Тасқала аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-2 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2015 жылғы 7 сәуірдегі № 31-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 20 сәуірде № 3894 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 37-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 11.01.2016 № 37-4 шешімімен (қол қойылған күннен қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тасқала аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-2 "2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3758 тіркелген, 2015 жылғы 23 қаңтардағы "Екпін" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 133 671 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 323 529 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 800 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 806 842 мың теңге;
2) шығындар – 2 163 357 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23 817 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 44 595 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 778 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -53 503 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53 503 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 44 595 мың теңге;
қарыздарды өтеу – -20 778 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 686 мың теңге.";
6-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер – 320 013 мың теңге, соның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, оның ішінде еңбекақы жүйесінің жаңа моделінің деңгейіне сәйкес еңбекақы мөлшерін жеткізуге – 10 865 мың теңге;

О внесении изменений в решение Таскалинского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 29-2 "О районном бюджете на 2015-2017 годы"
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 7 апреля 2015 года № 31-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 20 апреля 2015 года № 3894. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11 января 2016 года № 37-4
Сноска. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.01.2016 № 37-4 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таскалинского районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 29-2 "О районном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3758, опубликованное 23 января 2015 года в газете "Екпін") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 133 671 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 323 529 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 500 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 800 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 806 842 тысячи тенге;
2) затраты – 2 163 357 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 817 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 44 595 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 778 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -53 503 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 53 503 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 44 595 тысяч тенге;
погашение займов – -20 778 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 29 686 тысяч тенге.";
в пункте 6:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) целевые трансферты и бюджетные кредиты – 320 013 тысяч тенге, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, из них на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с новой моделью системы оплаты труда – 10 865 тысяч тенге;

үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 8 994 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 375 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 565 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату – 21 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейту – 2 007 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған біржолғы материалдық көмек көрсету – 7 550 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған біржолғы материалдық көмекті төлегені үшін екінші деңгейдегі банктерге комиссиялық сыйақы – 76 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 103 909 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге төленетін еңбекақы деңгейін арттыруға – 0 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу – 2 824 мың теңге;
табиғи сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін техника сатып алу – 21 624 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру – 66 740 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 0 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер – 44 595 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 3 269 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету – 12 832 мың теңге;
жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау – 5 767 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстау – 28 000 мың теңге;";
аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Тасқала аудандық мәслихаты аппаратының жетекшісі (Т. Ержігітова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 8 994 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 375 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 565 тысяч тенге;
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 21 тысяча тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 2 007 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи к семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войны – 7 550 тысяч тенге;
на комиссионное вознаграждение банкам второго уровня за выплату материальной помощи к семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войны – 76 тысяч тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 103 909 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 0 тысяч тенге;
приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района – 2 824 тысячи тенге;
на приобретение техники для ликвидация чрезвычайных ситуаций природного характера – 21 624 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 66 740 тысяч тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 44 595 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 3 269 тысяч тенге;
обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 12 832 тысячи тенге;
государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях – 5 767 тысяч тенге;
текущий ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения – 28 000 тысяч тенге;";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Таскалинского районного маслихата (Ержигитова Т.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.

9510
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
14 484
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
8 181
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 181
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
78 072
1
Ауыл шаруашылығы
33 456
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
15 277
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
15 277
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
18 179
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 326
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
950
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 563
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 340
6
Жер қатынастары
8 235
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8 235
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 235
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
36 381
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
36 381
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
36 381
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
38 858
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
38 858
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
38 858
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
38 858
12
Көлiк және коммуникация
47759
1
Автомобиль көлiгi
46638
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
11 000
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
11 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 638
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

9 510
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
14 484
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
8 181
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
8 181
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
78 072
1
Сельское хозяйство
33 456
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
15 277
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
15 277
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
18 179
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
14 326
006
Организация санитарного убоя больных животных
950
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 563
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1 340
6
Земельные отношения
8 235
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 235
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 235
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
36 381
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
36 381
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
36 381
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
38 858
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
38 858
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
38 858
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
38 858
12
Транспорт и коммуникации
47 759
1
Автомобильный транспорт
46 638
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11 000
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
11 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 638
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог