2016-2018 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 41/2-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 12 қаңтарда № 4323 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 8/2-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 21.12.2016 № 8/2-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 73, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабы 1 - тармағының 1) - тармақшасына, "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 34/406-V Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешіміне сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4287 болып тіркелген), Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4835030,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1890275,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4748,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 41986 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2898020,5 мың теңге;
2) шығындар – 4910405,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 36783 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 57151 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20368 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -112158,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 112158,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 57151 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20368 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 75375,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 30.11.2016 № 7/2-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 34/406-V Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешімімен белгіленген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4287 болып тіркелген), 2016 жылға арналған аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз көлемінде атқаруға қабылдансын.

О бюджете Глубоковского района на 2016 - 2018 годы
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 41/2-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 12 января 2016 года № 4323. Утратило силу - решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2016 года № 8/2-VI
Сноска. Утратило силу - решением Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.12.2016 № 8/2-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 34/406-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4287), Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Глубоковского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 4835030,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1890275,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4748,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 41986 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2898020,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4910405,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 36783 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 57151 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20368 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -112158,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –112158,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 57151 тысяча тенге;
погашение займов – 20368 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 75375,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 30.11.2016 № 7/2-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Принять к исполнению на 2016 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов, установленные решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 34/406-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4287).

3. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенцияның көлемі 2016 жылға 1409443 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139-бабына сәйкес, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға бюджет қаражаты есебiнен қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленедi.
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.
5. Аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 77965 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 17.10.2016 № 6/2-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 1410612,5 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 30.11.2016 № 7/2-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен аудандық бюджетте кредиттер 57267 мың теңге сомасында көзделсін.
8. Жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуді жүргізу үшін білім берудің мемлекеттік білім беру стандарттарына сәйкес, орта білім беру ұйымдарында білім беру процесін іске асыруға көзделген шығындарды өткізуге байланысты, жоғары тұрған бюджетке аудандық бюджетте трансферттердің қайтарымы 39614 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 12.04.2016 № 2/2-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2016 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2420 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 30.11.2016 № 7/2-VI шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2016 жылғы бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

3. Учесть объем субвенции передаваемой из областного бюджета, в бюджет района на 2016 год в сумме 1409443 тысячи тенге.
4. В соответствии со статьей 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
5. Учесть в районном бюджете целевые трансферты из областного бюджета в сумме 77965 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.10.2016 № 6/2-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
6. Учесть в районном бюджете целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 1410612,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 30.11.2016 № 7/2-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
7. Предусмотреть в районном бюджете кредиты из республиканского бюджета в сумме 57267 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
8. Предусмотреть в районном бюджете возвратные трансферты в вышестоящий бюджет в сумме 39614 тысяч тенге в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования в соответствии с государственными образовательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.04.2016 № 2/2-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 2420 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 30.11.2016 № 7/2-VI (вводится в действие с 01.01.2016).
10. Учесть перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.

11. Аудан бюджетінің шығыстарында кенттер мен ауылдық округтер әкімдерінің бағдарламалары бойынша шығындар 5 қосымшаға сәйкес ескерілді.
12. Аудан бюджетінің шығыстарында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің кенттер мен ауылдық округтер әкімдерінің арасында бөлінуі ескерілді.
13. Осы шешімнің 7 қосымшасына сәйкес Глубокое аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.

11. В расходах бюджета района учтены затраты по программам акимов поселков и сельских округов согласно приложению 5.
12. В расходах бюджета района учтено распределение трансфертов органам местного самоуправления между акимами поселков и сельских округов согласно приложению 6.
13. Признать утратившими силу некоторые решения Глубоковского районного маслихата согласно приложению 7 к настоящему решению.

1648
16
"Фрунзе ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
2924
17
"Черемшанка ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
2928
БАРЛЫҒЫ
72945,9
Глубокое аудандық
мәслихатының
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 41/2-V шешіміне
7 қосымша
Глубокое аудандық мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "2015-2017 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы" 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 32/2-V Глубокое аудандық мәслихатының шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3624 болып тіркелген, 2015 жылы 20 қаңтарда "Ақ бұлақ", "Огни Прииртышья" газеттерінде жарияланған).

1648
16
ГУ "Аппарат акима Фрунзенского сельского округа"
2924
17
ГУ "Аппарат акима Черемшанского сельского округа"
2928
ИТОГО
72945,9
Приложение 7
к решению Глубоковского
районного маслихата
от 23 декабря 2015 года
№ 41/2-V
Перечень утративших силу некоторых решений Глубоковского районного маслихата
1. Решение Глубоковского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 32/2-V "О бюджете Глубоковского района на 2015 – 2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3624, опубликовано 20 января 2015 года в газетах "Ақ бұлақ", "Огни Прииртышья").

2. "2015-2017 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы" Глубокое аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы№ 32/2-V шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 25 ақпандағы № 33/4-V Глубокое аудандық мәслихатының шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3720 болып тіркелген, 2015 жылы 17 наурызда "Ақ бұлақ", "Огни Прииртышья" газеттерінде жарияланған).
3. "2015-2017 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы" Глубокое аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы№ 32/2-V шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 13 наурыздағы № 34/4-V Глубокое аудандық мәслихатының шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3786 болып тіркелген, 2015 жылы 10 сәуірде "Ақ бұлақ", "Огни Прииртышья" газеттерінде жарияланған).
4. "2015-2017 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы" 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 32/2-V Глубокое аудандық мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 10 сәуірдегі № 35/2-V Глубокое аудандық мәслихатының шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3883 болып тіркелген, 2015 жылы 21 сәуірде "Ақ бұлақ", "Огни Прииртышья" газеттерінде жарияланған).
5. "2015-2017 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы" 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 32/2-V Глубокое аудандық мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 13 шілдедегі № 38/2-V Глубокое аудандық мәслихатының шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4040 болып тіркелген, 2015 жылы 24 шілдеде "Ақ бұлақ", "Огни Прииртышья" газеттерінде жарияланған).
6. "2015-2017 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы" 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 32/2-V Глубокое аудандық мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 16 қазандағы № 39/2-V Глубокое аудандық мәслихатының шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4206 болып тіркелген, 2015 жылы 6 қарашада "Ақ бұлақ", "Огни Прииртышья" газеттерінде жарияланған).
7. "2015-2017 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы" 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 32/2-V Глубокое аудандық мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 41/4-V Глубокое аудандық мәслихатының шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4295 болып тіркелген).

2. Решение Глубоковского районного маслихата от 25 февраля 2015 года № 33/4 –V "О внесении изменения в решение Глубоковского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 32/2 –V "О бюджете Глубоковского района на 2015 - 2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3720, опубликовано 17 марта 2015 года в газетах "Ақ бұлақ", "Огни Прииртышья").
3. Решение Глубоковского районного маслихата от 13 марта 2015 года № 34/4 –V "О внесении изменений в решение Глубоковского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 32/2 -V "О бюджете Глубоковского района на 2015 - 2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3786, опубликовано 10 апреля 2015 года в газетах "Ақ бұлақ", "Огни Прииртышья").
4. Решение Глубоковского районного маслихата от 10 апреля 2015 года № 35/2 –V "О внесении изменений в решение Глубоковского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 32/2 -V "О бюджете Глубоковского района на 2015 - 2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3883, опубликовано 21 апреля 2015 года в газетах "Ақ бұлақ", "Огни Прииртышья").
5. Решение Глубоковского районного маслихата от 13 июля 2015 года № 38/2 –V "О внесении изменений в решение Глубоковского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 32/2 -V "О бюджете Глубоковского района на 2015 - 2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4040, опубликовано 24 июля 2015 года в газетах "Ақ бұлақ", "Огни Прииртышья").
6. Решение Глубоковского районного маслихата от 16 октября 2015 года № 39/2 –V "О внесении изменений в решение Глубоковского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 32/2 -V "О бюджете Глубоковского района на 2015 - 2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4206, опубликовано 6 ноября 2015 года в газетах "Ақ бұлақ", "Огни Прииртышья").
7. Решение Глубоковского районного маслихата от 21 декабря 2015 года № 41/4-V "О внесении изменений в решение Глубоковского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 32/2 -V "О бюджете Глубоковского района на 2015 - 2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4295).