Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 12 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 15 наурызда № 13468 болып тіркелді.
"Атом энергиясын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 20) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 01.02.2022 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидалары бекітілсін.
2. "Пайдаланушы ұйым персоналының аттестаттаудан өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 12 ақпандағы № 82 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10551 болып тіркелген, 2015 жылғы 9 cәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
В. Школьник
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________ Е. Досаев

Об утверждении Правил аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 января 2016 года № 12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2016 года № 13468.
В соответствии с подпунктом 20) статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об использовании атомной энергии" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 01.02.2022 № 35 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии.
2. Признать утратившим силу приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 12 февраля 2015 года № 82 "Об утверждении Правил прохождения аттестации персонала эксплуатирующей организации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10551, опубликованный 9 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
В. Школьник
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Е. Досаев

2016 жылғы 17 ақпан
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2016 жылғы 20 қаңтардағы
№ 12 бұйрығымен
бекітілген
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 01.04.2020 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 1) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Атом энергиясын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабының 20) тармақшасына сәйкес әзірленді және және атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 21.05.2021 № 175 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
2. Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персонал Заңның 21-бабының 1-тармағына сәйкес оның біліктілігі мен кәсіптік даярлығы деңгейінің атқаратын лауазымына сәйкестігін айқындау тұрғысынан аттестаттаудан өтеді.
Аттестаттауды атом энергиясын пайдалану саласындағы уәкілетті органның ведомствосы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) жүзеге асырады.
Шетелдік адамдар (резидент еместер) осы Қағидаларға сәйкес жалпы негізде аттестаттаудан өтеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 21.05.2021 № 175 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
2-1. Көрсетілетін қызметті беруші:
1) атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыру кезінде қондырғыны тікелей басқару, ядролық, радиациялық, ядролық физикалық қауіпсіздікті қамтамасыз ету лауазымдық міндеттеріне кіретін мамандарды;
2) ядролық материалдарды, иондандырушы сәуле шығару көздерін, радиоактивті қалдықтарды есепке алу және бақылау, ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді бақылау лауазымдық міндеттеріне кіретін ядролық қондырғының персоналын;
3) радиациялық қауіпсіздікті бақылау, иондандырушы сәуле шығару көздерін есепке алу және бақылау лауазымдық міндеттеріне кіретін радиациялық, электрфизикалық қондырғы персоналын аттестаттауды өткізеді.

17 февраля 2016 года
Утверждены
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 20 января 2016 года № 12
Правила аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра энергетики РК от 01.04.2020 № 121 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", подпунктом 20) статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об использовании атомной энергии" (далее – Закон) и определяют порядок аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 21.05.2021 № 175 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Персонал, занятый на объектах использования атомной энергии, проходит аттестацию в соответствии с пунктом 1 статьи 21 Закона, на предмет определения соответствия уровня его квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности.
Аттестация осуществляется ведомством уполномоченного органа в области использования атомной энергии (далее – услугодатель).
Иностранные лица (нерезиденты) проходят аттестацию на общих основаниях в соответствии с настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 21.05.2021 № 175 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-1. Услугодатель проводит аттестацию:
1) специалистов, в должностные обязанности которых входят прямое управление установкой, обеспечение ядерной, радиационной, ядерной физической безопасности при осуществлении деятельности в области использования атомной энергии;
2) персонала ядерной установки, в должностные обязанности которого входят контроль за обеспечением ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, учет и контроль ядерных материалов, источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов;
3) персонала радиационной, электрофизической установки, в должностные обязанности которого входят контроль радиационной безопасности, учет и контроль источников ионизирующего излучения.

Заңның 21-бабы 3-тармағының екінші бөлігінде көзделген персоналды атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар – жұмыс берушілер аттестаттайды.
Ескерту. 2-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Энергетика министрінің 21.05.2021 № 175 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
3. Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау мынадай түрлерге бөлінеді:
1) бастапқы аттестаттау;
2) мерзімді аттестаттау;
3) кезектен тыс аттестаттау;
4) қайта аттестаттау.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 21.05.2021 № 175 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
4. Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды бастапқы аттестаттау жұмыскер лауазымға тағайындалғаннан кейін бір ай ішінде жүргізіледі.
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды мерзімді аттестаттау үш жылда бір рет өткізіледі.
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды кезектен тыс аттестаттау мынадай жағдайларда:
1) атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде оқыс оқиғалар туындағанда – олардың туындауына жол берген адамдарға қатысты;
2) уәкілетті органның тексерулері нәтижесінде анықталған, ядролық және (немесе) радиациялық, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік талаптары, ядролық материалдарды, иондандырушы сәуле шығару көздерін есепке алу талаптары бұзылғанда – бұзушылыққа жол берген адамдарға қатысты;
3) атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғаның шешімі бойынша тағайындалады.
Қайта аттестаттау бастапқы немесе мерзімдік немесе кезектен тыс аттестаттау қорытындылары бойынша теріс нәтиже алған жағдайда тағайындалады.
Бастапқы немесе мерзімдік немесе кезектен тыс аттестаттаудың нәтижелері бойынша теріс нәтиже алған жеке тұлғалар осы тармақтың төртінші бөлігінде көрсетілген бір реттен артық емес және бір айдан кешіктірмей қайта аттестаттауға жіберіледі.
Заңның 21-бабының 6-тармағына сәйкес, егер жұмыскер бастапқы немесе мерзімдік немесе кезектен тыс аттестаттау нәтижелері бойынша теріс нәтиже алған жағдайда, жұмыскер Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес қайта аттестаттау нәтижелері алынғанға дейін жұмыстан шеттетіледі.

Согласно части второй пункта 3 статьи 21 Закона, иной персонал аттестуется физическими и юридическими лицами, осуществляющими деятельность в области использования атомной энергии, в соответствии с настоящими Правилами.
Сноска. Правила дополнены пунктом 2-1 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 21.05.2021 № 175 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии подразделяется на следующие виды:
1) первичная аттестация;
2) периодическая аттестация;
3) внеочередная аттестация;
4) повторная аттестация.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 21.05.2021 № 175 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Первичная аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии проводится в течение одного месяца после назначения работника на должность.
Периодическая аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии проводится один раз в три года.
Внеочередная аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии назначается в случаях:
1) возникновения инцидентов на объектах использования атомной энергии – в отношении лиц, допустивших их возникновение;
2) нарушения требований ядерной и (или) радиационной и (или) ядерной физической безопасности, учета ядерных материалов, источников ионизирующего излучения, выявленного в результате проверок уполномоченного органа в области использования атомной энергии, в отношении лиц, допустивших нарушение;
3) по решению физического или юридического лица, осуществляющего деятельность в области использования атомной энергии.
Повторная аттестация назначается в случае получения отрицательного результата по итогам первичной или периодической, или внеочередной аттестации.
Физические лица, получившие отрицательный результат по итогам первичной или периодической или внеочередной аттестации подлежат повторной аттестации не более одного раза и не позднее одного месяца со дня получения отрицательного результата по итогам, указанным в части четвертой настоящего пункта.
Согласно пункту 6 статьи 21 Закона, в случаях, если работник, получил отрицательное заключение по результатам первичной или периодической или внеочередной аттестации, работника отстраняют от работы до получения результатов повторной аттестации в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 21.05.2021 № 175 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
5. Кезектен тыс аттестаттауды тағайындау мерзімді аттестаттау жүргізу мерзімдерін өзгертпейді.
6. Аттестаттауды өткізу үшін көрсетілетін қызметті берушінің бірінші басшысының бұйрығымен атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттауды өткізу үшін комиссияның (бұдан әрі – комиссия) құрамы және ережесі бекітіледі.
Комиссияның құрамына көрсетілетін қызметті берушінің бірінші басшысының жетекшілік ететін орынбасары, көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлері енгізіледі.
Аттестаттауды өткізу кезінде ашықтықты және әділдікті қамтамасыз ету үшін комиссия отырысына дауыс беру құқығы жоқ бақылаушылар шақырылады. Бақылаушылар ретінде қоғамдық бірлестіктердің (үкіметтік емес ұйымдар), коммерциялық ұйымдардың, саяси партиялардың өкілдері, мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау және мемлекеттік бақылау жөніндегі уәкілетті органның қызметкерлері комиссияның отырысына қатыса алады.
Комиссия мүшелерінің саны тақ болады және кемінде бес адамды құрайды. Хатшы комиссияның мүшесі болып табылмайды және оның дауыс беру құқығы жоқ.
Комиссияның отырысы комиссия құрамының кемінде үштен екісін құрайтын кворум болған кезде заңды.
Комиссия мүшесінде мүдделер қақтығысы туындаған жағдайда, мүдделер қақтығысы туындаған комиссия мүшесі әңгімелесу өткізгенге дейін қалған комиссия мүшелерін туындаған мүдделер қақтығысы туралы жазбаша нысанда хабардар етеді.
Қалған комиссия мүшелері мүдделер қақтығысы туындаған комиссия мүшесінің өтініші бойынша немесе басқа да көздерден ақпарат алған кезде мүдделер қақтығысын болғызбау және реттеу бойынша мынадай шараларды уақтылы қабылдайды:
1) мүдделер қақтығысы туындаған комиссия мүшесін комиссия жұмысына қатысудан шеттетеді. Мүдделер қақтығысы туындаған комиссия мүшесін шеттету туралы шешімді комиссия ашық дауыс беру жолымен оның мүшелерінің көпшілік даусымен жазбаша нысанда қабылдайды және ол мүдделер қақтығысы туындаған комиссия мүшесінің қатысуымен жария етіледі. Дауыстар саны тең болған жағдайда комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады;
2) күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде комиссия құрамының өзара алмасуы жөніндегі бұйрыққа сәйкес комиссия құрамын қайта қарайды.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 21.01.2021 № 21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 21.05.2021 № 175 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Назначение внеочередной аттестации не изменяет сроки проведения периодической аттестации.
6. Для проведения аттестации приказом первого руководителя услугодателя утверждаются состав и положение о комиссии для проведения аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии (далее – комиссия).
В состав комиссии включаются курирующий заместитель первого руководителя услугодателя, сотрудники структурных подразделений услугодателя.
Для обеспечения прозрачности и объективности при проведении аттестации на стадии собеседования на заседание комиссии приглашаются наблюдатели, которые не имеют права голоса. В качестве наблюдателей на заседании комиссии присутствуют представители общественных объединений (неправительственных организаций), коммерческих организаций, политических партий, сотрудники уполномоченного органа по оценке и государственному контролю за качеством оказания государственных услуг.
Количество членов комиссии является нечетным и составляет не менее пяти человек. Секретарь не является членом комиссии и не имеет права голоса.
Заседание комиссии правомочно при наличии кворума, составляющего не менее двух третей состава комиссии.
При возникновении у члена комиссии конфликта интересов, член комиссии, у которого возник конфликт интересов, до проведения собеседования в письменной форме уведомляет остальных членов комиссии о возникшем конфликте интересов.
Остальные члены комиссии по обращению члена комиссии, у которого возник конфликт интересов, или при получении информации из других источников своевременно принимают следующие меры по предотвращению и урегулированию конфликта интересов:
1) отстраняют члена комиссии, у которого возник конфликт интересов, от участия в работе комиссии. Решение об отстранении члена комиссии, у которого возник конфликт интересов, принимается комиссией в письменной форме большинством голосов ее членов путем открытого голосования и оглашается в присутствии члена комиссии, у которого возник конфликт интересов. При равном количестве голосов голос председателя комиссии является решающим;
2) в течение 1 (одного) календарного дня пересматривают состав комиссии в соответствии с приказом по взаимозаменяемости состава комиссии.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 21.01.2021 № 21 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

7. Аттестаттау тестілеу және әңгімелесу арқылы өткізіледі.
Әңгімелесу ядролық немесе ядролық материалдармен жұмыс істеу жүзеге асырылатын радиациялық қондырғының бірінші басшысы, оның өндіріс (өндірістік және техникалық мәселелер) жөніндегі орынбасары, ядролық немесе радиациялық қондырғының бас инженері, ядролық және (немесе) радиациялық қауіпсіздік қызметінің (департаментінің, бөлімінің, басқармасының) басшысы үшін, радиациялық қауіпсіздік бойынша бақылауға жауапты адам үшін жүргізіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің м.а. 01.02.2022 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
8. Тест сұрақтарының тізбесін атом энергиясын пайдалану саласындағы уәкілетті органның ведомствосы әзірлейді және бекітеді және ядролық, радиациялық, ядролық физикалық қауіпсіздік нормалары мен талаптарын білу, сондай-ақ еңбек міндеттерін атқару кезінде шешімдер қабылдау қабілетін айқындау мақсатындағы сұрақтарды қамтиды.
Бекітілген тест сұрақтарының тізбесіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларында ядролық, радиациялық, ядролық физикалық қауіпсіздік нормалары мен талаптары бөлігінде, сондай-ақ сұрақтарды орынсыз қалыптастыру анықталған жағдайда жүзеге асырылады.
9. Аттестатталатын адамдардың санаттары және оларға тест сұрақтары жұмыскердің лауазымдық міндеттеріне және жұмыста пайдаланылатын қондырғылардың, аспаптардың, материалдардың түрлеріне байланысты анықталады.
Аттестатталатын адамдардың санаттары, сұрақтар саны, тест өтті деп тануға негіз болатын дұрыс жауаптардың шекті деңгейі, сондай-ақ тестілеу уақыты осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персонал үшін тестілеу көрсеткішімен анықталады.
10. Әңгімелесу барысында комиссия мүшелері аттестатталатын адамға ядролық, радиациялық, ядролық физикалық қауіпсіздік нормалары мен талаптарын білуін тексеру, сондай-ақ жұмыста пайдаланылатын қондырғылардың, аспаптардың, материалдардың түрлеріне байланысты еңбек міндеттерін атқару кезінде шешімдер қабылдау қабілетін айқындау мақсатында сұрақтар қояды.
2-тарау. Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттаудан өткізу тәртібі
11. Аттестаттаудан өту үшін аттестатталатын адам (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 3-қосымшада келтірілген "Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі) 8-тармағында көрсетілген "Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету үшін қажетті құжаттарды www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жолдайды.

7. Аттестация проводится путем тестирования и собеседования.
Собеседование проводится для первого руководителя ядерной или радиационной установки, на которой осуществляется обращение с ядерными материалами, его заместителя по производству (производственным и техническим вопросам), главного инженера ядерной или радиационной установки, руководителя службы (департамента, отдела, управления) ядерной и (или) радиационной безопасности, для лица, ответственного за контроль по радиационной безопасности.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 01.02.2022 № 35 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Перечень тестовых вопросов разрабатывается и утверждается ведомством уполномоченного органа в области использования атомной энергии и включает вопросы на знание норм и требований ядерной, радиационной, ядерной физической безопасности, а также определения способности принятия решений при исполнении трудовых обязанностей.
Внесение изменений и (или) дополнений в утвержденный перечень тестовых вопросов осуществляется в случае изменения действующего законодательства Республики Казахстан в части норм и требований ядерной, радиационной, ядерной физической безопасности, а также в случае выявления некорректностей в формулировке вопросов.
9. Категории аттестуемых лиц и тестовые вопросы к ним определяются в зависимости от должностных обязанностей работника и используемых в работе типов установок, приборов, материалов.
Категории аттестуемых лиц, количество вопросов, пороговый уровень правильных ответов, являющихся основанием для признания теста пройденным, а также время тестирования определяется показателями тестирования для персонала, занятого на объектах использования атомной энергии, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
10. При собеседовании аттестуемому лицу членами комиссии задаются вопросы в целях проверки знания норм и требований ядерной, радиационной, ядерной физической безопасности, а также определения способности принятия решений при исполнении трудовых обязанностей в зависимости от используемых в работе типов установок, приборов, материалов.
Глава 2. Порядок аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии
11. Для прохождения аттестации аттестуемое лицо (далее – услугополучатель) направляет услугодателю документы, необходимые для оказания государственной услуги "Аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии" (далее – государственная услуга), указанные в пункте 8 перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии" (далее – перечень основных требований к оказанию государственной услуги), приведенного в приложении 3 к настоящим Правилам через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 09.01.2023 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде келтірілген.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 09.01.2023 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
13. Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған жағдайда "жеке кабинетке" мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінімнің қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 21.01.2021 № 21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын және қолданылу мерзімін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойған, одан әрі қараудан дәлелді бас тарту электрондық құжат нысанында өтініш берушінің "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 21.01.2021 № 21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 09.01.2023 № 4 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в перечне основных требований к оказанию государственной услуги.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 09.01.2023 № 4 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявки на оказание государственной услуги.
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 21.01.2021 № 21 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
14. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
15. Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пункте 11 настоящих Правил, проверяет полноту и срок действия представленных документов.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью руководителя услугодателя, направляется в форме электронного документа, в "личный кабинет" услугополучателя.
Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 21.01.2021 № 21 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

16. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған және қолданылу мерзімі өткен құжаттар болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері осы Қағидалардың 15-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде оларды қарастырады, тестілеуден өту күні, уақыты және орны туралы хабарламаны немесе мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойған мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту электрондық құжат нысанында өтініш берушінің "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Аттестаттау құжаттарды тіркеген сәттен бастап 6 (алты) жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
Тестілеу және әңгімелесу барысы техникалық жазба құралдарының көмегімен тіркеледі.
Техникалық жазба құралдарының көмегімен тіркелген материалдар аттестаттау өткізген сәттен бастап 1 (бір) жыл ішінде комиссия хатшысында сақталады.
Тестілеу көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша мемлекеттік немесе орыс тілдерінде автоматтандырылған компьютерлік тәсілмен көрсетілетін қызметті беруші және көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық құрылымдық бөлімшелері ұсынған орындарда өтеді.
Көрсетілетін қызметті алушы жеке басын куәландыратын құжатты немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжатты (сәйкестендіру үшін) көрсеткен кезде аттестаттауға жіберіледі.
Тестілеу уақытында көрсетілетін қызметті алушылар өзара сөйлеспейді, қандай да бір көмекші ақпараттық материалдарды (анықтамалық, арнайы әдебиет), байланыс құралдарын және электрондық жеткізгіштегі жазбаларды пайдаланбайды.
Комиссияның хатшысы тестілеуден өту тәртібін бұзу фактісін анықтаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыны тестілеу тоқтатылады. Осы бұзушылық фактісі бойынша комиссия хатшысы осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тестілеуден өту тәртібінің бұзылғаны туралы актіні ресімдейді және көрсетілетін қызметті алушыға тестілеудің теріс нәтижесі беріледі.
Тестілеуге бөлінген уақыт өткен соң бағдарлама автоматты түрде жабылады.
Тестілеудің дұрыс жауаптарын есептеу енгізілген компьютерлік бағдарламаның көмегімен автоматты түрде жүргізіледі.
Егер дұрыс жауаптар саны шекті деңгейге тең не одан жоғары болса, онда компьютерлік бағдарлама көрсетілетін қызметті алушыға "тесттен өтті" деген тестілеудің оң нәтижесін мониторға шығарады.
Егер дұрыс жауаптар саны шекті деңгейден төмен болса, онда компьютерлік бағдарлама "тесттен өтпеді" деген тестілеудің теріс нәтижесін мониторға шығарады және көрсетілетін қызметті алушы әңгімелесуге жіберілмейді.
Әңгімелесу сұрақ-жауап түрінде өткізіледі. Көрсетілетін қызметті алушыға 10 сұрақ қойылады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы 7 және одан көп сұраққа жауап берсе, әңгімелесуден өткен болып саналады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы 6 және одан аз сұраққа жауап берсе, әңгімелесуден өтпеген болып саналады.

16. При представлении услугополучателем полного пакета документов и отсутствия документов с истекшим сроком действия работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой пункта 15 настоящих Правил, рассматривает их, направляет уведомление о дате, времени и месте прохождения тестирования, или мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, по основаниям, указанным в пункте 9 стандарта государственной услуги.
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги, подписанный электронной цифровой подписью руководителя услугодателя, направляется услугополучателю в форме электронного документа, в "личный кабинет" услугополучателя.
Аттестация проводится в течение 6 (шести) рабочих дней с момента регистрации документов.
Ход тестирования и собеседования фиксируется с помощью технических средств записи.
Материалы, зафиксированные с помощью технических средств записи, хранятся у секретаря комиссии в течение 1 (одного) года с момента проведения аттестации.
Тестирование проводится в местах, предоставленных услугодателем и территориальными структурными подразделениями услугодателя, автоматизированным компьютерным способом на государственном или русском языках по выбору услугополучателя.
Услугополучатель допускается к тестированию при предъявлении документа, удостоверяющего личность, либо электронного документа из сервиса цифровых документов (для идентификации).
Во время тестирования услугополучатели не переговариваются между собой, не пользуются какими-либо вспомогательными информационными материалами (справочной, специальной литературой), средствами связи и записями на электронном носителе.
При обнаружении секретарем комиссии факта нарушения порядка прохождения тестирования, тестирование услугополучателя прекращается. По факту данного нарушения секретарь комиссии оформляет акт о нарушении порядка прохождения тестирования по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, и услугополучателю выдается отрицательный результат аттестации.
По истечении времени, отведенного на тестирование, программа автоматически закрывается.
Подсчет правильных ответов тестирования проводится автоматически при помощи заложенной компьютерной программой.
Если количество правильных ответов равно либо превышает пороговый уровень, то услугополучателю компьютерная программа на мониторе выдает сообщение о положительном результате тестирования – "тест пройден".
Если количество правильных ответов ниже порогового уровня, то компьютерная программа на мониторе выдает сообщение об отрицательном результате тестирования – "тест не пройден" и услугополучатель не допускается к собеседованию.
Собеседование проводится в форме вопроса-ответа. Услугополучателю задается 10 вопросов.
Собеседование считается пройденным, если услугополучатель правильно ответил на 7 и более вопросов.
Собеседование считается не пройденным, если услугополучатель правильно ответил на 6 и менее вопросов.

Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау туралы куәлікті беруден бас тарту туралы алдын ала шешімге өз ұстанымын білдіруге (тыңдауға) мүмкіндік береді, ол туралы көрсетілетін қызметті алушы шешім қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етіледі.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес жүргізіледі.
Әңгімелесу және (немесе) тестілеу нәтижелері және тыңдау нәтижелері бойынша Комиссия мынадай шешімдердің бірін қабылдайды;
1) біліктілігі мен кәсіби даярлық деңгейі атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) біліктілігі мен кәсіби даярлық деңгейі атқаратын лауазымына сәйкес келмейді.
Комиссияның шешімін комиссия хатшысы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналға аттестаттау жүргізу комиссиясы отырысының қорытындысы түрінде ресімдейді.
Комиссия көрсетілетін қызметті алушының біліктілігі мен кәсіби даярлығы деңгейінің атқаратын лауазымына сәйкестігі туралы шешім қабылдаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға 4 (төрт) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қойған, атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау туралы куәлікті (бұдан әрі – куәлік) жібереді.
Комиссия көрсетілетін қызметті алушының біліктілігі мен кәсіби даярлығы деңгейінің атқаратын лауазымына сәйкес келмейтіні туралы шешім қабылдаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға 4 (төрт) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының біліктілігі мен кәсіби даярлығы деңгейінің атқаратын лауазымына сәйкес келмейтіні туралы комиссия қорытындысы жіберіледі.
Егер көрсетілетін қызметті алушы осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген хабарламада көрсетілген мерзімде аттестаттаудан өтуге дәлелсіз себеппен келмеген болса, онда аталған адам аттестаттаудың теріс нәтижесін алған болып саналады және комиссия көрсетілетін қызметті алушының біліктілігі мен кәсіби даярлығы деңгейінің атқаратын лауазымына сәйкес келмейтіні туралы шешім қабылдайды.
Егер көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген мерзімде аттестаттауға дәлелді себептер бойынша (науқастануы, іссапар, демалыс, оқу орындарында оқуы) келмеген жағдайда және көрсетілетін қызметті алушының тарапынан туындаған дәлелді себеп және құжаттамалық растау туралы хабарлама жіберілген кезде мерзімді өткізу себебі болған мән-жайлардың қолданылуы тоқтатылғаннан кейін күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 4-тармағының 3) тармақшасы негізінде көрсетілетін қызметті берушіге кезектен тыс аттестаттаудан өтуге өтініш жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы туындаған дәлелді себеп туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті берушіге аттестаттауды өткізу мерзімі өтіп кеткен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей еркін нысанда жібереді.

В соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан услугодатель предоставляет возможность услугополучателю выразить свою позицию (заслушивание) к предварительному решению об отказе в выдаче свидетельства об аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии, о котором услугополучатель уведомляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения.
Процедура заслушивания проводится в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
По результатам тестирования и (или) собеседования и результатам заслушивания Комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует уровню квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности;
2) не соответствует уровню квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности.
Решение комиссии оформляется секретарем комиссии в виде заключения заседания комиссии для проведения аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии, по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
При принятии комиссией решения о соответствии услугополучателя уровню его квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности, услугодатель в течение 4 (четырех) рабочих дней направляет услугополучателю свидетельство об аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии (далее – свидетельство), по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, подписанный руководителем услугодателя.
При принятии комиссией решения о несоответствии услугополучателя уровню его квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности, услугополучателю в течение 4 (четырех) рабочих дней направляется заключение комиссии о несоответствии услугополучателя уровню его квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности.
Если услугополучатель не явился на аттестацию в срок, указанный в уведомлении, предусмотренном в части первой настоящего пункта, услугодателя без уважительной причины, то данное лицо считается получившим отрицательный результат аттестации и комиссия принимает решение о несоответствии услугополучателя уровню его квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности.
При не явке на аттестацию в срок, указанный в уведомлении услугодателя по уважительным причинам (болезнь, командировка, отпуск, обучение в учебных заведениях) и при направлении уведомления о возникшей уважительной причине и документальном подтверждении со стороны услугополучателя, не позднее 10 (десяти) календарных дней после того, как действие обстоятельства, явившегося причиной пропуска срока, прекращено, услугополучатель на основании подпункта 3) пункта 4 настоящих Правил направляет заявление услугодателю на прохождение внеочередной аттестации.
Уведомление о возникшей уважительной причине направляется в произвольной форме услугополучателем услугодателю не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня пропущенного срока проведения аттестации.

Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің м.а. 01.02.2022 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
17. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтерді көрсетуінің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 10 (он) жұмыс күнін құрайды.
18. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету кезеңіндегі мәліметтердің мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысындағы деректер автоматты түрде мемлекеттік қызмет көрсетуді бақылаудың ақпараттық жүйесіне беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар қолданысқа енгізілген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында "Энергетика министрлігі" деген бөлімде орналастырады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 09.01.2023 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
18-1. Осы Қағидалардың 2-1-тармағының екінші бөлігінде көзделген атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау үш жылда кемінде бір рет жүзеге асырылады.
Жұмысқа қабылданған адамдар лауазымға тағайындалғаннан кейін бір ай ішінде ядролық және (немесе) радиациялық қауіпсіздік мәселелері бойынша жұмыс беруші ұйымдастыратын аттестаттаудан өтеді. Ядролық және (немесе) радиациялық қауіпсіздік мәселелері бойынша аттестаттаудан өтпеген жұмыскерлер жұмысқа жіберілмейді.
Осы Қағидалардың 2-1-тармағының екінші бөлігінде көзделген атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттауды жұмыс берушінің бұйрығымен құрылатын, саны үш адамнан кем емес емтихан комиссиясы өткізеді және комиссия төрағасы мен мүшелерінен тұрады.
Емтихан комиссиясының жұмыс істеуі тұрақты негізде жүзеге асырылады.
Емтихан комиссиясының жұмыс регламенті жұмыс берушінің актісімен белгіленеді.
Ескерту. 18-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Энергетика министрінің 21.05.2021 № 175 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 01.02.2022 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрықтарымен.

Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 01.02.2022 № 35 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Общий срок оказания государственной услуги услугодателем составляет 10 (десять) рабочих дней с момента приема и регистрации заявления.
18. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с момента введения в действие изменений и (или) дополнений в настоящие Правила информация направляется в Единый контакт-центр и размещается на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов Республики Казахстан www.gov.kz в разделе "Министерство энергетики".
Сноска. Пункт 18 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 09.01.2023 № 4 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18-1. Аттестация персонала, предусмотренного в части второй пункта 2-1 настоящих Правил занятого на объектах использования атомной энергии осуществляется не реже одного раза в три года.
Лица, принятые на работу, в течение одного месяца после назначения на должность проходят организуемую работодателем аттестацию по вопросам ядерной и (или) радиационной безопасности. Работники, не прошедшие аттестацию по вопросам ядерной и (или) радиационной безопасности, к работе не допускаются.
Аттестация персонала, предусмотренного в части второй пункта 2-1 настоящих Правил занятого на объектах использования атомной энергии проводится экзаменационной комиссией, создаваемой приказом работодателя, численностью не менее трех человек, и состоит из председателя и членов комиссии.
Функционирование экзаменационной комиссии осуществляется на постоянной основе.
Регламент работы экзаменационной комиссии устанавливается актом работодателя.
Сноска. Правила дополнены пунктом 18-1 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 21.05.2021 № 175 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 01.02.2022 № 35 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3-тарау. Аттестаттау нәтижелеріне шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тарау жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 21.01.2021 № 21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 01.02.2022 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
20. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 01.02.2022 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
21. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 01.02.2022 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
22. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 01.02.2022 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
23. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды қанағаттандыратын шешім қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
Шағымды қанағаттандырусыз қалдыру туралы шешім қабылданған кезде шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.

Глава 3. Порядок обжалования результатов аттестации
Сноска. Глава 3 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 21.01.2021 № 21 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
19. Исключен приказом и.о. Министра энергетики РК от 01.02.2022 № 35 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Исключен приказом и.о. Министра энергетики РК от 01.02.2022 № 35 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Исключен приказом и.о. Министра энергетики РК от 01.02.2022 № 35 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Исключен приказом и.о. Министра энергетики РК от 01.02.2022 № 35 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственной услуги производится вышестоящим административным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение, удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
При принятии решения об оставлении жалобы без удовлетворения, услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающую жалобу.

Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің м.а. 01.02.2022 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
24. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап (15) он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 01.02.2022 № 35 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

Ескерту. 2-қосымша алып тасталды – ҚР Энергетика министрінің 09.01.2023 № 4 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау қағидаларына
3-қосымша
"Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі

Сноска. Приложение 2 исключено приказом Министра энергетики РК от 09.01.2023 № 4 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3 к Правилам
аттестации персонала, занятого
на объектах использования
атомной энергии
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии"

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 09.01.2023 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсету құжаттарын қабылдау және нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz (бұдан әрі – портал) веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
10 (он) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау туралы куәлік, көрсетілетін қызметті алушының біліктілігі мен кәсіби даярлығы деңгейінің атқаратын лауазымына сәйкес еместігі туралы комиссияның қорытындысы не осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 09.01.2023 № 4 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1.
Наименование услугодателя
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
10 (десять) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
Свидетельство об аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии, заключение комиссии о несоответствии услугополучателя уровню его квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
7.
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс графигіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (қызмет алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) осы мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) лауазымға тағайындау туралы бұйрықтың электрондық көшірмесі;
3) атқаруы лауазымға жүктелетін функциялардың нақты тізбесін қамтитын жұмыс берушінің актісінің электрондық көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған құжаттардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 12 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13468 болып тіркелген) Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидаларының талаптарына сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысан арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс);
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление по форме, согласно приложению к настоящему перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
2) электронная копия приказа о назначении на должность;
3) электронная копия акта работодателя, содержащего конкретный перечень функций, исполнение которых возлагается на должность. Сведения о документах, удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям Правил аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 20 января 2016 года № 12 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13468);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме

1) Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
www.egov. kz – мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасының "Энергетика министрлігі" деген бөлімдегі "Көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде;
порталда орналастырылған;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар;
4) портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде нашар көретіндерге арналған нұсқа қолжетімді;
5) мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.egov.kz – мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасының "Энергетика министрлігі" деген бөлімнің "Көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
"Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау" мемлекеттік
қызмет көрсетуге қойылатын
негізгі талаптар тізбесіне
қосымша
Нысан
____________________________
(атом энергиясын пайдалану
саласындағы уәкілетті орган
ведомствосының атауы)
____________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі)
____________________________
(мекенжайы)
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда))
____________________________
(азаматтығы)
____________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі)
____________________________
(мекенжайы, телефоны,
электрондық поштасы)
____________________________
(лауазым атауы)
____________________________
(атом энергиясын пайдалану
саласында жүзеге асыратын
қызмет түрі)
Өтініш
Мені атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды
бастапқы/мерзімді/қайта/кезектен тыс (керегін сызып қою) аттестаттауға жіберуіңізді
сұраймын.
1)________________________________________________________;
2) ________________________________________________________.
Осы өтінішпен 3 (үш) жыл мерзімге мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі
талаптар тізбесінің 8-тармағында көзделген жинақталатын деректер тізбесімен
ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жеке деректерді жинауға және
өңдеуге, сондай-ақ рұқсаты шектеулі жеке деректерге қол жеткізуге келісім беремін.
_____________________________________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)) (қолы)
Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
[МО атауы (мемлекеттік тілде)]
МО реквизиттері мемлекеттік тілде
[МО атауы (орыс тілінде)]
МО реквизиттері орыс тілінде
Өтінішті одан әрі қараудан/мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту
Нөмірі: [РҚ нөмірі]
Берілген күні: [РҚ берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[МО атауы], Сіздің [Өтініш берген күн] № [Өтініш нөмірі], өтінішіңізді қарастырып,. ______________________________________ хабарлайды.
[Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)]
Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Тестілеуден өту тәртібін бұзу туралы акт
201 _ жылғы "____" __________ ____ сағат ______ минут.
Мен, _____________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 12 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13468 болып тіркелген) бекітілген Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидаларының 16-тармағын ______________________ бұзу фактісін
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
анықтадым.
________________________________________________________________________________
(бұзушылықты қысқаша сипаттау)
Актіні жасаған адамның қолы:______________________________________________________
Актімен таныстым: _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналға аттестаттау жүргізу комиссиясы отырысының № қорытындысы
Нұр-Сұлтан қаласы 20___ жылғы "__"______
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды
аттестаттаудан өткізу үшін қолданыстағы 20__ жылғы "__" __________ №___ бұйрық
негізінде жұмыс істейтін аттестаттау комиссиясы құрамында:
Kомиссия төрағасы:
___________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)            (қолы)
Комиссия мүшелері:
___________________________________ __________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)            (қолы)
Тестілеу нәтижесін қарастырып
ШЕШТІ:
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты(болған жағдайда)
біліктілігі мен кәсібі даярлық деңгейі атқаратын лауазымына сәйкес келеді/сәйкес келмейді.
Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау туралы куәлік
Осы куәлік Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі Атомдық және
энергетикалық қадағалау мен бақылау комитетінің Аттестаттау комиссиясының шешімімен
біліктілігі мен кәсіби даярлық деңгейі атқаратын лауазымына сәйкес келеді деп танылған
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы
_________________________________________________________________________ берілді.
Куәлік: ____ жылдың "__" _______ дейін жарамды
(мерзімі көрсетіледі)
Тіркеу нөмірі: №_______________
Берілген күні "__" _________20__ жыл
Басшы (уәкiлеттi тұлға) ____________________________________ ________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))      (қолы)
Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Тестілеу немесе әңгімелесу нәтижелерін қайта қарау туралы өтініш

1) адреса мест оказания государственной услуги размещены на: единой платформе интернет-ресурсов государственных органов – www.gov.kz, в разделе "Министерство энергетики" в подразделе "Услуги"; портале;
2) услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме посредством портала при условии наличия электронной цифровой подписи;
3) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра;
4) при оказании государственной услуги посредством портала доступна версия для слабовидящих;
5) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов – www.gov.kz, в разделе "Министерство энергетики" в подразделе "Услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Аттестация персонала,
занятого на объектах
использования атомной
энергии"
Форма
_________________________
(наименование ведомства
уполномоченного органа
в области использования
атомной энергии)
_________________________
(бизнес-идентификационный
номер)
_________________________
(адрес)
от _______________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
__________________________
(гражданство)
__________________________
(индивидуальный
идентификационный номер)
__________________________
(адрес, телефон,
электронный адрес)
__________________________
(наименование должности)
__________________________
(вид осуществляемой
деятельности в сфере
использования атомной энергии)
Заявление
Прошу допустить меня к первичной/периодической/повторной/внеочередной
(нужное почеркнуть)
аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии.
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) ________________________________________________________________;
2) ________________________________________________________________.
Настоящим заявлением подтверждаю достоверность представленной информации
и даю согласие на сбор и обработку персональных данных, а также доступ
к персональным данным ограниченного доступа в соответствии с перечнем
собираемых данных, предусмотренных пунктом 8 перечня основных требований
к оказанию государственной услуги сроком на 3 (три) года.
__________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Приложение 4
к Правилам аттестации
персонала, занятого на объектах
использования атомной энергии
Форма
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления/
в оказании государственной услуги
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает _________________________________________.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 5
к Правилам аттестации
персонала, занятого на объектах
использования атомной энергии
Форма
Акт о нарушении порядка прохождения тестирования
"____" __________ 20 __ года ____ час ______ минут.
Мною, __________________________________________, установлен факт
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
нарушения пункта 16 Правил аттестации персонала, занятого на объектах использования
атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 20
января 2016 года № 12 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов № 13468), со стороны ________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
который выразился в следующем:
__________________________________________________________________
(краткое описание нарушения)
Подпись лица, составившего акт: _____________________________________
С актом ознакомлен: ________________________________ _______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 6
к Правилам аттестации
персонала, занятого на объектах
использования атомной энергии
Форма
Заключение № __ заседания комиссии для проведения аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии
город Нур-Султан "__" ______ 20___ года
Комиссия для проведения аттестации персонала, занятого на объектах использования
атомной энергии, действующая на основании приказа от "___" 20_____ года №______, в
составе:
Председатель комиссии: ______________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Члены комиссии: _____________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
рассмотрев результат аттестации,
РЕШИЛА: __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
соответствует/несоответствует уровню квалификации и профессиональной
подготовки занимаемой должности.
Приложение 7
к Правилам аттестации
персонала, занятого на объектах
использования атомной энергии
Форма
Свидетельство об аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии
Настоящее свидетельство выдано
___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
___________________________________________________________
о том, что он(а) решением комиссии для проведения аттестации персонала, занятого
на объектах использования атомной энергии Комитета атомного и энергетического надзора и
контроля Министерства энергетики Республики Казахстан соответствует уровню
квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности.
Свидетельство действительно до: __________________
(указывается срок)
Регистрационный номер № ___________
Дата выдачи: _______________________
Руководитель (уполномоченное лицо)
_______________________________             ________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))       подпись)
Приложение 8
к Правилам аттестации
персонала, занятого на объектах
использования атомной энергии
Заявление о пересмотре результатов тестирования или собеседования

Ескерту. 8-қосымша алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 01.02.2022 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Тестілеу немесе әңгімелесу нәтижелерін қайта қарау туралы өтініш
Ескерту. 9-қосымша алып тасталды – ҚР Энергетика министрінің м.а. 01.02.2022 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау қағидаларына
10-қосымша
Нысан
№ _______ хаттама
Ескерту. 10-қосымша алып тасталды – ҚР Энергетика министрінің м.а. 01.02.2022 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк алпыс күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.

Сноска. Приложение 8 исключено приказом и.о. Министра энергетики РК от 01.02.2022 № 35 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 9 к Правилам
аттестации персонала, занятого
на объектах использования
атомной энергии
Заявление о пересмотре результатов тестирования или собеседования
Сноска. Приложение 9 исключено приказом и.о. Министра энергетики РК от 01.02.2022 № 35 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 10 к Правилам
аттестации персонала, занятого
на объектах использования
атомной энергии
Протокол №
Сноска. Правила дополнены приложением 10 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 21.05.2021 № 175 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); исключено приказом и.о. Министра энергетики РК от 01.02.2022 № 35 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).