Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 41 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 12 ақпанда № 13055 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 18.04.2025 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы Министрiнiң кейбiр бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қазанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсімдерінің жiктемесiнде:
2 "Салықтық емес түсiмдер" санатында:
04 "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" сыныбында:
1 "Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 65-ерекшелiкпен толықтырылсын:
"65 Сот үкімдері бойынша қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін тағайындалған айыппұлдар";
3 "Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер" санатында:
01 "Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату" сыныбында:
1 "Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 07-ерекшелiкпен толықтырылсын:
"07 Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үй-жайларды жекешелендiруден түсетін түсімдер";
4 "Трансферттердің түсімдері" санатында:
01 "Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер" сыныбында:
1 "Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінен трансферттер" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 15-ерекшелiкпен толықтырылсын:
"15 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару";
2 "Аудандық (қалалық) бюджеттерден трансферттер" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 16-ерекшелiкпен толықтырылсын:
"16 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару";
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер" функционалдық тобында:
1 "Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар" функционалдық кіші тобында:
101 "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Мемлекет басшысының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
100 "Мемлекет басшысының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"100 Мемлекет басшысының қызметін қамтамасыз ету";
06 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық тобында:
1 "Әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық кіші тобында:
256 "Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
002 "Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"002 Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету";
012 "Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"012 Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету";
013 "Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"013 Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету";
015 "Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"015 Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету";
355 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
002 "Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"002 Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету";
017 "Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"017 Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету";
020 "Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"020 Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету";
022 "Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"022 Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету";
395 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту, еңбек және әлеуметтік қорғау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
002 "Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"002 Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету";
017 "Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"017 Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету";
020 "Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"020 Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету";
022 "Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"022 Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету";
9 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
256 "Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 054 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"054 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
451 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 054 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"054 Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 41. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 февраля 2016 года № 13055. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.04.2025 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9756, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 17 октября 2014 года):
в Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан, утвержденную указанным приказом:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 04 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан":
в подклассе 1 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора":
дополнить спецификой 65 следующего содержания:
"65 Штрафы, назначенные за совершение уголовных правонарушений по приговорам судов";
в категории 3 "Поступления от продажи основного капитала":
в классе 01 "Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями":
в подклассе 1 "Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями":
дополнить спецификой 07 следующего содержания:
"07 Поступления от приватизации жилищ из государственного жилищного фонда";
в категории 4 "Поступления трансфертов":
в классе 01 "Трансферты из нижестоящих органов государственного управления":
в подклассе 1 "Трансферты из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы":
дополнить спецификой 15 следующего содержания:
"15 Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в подклассе 2 "Трансферты из районных (городских) бюджетов":
дополнить спецификой 16 следующего содержания:
"16 Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 1 "Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления":
по администратору бюджетных программ 101 "Администрация Президента Республики Казахстан":
по бюджетной программе 001 "Услуги по обеспечению деятельности Главы государства":
по бюджетной подпрограмме 100 "Обеспечение деятельности Главы государства" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 1 "Социальное обеспечение":
по администратору бюджетных программ 256 "Управление координации занятости и социальных программ области":
наименование бюджетной программы 002 "Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа" изложить в следующей редакции:
"002 Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания";
наименование бюджетной программы 012 "Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата" изложить в следующей редакции:
"012 Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания";
наименование бюджетной программы 013 "Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)" изложить в следующей редакции:
"013 Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания";
наименование бюджетной программы 015 "Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)" изложить в следующей редакции:
"015 Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания";
по администратору бюджетных программ 355 "Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы":
наименование бюджетной программы 002 "Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа" изложить в следующей редакции:
"002 Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания";
наименование бюджетной программы 017 "Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата" изложить в следующей редакции:
"017 Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания";
наименование бюджетной программы 020 "Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)" изложить в следующей редакции:
"020 Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания";
наименование бюджетной программы 022 "Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)" изложить в следующей редакции:
"022 Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания";
по администратору бюджетных программ 395 "Управление занятости, труда и социальной защиты города республиканского значения, столицы":
наименование бюджетной программы 002 "Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа" изложить в следующей редакции:
"002 Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания";
наименование бюджетной программы 017 "Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата" изложить в следующей редакции:
"017 Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания";
наименование бюджетной программы 020 "Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)" изложить в следующей редакции:
"020 Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания";
наименование бюджетной программы 022 "Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)" изложить в следующей редакции:
"022 Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":
по администратору бюджетных программ 256 "Управление координации занятости и социальных программ области":
дополнить бюджетной программой 054 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"054 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 451 "Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 054 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"054 Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 033 бюджеттік бағдарламасы бар 399 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"399 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың туризм және сыртқы байланыстар басқармасы
033 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
4 "Туризм" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 001 және 002 бюджеттік бағдарламалары бар 399 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"399 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың туризм және сыртқы байланыстар басқармасы
001 Жергілікті деңгейде туризм және сыртқы байланыстар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
002 Туристік қызметті реттеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 003, 004, 005, 032, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 119, 123 және 124 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"003 Ақпараттық жүйелер құру
004 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
005 Туризм объектілерін дамыту
032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы орган резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
119 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң арнайы резервi есебінен іс-шаралар өткізу
123 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу";
723 "Облыстың кәсіпкерлік, индустриялды-инновациялық даму және туризм басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
021 "Туристік қызметті реттеу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:

дополнить администратором бюджетных программ 399 с бюджетной программой 033 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"399 Управление туризма и внешних связей города республиканского значения, столицы
033 Ремонт объектов в рамках развития городов по Дорожной карте занятости 2020
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 4 "Туризм":
дополнить администратором бюджетных программ 399 с бюджетными программами 001 и 002 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"399 Управление туризма и внешних связей города республиканского значения, столицы
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма и внешних связей
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
002 Регулирование туристской деятельности
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 003, 004, 005, 032, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 119, 123 и 124 следующего содержания:
"003 Создание информационных систем
004 Капитальные расходы государственного органа
005 Развитие объектов туризма
032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
119 Проведение мероприятий за счет специального резерва Правительства Республики Казахстан
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы";
по администратору бюджетных программ 723 "Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и туризма области":
по бюджетной программе 021 "Регулирование туристской деятельности":

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
3 "Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау" функционалдық кіші тобында:
265 "Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
004 "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"004 "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау";
014 "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"014 "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау";
015 "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"015 "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру";
016 "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде бизнесті жүргізуді сервистік қолдау" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"016 "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде бизнесті жүргізуді сервистік қолдау";
019 "Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"019 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер";
266 "Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
005 "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"005 "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау";
010 "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"010 "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау";
011 "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"011 "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру";
012 "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде бизнесті жүргізуді сервистік қолдау" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"012 "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде бизнесті жүргізуді сервистік қолдау";
014 "Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер" бюджеттік бағдарламасының мынадай редакцияда жазылсын:
"014 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер";
051 "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"051 "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту";
271 "Облыстың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
051 "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"051 "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту";
275 "Облыстың кәсіпкерлік басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
005 "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау" бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"005 "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау";
008 "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"008 "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау";

дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 3 "Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции":
по администратору бюджетных программ 265 "Управление предпринимательства и промышленности области":
наименование бюджетной программы 004 "Поддержка частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020" изложить в следующей редакции:
"004 Поддержка частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
наименование бюджетной программы 014 "Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020" изложить в следующей редакции:
"014 Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
наименование бюджетной программы 015 "Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020" изложить в следующей редакции:
"015 Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
наименование бюджетной программы 016 "Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020" изложить в следующей редакции:
"016 Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
наименование бюджетной программы 019 "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020" изложить в следующей редакции:
"019 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на поддержку частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
по администратору бюджетных программ 266 "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области":
наименование бюджетной программы 005 "Поддержка частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020" изложить в следующей редакции:
"005 Поддержка частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
наименование бюджетной программы 010 "Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020" изложить в следующей редакции:
"010 Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
наименование бюджетной программы 011 "Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020" изложить в следующей редакции:
"011 Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
наименование бюджетной программы 012 "Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020" изложить в следующей редакции:
"012 Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
наименование бюджетной программы 014 "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020" изложить в следующей редакции:
"014 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на поддержку частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
наименование бюджетной программы 051 "Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020" изложить в следующей редакции:
"051 Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
по администратору бюджетных программ 271 "Управление строительства области":
наименование бюджетной программы 051 "Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020" изложить в следующей редакции:
"051 Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
по администратору бюджетных программ 275 "Управление предпринимательства области":
наименование бюджетной программы 005 "Поддержка частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020" изложить в следующей редакции:
"005 Поддержка частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
наименование бюджетной программы 008 "Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020" изложить в следующей редакции:
"008 Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";

мынадай мазмұндағы 065 және 096 бюджеттік бағдарламалары бар 399 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"399 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың туризм және сыртқы байланыстар басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096 Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау";
15 "Трансферттер" функционалдық тобында:
1 "Трансферттер" функционалдық кіші тобында:
217 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 100 және 101 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 097 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"097 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан тартылған қаражаттың бір бөлігін қайтару
100 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт түрінде тартылған қаражаттың бір бөлігін қайтару
101 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан тартылған кепілдік берілген трансферттің бір бөлігін қайтару";
257 "Облыстың қаржы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 053 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"053 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару";
299 "Облыстың экономика және қаржы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 053 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"053 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару";
356 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 053 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"053 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару";
452 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 054 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"054 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару";
459 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 054 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"054 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару";
461 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика, қаржы және кәсіпкерлік бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 054 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"054 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару";
бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасында:
1 "Ағымдағы шығындар" санатында:
03 "Ағымдағы трансферттер" сыныбында:
350 "Өзге де ағымдағы трансферттер" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 352 ерекшелікпен толықтырылсын:
"352 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан тартылған қаражаттың бір бөлігін қайтару";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
350 "Өзге де ағымдағы трансферттер" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 352 ерекшелікпен толықтырылсын:
"352 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан тартылған қаражаттың бір бөлігін қайтару";
мынадай мазмұндағы анықтамамен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт түрінде тартылған пайдаланылмаған қаражаттың бір бөлігін қайтару және тартылған кепілдік берілген трансферттің бір бөлігін қайтару. Сондай-ақ осы ерекшелік бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді жоғары тұрған бюджетке сомасын қайтару жүзеге асырылады.";

дополнить администратором бюджетных программ 399 с бюджетными программами 065 и 096 следующего содержания:
"399 Управление туризма и внешних связей города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096 Выполнение государственных концессионных обязательств";
в функциональной группе 15 "Трансферты":
в функциональной подгруппе 1 "Трансферты":
по администратору бюджетных программ 217 "Министерство финансов Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 097 с бюджетными подпрограммами 100 и 101 следующего содержания:
"097 Возврат части средств, привлеченных из Национального фонда Республики Казахстан
100 Возврат части неиспользованных средств, привлеченных из Национального фонда Республики Казахстан в виде целевого трансферта
101 Возврат части привлеченного гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 257 "Управление финансов области":
дополнить бюджетной программой 053 следующего содержания:
"053 Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 299 "Управление экономики и финансов области":
дополнить бюджетной программой 053 следующего содержания:
"053 Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 356 "Управление финансов города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 053 следующего содержания:
"053 Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 452 "Отдел финансов района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 054 следующего содержания:
"054 Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 459 "Отдел экономики и финансов района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 054 следующего содержания:
"054 Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 461 "Отдел экономики, финансов и предпринимательства района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 054 следующего содержания:
"054 Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в экономической классификации расходов бюджета:
в категории 1 "Текущие затраты":
в классе 03 "Текущие трансферты":
в подклассе 350 "Прочие текущие трансферты":
дополнить спецификой 352 следующего содержания:
"352 Возврат части средств, привлеченных из Национального фонда Республики Казахстан";
в Структуру специфик экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденную указанным приказом:
в подклассе 350 "Прочие текущие трансферты":
дополнить спецификой 352 следующего содержания:
"352 Возврат части средств, привлеченных из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить определением следующего содержания:
"Возврат в Национальный фонд Республики Казахстан части неиспользованных средств, привлеченных в виде целевого трансферта и возврат части привлеченного гарантированного трансферта. Также по данной специфике осуществляется возврат в вышестоящий бюджет неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан.";

2) "Бюджет түсімдерін бюджеттер деңгейлері мен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9760 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 15 қазанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджет түсімдерін бюджеттер деңгейлері мен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесінде:
2 "Салықтық емес түсiмдер" санатында:
04 "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" сыныбында:
1 "Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Сот үкімдері бойынша қылмыстық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін тағайындалған айыппұлдар
2
04
1
65
100
";
3 "Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер" санатында:
01 "Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату" сыныбында:
1 "Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үй-жайларды жекешелендiруден түсетін түсімдер
3
01
1
07
100
100
100
";
4 "Трансферттердің түсімдері" санатында:
01 "Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер" сыныбында:
1 "Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінен трансферттер" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
4
01
1
15
100
";
2 "Аудандық (қалалық) бюджеттерден трансферттер" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
4
01
2
16
100
".

2) в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 404 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов и контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9760, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 15 октября 2014 года):
в Таблице распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов и контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 04 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан":
в подклассе 1 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора":
дополнить строкой следующего содержания:
"
Штрафы, назначенные за совершение уголовных правонарушений по приговорам судов
2
04
1
65
100
";
в категории 3 "Поступления от продажи основного капитала":
в классе 01 "Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями":
в подклассе 1 "Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями":
дополнить строкой следующего содержания:
"
Поступления от приватизации жилищ из государственного жилищного фонда
3
01
1
07
100
100
100
";
в категории 4 "Поступления трансфертов":
в классе 01 "Трансферты из нижестоящих органов государственного управления":
в подклассе 1 "Трансферты из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы":
дополнить строкой следующего содержания:
"
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
4
01
1
15
100
";
в подклассе 2 "Трансферты из районных (городских) бюджетов":
дополнить строкой следующего содержания:
"
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
4
01
2
16
100
".

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тiркелген күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы Министрі
Б. Сұлтанов

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов