Аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 228-V "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 20 наурыздағы № 240-V шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 15 сәуірде № 3171 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 13 қаңтардағы № 308-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 13.01.2016 № 308-V шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және аудан әкімдігінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 58 қаулысын қарап, аудандық мәслихат ХХVІІI сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық маслихаттың 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 228-V "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 3092 санымен тіркелген, "Нарын таңы" газетіне 2015 жылғы 19 ақпанда жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшасында:
"4 183 269" деген сандар "3 678 224" деген сандармен ауыстырылсын;
"1 253 671" деген сандар "1 257 171" деген сандармен ауыстырылсын;
"7 578" деген сандар "4 078" деген сандармен ауыстырылсын;
"2 919 119" деген сандар "2 414 074" деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
"4 183 269" деген сандар "3 691 789" деген сандармен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
"-44 595" деген сандар "-58 160" деген сандармен ауыстырылсын;
6) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 58 160 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 44 595 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 565 мың теңге;"
4-тармақта:
"2015 жылғы 1 қаңтардан бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеу;" абзац келесі редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеу;"

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 228-V "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 20 марта 2015 года № 240-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 15 апреля 2015 года № 3171. Утратило силу решением Исатайского районного маслихата Атырауской области от 13 января 2016 года № 308-V
Сноска. Утратило силу решением Исатайского районного маслихата Атырауской области от 13.01.2016 № 308-V.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев постановление районного акимата от 16 марта 2015 года № 58 районный маслихат на ХXVІІI сессии РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 228-V "О районном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистраций нормативных правовых актов за № 3092, опубликованно 19 февраля 2015 года в газете "Нарын таны) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "4 183 269" заменить цифрами "3 678 224";
цифры "1 253 671" заменить цифрами "1 257 171";
цифры "7 578" заменить цифрами "4 078";
цифры "2 919 119" заменить цифрами "2 414 074";
в подпункте 2):
цифры "4 183 269" заменить цифрами "3 691 789";
в подпункте 5):
цифры "-44 595" заменить цифрами "-58 160";
подпункт 6) изложить в следующей редакций:
"финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 58 160 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 44 595 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 565 тысяч тенге;"
в пункте 4:
абзац "выплату с 1 января 2015 года ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов;" изложить в следующей редакции:
"выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;";

"еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделінің енгізілуіне байланысты 2015 жылғы 1 шілдеден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу белгіленсін" деген сөздер алынып тасталсын;
5-тармақта:
"мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге - 322 209 мың теңге;" деген жолдар келесі редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге - 137 803 мың теңге;"
"мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге төленетін еңбекақы деңгейін арттыруға – 12 000 мың теңге;" деген жолдар алып тасталсын;
"132 740" деген сандар "94 150" деген сандармен ауыстырылсын;
"2 244" деген сандар "7 074" деген сандармен ауыстырылсын;
"6 292" деген сандар "6 115" деген сандармен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 3 090 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 1 039 мың теңге."
6-тармақ алып тасталсын.
7-тармақта:
"16 741" деген сандар "5 391" деген сандармен ауыстырылсын;
9-тармақта:
"73 992" деген сандар "48 663" деген сандармен ауыстырылсын;
"900" деген сандар "100" деген сандармен ауыстырылсын;
"87 506" деген сандар "92 506" деген сандармен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар, оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге – 17 639 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 7 290 мың теңге;
"e-learning" электрондық оқыту жүйесіне – 6 166 мың теңге;
Исатай ауданы Аққыстау ауылындағы Абай атындағы орта мектеп негізінде ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу пункітін ұстауға – 9 600 мың теңге;
Жеңістің 70 жылдық мерекесіне орай Ұлы Отан соғысына қатысушыларға арналған ескеркіштерді ағымдағы және күрделі жөндеуге – 794 мың теңге;

строки "с 1 июля 2015 года оплату труда работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в связи с внедрением новой модели системы оплаты труда;" исключить;
в пункте 5:
строки "322 209 тысяч тенге - на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;" изложить следующей редакции:
"137 803 тысяч тенге - на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;";
строки "12 000 тысяч тенге - на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;" исключить;
цифры "132 740" заменить цифрами "94 150";
цифры "2 244" заменить цифрами "7 074";
цифры "6 292" заменить цифрами "6 115";
дополнить строками следующего содержания:
"3 090 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
1 039 тысяч тенге – на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния."
пункт 6 исключить.
в пункте 7:
цифры "16 741" заменить цифрами "5 391";
в пункте 9:
цифры "73 992" заменить цифрами "48 663";
цифры "900" заменить цифрами "100";
цифры "87 506" заменить цифрами "92 506";
дополнить строками следующего содержания:
"17 639 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для общеобразовательных организаций образования;
7 290 тысяч тенге – на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению;
6 166 тысяч тенге – на систему электронного обучения "e-learning";
9 600 тысяч тенге – на содержание пункта проведения единого национального тестирования на базе средней школы имени Абая в ауле Аккистау Исатайского района;
794 тысяч тенге – на текущий и капитальный ремонт памятников участникам Великой Отечественной Войны к празднованию 70-летия Победы;"

әскерге шақыру комиссиясынан өту кезеңінде азаматтарға консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсетуге арналған шығындар мен медициналық қызметкерлердің еңбек ақы қорына – 3 369 мың теңге;
бруцелезбен ауыратын санитариялық союға бағытталған ауылшаруашылығы малдардың (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50%-ға дейін) өтеуге – 2 000 мың теңге."
10-тармақта:
"118 838" деген сандар "28 400" деген сандармен ауыстырылсын;
"271 128" деген сандар "271 698" деген сандармен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"тұрғын үй құрылысы үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға арналған жобалау-сметалық құжаттама жасақтау үшін және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға – 7 680 мың теңге."
2. Аталған шешімдегі 1 және 5 қосымшалар осы шешімдегі 1 және 2 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

"3 369 тысяч тенге – на фонд оплаты труда медицинских работников и затраты на оказание консультативно-диагностических услуг гражданам в период прохождения призывной комиссии;
2 000 – на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направленных на санитарной убой."
пункт 10:
цифры "118 838" заменить цифрами "28 400";
цифры "271 128" заменить цифрами "271 698";
дополнить строками следующего содержания:
"7 680 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации для строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры и на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры для жилищного строительство";
2. Приложение 1 и 5 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.

3. Осы шешімді бақылауға алу аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (С. Қабделов) жүктелсін.
4. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, аудандық
мәслихат хатшысы:                          Ж. Кадимов
Аудандық мәслихаттың
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 240-V шешіміне 1-қосымша
Аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 228-V шешіміне 1-қосымша
Исатай ауданының 2015 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І. Кірістер

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по бюджету, финансам, развитию предпринимательства, аграрных вопросов и экологии (С. Кабделов).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии, секретарь
районного маслихата:                       Ж. Кадимов
Приложение 1 к решению
районного маслихата от
20 марта 2015 года № 240–V
Приложение 1 к решению
районного маслихата от
24 декабря 2014 года № 228–V
Приложение 1 к решению
районного маслихата от
24 декабря 2014 года № 228-V
Районный бюджет на 2015 год
Категория
Сумма (тыс.тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы