"2015 - 2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 34/1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихатының 2015 жылғы 31 наурыздағы № 36/3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 15 сәуірде N 3209 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихаты аппаратының 2016 жылғы 11 ақпандағы N 15.2.02-04/31 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихаты аппаратының 11.02.2016 N 15.2.02-04/31 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексі 106-бабы 1-тармағына, 109-бабы 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы, 1)-тармақшасына сәйкес Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2015 - 2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 34/1 шешіміне (2015 жылдың 8 қаңтарында № 3046 нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізімінде тіркелген, 2015 жылғы 23 қаңтарында аудандық "Парыз" газетінде, 2015 жылғы 23 қаңтарында аудандық "Новатор" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі басылымда баяндалсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісіне 1, 2, 3 қосымшаларға сай бекітілсін, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемде:
1) кіріс – 2 051 685,0 мың теңге, соның ішінде келесілер бойынша:
салықтық түсімдер – 301 160,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 069,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатқаннан түскен түсімдер – 25 406,0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 1 716 050,0 мың теңге;
2) шығындар – 2 057 991,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 4 155,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несие – 5 946,0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 1 791,0 мың теңге;
4) қаржылық активтармен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржылық активтерді сатқаннан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет дефициті(профициті) – -10461,1 мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру – 10461,1 мың теңге:
қарыздардың түсімі – 5 946,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 791,0 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланатын қалдықтар – 6 306,1 мың теңге.";
8 тармақ келесі басылымда баяндалсын:
"8. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде 280836,0 мың теңге сомасында республика бюджетінен ағымдағы нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Шал акына от 24 декабря 2014 года № 34/1 "О районном бюджете на 2015 - 2017 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 31 марта 2015 года № 36/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 апреля 2015 года № 3209. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 11 февраля 2016 года N 15.2.02-04/31)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 11.02.2016 N 15.2.02-04/31).
В соответствии с пунктом 1 статьи 106, с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына от 24 декабря 2014 года № 34/1 "О районном бюджете на 2015 – 2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3046 от 8 января 2015 года, опубликовано 23 января 2015 года в районной газете "Парыз", 23 января 2015 года в районной газете "Новатор") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2015 - 2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 051 685,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 301 160,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9 069,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 406,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 716 050,0 тысяч тенге;
2) затраты – 2 057 991,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 155,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 946,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 791,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10461,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 10461,1 тысяч тенге;
поступление займов – 5 946,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1 791,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 306,1 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить в районном бюджете на 2015 год целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 280836,0 тысяч тенге, согласно приложению 8:

1) мемлекеттік қызметші болып табылмайтын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің және де жергілікті бюджет есебінен қаржыландыратын мемлекеттік қазынашылық кәсіпорындардың қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына еңбектің ерекше жағдайы үшін айсайынғы үстемақы төлеу – 114888,0 мың теңге;
2) әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақы төлеу деңгейін арттыру – 0 мың теңге;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру – 103420,0 мың теңге;
4) үш деңгейлі жүйе бойынша санатын жоғарлатудан өткен мұғалімдерге еңбек ақысын жоғарлату – 29133,0 мың теңге;
5) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеу – 293,0 мың теңге;
6) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеу – 866,0 мың теңге;
7) халыққа әлеуметтік көмек көрсетуге – 5371,0 мың теңге;
8) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу – 14189,0 мың теңге;
9) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру – 0 мың теңге;
10) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау – 0 мың теңге;
11) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 5946,0 мың теңге;
12) агроөнеркәсіп кешенінің жергілікті атқарушы органының бөлімшесін ұстау – 5691,0 мың теңге;
13) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штаттық санын ұстау – 1039,0 мың теңге.";
9 тармақ келесі басылымда баяндалсын:
"9. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде 15909,0 мың теңге сомасында облыстық бюджетінен нысаналы трансферттер 8 қосымшаға сәйкес қарастырылсын:
1) патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 0 мың теңге;
2) Жұмыспен қамтужол картасы 2020 шегінде аудандық маңызы бар жолдарға ағымдағы жөндеуді ортақ қаржыландыру – 0 мың теңге;
3) ҰОС Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу (біржолғы материалдық көмекке) – 2319,0 мың теңге;
4) балалар-жасөспірімдер мектебін күтіп-ұстауға – 0 мың теңге;
5) балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету – 0 мың теңге;
6) ауданның әкімшілік шекарасында елді-мекендердің базалық ставкаларын түзету – 0 мың теңге;
7) энзоотиялық ауруларға қарсы алдын-алу іс-шаралын өткізу – 573,0 мың теңге;
8) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту – 0 мың теңге;
9) Интернет жүйесіне қызмет көрсету – 3411,0 мың теңге;

1) выплата ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 114888,0 тысяч тенге;
2) повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих - 0 тысяч тенге;
3) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 103420,0 тысяч тенге;
4) повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 29133,0 тысяч тенге;
5) выплату государственной адресной социальной помощи - 293,0 тысяч тенге;
6) выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 866,0 тысяч тенге;
7) оказание социальной помощи населению – 5371,0 тысяч тенге;
8) проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 14189,0 тысяч тенге;
9) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 0 тысяч тенге;
10) проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда - 0 тысяч тенге;
11) бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов – 5946,0 тысяч тенге;
12) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 5691,0 тысяч тенге;
13) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 1039,0 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме – 15909,0 тысяч тенге, согласно приложению 8:
1) содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям - 0 тысяч тенге;
2) софинансирование текущего ремонта дорог районного значения в рамках Дорожной карты занятости 2020 - 0 тысяч тенге;
3) проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне (на единовременную материальную помощь) - 2319,0 тысяч тенге;
4) содержание детско-юношеской школы - 0 тысяч тенге;
5) обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению - 0 тысяч тенге;
6) корректировка базовой ставки населенных пунктов в административных границах района - 0 тысяч тенге;
7) проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней - 5731,0 тысяч тенге;
8) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах - 0 тысяч тенге;
9) предоставление услуг к сети Интернет - 3411,0 тысяч тенге;

10) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру мемлекеттік мекемелері үшін оқулықтарды, оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу – 4448,0 мың теңге.";
10 тармақ келесі басылымда баяндалсын:
"10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған қоры 3108,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 13-1 тармағы келесі мазмұнда толықтырылсын:
"13-1. 4 қосымшаға сәйкес, 2014 жылы пайдаланбаған жыл басына құрылған бюджеттік қаражатының бос қалдықтары және пайдаланбаған нысаналы трансферттерді қайтару және 2014 жылы республика бюджетінен дамытуға бөлінген нысаналы трансферттердің пайдаланбаған (толық пайдаланбаған) сомасын және 2015 жылы пайдалану (толық пайдалану) есебінен аудан бюджетінің шығындары қарастырылсын.";
көрсетілген шешімдегі 1, 4, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына келісті жаңа редакцияда мазмұндалсын;
осы шешімнің 9 қосымшасына келісті 4 қосымшамен толықтырылсын.

10) приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения) – 4448,0 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 3108,0 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2014 году и использование (доиспользование) в 2015 году, неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета в 2014 году, согласно приложению 4.";
приложения 1, 4, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению;
дополнить приложением 4 согласно приложению 9 к настоящему решению.

21020,8
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19334,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
781,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
905,0
02
Қорғаныс
6515,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6515,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6075,0
006
удан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
220,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
220,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
640,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
640,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
640,0
04
Білім беру
1482534,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
23753,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
23753,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3399,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
3399,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1437019,0
003
Жалпы білім беру
1233245,0
006
Балаларға қосымша білім беру
56972,0
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
103420,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
17336,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6065,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
13438,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі

21020,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
19334,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
781,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
905,0
02
Оборона
6515,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6515,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6075,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
220,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
220,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
640,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
640,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
640,0
04
Образование
1482534,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
23753,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
23753,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения,поселка, села,сельского округа
3399,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
3399,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1437019,0
003
Общеобразовательное обучение
1233245,0
006
Дополнительное образование для детей
56972,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
103420,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
17336,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
6065,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
13438,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета