Патент беруге арналған қорытындысымен қоса сорт сипаттамасының, сорттың патент қабілеттілігі туралы қорытындының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 19 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 24 ақпанда № 13205 болып тіркелді
«Тұқым шаруашылығы туралы» 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 29) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес патент беруге арналған қорытындысымен қоса сорт сипаттамасының нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес сорттың патент қабілеттілігі туралы қорытындының нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өндеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі                  А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 22 қаңтардағы
№ 19 бұйрығына 1 қосымша
Нысан
Бекітемін
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
«Ауыл шаруашылығы дақылдарын
сорттық сынау жөніндегі мемлекеттік
комиссия» республикалық мемлекеттік
мекемесі төрағасы
_______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
_________________ __________ Мөрдің орны (қолы)
20___ жылғы «_____» ____________________________
Патент беруге арналған қорытындысымен қоса сорт сипаттамасы
Өтінім N _____________________ Өтінім берілген күн __________________
Өтініш беруші _______________________________________________________
Дақыл _______________________________________________________________
Сорт ________________________________________________________________
Сынақ өткізілген орын: ______________________________________________
Сынақ өткізу жылдары ________________________________________________
Белгі
Есепке алу тәртібі
Біліну дәрежесі
Индекс
Ескертпе
Қорытынды:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сипаттаманы жасаған ________ ________________________________________
(қолы)  (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда))
Патентік қабілеттілігіне сараптаптама жасау бөлімінің басшысы
___________   _______________________________________________________
(қолы)          (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
20____ жылғы «______» _________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 22 қаңтардағы
№ 19 бұйрығына 1 қосымша
Нысан
Бекітемін
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
«Ауыл шаруашылығы дақылдарын
сорттық сынау жөніндегі мемлекеттік
комиссия» республикалық мемлекеттік
мекемесі төрағасы
_______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
_________________ __________ Мөрдің орны (қолы)
20___ жылғы «_____» ____________________________
Сорттың патент қабілеттілігі туралы қорытынды
Өтінім №
Өтінім берілген күн:
Дақыл (тек, түр):
Сорт/Будан:
Өтінім беруші (лер):
Сорттың авторы(лары):
Шығу тегі бойынша сипаттама:
Селекциялық әдісі:
Өмір салты:
Даму циклі:
Сынақ басталған күн:
Сынақтан алынған күн:
Аудандастырылған жыл:
Аудандастырудан алынған жыл:
DUS-test зерттеу бойынша қорытынды

Об утверждении форм описания сорта с заключением на выдачу патента, заключения о патентоспособности сорта
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 19. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 февраля 2016 года № 13205
В соответствии с подпунктом 29) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О семеноводстве» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму описания сорта с заключением на выдачу патента, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму заключения о патентоспособности сорта, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет», а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан                       А. Мамытбеков
Приложение 1
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 января 2016 года
№ 19
Форма
Утверждаю
Председатель республиканского государственного
учреждения «Государственная комиссия по
сортоиспытанию сельскохозяйственных культур»
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_________________   ____________
Место печати       (подпись)
«______» ________________ 20___ год
Описание
сорта с заключением на выдачу патента
№ Заявки ______________ Дата подачи заявки __________________________
Заявитель ___________________________________________________________
Культура ____________________________________________________________
Сорт ________________________________________________________________
Место проведения испытаний: _________________________________________
Годы испытаний ______________________________________________________
Признак
Порядок учета
Степень выраженности
Индекс
Примечание
Заключение:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Описание составил _________   _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель отдела экспертизы
на патентоспособность _________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
«____» _________________ 20___ год
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 января 2016 года
№ 19
Форма
Утверждаю
Председатель республиканского государственного
учреждения «Государственная комиссия по
сортоиспытанию сельскохозяйственных культур»
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_________________   ____________
Место печати       (подпись)
«______» ________________ 20___ год
Заключение о патентоспособности сорта
Заявка №
Дата подачи заявки:
Культура (род, вид):
Сорт/Гибрид:
Заявитель (и):
Автор(ы) сорта:
Характеристика по происхождению:
Метод селекции:
Образ жизни:
Цикл развития:
Дата начала испытания:
Дата снятия с испытания:
Год районирования:
Год снятия с районирования:
Результаты исследования на DUS–test

1. Ерекшелігі (distinctness)
2. Біртектілігі (uniformiti)
3. Тұрақтылығы (stabiliti)
4. Сорт бойынша басқа ақпарат:
Патент қабілеттілігіне сараптау:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сараптау кеңесінің мүшелері:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 22 қаңтардағы
№ 19 бұйрығына 3 қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің
күші жойылған бұйрықтарының тізімі
1) «Патент беруге қорытынды жасаумен сортты сипаттаудың, сорттың патент қабілеттілігі туралы қорытынды (өсiмдiк шаруашылығындағы селекциялық жетiстiкке патент беру туралы), өсімдік шаруашылығындағы селекциялық жетістікке патент беруден бас тарту туралы қорытынды және селекциялық жетістіктің атауын тексеру нәтижесі бойынша қорытынды туралы қорытындының нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 26 наурыздағы № 168 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5646 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында, 2009 жылы, № 7 санында жарияланған);
2) «Патент беруге қорытынды жасаумен сортты сипаттаудың және сорттың патент қабілеттілігі туралы қорытындының нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 26 наурыздағы № 168 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 23 қазандағы № 605 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5874 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2010 жылғы 20 сәуірдегі, № 8 санында жарияланған);
3) «Патент беруге қорытынды жасаумен сортты сипаттаудың, өсімдік шаруашылығындағы селекциялық жетістікке патент беру туралы қорытынды, өсімдік шаруашылығындағы селекциялық жетістікке патент беруден бас тарту туралы қорытынды және селекциялық жетістіктің атауын тексеру нәтижесі бойынша қорытынды туралы қорытындының нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 26 наурыздағы № 168 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 25 ақпандағы № 116 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6122 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінің 2012 жылғы 5 қаңтардағы № 3 (27074) санында жарияланған).

1. Отличимость (distinctness)
2. Однородность (uniformiti)
3. Стабильность (stabiliti)
4. Другая информация по сорту:
Заключение на патентоспособность:______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Члены экспертного совета: _____________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение 3
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 января 2016 года
№ 19
Перечень
утративших силу некоторых приказов Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
1) приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 марта 2009 года № 168 «Об утверждении форм описания сорта с заключением на выдачу патента, заключения о патентоспособности сорта  (о выдаче патента на селекционное достижение в растениеводстве), заключения об отказе в выдаче патента на селекционное достижение в растениеводстве и заключения по результатам проверки наименования селекционного достижения» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5646, опубликованный в 2009 году в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 7);
2) приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 октября 2009 года № 605 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 марта 2009 года № 168 «Об утверждении форм описания сорта с заключением на выдачу патента и заключения о патентоспособности сорта» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5874, опубликованный 20 апреля 2010 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 8);
3) приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 февраля 2010 года № 116 «О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 марта 2009 года № 168 «Об утверждении форм описания сорта с заключением на выдачу патента, заключения о выдаче патента на селекционное достижение в растениеводстве, заключения об отказе в выдаче патента на селекционное достижение в растениеводстве и заключения по результатам проверки наименования селекционного достижения» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6122, опубликованный 24 апреля 2010 года в газете «Казахстанская правда» № 103-105 (26164-26166)).