"Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданының сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 16 наурыздағы N 92 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 03 сәуірде N 3816 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 10 маусымдағы № 209 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданы әкімдігінің 10.06.2016 № 209 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 39 - бабына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Жарлығына сәйкес Күршім ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданының сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылыр көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Күршім ауданының әкімі А. Сеитов
Аудан әкімдігінің
2015 жылғы " 16" _наурыз
№ 92 қаулысына қосымша
"Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданының сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ЕРЕЖЕСІ
1.Жалпы ережелер
1. "Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданының сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әр-бөлім) атқарушы биліктің жалпы мемлекеттік саясатын тиісті аумақты дамыту мүдделерімен және қажеттілігімен үйлестіруді жүргізу саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Бөлім өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілеріне, облыс әкімінің, аудан әкімінің нормативтік-құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Бөлім ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілдегі өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении положения о государственном учреждении "Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Курчумского района Восточной-Казахстанской области"
Постановление акимата Курчумского района Восточно-Казахстанской области от 16 марта 2015 года № 92. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 03 апреля 2015 года № 3816. Утратило силу - постановлением акимата Курчумского района Восточно-Казахстанской области от 10 июня 2016 года № 209
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Курчумского района Восточно-Казахстанской области от 10.06.2016 № 209.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 39 Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат Курчумского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить положение о государственном учреждении "Отдел архитектуры, строительства и жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Курчумского района Восточно-Казахстанской области", согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Курчумского района А.Сеитов
Утверждено
постановлением акимата
Курчумского района
№ 92 от "16" марта 2015 г
ПОЛОЖЕНИЕ о государственном учреждении "Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Курчумского района Восточной-Казахстанской области"
I.Общие положения
1.Государственное учреждение "Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Курчумского района Восточно-Казахстанской области" (далее-Отдел) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере архитектуры, градостроительства, строительства и жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
2. Отдел осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, нормативными правовыми актами Акима области, Акима района, а также настоящим Положением.
3. Отдел является юридическим лицом в организационно–правовой форме государственном языке, бланки установленного образца в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. Бөлім азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Бөлім егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Бөлім өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен өкімдер және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Бөлім құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 071200 Шығыс Қазақстан облысы, Күршім ауданы , Күршім ауылы, Ибежанов көшесі,23.
9. Мемлекеттік органның толық атауы: "Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданының сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы ереже "Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданының сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Бөлім қызметін қаржыландыру тек жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Бөлімге кәсіпкерлік субъектілерімен Бөлімнің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатыныастарға түсуге тыйым салынады.
13. Бөлімнің жұмыс тәртібі ішкі еңбек тәртібі қағидаларымен белгіленеді және Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының нормаларына қайшы келмеуі тиіс.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. Бөлімнің миссиясы:
Сәулет, қала құрылысы, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушы көлігі, автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағытын іске асыруды қамтамасыз ету.
15. Бөлімнің міндеттері:
1) аудан көлемінде сәулет, құрылыс мәселелерін шешу, аудандық сәулетші міндеттерін қоса сәулет – қала құрылысы, құрылыс саясатын жүргізу;
2) тапсырушыларға құрылыс паспорттарын дайындау, алдын ала жер учаскелерін бөлу, сәулеттік жобалық тапсырмалар және құрылыстардың барлық түрлеріне жобалау жұмыстарын жүргізуге керекті құжаттарды дайындап беру;
3) мекемелер мен кәсіпорындарға, шарушылық субъектілерге, жерге мемлекеттік акт алуға, жерді сатып немесе жалға алуға керекті құжаттарды дайындап беру;
4) белгіленген тәртіпте барлық құрылыс нысандарын орналастыруға жобалау ұсыныстар дайындау және осыған сай жер болу туралы жергілікті әкімдіктердің қаулысын дайындау;
5) шарт негізінде кәсіпорындар мен мекемелер, шару қожалықтары және жеке меншік құрылыс жүргізушілермен құрылыс, жөндеу, қайта салу және қалпына келтіру жұмыстарын тұрғын үй- азаматтық, өндірістік, ауыл шаруашылық саласында, тарихи мәдени ескерткіштер, қаладағы көркемдеу әсемдеу жұмыстары, интерьерлер мен және де басқа жобалық – сметалық құжаттар дайындау;

4. Отдел вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Отдел имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Отдел по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Отдела утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 071200 Восточно-Казахстанская область, Курчумский район, село Курчум, улица Ибежанова, 25.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Курчумского района Восточно-Казахстанской области".
10. Настоящее положение Отдела является учредительным документом.
11. Финансирование деятельности Отдела осуществляется только из местного бюджета.
12. Отделу запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Отдела.
13. Если Отделу законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия Отдела: обеспечение деятельности объектов сфер архитектуры, градостроительства, строительства и жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог.
15. Задачи Отдела:
1) решение всех вопросов в районе, ведение политики с включением обязанностей архитектора района;
2) подготовка и выдача заказчикам строительных паспортов, предварительный отвод земельных участков и оформление архитектурно-планировочных заданий и других исходных данных на проектирование всех видов строительства;
3) подготовка и оформление организациям, предприятием, хозяйствующим субъектам необходимых документов для выдачи Государственных актов на право владения, пользования, пользования или аренды земельных участков;
4) подготовка проектных предложений по размещению объектов всех видов строительства в установленном порядке и оформление соответствующих постановлений местных акиматов о предоставлении земельных участков;
5) Осуществление государственного регулирования в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, обеспечение функционирования и развития сети дорог местного значения в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан в пределах административно-территориальной единицы;

6) Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдары негізінде жергілікті маңызы бар жол жүйелерін дамытуды және қызмет етуді қамтамасыз ету, мемлекеттік реттеуді әкімшілік-территориялық бірлік негізінде іске асыру;
7) қолданылып жүрген заңдар негізінде сәулет, қала құрылысы, құрылыс және жолаушылар көлігі және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласын дамыту.
16. Функциялары:
1) елді мекендердің бас жоспарларының сақталуына бақылау жасау;
2) құрылыс жүргізілетін және күрделі жөндеуден өткізілетін нысандардың сапасына бақылау жасау;
3) құрылыс нысандарына қатысты әртүрлі комиссиялардың жұмыстарына қатысу;
4) жергілікті деңгейде бөлім бағдамаларын қаржыландыруды жүзеге асыру;
5) жетекшілік ететін салалардағы әлеуметтік-экономикалық жағдайды талдау, болжау және ақпарат жинау;
6) аумақта жоспарланып отырған құрылыс салу не өзге де қала құрылысының өзгерістері туралы БАҚ арқылы халықты хабардар ету;
7) пайдалануға берілетін объектілерді (кешендерді) заңдарда белгіленген тәртіппен қабылдау және тіркеу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
8) аудандық маңызы бар құрылыс, аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру және көгалдандыру, аяқталмаған объектілер құрылысын тоқтап қою, объектілерді кейіннен кәдеге жарату жөнінде жұмыстар кешенін жүргізу туралы шешімдер қабылдау.
9) қала құрылысы кадастарын және мекен-жай тіркелімін жүргізу үшін ақпараттар жинау және өңдеу;
10) Күршім ауданындағы құрылыс қызметін үйлестіру құрылыс қызметі саласындағы әлеуметтік-экономикалық бағдарламалар жоспарларын әзірлеп, келісуге қатысу;
11) бірынғай тапсырыс берушінің қызметін орындаумен байланысты мәселелерді шешу;
12) аудан аумағындағы жобалық-сметалық құжаттамаларды, құрылыс жүргізілуге тиіс ғимараттар мен құрылыстарды қайта салуды, күрделі жөндеуді бюджеттік қаржылар есебінен қарау және келісу;
13) аудан аумағында мақсатты және аймақтық бағдарламаларды жүзеге асыру;
14) сәулет, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушы көлігі, автомобиль жолдары саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты, инвестициялық саясатты қамтамасыз ету;
15) Аудан бойынша ғимараттар мен имараттарды қайта жаңғырту және күрделі жөндеуге бюджеттен жасалатын жобалық сметалық құжаттамаларды қарау және бекіту;
16) уәкілетті мемлекеттік органмен келісе отырып, аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары желісін, елді мекендердің көшелерін басқаруды іске асыру;
17) аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын, елді мекендеріндегі көшелерді дамыту жоспарлары мен бағдарламаларын әзірлейді және іске асырады;

6) Развитие сферы пассажирского транспорта и жилищно коммунального хозяйства в соответствии с действующим законодательством;
7) Анализирует социально-экономическое состояние в руководимой отрасли и собирает сведения.
16. Функции Отдела:
1) Разработка по договорам с предприятием, организациями, крестьянскими хозяйствами и индивидуальными застройщиками проектно-сметной документации;
2) Ведение контроля за соблюдением генеральных планов населенных пунктов;
3) Ведение контроля за качеством строительства строящихся и капитально ремонтируемых объектов;
4) Участие в работе различных комиссий на объектах строительства;
5) Ведение финансирования программ отдела на местных уровне;
6) Информирует о планировании целых объектов строительства, а также о других и каком либо изменении в сфере градостроительства региона путем СМИ;
7) Организовать приемку и регистрацию построенного объекта в эксплуатацию в рамках закона;
8) Принимает решения о строительстве, инженерной подготовке территории, благоустройстве и озеленений, консервации строительства незавершенных объектов, проведении комплекса работ по постутилизации объектов районного значения;
9) Выполнение работ по сбору информации и наполнении информационной системы адресный регистр и градостроительный кадастр;
10) Разработка плана и участие в социально-экономических программах в отрасли деятельности строительства по Курчумскому району;
11) Решение иных проблем связанных с деятельностью работы единого заказчика;
12) Реализация целевых и районных программ в пределах района;
13) Выполнение правовых актов Республики Казахстан, актов акима области и района по вопросам строительства;
14) Обеспечение единой государственной политикой в сфере архитектуры, градостроительства, строительства и жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог;
15) Рассмотрение и согласование проектно-сметной документации выполненных из бюджета на реконструкцию и капитальный ремонт зданий и сооружений в пределах района;
16) Осуществляет управление во взаимодействии с уполномоченным государственным органом по автомобильным дорогам сетью автомобильных дорог районного значения общего пользования, улиц населенных пунктов;
17) Разрабатывает и реализует планы и программы развития автомобильных дорог районного значения общего пользования, улиц населенных пунктов;

18) аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық нысандарын салу, қайта жаңғырту, жөндеу және күтіп ұстау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады;
19) Күршім ауданы әкімдігінің "Күршім" және "Теректі" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындарының уәкілетті органы болып табылады;
20) 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 ҚР "Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35 бабының 1 тармағының 19) тармақшасына сәйкес, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы заңнамалардың сақталуына бақылау жасап, жүзеге асырады;
21) 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 ҚР "Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35 бабының 7 тармағы, ҚР "Автомобиль жолдары туралы" Заңына сәйкес, жол-көпір шаруашылығы саласындағы заңнамалардың сақталуына бақылау жасап, жүзеге асырады;
22) 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 ҚР "Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабының 1 тармағының 11) тармақшасына сәйкес, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жол-көпір шаруашылығы нысандары бойынша күрделі және ағымдық жөндеу жұмыстарына жобалық-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге тапсырма беру;
23) 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 ҚР "Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабының 2 тармағына сәйкес, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық кәсіпорындарының жұмысын меншік түріне қарамастан жетекшілік етеді;
24) 2007 жылғы 21 шілдедегі № 303 ҚР "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңының 5 бабының 2 тармағына сәйкес, бекітілген жылдық мемлекеттік сатып алу жоспары негізінде мемлекеттік сатып алуларды жүзеге асырады;
25) 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 ҚР "Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабының 2 тармағына сәйкес, тұрғын үй-коммуналдық нысандарына ағымдық және күрделі жөндеу жұмыстарына бақылау жасау;
26) 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 ҚР "Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 5 бабының 1 тармағының 7) тармақшасына сәйкес, аудандық маңызы бар жолдарға ағымдық және күрделі жөндеу жұмыстарына бақылау жасау;
27) Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңына және осы салаға байланысты қабылданған нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жолдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтардың тізімін жасайды, Заңда белгіленген мерзімге сәйкес тізімді аудандық баспасөз беттеріне жариялайды. Аудандағы коммуналдық меншіктегі тұрғын үй қорын есепке алады, апатты жағдайларда тұрған үйлер жөніндегі ақпараттарды жинайды.

18) Организует работы по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию объектов жилищно-коммунальной сферы, автомобильных дорог общего пользования районного значения, улиц населенных пунктов;
19) Является уполномоченным органом государственных коммунальнных предприятий "Курчум" и "Теректы" акимата Курчумского района;
20) Осуществление контроля за соблюдением законодательства в области жилищно-коммунального хозяйства (подпункт 19 пункт 1 стаья 35 Закон РК № 148 от 23.01.2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении")
21) Осуществление контроля за соблюдением законодательства и в области дорожно-мостового хозяйства (пункт 7 статья 35 Закон РК № 148 от 23.01.2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении", Закон РК "Об автомобильных дорогах")
22) Выдача заданий на разработку проектно-сметной документации на капитальный и текущий ремонт по объектам жилищно-коммунального и дорожно-мостового хозяйства (подпункт 11 пункт 1 статья 31 Закон РК № 148 от 23.01.2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении")
23) Курирует работу предприятий жилищно-коммунального хозяйства вне зависимости от форм собственности (пункт 2 статья 31 Закон РК № 148 от 23.01.2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении"
24) Осуществление государственных закупок на основании утвержденного годового плана государственных закупок (пункт 2 статья 5 Закон РК от 21 июлья 2007 года N 303 "О государственных закупках")
25) Осуществление контроля за проведением текущих и капитальных ремонтов объектов коммунального хозяйства (пункт 2 статья 31 Закон РК № 148 от 23.01.2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении"
26) Осуществление контроля за проведением текущих и капитальных ремонтов автомобильных дорог местного значения (подпункт 7 пункт 1 статья 5 Закон РК № 148 от 23.01.2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении"
27) Согласно Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" от 16 апреля 1997 года и принятым в этой отрасли нормативно правовым актам составляет список на постановку учета граждан нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде в местном исполнительном органе района, опубликует списки граждан нуждающихся в жилье в местном СМИ согласно срока указанном в законодательстве Республики Казахстан.

28) 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 ҚР "Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35 бабының 1 тармағының 2) тармақшасына сәйкес, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жол-көпір шаруашылығы саласында жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен шағымдарын қарау;
29) 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 ҚР "Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35 бабының 1 тармағының 20) тармақшасына сәйкес, елді мекендердің санитарлық тазалық, көгалдандыру және көріктендіру жұмыстарын ұйымдастыру және бақылау жасау;
30) 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 ҚР "Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35 бабының 1 тармағының 14) тармақшасына сәйкес, ауданішілік қоғамдық жолаушылар тасымалын ұйымдастыру және орындалуына бақылау жасау;
31) 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 ҚР "Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабының 2 тармағына сәйкес, әлеуметтік-мәдени нысандарын, тұрғын үйлерді, коммуналдық меншіктегі жылу нысандарын, магистралдық кәріз және су жүйелерін, электр жүйелерін, инфрақұрылым нысандарын, аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін жылу маусымына дайындау және бақылау жасау;
32) 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 ҚР "Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35 бабының 1 тармағына сәйкес, мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтау, олардың коммуникакацияларын күтіп-ұсталуына бақылау, сонымен қатар мемлекеттік тұрғын үй қорындағы үйлерге тұрғызу құқығына құжаттарын дайындап, жалға алу және жалдау келісім шарттарын жасауға, тұрғын үй қорына түгендеу жасау сұрақтары бойынша ұсыныс дайындау;
33) 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 ҚР "Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабының 1 тармағының 12-7 тармақшасына сәйкес, мемлекеттік айырбастау және қызметтік тұрғын үйлерді жекешелендіру, сонымен қатар бюджеттен бөлінетін қаражатқа тұрғын үйлерді (пәтер) сатып алуға құжаттарды рәсімдеу жүргізу;
34) 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 ҚР "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 41-2 бабының 1 тармағының 1,2 тармақшаларына сәйкес, ортақ кондоминиум нысандарына техникалық тексеріс жүргізуді ұйымдастыру және ортақ кондоминиум нысандарына күрделі жөендеу жұмыстарына жүргізуге тізім жасап кезегін анықтау;
35) 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 ҚР "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 41-2 бабының 1 тармағының 3 тармақшасына сәйкес, тұрғын үй көмегі арқылы қаражыландырылатын, кондоминиум нысандарына басқарма ұйымдарымен көрсетілген күрделі жөндеудің жеке түрлеріне жобалық сметалық құжаттамаларды келісу;

28) Рассмотрение жалоб и обращений физических и юридических лиц в области жилищно-коммунального и дорожно-мостового хозяйства (подпункт 2 пункт 1 статья 35 Закон РК № 148 от 23.01.2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении")
29) Осуществление контроля за выполнением работ по благоустройству, озелению и санитарной очистке населенных пунктов района (подпункт 20 пункт 1 статья 35 Закон РК № 148 от 23.01.2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении")
30) Организация общественных внутрирайонных пассажирских перевозок и осуществление контроля над их исполнением (подпункт 14 пункт 1 статья 35 Закон РК № 148 от 23.01.2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении")
31) Осуществление контроля за подготовкой к отопительному сезону объектов соцкультбыта, жилья, находящегося в коммунальной собственности теплоисточников района, магистральных сетей водоснабжения и канализации, электросетей, объектов инфраструктуры, инженерных сооружений на дорогах местного значения и улицах населенных пунктов (пункт 2 статья 31 Закон РК № 148 от 23.01.2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении")
32) Разработка предложений по вопросам сохранения государственного жилого фонда, коммуникаций и контроля за их содержание, а также оформление и выдачу документов на право вселения в дома государственного жилищного фонда, договоров найма, аренды на жилые помещения. Проводит инвентаризацию жилищного фонда (пункт 1 статья 35 Закон РК № 148 от 23.01.2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении")
33) Проведение приема и оформления документов по приватизации жилья, обмену государственного и служебного жилья, а также операции по покупке домов (квартир) на средства, выделенные из бюджета (подпункты 12-7 пункт 1 статья 31 Закон РК № 148 от 23.01.2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении")
34) Организует технические обследование общего имущества объекта кондоминиума, определяет перечень и очередность проведения видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума (подпункты 1, 2 пункт 1 статья 41-2 Закон РК № 94 от 16.04.1997 года "О жилищных отношениях")
35) согласовывает сметы расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, представленной органом управления объекта кондоминиума, финансируемых с участием жилищной помощи (подпункты 3 пункт 1 статья 41-2 Закон РК № 94 от 16.04.1997 года "О жилищных отношениях"

36) Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген Заңдарына сәйкес жүктелген басқа да қызмететтерді жүзеге асыру;
17) Құқықтары:
1) Бөлімнің құзіретіне кіретін мәселелер бойынша аудан әкіміне ұсыныстар енгізуге;
2) Бөлім заң талаптарына сәйкес өзіне жүктелген міндеттер мен қызметтерді жүзеге асыруда құқылы:
3) жергілікті маңызы бар автокөлік жолдарын, сумен жабдықтау, құбырлық жүйелер және ғимараттар, коммуналдық меншік объектілері және әлеуметтік – мәдени мақсаттағы объектілер құрылысын, қайта құру және күрделі жөндеу жұмыстарын жоспарлау мәселесі бойынша аудан әкіміне ұсыныстар енгізуге;
4) Бөлімге жүктелген қызметтерді жүзеге асыру үшін статистика бөлімінен, ұйымдардан, мекемелерден, кәсіпорындардан ақпараттар сұрауға және алуға (келісімдері бойынша);
5) өзінің құзырлығы шегінде ауданның елді мекендеріндегі аудан аумағындағы сәулет – құрылыс қызметіндегі барлық субъектілерге орындау үшін міндетті болып табылатын құрылыс және құрылыс орналасқан жерлер мәселелері бойынша шешімдер қабылдауға;
6) мемлекеттік сатып алуларды жүзеге асыру бойынша конкурс ұйымдастырушы ретінде болуға;
7) Қазақстан Республикасының “Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы” Заңын, Қазақстан Республикасының “ Әкімшілік құқық бұзушылық туралы ” Кодексін бұзғаны үшін заңды және жеке тұлғаларды жауапкершілікке тарту туралы ұсыныстар енгізуге;
8) салынып жатқан объектілерді бақылауға;
9) қолданылып жүрген Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес басқа да құқықтарын жүзеге асыруға.
10) тексеру жүргізген уақытта тексерілетін объектіге баруға, қажетті ақпараттар алуға және тексеру нысанына жататын құжаттардың түпнұсқасымен танысуға;
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. Бөлімді басқару Бөлімге жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. Бөлімнің бірінші басшысын аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. Бөлім басшысының өкілеттігі:
1) мекеме жұмысында басшылық жасап ұйымдастырады, мекеменің жұмысын қадағалайды;
2) бұйрықтар шығарады;
3) сенім қағаздарын береді, банкте есепшотын ашады, қаржы тәртібінің сақталуына жауап береді;
4) мамандардың және жұмысшылардың міндеттері мен өкілеттерін айқындайды;
5) мемлекеттік қызметкерлерді және жұмысшыларды Қазақстан Республикасы Заңдарына сәйкес лауазымды қызметке тағайындайды және босатады;

36) Осуществляет иные функции, возложенные на него действующим законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) вносить акиму района предложения по вопросам планирования деятельности в сфере жилищно-коммунального, транспортного и дорожного хозяйства;
2) Запрашивать и получать для выполнения возложенных на Учреждение задач информацию от соответствующих служб статистики, организаций, учреждений, предприятий;
3) осуществлять иные права, возложенные на Учреждения в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
4) принимать решение в пределах своего полномочия по вопросам строительства и застроек на территории района являющимся обязательными для всех субъектов архитектурно-строительной деятельности;
5) быть в роли организатора конкурса в реализации по госзакупкам;
6) производить проверку деятельности подведомственных государственных коммунальных казенных предприятий по вопросам в пределах компетенций Учреждения согласно действующему законодательству Республики Казахстан;
7) внесить предложения по привлечению к ответственности физических и юридических лиц за нарушении Кодекса РК "Об административных правонарушениях" Закона РК "Об архитектурной градостроительной и строительной деятельности в РК";
8) контролировать строящиеся объекты;
9) Производить проверку деятельности подведомственных государственных коммунальных предприятий по вопросам в пределах компетенций Учреждения согласно действующему законодательству Республики Казахстан;
10) Посещать проверяемый объект во время проведения проверки, запрашивать любую необходимую информацию, знакомиться с оригиналами документов, относящихся к предмету проверки.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство Отделом осуществляется начальником отдела, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Отдел задач и осуществление им своим функций.
19. Первый руководитель Отдела назначается на должность и освобождается от должности акимом района.
20. Полномочия первого руководителя Отдела:
1) Организует и осуществляет руководство работой отдела, осуществляет контроль за деятельностью отдела.
2) издает приказы по своей компетенции;
3) выдает доверенности, открывает в банке расчетные счета, несет ответственность за соблюдением финансовой дисциплины;
4) определяет полномочия и обязанности специалистов и работников отдела;
5) назначает на должность, освобождает от должности на основании законодательства Республики Казахстан государственных служащих и работников отдела;

6) Қазақстан Республикасының Заң талаптарына сәйкес мекеме қызметкерлері мен жұмысшыларын марапаттайды, тәртіптік шара қолданады;
7) қолданыстағы Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
21. Бөлімнің басшысы болмаған кезінде оның өкілеттіктерін қолданылғы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
22. Бөлімнің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлік болуы мүмкін.
Бөлімнің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік ақша кірістерін қоса алғанда Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. Бөлімнің бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада және осы Ережеде өзгеше көзделмесе өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. Бөлімді қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Респулбикасының заңнамасынасәйкес жүзеге асырылады.
Бөлімге қарасты ұйымдардың тізбесі
1. Күршім ауданы әкімдігінің ""Күршім" және "Теректі" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны.

6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке распределяет экономию фонда заработной платы для поощрения государственных служащих и работников отдела;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
21. Исполнение полномочий первого руководителя Отдела в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного
22. Отдел может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество, в случаях предусмотренных законодательством.
Имущество Отдела формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества, приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за Отделом, относится к коммунальной собственности.
24. Отдел не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством и настоящим Положением
5.Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение Отдела осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Отдела
1. Коммунальное государственное предприятие "Курчум" и "Теректы" акимата Курчумского района.