Медициналық ұйымдар басшысының, оның орынбасарларының және бас бухгалтерiнiң лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерiн, оларға сыйлықақы және өзге де сыйақы беру жүйесiн белгілеу туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 26 мамырдағы № 130 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 маусымда № 3928 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 24 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 09.02.2016 № 24 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Базалық лауазымдық айлықақы мен түзету коэффициентінің мөлшерін бекіту туралы" 2004 жылғы 23 қаңтардағы № 74 қаулысын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес Батыс Қазақстан облысының шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындар мәртебесі бар медициналық ұйымдары басшысының, оның орынбасарларының және бас бухгалтерiнiң лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерi, оларға сыйлықақы және өзге де сыйақы беру жүйесi белгіленсін.
2. "Батыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Қ. М. Ирменов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары Б. М. Мәкенге жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Ноғаев
2015 жылғы 26 мамыр № 130
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысына
қосымша
Батыс Қазақстан облысының шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындар мәртебесі бар медициналық ұйымдары басшысының, оның орынбасарларының және бас бухгалтерiнiң лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерi, оларға сыйлықақы және өзге де сыйақы беру жүйесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Батыс Қазақстан облысының шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындар (бұдан әрі - ШЖҚ МҚК) мәртебесі бар медициналық ұйымдары басшысының, оның орынбасарларының және бас бухгалтерiнiң лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерi, оларға сыйлықақы және өзге де сыйақы беру жүйесi Қазақстан Республикасының Еңбек кодексі, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 23 қаңтардағы № 74 "Базалық лауазымдық айлықақы мен түзету коэффициентінің мөлшерін бекіту туралы" қаулысы негізінде, басшылық қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу мен ынталандыру мәселелеріндегі бірыңғай көзқарасты қамтамасыз ету мақсатында әзірленген және Батыс Қазақстан облысының ШЖҚ МҚК мәртебесі бар медициналық ұйымдар басшыларына, оның орынбасарларына, бас бухгалтерлерiне (бұдан әрі - кәсіпорындардың басшылық қызметкерлері) еңбекақы төлеу, сыйлықақы беру, материалдық көмек көрсету, сондай-ақ жұмыстарының қорытындысы бойынша сыйақы төлеу жүйесiн, тәртібін және шарттарын анықтайды.

Об установлении размеров должностного оклада, системы премирования и иного вознаграждения руководителя, его заместителей и главного бухгалтера медицинских организаций
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 26 мая 2015 года № 130. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 9 июня 2015 года № 3928. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 9 февраля 2016 года № 24
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 09.02.2016 № 24.
Руководствуясь Трудовым кодексом Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 января 2004 года № 74 "Об утверждении размеров базового должностного оклада и поправочного коэффициента", акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размеры должностного оклада, системы премирования и иного вознаграждения руководителя, его заместителей и главного бухгалтера медицинских организаций Западно-Казахстанской области, имеющих статус государственных коммунальных предприятий на праве хозяйственного ведения согласно приложению.
2. Государственному учреждению "Управление здравоохранения Западно-Казахстанской области" (Ирменов К. М.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Западно-Казахстанской области Б. М. Макен.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким области Н. Ногаев
Приложение
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 26 мая 2015 года № 130
Размеры должностного оклада, системы премирования и иного вознаграждения руководителя, его заместителей и главного бухгалтера медицинских организаций Западно-Казахстанской области, имеющих статус государственных коммунальных предприятий на праве хозяйственного ведения
1. Общие положения.
1. Размеры должностного оклада, системы премирования и иного вознаграждения руководителя, его заместителей и главного бухгалтера медицинских организаций Западно-Казахстанской области, имеющих статус государственных коммунальных предприятий на праве хозяйственного ведения (далее - ГКП на ПХВ) разработаны на основании Трудового кодекса Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", постановления Правительства Республики Казахстан от 23 января 2004 года № 74 "Об утверждении размеров базового должностного оклада и поправочного коэффициента", в целях обеспечения единых подходов в вопросах оплаты и мотивации труда руководящих работников и определяют систему, порядок и условия оплаты труда, премирования, оказания материальной помощи, а также выплаты вознаграждения по итогам работы руководителям, его заместителям, главным бухгалтерам (далее - руководящие работники предприятий) медицинских организаций Западно-Казахстанской области, имеющих статус ГКП на ПХВ.

2. Негізгі ұғымдар:
1) лауазымдық айлықақы - қызметкердің уақыт бірлігі ішінде белгілі бір күрделіліктегі (біліктіліктегі) еңбек нормасын (еңбек міндеттерін) орындағаны үшін еңбегіне ақы төлеудің белгіленген мөлшері;
2) еңбекақы төлеу - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, сондай-ақ жұмыс берушінің келісім шарттарына, еңбек, ұжымдық шарттарына және актілеріне сәйкес қызметкерге оның еңбегі үшін сыйақыны төлеуді қамтамасыз етумен байланысты қарым-қатынастар жүйесі.
3. Кәсіпорындардың басшылық қызметкерлеріне мыналар жатады:
бірінші басшы;
медициналық істер жөніндегі басшының орынбасары;
экономикалық мәселелер жөніндегі басшының орынбасары (бас экономист);
медициналық қызметтердің сапасын бақылау жөніндегі басшының орынбасары;
әкімшілік-шаруашылық істер жөніндегі басшының орынбасары;
бас бухгалтер.
4. Кәсіпорындардың басшылық қызметкерлеріне еңбекақы және сыйақы төлеу кәсіпорынның ағымдағы қаржы жылына арналған қаржы-шаруашылық қызметінің жоспарында (даму жоспары) еңбекақы төлеуге көзделген қаражат есебінен жүргізіледі.
2. Облыстық, облыстық маңызы бар қаланың және аудандық медициналық ұйымдары және кәсіпорындардың басшылық қызметкерлерінің лауазымдық айлықақысының мөлшерлері
5. Облыстық медициналық ұйымдар:
1) облыстық медициналық ұйымдар – жоғары мамандандырылған, стационарлық, стационар алмастырғыш медициналық көмек көрсететін ұйымдар, басымды бағыттарды ескере отырып, медициналық көмек көрсететін ұйымдар:
бірінші басшы 15 базалық лауазымдық айлықақыға дейін, "Денсаулық сақтауды ұйымдастыру" мамандығы бойынша бірінші (жоғарғы) біліктілік санатының болуы;
медициналық істер жөніндегі басшының орынбасары 12 базалық лауазымдық айлықақыға дейін, "Денсаулық сақтауды ұйымдастыру" мамандығы бойынша бірінші (жоғарғы) біліктілік санатының болуы;
медициналық қызметтердің сапасын бақылау жөніндегі басшының орынбасары (ішкі аудит) 10 базалық лауазымдық айлықақыға дейін, мамандығы бойынша бірінші (жоғарғы) біліктілік санатының болуы (еңбек өтілі 10 жылдан кем емес);
бас бухгалтер, экономикалық мәселелер жөніндегі басшының орынбасары (бас экономист) (еңбек өтілі 10 жылдан кем емес) 10 базалық лауазымдық айлықақыға дейін;
бас бухгалтер, экономикалық мәселелер жөніндегі басшының орынбасары (бас экономист) (еңбек өтілі 5 жылдан 10 жылға дейін) 7 базалық лауазымдық айлықақыға дейін;
әкімшілік-шаруашылық істер жөніндегі басшының орынбасары 8 базалық лауазымдық айлықақыға дейін;
2) облыстық медициналық ұйымдар - стационарлық, стационар алмастырғыш, амбулаторлық-емханалық, кеңесші-диагностикалық көмек көрсететін, сонымен қатар салауатты өмір салтын насихаттаумен, қан және оның компоненттерін дайындаумен айналысатын ұйымдар:
бірінші басшы 12 базалық лауазымдық айлықақыға дейін, "Денсаулық сақтауды ұйымдастыру" мамандығы бойынша бірінші (жоғарғы) біліктілік санатының болуы;
медициналық істер жөніндегі басшының орынбасары 9 базалық лауазымдық айлықақыға дейін, "Денсаулық сақтауды ұйымдастыру" мамандығы бойынша бірінші (жоғарғы) біліктілік санатының болуы;
медициналық қызметтердің сапасын бақылау жөніндегі басшының орынбасары (ішкі аудит) 8 базалық лауазымдық айлықақыға дейін, мамандығы бойынша бірінші (жоғарғы) біліктілік санатының болуы (еңбек өтілі 10 жылдан кем емес);
бас бухгалтер, экономикалық мәселелер жөніндегі басшының орынбасары (бас экономист) (еңбек өтілі 10 жылдан кем емес) 8 базалық лауазымдық айлықақыға дейін;

2. Основные понятия:
1) должностной оклад - фиксированный размер оплаты труда работника за выполнение нормы труда (трудовых обязанностей) определенной сложности (квалификации) за единицу времени;
2) оплата труда - система отношений, связанных с обеспечением обязательной выплаты работнику вознаграждения за его труд в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан, а также соглашениями, трудовым, коллективным договорами и актами работодателя.
3. К руководящим работникам предприятий относятся:
первый руководитель;
заместитель руководителя по медицинской части;
заместитель руководителя по экономической работе (главный экономист);
заместитель руководителя по контролю качества медицинских услуг;
заместитель руководителя по административно-хозяйственной части;
главный бухгалтер.
4. Оплата труда и премирование руководящих работников предприятий производится за счет средств, предусмотренных на оплату труда в плане финансово-хозяйственной деятельности (план развития) предприятия на текущий финансовый год.
2. Медицинские организации области, города областного значения и района и размеры должностных окладов руководящих работников предприятий
5. Областные медицинские организации:
1) областные медицинские организации – организации, оказывающие высокоспециализированную, стационарную, стационарозамещающую медицинскую помощь, организации, оказывающие медицинскую помощь с учетом приоритетных направлений:
первый руководитель до 15 базовых должностных окладов, наличие первой (высшей) квалификационной категории по специальности "Организация здравоохранения";
заместитель руководителя по медицинской части до 12 базовых должностных окладов, наличие первой (высшей) квалификационной категории по специальности "Организация здравоохранения";
заместитель руководителя по контролю качества медицинских услуг (внутренний аудит) до 10 базовых должностных окладов, наличие первой (высшей) квалификационной категории по специальности (стаж не менее 10 лет);
главный бухгалтер, заместитель руководителя по экономической работе (главный экономист) (стаж не менее 10 лет) до 10 базовых должностных окладов;
главный бухгалтер, заместитель руководителя по экономической работе (главный экономист) (стаж с 5 до 10 лет) до 7 базовых должностных окладов;
заместитель руководителя по административно-хозяйственной части до 8 базовых должностных окладов;
2) областные медицинские организации - организации, оказывающие стационарную, стационарозамещающую помощь, амбулаторно-поликлиническую, консультативно-диагностическую помощь, а также занимающиеся пропагандой здорового образа жизни, заготовкой крови и ее компонентов:
первый руководитель до 12 базовых должностных окладов, наличие первой (высшей) квалификационной категории по специальности "Организация здравоохранения";
заместитель руководителя по медицинской части до 9 базовых должностных окладов, наличие первой (высшей) квалификационной категории по специальности "Организация здравоохранения";
заместитель руководителя по контролю качества медицинских услуг (внутренний аудит) до 8 базовых должностных окладов, наличие первой (высшей) квалификационной категории по специальности (стаж не менее 10 лет);
главный бухгалтер, заместитель руководителя по экономической работе (главный экономист) (стаж не менее 10 лет) до 8 базовых должностных окладов;

бас бухгалтер, экономикалық мәселелер жөніндегі басшының орынбасары (бас экономист) (еңбек өтілі 5 жылдан 10 жылға дейін) 7 базалық лауазымдық айлықақыға дейін;
әкімшілік-шаруашылық істер жөніндегі басшының орынбасары 7 базалық лауазымдық айлықақыға дейін.
6. Облыстық маңызы бар қалалық медициналық ұйымдар:
қалалық медициналық ұйымдар - стационар алмастырғыш, амбулаторлық-емханалық, алғашқы медициналық-санитариялық, жедел медициналық көмек көрсететін ұйымдар:
бірінші басшы 12 базалық лауазымдық айлықақыға дейін, "Денсаулық сақтауды ұйымдастыру" мамандығы бойынша бірінші (жоғарғы) біліктілік санатының болуы;
медициналық істер жөніндегі басшының орынбасары 9 базалық лауазымдық айлықақыға дейін, "Денсаулық сақтауды ұйымдастыру" мамандығы бойынша бірінші (жоғарғы) біліктілік санатының болуы;
медициналық қызметтердің сапасын бақылау жөніндегі басшының орынбасары (ішкі аудит) 8 базалық лауазымдық айлықақыға дейін, мамандығы бойынша бірінші (жоғарғы) біліктілік санатының болуы (еңбек өтілі 10 жылдан кем емес);
бас бухгалтер, экономикалық мәселелер жөніндегі басшының орынбасары (бас экономист) (еңбек өтілі 10 жылдан кем емес) 8 базалық лауазымдық айлықақыға дейін;
бас бухгалтер, экономикалық мәселелер жөніндегі басшының орынбасары (бас экономист) (еңбек өтілі 5 жылдан 10 жылға дейін) 7 базалық лауазымдық айлықақыға дейін;
әкімшілік-шаруашылық істер жөніндегі басшының орынбасары 7 базалық лауазымдық айлықақыға дейін.
7. Аудандық медициналық ұйымдар:
аудандық медициналық ұйымдар - стационарлық, стационар алмастырғыш, реабилитациялық және сауықтыру медициналық, амбулаторлық-емханалық және алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін ұйымдар:
бірінші басшы 9 базалық лауазымдық айлықақыға дейін, "Денсаулық сақтауды ұйымдастыру" мамандығы бойынша бірінші (жоғарғы) біліктілік санатының болуы;
медициналық істер жөніндегі басшының орынбасары 8 базалық лауазымдық айлықақыға дейін, "Денсаулық сақтауды ұйымдастыру" мамандығы бойынша бірінші (жоғарғы) біліктілік санатының болуы;
медициналық қызметтердің сапасын бақылау жөніндегі басшының орынбасары (ішкі аудит) 7 базалық лауазымдық айлықақыға дейін, мамандығы бойынша бірінші (жоғарғы) біліктілік санатының болуы (еңбек өтілі 7 жылдан кем емес);
бас бухгалтер, экономикалық мәселелер жөніндегі басшының орынбасары (бас экономист) (еңбек өтілі 10 жылдан кем емес) 7 базалық лауазымдық айлықақыға дейін;
бас бухгалтер, экономикалық мәселелер жөніндегі басшының орынбасары (бас экономист) (еңбек өтілі 5 жылдан 10 жылға дейін) 6 базалық лауазымдық айлықақыға дейін;
әкімшілік-шаруашылық істер жөніндегі басшының орынбасары 6 базалық лауазымдық айлықақыға дейін.

главный бухгалтер, заместитель руководителя по экономической работе (главный экономист) (стаж с 5 до 10 лет) до 7 базовых должностных окладов;
заместитель руководителя по административно-хозяйственной части до 7 базовых должностных окладов.
6. Медицинские организации города областного значения:
городские медицинские организации - организации, оказывающие стационарозамещающую помощь, амбулаторно-поликлиническую, первичную медико-санитарную, скорую медицинскую помощь:
первый руководитель до 12 базовых должностных окладов, наличие первой (высшей) квалификационной категории по специальности "Организация здравоохранения";
заместитель руководителя по медицинской части до 9 базовых должностных окладов, наличие первой (высшей) квалификационной категории по специальности "Организация здравоохранения";
заместитель руководителя по контролю качества медицинских услуг (внутренний аудит) до 8 базовых должностных окладов, наличие первой (высшей) квалификационной категории по специальности (стаж не менее 10 лет);
главный бухгалтер, заместитель руководителя по экономической работе (главный экономист) (стаж не менее 10 лет) до 8 базовых должностных окладов;
главный бухгалтер, заместитель руководителя по экономической работе (главный экономист) (стаж с 5 до 10 лет) до 7 базовых должностных окладов;
заместитель руководителя по административно-хозяйственной части до 7 базовых должностных окладов.
7. Районные медицинские организации:
районные медицинские организации - организации, оказывающие стационарную, стационарозамещающую помощь, реабилитационная и восстановительная, амбулаторно-поликлиническую и первичную медико-санитарную помощь:
первый руководитель до 9 базовых должностных окладов, наличие первой (высшей) квалификационной категории по специальности "Организация здравоохранения";
заместитель руководителя по медицинской части до 8 базовых должностных окладов, наличие первой (высшей) квалификационной категории по специальности "Организация здравоохранения";
заместитель руководителя заместитель руководителя по контролю качества медицинских услуг (внутренний аудит) до 7 базовых должностных окладов, наличие первой (высшей) квалификационной категории по специальности (стаж не менее 7 лет);
главный бухгалтер, заместитель руководителя по экономической работе (главный экономист) (стаж не менее 10 лет) до 7 базовых должностных окладов;
главный бухгалтер, заместитель руководителя по экономической работе (главный экономист) (стаж с 5 до 10 лет) до 6 базовых должностных окладов;
заместитель руководителя по административно-хозяйственной части до 6 базовых должностных окладов.

8. Кәсіпорындардың басшылық қызметкерлерінің лауазымдық айлықақысының көлемі атқарылатын жұмыстың күрделігін, қызметтің ерекшелігі мен ауқымдылығын және онымен байланысты қауіптерді, еңбек ерекшелігін, облыстың әлеуметтік-экономикалық дамуындағы кәсіпорынның рөлі мен орнын есепке ала отырып, сараланып анықталады.
Лауазымдық айлықақы мөлшерін анықтаған кезде, ауыр (ерекше ауыр) қол еңбегі және зиянды (ерекше зиянды) және қауіпті (ерекше қауіпті) еңбек жағдайындағы жұмыс істейтін қызметкерлерге төленетін үстеме ақыларды ескермегенде, нормативтік-құқықтық актілермен бекітілген барлық үстеме ақылар мен үстемелер ескерілді.
9. Лауазымдарды қоса атқарғаны үшін (қызмет көрсету көлемінің ұлғаюы) үстеме ақыларды қоспағанда негізгі лауазымы бойынша жұмыс уақыты шеңберінде мамандығы сәйкес келетін маманның лауазымдық айлықақысынан 50 % мөлшеріне дейін үстеме ақы төлеуге рұқсат етіледі.
10. Кәсіпорындардың басшылық қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын түзету олардың жұмыс нәтижелерін бағалау бойынша Батыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасымен жасақталған индикаторларға сәйкес тұрақты жұмыс жасайтын комиссиямен тоқсан сайын анықталады.
Кәсіпорындардың басшылық қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын түзету Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 126-бабының 4-тармағына сәйкес белгіленеді.
11. Кәсіпорындардың басшылық қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеу еңбекақы қоры шегінде жүзеге асырылады.
3. Жұмыс қорытындысы бойынша сыйақы және басқа ынталандыру сипатындағы төлемдер (сыйлықақы, сараланған үстеме ақы)
12. Кәсіпорындардың басшылық қызметкерлерінің жұмыстың тиімділігін және сапасын арттыруға деген материалдық мүдделілігін күшейту үшін кәсіпорынның қаржы-шаруашылық қызметінің (даму жоспары) нәтижелері бойынша сыйақы және басқа ынталандыру сипатындағы төлемдер (сыйлықақы, сараланған үстеме ақы) төлеу жүргізіледі.
13. Кәсіпорындардың басшылық қызметкерлеріне жұмыс қорытындысы бойынша сыйақы және басқа ынталандыру сипатындағы төлемдер (сыйлықақы, сараланған үстеме ақы) төлеудің міндетті шарты қаржылық тәртіпті, лицензиялық талаптарды сақтау, кәсіпорынның жарғылық қызметін сапалы орындау, қолданыстағы нормативтік құжаттарды ескере отырып, лауазымдық міндеттерін сапалы атқару болып табылады.
14. Кәсіпорындардың басшылық қызметкерлеріне жұмыс қорытындысы бойынша сыйақы және басқа ынталандыру сипатындағы төлемдер (сыйлықақы, сараланған үстеме ақы) төлеу көлемі Батыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасымен анықталады және біржолғы берілген кезде екі айлық лауазымдық айлықақы мөлшерінен аспауы тиіс.

8. Размер должностного оклада руководящих работников предприятий определяется дифференцированно с учетом сложности выполняемой работы, особенности и масштаба деятельности и связанных с ней рисков, специфики труда, роли и места предприятия в социально-экономическом развитии области.
При определении размера должностных окладов учтены все доплаты и надбавки, установленные нормативными правовыми актами, за исключением доплат работникам, занятым на тяжелых (особо тяжелых) физических работах и работах с вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда.
9. Разрешается доплата за совмещение должностей (расширение зоны обслуживания) в размере до 50% от должностного оклада специалиста соответствующей специальности в пределах рабочего времени по основной должности без учета доплат.
10. Корректировка должностных окладов руководящих работников предприятий по результатам оценки их деятельности в организации определяется постоянно действующей комиссией ежеквартально согласно разработанных управлением здравоохранения Западно-Казахстанской области индикаторов.
Корректировка должностных окладов руководящих работников предприятий устанавливается в соответствии пунктом 4 статьи 126 Трудового кодекса Республики Казахстан.
11.Оплата труда руководящих работников предприятий, осуществляется в пределах фонда заработной платы.
3. Выплаты вознаграждения и иных выплат стимулирующего характера (премия, дифференцированная доплата) по итогам работы
12. Для усиления материальной заинтересованности руководящих работников предприятий в повышении эффективности и качества работы производится выплата вознаграждения и иные выплаты стимулирующего характера (премия, дифференцированная доплата) по результатам финансово-хозяйственной деятельности (плана развития) предприятия.
13. Обязательными условиями для выплаты вознаграждения и иных выплат стимулирующего характера (премия, дифференцированная доплата) по итогам работы руководящим работникам предприятия являются соблюдение финансовой дисциплины, лицензионных требований, качественное выполнение уставной деятельности предприятия, качественное выполнение должностных обязанностей, с учетом действующих нормативных документов.
14. Размеры вознаграждений и иных выплат стимулирующего характера (премия, дифференцированная доплата) по итогам работы руководящим работникам предприятия определяется управлением здравоохранения Западно-Казахстанской области и не может быть более двух месячных размеров должностного оклада единовременно.

15. Басшылық қызметкерге жұмыс қорытындысы бойынша сыйақыны және басқа ынталандыру сипатындағы төлемдері (сыйлықақы, сараланған үстеме ақы) одан алынбаған тәртіптік жаза болған жағдайда жүргізілмейді.
4.Материалдық көмек көрсету
16. Кәсіпорындардың басшылық қызметкерлеріне тиісті қаражат болған жағдайда материалдық көмек көрсету (бір айлық лауазымдық айлықақыдан артық емес) келесі жағдайларда жүзеге асырылады:
1) некеге отырғанда;
2) баласы дүниеге келгенде, бала асырап алғанда;
3) қосымша қаржылық шығынды талап ететін емделуде (шипажайлық емделуден басқа, ұзақтығы 2 айдан астам стационарлық немесе амбулаторлық емдеу);
4) кәсіпорынның басшылық қызметкеріне оған қатысты құқыққа қайшы әрекет жасаудың (тонау, ұрлау және тағы басқа), сондай-ақ табиғи апаттар (өрт, су тасқыны, жер сілкінісі және тағы басқа) салдарынан жеке мүліктік залал келтірілгенде;
5) оның отбасы мүшелері, жақын туысқандары қайтыс болғанда (ата-анасы, зайыбы, балалары, асырап алушылары, асырап алған балалары, туған және жақын ағалары мен әпкелері).
17. Кәсіпорынның басшылық қызметкері қайтыс болған жағдайда оның отбасы мүшелеріне екі айлық лауазымдық айлықақы көлемінде біржолғы жәрдемақы төленеді.
18. Басшылық қызметкерге жыл сайынғы еңбек демалысы берілген кезде бір айлық лауазымдық айлықақы көлемінде сауықтыруға арналған жәрдемақы төленеді.

15. Вознаграждения и иные выплаты стимулирующего характера (премия, дифференцированная доплата) по итогам работы руководящему работнику предприятия не производится при наличии не снятого дисциплинарного взыскания.
4. Оказание материальной помощи
16. Оказание материальной помощи руководящим работникам предприятий, при условии наличия соответствующих средств (но не более одного должностного оклада), осуществляется в случаях:
1) вступления в брак;
2) рождения ребенка, усыновления или удочерения детей;
3) лечения, требующего дополнительных финансовых затрат (стационарное или амбулаторное лечение продолжительностью более 2 месяцев, кроме санаторного);
4) причинении личного имущественного вреда руководящему работнику предприятия вследствие совершения в отношении его противоправных действий (разбой, кража и другие), а также стихийных бедствий (пожар, наводнение, землетрясение и другие);
5) смерти членов его семьи, близких родственников (родителей, супругов, детей, усыновителей, усыновленных, полнородных и неполнородных братьев и сестер).
17. В случае смерти руководящего работника предприятия членам его семьи выплачивается единовременное пособие в размере двух должностных окладов.
18. Руководящему работнику предприятий при предоставлении ежегодного оплачиваемого трудового отпуска выплачивается пособие на оздоровление к трудовому отпуску в размере одного должностного оклада.