2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 33-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қаңтарда № 4232 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2017 жылғы 10 наурыздағы № 9-8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 10.03.2017 № 9-8 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ақжайық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 724 747 мың теңге:
салықтық түсімдер – 930 986 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 250 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 399 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 791 112 мың теңге;
2) шығындар – 5 735 454 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 102 016 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 124 129 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 113 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 8 271 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 8 271 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -120 994 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 120 994 мың теңге;
қарыздар түсімі – 124 079 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 113 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –19 028 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 06.12.2016 № 7-1 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2015 жылғы 30 қарашадағы Заңына сәйкес және осы шешімнің 3-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11, 12, 15, 19-баптары басшылыққа және қаперге алынсын.
4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің және "Жұмыспен қамту 2020" жол картасы бағдарламасы шеңберінде, бюджеттік кредиттердің жалпы сомасы 1 253 761 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:

О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 33-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2016 года № 4232. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 марта 2017 года № 9-8
Сноска. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.03.2017 № 9-8 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 724 747 тысяч тенге:
налоговые поступления – 930 986 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 250 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 399 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 791 112 тысяч тенге;
2) затраты – 5 735 454 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 102 016 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 124 129 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 113 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8 271 тысяча тенге:
приобретение финансовых активов – 8 271 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -120 994 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 120 994 тысячи тенге;
поступление займов – 124 079 тысяч тенге;
погашение займов – 22 113 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19 028 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 06.12.2016 № 7-1 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Поступления в районный бюджет на 2016 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" и согласно пункту 3 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 11, 12, 15, 19 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов по программе "Дорожная карта занятости 2020" и кредитов из республиканского и областного бюджетов в общей сумме 1 253 761 тысяча тенге, в том числе:

азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штат санын ұстауға – 1 420 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 4 569 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыздандыру нормаларын көбейтуге – 8 679 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 13 742 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлық ақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 879 454 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге еңбекақысының деңгейін арттыруға – 65 300 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшілерін ұстауға – 6 787 мың теңге;
кадрларды кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға – 872 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 5 778 мың теңге;
жастар практикасына – 8 705 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталығының қызметін қамтамасыз етуге – 18 087 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 124 079 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығына тексеру жүргізу үшін, психологиялық-медициналық және білім беру, консультация беруді қамтамасыз етуге – 14 300 мың теңге;
баланы ұстау (балалар) үшін патронаттық ата-аналарға беруге – 5 748 мың теңге;
білім беру ұйымдарына бейне бақылау жүйесін қондыруға – 9 200 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептер мен колледждерге компьютер сатып алуға – 12 480 мың теңге;
жергілікті бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер – 44 561 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеуге және күтіп ұстауға – 30 000 мың теңге.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2016 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% мөлшерінде есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% мөлшерінде есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. Облыстық бюджеттен 2016 жылы берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы 3 187 169 мың теңге болып белгіленсін.

на содержание штатной численности отдела регистрации актов гражданского состояния – 1 420 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 4 569 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 8 679 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" – 13 742 тысячи тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работникам государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета – 879 454 тысячи тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 65 300 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 6 787 тысяч тенге;
на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров – 872 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 5 778 тысяч тенге;
на молодежную практику – 8 705 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности центра занятости населения –18 087 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 124 079 тысяч тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психологомедико-педагогической консультативной помощи – 14 300 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 5 748 тысяч тенге;
на установку систем видеонаблюдения в организациях образования – 9 200 тысяч тенге;
на приобретение компьютеров для общеобразовательных школ и колледжей – 12 480 тысяч тенге;
на целевые текущие трансферты из местного бюджета – 44 561 тысяча тенге;
на текущий ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения – 30 000 тысяч тенге.
5. Установить на 2016 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Учесть субвенцию, выделенную из областного бюджета на 2016 год в общей сумме 3 187 169 тысяч тенге.

8. 2016 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 15 475 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт, ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне, осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25% көтеру белгіленсін.

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в размере 15 475 тысяч тенге.
9. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2016 года.

10. 2016 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Аудандық мәслихат аппаратының ұйымдастыру бөлімінің басшысы (Т. Горбунова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
11. Руководителю организационного отдела аппарата районного маслихата (Горбунова Т. А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.

1189
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
60278
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
24128
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
32877
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32877
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29528
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2509
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
840
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
71997
1
Тұрғын үй шаруашылығы
43903
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
0
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
4852
024
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде обьектілерді жөндеу
4852
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25895
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
25895
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
0
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
13156
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
13156
091
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде қатысушылар іске асырып жатқан жобалар үшін жабдықтар сатып алу
0
2
Коммуналдық шаруашылық

1189
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
60278
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
24128
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
32877
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32877
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29528
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2509
021
Капитальные расходы государственного органа
840
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
71997
1
Жилищное хозяйство
43903
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
0
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
4852
024
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
4852
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25895
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
25895
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
0
464
Отдел образования района (города областного значения)
0
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
13156
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
13156
091
Приобретение оборудования для проектов, реализуемых участниками в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020
0
2
Коммунальное хозяйство