Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 112 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 15 наурызда № 13457 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 24 сәуірдегі № 55/НҚ бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 24.04.2019 № 55/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.

Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему и перечня документов, подтверждающих соответствие им
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2016 года № 13457. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 24 апреля 2019 года № 55/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 24.04.2019 № 55/НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему и перечень документов, подтверждающих соответствие им.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталлонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушы
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
____________ И. Тасмағамбетов
2016 жылғы 2 ақпан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
___________ М. Құсайынов
2016 жылғы 18 ақпан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздігі
комитетінің төрағасы
_________________ В. Жұмақанов
2016 жылғы 5 ақпан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________________ Е. Досаев
2016 жылғы
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
__________________ Қ. Қасымов
2016 жылғы 9 ақпан
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының
2016 жылғы 28 қаңтардағы
№ 112 бұйрығымен
бекiтiлген
Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
Р/с
Біліктілік талаптары
Біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Касымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
__________________И. Тасмагамбетов
2 февраля 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
___________________ В. Жумаканов
5 февраля 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________________ Е. Досаев
"__" _____________2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
__________________ М. Кусаинов
18 февраля 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
___________________К. Касымов
9 февраля 2016 года
Утверждены
приказом исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 28 января 2016 года № 112
Квалификационные требованиядля осуществления деятельности
по разработке, производству, ремонту, торговле,
приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов
к нему и перечень документов, подтверждающих соответствие им
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям
Примечание
1
2
3
4

1. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін
1.
заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімінің болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
2.
тиiстi техникалық бiлiмi, мамандығы бойынша кемінде бiр жыл жұмыс өтілі бар бiлiктi мамандардың болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
3.
қаруды, қару және (немесе) оның патрондарының негізгі (базалық) модельдеріне конструкторлық құжаттама әзірлеу саласындағы нормативтiк-техникалық құжаттар жиынтығы түрiндегi ғылыми базаның болуы
нормативтiк-техникалық құжаттар
құжаттың көшірмесі
4.
қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасқан мамандандырылған өндірістік ғимаратты; сынақ зертханасын; жабдық пен стендiнi, әзiрленген қару мен патрондар жиынтықтарын сақтауға арналған арнайы жабдықталған қойманы қамтитын меншік құқығындағы (арнайы экономикалық аймақта орналасқан кәсіпорындарға меншік құқығындағы өндiрiстiк-техникалық базаның болуы міндетті емес) өндiрiстiк-техникалық базаның болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
лицензиар үй-жайларға меншік құқығының бар болуы туралы көрсететін мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден алады
5.

1. Деятельность по разработке боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
1
наличие высшего технического образования у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
2
наличие квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
3
наличие научной базы в виде комплекта нормативно-технических документов в области разработки оружия, конструкторской документации на основные (базовые) модели оружия и (или) типы патронов
нормативно-техническая документация
копия документа
4
наличие производственно-технической базы на правах собственности (предприятиям расположенных в специальной экономической зоне наличие производственно-технической базы на правах собственности не обязательно), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, включающей:
специализированное производственное здание;
испытательную лабораторию;
оборудование и стенд;
специально оборудованный склад для хранения разработанных комплектов оружия и патронов
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
сведения, указывающие о наличии права собственности на помещения, лицензиар получает из соответствующих информационных систем
5

"Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, пайдалану шарттарына және оларға белгіленген талаптарға сәйкес келетін өлшеу құралдарының болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
6.
ұйымның басшысы бекiткен жауынгерлік қол атыс қаруының тәжірибелік модельдері мен оның патрондарын қауіпсіз әзірлеу жөнiндегi нұсқаулықтың болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
7.
материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзiрлемелердi), жиынтықтаушы бөлшектердi, дайын және ақаулы бұйымдарды есепке алу және сақтау жөнiндегi журналдың болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
8.
мәлімделген қызмет түрі бойынша мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдаланумен жұмысқа Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің немесе оның аумақтық органдарының рұқсаттарының болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
9.
қару мен оның патрондарын әзірлеуге жоспарланған тактикалық-техникалық сипаттамалардың болуы
нормативті-техникалық құжаттама
құжаттың көшірмесі
10.
күзет қызметі субъектісімен атыс қаруын пайдалана отырып, өндірістік-техникалық базаны күзетуге арналған шарттың болуы
күзет қызметiне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен оқ-дәрiмен атылатын қаруды пайдалана отырып, күзетуге арналған шарт
құжаттың көшірмесі
11.
үшінші адамдарға зиянды өтеу жөніндегі жауапкершілікті сақтандыруды
үшінші адамдарға зиянды өтеу жөніндегі жауапкершілікті сақтандыру шарты
құжаттың көшірмесі
2. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жасау жөніндегі қызмет
1.
заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімінің болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
2.
тиiстi техникалық бiлiмi, мамандығы бойынша кемінде бiр жыл жұмыс өтілі бар бiлiктi мамандардың болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
3.
қару мен оның патрондарын жасау мәселелері жөнiндегi нормативтiк-техникалық және ғылыми-техникалық құжаттар жиынтығы түрiндегi ғылыми базаның болуы
нормативтiк-техникалық құжаттар
құжаттың көшірмесі
4.
қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасқан мамандандырылған өндірістік ғимаратты; көлік құралдарын, жабдықты, стендiнi, сынақ зертханасын, бақылау-өлшеу аппаратурасын;
белгіленген тәртіппен келісілген және бекітілген цехтардың қару мен оның патрондарын жасау жөніндегі жұмыс жобасын;
бөлшектерді, жинақтау бірліктерін есепке алу және сақтау жөніндегі талаптарды қамтамасыз етумен оқшауланған үй-жайларда орналастырылатын, негізгі бөліктерді (ұңғыларды, бекітпелерді, барабандарды, жақтаушаларды, ұңғылық қораптарды) жасау бойынша механикалық өңдеу цехын (учаскесін), бөлшектерді, жинақтау бірліктерін есепке алу және сақтау жөніндегі талаптарды қамтамасыз етумен өрт-күзет дабылдамалары құралдарымен жабдықталған оқшауланған үй-жайларда орналастырылатын, техникалық бекітілуі бойынша талаптарға жауап беретін жинақтау цехын;
дайын қаруды сақтауға арналған және өрт-күзет дабылдамалары құралдарымен жабдықталған мамандандырылған қоймаларды;
қару мен оның патрондарының негізгі бөліктерін жасау үдерісінде жарамсыз болғандарды сақтауға арналған ақау оқшаулағышын қамтитын меншік құқығындағы (арнайы экономикалық аймақта орналасқан кәсіпорындарға құқығындағы өндiрiстiк-техникалық базаның болуы міндетті емес) өндірістік-техникалық базаның болуы.
Жекелеген оқшауланған үй-жайларда орналасқан, техникалық бекітілуі жөніндегі талаптарға жауап беретін патрондар өндірістік базасының аумағына мынадай талаптар қойылады:
оқшаулануы, қоршаудың болуы, тәулік бойы қарулы күзет, техникалық бекітілуі, өртке қарсы қауіпсіздігі, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
лицензиар үй-жайларға жеке меншік құқығының болуы туралы көрсететін мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден алады
5.
қаруды сатып алу және пайдалану құқығы бар субъектілермен қару мен оның патрондарын жасау үшін ниеттер туралы хаттама немесе шарттың (келісімшарт) болуы
қаруды сатып алу және пайдалану құқығы бар субъектілермен қару мен оның патрондарын жасау үшін ниеттер туралы хаттама немесе шарт (келісімшарт)
құжаттың көшірмесі
6.
қару мен оның патрондарын жасауға жоспарланған тактикалық-техникалық сипаттамалардың болуы
қару мен оның патрондарын жасауға жоспарланған тактикалық-техникалық сипаттамалардың техникалық құжаттамасы
құжаттың көшірмесі
7.
қауіпсіз жұмыс өндірісі жөніндегі нұсқаулықтар, ережелер мен нормативтік-техникалық құжаттар, сондай-ақ бөлшектерді, жинақтау бірліктерін және дайын бұйымдарды, оларды жасау, тасымалдау және сақтау процесінде есепке алу; кіріс пен шығысты (әзірлемелердің, бөлшектердің, құрамдас бөлшектердің нөмірлік есебі, сандық есебі, сандық немесе салмақтық есебі) есепке алу журналын жүргізу бойынша материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жиынтықтаушы бөлшектерді, дайын және ақаулы бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі құжаттардың болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
8.
мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалана отырып, жұмысқа Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің немесе оның аумақтық органдарының рұқсаттарының болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
9.
күзет қызметі субъектісімен атыс қаруын пайдалана отырып, өндірістік-техникалық базаны күзетуге арналған шарттың болуы
күзет қызметiне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен оқ-дәрiмен атылатын қаруды пайдалана отырып күзетуге арналған шарт
құжаттың көшірмесі
10.
үшінші адамдарға зиянды өтеу жөніндегі жауапкершілікті сақтандыруды
үшінші адамдарға зиянды өтеу жөніндегі жауапкершілікті сақтандыру шарты
құжаттың көшірмесі

наличие средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям согласно Закону Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений"
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
6
наличие утвержденной руководителем организации инструкции по безопасной разработке опытных моделей боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
7
наличие журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
8
наличие разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
9
наличие тактико-технических характеристик, запланированных к разработке оружия и патронов к нему
нормативно-техническая документация
копия документа
10
наличие договора на охрану производственно-технической базы с использованием огнестрельного оружия с субъектом охранной деятельности
договор на охрану производственно-технической базы с использованием огнестрельного оружия со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность
копия документа
11
Страхование ответственности по возмещению вреда третьим лицам
договор страхования ответственности по возмещению вреда третьим лицам
копия документа
2. Деятельность по производству боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
1
наличие высшего технического образования у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
2
наличие квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
3
наличие научной базы в виде комплекта нормативно-технических и научно-технических документов по вопросам производства оружия и патронов к нему
нормативно-техническая документация
копия документа
4
наличие производственно-технической базы на правах собственности (предприятиям, расположенным в специальной экономической зоне наличие производственно-технической базы на правах собственности не обязательно), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, включающей:
специализированные производственные здания, транспортные средства, оборудование, стенды, испытательную лабораторию, контрольно-измерительную аппаратуру;
согласованный и утвержденный в установленном порядке рабочий проект цехов по производству оружия и патронов к нему; механообрабатывающий цех (участок) по изготовлению основных частей (стволов, затворов, барабанов, рамок, ствольных коробок), размещаемый в изолированных помещениях с обеспечением требований по учету и сохранности деталей, сборочных единиц;
сборочный цех, размещаемый в изолированных помещениях, оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации, отвечающих требованиям по технической укрепленности с обеспечением условий по учету и сохранности деталей, сборочных единиц;
специализированные склады для хранения готового оружия и оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации;
изолятор брака для хранения выбракованных в процессе производства основных частей оружия и патронов к нему;
к территории производственной базы патронов, размещаемые в отдельных изолированных помещениях, отвечающих требованиям по технической укрепленности предъявляются следующие требования: изолированность, наличие ограждения, круглосуточной вооруженной охраны, технической укрепленности, противопожарной безопасности, расположение на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
сведения, указывающие о наличии права собственности на помещения, лицензиар получает из соответствующих информационных систем
5
наличие протокола о намерениях или договора (контракта) на производство оружия и патронов к нему с субъектом, имеющим право приобретения и использования оружия
протокол о намерениях или договора (контракта) на производство оружия и патронов к нему с субъектом, имеющим право приобретения и использования оружия
копия документа
6
наличие тактико-технических характеристик, запланированных к производству оружия и патронов к нему
техническая документация тактико-технических характеристик, запланированных к производству оружия и патронов к нему
копия документа
7
наличие утвержденной руководителем организации инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасному производству работ, а также документов по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий по: учету деталей, сборочных единиц и готовых изделий в процессе их изготовления, транспортировки и хранения; ведению журнала учета прихода и расхода (пономерного учета, количественного учета, количественного или весового учета заготовок, деталей, составных частей)
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
8
наличие разрешения Комитета национальной безопасности или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
9
наличие охраны производственно-технической базы с использованием огнестрельного оружия с субъектом охранной деятельности
договор на охрану с использованием огнестрельного оружия со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность
копия документа
10
Страхование ответственности по возмещению вреда третьим лицам
договор страхования ответственности по возмещению вреда третьим лицам
копия документа

4. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын сатып алу және сату жөніндегі қызмет
1.
заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның ішінде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық білімінің болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
2.
тиiстi техникалық бiлiмi, мамандығы бойынша кемінде бiр жыл жұмыс өтілі бар бiлiктi мамандардың болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
3.
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарының келіп түсуін және оны сатуды есепке алу жөнiндегi журналдың болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
4.
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын тасымалдау кезінде қарулы күзеттің болуы
күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен оқ ату қаруын пайдалана отырып күзетуге арналған шарт
құжаттың көшірмесі
5.
1, 6 және 7-сыныпты қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсаттың болуы
1, 6 және 7-сыныпты қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат
көрсетілген қызметті беруші рұқсат туралы мәліметтерді тиісті ақпараттық жүйелерден алады
6.
мәлімделген қызмет түрі бойынша мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдаланумен жұмысқа Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің немесе оның аумақтық органдарының рұқсатының болуы
осы жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
Ескертпе: жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын сатуды Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, арнайы мемлекеттік және құқық қорғау органдары жүзеге асырады
Жауынгерлік қол атыс қаруы
мен оның патрондарын әзірлеу,
жасау, жөндеу, сату, сатып алу
жөніндегі қызметті жүзеге асыру
үшін қойылатын бiлiктiлiк
талаптарына және оларға
сәйкестiктi растайтын
құжаттардың тiзбесiне қосымша
Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарына мәліметтер нысаны

4. Деятельность по приобретению боевого ручного стрелкового оружия, патронов к нему и торговля ими
1
Наличие высшего технического образования у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
2
наличие квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
3
наличие журнала по учету поступления и реализации боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
4
наличие вооруженной охраны при перевозке боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
договор на охрану с использованием огнестрельного оружия со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность
копия документа
5
наличие специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7
специальное разрешение на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7
сведения о разрешении услугодатель получает из соответствующих информационных систем
6
наличие разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности
форма сведений согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
Примечание: реализация боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему осуществляется Вооруженным Силам, другим войскам и воинским формированиям, специальным государственным и правоохранительным органам.
Приложение
к квалификационным требованиям
для осуществления деятельности
по разработке, производству, ремонту, торговле,
приобретению боевого ручного стрелкового
оружия и патронов к нему и перечень документов
подтверждающих соответствие им
Форма сведений
к квалификационным требованиям для осуществления деятельности
по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению
боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему

1. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналар болуы қажет:
1) заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның iшiнде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық бiлiмі:
тегi, аты, әкесiнiң аты ______________________________________;
лауазымы ____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен күнi_________________;
бiлiмi бойынша мамандығы ___________________________________;
жоғары техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген күнi __________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы_____________________;
2) тиiстi техникалық бiлiмi, мамандығы бойынша кемінде бiр жыл жұмыс өтілі бар бiлiктi мамандар:
тегi, аты, әкесiнiң аты ______________________________________;
лауазымы ____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен күнi_________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтiлi _______________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы ____________________________________;
жоғары техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген күнi_____________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы_______________;
3) қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасқан және мыналарды қамтитын меншік құқығындағы (арнайы экономикалық аймақта орналасқан кәсіпорындарға меншік құқығындағы өндiрiстiк-техникалық базаның болуы міндетті емес) өндірістік-техникалық база:
мамандандырылған өндірістік ғимаратты_____________;
сынақ зертханасын___________________;
әзiрленген қару мен патрондардың жиынтығын сақтау үшін арнайы жабдықталған қойма___________________;
жылжымайтын мүлiктiң кадастрлық нөмiрi (орналасқан жері)_____;
егер өзге де заңды негiзде болған жағдайда шарттың нөмiрi мен шартқа қол қойылған күнi________________________;
шарт жасасылған ұйымның атауы _______________________________;
жабдықтың, стендінің, қоршаудың, оқшаулаудың болуы, тұрғын және өндiрiстiк объектiлерден метр арақашықтығы туралы ақпарат__________;

1. Для подвида деятельности по разработке боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ____________________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _________________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ____________________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____________________________________________________________________;
3) производственно-технической базы, находящейся на правах собственности (предприятиям, расположенным в специальной экономической зоне наличие производственно-технической базы на правах собственности не обязательно), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, включающей:
специализированное производственное здание____________________;
испытательную лабораторию_____________________________________;
специально оборудованный склад для хранения разработанных комплектов оружия и патронов________________________________________;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение) ____________________________________________________________________;
номер договора и дата подписания договора, в случае если на ином законном основании ____________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор _________;
информация о наличии оборудования, стенда, ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах ____________________________________________________________________;

4) "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес, пайдалану шарттарына және оларға белгіленген талаптарға сәйкес келетін өлшеу құралдары:
өлшеу құралдарының болуы туралы ақпарат _____________________;
өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттың нөмiрi мен күнi __________;
5) ұйымның басшысы бекiткен жауынгерлік қол атыс қаруының тәжірибелік модельдері мен оның патрондарын қауіпсіз әзірлеу жөнiндегi нұсқаулық:
ұйымның басшысы бекiткен жауынгерлік қол атыс қаруының тәжірибелік модельдері мен оның патрондарын қауіпсіз әзірлеу жөнiндегi нұсқаулықтың болуы туралы ақпарат______________________;
6) материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзiрлемелердi), жиынтықтаушы бөлшектердi, дайын және ақаулы бұйымдарды есепке алу және сақтау жөнiндегi журнал:
материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзiрлемелердi), жиынтықтаушы бөлшектердi, дайын және ақаулы бұйымдарды есепке алу және сақтау жөнiндегi журналдың болуы туралы ақпарат______________;
7) мәлiмделген қызмет түрi бойынша мемлекеттiк құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдаланумен жұмысқа Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң немесе оның аумақтық органдарының рұқсаттары:
рұқсаттың нөмiрi мен берiлген күнi _________________________;
кім берді: ________________________________.
2. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жасау жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналар болуы қажет:
1) заңды тұлға басшысында немесе оның орынбасарында, оның iшiнде оның филиалы басшысында немесе оның орынбасарында, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлғада жоғары техникалық бiлiмі:
тегi, аты, әкесiнiң аты ______________________________________;
лауазымы ____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен күнi_________________;
бiлiмi бойынша мамандығы ___________________________________;
жоғары техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген күнi __________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы_____________________;
2) тиiстi техникалық бiлiмi, мамандығы бойынша кемінде бiр жыл жұмыс өтілі бар бiлiктi мамандар:
тегi, аты, әкесiнiң аты ______________________________________;
лауазымы ____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен күнi_________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтiлi _______________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы ____________________________________;
жоғары техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген күнi_________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы_______________;

4) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям согласно Закону Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений":
информация о наличии средств измерений _______________________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения ____________________________________________________________________;
5) утвержденной руководителем организации инструкции по безопасной разработке опытных моделей боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему:
информация о наличии утвержденной руководителем организации инструкции по безопасной разработке опытных моделей боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему _______________________________;
6) журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий ________________________________________________;
7) разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности:
номер и дата выдачи разрешения _______________________________;
кем выдано ___________________________________________________.
2. Для подвида деятельности по производству боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ____________________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____________________________________________________________________;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _________________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ____________________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____;

3) қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасқан және мыналарды қамтитын меншік құқығындағы (арнайы экономикалық аймақта орналасқан кәсіпорындарға жеке меншік құқығындағы өндiрiстiк-техникалық базаның болуы міндетті емес) өндірістік-техникалық базаны:
мамандандырылған өндірістік ғимаратты; көлік құралдарын, жабдықты, стендiнi, сынақ зертханасын, бақылау-өлшеу аппаратурасын__________;
белгіленген тәртіпте келісілген және бекітілген қару мен оның патрондарын жасау бойынша цехтардың жұмыс жобасын_______;
бөлшектерді, жинақтау бірліктерін есепке алу және сақтау жөніндегі талаптарды қамтамасыз етумен, оқшауланған үй-жайларда орналастырылатын, негізгі бөліктерді (ұңғыларды, бекітпелерді, барабандарды, жақтаушаларды, ұңғылық қораптарды) жасау бойынша механикалық өңдеу цехын (учаскесін)________;
бөлшектерді, жинақтау бірліктерін есепке алу және сақтау жөніндегі талаптарды қамтамасыз етумен, өрт-күзет дабылдамасы құралдарымен жабдықталған оқшауланған үй-жайларда орналастырылатын, техникалық бекітілуі бойынша талаптарға жауап беретін құрастыру цехын____________;
дайын қаруды сақтауға арналған және өрт-күзет дабыл құралдарымен жабдықталған мамандандырылған қоймаларды____________;
қару мен оның патрондарының негізгі бөліктерін жасау процесінде ақаулы болғандарды сақтауға арналған ақау оқшаулағышын_____________;
жекелеген оқшауланған үй-жайларда орналасқан, техникалық бекітілуі жөніндегі талаптарға жауап беретін патрондар өндірістік базасының аумағына мынадай талаптар қойылады:
оқшаулануы, қоршаудың болуы, тәулік бойы қарулы күзет, техникалық бекітілуі, өртке қарсы қауіпсіздігі, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасуы________;
жылжымайтын мүлiктiң кадастрлық нөмiрi (орналасқан жері)_____;
егер өзге де заңды негiзде болған жағдайда шарттың нөмiрi және шартқа қол қойылған күнi___________________;
шарт жасасылған ұйымның атауы _______________________________;
қоршауының, оқшаулаудың болуы туралы, тұрғын үй және өндiрiстiк объектiлерден метрдегі арақашықтық туралы ақпарат______________;
4) қауіпсіз жұмыс өндірісі жөніндегі нұсқаулықтар, ережелер және нормативтік-техникалық құжаттар, сондай-ақ оларды жасау, тасымалдау және сақтау процесінде бөлшектерді, жинақтау бірліктерін және дайын бұйымдарды есепке алу; кіріс пен шығысты (әзірлемелердің, бөлшектердің, құрамдас бөлшектердің нөмірлік есебі, сандық есебі, сандық немесе салмақтық есебі) есепке алу журналын жүргізу бойынша материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жиынтықтаушы бөлшектерді, дайын және жарамсыз бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі құжаттар:
ұйымның басшысы бекіткен қауіпсіз жұмыс өндірісі жөніндегі нұсқаулықтар, ережелер және нормативтік-техникалық құжаттар, сондай-ақ оларды жасау, тасымалдау және сақтау процесінде бөлшектерді, жинақтау бірліктерін және дайын бұйымдарды есепке алу; кіріс пен шығысты (әзірлемелердің, бөлшектердің, құрамдас бөлшектердің нөмірлік есебі, сандық есебі, сандық немесе салмақтық есебі) есепке алу журналын жүргізу бойынша материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді), жиынтықтаушы бөлшектерді, дайын және жарамсыз бұйымдарды есепке алу және сақтау жөніндегі құжаттардың болуы туралы ақпарат______________________;

3) производственно-технической базы на правах собственности (предприятиям, расположенным в специальной экономической зоне наличие производственно-технической базы на правах собственности не обязательно), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, включающей:
специализированные производственные здания, транспортные средства, оборудование, стенды, испытательную лабораторию, контрольно-измерительную аппаратуру_________________________________;
согласованный и утвержденный в установленном порядке рабочий проект цехов по производству оружия и патронов к нему_______________;
механообрабатывающий цех (участок) по изготовлению основных частей (стволов, затворов, барабанов, рамок, ствольных коробок), размещаемый в изолированных помещениях с обеспечением требований по учету и сохранности деталей, сборочных единиц_______________________;
сборочный цех, размещаемый в изолированных помещениях, оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации, отвечающих требованиям по технической укрепленности с обеспечением условий по учету и сохранности деталей, сборочных единиц_______________________;
специализированные склады для хранения готового оружия и оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации______________;
изолятор брака для хранения выбракованных в процессе производства основных частей оружия и патронов к нему_______________;
к территории производственной базы патронов, размещаемые в отдельных изолированных помещениях, отвечающих требованиям по технической укрепленности предъявляются следующие требования:
изолированность, наличие ограждения, круглосуточной вооруженной охраны, технической укрепленности, противопожарной безопасности, расположение на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов_____________________;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение)_____;
номер договора и дата подписания договора, в случае если на ином законном основании ____________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор _________;
4) утвержденной руководителем организации инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасному производству работ, а также документов по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий по: учету деталей, сборочных единиц и готовых изделий в процессе их изготовления, транспортировки и хранения; ведению журнала учета прихода и расхода (пономерного учета, количественного учета, количественного или весового учета заготовок, деталей, составных частей):
информация о наличии утвержденной руководителем организации инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасному производству работ, а также документов по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий по: учету деталей, сборочных единиц и готовых изделий в процессе их изготовления, транспортировки и хранения; ведению журнала учета прихода и расхода (пономерного учета, количественного учета, количественного или весового учета заготовок, деталей, составных частей) ____________________________________________________________;

5) мәлiмделген қызмет түрi бойынша мемлекеттiк құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдаланумен жұмысқа Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң немесе оның аумақтық органдарының рұқсаттары:
рұқсаттың нөмiрi мен берiлген күнi__________________________;
кім берді: _________________;
3. Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын жөндеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналар болуы қажет:
1) заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның iшiнде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық бiлiмі:
тегi, аты, әкесiнiң аты ______________________________________;
лауазымы ____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен күнi__________________;
бiлiмi бойынша мамандығы ___________________________________;
жоғарғы техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген күнi________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы_____________________;
2) тиiстi техникалық бiлiмi, мамандығы бойынша кемінде бiр жыл жұмыс өтілі бар бiлiктi мамандар:
тегi, аты, әкесiнiң аты ______________________________________;
лауазымы ____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен күнi_________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтiлi _______________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы ____________________________________;
жоғары техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген күнi________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы___________________;
3) қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасқан және мыналарды қамтитын меншік құқығындағы (арнайы экономикалық аймақта орналасқан кәсіпорындарға меншік құқығындағы өндiрiстiк-техникалық базаның болуы міндетті емес) өндірістік-техникалық базаны:
мамандандырылған жөндеу-техникалық ғимаратты____________;
сынақ зертханасын____________;
арнайы жабдықталған қойманы_________________;
жүргізілген жөндеуден кейін өнімді сақтау және бақылау сынақтарын өткізу үшін арнайы жабдықталған аумақ пен үй-жайды_____________;
жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайды________;
жылжымайтын мүлiктiң кадастрлық нөмiрі (орналасқан жері)___;
қоршауының, оқшаулағышының болуы, тұрғын және өндiрiстiк объектiлерден метр арақашықтығы туралы ақпарат______________;

5) разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности:
номер и дата выдачи разрешения _______________________________;
кем выдано ___________________________________________________.
3. Для подвида деятельности по ремонту боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании_________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____________________________________________________________________;
2) квалифицированных специалистов по ремонту оружия, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _________________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании_________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом_____;
3) производственно-технической базы на правах собственности (предприятиям, расположенным в специальной экономической зоне наличие производственно-технической базы на правах собственности не обязательно), огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, включающей:
специализированное ремонтно-техническое здание________________;
испытательную лабораторию_____________________________________;
специально оборудованный склад________________________;
специально оборудованную территорию и помещение для хранения и проведения контрольных испытаний продукции после произведенного ремонта_____________________________________________________________;
служебное помещение для размещения работающего персонала______;
кадастровый номер недвижимого имущества (местонахождение)_____;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах ______________________________;

4) "Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы" 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес, пайдалану шарттарына және оларға белгіленген талаптарға сәйкес келетін өлшеу құралдарын:
өлшеу құралдарының болуы туралы ақпарат ______________________;
өлшеу құралын тексеру туралы сертификаттың нөмірі мен күні ____________;
5) ұйымның басшысы бекiткен жөндеу жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөнiндегi нұсқаулықтарды:
ұйымның басшысы бекiткен жөндеу жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөнiндегi нұсқаулықтардың болуы туралы ақпарат______________________;
6) материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзiрлемелердi), жиынтықтаушы бөлшектердi, дайын және ақаулы бұйымдарды есепке алу және сақтау жөнiндегi журнал:
материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзiрлемелердi), жиынтықтаушы бөлшектердi, дайын және ақаулы бұйымдарды есепке алу және сақтау жөнiндегi журналдың болуы туралы ақпарат_______________;
7) мәлiмделген қызмет түрi бойынша мемлекеттiк құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдаланумен жұмысқа Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң немесе оның аумақтық органдарының рұқсаттары:
рұқсаттың нөмiрi мен берiлген күнi__________________________;
кім берді: ________________________________;
8) арнайы жабдықтардың, керек-жарақтардың және стендтің:
арнайы, жабдықтардың, керек-жарақтардың және стендтің болуы туралы ақпарат ____;
Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын сату және сатып алу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналар болуы қажет:
1) заңды тұлға басшысы немесе оның орынбасары, оның iшiнде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық бiлiмі:
тегi, аты, әкесiнiң аты ______________________________________;
лауазымы ____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен күнi_________________;
бiлiмi бойынша мамандығы ___________________________________;
жоғары техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген күнi ________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы_____________________;
2) тиiстi техникалық бiлiмi, мамандығы бойынша кемінде бiр жыл жұмыс өтілі бар бiлiктi мамандар:
тегi, аты, әкесiнiң аты ______________________________________;
лауазымы ____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмiрi мен күнi_________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтiлi _______________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы ____________________________________;
жоғары техникалық бiлiмi туралы дипломның нөмiрi мен берiлген күнi________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы___________________;

4) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям согласно Закону Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений":
информация о наличии средств измерений _______________________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения ________;
5) утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству ремонтных работ:
информация о наличии утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству ремонтных работ _____________;
6) журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий ________________________________________________;
7) разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности:
номер и дата выдачи разрешения _______________________________;
кем выдано ___________________________________________________;
8) специального оборудования, приспособлений и стенда:
информация о наличии специального оборудования, приспособления и стенда____________________________________________________________.
4. Для подвида деятельности по приобретению боевого ручного стрелкового оружия, патронов к нему и торговля ими наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ____________________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____________________________________________________________________;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество _______________________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _________________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ____________________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____;

3) жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарының келіп түсуін және оны сатуды есепке алу жөнiндегi журналдың болуы:
жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарының келіп түсуін және оны сатуды есепке алу жөнiндегi журналдың болуы туралы ақпарат______________________;
4) мәлiмделген қызмет түрi бойынша мемлекеттiк құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдаланумен жұмысқа Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң немесе оның аумақтық органдарының рұқсаты:
рұқсаттың нөмiрi мен берiлген күнi__________________________;
кім берді: ________________________________.

3) журнала по учету поступления и реализации боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему:
информация о наличии журнала по учету поступления и реализации боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему________________;
4) разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности:
номер и дата выдачи разрешения _______________________________;
кем выдано __________________________________________________.