"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережесін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық әкімдігінің 2015 жылғы 19 маусымдағы № 284 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 13 шілдеде N 3303 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 10 сәуірдегі № 103 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің 10.04.2017 № 103 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 124 бабына, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы қоса берілген ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Е. Иманслям
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 19 маусымдағы № 284 қаулысымен бекітілген
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ереже
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қаладағы әлеуметтік және экономикалық үрдістерді басқару саласындағы басшылықты жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын өмірде орындайтын, реформаларды тереңдету бойынша Үкімет шараларын жүзеге асыру мезанизмін жетілдіретін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ұйымдары, аумақтық органдары, мемлекеттік мекемелері, ведомстволары жоқ.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Президенттің басқа нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес іске асырады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары бар.

Об утверждении положения о государственном учреждении "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
Постановление акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 19 июня 2015 года № 284. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 июля 2015 года № 3303. Утратило силу постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 10 апреля 2017 года № 103
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 10.04.2017 № 103 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 124 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение о государственном учреждении "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Е. Иманслям
Утверждено постановлением акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 19 июня 2015 года № 284
Положение о государственном учреждении "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере управления социальными и экономическими процессами в городе, проведение в жизнь политики Президента Републики Казахстан, совершенствование механизма реализации мер Правительства по углублению реформ.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" организаций, территориальных органов, государственных учреждений ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства.

5. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз атынан азаматтық-құқықтық қатынас жасайды.
6. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің егер заңнамаға сәйкес осыған өкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың бір тарабы ретінде болуға құқығы бар.
7. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңмен белгіленген тәртіпте "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеме басшысының шешімдерімен, өкімдерімен Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеменің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 151000, Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша қаласы, Центральный бұрылысы, 2.
10. Мемлекеттік органның толық атауы мемлекеттік тілде - "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
орыс тілінде - государственное учреждение "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
11. Осы Ереже "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшы құжаты болып табылады.
12. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерінен жүзеге асырылады.
13. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары функциялары болып табылатын міндеттерді орындауға қатысты кәсіпкерлік субъектілермен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыруға құқық берілетін болса, мұндай қызметтен түскен кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жіберіледі.

5. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые решениями, распоряжениями руководителя государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 151000, Северо-Казахстанская область, Тайыншинский район, город Тайынша, переулок Центральный, 2.
10. Полное наименование государственного органа – на государственном языке – "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке - государственное учреждение "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" осуществляется из республиканского и местных бюджетов Тайыншинского района Северо-Казахстанской области.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области".
Если государственному учреждению "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" предоставлено право осуществлять, приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеменің борышы, негізгі міндеттері, қызметтері, құқығы және міндеттері.
14. Борышы: "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Тайынша қаласы әкімі қызметінің талдау-ақпараттық, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін жүзеге асырады.
15. Міндеттері:
1) Тайынша қаласы әкімінің қаржылық-шаруашылық және материалдық-техникалық қызметін қамтамасыз ету;
2) Қазақстан Республикасы Заңдарының, Президент Жарлықтарының және Қазақстан Республикасы Үкіметі Қаулыларының, әкімнің және Тайынша ауданы әкімі мен әкімдігінің, Тайынша қаласы әкімінің қаулыларының, шешімдерінің, өкімдерінің орындалуын бақылау;
3) қала аумағындағы жағдайлар туралы Тайынша қаласының әкімінің уақытылы және толық ақпараттандыру;
16. Функциялары:
1) Тайынша қаласы әкімінің номенклатурасына енетін кадрлар бойынша ұсыныс енгізу және зерделеуді ұйымдастыру жолымен кадрлық саясатты жүзеге асыру, Тайынша қаласы әкімінің аппаратындағы қызметкерлерді қайта даярлау, тәлімгерлік пен оқытуды ұйымдастыру;
2) жергілікті қоғамдастықтың жиындарын өткізу;
3) мемлекеттік жоспарлау бойынша жергілікті уәкілетті органдармен келісу бойынша бюджеттік бағдарламаларды әзірлеу және дайындау;
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) Тайынша қаласы әкімінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша мемлекеттік және мемлекеттік емес органдарымен және ұйымдармен қызметтік хат алмасуды жүргізу;
2) ауданның атқарушы органдарынан Тайынша қаласы әкімінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша ақпаратты, қажетті құжаттарды сұратуға және алуға;
3) Тайынша ауданы әкімдігінің отырыстарына және Тайынша аудандық мәслихаттың сессиясына, Тайынша ауданы әкімдігінің жанындағы консультативтік-кеңестік органдарының отырыстарына қатысу.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
18. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшылығын "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемеге жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын, бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасы Президентімен белгіленген тәртіпте лауазымға сайланады және тағайындалады, лауазымнан босатылады.

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
14. Миссия: Государственное учреждение "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" осуществляет информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического обеспечения деятельности акима города Тайынша.
15. Задачи:
1) финансово-хозяйственное и материально-техническое обеспечение деятельности акима города Тайынша;
2) контроль за исполнением Законов Республики Казахстан, Указов Президента и Постановлений Правительства Республики Казахстан, постановлений, решений и распоряжений акима и акимата Тайыншинского района, акима города Тайынша;
3) своевременное и полное информирование акима города Тайынша о положении дел на территории города.
16. Функции:
1) осуществляет кадровую политику путем организации изучения и внесения предложений по кадрам входящим в номенклатуру акима города Тайынша, организации учебы, стажировки и переподготовки сотрудников аппарата акима города Тайынша;
2) проведение сходов местного сообщества;
3) разработка и утверждение бюджетных программ по согласованию с местными уполномоченными органами по государственному планированию.
17. Права и обязанности:
1) вести служебную переписку с государственными и негосударственными органами и организациями по вопросам, отнесенным к ведению аппарата акима города Тайынша;
2) запрашивать и получать от исполнительных органов района необходимые документы, информацию по вопросам, отнесенным к компетенции акима города Тайынша;
3) участвовать на заседаниях акимата Тайыншинского района и сессии маслихата Тайыншинского района, консультативно-совещательных органов при акимате Тайыншинского района.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
18. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" назначается или избирается, освобождается от должности в порядке, определяемом Президентом Республики Казахстан.

20. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасары бар.
21. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттілігі:
1) "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің лауазымдық тұлғасы болып табылады және оның атынан азаматтармен және ұйымдармен, мемлекеттік органдармен сенімхатсыз өзара қарым қатынас жасайды.
2) жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған түсімдерден қорларды пайдалану үшін 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің" 102.1 бабына сәйкес қала әкімімен жергілікті өзін-өзі басқару қызметін жүзеге асыруға бағытталған ақша түсімдері мен шығындарының жыл сайынғы жоспары құрылады.
3) азаматтардың өтініштерін, арыздарын, шағымдарын қарайды, азаматтардың бостандығы мен құқықтарын қорғау бойынша шаралар қолданады;
4) өз құзыретінің шегінде жер қатынастарының реттеуін жүзеге асырады;
5) Тайынша қаласындағы автомобиль жолдарын ұстау, жөндеу және қайта құруды, және олардың құрылысын қамтамасыз етеді;
6) өз құзыреті шегінде азаматтық қорғаныс, әскери қызмет және әскери міндеттер, сонымен қатар, мобилизация және мобилизациялық дайындық туралы мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасының орындалуын қамтамасыз етеді және ұйымдастырады;
7) тарихи және мәдени мұраны сақтау бойынша жұмыстарды ұйымдастырады;
8) қала аумағында тұратын аз қамтамасыз етілген тұлғаларды анықтайды, жоғары тұрған органдарға жұмыспен қамту бойынша, атаулы әлеуметтік көмек көрсету бойынша ұсыныс енгізеді, жалғызбасты қарттарға және еңбекке қабілетсіз азаматтарға үйде қызмет көрсетуді ұйымдастырады;
9) жергілікті әлеуметтік инфрақұрылымды дамытуға жәрдемдеседі;
10) жергілікті өзін-өзі басқару органдарымен өзара әрекет етеді;
11) мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту, мәдениет мекемелерінің қызметін қамтамасыз етеді;
12) елді мекендерді абаттандыру, жарықтандыру, көгалдандыру және санитариялық тазалау жұмыстарын ұйымдастырады.
13) туысқандары жоқ адамдарды жерлеу және зираттарды және басқа да жерлеу орындарын тиісті жағдайда ұстау бойынша қоғамдық жұмыстарды ұйымдастырады.
14) елді мекендердің жерлерінде мал бағу орындарын белгілейді;
15) ерлер мен әйелдер арасында мүмкіншіліктер мен тең құқықтарға мемлекеттік кепілдік туралы заңнаманың сақталуын қамтамасыз етеді;

20. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответсвии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области":
1) является должностным лицом государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" и без доверенности выступает от его имени во взаимодействиях с государственными органами, организациями и гражданами.
2) для использования средств от поступлений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении, акимом города Тайынша ежегодно составляется план поступлений и расходов денег, направляемых на реализацию акимом города функций местного самоуправления, в соответствии со статьей 102.1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года.
3) рассматривает обращения, заявления, жалобы граждан, принимает меры по защите прав и свобод граждан
4) в пределах своей компетенции осуществляет регулирование земельных отношений;
5) обеспечивает строительство, реконструкцию, ремонт и содержание автомобильных дорог в городе Тайынша;
6) в пределах своей компетенции организует и обеспечивает исполнение законодательства по вопросам о воинской обязанности и воинской службы, гражданской обороны, а также мобилизационной подготовки и мобилизации;
7) организует работу по сохранению исторического и культурного наследия;
8) выявляет малообеспеченных лиц, вносит в вышестоящие органы предложения по обеспечению занятости, оказанию адресной социальной помощи, организует обслуживание одиноких престарелых и нетрудоспособных граждан на дому;
9) содействует развитию местной социальной инфраструктуры;
10) взаимодействует с органами местного самоуправления;
11) обеспечивает деятельность организаций дошкольного воспитания и обучения, учреждений культуры;
12) организует работы по благоустройству, освещению, озеленению и санитарной очистке населенных пунктов;
13) организует погребение безродных и общественные работы по содержанию в надлежащем состоянии кладбищ и иных мест захоронения.
14) определяет места выпаса животных на землях населенного пункта;
15) обеспечивает соблюдение законодательства о государственных гарантиях равных прав и возможностей мужчин и женщин;

16) "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерімен сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы сақтау үшін жеке жауапты болады, жемқорлыққа қарсы әрекет ету бойынша шаралар қабылдайды;
17) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуді қамтамасыз етеді;
18) Қазақстан Республикасының аумағында кәсіптік емес деңгейде медиацияны жүзеге асыратын кәсіби емес медиаторлардың тізілімін жүргізеді;
19) басқаруына берілген аудандық коммуналдық мүлікті кейін сатып алу құқығынсыз жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға мүліктік жалдауға (жалға алуға) береді;
20) өзіне тапсырылған коммуналдық мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді;
21) кіріс көздерін қалыптастырады;
22) жергілікті өзін-өзі басқару қызметтерін жүзеге асыруға әкімдермен бағытталған ақша аударуға арналған орталық өкілетті органда бюджетті орындау бойынша бақылау шотының ашуын қамтамасыз етеді;
23) Қазақстан Республикасындағы өзін-өзі басқару және жергілікті мемлекеттік басқару туралы заңында қарастырылған бюджеттік қорды үнемдеу және (немесе) түскен қаражат есебінен еңбек шарттары бойынша жұмысшыларды қабылдайды;
24) жергілікті қоғамдастық жиналысымен келіскеннен кейін ақшаның түскен және шығындалған жоспарын бекітеді;
25) Қазақстан Республикасының бюджет заңнамаларына сәйкес олардың басқаруында қалған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) мемлекеттік мекемемен сатудан түскен ақшаның жиынтық жоспарын жасайды және бекітеді;
26) мүгедектерге көмекті ұйымдастырады;
27) қоғамдық жұмыстарды, жастар тәжірибесі мен әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастырады;
28) дене тәрбиесі және спорт жөніндегі уәкілетті органымен және мүгедектердің қоғамдық бірлестіктерімен бірігіп сауықтыру, спорттық, мәдени-көпшілік және мүгедектер арасында іс-шаралар өткізуді ұйымдастырады;
29) мүгедектердің қоғамдық бірлестіктерімен бірігіп мәдени-көпшілік және ағартушылық іс-шаралар ұйымдастырады;
30) мүгедектерге қайырымдылық және әлеуметтік көмекті үйлестіреді;
31) халықтың әлеуметтік әлжуаз топтарына көмек көрсетуді үйлестіреді;
32) әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарайды және "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Кодексімен қарастырылған бұзушылықтар жасағаны үшін қала аумағында жасалған болса, әкімшілік жаза шығарады;
33) Тайынша ауданының пробация қызметінде есепте тұрған тұлғалардың жұмысқа орналасуын қамтамасыз етеді және басқа да әлеуметтік-құқықтық көмек көрсетеді;

16) принимает меры по противодействию коррупции, несет персональную ответственность за соблюдение антикоррупционного законодательства работниками государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области";
17) обеспечивает оказание государственных услуг в соответствии с действующим законодательством;
18) ведет реестр непрофессиональных медиаторов, осуществляющих медиацию на территории Республики Казахстан на непрофессиональной основе;
19) предоставляют переданное в управление районное коммунальное имущество в имущественный наем (аренду) физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа;
20) обеспечивают сохранность переданного коммунального имущества;
21) формируют доходные источники;
22) обеспечивают открытие в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета контрольного счета наличности местного самоуправления, предназначенного для зачисления денег, направляемых акимами на реализацию функций местного самоуправления;
23) принимают работников по трудовому договору за счет экономии бюджетных средств и (или) поступлений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении;
24) утверждают план поступлений и расходов денег местного самоуправления после согласования с собранием местного сообщества;
25) составляют и утверждают сводный план поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
26) организует помощь инвалидам;
27) организует общественные работы, молодежную практику и социальные рабочие места;
28) организует совместно с уполномоченным органом по физической культуре и спорту и общественными объединениями инвалидов проведение оздоровительных и спортивных мероприятий среди инвалидов;
29) организует совместно с общественными объединениями инвалидов культурно-массовые и просветительские мероприятия;
30) координирует оказание благотворительной и социальной помощи инвалидам;
31) координирует оказание социально уязвимым слоям населения благотворительной помощи;
32) рассматривает дела об административных правонарушениях и налагает административные взыскания за нарушения, предусмотренные Кодексом Республики Казахстан от 30 января 2001 года "Об административных правонарушениях", совершенные на территории города;
33) обеспечивает трудоустройство лиц, состоящих на учете в службе пробации Тайыншинского района, и оказывает иную социально-правовую помощь.

34) өз құзыретіндегі мәселелері бойынша заңнамамен бекітілген тәртіпте Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған шешімдерді және басқа да актілерді қабылдайды.
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезінде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшының лауазымға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тағайындалатын және босатылатын орынбасары бар.
23. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес лауазымға тағайындалатын және босатылатын Тайынша қаласының әкімі басқарады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
24. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамамен қарастырылған жағдайда тікелей басқаруындағы жекелеген мүлкі бар.
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі меншік иесінің оған иелікке берілген мүлік есебінен, сондай-ақ Қазақстан Республикасындағы заңнамамен тыйым салынбаған өзінің қызметінің нәтижесінде және басқа көздерден алынған мүліктерден (ақша кірісін қоса) қалыптасады.
25. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
26. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер басқасы заңнамамен бекітілмеген болса, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған басқа тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5. Заңды тұлға мен уәкілетті органның арасындағы өзара қатынасы
27. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы және уәкілетті органы болып Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Әкімдігі болып табылады.
28. Құрылтайшының орналасқан орны: индекс 151000, Солтүстік Қазақстан облысы, Тайынша ауданы, Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 197.

34) по вопросам своей компетенций в установленном законодательством порядке принимает решения, и другие акты, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответсвии с законодательством Республики Казахстан.
23. Аппарат государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" возглавляет акимом города Тайынша, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
24. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
25. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" относится к коммунальной собственности.
26. Государственное учреждение "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом
27. Учредителем и уполномоченным органом государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" является Акимат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области.
28. Местонахождение учредителя: индекс 151000, Северо-Казахстанская область, Тайыншинский район, город Тайынша, улица Конституции Казахстана, 197.

29. Құрылтайшы Ережені бекітеді және өзгерістер мен толықтырулар енгізеді, "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және жою туралы шешім қабылдайды.
30. Заңды тұлға мен мемлекеттік мүлік бойынша уәкілетті органның, заңды тұлға мен тиісті саланың уәкілетті органның, заңды тұлға әкімшілігі мен оның еңбек ұжымның арасындағы өзара қатынасы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес реттеледі.
6. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі
31. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі жұмыс регламентімен бекітіледі және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамаларының нормаларына қайшы келуге тиіс емес.
7. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және тарату
32. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тайынша қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта құру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

29. Учредитель утверждает, вносит изменения и дополнения в Положение, принимает решение о ликвидации и реорганизации государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области".
30. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом по государственному имуществу юридическим лицом и уполномоченным органом соответствующей отрасли, администрацией юридического лица и его трудовым коллективом регулируются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
6. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
31. Режим работы государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" устанавливается регламентом работы и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
7. Реорганизация, ликвидация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области"
32. Реорганизация, ликвидация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима города Тайынша Тайыншинского района Северо-Казахстанской области" осуществляется в соответствии с законодательством Республики.