2016-2019 жылдар кезеңіне озонды бұзатын заттарды тұтыну лимиттерін (квоталарын) бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 4 ақпандағы № 35 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 5 наурызда № 13399 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 313-бабына сәйкес, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 30 қазандағы Заңымен қосылған Озон қабатын бұзатын заттар жөніндегі Монреаль хаттамасы бойынша Қазақстан Республикасының міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ету мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған 2016-2019 жылдар кезеңіне озонды бұзатын заттарды тұтыну лимиттері (квоталары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Климаттың өзгеруі жөніндегі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы респубикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі                        В. Школьник
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2016 жылғы 4 ақпандағы
№ 35 бұйрығымен
бекітілген
2016 – 2019 жылдар кезеңіне озонды бұзатын
заттарды тұтыну лимиттері (квоталары)
Жылдар
Квоталар (тонна)*

Об утверждении Лимитов (квот) потребления озоноразрушающих веществ на период с 2016 по 2019 годы
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 4 февраля 2016 года № 35. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 марта 2016 года № 13399
В соответствии со статьей 313 Экологического кодекса Республики Казахстан, в целях обеспечения выполнения обязательств Республики Казахстан по Монреальскому протоколу по веществам, разрушающим озоновый слой, присоединенный Законом Республики Казахстан от 30 октября 1997 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Лимиты (квоты) потребления озоноразрушающих веществ на период с 2016 по 2019 годы.
2. Департаменту по изменению климата Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет», а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан                       В. Школьник
Утверждены
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 4 февраля 2016 года № 35
Лимиты (квоты) потребления озоноразрушающих веществ (ОРВ)
на период с 2016 по 2019 годы
Годы
Квоты (тонн) *

2016
71
2017
71
2018
71
2019
71
Ескертпе:
* цифрлер Еуразиялық экономикалық қауымдастықтың шеңберінде үшінші елдермен саудалауда Кеден одағына мүше мемлекеттерге әкелуге немесе әкетуге тыйым салулар немесе шектеулер қолданылатын Тауарлардың бірыңғай тізбесінің 2.1-бөлімінің С тізімінде көрсетілген озонды бұзатын заттарға қатысты және Озон қабатын бұзатын заттар бойынша Монреаль Хаттамасының Тараптары Отырысының шешіміне сәйкес (№ XXVI/13, 2014 жыл) белгіленген.

2016
71
2017
71
2018
71
2019
71
Примечание:
* цифры относятся к веществам, указанным в списке С раздела 2.1 Единого перечня товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами – членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами, и установлены согласно решению Совещания Сторон Монреальского Протокола по веществам, разрушающим озоновый слой (№ XXVI/13, 2014 год).

Сыртқы сауда қызметінің қатысушылары арасында озонды бұзатын заттарды тұтынуға рұқсат етілген көлемін бөлу сыртқы сауда қызметінің і-ші қатысушысы 2014 – 2015 жылдары әкелген көлемге пропорционалды жүзеге асырылады (Vi(2014), Vi(2015)).
Сыртқы сауда қызметінің і-ші қатысушысына озонды бұзатын заттардың тұтынуға рұқсат етілген көлемі сыртқы сауда қызметінің і-ші қатысушысы белгіленген тәртіппен берген өтініште көрсетілген көлемге қарамастан, озонды бұзатын заттарды тұтынуға рұқсат етілген көлемін есептеуге сәйкес есептелген көлемнен (Vi) аспауы тиіс.
2016, 2017, 2018 және 2019 жылдар ішінде бойынша белгіленген тәртіппен озон қабатын бұзатын заттарды тұтынуға өтінім берген сыртқы сауда қызметінің і-ші қатысушысы үшін озонды бұзатын заттарды тұтынуға рұқсат етілген көлемді (Vi) есептеу мына формула бойынша жүзеге асырылады:
Vi = ki*Vжалпы,
мұндағы:
Vжалпы – мөлшерлік шектеумен белгіленген және 2016 – 2019 жылдары тұтынуға рұқсат етілген озонды бұзатын заттардың көлемі, тонна;
ki – сыртқы сауда қызметінің әрбір қатысушысы үшін мына формула бойынша есептелген коэффициент:
Vi(2014)+Vi(2015)
ki = ––––––––––––––––––––––––––––––,
Vжалпы(2014)+Vжалпы(2015)
мұндағы:
Vi(2014) – сыртқы сауда қызметінің і-ші қатысушысы 2014 жылы әкелген озонды бұзатын заттардың көлемі, тонна;
Vi(2015) – сыртқы сауда қызметінің і-ші қатысушысы 2015 жылы әкелген озонды бұзатын заттардың көлемі, тонна;
Vжалпы(2014) – сыртқы сауда қызметінің барлық қатысушылары 2014 жылы әкелген озонды бұзатын заттардың көлемі, тонна;
Vжалпы(2015) – сыртқы сауда қызметінің барлық қатысушылары 2015 жылы әкелген озонды бұзатын заттардың көлемі, тонна.

Распределение между участниками внешнеторговой деятельности допустимого к потреблению объема озоноразрушающих веществ осуществляется пропорционально объему, ввезенному і-м участником внешнеторговой деятельности в 2014 - 2015 годах (Vi(2014), Vi(2015)).
Объем разрешенных к потреблению озоноразрушающих веществ і-м участником внешнеторговой деятельности не может превышать объем (Vі), рассчитанный в соответствии с расчетом допустимого к потреблению объема озоноразрушающих веществ, вне зависимости от объема, указанного в заявке, поданной в установленном порядке і-м участником внешнеторговой деятельности.
Расчет допустимого к потреблению объема озоноразрушающих веществ (Vі) для і-го участника внешнеторговой деятельности, подавшего в течение 2016, 2017, 2018 и 2019 годы в установленном порядке заявку на потребление озоноразрушающих веществ, производится по следующей формуле:
Vi = ki*Vобщ,
где:
Vобщ - объем озоноразрушающих веществ, установленный количественным ограничением и допустимый к ежегодному потреблению в период с 2016 по 2019 годы, тонн;
ki - коэффициент, рассчитанный для каждого участника внешнеторговой деятельности по следующей формуле:
где:
Vi(2014) - объем озоноразрушающих веществ, ввезенный і-м участником внешнеторговой деятельности в 2014 году, тонн;
Vi(2015) - объем озоноразрушающих веществ, ввезенный і-м участником внешнеторговой деятельности в 2015 году, тонн;
Vобщ(2014) - объем озоноразрушающих веществ, ввезенный всеми участниками внешнеторговой деятельности в 2014 году, тонн;
Vобщ(2015) - объем озоноразрушающих веществ, ввезенный всеми участниками внешнеторговой деятельности в 2015 году, тонн.