"Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды арнайы есепке алу ісін жүргізу және пайдалану қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 39 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Бас прокурорының м.а. 2015 жылғы 20 ақпандағы № 37 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 27 ақпанда № 10341 тіркелді
Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды арнайы есепке алу ісін жүргізу және пайдалану қағидасының жекелеген нормаларын «Қазақстан Республикасы мемлекеттік басқару жүйесінің реформасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы тамыздағы № 875 Жарлығымен сәйкестендіру және мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды арнайы есепке алу ісін жүргізуді және пайдалануды одан әрі жетілдіру мақсатында, «Прокуратура туралы» Қазақстан Республикасы Заңы 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды арнайы есепке алу ісін жүргізу және пайдалану қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 39 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6986 санымен тіркелген, «Казахстанская правда» газетінің 2011 жылғы 23 маусымдағы № 196 (26617) санында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды арнайы есепке алу ісін жүргізу және пайдалану қағидасына (бұдан әрі – Қағида):
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын: «2. Алғашқы есепке алу карточкасын жүргізу»;
36181925-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Өз құзіреттерінің шегінде «Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасы Заңы талаптарының орындалуын және онда көзделген тәртіптік шаралардың қолданылуын қамтамасыз ететін құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері осы Қағиданың 6-тармағында көрсетілген құжаттарды Комитетке уақытылы ұсынып отыруға міндетті.»;
«6. Мемлекеттік органның кадр қызметі (бұдан әрі – кадр қызметі) адамды жағымсыз себептермен қызметтен босату дерегі бойынша адамның қызметтен босатылған, әскери бөлімнің (мекеменің) жеке құрамындағы тізімнен алынып тасталған кезден бастап 3 жұмыс күнінің ішінде адамды жағымсыз себептермен қызметтен босату туралы бұйрықтың көшірмесін қоса отырып, осы Қағиданың 1-қосмышасына сәйкес, жағымсыз себептермен мемлекеттік қызметтен босатылған адамдарды есепке алудың №1-ЖС нысанды карточкасын (бұдан әрі – карточка) 2 данада аумақтық басқармаларға қояды.»;

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 39 "Об утверждении Правил ведения и использования учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам"
Приказ и.о. Генерального прокурора Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 37. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 февраля 2015 года № 10341
В целях приведения отдельных норм Правил ведения и использования учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам с Указом Президента Республики Казахстан «О реформе системы государственного управления Республики Казахстан» № 875 от 6 августа 2014 года и дальнейшего совершенствования ведения и использования учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 39 «Об утверждении Правил ведения и использования учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6986, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 23 июня 2011 года № 196 (26617)), следующие изменения:
в Правила ведения и использования учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам (далее – Правила), утвержденные указанным приказом:
наименование главы 2 изложить в следующей редакции:
«2. Ведение карточек первичного учета»;
пункты 36181925 изложить в следующей редакции:
«3. Субъекты правовой статистики и специальных учетов, обеспечивающие в пределах своих полномочий исполнение требований Закона Республики Казахстан «О государственной службе» и применение предусмотренных в нем дисциплинарных мер, обязаны своевременно представлять в Комитет документы, указанные в пункте 6 настоящих Правил.»;
«6. Кадровой службой государственного органа (далее – кадровая служба) по факту увольнения лица по отрицательным мотивам в течение 3-х рабочих дней с момента увольнения лица, исключения из списков личного состава воинской части (учреждения) выставляется карточка учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам формы № 1 – ОМ (далее – карточка) в территориальные управления в 2-х экземплярах, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением копии приказа об увольнении лица по отрицательным мотивам.»;

«18. Есепте тұруы бойынша тексеруге мемлекеттік қызметке, әскери қызметке, құқық қорғау қызметіне және арнаулы мемлекеттік органдар қызметіне қабылдануға үміткер адамдардың барлығы жатады.»;
«19. Адамдар туралы ақпаратты талап ету Комитетке және оның аумақтық органына әрбір тексерілетін адамға жеке-жеке ресімделген талапты жіберу арқылы жүргізіледі.
Бланкілер нысандары, оларды толтыру және есепке алу бойынша тексеру үшін жолдау тәртібі, сондай-ақ орындау мерзімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9638 санымен тіркелген) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 10 шілдедегі № 71 бұйрығымен бекітілген Арнайы есепке алудың жекелеген түрлерін жүргізу мен пайдаланудың белгіленген қағидасына ұқсас.
Бұл ретте, талапта тексерістің мақсаты, негізі көрсетіледі.».
«25. Сұрау салу бойынша Комитеттің орталықтандырылған есебінде бар тексерудегі адамды мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босату туралы мәліметтер ұсынылады.
Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адам туралы мәліметтер бар болғанда тексеріс болатын күнде күші бар («белсенді» статусы бар) мәліметтер көрсетіледі.
Тексерудегі адам туралы мәліметтер есепте болмаған жағдайда, сұрау салу қағазының келесі бетінде «Мәліметтер жоқ» баспа-таңбасы бар мөртаңба, сұрау салудың тексерілген күні, сұрау салуды тексерген қызметкердің қолы қойылады. Тексерудегі адамды мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босату туралы мәліметтер орталықтандырылған есепте бар болған жағдайда, олар сұрау салу қағазының келесі бетінде «ААЖ № ____» (автоматтандырылған ақпараттық жүйе) мөртаңбасын, тексерген күнін, тексерген қызметкердің қолын көрсету арқылы бейнеленеді.».
Қағиданың 1-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты құқықтық статистика мен арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының м.а.                      И. Меркель
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының м.а.
2014 жылғы 20 ақпандағы
№ 37 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік қызметтен жағымсыз
себептермен босатылған адамдарды
арнайы есепке алу ісін жүргізу
және пайдалану қағидасының
1-қосымшасы
Нысан
Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған
адамдарды есепке алу карточкасы
(№ 1-ЖС Нысаны - органның кадр қызметімен қалыптастырылады)

«18. Проверке по учету подлежат все лица, претендующие на поступление на государственную службу, воинскую службу, правоохранительную службу и на службу в специальные государственные органы.»;
«19. Истребование информации о лицах производится путем направления в Комитет и его территориальный орган требования, оформленного на каждое проверяемое лицо отдельно.
Формы бланков, порядок их заполнения и направления для проверки по учетам, а также сроки исполнения идентичны установленным Правилами  ведения и использования отдельных видов специальных учетов, утвержденными приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2014 года № 71 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9638).
При этом, в требовании указывается цель, основание проверки.».
«25. По запросу представляются имеющиеся на централизованном учете Комитета сведения об увольнении проверяемого лица с государственной службы по отрицательным мотивам.
При наличии сведений об увольнении лица с государственной службы по отрицательным мотивам указываются сведения, являющимися действующими (имеющие статус «активный») на дату проверки.
При отсутствии на учете сведений о проверяемом лице, на обратной стороне запроса ставится штамп с оттиском "Сведений нет", дата проверки запроса, подпись сотрудника, проверившего запрос. При наличии на централизованном учете сведений, об увольнении проверяемого лица с государственной службы по отрицательным мотивам, они отражаются на обратной стороне запроса с проставлением штампа "АИС №.__" (автоматизированная информационная система), указанием даты проверки и подписи проверяющего лица.».
Приложение 1 к Правилам изложить в редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) направить настоящий приказ заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. Генерального Прокурора
Республики Казахстан                      И. Меркель
Приложение
к приказу и.о.
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 20 февраля 2015 года № 37
Приложение 1
к Правилам ведения и
использования учета лиц,
уволенных с государственной службы
по отрицательным мотивам
Форма
Карточка учета лиц, уволенных с государственной службы
по отрицательным мотивам
(формы 1-ОМ - составляется кадровой службой органа)

1. __________________________________________________________________                           (органның атауы)
2. Жасады: лауазымды адам, саяси мемлекеттік қызметкер, мемлекеттік
қызметкер.
2.1. Жасады: әкім, сот, сот органдарының қызметкері.
құқық қорғау органдары қызметкерлерімен: прокуратура, ІІМ, ІІМ өртке қарсы қызметі; экономикалық тергеу қызметі КГД МФ және сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет АДГСиПК;
мынадай органдар қызметкерлерімен: ҰҚК, мемлекеттік күзет қызметі, «Сырбар» сыртқы барлау қызметі;
мынадай органдардың әскери қызметшілерімен: ҚМ, ҰҚК Шекара қызметімен, әскери прокуратура, мемлекеттік күзет қызметі, Ұлттық гвардия, әскери полиция;
министрліктер қызметкерлерімен: әділет (16), қаржы (17), ҚМ Салық комитеті (18), білім және ғылым (19), ауыл шаруашылығы (20), сыртқы істер (21), мәдениет және спорт (51), ұлттық экономика (52), инвестициялар және даму жөніндегі (53), денсаулық сақтау және әлеуметтік даму (54), энергетика (55);
агенттіктер қызметкерлері: мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл (35).
әкімдіктердің және олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлері (41), басқа да мемлекеттік құрылымдар қызметкерлері (42).
3. Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатудың негіздері:
«Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы» Қазқстан Республикасы Конституциялық заңының 34-бабы: 5 т.т.- осы судьяға қатысты айыптау үкімінің заңды күшіне енуі (11), 11-т.т. судьяның кәсіби жарамсыздығына орай атқаратын лауазымына сәйкес келмейтәні туралы, судьяны тәртіптік теріс қылықтар жасағаны үшін немесе талаптарды орындамағаны үшін оны лауазымынан босату қажеттігі туралы Сот жюриінің шешімі (12).
«Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасы Заңын 27-бабы 1-т: - 3 т.т. – мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің өз табысы мен мүлкі туралы көрінеу жалған мәлімет беруі (1), 4 т.т.- «Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасы Заңын белгіленген міндеттер мен шектеулерді сақтамауы (2), 5 т.т.- меншік құқығымен тиеселі мүлікті сенім білдірілген басқаруға бермеуі (3), 7т.т. –сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылығын жасауы (4), 7-1) т.т. –қылмыс не қасақана қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін соттың айыптау үкiмiнің заңды күшіне енуi (5), 7-2) т.т.- сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған адамды немесе сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін бұрын жұмыстан шығарылған адамды, сондай-ақ қылмыстық топтың құрамында қылмыс жасаған адамды мемлекеттік әкімшілік лауазымға қабылдау;
қылмыстық топтың құрамында жасалған қылмыстар туралы өзіне қатысты қылмыстық істі қылмыстық қудалау органы немесе сот Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлігінің тиісті бабында көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазаның ең төменгі шегінің мерзімі өткенге дейін Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде тоқтатқан адамды мемлекеттік әкімшілік лауазымға қабылдау; (6), 7-3) т.т. – сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін қылмыстық істі Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде тоқтатылуы, сондай-ақ қылмыстық топтың құрамында жасалған қылмыс үшін қылмыстық істі қылмыстық қудалау органының немесе соттың Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексі Ерекше бөлігінің тиісті бабында көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазаның төменгі шегінің мерзімі өткенге дейін Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде тоқтатуы;, (7), 7-4) т.т. – мемлекеттік қызметке кіру кезінде мемлекеттік қызметке қабылдаудан бас тарту үшін негіз болуы мүмкін көрінеу жалған құжаттар мен мәліметтерді беруі (8).
«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабы: - 1т 12 т.т.– қызметтік тәртіпті өрескел бұзғаны үшін; (20), 12-1) т.т.- аумақтық құқық қорғау органының басшысы - қылмыстық құқық бұзушылықтарды есепке алудан жасыруға; бағынысындағы қызметкердің азаматтардың Қазақстан Республикасы Конституциясының ІІ бөлімінде көзделген, заңды күшіне енген сот актілерінде не қылмыстық қудалау органдарының Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10), 11) және 12) тармақтарының және 36-бабының негізінде қылмыстық істі тоқтату туралы шешімдерінде белгіленген конституциялық құқықтарын өрескел бұзумен байланысты қылмыс жасауына;
азаматтардың Қазақстан Республикасы Конституциясының жоғарыда көрсетілген бөлімінде көзделген конституциялық құқықтарын бұзумен байланысты тәртіптік теріс қылықтардың ұдайы жасалуына жол бермеу жөнінде шаралар қабылдамағаны үшін - (9), 13) т.т. – құқық қорғау органына кір келтіретін теріс қылық жасағаны үшін - (21), 14-т.т.- сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасауына байланысты- (33), 15) т.т. – қылмыс жасағаны үшін соттың айыптау үкімінің заңды күшіне енуіне, қылмыс туралы қылмыстық істің Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабы бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде тоқтатылуына байланысты -(34) 16) т.т. – «Құқық қорғау қызметі туралы» ҚР Заңының 6-бабының 2-тармағында көрсетілген мәліметтерді бермеу немесе бұрмалау (35).
«Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабы: - 1-т 13) т.т – әскери қызметтен жағымсыз себептермен босатылуы (22): 1- қылмыс жасағаны үшін соттың айыптау, оның ішінде шартты түрде айыптау үкімінің заңды күшіне енуі - (23); 2- қылмыс жасағаны үшін қылмыстық жауаптылықтан Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабы бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде босатылуы - (24); 3-Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен әскери атағынан айыру (25); 4-әскери қызмет міндеттерін орындау кезінде алкогольдік, есірткілік немесе өзге де масаң күйге үшырататын заттарды тұтыну (26); 5-денсаулық жағдайы бойынша және отбасы жағдайлары бойынша шығарылған жағдайларды қоспағанда, әскери оқу орнынан (әскери факультеттен) шығарылу (27); 6-әскери қызметшінің келісімшарттың талаптарын жүйелі түрде бұзуы (28); 7-педагогтік, ғылыми және өзге де шығармашылық қызметтен басқа, кез келген ақылы қызмет түрлерімен айналысу (29); 8-әскери қызметшінің ауыр салдарларға әкеп соқтырған қауіпсіздік шараларын, оның ішінде өрт қауіпсіздігін не қызметтік көлікте жүру қауіпсіздігін бұзуы (30); 9-әскери қызметшінің қатарынан үш және одан да көп сағат бойы дәлелсіз себептермен қызметте болмауы (31); 10-ақшалай қаражатпен немесе әскери мүлікпен тікелей жұмыс істейтін әскери қызметшінің кінәратты әрекеттер жасауы, егер бұл әрекеттер командир (бастық) тарапынан оған сенімді жоғалту үшін негіз болса (32); 11-мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді, оларды тасығыштарды жария етуге немесе жоғалтуға әкеп соқтырған құпиялылық режимін қамтамасыз ету жөніндегі белгіленген талаптардың бұзылуы (33); 12-Қазақстан Республикасының еңбек және  сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасында айқындалған жағдайлар (34).
«Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы ҚР Заңының 51-бабы 14-т.-қызметкерлерді теріс себептер бойынша шығару: - 1) т.т. қызметкердің қызметте, оның ішінде ара-тұра болуы, алкогольден, есірткіден, психотроптан, уытқұмарлықтан (оларға ұқсас заттардан) масаң күйде болуы, сондай-ақ есірткілік, психотроптық, уытқұмарлық масаң күйге ұшырататын заттарды (оларға ұқсас заттарды) пайдалануы, оның ішінде ара-тұра пайдалануы, сондай-ақ мамандырылған медециналық мекемелерде (наркологиялық диспансерлерде) алкогольдік, есірткілік, психотроптық, уытқұмарлық масаң күйге ұшырататын заттарды (оларға ұқсас заттарды) пайдалануға, оның ішінде ара-тұра пайдалануға медециналық куәландырудан өтуден бас тарту немесе жалтару (36); т.т.2) қызмет жағдайын жеке пайдакүнемдік мақсаттарда пайдалану (37); т.т. 3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олардың лауазымдық міндеттері болып табылатын жағдайларды қоспағанда, кәсіпкерлік қызметтің кез келген түрімен, оның ішінде коммерциялық делдалдықпен айналысу (38); т.т 4) қызмет жағдайын пайдалана отырып, жұмыс орындау мен қызмет көрсету және сол үшін заңсыз сыйақы алу (39); т.т.5) қылмыс жасағаны үшін соттың айыптау үкімінің заңды күшіне енуі немесе қылмыс жасағаны үшін қылмыстық жауаптылықтан Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабы бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының және 36-бабының негізінде босатылуы - (40); т.т. 6) тәрбиелеу функцияларын орындайтын қызметкерлердің атқарып жүрген лауазымына жат әрекет жасауы (41); т.т.7) тікелей ақшалай қаражаттарға немесе мемлекеттік мүлікке қызмет көрсететін қызметкердің кінәлі іс-әрекеттер жасауы (42); т.т.8) мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді тарату (43); т.т. 9) бір жұмыс күнінде қатарынан үш және одан да көп сағат дәлелді себептерсіз қызметке шықпау (44); т.т.10) Қазақстан Республикасының еңбек және  сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамаларында айқындалған жағдайларда жүргізіледі (45).

1. ____________________________________________________________
(наименование органа)
2. Совершено: должностным лицом, политическим государственным служащим, государственным служащим.
2.1. Совершено: акимом, судьей, сотрудником судебных органов;
сотрудниками правоохранительных органов: прокуратуры, МВД, противопожарной службы МВД; службы экономических расследований КГД МФ; антикоррупционной службы АДГСиПК;
сотрудниками органов: КНБ, службы государственной охраны, служба внешней разведки «Сырбар»;
сотрудниками–военнослужащими органов: МО, пограничной службы КНБ, военной прокуратуры, службы государственной охраны, Национальной гвардии, военной полиции;
служащие министерств: юстиции (16), финансов (17), образования и науки (19), сельского хозяйства (20), иностранных дел (21), культуры и спорта (51), национальной экономики (52), по инвестициям и развитию (53), здравоохранения и социального развития (54), энергетики (55);
служащие агентств: по делам государственной службы и противодействию коррупции (35);
служащие акиматов и их структурных подразделений (41), служащие прочих государственных структур (42).
3. Основания увольнения с государственной службы по отрицательным мотивам:
Статья 34 Конституционного закона Республики Казахстан «О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан» - п.п.5) вступление в законную силу обвинительного приговора в отношении этого судьи (11), п.п.11) решение Судебного жюри о несоответствии судьи занимаемой должности в силу профессиональной непригодности, о необходимости освобождения от должности судьи за совершение им дисциплинарных проступков или за невыполнение требований (12).
статья 27 Закона Республики Казахстан «О государственной службе» - п.1 п.п.3) – представление административным государственным служащим заведомо ложных сведений о его доходах и имуществе (1), п.п.4) – несоблюдение обязанностей и ограничений, установленных ЗРК «О государственной службе» (2), п.п.5) – непередача в доверительное управление имущества, принадлежащего на праве собственности (3), п.п.7) – совершение коррупционного правонарушения (4), п.п.7-1) – вступление в законную силу обвинительного приговора суда за совершение преступления либо умышленного уголовного проступка(5), п.п.7-2) – прием на административную государственную должность лица, совершившего коррупционное преступление, или лица, ранее уволенного за совершение коррупционного правонарушения, а также лица, совершившего преступление в составе преступной группы; прием на административную государственную должность лица, в отношении которого уголовное дело о преступлении в составе преступной группы прекращено органом уголовного преследования или судом на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей статьей Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан; (6), п.п.7-3) – прекращение уголовного дела на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан за совершение коррупционного преступления, а также прекращение уголовного дела о преступлении в составе преступной группы – органом уголовного преследования или судом на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 и статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей статьей Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан; (7), п.п.7-4) – представление при поступлении на государственную службу заведомо ложных документов или сведений, которые могли являться основаниями для отказа в приеме на государственную службу (8).
Статья 80 Закона Республики Казахстан «О правоохранительной службе» - п.1 п.п.12) – грубое нарушение служебной дисциплины (20), п.п.12-1) непринятие мер руководителем территориального правоохранительного органа по недопущению укрытия преступлений от учета; укрытия уголовных правонарушений от учета; совершения подчиненным сотрудником преступления, связанного с грубым нарушением конституционных прав граждан, предусмотренных разделом II Конституции Республики Казахстан, установленных вступившими в законную силу судебными актами, либо решениями органов уголовного преследования о прекращении уголовного дела на основании пунктов 3), 4), 9), 10), 11) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан; (09), п.п.13) – за совершение проступка, дискредитирующего правоохранительный орган (21); п.п.14) – в связи с совершением коррупционного правонарушения (33); п.п.15) – вступление в законную силу обвинительного приговора суда за совершение преступления, прекращение уголовного дела о преступлении на основании пунктов 3), или 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан; (34); п.п.16) за непредставление искажение сведений, указанных в пункте 2 статьи 6 Закона РК «О правоохранительной службе» (35).
Статья 26 Закона Республики Казахстан «О воинской службе и статусе военнослужащих» - п.1 п.п.13) – увольнение с воинской службы по отрицательным мотивам (22): 1 - вступления в законную силу обвинительного приговора суда за совершение преступления, в том числе условно; (23); 2 - освобождения от уголовной ответственности за совершение преступления на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (24); 3 – лишение воинского звания в установленном законодательством Республики Казахстан порядке (25); 4 – употребление при исполнении обязанностей воинской службы веществ, вызывающих состояние алкогольного, наркотического или иного опьянения (26); 5 – отчисления из военного учебного заведения (военного факультета), за исключением случаев отчисления по состоянию здоровья и по семейным обстоятельствам (27); 6 – систематического нарушения военнослужащим условий контракта (28); 7 – занятия любыми видами оплачиваемой деятельности, кроме педагогической, научной и иной творческой деятельности (29); 8 – нарушение военнослужащим мер безопасности, в том числе пожарной безопасности либо безопасности движения на служебном транспорте, которое повлекло тяжкие последствия (30); 9 – отсутствия военнослужащего на службе без уважительной причины в течение трех и более часов подряд (31); 10 – совершения виновных действий военнослужащим, непосредственно обслуживающим денежные средства или военное имущество, если эти действия дают основания для утраты доверия к нему со стороны командира (начальника) (32); 11 – нарушения установленных требований по обеспечению режима секретности, повлекших разглашение или утрату сведений, составляющих государственные секреты, их носителей (33); 12 – определенных трудовым и антикоррупционным законодательством Республики Казахстан (34).
Статья 51 Закона Республики Казахстан «О специальных государственных органах» - п.14 – увольнение сотрудников по отрицательным мотивам: п.п.1) нахождения сотрудника на службе, в том числе эпизодическом, состоянии алкогольного, наркотического, психотропного, токсикоманического опьянения (их аналогов), а также в случаях употребления, в том числе эпизодического, веществ, вызывающих состояния наркотического, психотропного, токсикоманического опьянения (их аналогов), а также отказа или уклонения от прохождения медицинского освидетельствования в специализированных медицинских учреждениях (наркологических диспансерах) на предмет употребления, в том числе эпизодического, веществ, вызывающих состояние алкогольного, наркотического, психотропного, токсикоманического опьянения (их аналогов) (36); п.п.2) использования служебного положения в личных корыстных целях (37); п.п.3) занятия любыми видами предпринимательской деятельности, в том числе коммерческим посредничеством, за исключением случаев, когда это является их должностными обязанностями в соответствии с законодательством Республики Казахстан (38); п.п.4) выполнения работ и оказания услуг с использованием служебного положения и получения за это незаконного вознаграждения (39); п.п.5) вступления в законную силу обвинительного приговора суда за совершение преступления или освобождения от уголовной ответственности за совершение преступления на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36  Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (40); п.п.6) совершения сотрудником, выполняющим воспитательные функции, проступка, не совместимого с нахождением на занимаемой должности (41); п.п.7) совершения виновных действий сотрудником, непосредственно обслуживающим денежные средства или государственное имущество, если эти действия дают основания для утраты доверия к нему со стороны уполномоченного руководителя (42); п.п.8) разглашения сведений, составляющих государственные секреты (43); п.п.9) невыхода на службу без уважительных причин, трех и более часов подряд за один рабочий день (44); п.п.10) определенных трудовым и антикоррупционным законодательством Республики Казахстан (45).

4. Бұйрық (шешім) № __________ "____" __________________ 20 __ ж.
5. Жазалау шарасы қолданылды: атқарып отырған лауазымынан босату (1)
6. Жағымсыз себептер бойынша босатылған адам туралы мәліметтер
ТЕГІ
АТЫ
ӘКЕСІНІҢ АТЫ (ол болған жағдайда)
7. Туған күні "____" __________________ 19 ____ ж.
8. Туған жері _____________________________________
9. Тұрғылықты (тіркелген)
мекенжайы ___________________________________________________________
9.1 Жеке сәйкестендіру нөмері (ЖСН) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
10. Жұмыс орны ______________________________________________________
11. Лауазымы ________________________________________________________
12. Карточканы толтырған адамның лауазымы, тегі, қолы _______________
_____________________________________________________________________
13. Толтырған күні "____" _________________ 20____ ж.
14. Аймақтық басқармада тіркелген күні "_____" __________ 20 ____ ж.
Бірыңғай журнал бойынша материал (хаттама)
№ ___________________________________________________________________
15. Аймақтық басқарманың қызметкері
_____________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, қолы)
Примечание: карточка ресми статистикалық құжат болып табылады; оған қол қойған адамдар көрінеу жалған мәліметтер енгізгені үшін белгіленген заңнамалық тәртіпте жауаптылыққа тартылады.

4. Приказ (решение) № ________ от "____" ____________ 20 __ г.
5. Применена мера взыскания: увольнение с занимаемой должности (1)
6. Сведения о лице, уволенном по отрицательным мотивам
ФАМИЛИЯ
ИМЯ
ОТЧЕСТВО (при его наличии)
7. Дата рождения "____" __________________ 19 ____ г.
8. Место рождения _____________________________________________
9. Адрес проживания (регистрации) _____________________________
9.1 Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
10. Место работы ______________________________________________
11. Должность _________________________________________________
12. Должность, фамилия, подпись лица, заполнившего карточку ___
_____________________________________________________________________
13. Дата заполнения "____" _________________ 20____ г.
14. Дата регистрации в региональном управлении "___" _________ 20__ г.
№ материала (протокола) по единому журналу ____________________
15. Сотрудник регионального управления ________________________
(должность, фамилия, подпись)
Примечание: карточка является официальным статистическим документом; лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законодательством порядке