"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 347 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 29 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 23 ақпанда № 13177 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 16.03.2020 № 51-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз!
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10–бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 347 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11079 тіркелген, 2015 жылғы 19 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы немесе www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзімдері:
Мемлекеттік корпорацияға немесе портал арқылы жүгінген кезде:
лицензия беру 15 (он бес) жұмыс күні ішінде іске асырылады;
лицензияның телнұсқасын беру 5 (бес) жұмыс күні ішінде іске асырылады;
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте қызмет беруші Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады.";

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 апреля 2015 года № 347 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством национальной экономики Республики Казахстан"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 29. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 февраля 2016 года № 13177. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 51-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции РК от 16.03.2020 № 51-НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.03.2016 г.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 апреля 2015 года № 347 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11079, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 19 мая 2015 года) следующие изменения:
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров", утвержденном указанным приказом:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "Е-лицензирование" www.еliсеnse.kz или веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
4. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в Государственную корпорацию или на портал:
выдача лицензии осуществляется в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
выдача дубликата лицензии осуществляется в течение 5 (пяти) рабочих дней;
максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – 15 (пятнадцать) минут;
максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя –
20 (двадцать) минут.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом услугодатель представляет в Государственную корпорацию результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги.";

8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда жұмыстың белгіленген кестесіне сәйкес үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, портал арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
Лицензия алу үшін:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
тұлғаны куәландыратын құжат (тұлғаны идентификациялау үшін қажет);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1- немесе 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1- немесе 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына өтініштің электрондық көшірмесі;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының) көшірмесі, оған қосымшалар және (немесе) толықтырулар (біржолғы лицензия үшін), ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжаттың көшірмесі;
лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға берілген лицензияның көшірмесі немесе егер қызметтің мұндай түрі оған қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымына байланысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға берілген лицензияның болуы туралы мәліметтер (егер бұл Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген болса);
лицензиялық алымның ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат.
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1- немесе 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына электрондық құжат нысанындағы өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1- немесе 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған өтініштің электрондық көшірмесі;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының) электрондық көшірмесі, қосымшалары және (немесе) оған толықтырулар (біржолғы лицензия үшін), ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжаттың электрондық көшірмесі;
лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға берілген лицензияның электрондық көшірмесі немесе егер қызметтің мұндай түрі оған қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымына байланысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға берілген лицензияның болуы туралы мәліметтер (егер бұл Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген болса);
лицензиялық алымның ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Лицензияның телнұсқасын алу үшін (егер алдын берілген лицензия қағаз жүзінде берілген болса):

пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
В Государственной корпорации, государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – прием документов осуществляется круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
Для получения лицензии:
1) в Государственной корпорации:
документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
заявление на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров по форме, согласно приложению 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия заявления на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров по форме, согласно приложению 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности или сведения о наличии лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности (если это предусмотрено законодательством государства-члена Евразийского экономического союза), если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на таможенной территории Евразийского экономического союза;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты лицензионного сбора через ПШЭП.
2) на портал:
заявление в форме электронного документа на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров по форме, согласно приложению 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия заявления на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров по форме, согласно приложению 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – электронная копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
электронная копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности или сведения о наличии лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности (если это предусмотрено законодательством государства-члена Евразийского экономического союза), если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на таможенной территории Евразийского экономического союза;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты лицензионного сбора через ПШЭП.
Для получения дубликата лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме):

1) Мемлекеттік корпорацияға:
көрсетілетін қызметті алушының лицензияны жоғалтудың себептері мен мән-жайлары түсіндірілетін еркін нысандағы жазбаша өтініші;
лицензиялық алымның ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат.
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының лицензияны жоғалтудың себептері мен мән-жайлары көрсетілген электрондық өтініші;
лицензиялық алымның ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Ақпараттық жүйеден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыдан талап етуге жол берілмейді.
Тұлғаны куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, лицензиялық алымның төленгенi туралы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларда) мәліметтерді "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алуші ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Ұсынылған құжаттар көшірмелерінің әрбір парағы көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен расталады, немесе құжаттар көшірмесі тігулі және көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен расталады.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкерлері құжаттардың электрондық көшірмесін шығарып, одан кейін түпнұсқасын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарып береді.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беру жеке куәлік қөрсеткен кезде (немесе оның өкілі сенімхат негізінде) оның қызметкерімен қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы белгіленген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне жүгінбесе Мемлекеттік корпорация оның бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін қызмет берушіге одан әрі сақтау үшін ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушыға, портал арқылы жүгінген жағдайда, "жеке кабинетте" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.".
10-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 1) тармақшасында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.";
3-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

1) в Государственной корпорации:
письменное обращение услугополучателя, в котором разъясняются причины и обстоятельства утраты лицензии, в произвольной форме;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты лицензионного сбора через ПШЭП.
2) на портал:
электронный запрос услугополучателя с указанием причины и обстоятельства утраты лицензии;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты лицензионного сбора через ПШЭП.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), предоставляются услугодателю из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Каждый лист представленных копий документов заверяется подписью и печатью услугополучателя, либо копии документов прошиты и заверены подписью и печатью услугополучателя.
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по доверенности).
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный в ней срок, Государственная корпорация обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личном кабинете" отображается статус о принятии обращения с указанием даты получения результата государственной услуги.";
часть вторую пункта 10 изложить в следующей редакции:
"В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному подпунктом 1) пункта 9 стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 3 к стандарту государственной услуги.";
заголовок раздела 3 изложить в следующей редакции:

"3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорация және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша не мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, "Министрліктер үйі" ғимараты, 7-кіреберіс, 8 (7172) 74-28-09 телефоны, 8 (7172) 74-31-48 факсі көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда немесе электрондық түрде көрсетілетін қызметті алушының басшысының блогында немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша Мемлекеттік корпорацияның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша Мемлекеттік корпорацияның басшысына тікелей жүгіну жолымен жолданады.
Қолма-қол, сол сияқты поштамен түскен шағымды Мемлекеттік корпорацияның қабылдағанын растау оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның – тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.";
4-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 стандарта государственной услуги, либо по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, здание "Дом министерств", подъезд 7, телефон 8 (7172) 74-28-09, факс 8 (7172) 74-31-48.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде на блог руководителя услугополучателя, либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба на действия (бездействие) работника Государственной корпорации направляется по выбору услугополучателя путем обращения непосредственно к руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.con.gov.kz.
Подтверждение принятия жалобы в Государственную корпорацию, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение подписывается услугополучателем.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника услугодателя, Государственной корпорации можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Государственной корпорации подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.";
заголовок раздела 4 изложить в следующей редакции:

"4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар.";
13 және 14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Денсаулығы бұзылатын тұрақты ағза функцияларын бұзатын оның өмірлік іс-әрекеті шектелген Қызмет алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарын қабылдау қажет болған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкерімен тұрғын-жайына шығу Бірыңғай контакт-центр 1414, 8 800 080 7777 арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің: www.economy.gov.kz;
Мемлекеттік корпорацияның: www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.".
көрсетілген стандартқа 3-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы немесе www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзімдері:
1) Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға жүгінген кезде:
лицензия беру 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
лицензияның қайта ресімдеу 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанға дейін белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек күту тәртібімен көрсетіледі, "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электронды кезекті броньдауға болады;

"4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию.";
пункты 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"13. Услугополучателям имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорацией с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт- центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя: www.economy.gov.kz;
Государственной корпорации: www.con.gov.kz.";
приложение 3 к указанному стандарту, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу:
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж", утвержденном указанным приказом:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz или веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
4. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении в Государственную корпорацию или на портал:
выдача лицензии в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
переоформление лицензии в течение 3 (трех) рабочих дней;
выдача дубликата лицензии в течение 2 (двух) рабочих дней;
максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – 15 (пятнадцать) минут;
максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя –
20 (двадцать) минут.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом услугодатель представляет в Государственную корпорацию результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва.
В Государственной корпорации государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства";

2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметтерді алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
лицензияны алу үшін:
жеке басты куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін қажет);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжат;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген биржалық дилерлер қызметіне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
жеке басты куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін қажет);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжат;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттар.
Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін қағаз түрінде берілген болса, жоғалған, бүлінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының оларды электрондық форматқа ауыстыру мүмкіндігі бар:
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ЭЦҚ-сымен куәландырылған еркін нысандағы өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жагдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжат.
2) порталға:
лицензияны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын төлем құжатының электрондық көшiрмесi не егер төлем ЭҮТШ арқылы жүргізілсе, лицензиялық алымның төленгені туралы мәліметтер;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген биржалық дилерлер қызметіне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы электрондық мәліметтер нысаны.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын төлем құжатының электрондық көшiрмесi не егер төлем ЭҮТШ арқылы жүргізілсе, лицензиялық алымның төленгені туралы мәліметтер;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың электрондық көшірмелері;
Лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін қағаз түрінде берілген болса, жоғалған, бүлінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының оларды электрондық форматқа ауыстыру мүмкіндігі бар:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын төлем құжатының электрондық көшiрмесi.
Ақпараттық жүйеден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыдан талап етуге жол берілмейді.
Тұлғаны куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, лицензиялық алымның төленгенi туралы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларда) мәліметтерді "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Ұсынылған құжаттар көшірмелерінің әрбір парағы көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен расталады, немесе құжаттар көшірмесі тігулі және көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен расталады.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкерлері құжаттардың электрондық көшірмесін шығарып, одан кейін түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарып береді.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беру жеке куәлік қөрсеткен кезде (немесе оның өкілі сенімхат негізінде) оның қызметкерімен қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы белгіленген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне жүгінбесе, Мемлекеттік корпорация оның бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушыға, портал арқылы жүгінген жағдайда, "жеке кабинетте" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.";
10-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

2) портала – прием документов осуществляется круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в Государственную корпорацию:
для получения лицензии:
документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям к деятельности биржевых дилеров, указанная в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Для переоформления лицензии:
документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
заявление по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
документы, содержащие информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
Для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии если они были выданы в бумажной форме, в случаях утери, порчи лицензии услугополучатель имеет возможность перевести их в электронный формат:
заявление в произвольной форме, удостоверенного ЭЦП работника Государственной корпорации;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
2) на портал:
для получения лицензии:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия платежного документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, либо сведения об оплате лицензионного сбора, если оплата произведена через ПШЭП;
электронная форма сведений о соответствии квалификационным требованиям к деятельности биржевых дилеров, указанная в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Для переоформления лицензии:
заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия платежного документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, либо сведения об оплате лицензионного сбора, если оплата произведена через ПШЭП;
электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
Для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии если они были выданы в бумажной форме, в случаях утери, порчи лицензии услугополучатель имеет возможность перевести их в электронный формат:
запрос удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия платежного документа, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), предоставляются услугодателю из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Каждый лист представленных копий документов заверяется подписью и печатью услугополучателя, либо копии документов прошиты и заверены подписью и печатью услугополучателя.
При приеме документов работники Государственной корпорации воспроизводят электронные копии документов, после чего возвращают оригиналы услугополучателю.
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по доверенности).
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный в ней срок, Государственная корпорация обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личном кабинете" отображается статус о принятии заявления с указанием даты получения результата государственной услуги.";
часть вторую пункта 10 изложить в следующей редакции:

"Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 1) тармақшасында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.";
3-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорация және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша не мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, "Министрліктер үйі" ғимараты, 7-кіреберіс, 8 (7172) 74-28-09 телефоны, 8 (7172) 74-31-48 факсі көрсетілетін қызмет беруші басшысының атына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда немесе электрондық түрде көрсетілетін қызметті алушының басшысының блогында немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша Мемлекеттік корпорацияның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша Мемлекеттік корпорацияның басшысына тікелей жүгіну жолымен жолданады.
Қолма-қол, сол сияқты поштамен түскен шағымды Мемлекеттік корпорацияның қабылдағанын растау оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Заңды тұлғаның шағымында – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.";
4-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному подпунктом 1) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.";
заголовок раздела 3 изложить в следующей редакции:
"3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) должностных лиц: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 стандарта государственной услуги, либо по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, здание "Дом министерств", подъезд 7, телефон 8 (7172) 74-28-09, факс 8 (7172) 74-31-48.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде на блог руководителя услугополучателя, либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба на действия (бездействие) работника Государственной корпорации направляется по выбору услугополучателя путем обращения непосредственно к руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.con.gov.kz.
Подтверждение принятия жалобы в Государственную корпорацию, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
В жалобе юридического лица указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение подписывается услугополучателем.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника услугодателя, Государственной корпорации можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес Министерства, услугодателя, Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.";
заголовок раздела 4 изложить в следующей редакции:

"13. Денсаулығы бұзылатын тұрақты ағза функцияларын бұзатын оның өмірлік іс-әрекеті шектелген Қызмет алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарын қабылдау қажет болған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкерімен тұрғын-жайына шығу Бірыңғай контакт-центр 1414, 8 800 080 7777 арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің: www.economy.gov.kz;
Мемлекеттік корпорацияның: www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.";
көрсетілген стандартқа 4-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Сауда қызметін реттеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен мыналарды:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға оның көшірмелерін баспа және электронды түрде жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
______________ Ж. Қасымбек
2016 жылғы 27 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 1–қосымша
"Жекелеген тауар түрлерінің
импортына және (немесе)
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
________________________________
(Т.А.Ә не көрсетілетін
қызметті алушының атауы)
________________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № __ бөлімі (мекенжайын көрсету керек) мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсету керек) құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:

"13. Услугополучателям имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорацией с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт- центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя: www.economy.gov.kz;
Государственной корпорации: www.con.gov.kz.";
приложение 4 к указанному стандарту, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту регулирования торговой деятельности Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 марта 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
И.о. министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
______________Ж. Касымбек
27 января 2016 год
Приложение 1
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 26 января 2016 года № 29
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на импорт и (или)
экспорт отдельных видов товаров"
Форма
____________________________
(Ф.И.О. либо наименование
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № __
филиала некоммерческого акционерного общества Государственной
корпорации "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в
приеме документов на оказание государственной услуги (указать
наименование государственной услуги в соответствии со стандартом
государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
_______________________________________________ ______________
(Т.А.Ә (Мемлекеттік корпорация қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә _____________
Телефоны: ____________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә / қолы ____________
20__ жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 2–қосымша
"Тауар биржалары саласында
дилерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 4-қосымша
Нысан
________________________________
(Т.А.Ә не көрсетілетін
қызметті алушының атауы)
________________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № __ бөлімі (мекенжайын көрсету керек) мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсету керек) құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
________________________________________________ ____________
(Т.А.Ә (Мемлекеттік корпорация қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә _____________
Телефоны: ____________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә / қолы ____________
20__ жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 26 қаңтардағы
№ 29 бұйрығына 3–қосымша
"Тауар биржалары саласында
брокерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 4-қосымша
Нысан
________________________________
(Т.А.Ә не көрсетілетін
қызметті алушының атауы)
_________________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № __ бөлімі (мекенжайын көрсету керек) мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсету керек) құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
___________________________________________ ___________________
(Ф.И.О. (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О. _____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя___________________
"___" _________ 20__ год
Приложение 2
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 26 января 2016 года № 29
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
дилерской деятельностью в сфере
товарных бирж"
Форма
____________________________
(Ф.И.О. либо наименование
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № __
филиала некоммерческого акционерного общества Государственной
корпорации "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в
приеме документов на оказание государственной услуги (указать
наименование государственной услуги в соответствии со стандартом
государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ________________________________________;
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
____________________________________________ ______________
(Ф.И.О. (работника Государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О. _____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя___________________
"___" _________ 20__ год
Приложение 3
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 26 января 2016 года № 29
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
брокерской деятельностью в сфере
товарных бирж"
Форма
____________________________
(Ф.И.О. либо наименование
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № __
филиала некоммерческого акционерного общества Государственной
корпорации "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в
приеме документов на оказание государственной услуги (указать
наименование государственной услуги в соответствии со стандартом
государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов: