Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2016 - 2018 жылдарға арналған бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы N 346 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 12 қаңтарда N 3541 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2016 - 2018 жылдарға арналған бюджеті (әрі қарай аудандық бюджет) тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5033849,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 983457 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 17227,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 55719 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3977446,4 мың теңге;
2) шығындар – 5036175,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 6259,2 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9591,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3332,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 8584,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 8584,9 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 9545 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3332,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2372,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 28.10.2016 N 29 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
100 пайыз мөлшерінде облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан;
84 пайыз мөлшерінде облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салықтан;
жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салықтан;
жер салығынан;
бірыңғай жер салығынан;
көлік құралдарына салынатын салықтан;
мыналарға акциздерден:
бензинге (авиациялықты қоспағанда) және дизель отына;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемге;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдардан;
республикалық бюджетке төленетін консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.

О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года N 346. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 12 января 2016 года N 3541
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018 (далее бюджет района) годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы - 5033849,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 983457 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 17227,5 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала - 55719 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3977446,4 тысяч тенге;
2) затраты - 5036175,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 6259,2 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 9591,6 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 3332,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8584,9 тысяч тенге
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 8584,9 тысяч тенге;
поступление займов - 9545 тысяч тенге;
погашение займов - 3332,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2372,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28.10.2016 N 29 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, в размере 100 процентов;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, в размере 84 процентов;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства;
акцизов на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельного топлива;
плата за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканских бюджет.

3. Аудан бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдерден қалыптасатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігінің кірістерінен;
ауданның бюджетінен берілген кредиттер бойынша сыйақылардан;
ауданның мемлекеттік меншігінен түсетін басқа да кірістерден;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарлар (жұмыстар, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдерден;
басқа да салықтық емес түсімдерден.
4. Аудан бюджетінің түсімдері мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түсетін түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін.
5. Аудан бюджетінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін.
6. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві 6973,7 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 28.10.2016 N 29 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақыларын толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
8. 2016 жылы ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
9. 2016 жылға арналған республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер мынадай көлемдерде есепке алынсын:
1) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық жалақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге - 886675 мың теңге;
2) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға - 73069 мың теңге;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 109615 мың теңге;
4) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға - 9506 мың теңге;
5) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға - 1248 мың теңге;
6) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге - 4887 мың теңге;
7) халықты әлеуметтік қорғау және мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сапасын жақсарту жөніндегі іс-шараларды іске асыру шеңберінде көмек көрсетуге - 19821 мың теңге;

3. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности района;
вознаграждений по кредитам, выданным из бюджета района;
прочих доходов от государственной собственности района;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
прочих неналоговых поступлений.
4. Установить, что поступления бюджета района формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.
5. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет поступлений от продажи основного капитала.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 6973,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28.10.2016 N 29 (вводится в действие с 01.01.2016).
7. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
8. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Учесть целевые трансферты из республиканского бюджета на 2016 год в следующих размерах:
1) 886675 тысяч тенге - на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета;
2) 73069 тысяч тенге - на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
3) 109615 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4) 9506 тысяч тенге - на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
5) 1248 тысяч тенге - на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
6) 4887 тысяч тенге - на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
7) 19821 тысяч тенге - на оказание социальной защиты и помощи населению в рамках реализации плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;

8) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 363295 мың теңге;
9) жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге - 42997 мың теңге, оның ішінде:
аудан мектептеріне оқулықтар сатып алу – 26519 мың теңге;
аудан мектептеріне компьютерлер сатып алу – 10238 мың теңге;
аудан мектептерінің порталдары мен сайттарына техникалық қызмет көрсетуге – 2240 мың теңге;
мектепті күрделі жөндеуге жобалық сметалық құжаттаттамаларды және мемлекеттік сараптамаларды дайындау – 4000 мың теңге;
10) цифрлық білім беретін инфрақұрылым құруға - 20832 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 28.10.2016 N 29 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер есептелсін, оның ішінде:
1) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 40366 мың теңге;
2) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 3849,7 мың теңге;
3) жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге - 4781 мың теңге, оның ішінде:
әлеуметтік-мәдени объектілерді жөндеуге бірлесіп қаржыландыруға - 4781 мың теңге;
4) "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту тарлы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 162 қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 жол картасы іс-шараларын жүзеге асыруға 802 мың теңге;
5) энзоотикалық ауруларға қарсы алдын алу іс-шараларын жүргізуге – 6369 мың теңге.";
6) Петровка мектебіне модульді бу қазандығын сатып алуға - 10000 мың теңге;
7) мал көмінділерін жайластыру жөніндегі жұмыстар жүргізуге (сібір жарасын көму) – 327,4 мың теңге;
8) сібір жарасын көмуді топографиялық карталарға енгізу жөніндегі жұмыстарды орындауға - 319,3 мың теңге;
9) "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту тарлы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 162 қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға - 22988 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 28.10.2016 N 29 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-1. 9-қосымшаға сәйкес қаржы жылының басындағы қалыптасқан бюджеттік қаражаттар бос қалдықтарының және 2015 жылы толық пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару есебінен аудандық бюджеттің шығыстары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 10.02.2016 N 361 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

8) на развитие системы водоснабжения и водоотведения - 363295 тысяч тенге;
9) на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов - 42997 тысяч тенге, в том числе
приобретение учебников для школ района - 26519 тысяч тенге;
приобретение компьютеров для школ района - 10238 тысяч тенге;
техническое обслуживание порталов и сайтов школ района - 2240 тысяч тенге;
изготовление проектно сметной документации и государственной экспертизы на капитальный ремонт школ - 4000 тысяч тенге;
10) на создание цифровой образовательной инфраструктуры - 20832 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28.10.2016 N 29 (вводится в действие с 01.01.2016).
10. Учесть в бюджете района на 2016 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 40366 тысяч тенге;
2) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах - 3849,7 тысяч тенге;
3) на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов - 4781 тысяч тенге, в том числе:
на софинансирование ремонта социально-культурных объектов - 4781 тысяч тенге;
4) на реализацию мероприятий Дорожной карты занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2015 № 162 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020" - 802 тысяч тенге;
5) на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней – 6369 тысяч тенге;
6) на приобретение модульной котельни для Петровской школы - 10000 тысяч тенге;
7) на проведение работ по обустройству скотомогильников (сибиреязвенных захоронений) - 327,4 тысяч тенге;
8) на выполнение работ по внесению сибиреязвенных захоронений на топографические карты - 319,3 тысяч тенге;
9) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2015 № 162 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020" - 22988 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28.10.2016 N 29 (вводится в действие с 01.01.2016).
10-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, недоиспользованных в 2015 году, согласно приложению 9.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 10.02.2016 N 361 (вводится в действие с 01.01.2016).

11. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 9545 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есептелсін.
12. Облыстық бюджеттен 2016 жылға арналған аудан бюджетіне берілетін 2355699 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар есептелсін.
13. Тайынша қаласы және ауылдықокругтер әкімдері аппараттарының бөлігінде 2016 - 2018 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
14. Тайынша қаласы және ауылдық округ әкімдері аппараттарының арасында өзін-өзі басқару органдарына трансферттерді бөлу 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. 2016 жылға арналған аудан бюджетін атқару процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар 8-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
16.Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының
XLV-шісессиясының төрағасы
Р. Бәтенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
Қ. Шәріпов

11. Учесть в бюджете района на 2016 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 9545 тысяч тенге.
12. Учесть бюджетную субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района на 2016 год в сумме 2355699тысяч тенге.
13. Утвердить перечень бюджетных программ в разрезе аппаратов акимов города Тайынша и сельских округов на 2016- 2018 годы согласно приложений 4, 5, 6.
14. Утвердить распределение трансфертов органам самоуправления между аппаратами акимов города Тайынша и сельских округов согласно приложению 7.
15. Установить, что в процессе исполнения бюджета района на 2016 год не подлежат секвестру бюджетные программы, согласно приложению 8.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель
ХLV сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
Р. Батенов
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов

3403388,1
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18762,0
003
Жалпы білім беру
3020254,1
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
47031,0
006
Балаларға қосымша білім беру
53262,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
182,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
71034,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
18146,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
160,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
4677,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
111065,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
58815,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
38475,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
38475,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
222074,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
212838,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31522,4
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
33275,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2699,0
006
Тұрғын үй көмегі
1400,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
27083,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1391,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
649,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
68703,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
2321,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
37157,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
500,0
025
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіру

3403388,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18762,0
003
Общеобразовательное обучение
3020254,1
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
47031,0
006
Дополнительное образование для детей
53262,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
182,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
71034,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
18146,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
160,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
4677,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
111065,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
58815,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
38475,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
38475,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
222074,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
212838,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31522,4
002
Программа занятости
33275,6
005
Государственная адресная социальная помощь
2699,0
006
Оказание жилищной помощи
1400,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
27083,0
010
Материальное обеспечение детей- инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1391,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
649,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
68703,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
2321,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
37157,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости
500,0
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу

5302,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
15419,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9187,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) деңгейінде спорт жарыстарын өткізу
296,0
007
Әр түрлі спорт түрлері бойынша (аудан, облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5936,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
141316,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4448,8
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
4448,8
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
21764,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21764,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12263,0
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12263,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
102840,7
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19268,3
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
327,4
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
200,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1300,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
958,0
009
Жануарлардың энзоотикалық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шаралар жүргізу
6369,0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2800,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
71618,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10212,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
10212,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10012,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
200,0
12
Көлік және коммуникация
27088,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
17684,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

5302,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
15419,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
9187,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
296,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5936,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
141316,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4448,8
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4448,8
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
21764,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
21764,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12263,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12263,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
102840,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
19268,3
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
327,4
006
Организация санитарного убоя больных животных
200,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1300,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
958,0
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
6369,0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2800,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
71618,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10212,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
10212,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
10012,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
200,0
12
Транспорт и коммуникации
27088,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
17684,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах

177291
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
177291
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10143
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10143
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23049
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттiк жоспарлау, бюджеттi атқару және коммуналдық меншiгін басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
20181
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1784
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1084
02
Қорғаныс
7914
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала ) әкімінің аппараты
7914
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6114
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
800
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5800
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
5800
04
Білім беру
2452930
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2427207
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15000
003
Жалпы білім беру
2272460
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
20437
006
Балаларға қосымша білім беру
40344
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
182
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
57000
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
19146
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер

177291
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
177291
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10143
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
10143
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23049
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
20181
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1784
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1084
02
Оборона
7914
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7914
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6114
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
800
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5800
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5800
04
Образование
2452930
464
Отдел образования района (города областного значения)
2427207
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
15000
003
Общеобразовательное обучение
2272460
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
20437
006
Дополнительное образование для детей
40344
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
182
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
57000
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
19146
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 346 шешіміне 7-қосымша
2016 жылға арналған қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппараттарының арасында өзін-өзі басқару органдарына трансферттерді бөлу
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 28.10.2016 N 29 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Барлығы
1
2
3
А
В
1
Транфсерттер

Приложение 7 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 346
Распределение трансфертов органам самоуправления между аппаратами акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2016 год
Сноска. Приложение 7 - в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28.10.2016 N 29 (вводится в действие с 01.01.2016).
Функциональная группа
Администратор
Программа
Наименование
Всего
1
2
3
А
В
15
Трансферты

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 346 шешіміне 8-қосымша
2016 жылға арналған аудан бюджетін атқару процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдықтоп
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 346 шешіміне 9-қосымша

Приложения 8 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 346
Перечень местных программ, не подлежащих секвестору в процессе исполнения в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год
Функциональная группа
Наименование
Администратор
Программа
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 9 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 346