"Бейнеу-Бозой-Шымкент" магистральды газ құбырының қорғау аймағын белгілеу туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 6 тамыздағы № 238 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 25 тамызда № 3324 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 121-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасының «Магистральдық құбырлар туралы» 2012 жылғы 22 маусымдағы Заңының 14-бабының 1-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 1-тармағының 8) тармақшасына және облыстық жер комиссиясының 2014 жылғы 17 қарашадағы № 41хаттамасы негізінде Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Бейнеу-Бозой-Шымкент» магистральды газ құбыры бойынан Арыс, Түркістан қалалары, Бәйдібек, Ордабасы, Отырар, Сайрам және Түлкібас аудандарының аумақтары арқылы өтетін шартты желілермен шектелген, осы аймаққа кіретін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан жер учаскелері алынып койылмай, жалпы көлемі 1257, 4058 гектар осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес қорғау аймағы болып белгіленсін.
2. «Бейнеу-Бозой-Шымкент» магистральды газ құбырының қорғау аймағындағы жерді пайдалану режимі осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес анықталсын.
3. «Оңтүстік Қазақстан облысы Әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.К.Тұяқбаевқа жүктелсін.
Облыс әкімі                                А.Мырзахметов
Б.Оспанов
Б.Жылқышиев
Е.Айтаханов
С.Қаныбеков
Е.Садыр
С.Тұяқбаев
А.Абдуллаев
Р.Исаева
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің

Об установлении охранной зоны магистрального газопровода "Бейнеу-Бозой-Шымкент"
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 6 августа 2015 года № 238. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 25 августа 2015 года № 3324
В соответствии с пунктом 1 статьи 121 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, пунктом 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 22 июня 2012 года «О магистральном трубопроводе», подпунктом 8) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и на основании протокола областной земельной комиссии от 17 ноября 2014 года № 41, акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить охранную зону магистрального газопровода «Бейнеу-Бозой-Шымкент», проходящего по территории городов Арысь, Туркестан и Байдибекского, Ордабасинского, Отырарского, Сайрамского, Тюлькубасского районов, ограниченной условными линиями, общей площадью 1257, 4058 гектара, без изъятия земельных участков у собственников и землепользователей, входящих в данную зону, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Определить режим использования земель в охранной зоне магистрального газопровода «Бейнеу-Бозой-Шымкент» согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Государственному учреждению «Аппарат акима Южно-Казахстанской области» в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) направление настоящего постановления, распространяемых на официальное опубликование в периодических печатных изданиях на территории Южно-Казахстанской области и информационно-правовой системе «Әділет»;
2) размещения настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Туякбаева С.К.
Аким области                               А.Мырзахметов
Оспанов Б.
Жилкишиев Б.
Айтаханов Е.
Каныбеков С.
Садыр Е.
Туякбаев С.
Абдуллаев А.
Исаева Р.
Приложение 1
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области

0,9473
745,5591
2,0375
28,5357
38,3331
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2015 жылғы «06» тамыздағы № 238 қаулысына
2-қосымша
«Бейнеу-Бозой-Шымкент» магистральды газ құбырының күзет аймақтарында жерді пайдалану режимі
«Бейнеу-Бозой-Шымкент» магистральды газ құбыр жолдарының қорғау аймақтарының шегінде:
1) өткелдерді, қара жолдарды және магистральдық құбыр трассасы мен оның күзет аймағын өзге де уақытша немесе тұрақты көлікпен кесіп өтудің орналасу орындарын, салу, жайластыру және пайдалану тәртібін магистральдық құбырдың меншік иесімен келіспей, орнатуға;

0,9473
745,5591
2,0375
28,5357
38,3331
Приложение 2
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
№ 238 от «06» августа 2015 года
Режим использования земель в охранной зоне магистрального газопровода «Бейнеу-Бозой-Шымкент»
В пределах границ охранной зоны магистрального газопровода «Бейнеу-Бозой-Шымкент» не допускается:
1) устройство переездов, грунтовых дорог и иных временных или постоянных транспортных пересечений трассы магистрального трубопровода и его охранной зоны без согласования с собственником магистрального трубопровода, места их размещения, порядка строительства, обустройства и использования;

2) бағбандыққа және орман өсіруге, сондай-ақ жер жырту тереңдігі отыз бес сантиметрден аспайтын далалық ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру үшін агротехникалық жұмыстар кешенінен басқа, магистральдық құбырдың меншік иесімен келісілмеген кез келген жұмысты орындауға;
3) магистральдық құбырдың меншік иесі не оператор жайластырған, магистральдық құбырға қызмет көрсету мен оның физикалық қорғалуын қамтамасыз етуге арналған жолдарды рекультивациялауға, сондай-ақ магистральдық құбырда өртке қарсы және күзет функцияларын орындайтын қызметкерлердің осы жолдармен қозғалысына, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, кедергі келтіруге;
4) кез келген құрылыстар мен ғимараттар салуға;
5) автомобиль көлігі құралдарының, тракторлар мен механизмдердің тұрақтарын ұйымдастыруға;
6) мелиоративтік жер жұмыстарын жүргізуге, суару және құрғату жүйелерін салуға;
7) магистральдық құбырдың меншік иесінің келісімінсіз тау-кен, құрылыс салу, монтаждау және жару жұмыстарын жүргізуге, жерді тегістеуге;
8) ұңғымалар, тікқазбалар орнатуға және топырақ сынамаларын (топырақ үлгілерінен басқа) алуға байланысты геологиялық түсіру, іздеу, геодезиялық және басқа да іздестіру жұмыстарын жүргізуге жол берілмейді.

2) садоводство и лесоразведение, а также выполнение любых не согласованных с собственником магистрального трубопровода работ, кроме комплекса агротехнических работ для выращивания полевых сельскохозяйственных культур с пахотной глубиной не более тридцати пяти сантиметров;
3) рекультивация дорог, обустроенных собственником магистрального трубопровода либо оператором, предназначенных для обслуживания магистрального трубопровода и обеспечения его физической защиты, а также воспрепятствование движению работников, выполняющих противопожарные и охранные функции на магистральном трубопроводе по этим дорогам, за исключением случаев, установленных законодательством Республики Казахстан;
4) возведение любых построек и сооружений;
5) организация стоянок автомобильных транспортных средств, тракторов и механизмов;
6) производство мелиоративных земляных работ, сооружение оросительных и осушительных систем;
7) производство горных, строительных, монтажных и взрывных работ, планировка грунта без согласования с собственником магистрального трубопровода;
8) производство геологосъемочных, поисковых, геодезических и других изыскательных работ, связанных с устройством скважин, шурфов и взятием проб грунта (кроме почвенных образцов).