2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 29-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 желтоқсанда № 4190 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 24 ақпандағы № 9-17 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 24.02.2017 № 9-17 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 123 262 773 мың теңге:
салықтық түсімдер – 30 277 601 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 894 539 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 422 мың теңге;
трансферттер түсімі – 91 089 211 мың теңге;
2) шығындар – 124 984 441 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 269 403 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 6 510 555 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 241 152 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 991 071 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 991 071 мың теңге:
қарыздар түсімі – 6 336 576 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 222 331 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 876 826 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 18.11.2016 № 7-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған облыстық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2015 жылғы 30 қарашадағы Заңына сәйкес және осы шешімнің 4, 5-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19-баптары қатерге және басшылыққа алынсын:
1) 2016 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 50 616 985 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын iске асыруға – 1 228 958 мың теңге;

Об областном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2015 года № 29-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 23 декабря 2015 года № 4190. Утратило силу решением маслихата Западно-Казахстанской области от 24 февраля 2017 года № 9-17
Сноска. Утратило силу решением маслихата Западно-Казахстанской области от 24.02.2017 № 9-17 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы –123 262 773 тысячи тенге:
налоговые поступления – 30 277 601 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 1 894 539 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 422 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 91 089 211 тысяч тенге;
2) затраты – 124 984 441 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 269 403 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 6 510 555 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 241 152 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 991 071 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 991 071 тысяча тенге:
поступление займов – 6 336 576 тысяч тенге;
погашение займов – 3 222 331 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 876 826 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 18.11.2016 № 7-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Поступления в областной бюджет на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" и согласно пунктам 4, 5 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы":
1) учесть в областном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 50 616 985 тысяч тенге:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 1 228 958 тысяч тенге;

техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға – 170 285 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға – 343 863 мың теңге;
дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға – 2 619 718 мың теңге;
аудандық маңызы бар және селоның денсаулық сақтау субъектілерінің халыққа медициналық көмек көрсетуіне және амбулаториялық-емханалық көмекті көрсетуге – 12 088 869 мың теңге;
онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетуге – 1 451 876 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің медициналық ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға – 28 590 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге – 199 872 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге – 15 280 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 17 105 мың теңге;
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 13 781 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 1 062 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын және жарық беретін құрылғылармен жарақтауға – 29 434 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыздандыру нормаларын көбейтуге – 113 547 мың теңге;
жаңалық телехабарлар трансляциялауды сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз етуге – 21 475 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге – 23 405 мың теңге;
кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге – 5 434 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды оқшау жүйелерінен ауыз су беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға – 451 117 мың теңге;
облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 4 338 863 мың теңге;
қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнімдер өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялауға – 24 290 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге – 2 439 327 мың теңге;

увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования – 170 285 тысяч тенге;
увеличение размера стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов – 343 863 тысячи тенге;
закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов – 2 619 718 тысяч тенге;
оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи – 12 088 869 тысяч тенге;
оказание медицинской помощи онкологическим больным – 1 451 876 тысяч тенге;
увеличение размера стипендий обучающимся в медицинских организациях технического и профессионального, после среднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов – 28 590 тысяч тенге;
обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи – 199 872 тысячи тенге;
введение стандартов оказания специальных социальных услуг – 15 280 тысяч тенге;
размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 17 105 тысяч тенге;
размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" – 13 781 тысяча тенге;
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 1 062 тысячи тенге;
обустройство пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 29 434 тысячи тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 113 547 тысяч тенге;
обеспечение сопровождения сурдопереводом транслирование новостных телепередач – 21 475 тысяч тенге;
внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" – 23 405 тысяч тенге;
услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам - 5 434 тысячи тенге;
субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения – 451 117 тысяч тенге;
капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов – 4 338 863 тысячи тенге;
субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки – 24 290 тысяч тенге;
возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях – 2 439 327 тысяч тенге;

агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға – 16 740 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға – 54 650 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға – 133 926 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 14 048 694 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға – 1 025 089 мың теңге;
профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) – 48 901 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 20 274 мың теңге;
елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге – 505 886 мың теңге;
жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға – 36 820 мың теңге;
сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға – 37 503 мың теңге;
жас отбасылар үшін тұрғын үй салуға – 443 985 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 865 000 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 1 075 347 мың теңге;
облыстық бюджеттерге Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына жәрдемдесуге кредит беруге – 488 990 мың теңге;
моноқалаларда, кіші қалаларда және ауылдық елді мекендерде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит берудің сомаларын бөлуге – 152 084 мың теңге;
кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға – 2 013 207 мың теңге;
жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттері бойынша кепілдік беруге – 190 857 мың теңге;
жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беруге – 18 000 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға – 21 246 мың теңге;
кредиттер, сондай-ақ технологиялық жабдықтың және ауыл шаруашылығы техникасының лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға – 888 967 мың теңге;

субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса – 16 740 тысяч тенге;
субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость – 54 650 тысяч тенге;
содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса– 133 926 тысяч тенге;
переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 14 048 694 тысячи тенге;
повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 1 025 089 тысяч тенге;
проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний) – 48 901 тысяча тенге;
содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 20 274 тысячи тенге;
организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов – 505 886 тысяч тенге;
содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю
за использованием и охраной земель – 36 820 тысяч тенге;
содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля – 37 503 тысячи тенге;
строительство жилья для молодых семей – 443 985 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 865 000 тысяч тенге;
реализацию мер социальной поддержки специалистов – 1 075 347 тысяч тенге;
кредитование областных бюджетов на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 488 990 тысяч тенге;
кредитование областных бюджетов на содействие развитию предпринимательства в моногородах, малых городах и сельских населенных пунктах – 152 084 тысячи тенге;
субсидирование процентной ставки по кредитам – 2 013 207 тысяч тенге;
гарантирование по кредитам банков для реализации проектов – 190 857 тысяч тенге;
предоставление грантов на развитие новых производств – 18 000 тысяч тенге;
субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса – 21 246 тысяч тенге;
субсидирование ставок вознаграждения по кредитам, а также лизингу технологического оборудования и сельскохозяйственной техники – 888 967 тысяч тенге;

экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге – 2 425 179 мың теңге;
мынадай мазмұндағы қырық төртінші абзацпен толықтырылсын: "жергілікті бюджеттердің шығындарын өтеуді қамтамасыз етуге – 479 489 тысяч тенге;
2) 2016 жылға арналған облыстық бюджетте Ұлттық Қордан бөлінген нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 6 444 589 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 3 173 158 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға – 287 083 мың теңге;
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылысына – 2 554 348 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде кәсіпкерліктің дамуына жәрдемдесуге кредит беру – 430 000 мың теңге.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 08.04.2016 № 3-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте бюджеттік кредиттердің өтеуін жалпы сомасы 3 241 152 мың теңге, оның ішінде аудандық (қалалық) бюджеттерден сомасы 3 223 239 мың теңге түсімдер қарастырылсын.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 22.07.2016 № 5-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-1. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте 28 071 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді аудандық (қалалық) бюджеттерден облыстық бюджетке қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4-1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 22.07.2016 № 5-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-2. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте 17 793 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған нысаналы (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтарылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4-2 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 22.07.2016 № 5-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-3. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (қалалық) бюджеттерге облыстық бюджет қаражат есебінен бөлінетін нысаналы даму трансферттері және ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 8 451 024 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
5 386 009 мың теңге – ағымдағы нысаналы трансферттер;
3 065 015 мың теңге – нысаналы даму трансферттері.
Аталған сомаларды аудандық (қалалық) бюджеттерге бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-3 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 18.11.2016 № 7-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

обеспечение экономической стабильности – 2 425 179 тысяч тенге;
обеспечение компенсации потерь местных бюджетов – 479 489 тысяч тенге;
2) учесть в областном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 6 444 589 тысяч тенге:
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 3 173 158 тысяч тенге
строительство и реконструкцию объектов образования – 287 083 тысячи тенге;
реконструкция и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 2 554 348 тысяч тенге;
кредитование областных бюджетов на содействие развитию предпринимательства в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 430 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенным решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 08.04.2016 № 3-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
4. Учесть в областном бюджете на 2016 год поступление сумм погашения бюджетных кредитов в общей сумме 3 241 152 тысячи тенге, в том числе из районных (городского) бюджетов на сумму 3 223 239 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 22.07.2016 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
4-1. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов районными (городскими) бюджетами в сумме 28 071 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 4-1 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 22.07.2016 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
4-2. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 17 793 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4-2 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 22.07.2016 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
4-3. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены целевые трансферты на развитие и целевые текущие трансферты районным (городскому) бюджетам, выделяемые за счет средств областного бюджета в общей сумме 8 451 024 тысячи тенге, в том числе:
5 386 009 тысяч тенге – целевые текущие трансферты;
3 065 015 тысяч тенге – целевые трансферты на развитие.
Распределение указанных сумм районным (городскому) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 4-3 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 18.11.2016 № 7-1 (вводится в действие с 01.01.2016).

4-4. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте 1 293 мың теңге сомасындағы нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4-4-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 22.07.2016 № 5-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-5. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте облыстың жергiлiктi атқарушы органның мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыру үшін iшкi нарықта айналысқа жiберу үшiн шығаратын мемлекеттiк бағалы қағаздары шығарылымынан түсетін жалпы сомасы 1 635 807 мың теңге түсімдері қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4-5-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 22.07.2016 № 5-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-6. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте 17 912 мың теңге сомасындағы республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4-6-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 22.07.2016 № 5-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2016 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық (қалалық) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Бөрлі – 23,5%; Орал қаласы–61%; Ақжайық, Бөкейордасы, Жаңақала, Жәнібек, Зеленов, Казталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау – 100%;
2) әлеуметтік салық аудандық (қалалық) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Бөрлі – 23,5%; Орал қаласы – 61%; Ақжайық, Бөкейордасы, Жаңақала, Жәнібек, Зеленов, Казталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау – 100%.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. Облыстық бюджеттен 2016 жылы төменгі бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 23 874 191мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Ақжайық ауданы – 3 187 169 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы – 1 708 586 мың теңге;
Жаңақала ауданы – 1 682 699 мың теңге;
Жәнібек ауданы – 1 592 523 мың теңге;
Зеленов ауданы – 2 868 000 мың теңге;

4-4. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрен возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов в сумме 1 293 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-4  в соответствии с решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 22.07.2016 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
4-5. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрены поступления от выпуска государственных ценных бумаг, выпускаемых местным исполнительным органом области для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства жилья в рамках реализации государственных и правительственных программ в общей сумме 1 635 807 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-5  в соответствии с решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 22.07.2016 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
4-6. Учесть, что в областном бюджете на 2016 год предусмотрен возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета в сумме 17 912 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-6  в соответствии с решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 22.07.2016 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
5. Установить на 2016 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районные (городские) бюджеты, в следующих процентах:
Бурлинский – 23,5%; город Уральск – 61%; Акжаикский, Бокейординский, Жангалинский, Жанибекский, Зеленовский, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский – 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районные (городские) бюджеты, в следующих процентах:
Бурлинский – 23,5%; город Уральск – 61%; Акжаикский, Бокейординский, Жангалинский, Жанибекский, Зеленовский, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский – 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Установить на 2016 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в нижестоящие бюджеты, в общей сумме 23 874 191 тысяча тенге, в том числе:
Акжаикский район – 3 187 169 тысяч тенге;
Бокейординский район – 1 708 586 тысяч тенге;
Жангалинский район – 1 682 699 тысяч тенге;
Жанибекский район – 1 592 523 тысячи тенге;
Зеленовский район – 2 868 000 тысяч тенге;

Казталов ауданы – 2 559 657 мың теңге;
Қаратөбе ауданы – 1 862 928 мың теңге;
Сырым ауданы – 2 108 544 мың теңге;
Тасқала ауданы – 1 563 853 мың теңге;
Теректі ауданы – 3 155 611 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы – 1 584 621 мың теңге.
8. 2016 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеуге сомасы 3 204 419 мың теңге қарастырылсын.
9. 2016 жылға арналған облыстық бюджетке төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
10. 2016 жылға арналған облыстың жергілікті атқарушы органдарының резерві 133 415 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 18.11.2016 № 7-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).

Казталовский район – 2 559 657 тысяч тенге;
Каратобинский район – 1 862 928 тысяч тенге;
Сырымский район – 2 108 544 тысячи тенге;
Таскалинский район – 1 563 853 тысячи тенге;
Теректинский район – 3 155 611 тысяч тенге;
Чингирлауский район – 1 584 621 тысяча тенге.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2016 год погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет в сумме 3 204 419 тысяч тенге.
9. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в областной бюджет на 2016 год не предусматриваются.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2016 год в размере 133 415 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 18.11.2016 № 7-1 (вводится в действие с 01.01.2016).

11. Облыстың жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2016 жылдың 31 желтоқсанына 18 233 429мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
12. 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

11. На 31 декабря 2016 года лимит долга местного исполнительного органа области составляет 18 233 429 тысяч тенге.
12. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2016 года.

13. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4, 5-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
14. Облыстық мәслихат аппаратының басшысы (А. Сұлтанов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

13. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год, согласно приложениям 4, 5.
14. Руководителю аппарата областного маслихата (Султанов А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.

120 120
2
Халықтың денсаулығын қорғау
1 952 193
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
937 430
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
711 755
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
135 910
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
89 765
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 014 763
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 014 763
3
Мамандандырылған медициналық көмек
8 006 270
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
8 006 270
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
3 831 339
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
335 597
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
265 858
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
97 406
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
167 422
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
627 034
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
872 066
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
42 662
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
1 766 886
4
Емханалар
14 933 172
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
14 933 172
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
1 246 318
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
199 872
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
12 870 854
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
616 128
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
794 481
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
794 481
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация

120 120
2
Охрана здоровья населения
1 952 193
253
Управление здравоохранения области
937 430
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
711 755
006
Услуги по охране материнства и детства
135 910
007
Пропаганда здорового образа жизни
89 765
271
Управление строительства области
1 014 763
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 014 763
3
Специализированная медицинская помощь
8 006 270
253
Управление здравоохранения области
8 006 270
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
3 831 339
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
335 597
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
265 858
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
97 406
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
167 422
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
627 034
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
872 066
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
42 662
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1 766 886
4
Поликлиники
14 933 172
253
Управление здравоохранения области
14 933 172
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
1 246 318
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
199 872
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
12 870 854
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
616 128
5
Другие виды медицинской помощи
794 481
253
Управление здравоохранения области
794 481
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села

766 242
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
28 239
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
1 904 010
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 904 010
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
124 216
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
22 545
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
79 412
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
79 326
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
28 321
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 570 190
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 347 390
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 800 646
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 443 024
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
740 069
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
338 007
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
345 759
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
19 189
261
Облыстың білім басқармасы
357 622
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
289 150
037
Әлеуметтік сауықтандыру
68 472
2
Әлеуметтiк көмек
154 348
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
154 348
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
154 348
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
392 396
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
307 907
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98 869
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 242

766 242
029
Областные базы спецмедснабжения
28 239
9
Прочие услуги в области здравоохранения
1 904 010
253
Управление здравоохранения области
1 904 010
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
124 216
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
22 545
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
79 412
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
79 326
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
28 321
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 570 190
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 347 390
1
Социальное обеспечение
1 800 646
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 443 024
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
740 069
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
338 007
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
345 759
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
19 189
261
Управление образования области
357 622
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
289 150
037
Социальная реабилитация
68 472
2
Социальная помощь
154 348
256
Управление координации занятости и социальных программ области
154 348
003
Социальная поддержка инвалидов
154 348
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
392 396
256
Управление координации занятости и социальных программ области
307 907
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
98 869
007
Капитальные расходы государственного органа
7 242

017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер)
15 280
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13 760
044
Жергiлiктi деңгейде көшi-қон iс-шараларын iске асыру
5 552
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
151 204
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
16 000
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
35 792
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
35 792
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
48 697
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 697
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 843 218
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 625 110
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
136 394
047
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
136 394
261
Облыстың білім басқармасы
313 194
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
279 607
064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
33 587
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
248 458
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
248 458
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 894 819
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
965 240
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 929 579
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
28 022
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов оказания специальных социальных услуг
15 280
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13 760
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
5 552
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
151 204
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
16 000
263
Управление внутренней политики области
35 792
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
35 792
270
Управление по инспекции труда области
48 697
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
48 697
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 843 218
1
Жилищное хозяйство
5 625 110
253
Управление здравоохранения области
136 394
047
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
136 394
261
Управление образования области
313 194
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
279 607
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
33 587
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
248 458
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
248 458
271
Управление строительства области
4 894 819
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
965 240
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 929 579
273
Управление культуры, архивов и документации области
28 022
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020

020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
676 245
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
58 523
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
28 605
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
23 209
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
629
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
33 575
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
10 220
049
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
59 680
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 439 327
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 053 309
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
5 369
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
176 999
719
Облыстың ветеринария басқармасы
654 547
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 122
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 693
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
582 732
3
Орман шаруашылығы
503 079
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
503 079
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
501 127
006
Жануарлар дүниесін қорғау
1 952
5
Қоршаған ортаны қорғау
417 366
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
676 245
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
58 523
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
28 605
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
23 209
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
629
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
33 575
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
10 220
049
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
59 680
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 439 327
051
Субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса
0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства
4 053 309
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
5 369
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
176 999
719
Управление ветеринарии области
654 547
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
67 122
003
Капитальные расходы государственного органа
4 693
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
582 732
3
Лесное хозяйство
503 079
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
503 079
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
501 127
006
Охрана животного мира
1 952
5
Охрана окружающей среды
417 366
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

5 706 133
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
1 223 742
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 223 742
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 264
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
196 000
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 307
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
810 563
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
161 608
13
Басқалар
16 071 887
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
2 056 040
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
2 041 064
005
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
18 000
007
Мемлекеттік инвестициялық саясаты іске асыруға "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
500 000
010
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 463 207
011
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
59 857
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
14 976
024
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
14 976
9
Басқалар
14 015 847
257
Облыстың қаржы басқармасы
13 421 509
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резерві
133 415
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
698 800
055
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11 263 477
056
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 325 817
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
8 738
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

5 706 133
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
1 223 742
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 223 742
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
53 264
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
196 000
011
Капитальные расходы государственного органа
2 307
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
810 563
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
161 608
13
Прочие
16 071 887
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
2 056 040
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
2 041 064
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
18 000
007
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму" на реализацию государственной инвестиционной политики
500 000
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
1 463 207
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
59 857
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
14 976
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
14 976
9
Прочие
14 015 847
257
Управление финансов области
13 421 509
012
Резерв местного исполнительного органа области
133 415
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
698 800
055
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
11 263 477
056
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов
1 325 817
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
8 738
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

91 457
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 457
273
Облыстың мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы
50 363
001
Жергілікті деңгейде мәдениет және мұрағат ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 363
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
105 538
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
29 357
005
Жастар саясаты саласында iс-шараларды iске асыру
76 181
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
3 979 139
1
Ауыл шаруашылығы
3 365 502
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
3 338 190
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 244
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
40 343
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
29 431
016
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз ету
12 303
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
531 900
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
77 849
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
31 780
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
17 084
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
357
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
32 653
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
37 741
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 459 505
719
Облыстың ветеринария басқармасы
27 312
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 312
3
Орман шаруашылығы
401 219
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
401 219
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
394 568
006
Жануарлар дүниесін қорғау

91 457
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
91 457
273
Управление культуры, архивов и документации области
50 363
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
50 363
283
Управление по вопросам молодежной политики области
105 538
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
29 357
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
76 181
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
3 979 139
1
Сельское хозяйство
3 365 502
255
Управление сельского хозяйства области
3 338 190
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
67 244
002
Поддержка семеноводства
40 343
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
29 431
016
Обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
12 303
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
531 900
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
77 849
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
31 780
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
17 084
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
357
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
32 653
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
37 741
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства
2 459 505
719
Управление ветеринарии области
27 312
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
27 312
3
Лесное хозяйство
401 219
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
401 219
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
394 568
006
Охрана животного мира

002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь