2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 291-V шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 15 қаңтарда № 3444 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2017 жылғы 24 наурыздағы № 80-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 24.03.2017 № 80-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2016 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 3 782 004 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 833 031 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 879 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 170 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 929 924 мың теңге.
2) шығындар – 3 801 499 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 21 608 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк несиелер – 31 815 мың теңге;
бюджеттiк несиелерді өтеу – 10 207 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)– -41 103 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 41 103 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 29 743 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 207 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 21 567 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 25.04.2016 № 19-VI; 11.07.2016 № 36-VI; 17.08.2016 № 45-VI; 04.11.2016 № 53-VI; 14.12.2016 № 61-VI шешімдерімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2016 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
әлеуметтік салық бойынша – 50%.

О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 23 декабря 2015 года № 291-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 15 января 2016 года № 3444. Утратило силу решением Исатайского районного маслихата Атырауской области от 24 марта 2017 года № 80-VI
Сноска. Утратило силу решением Исатайского районного маслихата Атырауской области от 24.03.2017 № 80-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2016-2018 годы районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 782 004 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 833 031 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 879 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 170 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 929 924 тысяч тенге;
2) затраты – 3 801 499 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21 608 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 31 815 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 207 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -41 103 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 41 103 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 29 743 тысяч тенге;
погашение займов – 10 207 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 21 567 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Исатайского районного маслихата Атырауской области от 25.04.2016 № 19-VI; от 11.07.2016 № 36-VI; от 17.08.2016 № 45-VI; от 04.11.2016 № 53-VI; от 14.12.2016 № 61-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Утвердить на 2016 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в районный бюджет в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100%;
по социальному налогу – 50%.

3. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2016 жылға 646 350 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделi бойынша еңбекақы төлеу, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн 10 пайыз мөлшерiнде ай сайынғы үстемеақы төлеу белгiленсiн.
5. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделiне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 600 636 мың теңге;
экономикалық орнықтылықты қамтамасыз етуге – 36 753 мың теңге;
жергілікті бюджеттердің шығындарын өтеуді қамтамасыз етуге – 22 115 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 130 542 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердiң құқықтарын қамтамасыз ету және өмiр сүру сапасын жақсарту жөнiндегi 2012 – 2018 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын іске асыруға – 2 931 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға – 45 067 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 1 437 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 3 914 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 25.04.2016 № 19-VI; 11.07.2016 № 36-VI; 04.11.2016 № 53-VI; 14.12.2016 № 61-VI шешімдерімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен:
жалпы білім беру мектептерінде аз қамтылған отбасылардың оқушы балаларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге - 18 192 мың теңге;
білім беру мекемелерін материалдық–техникалық жарақтандыруға – 79 760 мың теңге;
мәдениет нысандарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 22 172 мың теңге;
жастар тәжірибесін ұйымдастыруға - 3 818 мың теңге;
білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу – 22 768 мың теңге;
аз қамтылған азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге – 4 993 мың теңге;
Чернобыль АЭС-сындағы апаттың салдарын жоюға қатысушыларға біржолғы материалдық көмек беруге – 760 мың теңге;

3. Установить на 2016 год объем субвенций передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в сумме – 646 350 тысяч тенге.
4. Установить с 1 января 2016 года оплату труда гражданским служащим по новой модели системы оплаты труда, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в размере 10 процентов.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
600 636 тысяч тенге - для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
36 753 тысяч тенге - на обеспечение экономической стабильности;
22 115 тысяч тенге - на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов;
130 542 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2 931 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы;
45 067 тысяч тенге – на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
1 437 тысяч тенге - на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
3 914 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
1 984 тысяч тенге – на увеличение государственного образовательного заказа на создание цифровой образовательной инфраструктуры;
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Исатайского районного маслихата Атырауской области от 25.04.2016 № 19-VI; от 11.07.2016 № 36-VI; от 04.11.2016 № 53-VI; от 14.12.2016 № 61-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены
целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
18 192 тысяч тенге - на обеспечение горячим питанием детей из малообеспеченных семей в общеобразовательных школах области;
79 760 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение организаций образования;
22 172 тысяч тенге - на укрепление материально-технической базы объектов культуры;
3 818 тысяч тенге – на организацию молодежной практики;
22 768 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для общеобразовательных организаций образования;
4 993 тысяч тенге – на оказание социальной помощи малообеспеченным категориям граждан;
760 тысяч тенге - на единовременную материальную помощь участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС;

жаңадан ашылған білім беру ұйымдарын ұстауға – 29 981 мың теңге;
"e-learning" электрондық оқыту жүйесін қызмет етуіне – 3 334 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдер спорт мектебін ұстауға – 24 722 мың теңге;
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға 319 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
бюджеттік мекемелерді ағымдағы ұстау шығындарына - 142 544 мың теңге;
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 25.04.2016 № 19-VI; 11.07.2016 № 36-VI; 04.11.2016 № 53-VI; 14.12.2016 № 61-VI шешімдерімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен:
жаяу жүргіншілер өткелінің құрылысына және жобалау-сметалық құжаттама жасақтауға – 6 665 мың теңге;
елді мекендердегі кірме және ауылішілік жолдарды жаңғыртуға – 3 480мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 94 108 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 25.04.2016 № 19-VI; 04.11.2016 № 53-VI; 14.12.2016 № 61-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 28 634 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер беру көзделгенi ескерiлсiн.
9. 2016 жылға жергілікті атқарушы органның резерві 27 342 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
10. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру және мәдениет саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
11. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу процесінде қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарлама тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Ауылдық округтер әкімдері аппараты арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру мөлшері 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2016 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

29 981 тысяч тенге - на содержание вновь открытых учреждений образования;
3 334 тысяч тенге - на обслуживание системы электронного обучения "e-learning";
24 722 тысяч тенге – на содержание детско-юношеских спортивных школ;
319 тысяч тенге - на развитие сельских населенных пунктов в рамках "Дорожной карты занятости 2020";
142 544 тысяч тенге – на текущее содержание бюджетных организаций.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Исатайского районного маслихата Атырауской области от 25.04.2016 № 19-VI; от 11.07.2016 № 36-VI; от 04.11.2016 № 53-VI; от 14.12.2016 № 61-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
6 665 тысяч тенге – на разработку проектно–сметной документации и строительство пешеходных переходов;
3 480 тысяч тенге -на реконструкцию подъезных и внутрипоселковых дорог в населенных пунктах;
94 108 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенным решением Исатайского районного маслихата Атырауской области от 25.04.2016 № 19-VI; от 04.11.2016 № 53-VI; от 14.12.2016 № 61-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены кредиты в сумме 28 634 тысяч тенге местным исполнительным органам на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2016 год в сумме 27 342 тысяч тенге.
10. Установить специалистам в области социального обеспечения, образования и культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
12. Утвердить объемы финансирования бюджетных программ через аппаратов акимов сельских округов согласно приложению 5.
13. Утвердить объем трансфертов органов местного самоуправления на 2016 год приложению 6.

14. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (С. Қабделов) жүктелсін.
15. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа қолданысқа енгізіледі.
16. 459 006 000 "Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару" бағдарламасы бойынша жұмсалған 400 тенге кассалық шығын 459 054 000 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару" бағдарламасына ауыстырылсын.

14. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по бюджету, финансам, развитию предпринимательства, аграрных вопросов и экологии (С. Кабделов).
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
16. Произведенные кассовые расходы по программе 459 006 000 "Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов" в сумме 400 тенге перенести на программу 459 054 000 "Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".

Ескерту. 16-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 25.04.2016 № 19-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Аудандық мәслихаттың XXXIV
сессиясының төрағасы:
А. Ахметжанова
Аудандық мәслихат хатшысы: Ж. Кадимов
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 291-V шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 14.12.2016 № 61-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Исатай ауданының 2016 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І Кірістер

Сноска. Решение дополнено пунктом 16 в соответствии с решением Исатайского районного маслихата Атырауской области от 25.04.2016 № 19-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Председатель ХXXIV сессии
районного маслихата
А. Ахметжанова
Секретарь районного маслихата Ж. Кадимов
Приложение 1 к решению сессии районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 291-V
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Исатайского районного маслихата Атырауской области от 14.12.2016 № 61-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
Районный бюджет на 2016 год
Категория
Сумма (тыс.тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы