"Тауар биржалары арқылы өткізілетін биржалық тауарлардың тізбесін және ұсынылатын партиялардың ең аз мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 142 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2016 жылғы 8 қаңтардағы № 5 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 26 ақпанда № 13278 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Тауар биржалары арқылы өткізілетін биржалық тауарлардың тізбесін және ұсынылатын партиялардың ең аз мөлшерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 141 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10587 болып тіркелген, 2015 жылғы 31 наурызда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер және толықтыру енгізілсін:
аталған бұйрығымен бекітілген Тауар биржалары арқылы өткізілетін биржалық тауарлардың тізбесін және ұсынылатын партиялардың ең аз мөлшерінде:
7 және 8 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«
7.
Таскөмір; таскөмірден алынған брикеттер, шекемтастар және қатты отынның ұқсас түрлері**
2701
3 000 тонна
8.
Гагаттан басқа, агломерацияланған немесе агломерацияланбаған лигнит немесе қоңыр көмір**
2702
3 000 тонна
»;
мынадай белгісімен:
«* – көрсетілген тізбе астықтың мемлекеттік ресурсына қолданылмайды.» деген жол мынадай радакцияда жазылсын:
«* – көрсетілген тізбе астықтың мемлекеттік ресурсына қолданылмайды;»;
мынадай радакцияда жолмен толықтырылсын:
«** – коммуналдық заңды тұлғалар сатып алу үшін.».
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Сауда қызметін реттеу департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында жариялануын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 142 "Об утверждении перечня биржевых товаров и минимального размера представляемых партий, которые реализуются через товарные биржи"
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 8 января 2016 года № 5. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 февраля 2016 года № 13278
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 142 «Об утверждении перечня биржевых товаров и минимального размера представляемых партий, которые реализуются через товарные биржи» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10587, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 31 марта 2015 года) следующие изменения и дополнение:
В Перечне биржевых товаров и минимального размера представляемых партий, которые реализуются через товарные биржи, утвержденном указанным приказом:
пункты 7 и 8 изложить в следующей редакции:
«
7.
Уголь каменный; брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля**
2701
3 000 тонн
8.
Лигнит или бурый уголь, агломерированный или неагломерированный, кроме гагата**
2702
3 000 тонн
»;
сноску «* – указанный перечень не распространяется на государственные ресурсы зерна.» изложить в следующей редакции:
«* – указанный перечень не распространяется на государственные ресурсы зерна;»;
дополнить строкой следующего содержания:
«** – для закупа коммунальными юридическим лицами.».
2. Департаменту регулирования торговой деятельности Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет», а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнений мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы                          М. Құсайынов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Энергетика Министрінің
міндетін атқарушы
__________________ М. Мырзағалиев
2016 жылғы 27 қаңтар

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности министра
национальной экономики
Республики Казахстан                       М. Кусаинов
«СОГЛАСОВАН»
Исполняющий обязанности
Министр энергетики
Республики Казахстан
__________ В. Школьник
27 января 2016 года