"Шитті мақта мен мақта талшығы сапасының сараптамасына арналған шығындардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекiту туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстың әкімдігінің 2015 жылғы 3 желтоқсандағы № 362 қаулысы. Оңтңстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 31 желтоқсанда № 3500 болып тіркелді. Күші жойылды - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2020 жылғы 30 маусымдағы № 142 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 30.06.2020 № 142 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 1 және 3 тармақтарына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Шитті мақта мен мақта талшығы сапасының сараптамасына арналған шығындардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Оңтүстік Қазақстан облысы Әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Қ.Тұяқбаевқа жүктелсін.
Облыс әкімі Б.Атамқұлов
Д.Сатыбалды
Б.Жылқышиев
Е.Айтаханов
С.Қаныбеков
Е.Садыр
С.Тұяқбаев
А.Абдуллаев
Оңтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2015 жылғы "3" желтоқсандағы
№ 362 қаулысына
қосымша
"Шитті мақта мен мақта талшығы сапасының сараптамасына арналған шығындардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Шитті мақта мен мақта талшығы сапасының сараптамасына арналған шығындардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Оңтүстік Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - Басқарма) ұсынылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:

Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-сырца и хлопка-волокна"
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 3 декабря 2015 года № 362. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 31 декабря 2015 года № 3500. Утратило силу постановлением акимата Туркестанской области от 30 июня 2020 года № 142
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Туркестанской области от 30.06.2020 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-сырца и хлопка-волокна" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Акима Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Южно-Казахстанской области и информационно-правовой системе "Әділет";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Туякбаева С.К.
Аким области Б.Атамкулов
Сатыбалды Д.
Жилкишиев Б.
Айтаханов Е.
Каныбеков С.
Садыр Е.
Туякбаев С.
Абдуллаев А.
Приложение
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от "3" декабря 2015 года
№ 362
Регламент государственной услуги
"Субсидирование стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-сырца и хлопка-волокна"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-сырца и хлопка-волокна" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Южно-Казахстанской области" (далее - Управление).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - предоставление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей для полного возмещения стоимости затрат

1) шитті мақта сапасының сараптамасы бойынша көрсетілетін қызметтерді жеткізушілердің;
2) мақта талшығы сапасының сараптамасы бойынша көрсетілетін қызметтерді жеткізушілердің шығындарын құнын толықтау өтеуге арналған, көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі субсидияларды кейіннен аудару үшін төлем құжаттарын қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ұсыну.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министірінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 4-1/398 бұйрығымен бекітілген "Шитті мақта мен мақта талшығы сапасының сараптамасына арналған шығындардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (әрі қарай – Стандарт) 1-қосымшаға сәйкес өтініш және Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды беруі мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны және оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі- Бөлім) субсидия алуға өтінім ұсынады;
2) комиссия өтінімдерді қабылдағаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-1/167 бұйрығымен бекітілген Шитті мақта мен мақта талшығы сапасының сараптамасына жұмсалған шығындардың құнын субсидиялау қағидаларға (бұдан әрі – Қағидалар) 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияны алушылардың тізбесін (бұдан әрі – Аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша тізбе) қалыптастырады және оны аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігіне бекітуге жіберді;
3) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі Аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша тізбені Бөлімнен алғаннан кейін, оны 2 (екі) жұмыс күні ішінде бекітеді;
4) бөлім Аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша тізбе бекітілгеннен кейін, оны 3 (үш) жұмыс күні ішінде Басқармаға береді;
5) басқарма Аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша тізбе келіп түскеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде мынадай сабақтас іс қимылдарды жүзеге асырады:
- субсидиялар төлеу үшін Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша шитті мақта мен мақта талшығы сапасының сараптамасы бойынша көрсетілген қызыметтердің жиынтық актісін жасайды және бекітеді;
- Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомості қалыптастырады және бекітеді;

1) поставщикам услуг – по экспертизе качества хлопка-сырца,
2) поставщикам услуг – по экспертизе качества хлопка-волокна.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются подача услугополучателем заявки по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-сырца и хлопка-волокна", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства от 30 апреля 2015 года № 4-1/398 (далее – Стандарт) и документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги и длительность их выполнения:
1) услугополучатель подает заявку в структурное подразделение местного исполнительного органа района (города областного значения), осуществляющего функции в области сельского хозяйства (далее – Отдел) на получение субсидий;
2) комиссия в течение 3 (трех) рабочих дней после получения заявки формирует перечень услугополучателей субсидий (далее – Перечень) по форме согласно приложению 4 к Правилам субсидирования стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-сырца и хлопка-волокна, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-1/167 (далее - Правила) и направляет его на утверждение в акимат района (города областного значения);
3) акимат района (города областного значения) утверждает Перечень по району (городу областного значения) в течение 2 (двух) рабочих дней после его получения от Отдела;
4) Отдел в течение 3 (трех) рабочих дней после утверждения представляет Перечень по району (городу областного значения) в Управление;
5) Управление в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления Перечня по району (городу областного значения) осуществляет следующие последовательные действия:
- составляет и утверждает для выплаты субсидий сводный акт оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-сырца и хлопка-волокна по форме согласно приложению 5 к Правилам;
- формирует и утверждает сводную ведомость для выплаты субсидий по форме согласно приложению 6 к Правилам;

6) Басқарма тиісті жиынтық актіні бекіткеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне қағаз түрінде берген кезде 2 (екі) данада төлем шоттары тізілімін және төлем шотын ұсынады, ал төлем шотын "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі бойынша өткізген кезде төлем шоттары тізілімі ұсынылмайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) тізбесі:
1) Бөлім;
2) комиссия;
3) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі;
4) Басқарма.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі осы регламенттің 2-бөлімінің 5-тармағында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет
"Шитті мақта мен мақта талшығы сапасының сараптамасына
арналған шығындардың құнын субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметінің бизнес процестерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті алушы
комиссия
Аудан (қала) әкімдігі
Бөлім
Басқарма
1
2
3
4
5
Бөлімге субсидия алуға өтінім ұсынады
Комиссия өтінімдерді қабылдағаннан кейін 3 (үш ) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-1/167 бұйрығымен бекітілген "Шитті мақта мен мақта талшығы сапасының сараптамасына жұмсалған шығындардың құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" қағиданың (бұдан әрі – Қағидалар) 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша субсидияны алушылардың тізбесін (бұдан әрі – Аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша тізбе) қалыптастырады және оны аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігіне бекітуге жіберді
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі Аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша тізбені Бөлімнен алғаннан кейін, оны 2 (екі) жұмыс күні ішінде бекітеді
Бөлім Аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша тізбе бекітілгеннен кейін, оны 3 (үш) жұмыс күні ішінде Басқармаға береді
Басқарма Аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша тізбе келіп түскеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде мынадай сабақтас іс қимылдарды жүзеге асырады:
- субсидиялар төлеу үшін Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша шитті мақта мен мақта талшығы сапасының сараптамасы бойынша көрсетілген қызыметтердің жиынтық актісін жасайды және бекітеді;
- Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомості қалыптастырады және бекітеді.
7

6) Управление в течение 3 (трех) рабочих дней после утверждения соответствующей сводной ведомости в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счет к оплате в 2 (двух) экземплярах при представлении на бумажном носителе, а при проведении счетов к оплате по информационной системе "Казначейство-клиент" – реестры счетов к оплате не представляются.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Отдел;
2) комиссия;
3) акимат района (города областного значения);
4) Управление.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) указано в пункте 5 раздела 2 настоящего регламента.
5. Описание порядка взаимодействия с порталом и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение к регламенту государственной услуги
"Субсидирование стоимости затрат на экспертизу
качества хлопка-сырца и хлопка-волокна"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Услугополучатель
Комиссия
Акимат района (города)
Отдел
Отдел
1
2
3
4
5
Подает заявку в Отдел на получение субсидий
Комиссия в течение 3 (трех) рабочих дней после получения заявки формирует перечень услугополучателей субсидий (далее – Перечень) по форме согласно приложению 4 к Правилам субсидирования стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-сырца и хлопка-волокна" (далее – Правила), утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от от 27 февраля 2015 года № 4-1/167 и направляет его на утверждение в акимат района (города областного значения)
Акимат района (города областного значения) утверждает Перечень по району (городу) в течение 2 (двух) рабочих дней после его получения от Отдела
Отдел в течение 3 (трех) рабочих дней после утверждения представляет Перечень по району (городу областного значения) в Управление
Управление в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления Перечня по району (городу областного значения) осуществляет следующие последовательные действия:
- составляет и утверждает для выплаты субсидий сводный акт оказанных услуг по экспертизе качества хлопка-сырца и хлопка-волокна по форме согласно приложению 5 к Правилам;
- формирует и утверждает сводную ведомость для выплаты субсидий по форме согласно приложению 6 к Правилам.
7

Басқарма тиісті жиынтық актіні бекіткеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне қағаз түрінде берген кезде 2 (екі) данада төлем шоттары тізілімін және төлем шотын ұсынады, ал төлем шотын "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі бойынша өткізген кезде төлем шоттары тізілімі ұсынылмайды.

Управление в течение 3 (трех) рабочих дней после утверждения соответствующей сводной ведомости в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счет к оплате в 2 (двух) экземплярах при представлении на бумажном носителе, а при проведении счетов к оплате по информационной системе "Казначейство-клиент" - реестры счетов к оплате не представляются