"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 3 сәуірдегі № 307 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 40 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 29 ақпанда № 13303 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2017 жылғы 28 сәуірдегі № 217 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 28.04.2017 № 217 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз!
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 3 сәуірдегі № 307 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11040 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 10 маусымда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу немесе қайта тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Тіркеу үшін құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі, www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы, қайта тіркеу үшін – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.";

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 апреля 2015 года № 307 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 40. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 февраля 2016 года № 13303. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 апреля 2017 года № 217 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 28.04.2017 № 217 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.03.2016 г.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 апреля 2015 года № 307 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11040, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 10 июня 2015 года) следующие изменения:
подпункт 7) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"7) "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" согласно приложению 7 к настоящему приказу.";
в стандарте государственной услуги "Государственная регистрация или перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается Комитетом по защите прав потребителей Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов для регистрации и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя, веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал), для перерегистрации – через канцелярию услугодателя.";

9-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
өнім дайындауға негіз болатын құжаттардың: дайындаушы (өндіруші) куәландырған стандарттар, техникалық шарттар (санамаланған құжаттардың бірі ұсынылады), дайындаушы (өндіруші) куәландырған технологиялық нұсқаулар, ерекшеліктер, рецептуралардың көшірмелері;
дайындаушы (өндіруші) дайындаған өнімнің оларды дайындауға негіз болатын құжаттардың талаптарына жауап беретіндігі туралы жазбаша хабарламасы. Хабарлама ретінде:
Еуразиялық экономикалық одағының аумағында дайындалатын өнімнің сапа сертификатының, қауіпсіздік (сапа) паспортының, дайындаушы (өндіруші) куәландырған сапасы туралы куәліктің немесе дайындаушының хатының көшірмелері (санамаланған құжаттардың бірі ұсынылады);
Еуразиялық экономикалық одағының аумағынан тыс жерлерде дайындалатын өнімдердің сапа сертификатының, қауіпсіздік (сапа) паспортының, талдау сертификатының, сапасы туралы куәліктің, еркін сауда сертификатының немесе дайындаушының хатының (белгіленген тәртіппен куәландырылған, орыс тілінде аудармасы бар) көшірмелері (санамаланған құжаттардың бірі ұсынылады) қабылданады;
бақылаудағы тауарларды қолдану (пайдалану, тұтыну) бойынша дайындаушының (өндірушінің) құжаты (нұсқаулық, нұсқау, ұсынымдар (санамаланған құжаттардың бірі) не өтініш беруші куәландырған оның көшірмесі (бар болғанда);
өтініш беруші куәландырған бақылаудағы тауарларға арналған заттаңбалардың (қаптамалардың) көшірмелері немесе олардың макеттері;
өтініш беруші куәландырған тағамға биологиялық белсенді қоспалардың ерекше белсенділігі туралы құжаттардың көшірмелері (белгісіз құрамдауыштары, ресми емес жазбалары бар препараттар үшін);
Еуразиялық экономикалық одағының аумағында дайындалатын өнім үшін үлгілер (сынамалар) алу актісі немесе Еуразиялық экономикалық одағының аумағынан тыс жерлерде дайындалатын өнім үшін үлгілердің сынауға әкелінуін растайтын құжаттың көшірмесі;
тамақ өнімдерінде гендік-инженерлік түрлендірілген (трансгенді) организмдердің, наноматериалдардың, гормондардың, пестицидтердің бар болуы туралы дайындаушының (өндірушінің) декларациясы;
аккредиттелген зертханалардың зерттеу (сынақ) хаттамаларының көшірмелері, ғылыми есептер, сараптама қорытындылары қабылданады;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
өнім дайындауға негіз болатын құжаттардың: дайындаушы (өндіруші) куәландырған стандарттар, техникалық шарттар (санамаланған құжаттардың бірі ұсынылады), дайындаушы (өндіруші) куәландырған технологиялық нұсқаулар, ерекшеліктер, рецептуралардың сұрау салуға қоса тіркелетін электрондық көшірмелері;
дайындаушының (өндірушінің) өзі дайындаған өнімнің негізге алынып дайындалатын құжаттардың талаптарына жауап беретіні туралы жазбаша хабарламасының электрондық көшірмелері. Хабарлама ретінде:
Еуразиялық экономикалық одағының аумағында дайындалатын өнім үшін сапа сертификатының, қауіпсіздік (сапа) паспортының, дайындаушы (өндіруші) куәландырған сапасы туралы куәліктің немесе дайындаушының хатының электрондық көшірмелері (санамаланған құжаттардың бірі ұсынылады);
Еуразиялық экономикалық одағының аумағынан тыс жерлерде дайындалатын өнім үшін сапа сертификатының, қауіпсіздік (сапа) паспортының, талдау сертификатының, сапасы туралы куәліктің, еркін сауда сертификатының немесе дайындаушының хатының (белгіленген тәртіппен куәландырылған орыс тілінде аудармасы бар) электрондық көшірмелері (санамаланған құжаттардың бірі ұсынылады) қабылданады;
бақылаудағы тауарларды қолдану (пайдалану, тұтыну) бойынша дайындаушы (өндіруші) құжаттарының сұрау салуға қоса тіркелетін электрондық көшірмелері (нұсқаулық, нұсқау, ұсынымдар (санамаланған құжаттардың бірі) не өтініш беруші куәландырған оның көшірмесі (бар болғанда);
өтініш беруші куәландырған бақылаудағы тауарларға арналған заттаңбалардың (қаптамалардың) сұрау салуға қоса тіркелетін электрондық көшірмелері немесе олардың макеттері;
өтініш беруші куәландырған тағамға биологиялық белсенді қоспалардың ерекше белсенділігі туралы құжаттардың электрондық көшірмелері (белгісіз құрамдауыштары, ресми емес жазбалары бар препараттар үшін);
сұрау салуға қоса тіркелетін Еуразиялық экномикалық одағының аумағында дайындалатын өнім үшін үлгілер (сынамалар) алу актісінің немесе Еуразиялық экономикалық одағының аумағынан тыс жерлерде дайындалатын өнім үшін үлгілердің сынауға әкелінуін растайтын құжаттың электрондық көшірмелері;
тамақ өнімдерінде гендік-инженерлік түрлендірілген (трансгенді) организмдердің, наноматериалдардың, гормондардың, пестицидтердің бар болуы туралы дайындаушы (өндіруші) декларациясының сұрау салуға қоса тіркелетін электрондық көшірмесі;
аккредиттелген зертханалардың зерттеу (сынақ) хаттамаларының, ғылыми есептердің, сараптама қорытындыларының электрондық көшірмелері қабылданады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы – құжаттың көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні, уақыты және қабылдаушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетілген белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі алынатын күн көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 1) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"1) для получения свидетельства о государственной регистрации:
к услугодателю:
заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
копии документов, в соответствии с которыми изготавливается продукция: стандарты, технические условия, заверенные изготовителем (производителем) (предоставляется один из перечисленных документов), технологические инструкции, спецификации, рецептуры, заверенные изготовителем (производителем);
письменное уведомление изготовителя (производителя) о том, что изготовленная им продукция отвечает требованиям документов, в соответствии с которыми она изготавливается. В качестве уведомления принимаются:
копии сертификата качества, паспорта безопасности (качества), удостоверения о качестве, заверенные изготовителем (производителем) или письмо изготовителя продукции изготавливаемой на территории Евразийского экономического союза (предоставляется один из перечисленных документов);
копии сертификата качества, паспорта безопасности (качества), сертификата анализа, удостоверения о качестве, сертификата свободной продажи или письма изготовителя (с переводом на русский язык, заверенные в установленном порядке) продукции изготавливаемой вне территории Евразийского экономического союза (предоставляется один из перечисленных документов);
документ изготовителя (производителя) по применению (эксплуатации, использованию) подконтрольных товаров (инструкция, руководство, рекомендации (один из перечисленных) либо его копия, заверенная заявителем (при наличии);
копии этикеток (упаковки) или их макеты на подконтрольные товары, заверенные заявителем;
копии документов о специфической активности биологически активной добавки к пище (для препаратов, содержащих неизвестные компоненты, неофициальные прописи), заверенные заявителем;
акт отбора образцов (проб) для продукции, изготавливаемой на территории Евразийского экономического союза или копия документа, подтверждающего ввоз образцов на испытания для продукции, изготавливаемой вне территории Евразийского экономического союза;
декларации изготовителя (производителя) о наличии генно-инженерно модифицированных (трансгенных) организмов, наноматериалов, гормонов, пестицидов в пищевых продуктах;
копии протоколов исследований (испытаний) аккредитованных лабораторий, научные отчеты, экспертные заключения.
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронные копии документов, в соответствии с которыми изготавливается продукция: стандарты, технические условия, заверенные изготовителем (производителем) (предоставляется один из перечисленных документов), технологические инструкции, спецификации, рецептуры, заверенные изготовителем (производителем) прикрепляемые к запросу;
электронные копии письменного уведомления изготовителя (производителя) о том, что изготовленная им продукция отвечает требованиям документов, в соответствии с которыми она изготавливается. В качестве уведомления принимаются:
электронные копии сертификата качества, паспорта безопасности (качества), удостоверения о качестве, заверенные изготовителем (производителем), или письмо изготовителя продукции изготавливаемой на территории Евразийского экономического союза (предоставляется один из перечисленных документов);
электронные копии сертификата качества, паспорта безопасности (качества), сертификата анализа, удостоверения о качестве, сертификата свободной продажи или письма изготовителя (с переводом на русский язык, заверенные в установленном порядке) продукции изготавливаемой вне территории Евразийского экономического союза (предоставляется один из перечисленных документов);
электронные копии документа изготовителя (производителя) по применению (эксплуатации, использованию) подконтрольных товаров (инструкция, руководство, рекомендации (один из перечисленных) либо его копия, заверенная заявителем (при наличии) прикрепляемые к запросу;
электронные копии этикеток (упаковки) или их макеты на подконтрольные товары, заверенные заявителем прикрепляемые к запросу;
электронные копии документов о специфической активности биологически активной добавки к пище (для препаратов, содержащих неизвестные компоненты, неофициальные прописи), заверенные заявителем;
электронные копии акта отбора образцов (проб) для продукции, изготавливаемой на территории Евразийского экономического союза или документа, подтверждающего ввоз образцов на испытания для продукции, изготавливаемой вне территории Евразийского экономического союза прикрепляемые к запросу;
электронная копия декларации изготовителя (производителя) о наличии генно-инженерно модифицированных (трансгенных) организмов, наноматериалов, гормонов, пестицидов в пищевых продуктах прикрепляемые к запросу;
электронные копии протоколов исследований (испытаний) аккредитованных лабораторий, научных отчетов, экспертных заключений.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
через канцелярию услугодателя – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на копии документа с указанием даты, времени приема пакета документов и фамилии, имени, отчества (при наличии) принявшего;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата оказания государственной услуги.";
в стандарте государственной услуги "Присвоение учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе www.elicense.kz веб-порталы; www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылауға және қадағалауға жататын, эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектілерді салу, реконструкциялау және кеңейту жобаларына, қалалық және ауылдық елді мекендердің, курорттық аймақтардың құрылыс салу бас жоспарларының, жобаларына және егжей-тегжейлі жоспарлау жоспарларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тиісті біліктілік санатын бере отырып, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы маман сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға, сондай-ақ Республикалық құқықтық ақпарат орталығына Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсына және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
___________________ Ж. Қасымбек
2016 жылғы 28 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 28 қаңтардағы
№ 40 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 3 сәуірдегі
№ 307 бұйрығына 4-қосымша
"Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылауға
және қадағалауға жататын, эпидемиялық маңыздылығы жоғары
объектілерді салу, реконструкциялау және кеңейту жобаларына,
қалалық және ауылдық елді мекендердің курорттық аймақтардың
құрылыс салу бас жоспарларының жобаларына және егжей-тегжейлі
жоспарлау жоспарларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

"3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета по защите прав потребителей Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя посредством или веб-портала www.elicense.kz; веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).";
стандарт государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты строительства, реконструкции и расширения объектов высокой эпидемической значимости, подлежащих государственному санитарно-эпидемиологическому контролю и надзору, проекты генеральных планов застройки городских и сельских населенных пунктов, курортных зон и планов детальной планировки", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
стандарт государственной услуги "Выдача сертификата специалиста в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения с присвоением соответствующей квалификационной категории", утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 марта 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
_________________Ж. Касымбек
28 января 2016 года
Приложение 1
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 28 января 2016 года № 40
Приложение 4
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 3 апреля 2015 года № 307
Стандарт государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического заключения
на проекты строительства, реконструкции и расширения
объектов высокой эпидемической значимости, подлежащих
государственному санитарно-эпидемиологическому
контролю и надзору, проекты генеральных планов
застройки городских и сельских населенных пунктов,
курортных зон и планов детальной планировки"

1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылауға және қадағалауға жататын, эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектілерді салу, реконструкциялау және кеңейту жобаларына, қалалық және ауылдық елді мекендердің, курорттық аймақтардың құрылыс салу бас жоспарларының, жобаларына және егжей-тегжейлі жоспарлау жоспарларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) кеңсе немесе www.elicense.kz веб-порталы арқылы көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) "электрондық үкімет": www.еgov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 15 (он бес) жұмыс күні;
2) құжаттар тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты көрсетілетін қызметті берушіге – 30 (отыз) минут, Мемлекеттік корпорацияға – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты көрсетілетін қызметті берушіде – 30 (отыз) минут, Мемлекеттік корпорацияда – 20 (жиырма) минут.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тартады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жобаның халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге, гигиеналық ноормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық немесе қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық түрде ресімделеді, қажет болған жағдайда басып шығарылады және мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының қолымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты строительства, реконструкции и расширения объектов высокой эпидемической значимости, подлежащих государственному санитарно-эпидемиологическому контролю и надзору, проекты генеральных планов застройки городских и сельских населенных пунктов, курортных зон и планов детальной планировки" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по защите прав потребителей Министерства и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя посредством канцелярии или веб-портала: www.elicense.kz;
2) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, через Государственную корпорацию, а также при обращении на портал – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов услугодателю – 30 (тридцать) минут, в Государственную корпорацию – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя у услугодателя – 30 минут, в Государственную корпорацию – 20 (двадцать) минут.
Услугодатель в течение двух рабочих дней со дня получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) проекта нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, гигиеническим нормативам.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная или бумажная.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, при необходимости распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью ЭЦП (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) Мемлекеттік корпорацияның – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау объектінің аумақтық орналасу қағидаты бойынша алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
3) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) үшін жүгінген кезінде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
1) өнеркәсіптік және азаматтық мақсаттағы объектілерді орналастыру және салу жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
объектілерді орналастыруға және салуға арналған жобалау құжаттамасы;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
объектілерді орналастыруға және салуға арналған жобалау құжаттамасының электрондық көшірмесі;
2) өнеркәсіптік және азаматтық мақсаттағы объектілерді реконструкциялау, күрделі жөндеу жобасына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
объектілерді реконструкциялауға немесе күрделі жөндеуге арналған жобалау құжаттамасы;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
объектілерді реконструкциялауға немесе күрделі жөндеуге арналған жобалау құжаттамасының электрондық көшірмесі;

7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам на бесплатной основе.
8. График работы:
1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 09.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов без перерыва.
Прием осуществляется по принципу территориального размещения объекта, в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты размещения и строительства объектов промышленного и гражданского назначения:
к услугодателю или Государственную корпорацию:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
проектная документация на размещение и строительство объектов;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия проектной документации на размещение и строительство объектов;
2) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проект реконструкции, капитального ремонта объектов промышленного и гражданского назначения:
к услугодателю или Государственную корпорацию:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
проектная документация на реконструкцию или капитальный ремонт объектов;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия проектной документации на реконструкцию или капитальный ремонт объектов;

3) қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілген шекті шығарындылары мен рұқсат етілген шекті төгінділері, қоршаған ортаға әсер етуді бағалау, қоршаған ортаға әсерді алдын ала бағалау, уытты, радиоактивті және басқа да зиянды заттарды кәдеге жарату және көму нормативтік құжаттамалары жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілген шекті шығарындылары мен рұқсат етілген шекті төгінділері, қоршаған ортаға әсер етуді бағалау, қоршаған ортаға әсерді алдын ала бағалау, уытты, радиоактивті және басқа да зиянды заттарды кәдеге жарату және көму бойынша жобалар және нормативтік құжаттама;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілген шекті шығарындылары мен рұқсат етілген шекті төгінділері, қоршаған ортаға әсер етуді бағалау, қоршаған ортаға әсерді алдын ала бағалау, уытты, радиоактивті және басқа да зиянды заттарды кәдеге жарату және көму бойынша жобаның және нормативтік құжаттаманың электрондық көшірмесі;
4) жерүсті және жерасты сумен жабдықтау көздерінің, су қоймаларының санитариялық қорғаныш аймағын белгілеу бойынша жобалау құжаттамасына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жобалау құжаттамасы, оның ішінде гидрогеологиялық зерттеулер және су сапасының қорытындысы;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
жобалау құжаттамасының, оның ішінде гидрогеологиялық зерттеу және су сапасының қорытындысының электрондық көшірмесі;
5) санитариялық қорғаныш аймақтарын белгілеу және түзету жөніндегі құжаттама жобаларына, пайдалы қазбаларды барлау, бағалау жұмыстары, өндіру жөніндегі құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
санитариялық қорғаныш аймақтарын белгілеу және түзету жөніндегі жоба, пайдалы қазбаларды барлау, бағалау жұмыстары, өндіру жөніндегі құжаттама жобасы;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
санитариялық қорғаныш аймақтарын белгілеу және түзету жөніндегі жобаның, пайдалы қазбаларды барлау, бағалау жұмыстарының, өндіру жөніндегі құжаттама жобасының электрондық көшірмесі;

3) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, оценки воздействия на окружающую среду, предварительной оценке воздействия на окружающую среду, утилизации и захоронения токсичных, радиоактивных и других вредных веществ:
к услугодателю или Государственную корпорацию:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
проекты и нормативная документация по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, оценке воздействия на окружающую среду, утилизации и захоронения токсичных, радиоактивных и других вредных веществ;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия проекта и нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, оценке воздействия на окружающую среду, утилизации и захоронения токсичных, радиоактивных и других вредных веществ;
4) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проектную документацию по установлению зоны санитарной охраны поверхностного и подземного источников водоснабжения, водоемов:
к услугодателю или Государственную корпорацию:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
проектная документация, в том числе заключение гидрогеологических исследований и качества вод;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия проектной документации, в том числе заключение гидрогеологических исследований и качества вод;
5) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты документации по установлению и корректировке санитарно-защитных зон, проекты документации на разведку, оценочные работы, добычу полезных ископаемых:
к услугодателю или Государственную корпорацию:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
проект по установлению и корректировке санитарно-защитных зон, проект документации на разведку, оценочные работы, добычу полезных ископаемых;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия проекта по установлению и корректировке санитарно-защитных зон, проекта документации на разведку, оценочные работы, добычу полезных ископаемых;

6) қалалық және ауылдық елді мекендер, курорттық аймақтар құрылысын салудың бас жоспарлары, елді мекендер құрылысын салуды жоспарлау жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
қалалық және ауылдық елді мекендер, курорттық аймақтар құрылысын салудың бас жоспарлары, елді мекендер құрылысын салуды жоспарлау жобалары;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
қалалық және ауылдық елді мекендер, курорттық аймақтар құрылысын салудың бас жоспарлары, елді мекендер құрылысын салуды жоспарлау жобаларының электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін);
өкіл жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат мәліметтерін көрсете отырып, жеке тұлғалар үшін – сенімхаттың нотариалды расталған көшірмесі, заңды тұлғалар үшін – заңды тұлға сенімхатының көшірмесі ұсынылады (түпнұсқасы салыстыру үшін ұсынылады).
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері ұсынылған құжаттарды сканерлейді және оларды электрондық өтінішке қоса тіркейді, одан кейін құжаттардың түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарып береді.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді жеке басын куәландыратын құжат және (не сенімхат бойынша оның өкілі) сенімхатты көрсеткен кезде қолхат негізінде оның қызметкері жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мен Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші немесе Мемлекеттік корпорацияның қызметкері ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе Мемлекеттік корпорация арқылы қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
сұрау салудың нөмірі мен қабылданған күні;
сұрау салынып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттардың берілген күні;
құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда);
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда), көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда) және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген жағдайда Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алған күні мен уақытын көрсете отырып хабарлама жіберіледі.

6) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты генеральных планов застройки городских и сельских населенных пунктов, курортных зон, планировки застройки населенных пунктов:
к услугодателю или Государственную корпорацию:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
проект генерального плана застройки городских и сельских населенных пунктов, курортных зон, планировки застройки населенных пунктов;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия проекта генерального плана застройки городских и сельских населенных пунктов, курортных зон, планировки застройки населенных пунктов.
При обращении в Государственную корпорацию предоставляется:
документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности);
при обращении представителя – для физических лиц – копия нотариально заверенной доверенности, юридических лиц – копия доверенности юридического лица, с указанием сведений документа, удостверяющего личность услугополучателя (оригинал предоставляется для сверки).
Работник Государственной корпорации сканирует предоставленные документы и прикрепляет их к электронному заявлению, после чего возвращает оригиналы документов услугополучателю.
В Государственной корпорации выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении документа, удостоверяющего личность и доверенности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель или работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов через канцелярию услугодателя или через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты выдачи документов;
фамилии, имени, отчества (при наличии) работника, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества (при наличии) услугополучателя, фамилии, имени, отчества (при наличии) представителя услугополучателя и их контактных телефонов.
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды тұлғаларының, Мемлекеттік корпорацияның және
(немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда шағым Министрліктің: www.economy.gov.kz; көрсетілетін қызметті берушінің: www.kzpp.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымды қабылдаған тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын (бар болғанда), берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Мемлекеттік корпорацияның басшысына жіберіледі.
Мемлекеттік корпорацияның кеңсесіне қолма-қол, сонымен бірге пошта арқылы келіп түскен шағымдарды қабылдауды растау оларды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркелген күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның – тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
2) заңды тұлғаның – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің, Мемлекеттік корпорацияның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің, Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі барысында жаңартылып тұратын өтініш туралы ақпарат (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні қаралады.

10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц,
Государственной корпорации (или) их работников
по вопросам оказания государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц жалоба подается на имя руководителя услугодателя или Министерства по адресам, размещенным на интернет-ресурсах Министерства: www.economy.gov.kz, услугодателя: www.kzpp.gov.kz.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии, имени, отчества (при наличии) лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется к руководителю Государственной корпорации.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, Государственной корпорации подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Министерства, Государственной корпорации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және
Мемлекеттік корпорация арқылы қызметтерді көрсету
ерекшеліктерін есепке ала отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Өмір сүру мүмкіндігін шектейтін организм функцияларының тұрақты бұзылуымен байланысты сырқаты бар көрсетілетін қызметті алушыларға қажет болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы жүгіну жолымен тұратын жеріне шыға отырып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
Министрліктің: www.economy.gov.kz;
көрсетілетін қызметті берушінің: www.kzpp.gov.kz;
Мемлекеттік корпорацияның: www.con.gov.kz. интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің: www.economy.gov.kz; көрсетілетін қызметті берушінің: www.kzpp.gov.kz интернет-ресурстарында көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық
бақылауға және қадағалауға жататын, эпидемиялық
маңыздылығы жоғары объектілерді салу,
реконструкциялау және кеңейту жобаларына,
қалалық және ауылдық елді мекендердің, курорттық
аймақтардың құрылыс салу бас жоспарларының
жобаларына және егжей-тегжейлі жоспарлау
жоспарларына санитариялық-эпидемиологиялық
қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 1-қосымша
нысан
_________________________________________
мемлекеттік органның атауы
_________________________________________
өтініш берушінің Т.А.Ә.(болған жағдайда)
_________________________________________
жеке немесе заңды тұлғаның аты,
мекенжайы
_________________________________________
(ЖСН/БСН)
_________________________________________
өтініш берушінің байланыс телефоны
Өтініш
Сізден_________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жобаның атауы)
жобалау құжаттамасына санитариялық-эпидемиологиялық сараптама
жүргізуді және санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруді
сұраймын.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы
күні, айы, жылы
Қосымша (құжаттардың көшірмелері):
1.
2.
3.
"Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық
бақылауға және қадағалауға жататын, эпидемиялық
маңыздылығы жоғары объектілерді салу,
реконструкциялау және кеңейту жобаларына,
қалалық және ауылдық елді мекендердің, курорттық
аймақтардың құрылыс салу бас жоспарларының
жобаларына және егжей-тегжейлі жоспарлау
жоспарларына санитариялық-эпидемиологиялық
қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 2-қосымша
нысан
__________________________________________
(Т.А.Ә (болған жағдайда), көрсетілетін
қызметті алушы ұйымының атауы)
__________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2) тармақшасын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының №___ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
Министерства: www.economy.gov.kz;
услугодателя: www.kzpp.gov.kz;
Государственной корпорации: www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах Министерства: www.economy.gov.kz, услугодателя: www.kzpp.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения на проекты строительства,
реконструкции и расширения объектов высокой
эпидемической значимости, подлежащих
государственному санитарно-
эпидемиологическому контролю и надзору,
проекты генеральных планов застройки городских
и сельских населенных пунктов, курортных зон и
планов детальной планировки"
Форма
________________________________________
наименование государственного органа
от ______________________________________
Ф.И.О.(при наличии) заявителя
________________________________________
наименование, адрес, физического
или юридического лица,
________________________________________
ИИН/БИН
________________________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас провести санитарно-эпидемиологическую экспертизу
проектной документации и выдать санитарно-эпидемиологическое
заключение на________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование проекта)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подпись
число, месяц, год
Приложение (копии документов):
1.
2.
3.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения на проекты строительства,
реконструкции и расширения объектов высокой
эпидемической значимости, подлежащих
государственному санитарно-
эпидемиологическому контролю и надзору,
проекты генеральных планов застройки городских
и сельских населенных пунктов, курортных зон и
планов детальной планировки"
Форма
_____________________________
Ф.И.О. (при наличии), наименование
организации услугополучателя)
________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь подпунктом 2 статьи 20 Закона Республики
Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел
№__ Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация
"Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в приеме
документов на оказание государственной услуги (указать наименование
государственной услуги в соответствии со стандартом государственной
услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно
перечня, предусмотренного стандартом государственной услуги, а
именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ____________________________;
2) ____________________________;
3) …
мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір данадан 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (болған жағдайда) (Мемлекеттік корпорация қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы Т.А.Ә (болған жағдайда) _____________
Тел.________
Алдым: Т.А.Ә. (болған жағдайда)/ көрсетілетін қызметті алушының қолы
20 __ жылғы "____" _______________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 28 қаңтардағы
№ 40 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 03 сәуірдегі
№ 307 бұйрығына 7-қосымша
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы
саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы
куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті (бұдан әрі – Комитет) және оның аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші):
Комитет – санитариялық-эпидемиологиялық бейіндегі жоғары білімі бар мамандарға жоғары санатты беру үшін;
Комитеттің аумақтық департаменттері – санитариялық-эпидемиологиялық бейіндегі орта білімі бар мамандарға жоғары санатты, жоғары және орта білімі бар мамандар үшін екінші және бірінші санатты беру үшін көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) "электрондық үкімет": www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезінде – 22 (жиырма екі) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтуге берілген ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетуге берілген ең ұзақ уақыт – 15 (он бес) минут.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті беруші бекітетін, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған біліктілік емтиханын өткізу кестесіне сәйкес алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын және маманның біліктілік талаптарына сәйкестігін тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау және маманның біліктілік талаптарына сәйкес келмеу фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тартады.

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой
стороны.
Ф.И.О. (при наличии) (работника Государственной корпорации)
(подпись)
Исп. Ф.И.О. (при наличии)._____________
Тел.__________
Получил: Ф.И.О. (при наличии) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ г.
Приложение 2
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 28 января 2016 года № 40
Приложение 7
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 3 апреля 2015 года № 307
Стандарт государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории
для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по защите прав потребителей Министерства (далее – Комитет) и его территориальными департаментами (далее - услугодатели):
Комитетом – для присвоения высшей категории специалистам с высшим образованием санитарно-эпидемиологического профиля;
территориальными департаментами Комитета – для присвоения высшей категории специалистам со средним образованием, второй и первой категории для специалистов с высшим и средним образованием санитарно-эпидемиологического профиля.
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются:
1) через канцелярию услугодателя;
2) через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов к услугодателю, а также при обращении на портал – 22 (двадцать два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
Государственная услуга оказывается в соответствии с графиком проведения квалификационного экзамена, утверждаемым услугодателем, размещенным на интернет-ресурсе услугодателя без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Услугодатель в течение двух рабочих дней со дня получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов и соответствие специалиста квалификационным требованиям. В случае установления факта неполноты представленных документов и несоответствия специалиста квалификационным требованиям услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес біліктілік санатын беру туралы куәлікті (бұдан әрі – куәлік) беру. Куәлік кәсіптік даярлықты бағалаудың және әңгімелесудің оң нәтижесі болғанда беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны электрондық немесе қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басылып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының қолымен куәландырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электронды құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады;
2) порталдың – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда). Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезінде мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
тиісті біліктілік санатын бере отырып, 5 (бес) жыл мерзімі бар куәлікті алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтер;
кәсіби даярлықты бағалаудың және растаудың оң нәтижесінің көшірмесі (нотариалды куәландырылған);
білімі туралы құжаттың көшірмесі (нотариалды куәландырылған);
соңғы 5 жыл ішінде үздіксіз кәсіби дамуға ықпал ететін іс-шараларға қатысуды растайтын құжаттардың көшірмесі (нотариалды куәландырылған);
еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі (нотариалды куәландырылған);
соңғы 2 жыл ішіндегі үміткердің есебі;
бірінші немесе жоғары біліктілік санатын бере отырып, мерзімсіз сертификатты алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтер;
кәсіби даярлықты бағалаудың және растаудың оң нәтижесінің көшірмесі (нотариалды куәландырылған);
соңғы 5 жыл ішінде үздіксіз кәсіби дамуға ықпал ететін іс-шараларға қатысуды растайтын құжаттардың көшірмесі (нотариалды куәландырылған);
біліктілік санатын бере отырып бұрын алынған үш сертификаттың немесе куәліктің көшірмелері (нотариалды куәландырылған);

5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о присвоении квалификационной категории согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги (далее – свидетельство). Свидетельство выдается при положительном результате оценки профессиональной подготовленности и собеседования.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная или бумажная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю – результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается физическим лицам на бесплатной основе.
8. График работы:
1) услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 09.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ). При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) к услугодателю:
для получения свидетельства со сроком на 5 (пять) лет с присвоением соответствующей квалификационной категории:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
сведения по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия положительного результата оценки профессиональной подготовленности и подтверждения (нотариально заверенная);
копия документа об образовании (нотариально заверенная);
копия документов подтверждающих участие в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию за последние 5 лет (нотариально заверенная);
копия документа, подтверждающего трудовую деятельность (нотариально заверенная);
отчет претендента за последние 2 года;
для получения бессрочного сертификата с присвоением первой или высшей квалификационной категории:
заявление по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
сведения по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия положительного результата оценки профессиональной подгтовленности и подтверждения (нотариально заверенная);
копия документов подтверждающих участие в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию за последние 5 лет (нотариально заверенная);
копии ранее полученных трех сертификатов или свидетельств с присвоением квалификационной категории (нотариально заверенная);

2) порталға:
тиісті біліктілік санатын бере отырып, 5 (бес) жыл мерзімі бар куәлікті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтер;
білімі туралы құжаттың электрондық көшірмесі (нотариалды куәландырылған);
соңғы 5 жыл ішінде үздіксіз кәсіби дамуға ықпал ететін іс-шараларға қатысуды растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі (нотариалды куәландырылған);
еңбек қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (нотариалды куәландырылған);
бірінші немесе жоғары біліктілік санатын бере отырып, мерзімсіз куәлікті алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтер;
соңғы 5 жыл ішінде үздіксіз кәсіби дамуға ықпал ететін іс-шараларға қатысуды растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі (нотариалды куәландырылған);
біліктілік санатын бере отырып бұрын алынған үш сертификаттың немесе куәліктің электрондық көшірмелері (нотариалды куәландырылған).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері туралы мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы:
өтініштің нөмірі мен қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
өтінішке қоса берілген құжаттардың саны;
әңгімелесуді өткізу күні мен уақыты;
өтінішті қабылдаған кеңсе қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) беріледі;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" әңгімелесуді өткізу күні, уақыты мен орны көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың
лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері
бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда шағым Министрліктің:www.economy.gov.kz; көрсетілетін қызметті берушінің: www.kzpp.gov.kz интернет-ресурстарында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде нөмірі, күні, оны қабылдаған тұлғаның тегі, байланыс деректері, сондай-ақ жауапты алу орны мен мерзімі, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғалардың байланыс деректері көрсетілген талонды бере отырып тіркеу (мөртабаны, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қарау нәтижелері көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы шағымының портал арқылы қабылданғанын растау тіркелуі туралы хабарлама болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Портал арқылы шағымды жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеуі барысында жаңартылып тұратын шағым туралы ақпарат (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күнінде қаралады.

2) на портал:
для получения свидетельства со сроком на 5 (пять) лет с присвоением соответствующей квалификационной категории:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
сведения по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия документа об образовании (нотариально заверенная);
электронная копия документов подтверждающих участие в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию за последние 5 лет (нотариально заверенная);
электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность (нотариально заверенная);
для получения бессрочного свидетельства с присвоением первой или высшей квалификационной категории:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
сведения по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия документов подтверждающих участие в мероприятиях, способствующих непрерывному профессиональному развитию за последние 5 лет (нотариально заверенная);
электронные копии ранее полученных трех сертификатов или свидетельств с присвоением квалификационной категории (нотариально заверенная).
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
через канцелярию услугодателя выдается расписка (уведомление) о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества приложенных документов к заявлению;
даты и времени прохождения собеседования;
фамилия, имя, отчество (при наличии) сотрудника канцелярии, принявшего заявление;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты, времени и места прохождения собеседования.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственной услуги
10. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц жалоба подается на имя руководителя услугодателя или Министерства по адресам, размещенным на интернет-ресурсах Министерства: www.economy.gov.kz, услугодателя: www.kzpp.gov.kz.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия, имя, отчество (при наличии) лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срока и места получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес, контактный телефон. Обращение подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Результат рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы услугополучателя через портал является уведомление о регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе обработки жалобы услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении). В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсетудің
ерекшеліктерін есепке ала отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің: www.economy.gov.kz, көрсетілетін қызметті берушінің: www.kzpp.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті" арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің: www.economy.gov.kz көрсетілетін қызметті берушінің: www.kzpp.gov.kz интернет-ресурстарында көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы мамандар үшін
біліктілік санатын беру туралы куәлікті
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
нысан
Тиісті біліктілік санаты бере отырып маман куәлігі
_____________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болғанда))
_____________________________________________________________________
(номенклатура бойынша мамандығы)
мамандығы бойынша _________________________________ бiлiктiлiк санаты
беріле отырып, осы куәлікті алды.
Куәлікті беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган
басшысының 20__ жылғы "___" ____________ № _________________ бұйрығы.
Куәлік ___________________________________ мерзімге жарамды.
5 жылға немесе тұрақты деп көрсету
Тiркеу № ________________
Берiлген күнi 20__ жылғы "___" _____________
Басшының қолы ________________________________________
Тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы мамандар үшін
біліктілік санатын беру туралы куәлікті
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
нысан
_____________________________________
_____________________________________
(мемлекеттік органның атауы,
басшысының Т.А.Ә (болған жағдайда)
басшысына
_____________________________________
_____________________________________
кімнен ______________________________
_____________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының,
Т.А.Ә (болған жағдайда) ЖСН
_____________________________________
_____________________________________
Тұрғылықты мекенжайы, байланыс телефоны
_____________________________________
_____________________________________
Өтініш
Сізден ________________________________________________________
(мамандық атауы)
мамандығы бойынша _______________________ біліктілік санаты берілетін
біліктілік емтиханына жіберуді сұраймын.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
______________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының қолы)
20___ жылғы " " __ (толтырылған күні)
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы мамандар үшін
біліктілік санатын беру туралы куәлікті
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
МӘЛІМЕТТЕР НЫСАНЫ

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах Министерства: www.economy.gov.kz; услугодателя: www.kzpp.gov.kz.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах Министерства: www.economy.gov.kz, услугодателя: www.kzpp.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении
квалификационной категории для
специалистов в сфере санитарно-
эпидемиологического благополучия
населения"
форма
Свидетельство специалиста
с присвоением соответствующей квалификационной категории
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
действительно получил(-а) настоящее свидетельство с присвоением
______________________ квалификационной категории по специальности
____________________________________________________________________,
(специальность по номенклатуре)
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение
о его выдаче от "___ "_____________ 20_____ года №_____
Свидетельство действительно на срок
_____________________________________________________________
указать на 5 лет или постоянно
Регистрационный №_______
Дата выдачи "____" ___________ 20 ___ года.
Подпись руководителя ___________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении
квалификационной категории для
специалистов в сфере санитарно-
эпидемиологического благополучия
населения"
форма
Руководителю ____________________
________________________________
(наименование государственного органа,
Ф.И.О (при наличии) руководителя)
от ______________________________
______________________________
Ф.И.О. (при наличии) услугополучателя,
ИИН
Адрес проживания, контактный телефон
_________________________________
_________________________________
Заявление
Прошу Вас допустить к квалификационному экзамену с присвоением
______________________квалификационной категории по специальности
_____________________________________________________________________
(наименование специальности)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
___________________________
(подпись услугополучателя)
"___"_____________20__года (дата заполнения)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении
квалификационной категории для
специалистов в сфере санитарно-
эпидемиологического благополучия
населения"
ФОРМА СВЕДЕНИЙ

1. Білімі
2. Дипломының нөмірі
3. Дипломының сериясы
4. Білім беру ұйымының толық атауы
5. Түскен жылы
6. Аяқтаған жылы
7. Дипломы бойынша мамандығы
8. Дипломы бойынша біліктілігі
9. Дипломды нострификациялау (қажет болған жағдайда)
Өтініш берілген мамандық бойынша қайта даярлау жөніндегі куәлік туралы мәліметтер
10. Қайта даярлау жөніндегі куәліктің нөмірі
11. Қайта даярлау мамандығы
12. Оқытушы ұйымның атауы
13. Оқыту көлемі сағатпен
14. Оқытудың басталуы
15. Оқытудың аяқталуы
Өтініш берілген мамандық бойынша санат берілген қолданыстағы маман сертификатының (куәлігінің) мәліметтері
16. Берілген күні
17. ӘҚНЖК нөмірі/тіркеу нөмірі
18. Берген орган
19. Сертификаттың (куәліктің) қолданылу мерзімі
20. Мамандығы
21. Біліктілік санаты
Қазіргі жұмыс орны туралы мәліметтер
22. Өтініш берілген мамандық бойынша жұмыс өтілі
23. Жалпы медициналық жұмыс өтілі
24. Қазіргі уақыттағы жұмыс орны
25. Атқаратын лауазымы
Өтініш берілген мамандық бойынша еңбек қызметі
Қабылданған күні
Босатылған күні
Жұмыс орны
Атқаратын лауазымы
Бұйрық №
Бұйрықтың шығарылған күні
Өтініш берілген мамандық бойынша үздіксіз кәсіби дамуға ықпал ететін іс-шараларға үміткердің қатысуы туралы ақпарат.
26. Соңғы 5 жыл ішінде жиналған сынақ бірліктерінің жалпы саны (негізгі және қосымша сынақ бірліктері).
27. Өтініш берілген мамандық бойынша соңғы 5 жыл ішінде жиналған негізгі сынақ бірліктерінің саны:
1) өтініш берілген мамандық бойынша біліктілікті арттыру куәлігі туралы мәліметтер;
2) біліктілікті арттыру туралы куәліктің нөмірі;
3) циклдің атауы;
4) оқытушы ұйымның атауы;
5) оқытудың басталуы;
6) оқытудың аяқталуы;
7) оқыту көлемі сағатпен.
28. Мамандығы бойынша соңғы 5 жыл ішінде жиналған қосымша сынақ бірліктерінің саны:
Уәкілетті мемлекеттік орган бекітетін жоғары және орта медициналық білімі бар мамандар үшін санат беру кезінде сынақ бірліктерін қайта есептеу жүйесіне сәйкес өтініш берілген мамандық бойынша іс-шаралардан өткенін куәландыратын құжат туралы мәліметтер (барлық іс-шараларды, оқыту тақырыбының атауын, оқытушы ұйымның атауын, оқытудың басталуын, оқытудың аяқталуын, сағаттағы немесе сынақ бірліктеріндегі оқыту көлемін атап көрсету).
Статистикалық көрсеткіштерді көрсете отырып, алғашқы есептік құжаттама деректеріне сәйкес өтініш берілген мамандық бойынша соңғы 2 жыл ішіндегі үміткердің есебі (үміткердің қарауы бойынша осы мамандық үшін анағұрлым маңызды, көрсеткіштерге қысқаша талдамалық шолуы бар көрсеткіштер. Көлемі 1 файлдан аспайтын мәтіндік есеп)
Статистикалық көрсеткіштер
Көрсеткіштер (көлемі, сапа және тиімділік индикаторлары)
20__ жыл
20__ жыл
Тәртіптік, әкімшілік жазалар, көтермелеулер туралы мәліметтер (соңғы 5 жыл ішінде)

1. Образование
2. Номер диплома
3. Серия диплома
4. Полное наименование организации образования
5. Год поступления
6. Год окончания
7. Специальность по диплому
8. Квалификация по диплому
9. Нострификация диплома (при необходимости)
Сведения об удостоверении по переподготовке по заявляемой
специальности
10. Номер удостоверения по переподготовке
11. Специальность переподготовки
12. Название обучающей организации
13. Объем обучения в часах
14. Начало обучения
15. Окончание обучения
Сведения действующего сертификата (свидетельства) специалиста с
присвоением категории по заявляемой специальности
16. Дата выдачи
17. Номер НИКАД/регистрационный номер
18. Орган выдавший
19. Срок действия сертификата (свидетельства)
20. Специальность
21. Квалификационная категория
Сведения о настоящем месте работы
22. Стаж работы по заявляемой специальности
23. Общий медицинский стаж
24. Место работы в настоящее время
25. Занимаемая должность.
Трудовая деятельность по заявляемой специальности:
Дата приема
Дата увольнения
Место работы
Занимаемая должность
№ приказа
Дата издания приказа
Информация об участии претендента в мероприятиях,
способствующих непрерывному профессиональному развитию по заявляемой
специальности
26. Общее количество зачетных единиц, накопленных за последние
5 лет (основных и дополнительных зачетных единиц)
27. Количество основных зачетных единиц, накопленных за
последние 5 лет по заявляемой специальности:
1) сведения о свидетельстве повышения квалификации по
заявляемой специальности
2) номер свидетельства о повышении квалификации
3) наименование цикла
4) название обучающей организации
5) начало обучения
6) окончание обучения
7) объем обучения в часах
28. Количество дополнительных зачетных единиц, накопленных за
последние 5 лет по специальности:
сведения о документе, свидетельствующем о прохождении
мероприятий по заявляемой специальности в соответствии системой
пересчета зачетных единиц при присвоении категории для специалистов с
высшим и со средним медицинским образованием, утверждаемом
уполномоченным государственным органом (перечислить все мероприятия,
наименование темы обучения, название обучающей организации, начало
обучения, окончание обучения, объем обучения в часах или зачетных
единицах)
Отчет претендента за последние 2 года по заявляемой
специальности, согласно данным первичной учетной документации с
указанием статистических показателей (показатели по усмотрению
претендента, наиболее значимые для данной специальности, с кратким
аналитическим обзором показателей. Текстовой отчет объемом не более 1
файла)
Статистические показатели
Показатели (объема, индикаторов качества и эффективности)
20___ год
20___ год
Сведения о дисциплинарных, административных взысканиях,
поощрениях (за последние 5 лет)

29. Тәртіптік жазалар:
1) ескерту;
2) сөгіс;
3) қатаң сөгіс;
4) еңбек шартын бұзу.
30. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде көзделген әкімшілік жазалар (бапты көрсете отырып).
31. Көтермелеулер.
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы мамандар үшін
біліктілік санатын беру туралы куәлікті
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 4-қосымша
нысан
_______________________________________
_______________________________________
басшысына
_______________________________________
(мемлекеттік органның атауы,
басшының Т.А.Ә (болған жағдайда).
_______________________________________
кімнен
_______________________________________
(қызметті алушының Т.А.Ә (болған
жағдайда), ЖСН)
Тұрғылықты мекенжайы, байланыс телефоны
_______________________________________
_______________________________________
Өтініш
Сізден _____________________________ мамандығы (мамандық атауы)
бойынша ____________________ біліктілік санатын бере отырып
мерзімсіз маман куәлігін беруді сұраймын.
1) __________________ мамандығы бойынша ___ жылғы "___" № _____
сертификат (куәлік).
2) __________________ мамандығы бойынша ____ жылғы "___" №
_____сертификат (куәлік).
3) ________________ мамандығы бойынша ___ жылғы "___" № _______
сертификат (куәлік).
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
____________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының қолы)
20_ жылғы " " __ ________ (толтырылған күні)
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы мамандар үшін
біліктілік санатын беру туралы куәлікті
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 5-қосымша
МӘЛІМЕТТЕР НЫСАНЫ
Біліктілік санатын бере отырып бұрын алынған үш маман сертификаты (куәлігі) туралы мәліметтер:
№ 1 сертификат (куәлік)
1. Берілген күні
2. ӘҚНЖК нөмірі/тіркеу нөмірі
3. Берген орган
4. Сертификаттың (куәліктің) қолданылу мерзімі
5. Мамандығы
6. Біліктілік санаты
№ 2 сертификат (куәлік)
7. Берілген күні
8. ӘҚНЖК нөмірі/тіркеу нөмірі
9. Берген орган
10. Сертификаттың (куәліктің) қолданылу мерзімі
11. Мамандығы
12. Біліктілік санаты
№ 3 сертификат (куәлік)
13. Берілген күні
14. ӘҚНЖК нөмірі/тіркеу нөмірі
15. Берген орган
16. Сертификаттың (куәліктің) қолданылу мерзімі

29. Дисциплинарные взыскания:
1) замечание
2) выговор
3) строгий выговор
4) расторжение трудового договора
30. Административные взыскания, предусмотренные Кодексом об
административных правонарушениях Республики Казахстан (с указанием
статьи):
31. Поощрения.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача свидетельства о присвоении
квалификационной категории для
специалистов в сфере санитарно-
эпидемиологического благополучия
населения"
форма
Руководителю ____________________
_________________________________
(наименование государственного органа,
Ф.И.О. (при наличии) руководителя)
от ______________________________
______________________________
(Ф.И.О. (при наличии) услугополучателя,
ИИН)
Адрес проживания, контактный телефон
____________________________________
____________________________________
Заявление
Прошу Вас выдать бессрочное свидетельство специалиста с
присвоением ____________________квалификационной категории по
специальности _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование специальности)
1) Сертификат (свидетельство) № ________, от "___"______________.
______ г. по специальности___________________________________________
2) Сертификат (свидетельство) № ________, от "___"______________.
______ г. по специальности __________________________________________
3) Сертификат (свидетельство)№ ________, от "___"______________.
______ г. по специальности___________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
_________________________
(подпись услугополучателя)
"___"_____________20__года (дата заполнения)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача сертификата специалиста
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения с присвоением
соответствующей квалификационной категории"
ФОРМА СВЕДЕНИЙ
Сведения о трех ранее полученных сертификатах (свидетельствах)
специалиста с присвоением категории:
Сертификат (свидетельство) № 1
1. Дата выдачи
2. Номер НИКАД/регистрационный номер
3. Орган выдавший
4. Срок действия сертификата (свидетельства)
5. Специальность
6. Квалификационная категория
Сертификат (свидетельство) № 2
7. Дата выдачи
8. Номер НИКАД/регистрационный номер
9. Орган выдавший
10. Срок действия сертификата (свидетельства)
11. Специальность
12. Квалификационная категория
Сертификат (свидетельство) № 3
13. Дата выдачи
14. Номер НИКАД/регистрационный номер
15. Орган выдавший
16. Срок действия сертификата (свидетельства)

17. Мамандығы
18. Біліктілік санаты
Үміткердің үздіксіз кәсіби дамуына ықпал ететін іс-шараларға қатысуы туралы ақпарат.
19. Соңғы 5 жылда жиналған сынақ бірліктерінің жалпы саны (негізгі және қосымша сынақ бірліктері)
20. Соңғы 5 жылда жиналған негізгі сынақ бірліктерінің саны:
1) біліктілігін арттыру куәлігі туралы мәліметтер
2) өтініш берілген мамандық бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің нөмірі
3) циклдың атауы
4) оқытушы ұйымның атауы
5) оқытудың басталуы
6) оқытудың аяқталуы
7) оқытудың көлемі сағатпен
21. Соңғы 5 жыл ішінде жиналған қосымша сынақ бірліктерінің саны:
уәкілетті мемлекеттік орган бекітетін жоғары және орта медициналық білімі бар мамандар үшін санат беру кезінде сынақ бірліктерін қайта есептеу жүйесіне сәйкес өтініш берілген мамандық бойынша іс-шаралардан өткенін куәландыратын құжат туралы мәліметтер (барлық іс-шараларды, оқыту тақырыбының атауын, оқытушы ұйымның атауын, оқытудың басталуын, оқытудың аяқталуын, сағаттағы немесе сынақ бірліктеріндегі оқыту көлемін атап көрсету).

17. Специальность
18. Квалификационная категория
Информация об участии претендента в мероприятиях,
способствующих непрерывному профессиональному развитию:
19. Общее количество зачетных единиц, накопленных за последние
5 лет (основных и дополнительных зачетных единиц)
20. Количество основных зачетных единиц, накопленных за
последние 5 лет:
1) сведения о свидетельстве повышения квалификации
2) номер свидетельства о повышении квалификации по заявляемой
специальности
3) наименование цикла
4) название обучающей организации
5) начало обучения
6) окончание обучения
7) объем обучения в часах
21. Количество дополнительных зачетных единиц, накопленных за
последние 5 лет:
сведения о документе, свидетельствующем о прохождении
мероприятий по заявляемой специальности в соответствии системой
пересчета зачетных единиц при присвоении категории для специалистов с
высшим и со средним медицинским образованием, утверждаемом
уполномоченным государственным органом (перечислить все мероприятия,
наименование темы обучения, название обучающей организации, начало
обучения, окончание обучения, объем обучения в часах или зачетных
единицах).