"2016-2018 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы"
Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 39/3-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 12 қаңтарда № 4326 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 8/2-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 23.12.2016 № 8/2-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 - баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 34/406-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 4287 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес, Бесқарағай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1) 1) түсімдер – 2908101,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 431571,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15688,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –16980,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2443862,2 мың теңге;
2) шығындар – 2908638,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 18621,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22271,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3650,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 7000,0
мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 7000,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профицит) – -26158,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –26158,0
мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 05.12.2016 № 7/2-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте субвенция көлемі 1737159,0 мың теңге сомасында көзделсін.
3. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабы 9-тармағына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.

"О бюджете Бескарагайского района на 2016-2018 годы"
Решение Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 39/3-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 12 января 2016 года № 4326. Утратило силу - решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 8/2-VI
Сноска. Утратило силу – решением Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.12.2016 № 8/2-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 34/406-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4287) Бескарагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1) поступления – 2908101,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 431571,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15688,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16980,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2443862,2 тысяч тенге;
2) затраты – 2908638,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 18621,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22271,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3650,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7000,0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 7000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -26158,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 26158,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бескарагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 05.12.2016 № 7/2-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год объем субвенции в сумме 1737159,0 тысяч тенге.
3. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

4. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2016 жылға арналған резерві 9000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
6. Бесқарағай аудандық мәслихатының 6 қосымшаға сәйкес кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
7. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ.ҚАИРХАНОВ
Бесқарағай аудандық
мәслихатының хатшысы Қ.САДЫҚОВ
Бесқарағай аудандық
мәслихатының

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 9000,0 тысяч тенге.
5. Учесть перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 3.
6..Признать утратившими силу некоторые решения Бескарагайского районного маслихата согласно приложению 6.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии К. КАИРХАНОВ
Секретарь Бескарагайского
районного маслихата К. САДЫКОВ
Приложение 1
к решению Бескарагайского
районного маслихата

4542,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
11151,0
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
23204,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
14646,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
14646,0
2
Әлеуметтiк көмек
169409,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
169409,8
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
25222,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
11257,8
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
41003,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2113,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
73043,7
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
5549,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
1242,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
6479,3
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
32467,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32467,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28043,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
369,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
4055,0
07
Тұрғын үй–коммуналдық шаруашылық
103627,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
26470,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
7460,0
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
7460,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19010,0
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0,0
042
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру

4542,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
11151,0
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
23204,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
14646,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
14646,0
2
Социальная помощь
169409,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
169409,8
002
Программа занятости
25222,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
11257,8
006
Оказание жилищной помощи
3500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
41003,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2113,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
73043,7
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
5549,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1242,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
6479,3
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
32467,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32467,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
28043,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
369,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов Республики Казахстан на 2012-2018 годы
4055,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
103627,4
1
Жилищное хозяйство
26470,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
7460,0
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
7460,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19010,0
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0,0
042
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
3650,0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
3650,0
Бесқарағай аудандық
мәслихатының
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 39/3-V шешіміне 6 қосымша
1) "2015-2017 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 29/2-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3625 нөмірімен тіркелген, "Бесқарағай тынысы" газетінің 2015 жылғы 24 қаңтарда № 8, 2015 жылғы 25, 28 ақпанда № 17, 18 сандарында жарияланған) шешімі;

452
Отдел финансов района (города областного значения)
3650,0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
3650,0
Приложение 6
к решению Бескарагайского
районного маслихата
от 23 декабря 2015 года
№ 39/3-V
1) Решение от 25 декабря 2014 года № 29/2-V "О бюджете Бескарагайского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3625, опубликовано в газете "Бесқарағай тынысы" от 24 января 2015 года № 8, от 25, 28 февраля 2015 года № 17,18);

2) "2015-2017 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 29/2-V шешімге өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 16 наурыздағы № 31/3-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3778 нөмірімен тіркелген, "Бесқарағай тынысы" газетінің 2015 жылғы 8,11 сәуірде № 29,30 сандарында жарияланған) шешімі;
3) "2015-2017 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 29/2-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 13 сәуірдегі № 33/2-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3903 нөмірімен тіркелген, "Бесқарағай тынысы" газетінің 2015 жылғы 16 мамырда № 40-41 сандарында жарияланған) шешімі;
4) "2015-2017 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 29/2-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 2 шілдедегі №35/5-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 4023 нөмірімен тіркелген, "Бесқарағай тынысы" газетінің 2015 жылғы 22 шілдеде № 60 санында жарияланған) шешімі;
5) "2015-2017 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 29/2-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 19 қазандағы № 36/14-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 4201 нөмірімен тіркелген, "Бесқарағай тынысы" газетінің 2015 жылғы 4,7 қарашада № 89,90 сандарында жарияланған) шешімі;
6) "2015-2017 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 29/2-V шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2015 жылғы 25 қарашадағы № 38/2-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 4252 нөмірімен тіркелген, "Бесқарағай тынысы" газетінің 2015 жылғы 25 желтоқсанда № 103 санында жарияланған) шешімі;
7) "2015-2017 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 29/2-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 39/2-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 4304 нөмірімен тіркелген) шешімі.

2) Решение от 16 марта 2015 года № 31/3-V "О внесении изменений в решение от 25 декабря 2014 года № 29/2-V "О бюджете Бескарагайского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3778, опубликовано в газете "Бесқарағай тынысы" от 8, 11 апреля 2015 года № 29, 30);
3) Решение от 13 апреля 2015 года № 33/2-V "О внесении изменений и дополнений в решение от 25 декабря 2014 года № 29/2-V "О бюджете Бескарагайского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3903, опубликовано в газете "Бесқарағай тынысы" от 16 мая 2015 года № 40-41);
4) Решение от 2 июля 2015 года № 35/5-V "О внесении изменений в решение от 25 декабря 2014 года № 29/2-V "О бюджете Бескарагайского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4023, опубликовано в газете "Бесқарағай тынысы" от 22 июля 2015 года № № 60);
5) Решение от 19 октября 2015 года № 36/14-V "О внесении изменений и дополнений в решение от 25 декабря 2014 года № 29/2-V "О бюджете Бескарагайского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4201, опубликовано в газете "Бесқарағай тынысы" от 4,11 ноября 2015 года № 89, 90);
6) Решение от 25 ноября 2015 года № 38/2-V "О внесении изменений и дополнения в решение от 25 декабря 2014 года № 29/2-V "О бюджете Бескарагайского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4252, опубликовано в газете "Бесқарағай тынысы" от 25 декабря 2015 года № 103);
7) Решение от 22 декабря 2015 года № 39/2-V "О внесении изменений в решение от 25 декабря 2014 года № 29/2-V "О бюджете Бескарагайского района на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4304).