"Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 24 тамыздағы № 230 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 қыркүйекте № 4054 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 75 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 20.04.2020 № 75 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. 2014 жылғы 28 қазандағы № 272 "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3692 тіркелген, 2014 жылғы 20 желтоқсандағы "Орал өңірі" және "Приуралье" газеттерінде жарияланған) Батыс Қазақстан облысы әкімдігі қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. "Батыс Қазақстан облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Қ. М. Ирменов) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары Б. М. Мәкенге жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Ноғаев
2015 жылғы 24 тамыздағы №230
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 16.06.2017 № 181 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения"
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 24 августа 2015 года № 230. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 23 сентября 2015 года № 4054. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 20 апреля 2020 года № 75
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 20.04.2020 № 75 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения".
2. Признать утратившим силу постановление акимата Западно-Казахстанской области от 28 октября 2014 года № 272 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3692, опубликованное 20 декабря 2014 года в газетах "Орал өңірі" и "Приуралье").
3. Государственному учреждению "Управление здравоохранения Западно-Казахстанской области" (К. М. Ирменов) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальноеопубликование винформационно-правовой системе "Әділет" ив средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима Западно-Казахстанской области Макен Б. М.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области Н. Ногаев
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 24 августа 2015 года №230
Регламент государственной услуги
"Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Западно-Казахстанской области от 16.06.2017 № 181 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения" (далее – государственная услуга).

Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Батыс Қазақстан Жоғары медициналық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі №297 "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде 2015 жылы 11 маусымда №11303 тiркелдi) бұйрығымен бекітілген "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – "Медицина және фармацевтика кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау қағидаларын, сондай-ақ қосымша медициналық және фармацевтикалық білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 11 қарашадағы №691 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5904 болып тіркелген) (бұдан әрі – Ережелер) денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттар немесе Стандарттың 10-1 тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
даярлықтан өту кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 30 (отыз) минут ішінде құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркейді, тіркеу өтінішінің көшірмесіне тіркеуден өткен күні мен уақыты көрсетілген белгі қояды;
құжаттар толық көлемде берілген жағдайда құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттар топтамасын қабылдаудан бас тартады.
Нәтиже – құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді немесе қабылдаудан бас тартқаны туралы дәлелді жауап береді;

Государственная услуга оказывается государственным коммунальным казенным предприятием "Западно-Казахстанский Высший медицинский колледж" Управления здравоохранения акимата Западно-Казахстанской области (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2015 года №11303), утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года №297 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения" (далее – Стандарт).
Государственная услуга оказывается бесплатно - физическим лицам (далее – услугополучатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – документы о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 ноября 2009 года №691 "Об утверждении Правил повышения квалификации и переподготовки медицинских и фармацевтических кадров и квалификационных требований к организациям, реализующим программы дополнительного медицинского и фармацевтического образования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №5904) (далее - Правила), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основанию, установленному пунктом 10-1 Стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – пакет документов).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
при прохождении подготовки:
1) работник канцелярии услугодателя принимает, регистрирует пакет документов, ставит отметку о регистрации на копии заявления с указанием даты и времени приема пакета документов, в течение 30 (тридцати) минут:
в случае полноты представленных документов передает пакет документов ответственному исполнителю услугодателя;
в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, работник канцелярии услугодателя отказывает в приеме пакета документов;
Результат - передает пакет документов ответственному исполнителю услугодателя или предоставляет услугополучателю мотивированный ответ об отказе;

2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 13 (он үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар топтамасын қарайды:
ұсынылған құжаттар және (немесе) онда көрсетілген ақпараттар күмәнді екені анықталған жағдайда оны қарауды тоқтату туралы дәлелді жауап береді;
ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда кадрлардың даярлықтан өткені туралы құжатты рәсімдейді.
Нәтиже – кадрлардың даярлықтан өткені туралы құжатты немесе қарауды тоқтату туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) жұмыс күні ішінде кадрлардың даярлықтан өткені туралы құжатқа қол қойып, оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне тіркеуге береді.
Нәтиже - көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне тіркеуге береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін 30 (отыз) минут ішінде тіркейді.
Нәтиже – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға қолма-қол береді.
кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлаудан өткізу кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 30 (отыз) минут ішінде құжаттар топтамасын қабылдайды, тіркейді, тіркеу өтініші көшірмесіне тіркеуден өткен күні мен уақыты көрсетілген белгі қояды:
тапсырылған құжаттар толық болған жағдайда құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттар топтамасын қабылдаудан бас тартады.
Нәтиже – құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына береді немесе көрсетілетін қызметті алушыға бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы Мемлекеттік аттестациялау комиссиясының (біліктілік комиссиясы) немесе көрсетілетін қызметті беруші басшысының шешімі қабылданған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар топтамасын қарайды:
ұсынылған құжаттар және (немесе) онда көрсетілген мәліметтер күмәнді екені анықталған жағдайда, оны қарауды тоқтату туралы дәлелді жауап береді;
ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда Ереженің 12 қосымшасына сәйкес кадрлардың біліктілік арттырғаны және қайта даярлықтан өткені туралы құжатты рәсімдейді.
Нәтиже – кадрлардың біліктілік арттырғаны және қайта даярлықтан өткені туралы құжатты немесе қарауды тоқтату туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді;

2) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает представленный пакет документов в течение 13 (тринадцати) рабочих дней:
в случае установления факта недостоверности представленных документов, и (или) данных (сведений), содержащихся в них, дает мотивированный ответ о прекращении рассмотрения;
в случае установления факта полноты представленных документов оформляет документ о прохождении подготовки кадров.
Результат - передает документ о прохождении подготовки кадров на подписание руководителю услугодателя или мотивированный ответ о прекращении рассмотрения;
3) руководитель услугодателя подписывает документ о прохождении подготовки кадров, передает работнику канцелярии услугодателя на регистрацию, в течение 2 (двух) рабочих дней.
Результат - передает работнику канцелярии услугодателя на регистрацию;
4) работник канцелярии услугодателя регистрирует результат государственной услуги, в течение 30 (тридцати) минут.
Результат - выдает результат государственной услуги услугополучателю нарочно.
при прохождении повышения квалификации и переподготовки кадров:
1) работник канцелярии услугодателя принимает, регистрирует пакет документов, ставит отметку о регистрации на копии заявления с указанием даты и времени приема пакета документов, в течение 30 (тридцати) минут:
в случае полноты представленных документов передает пакет документов ответственному исполнителю услугодателя;
в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, работник канцелярии услугодателя отказывает в приеме пакета документов.
Результат - передает пакет документов ответственному исполнителю услугодателя или предоставляет услугополучателю мотивированный ответ об отказе;
2) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает представленный пакет документов в течение 2 (двух) рабочих дней, со дня принятия решения итоговой Государственной аттестационной комиссии (квалификационной комиссии) или руководителя услугодателя:
в случае установления факта недостоверности представленных документов, и (или) данных (сведений), содержащихся в них, дает мотивированный ответ о прекращении рассмотрения;
в случае установления факта полноты представленных документов оформляет документ о повышении квалификации и переподготовке кадров, согласно приложению 1,2 Правил.
Результат - передает документ о повышении квалификации и переподготовке кадров на подписание руководителю услугодателя или мотивированный ответ о прекращении рассмотрения;

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде кадрлардың біліктілігін арттырғаны және қайта даярлықтан өткені туралы құжатқа қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне тіркеуге береді.
Нәтиже - көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне тіркеуге береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 30 (отыз) минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді.
Нәтиже – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға қолма-қол береді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара рәсімдері (іс-қимылдары) мен өзара әрекеттесуі реттілігінің толық сипаттамасы "Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі – Регламент) 12 қосымшаларына сәйкес бизнес-процестері анықтамалығында көрсетілген. Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы порталда, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі
8. Мемлекеттік қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен көрсетілмейді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның қызметкерінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Денсаулық сақтау саласының
кадрларын даярлықтан өткізу,
біліктілігін
арттыру және қайта даярлау
туралы
құжаттарды беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
"Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу туралы құжаттарды беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің бизнес-процестерінің анықтамалығы
(даярлаудан өткізу кезінде)
"Денсаулық сақтау саласының
кадрларын даярлықтан өткізу,
біліктілігін
арттыру және қайта даярлау
туралы
құжаттарды беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
"Денсаулық сақтау саласы кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлықтан өткені туралы құжаттарды беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызметінің бизнес-процестерінің анықтамалығы
(кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлаудан өткізу кезінде)

3) руководитель услугодателя подписывает документ о повышении квалификации и переподготовке кадров, передает работнику канцелярии услугодателя на регистрацию, в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результат - передает работнику канцелярии услугодателя на регистрацию;
4) работник канцелярии услугодателя регистрирует результат государственной услуги, в течение 30 (тридцати) минут.
Результат - выдает результат государственной услуги услугополучателю нарочно.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
7. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 12 к настоящему регламенту государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения" (далее - регламент). Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на портале, интернет-ресурсе услугодателя.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Государственная услуга через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями не оказывается.
9. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача документов о
прохождении
подготовки, повышении
квалификации и переподготовке
кадров отрасли
здравоохранения"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача документов о прохождении подготовки кадров отрасли здравоохранения" (при прохождении подготовки)
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача документов
о прохождении подготовки,
повышении квалификации и
переподготовке кадров отрасли
здравоохранения"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача документов о прохождении повышения квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения" (при прохождении повышения квалификации и переподготовки кадров)