Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының, жергілікті және басқа да соттардың ашық деректер тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Аппараты) Басшысының 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 6001-16-7-6/22 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 16 наурызда № 13491 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) басшысының м.а. 2022 жылғы 21 ақпандағы № 11 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (ҚР Жоғарғы Соты аппараты) басшысының м.а. 21.02.2022 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 24 қарашадағы Заңының 9-бабының 15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының, жергілікті және басқа да соттардың ашық деректер тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Ақпараттық технологиялар және ақпараттық ресурстарды қорғау бөлімі:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялануын;
3) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелгеннен кейін Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкiнде орналастыру үшін күнтізбелік он күн ішінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) басшысының орынбасары Қ.О. Елібаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Сотының жанындағы Соттардың
қызметін қамтамасыз ету департаментінің
(Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Соты аппаратының) басшысы
І.Испанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
Министрі
_________________ А.Исекешев

Об утверждении Перечня открытых данных Верховного Суда Республики Казахстан, местных и других судов, размещаемых на интернет-портале открытых данных
Приказ Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) от 29 января 2016 года № 6001-16-7-6/22. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2016 года № 13491. Утратил силу приказом и.о. Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) от 21 февраля 2022 года № 11.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде РК (аппарата Верховного Суда РК) от 21.02.2022 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень открытых данных Верховного Суда Республики Казахстан, местных и других судов, размещаемых на интернет-портале открытых данных.
2. Отделу информационных технологий и защиты информационных ресурсов Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в информационно-правовой системе "Әділет" и в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации;
3) направление настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Верховного Суда Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) Елибаева К.О.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Руководитель Департамента
по обеспечению деятельности
судов при Верховном Суде
Республики Казахстан
(аппарата Верховного Суда
Республики Казахстан)
И. Испанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
___________________ А. Исекешев

2016 жылғы 16 ақпан
Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Сотының жанындағы Соттардың
қызметін қамтамасыз ету департаменті
(Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Соты аппараты) басшысының
2016 жылғы 29 қаңтардағы
№ 6001-16-7-6/22 бұйрығымен
бекітілген
Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының, жергілікті және басқа соттар ашық деректер тізбесі
№ р/с
Ашық деректердің атауы
Жаңарту кезеңі
Беру мерзімі
Дереккөз (Ашық деректердің интернет-порталдың АЖО немесе мемлекеттік органдардың API жүйелері арқылы)
Жауапты тұлғалар
1.
Қазақстан Республикасының сот органдары және ведомстволық бағынысты ұйымдар туралы ақпарат, соттардың, соттардың қызметін ұйымдық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі уәкілетті және аумақтық органдардың басшылары туралы ақпарат (атауы, құрылымы, мекенжайы, телефоны, келу сызбасы, азаматтарды қабылдау режимі, анықтамалық ақпарат, геолокация көрсетіле отырып)
Деректердің жаңаруына қарай
Деректердің жаңарғаннан кейін айдың 10-ына қарай
Ашық деректердің интернет-порталдың АЖО арқылы
Жергілікті соттардың және кеңселердің қызметін ұйымдық-құқықтық қамтамасыз ету бөлімі
Соттар әкімшілері басшылары
2.
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының органдары туралы жалпы ақпарат
жыл сайын
Есептік кезеңнен кейін 30-ына қарай
Ашық деректердің интернет-порталдың АЖО арқылы
Жоспарлау және талдау бөлімі
3.
3.1.
Қазақстан Республикасының сот жүйесі туралы жалпы ақпарат:
әлеуметтік сауалнаманың және республика соттарының қызметін бағалаудың нәтижелері туралы мәліметтер;
өткізілгеніне қарай
нәтижесі шығарылғаннан кейін 30-ына қарай
Ашық деректердің интернет-порталдың АЖО арқылы
Жоспарлау және талдау бөлімі
3.2.
республика соттарының халықаралық шарттарды, ведомствоаралық шарттарды және халықаралық ынтымақтастық бағдарламаларын іске асыруға қатысуы туралы мәліметтер;
жыл сайын
Есептік кезеңнен кейін 30-ына қарай
Ашық деректердің интернет-порталдың АЖО арқылы
Халықаралық қатынастар және протокол бөлімі
3.3.
Сот жюриінің құрамы, қалыптастырылу тәртібі және негізгі қызметі
жыл сайын
Есептік кезеңнен кейін 30-ына қарай
Ашық деректердің интернет-порталдың АЖО арқылы
Персоналды басқару бөлімі
4.
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген шектеулер ескеріле, іс санаттары (қылмыстық, азаматтық, әкімшілік), тараптар, процеске қатысушылар, қарау күндері, қаралатын орны көрсетіле отырып сот істерін қарау кестелері
үнемі
Апта сайын кестенің қалыптасуы және істердің түсуіне қарай
Мемлекеттік органдардың API жүйелері арқылы
Соттар әкімшілері басшылары
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының алқа хатшылықтары
5.
Әкімшілік мемлекеттік қызметкерлердің бос орындар туралы мәліметтер
тоқсан сайын
Есептік кезеңнен кейін 30-ына қарай
Ашық деректердің интернет-порталдың АЖО арқылы
Соттар әкімшілері басшылары
Персоналды басқару бөлімі

16 февраля 2016 года
Утвержден Приказом
Руководителя Департамента
по обеспечению деятельности судов
при Верховном Суде Республики Казахстан
(аппарата Верховного Суда Республики Казахстан)
от 29 января 2016 года № 6001-16-7-6/22
Перечень открытых данных
Верховного Суда Республики Казахстан,
местных и других судов, размещаемых на интернет-портале
открытых данных
№ п/п
Наименование открытых данных
Период актуализации
Срок предоставления
Источник (через АРМ интернет-портала открытых данных или через API системы государственного органа)
Ответственные лица
1.
Информация о судебных органах Республики Казахстан и подведомственных организаций, с указанием данных о руководителях судов, уполномоченного и территориальных органов по организационному и материально-техническому обеспечению деятельности судов (наименование, структура, с указанием адресов, телефонов и схемы проезда, режим приема граждан, справочная информация, геолокация)
по мере обновления данных
к 10 числу месяца после обновления данных
через АРМ интернет-портала открытых данных
Отдел организационно-правового обеспечения деятельности местных судов и канцелярий
Руководители Администраторов судов
2.
Общая информация об органах Верховного Суда Республики Казахстан
ежегодно
к 30 числу после отчетного периода
через АРМ интернет-портала открытых данных
Отдел анализа и планирования
3.
3.1.
3.2.
3.3.
Общая информация о судебной системе Республики Казахстан:
сведения о результатах социологических опросов и оценки деятельности судов республики;
сведения об участии судов республики в реализации международных договоров, межведомственных договоров и программ международного сотрудничества;
о составе, порядке формирования и основах деятельности Судебного Жюри
по мере проведения
ежегодно
ежегодно
к 30 числу после подведения результатов
к 30 числу после отчетного периода
к 30 числу после отчетного периода
через АРМ интернет-портала открытых данных
через АРМ интернет-портала открытых данных
через АРМ интернет-портала открытых данных
Отдел анализа и планирования
Отдел международных связей и протокола
Отдел управления персоналом
4.
Графики рассмотрения судебных дел с учетом ограничений, установленных законодательством Республики Казахстан, с указанием категории дела (уголовное, гражданское, административное), сторон, участников процесса, даты, места рассмотрения
постоянно
еженедельно по мере формирования графиков и поступления дел
через API системы государственного органа
Руководители Администраторов судов
Секретариаты судебных коллегий Верховного Суда РК
5.
Сведения о вакантных должностях административных государственных служащих
ежеквартально
к 30 числу после отчетного периода
через АРМ интернет-портала открытых данных
Руководители Администраторов судов
Отдел управления персоналом