"Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережесін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық әкімдігінің 2015 жылғы 4 наурыздағы № 49 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 26 наурызда N 3182 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 14 сәуірдегі № 68 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы әкімдігінің 14.04.2017 № 68 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 124-бабына, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы қоса берілген ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі М.Омаров
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының 2015 жылғы 4 наурыз № 49 қаулысымен бекітілген
"Ша ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
І. Жалпы ережелер
1. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі аграрлық саясатты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомствосы жоқ.
3. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз атынан азаматтық-құқықтық қатынас жасайды.
6. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеменің егер заңнамаға сәйкес осыған өкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың бір тарабы ретінде болуға құқығы бар.

Об утверждении положения о государственном учреждении "Отдел сельского хозяйства района Шал акына"
Постановление акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 4 марта 2015 года № 49. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 26 марта 2015 года № 3182. Утратило силу постановлением акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 14 апреля 2017 года № 68
Сноска. Утратило силу постановлением акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 14.04.2017 № 68 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 124 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат района Шал акына Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение о государственном учреждении "Отдел сельского хозяйства района Шал акына".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района М.Омаров
Утверждено постановлением акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 4 марта 2015 года № 49
Положение о государственном учреждении "Отдел сельского хозяйства района Шал акына"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере аграрной политики.
2. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.

7. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңмен белгіленген тәртіпте "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеме басшысының бұйрығымен және Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеменің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 151300, Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Победа көшесі, 35.
10. Мемлекеттік органның мемлекеттік тілдегі толық атауы – "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына".
11. Осы Ереже "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшы құжаты болып табылады.
12. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеменің қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерінен жүзеге асырылады.
13. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемеге кәсіпкерлік субъектілерімен "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеменің функциялары болып табылатын міндеттерді орындауға қатысты шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары және міндеттері
14. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеменің миссиясы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Шал ақын ауданында жер өңдеу және мал шаруашылығында мемлекеттік аграрлық саясатты жүзеге асыру болып табылады.
15. Міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ауыл шаруашылығы саласының бәсекеге қабілетті өнімді шығаруға, оның сапасын арттыруға, өндіру шығынын төмендетуге жәрдемдесу;
2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ауыл шаруашылығы саласына қаржыны енгізуге және жаңа технологияларды пайдалануға жәрдемдесу;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өндірістің диверсификациялау мәселелерін шешуге болжамдайтын сау бәсекелестікті дамыту үшін қолайлы шарттарды жасау;

7. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказом руководителя государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 151300, Северо-Казахстанская область, район Шал акына, город Сергеевка, улица Победы, 35.
10. Полное наименование государственного органа – на государственном языке: "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" осуществляется из республиканского и местных бюджетов.
13. Государственному учреждению "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына".
Если государственному учреждению "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" законодательными актами предоставлено осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына"
14. Миссия государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына": реализация аграрной государственной политики в земледелии и животноводстве в районе Шал акына в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
15. Задачи:
1) содействие выпуску конкурентноспособной продукции, повышению ее качества, снижению издержек производства отраслей сельского хозяйства в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
2) содействие внедрению инвестиций в отрасль сельского хозяйства и использованию новых технологий в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) создание благоприятных условий для развития здоровой конкуренции, предполагающих решение проблемы диверсификации производства в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;

4) "Ірі қара мал етінің экспорттық әлеуетін дамыту" жобасын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың 2011 – 2015 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 шілдедегі № 877 қаулысына сәйкес "ІҚМ етінің экспорттық әлеуетін дамыту" жобасын жүзеге асыру аясында жоспарлық тапсырмаларды орындауға жәрдемдесу;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ауыл шаруашылық өнімді қайта өңдеу бойынша бағдарламаларды әзірлеуді ұйымдастыру;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің актілерін және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларын, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің тапсырмаларын, бағыттайтын мәселелер бойынша облыс және аудан әкімінің және әкімдігінің актілерін орындалуын қамтамасыз ету, оларды орындау бойынша жұмысты ұйымдастыру;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органның қызметін қаржылық-шаруашылық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
8) қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу үрдістерін орындау;
9) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің теңгерімінде тұрған ғимараттарды және құрылыстарды, тұрғын үйді күтіп ұстау, күрделі және ағымдағы жөндеуді қамтамасыз ету;
16. Функциялар:
1) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес агроқұрылымдарға және кәсіпорындарға ауыл шаруашылық өнімді қайта өңдеуге, экономикалық бизнес-жоспарды және мемлекеттік несиелеу бағдарламалар арқылы несиелеуді ұйымдастыруға жәрдемдесу;
2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес аграрлық секторда, қайта өңдеу және ауыл шаруашылық өнімді жүзеге асыру саласында, сонымен қатар агросервисті енгізуге нарықтық құрылымның және бәсекелестікті құруға және дамытуға жәрдемдесу;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ауыл шаруашылық өндіріске және қайта өңдеуге жаңа техниканы және дамыған технологияларды енгізуге жәрдемдесу;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ауыл шаруашылық өндірісті техникалық қайта жабдықтаумен жәрдемдесу;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ауыл шаруашылығы саласында жергілікті және шетел жетістіктерін зерттеу және насихаттау;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ауданның агроөнеркәсіп кешенінде қаржылық саясатты жүргізу;

4) содействие выполнению плановых заданий в рамках реализации проекта "Развитие экспортного потенциала мяса КРС" в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2011 года № 877 "Об утверждении Комплексного плана мероприятий по реализации проекта "Развитие экспортного потенциала мяса крупного рогатого скота" на 2011 - 2015 годы";
5) организация разработки программ по переработке сельскохозяйственной продукции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
6) обеспечение выполнения актов Президента Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан, поручений Администрации Президента Республики Казахстан, актов акима и акимата области и района по курируемым вопросам, организация работы по их исполнению в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
7) финансово-хозяйственное и материально-техническое обеспечение деятельности государственного органа в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
8) выполнение процедур организации и проведения государственных закупок в соответствии с действующим законодательством;
9) обеспечение содержания, капитального и текущего ремонта зданий и сооружений, жилья, находящегося на балансе государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Функции:
1) содействие агроформированиям и предприятиям в организации переработки сельскохозяйственной продукции, в разработке экономических бизнес-планов и кредитовании за счет государственных программ кредитования в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
2) содействие формированию и развитию рыночных структур и конкуренции в аграрном секторе, сфере переработки и реализации сельскохозяйственной продукции, а также внедрению агросервиса в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) содействие внедрению новой техники и прогрессивных технологий в сельскохозяйственное производство и переработку в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
4) содействие техническому техническом переоснащению сельскохозяйственного производства в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) изучение и пропаганда местных и зарубежных достижений в области сельского хозяйства в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
6) проведение инвестиционной политики в агропромышленном комплексе района в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;

7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ауданның әлеуметтік-экономикалық даму бағдарламасын, ауылдың әлеуметтік саладағы қаржылық саясатты әзірлеуге қатысу;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес сұрапыл апаттарды және басқа төтенше жағдайлардың зардаптарын жоюға жәрдемдесу;
9) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ауданның барлық тауар өндірушілердің дамуы үшін ауыл шаруашылық нарығын және қажетті экономикалық жағдайларын және құқықтық қамсыздардыруды реттеу механизмін құруға жәрдемдесу;
10) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес экономикалық және статистикалық мәліметті жинау және талдау, тұтынушылық сұранысты, сату нарықтардың (маркетингтік зерттеулер) жағдайын талдау, тұтынушылардың және ауыл шаруашылық өнім өндірушілердің байланыстарын орнатуға жәрдемдесу, экспорт бойынша дайындыққа қатысу;
11) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ауданның аграрлық секторының өндірістік қызметін талдау;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес әлеуметтік, инженерлік инфрақұрылымның дамуына жәрдемдесу;
13) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қаржыларды тарту, ауылды елді мекеннің кәсіпкерлік қызметтің белсенділігін арттыру, шығарылатын ауыл шаруашылық өнімнің ассортиментін кеңейту және сапасын жоғарылату бойынша іс-шаралар кешені;
14) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ауыл шаруашылық өндірістің кадрлық қаматамасыздығын жақсарту бойынша шаралар кешені;
15) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету;
16) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен қарастырылған басқа өкілеттік.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік және мемлекеттік емес органдармен және ұйымдармен қызметтік хат алмасуды жүргізу;
2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ауданның атқарушы органдарынан, ауылдық округ әкімдерінен қажетті құжаттарды, мәліметті сұрау және алу;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеменің құзыретіне жататын мәселелер шешіміне ауданның атқарушы органдарының, ауылдық округ әкімі аппаратының қызметкерлерін қатыстыру;

7) участие в разработке программ социально-экономического развития района, инвестиционной политики в социальной сфере села в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
8) содействие в ликвидации последствий стихийных бедствий и других чрезвычайных ситуаций в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
9) содействие созданию механизма регулирования сельскохозяйственного рынка и необходимых экономических условий и правового обеспечения для развития всех товаропроизводителей района в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
10) сбор и анализ экономической и статистической информации, анализ потребительского спроса, состояние рынков сбыта (маркетинговые исследования), содействие установлению контактов потребителей и производителей сельскохозяйственной продукции, участие в подготовке по экспорту в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
11) анализ производственной деятельности аграрного сектора района в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
12) содействие развитию социальной, инженерной инфраструктуры в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
13) комплекс мероприятий по привлечению инвестиций, активизации предпринимательской деятельности сельских населенных пунктов, увеличению объемов, расширению ассортимента и повышению качества выпускаемой сельскохозяйственной продукции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
14) комплекс мер по улучшению кадрового обеспечения сельскохозяйственного производства в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
15) оказание государственных услуг в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
16) иные полномочия, предусмотренные действующим законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) вести служебную переписку с государственными и негосударственными органами и организациями в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
2) запрашивать и получать от исполнительных органов района, акимов сельских (аульных) округов необходимые документы, информацию в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) привлекать работников исполнительных органов района, аппаратов акимов сельских (аульных) округов к участию в решении вопросов, отнесенных к компетенции государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;

4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес аудан әкімдігінің және мәслихаттың, аудандық, аумақтық және басқа атқарушы органдарының алқа отырыстарына қатысу;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемеге жүктелген тапсырмаларды және функцияларды орындау;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес заңды және жеке тұлғалармен басқа заңды актілерді жасау.
3. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
18. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшылығын, "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемеге жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын, бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеменің бірінші басшысының Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттілігі:
1) "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеменің жұмысын ұйымдастырып, басшылық етеді және "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемеге жүктелген функциялар мен міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
2) ерлер мен әйелдердің тең құқықтары мен тең мүмкіндіктерінің мемлекеттік кепілдіктері туралы заңнамасының сақталуын қамтамасыз етеді;
3) "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеме қызметкерлерімен сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасының сақталуына дербес жауапты болады;
4) "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеменің атынан сенімхатсыз қызмет атқарады, "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеменің атынан аппараттың басқа қызметкерлеріне "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеменің мүддесінде қандайда бір іс-әрекет жасауға өкілеттік береді;
5) "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемедегі ішкі еңбек тәртібін белгілейді;
6) нормативтік құқықтық актілердің жобаларын және басқа құжаттарды келіседі, аудан әкімдігіне және әкіміне ұсынады;

4) участвовать в заседаниях районного акимата и маслихата, коллегий районных, территориальных и иных исполнительных органов в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
5) исполнять задачи и функции, возложенных на государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
6) совершать иные юридические акты с юридическими и физическими лицами в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына"
18. Руководство государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" назначается на должность и освобождается от должности акимом района.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына":
1) организует и руководит работой государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" и несҰт персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" функций и задач;
2) обеспечивает соблюдение законодательства о государственных гарантиях равных прав и равных возможностей мужчин и женщин;
3) несет персональную ответственность за соблюдение антикоррупционного законодательства сотрудниками государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына";
4) осуществляет без доверенности действия от имени государственного учреждения, наделяет от имени государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" других работников аппарата полномочиями на совершение определенных действий в интересах государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына";
5) устанавливает внутренний трудовой распорядок в государственном учреждении "Отдел сельского хозяйства района Шал акына";
6) согласовывает и представляет на рассмотрение акимату и акиму района проекты нормативных правовых актов и другие документы;

7) қолданыстағы заңнамаға сәйкес "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеме қызметкерлерін мадақтайды және оларға тәртіптік жаза белгілейді;
8) "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеменің шығындар жоспарын бекітеді, бюджетпен қарастырылған қаражатын басқарады;
9) аудан әкіміне "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеменің жұмысын келешекке жоспарлау және ағымдағы ұйымдастыру бойынша ұсыныстар енгізеді;
10) өз құзыретінің шегінде бұйрықтарды шығарады, олардың орындалуына бақылауды ұйымдастырады;
11) мемлекеттік қызыметшілердің оқуын, даярлығын, қайта даярлығын және біліктілігін арттыруын қамтамасыз етеді.
12) "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеменің мүддесін басқа мемлекеттік органдарда, басқа ұйымдарда ұсынады;
13) оған аудан әкімімен жүктелген басқа да функцияларды іске асырады.
"Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеменің бірінші басшысы болмаған кезінде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орнбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
23. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы басқарады.
4. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
24. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеменің заңнамада қарастырылған жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасы заңнамасында тыйым салынбаған көздер есебінен қалыптастырылады.
25. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеменің бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
26. Егер заңнамада басқалар қарастырылмаса, "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған басқа тәсілмен билік етуге құқылы емес.

7) в соответствии с действующим законодательством поощряет сотрудников государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" и налагает на них дисциплинарные взыскания;
8) утверждает планы расходов государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына", распоряжается финансовыми средствами, предусмотренными бюджетом;
9) вносит акиму района предложения по перспективному планированию и текущей организации работы государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына";
10) издает в пределах своей компетенции приказы, организует контроль за их исполнением;
11) обеспечивает учебу, подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров государственных служащих;
12) представляет интересы государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" в других государственных органах, иных организациях;
13) осуществляет иные функции, возложенные на него акимом района.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
23. Аппарат государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" возглавляется руководителем государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына", назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына"
24. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" формируется за счет имущества, переданного его собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
25. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" относится к коммунальной собственности.
26. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5. Заңды тұлға және уәкілетті органның арасындағы қарым қатынасы
27. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы және басқару жөніндегі уәкілетті органы Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының әкімдігі болып табылады.
28. Құрылтайшының орналасу орны: индексі 151300, Солтүстік Қазақстан облысы, Шал ақын ауданы, Сергеевка қаласы, Победа көшесі, 35 үй.
29. Құрылтайшы Ережені бекітеді, оған өзгерістер мен толықтырулар енгізеді, "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қайта ұйымдастыру және тарату туралы шешім қабылдайды.
30. Мемлекеттік мүлік бойынша атқарушы органмен және заңды тұлға, заңды тұлға және сәйкес саланың атқарушы органы, заңды тұлғаның әкімшілігі және оның еңбек ұжымы арасындағы қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес реттеледі.
6. "Шал ақын ауданының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі
31. Мемлекеттік органның жұмыс тәртібі Бөлімнің жұмыс регламентімен белгіленеді және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының талаптарына қарсы болмауы тиіс.
7. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қайта құру және тарату
32. "Шал ақын ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемені қайта құру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

5. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом
27. Учредителем и уполномоченным органом государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" является Акимат района Шал акына Северо-Казахстанской области.
28. Местонахождение учредителя: индекс 151300, Северо-Казахстанская область, район Шал акына, город Сергеевка, улица Победы, 35.
29. Учредитель утверждает, вносит изменения и дополнения в Положение, принимает решение о ликвидации и реорганизации государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына".
30. Взаимоотношения между юридическим лицом и уполномоченным органом по государственному имуществу юридическим лицом и уполномоченным органом соответствующей отрасли, администрацией юридического лица и его трудовым коллективом регулируются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
6. Режим работы государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына"
31. Режим работы государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" устанавливается регламентом работы и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.
7. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына"
32. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства района Шал акына" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.