беру инфрақұрылымына – 16 864 мың теңге.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 24.10.2016 N 5/1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен 9 545 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есептелсін;
15. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері есептелсін, соның ішінде:
1) "Жұмыспен қамту 2020 Жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 162 Қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 Жол қартасы бағдарламасы аясында ауылдық елді мекендерді дамытуға – 78 582,1 мың теңге;
2) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 73 080 мың теңге.
3) энзоотикалық ауруларға қарсы алдын-алу іс-шараларын өткізуге – 1 296 мың теңге;
4) аудандық маңызы бар автомобиль жолын ағымдағы жөндеуге – 10 227,9 мың теңге.
5) мал қорымдарын абаттандыру бойынша жұмыстар жүргізу (күйдіргі көмулері) – 920,7 мың теңге;
6) топографиялық карталарға күйдіргі көмулерін енгізу бойынша жұмыстарды орындау – 576,9 мың теңге;
7) кентішілік жолдарды орташа жөндеуге – 8 856 мың теңге.

13. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
1) 11 099 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
2) 57 384 тысяч тенге – на повышения уровня оплаты труда административных государственных служащих;
3) 155 286 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4) 11 984 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
5) 655 906 тысяч тенге –для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
6) 3 206 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов, в том числе:
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 3 206 тысяч тенге;
7) 1 061 тысяч тенге – на содержание штатной численности отдела регистрации актов гражданского состояния;
8) 22 167 тысяч тенге – на обеспечение компенсационных потерь местных бюджетов и экономической стабильности и регионов на 2016 год.
9) 16 864 тысячи тенге – на создание образовательной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 24.10.2016 N 5/1 (вводится в действие с 01.01.2016).
14. Учесть в районном бюджете на 2016 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 9 545 тысяч тенге;
15. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
1) 78 582,1 тысяч тенге – на развитие сельских населенных пунктов в рамках программы Дорожная карта занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 162 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020";
2) 73 080 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения.
3) 1 296 тысяч тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
4) 10 227,9 тысяч тенге – на текущий ремонт автомобильной дороги районного значения.
5) 920,7 тысяч тенге – на проведение работ по благоустройству скотомогильников (сибиреязвенных захоронений);
6) 576,9 тысяч тенге – на выполнение работ по внесению сибиреязвенных захоронений на топогрофические карты;
7) 8 856 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковой дороги.

Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 05.12.2016 N 6/2 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
15-1. Қаржылық жылдың басында пайда болған бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары есебінен 9 қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттің шығындары алдын-ала қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 15-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 24.03.2016 N 1/7 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 05.12.2016 N 6/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
15-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 9.
Сноска. Решение дополнено пунктом 15-1 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 24.03.2016 N 1/7 (вводится в действие с 01.01.2016).

16. 8 қосымшаға сәйкес 2016 жылға арналған аудан бюджетінен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттерді бөлу ("Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 195 бұйрығы бекітілген.)
17. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық
мәслихаттың кезекті
ХХХХІІІ сессиясының
төрағасы
Е.Байғаскин
Жамбыл аудандық
мәслихаттың хатшысы
Б.Мұсабаев

16. Утвердить распределение трансфертов из районного бюджета органам местного самоуправления на 2016 год, согласно приложению 8 (утверждены приказом Министерство Финансов Республики Казахстан от 19 марта 2015 года №195 "Об утверждении правил предоставления трансфертов органам местного самоуправления").
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель
XXXXIII очередной сессии
Жамбылского районного
маслихата
Е. Байгаскин
Секретарь
Жамбылского районного
маслихата
Б.Мусабаев

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 899
004
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 889
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
20 030
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
317
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
9 498
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
11 885
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
48 257
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
149 582,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26 781
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 150
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
9 274
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
15 357
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 949
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
4 949
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
117 852,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
23 009
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
770
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
12 646
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
952
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
45 202
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
6 769
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 868
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
498
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
138,1
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
121 411,1

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9 899
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2 889
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
20 030
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
317
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9 498
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
11 885
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
48 257
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
149 582,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26 781
005
Государственная адресная социальная помощь
2 150
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
9 274
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
15 357
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 949
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
4 949
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
117 852,1
002
Программа занятости
23 009
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
770
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12 646
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
952
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
45 202
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
6 769
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 868
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
498
021
Капитальные расходы государственного органа
138,1
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
121 411,1

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5 535,1
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
5 535,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
682
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
682
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 448
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
1 448
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
84 093
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
151
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 509
072
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салу, еңбекші жастарға арналған жатақханалар мен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу және (немесе) реконструкциялау
71 142
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
6 291
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
3 000
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
26 653
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
14 349
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
172
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
12 132
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
141 480
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
27 441
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
27 441
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
39 940
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
39 940
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
15 077
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 452
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
351
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4 371
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2 903
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5 535,1
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
5 535,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
682
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
682
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 448
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1 448
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
84 093
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
151
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 509
072
Строительство служебного жилища, строительство и (или) реконструкция общежитий для трудовой молодежи и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020
71 142
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
6 291
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
3 000
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
26 653
008
Освещение улиц населенных пунктов
14 349
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
172
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
12 132
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
141 480
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
27 441
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
27 441
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
39 940
003
Поддержка культурно-досуговой работы
39 940
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
15 077
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7 452
004
Капитальные расходы государственного органа
351
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4 371
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2 903
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)

138 362
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
138 362
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23 376
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
268
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
685
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 423
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 982
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 982
02
Қорғаныс
5 053
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 053
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 829
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
612
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
612
04
Бiлiм беру
1 772 729
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 751 031
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
52 869
003
Жалпы білім беру
1 607 258
006
Балаларға қосымша білім беру
31 125
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 689
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 901
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
20 030
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларын және конкурстарын өткiзу
317
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
9 255
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемі
638
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

138 362
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
138 362
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23 376
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
268
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
685
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
22 423
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 982
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
7 982
02
Оборона
5 053
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 053
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 829
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
612
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
612
04
Образование
1 772 729
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 751 031
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
52 869
003
Общеобразовательное обучение
1 607 258
006
Дополнительное образование для детей
31 125
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8 689
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2 901
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
20 030
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
317
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9 255
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
638
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению