Босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тiзбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 114 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 15 наурызда № 13454 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 24 сәуірдегі № 54/НҚ бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 24.04.2019 № 54/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тiзбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечня документов, подтверждающих соответствие им
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 114. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2016 года № 13454. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 24 апреля 2019 года № 54/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 24.04.2019 № 54/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечень документов, подтверждающих соответствие им.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталлонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
_____________ И. Тасмағамбетов
2016 жылғы 2 ақпан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
_____________ М. Құсайынов
2016 жылғы 18 ақпан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
_________________ В. Жұмақанов
2016 жылғы 5 ақпан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Е. Досаев
2016 жылғы "___"________
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
_________________ Қ. Қасымов
2016 жылғы 9 ақпан
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының
2016 жылғы 28 қаңтардағы
№ 114 бұйрығымен бекiтiлген
Босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
Р/с №
Біліктілік талаптары мыналардың болуын қамтиды:
Біліктілік талаптарына сәйкестікті растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1. Босатылатын оқ-дәрілерді жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін
1.
заңды тұлғаның басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалының басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімі
осы босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесiне қосымшаға сәйкес мәлiметтер нысаны
2.
тиiстi техникалық бiлiмi, мамандығы бойынша кемінде бiр жыл жұмыс өтілі бар бiлiктi мамандар
осы босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесiне қосымшаға сәйкес мәлiметтер нысаны
3.
қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасқан, өнеркәсіптік, өрт, санитарлық-эпидемиологиялық қауiпсiздiк талаптарына жауап беретін және мамандандырылған өндірістік ғимаратты, құрылыс және (немесе) контейнерлік типтегі ұтқыр модульді, көтергіш механизмді, жабдықты;
босатылатын оқ-дәрілер мен олардың құрамдастарын сақтауға арналған жай тартқышы бар контурлы найзағайдан қорғау жүйесімен жабдықталған арнайы жабдықталған қойманы;
босатылатын оқ-дәрілердің қалдықтарын және өңделген материалдарын сұрыптауға, кесуге, пакеттерге салуға арналған жабдық пен құрал-саймандары бар үй-жайды немесе арнайы алаңды;
жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайды қамтитын жеке меншік құқығындағы (стационарлық және (немесе) ұтқыр) немесе өзге де заңды негiздегi өндірістік-техникалық база
осы босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесiне қосымшаға сәйкес мәлiметтер нысаны
лицензиар үй-жайларға меншік құқығының болуын көрсететін мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден алады
4.
пайдалану шарттарына және оларға белгіленген өлшем бірлігін, оның ішінде радиацияны өлшеу құралдарын қамтамасыз ету туралы заңнама талаптарына сәйкес келетін өлшеу құралдары
осы босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесiне қосымшаға сәйкес мәлiметтер нысаны
5.
мәлімделген қызмет түрі бойынша мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдаланумен жұмысқа Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің немесе оның аумақтық органдарының рұқсаттары
осы босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесiне қосымшаға сәйкес мәлiметтер нысаны
6.
ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік техникасын оқыту жөніндегі және босатылатын оқ-дәрілерді жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтар
осы босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесiне қосымшаға сәйкес мәлiметтер нысаны
7.
кәдеге жаратылған босатылатын оқ-дәрілердің материалдарын, жиынтықтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау жөніндегі журнал
осы босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесiне қосымшаға сәйкес мәлiметтер нысаны
8.
өрт қауіпсіздігі және күзет шараларын ұйымдастыруға жауап беретін лауазымды адам
жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі
құжаттың көшірмесі
9.
атыс қаруын пайдалана отырып күзетуге өндірістік-техникалық базасының иеленушiсі мен күзет қызметі субъектісі арасындағы шарт
күзет қызметiне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен атыс қаруын пайдалана отырып күзетуге арналған шарт
құжаттың көшірмесі

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
Ж. Касымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
__________________ И. Тасмагамбетов
2 февраля 2016 год
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
_________________ В. Жумаканов
5 февраля 2016 год
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
__________________ М. Кусаинов
18 февраля 2016 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
__________________ К. Касымов
9 февраля 2016 год
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 января 2016 года № 114
Квалификационные требования
для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению,
утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых
боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств
и перечень документов, подтверждающих соответствие им
№ п/п
Квалификационные требования включают наличие:
Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям
Примечание
1
2
3
4
1. Для подвида деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации,
захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов
1.
для руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
2.
квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
3.
производственно-технической базы (стационарной и (или) мобильной), находящейся на праве собственности или ином законном основании, огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающей требованиям промышленной, пожарной, санитарно-эпидемиологической безопасности и включающей:
специализированное производственное здание, сооружение и (или) мобильный модуль контейнерного типа, подъемный механизм, оборудование;
специально оборудованный склад для хранения высвобождаемых боеприпасов и их компонентов, оборудованный системой контурной молниезащиты с молниеотводами;
помещение или специальную площадку с оборудованием и инструментами для сортировки, резки, пакетирования отходов и переработанных материалов высвобождаемых боеприпасов;
служебное помещение для размещения работающего персонала
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
сведения, указывающие о наличии права собственности на помещения, лицензиар получает из соответствующих информационных систем
4.
средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям законодательства об обеспечении единства измерений, в том числе средства измерения радиации
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
5.
разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
6.
утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
7.
журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых боеприпасов
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
8.
должностного лица, отвечающего за пожарную безопасность и организацию охранных мер
копии приказа о назначении ответственного лица
копия документа
9.
договора на охрану с использованием огнестрельного оружия между владельцем производственно-
технической базы с субъектом охранной деятельности
договор на охрану с использованием огнестрельного оружия со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность
копия документа

2. Босатылатын қару-жарақты, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін
1.
заңды тұлғаның басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалының басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімі
осы босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесiне қосымшаға сәйкес мәлiметтер нысаны
2.
тиiстi техникалық бiлiмi, мамандығы бойынша кемінде бiр жыл жұмыс өтілі бар бiлiктi мамандар
осы босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесiне қосымшаға сәйкес мәлiметтер нысаны
3.
қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасқан, өнеркәсінтік, өрт, санитарлы-эпидемиологиялық қауiпсiздiгі талаптарына жауап беретін және мамандандырылған өндірістік ғимаратты, құрылысты, көтергіш механизмді, жабдықты;
босатылатын қару-жарақты, әскери техниканы, арнайы құралдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған қойманы;
босатылатын қару-жарақтардың, әскери техниканың, арнайы құралдардың қалдықтарын және өңделген материалдарын сұрыптауға, кесуге, пакеттерге салуға арналған жабдықтар мен құрал-саймандар бар үй-жайды немесе арнайы алаңды; жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайды қамтитын жеке меншік құқығындағы (арнайы экономикалық аймақта орналасқан кәсіпорындарға жеке меншік құқығындағы өндiрiстiк-техникалық базаның болуы міндетті емес) өндірістік-техникалық база
осы босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесiне қосымшаға сәйкес мәлiметтер нысаны
4.
пайдалану шарттарына және оларға белгіленген өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы заңнама талаптарына сәйкес келетін өлшеу құралдары
осы босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесiне қосымшаға сәйкес мәлiметтер нысаны
5.
мәлімделген қызмет түрі бойынша мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдаланумен жұмысқа Қазақстан Республикасы Ұлттық қауінсіздік комитетінің немесе оның аумақтық органдарының рұқсаттары
осы босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесiне қосымшаға сәйкес мәлiметтер нысаны
6.
ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауінсіздік техникасын оқыту жөніндегі және босатылатын қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) жөніндегі жұмысты ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтар
осы босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесiне қосымшаға сәйкес мәлiметтер нысаны
7.
кәдеге жаратылған босатылатын қару-жарақтардың, әскери техниканың, арнайы құралдардың материалдарын, жиынтықтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау жөніндегі журнал
осы босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесiне қосымшаға сәйкес мәлiметтер нысаны
8.
өрт қауіпсіздігі және күзет шараларын ұйымдастыруға жауап беретін лауазымды адам
жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі
құжаттың көшірмесі
9.
атыс қаруын пайдалана отырып күзетуге өндірістік-техникалық базасының иеленушiсі мен күзет қызметі субъектісі арасындағы шарт
күзет қызметiне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен атысқаруын пайдалана отырып күзетуге арналған шарт
құжаттың көшірмесі
Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды,
әскери техниканы, арнайы құралдарды
жөю (құрту, кәдеге жарату, көму) және
өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін қойылатын біліктілік талаптарына
және оларға сәйкестікті растайтын
құжаттардың тізбесіне қосымша
Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттарға мәліметтер нысаны

2. Для подвида деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств
1.
для руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
2.
квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
3.
производственно-технической базы на праве собственности (предприятиям, расположенным в специальной экономической зоне наличие производственно-технической базы на правах собственности не обязательно), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающей требованиям промышленной, пожарной, санитарно-эпидемиологической безопасности и включающей:
специализированное производственное здание, сооружение, подъемный механизм, оборудование; специально оборудованный склад для хранения высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств;
помещение или специальную площадку с оборудованием и инструментами для сортировки, резки, пакетирования отходов и переработанных материалов высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств;
служебное помещение для размещения работающего персонала
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
сведения, указывающие о наличии права собственности на помещения, лицензиар получает из соответствующих информационных систем
4.
средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям законодательства об обеспечении единства измерений
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
5.
разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
6.
утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
7.
журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств и перечню документов, подтверждающих соответствие им
8.
должностного лица, отвечающего за пожарную безопасность и организацию охранных мер
копии приказа о назначении ответственного лица
копия документа
9.
договора на охрану с использованием огнестрельного оружия между владельцем производственно-
технической базы с субъектом охранной деятельности
договора на охрану с использованием огнестрельного оружия со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность
копия документа
Приложение
к квалификационным требованиям
для осуществления
деятельности по ликвидации
(уничтожению, утилизации, захоронению)
и переработке высвобождаемых
боеприпасов, вооружений, военной
техники, специальных средств
и перечню документов,
подтверждающих соответствие им
Форма сведений
к квалификационным требованиям для осуществления деятельности
по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и
переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной
техники, специальных средств и перечню документов,
подтверждающих соответствие им

1. Босатылатын оқ-дәрілерді жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін мыналар болуы қажет:
1) заңды тұлғаның басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалының басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімі:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)___________________________;
лауазымы __________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні __________________;
білімі бойынша мамандығы ___________________________________;
жоғары техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні________________;
дипломды берғен жоғары оқу орнының атауы _______________;
2) тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)___________________________;
лауазымы ____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні___________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі _______________________________;
білімі бойынша мамандығы ____________________________________;
техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні ______;
дипломды берген оқу орнының атауы __________________________;
3) қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасқан, өнеркәсіптік, өрт, санитарлық-эпидемиологиялық қауiпсiздік талаптарына жауап беретін және мыналарды қамтитын меншік құқығындағы (стационарлық және (немесе) ұтқыр) немесе өзге де заңды негiздегi өндірістік-техникалық базаны:
мамандандырылған өндірістік ғимаратты, құрылысты және (немесе) контейнерлік типтегі ұтқыр модульді, көтергіш механизмді, жабдықты________________;
босатылатын оқ-дәрілер мен олардың құрамдастарын сақтауға арналған жай тартқышы бар контурлы найзағайдан қорғау жүйесімен жабдықталған арнайы жабдықталған қойманы_________________;
босатылатын оқ-дәрілердің қалдықтарын және өңделген материалдарын сұрыптауға, кесуге, пакеттерге салуға арналған жабдықтар мен құрал-саймандары бар үй-жайды немесе арнайы алаңды______________;
жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайды_________:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (мекен жайы) _________;
егер өзге де заңды негізде болған жағдайда келісімшарттың нөмірі мен шартқа қол қойылған күні________________________;
шарт жасасқан ұйымның атауы _______________________________;
контейнерлік типтегі ұтқыр модульдің, жабдықтың, көтеру механизмінің, қоршаудың, оқшаулаудың болуы, тұрғын және өндiрiстiк объектiлерден метр арақашықтығы туралы ақпарат__________________;

1. Для подвида деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)______________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании__;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом_____;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)______________________;
должность ___________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _________________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о техническом образовании_________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом_____________;
3) производственно-технической базы (стационарной и (или) мобильной), находящейся на праве собственности или ином законном основании, огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающей требованиям промышленной, пожарной, санитарно-эпидемиологической безопасности и включающей:
специализированное производственное здание, сооружение и (или) мобильный модуль контейнерного типа, подъемный механизм, оборудование________;
специально оборудованный склад для хранения высвобождаемых боеприпасов и их компонентов, оборудованный системой контурной молниезащиты с молниеотводами______________;
помещение или специальную площадку с оборудованием и инструментами для сортировки, резки, пакетирования отходов и переработанных материалов высвобождаемых боеприпасов________________;
служебное помещение для размещения работающего персонала______;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение)_____;
номер договора и дата подписания договора, в случае если на ином законном основании _______________;
наименование организации, с которой заключен договор__________;
информация о наличии ограждения, изоляции, о расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах_______________;

4) пайдалану шарттарына және оларға белгіленген өлшем бірлігін, оның ішінде радиацияны өлшеу құралдарын қамтамасыз ету туралы заңнаманың талаптарына сәйкес келетін өлшеу құралдары:
өлшеу құралдарының болуы туралы ақпарат ______________;
өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттың нөмірі мен күні____________________;
5) мәлімделген қызмет түрі бойынша мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдаланумен жұмысқа Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің немесе оның аумақтық органдары рұқсаттары:
рұқсаттың нөмірі мен берілген күні____________________________;
кім берді ___________________________________________________;
6) ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік техникасын оқыту жөніндегі және босатылатын оқ-дәрілерді жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтар:
ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік техникасын оқыту жөніндегі және босатылатын оқ-дәрілерді жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтардың болуы туралы ақпарат ____________________________;
7) кәдеге жаратылған босатылатын оқ-дәрілердің материалдарын, жиынтықтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау жөніндегі журнал:
кәдеге жаратылған босатылатын оқ-дәрілердің материалдарын, жиынтықтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау жөніндегі журналдың болуы туралы ақпарат ________________________________.
2. Босатылатын қару-жарақты, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін:
1) заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімі:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)___________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні __________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғары техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні_________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _________________;
2) тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)___________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні __________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ________________________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні________;
дипломды берғен оқу орнының атауы ____________________________;

4) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям законодательства об обеспечении единства измерений, в том числе средства измерения радиации:
информация о наличии средств измерений _____________________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения ______;
5) разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности:
номер и дата разрешения ______________;
кем выдано_____________;
6) утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов:
информация о наличии утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов ________;
7) журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых боеприпасов:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых боеприпасов __________________.
2. Для подвида деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств:
1) для руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию _______________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании___;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом____;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)______________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _________________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о техническом образовании_________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом__________;

3) қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасқан, өнеркәсіптік, өрт, санитарлы-эпидемиологиялық қауiпсiздiгі талаптарына жауап беретін және мыналарды қамтитын жеке меншік құқығындағы (арнайы экономикалық аймақта орналасқан кәсіпорындарға меншік құқығындағы өндiрiстiк-техникалық базаның болуы міндетті емес) өндірістік-техникалық базаны:
мамандандырылған өндірістік ғимаратты, құрылысты, көтергіш механизмді, жабдықты_________________________;
босатылатын қару-жарақты, әскери техниканы, арнайы құралдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған қойманы_________________;
босатылатын қару-жарақтардың, әскери техниканың, арнайы құралдардың қалдықтарын және өңделген материалдарын сұрыптауға, кесуге, пакеттерге салуға арналған жабдықтар мен құрал-саймандар бар үй-жайды немесе арнайы алаңды_________________________________;
жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайды_______________________________________________________;
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі (мекен жайы)___________;
жабдықтың, көтеру механизмінің, қоршаудың, оқшаулаудың болуы, тұрғын және өндiрiстiк объектiлерден метр арақашықтығы туралы ақпарат_____________________________________________;
4) пайдалану шарттарына және оларға белгiленген өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы заңнама талаптарына сәйкес келетін өлшеу құралдары:
өлшеу құралдарының болуы туралы ақпарат _____________________;
өлшеу құралын тексеру туралы сертификаттың нөмiрi мен күнi____;
5) мәлімделген қызмет түрі бойынша мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдаланумен жұмысқа Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің немесе оның аумақтық органдары рұқсаттары:
рұқсаттың нөмірі мен берілген күні ______________________;
кім берді _______________________________________________;
6) ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік техникасын оқыту жөніндегі және босатылатын қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) жөніндегі жұмысты ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтар:
ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік техникасын оқыту жөніндегі және босатылатын қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) жөніндегі жұмысты ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтардың болуы туралы ақпарат____________________________;
7) кәдеге жаратылған босатылатын қару-жарақтардың, әскери техниканың, арнайы құралдардың материалдарын, жиынтықтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау жөніндегі журнал:
кәдеге жаратылған босатылатын қару-жарақтардың, әскери техниканың, арнайы құралдардың материалдарын, жиынтықтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау жөніндегі журналдың болуы туралы ақпарат _______________________.

3) производственно-технической базы на праве собственности (предприятиям, расположенным в специальной экономической зоне наличие производственно-технической базы на правах собственности не обязательно), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающей требованиям промышленной, пожарной, санитарно-эпидемиологической безопасности и включающей:
специализированное производственное здание, сооружение, подъемный механизм, оборудование_______;
специально оборудованный склад для хранения высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств_____________;
помещение или специальную площадку с оборудованием и инструментами для сортировки, резки, пакетирования отходов и переработанных материалов высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств______;
служебное помещение для размещения работающего персонала______:
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) ________;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах______________________;
4) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям законодательства об обеспечении единства измерений:
информация о наличии средств измерений ____________________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения __________;
5) разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности:
номер и дата разрешения ___________;
кем выдано_____________;
6) утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств:
информация о наличии утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств ____________________;
7) журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств _________________.