Жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын жіктеу тәртібін және шарттарын бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 06 наурыздағы N 49 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 07 сәуірде N 3845 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының 13-бабы 1-1-тармағының 6-2) тармақшасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Осы қаулының қосымшасына сәйкес жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын жіктеу тәртібі және шарттары бекітілсін.
Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Д. Ахметов
Шығыс Қазақстан
облысы әкімдігінің
2015 жылғы "6" наурыздағы
№ 49 қаулысымен бекітілді
Жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын жіктеу тәртібі және шарттары
1. Жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын жiктеу жол қозғалысының геометриялық параметрлерi, сондай-ақ, қарқындылығына байланысты автомобиль жолдары саласындағы техникалық регламенттерге сәйкес жүзеге асырылады.
2. Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын заңнамада белгіленген тәртіппен пайдалануға қабылдаған күннен бастап жиырма күннiң iшiнде жергiлiктi атқарушы орган автомобиль жолдары жөніндегі мемлекеттiк уәкiлеттi органға автомобиль жолын облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары тiзбесiне енгiзу туралы материалдарды келiсуге жiбереді.
Жiберiлетiн материалдар автомобиль жолының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен пайдалануға қабылданғанын растайтын құжаттарды, автомобиль жолының атауы мен индексi туралы мәлiметтердi, сондай-ақ облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының тиiстi тiзбесiн қамтуы тиiс.
3. Жазбаша келiсiм алғаннан кейiн автомобиль жолы облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының тiзбесiне енгiзіледі.

Об утверждении порядка и условий классификации автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 06 марта 2015 года N 49. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 07 апреля 2015 года N 3845
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 6-2) пункта 1-1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах" Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить порядок и условия классификации автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Д. Ахметов
Утверждены постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "6" марта 2015 года № 49
Порядок и условия классификации автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
1. Классификация автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения осуществляется в соответствии с техническими регламентами в сфере автомобильных дорог в зависимости от геометрических параметров, а также интенсивности дорожного движения.
2. В течение двадцати дней со дня приемки в эксплуатацию в установленном законодательством порядке автомобильной дороги общего пользования областного и районного значения, местный исполнительный орган направляет на согласование в уполномоченный государственный орган по автомобильным дорогам материалы о включении автомобильной дороги в перечень автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения.
Направляемые материалы должны содержать документы, подтверждающие приемку автомобильной дороги в эксплуатацию в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, сведения о наименовании и индексе автомобильной дороги, а также соответствующий перечень автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения.
3. После получения письменного согласования автомобильная дорога включается в перечень автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения.