"Қазақстан Республикасының прокуратура органдары, ведомстволары мен мекемелері қызметкерлерінің лауазымдары үшін біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2013 жылғы 28 тамыздағы № 90 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2016 жылғы 5 ақпандағы № 27 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 18 наурызда № 13510 болып тіркелді
«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының 3-тармағына, «Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясын құру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 4 мамырдағы № 15 Жарлығына, «Прокуратура туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2013 жылғы 28 тамыздағы № 90 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізімінде тіркелген № 8780, 2013 жылғы 7 қарашадағы «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және «Егемен Қазақстан» 06.11.2013 ж. № 247 (28186) газетінде жарияланған) мына өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының прокуратура органдары, ведомстволары мен мекемелері қызметкерлерінің лауазымдары үшін біліктілік талаптарында:
2-тармақтың екінші бөлігі мынадай мазмұндағы редакцияда жазылсын:
«Бірінші топқа Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы (бұдан әрі – Бас прокуратура), Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – ҚСжАЕАК) және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы қызметкерлерінің лауазымдары жатады»;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Бірінші топтағы лауазымдарыға прокуратура органдарында мына біліктілік талаптары белгіленеді:
1) бірінші кіші топ үшін (департамент бастығы, Бас Прокурордың ерекше тапсырмалар жөніндегі аға көмекшісі (C-GP-1)):
білімі – нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары кәсіби;
денсаулық жағдайы бойынша құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы;
нақты лауазым бойынша функционалдық міндеттерін атқару үшін қажетті міндетті білімінің, икемінің және дағдысының болуы;
прокуратура органдарында сегіз жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда екі жылдан кем емес, не осыған тең немесе келесі төменгі санаттағы лауазымдарда бір жылдан кем емес қызмет өтілінің, не құқық қорғау органдарының лауазымдарында тоғыз жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда бес жылдан кем емес қызмет өтілінің, не мемлекеттік қызметте он бір жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда бес жылдан кем емес өтілінің, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда он үш жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда алты жылдан кем емес жұмыс өтілінің болуы;

О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 28 августа 2013 года № 90 "Об утверждении Квалификационных требований для должностей сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан"
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 5 февраля 2016 года № 27. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 марта 2016 года № 13510
В соответствии с пунктом 3 статьи 29 Закона Республики Казахстан «О правоохранительной службе», Указом Президента Республики Казахстан от 4 мая 2015 года № 15 «О создании Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан», подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан
от 28 августа 2013 года № 90 «Об утверждении Квалификационных требований для должностей сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8780, опубликованный в информационно - правовой системе «Әділет» 7 ноября 2013 года и в газете «Казахстанская правда» от 6 ноября 2013 года № 309 (27583)) следующие изменения и дополнения:
в Квалификационных требованиях для должностей сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным приказом:
часть вторую пункта 2 изложить в следующей редакции:
«К группе один относятся должности сотрудников Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Генеральная прокуратура), Комитета по правовой статистике и специальным учетам (далее – КПСиСУ) и Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Академия).»;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«6. К должностям группы один в органах прокуратуры устанавливаются следующие квалификационные требования:
1) для подгруппы один (начальник департамента, старший помощник Генерального Прокурора по особым поручениям (C-GP-1)):
образование – высшее профессиональное, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности;
пригодность по состоянию здоровья к прохождению службы в правоохранительных органах;
наличие обязательных знаний, умений и навыков, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по конкретной должности;
не менее восьми лет стажа службы в органах прокуратуры, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее девяти лет стажа службы на должностях в правоохранительных органах, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях, либо не менее одиннадцати лет стажа государственной службы, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях, либо не менее тринадцати лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее шести лет на руководящих должностях;

2) екінші кіші топ үшін (Бас прокуратура департаменті бастығының орынбасары, дербес басқармасының бастығы (C-GP-2)):
білімі – нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары кәсіби;
денсаулық жағдайы бойынша құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы;
нақты лауазым бойынша функционалдық міндеттерін атқару үшін қажетті міндетті білімінің, икемінің және дағдысының болуы;
прокуратура органдарында жеті жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда екі жылдан кем емес, не осыған тең немесе келесі төменгі санаттағы лауазымдарда бір жылдан кем емес қызмет өтілінің, не құқық қорғау органдарының лауазымдарында сегіз жылдан, оның ішінде басшы лауазымдарда төрт жылдан кем емес жұмыс өтілінің, не мемлекеттік қызметте он жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда бес жылдан кем емес өтілінің, осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда он екі жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда алты жылдан кем емес жұмыс өтілінің болуы;
3) үшінші кіші топ үшін (Бас прокуратура басқармасының, ҚСжАЕАК бастығы, Бас Прокурордың аға көмекшісі (C-GP-3), Академия басқармасының бастығы, Академия ректорының көмекшісі (C-AGP-3)):
білімі – нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары кәсіби;
денсаулық жағдайы бойынша құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы;
нақты лауазым бойынша функционалдық міндеттерін атқару үшін қажетті міндетті білімінің, икемінің және дағдысының болуы;
прокуратура органдарында алты жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда алты айдан кем емес немесе осыған тең немесе келесі төменгі санаттағы лауазымдарда бір жылдан кем емес қызмет өтілінің, не құқық қорғау органдарының лауазымдарында сегіз жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда екі жылдан кем емес қызмет өтілінің, не мемлекеттік қызметте тоғыз жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда үш жылдан кем емес өтілінің, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда он жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда төрт жылдан кем емес жұмыс өтілінің болуы;
4) төртінші кіші топ үшін (Бас прокуратураның басқарма бастығының орынбасары, Бас прокуратура бөлімінің, ҚСжАЕАК бастығы, Бас Прокурордың кеңесшісі (C-GP-4)), Академия бөлімінің бастығы, Академия кезекші бөлімінің бастығы (C-AGP-4)):
білімі – нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары кәсіби;
денсаулық жағдайы бойынша құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы;
нақты лауазым бойынша функционалдық міндеттерін атқару үшін қажетті міндетті білімінің, икемінің және дағдысының болуы;
прокуратура органдарында бес жылдан кем емес, не құқық қорғау органдарының лауазымдарында жеті жылдан кем емес, оның ішінде келесі төменгі санаттағы лауазымдарда бір жылдан кем емес қызмет өтілінің, не мемлекеттік қызметте сегіз жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда екі жылдан кем емес өтілінің, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда тоғыз жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда үш жылдан кем емес жұмыс өтілінің болуы;

2) для подгруппы два (заместитель начальника департамента, начальник самостоятельного управления Генеральной прокуратуры (C-GP-2)):
образование – высшее профессиональное, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности;
пригодность по состоянию здоровья к прохождению службы в правоохранительных органах;
наличие обязательных знаний, умений и навыков, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по конкретной должности;
не менее семи лет стажа службы в органах прокуратуры, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее восьми лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа государственной службы, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях, либо не менее двенадцати лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее шести лет на руководящих должностях;
3) для подгруппы три (начальник управления Генеральной прокуратуры, КПСиСУ, старший помощник Генерального Прокурора (C-GP-3), начальник управления Академии, помощник ректора Академии (C-AGP-3)):
образование – высшее профессиональное, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности;
пригодность по состоянию здоровья к прохождению службы в правоохранительных органах;
наличие обязательных знаний, умений и навыков, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по конкретной должности;
не менее шести лет стажа службы в органах прокуратуры, в том числе не менее шести месяцев на руководящих должностях или не менее одного года на должностях равнозначных или следующей нижестоящей категории, либо не менее восьми лет стажа службы на должностях в правоохранительных органах, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее девяти лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях;
4) для подгруппы четыре (заместитель начальника управления Генеральной прокуратуры, начальник отдела Генеральной прокуратуры, КПСиСУ, советник, помощник Генерального Прокурора (C-GP-4), начальник отдела Академии, начальник дежурной части Академии (C-AGP-4)):
образование – высшее профессиональное, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности;
пригодность по состоянию здоровья к прохождению службы в правоохранительных органах;
наличие обязательных знаний, умений и навыков, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по конкретной должности;
не менее пяти лет стажа службы в органах прокуратуры, либо не менее семи лет стажа службы на должностях в правоохранительных органах, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее восьми лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях;

5) бесінші кіші топ үшін (Бас прокуратура басқармасының, бөлімінің, ҚСжАЕАК аға прокуроры (C-GP-5), Академияның аға прокуроры (C-АGP-5)):
білімі – нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары кәсіби;
денсаулық жағдайы бойынша құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы;
нақты лауазым бойынша функционалдық міндеттерін атқару үшін қажетті міндетті білімінің, икемінің және дағдысының болуы;
прокуратура органдарында немесе құқық қорғау органдарындағы лауазымдарда төрт жылдан кем емес қызмет өтілінің, не мемлекеттік қызметте алты жылдан кем емес өтілінің, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда сегіз жылдан кем емес жұмыс өтілінің болуы;
6) алтыншы кіші топ үшін (Бас прокуратура басқармасының, бөлімінің, ҚСжАЕАК прокуроры (C-GP-6), Академияның прокуроры, инспекторы (C-АGP-6)):
білімі – нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары кәсіби;
денсаулық жағдайы бойынша құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы;
нақты лауазым бойынша функционалдық міндеттерін атқару үшін қажетті міндетті білімінің, икемінің және дағдысының болуы;
прокуратура органдарында немесе құқық қорғау органдарының лауазымдарында үш жылдан кем емес қызмет өтілінің, не мемлекеттік қызметте бес жылдан кем емес өтілінің, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда жеті жылдан кем емес жұмыс өтілінің болуы;
7) жетінші кіші топ үшін (Академия институтының директоры, Академия профессоры (C-AGP-1)):
білімі – нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары (немесе жоғары оқудан кейінгі) кәсіби, Кәсіби деңгейді арттыру институты директоры лауазымын қоспағанда ғылыми дәрежесі болуы;
денсаулық жағдайы бойынша құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы;
нақты лауазым бойынша функционалдық міндеттерін атқару үшін қажетті міндетті білімінің, икемінің және дағдысының болуы;
прокуратура органдарында сегіз жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда екі жылдан кем емес, не осыған тең немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда бір жылдан кем емес қызмет өтілінің, не құқық қорғау органдарында тоғыз жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда бес жылдан кем емес қызмет өтілінің, не мемлекеттік қызметте он бір жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымында бес жылдан кем емес өтілінің, не ғылыми және (немесе) педагогикалық қызметте он екі жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымында алты жылдан кем емес өтілінің, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда он үш жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда алты жылдан кем емес жұмыс өтілінің болуы;

5) для подгруппы пять (старший прокурор управления, отдела Генеральной прокуратуры, КПСиСУ (C-GP-5), старший прокурор Академии (C-AGP-5)):
образование – высшее профессиональное, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности;
пригодность по состоянию здоровья к прохождению службы в правоохранительных органах;
наличие обязательных знаний, умений и навыков, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по конкретной должности;
не менее четырех лет стажа службы в органах прокуратуры или на должностях в правоохранительных органах, либо не менее шести лет стажа государственной службы, либо не менее восьми лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
6) для подгруппы шесть (прокурор управления, отдела Генеральной прокуратуры, КПСиСУ (C-GP-6), прокурор, инспектор Академии (C-AGP-6)):
образование – высшее профессиональное, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности;
пригодность по состоянию здоровья к прохождению службы в правоохранительных органах;
наличие обязательных знаний, умений и навыков, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по конкретной должности;
не менее трех лет стажа службы в органах прокуратуры или на должностях в правоохранительных органах, либо не менее пяти лет стажа государственной службы, либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
7) для подгруппы семь (директор института Академии, профессор Академии (C-AGP-1)):
образование – высшее (или послевузовское) профессиональное, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности, ученая степень, за исключением должности директора Института повышения профессионального уровня;
пригодность по состоянию здоровья к прохождению службы в правоохранительных органах;
наличие обязательных знаний, умений и навыков, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по конкретной должности;
не менее восьми лет стажа службы в органах прокуратуры, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее девяти лет стажа службы на должностях в правоохранительных органах, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях, либо не менее одиннадцати лет стажа государственной службы, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях, либо не менее двенадцати лет стажа научной и (или) педагогической деятельности, в том числе не менее шести лет на руководящих должностях, либо не менее тринадцати лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее шести лет на руководящих должностях;

8) сегізінші кіші топ үшін (Академия институты директорының орынбасары, Академия факультетінің деканы (C-AGP-2)):
білімі – нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары (немесе жоғары оқудан кейінгі) кәсіби, ғылыми дәрежесі болуы;
денсаулық жағдайы бойынша құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы;
нақты лауазым бойынша функционалдық міндеттерін атқару үшін қажетті міндетті білімінің, икемінің және дағдысының болуы;
прокуратура органдарында жеті жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда екі жылдан кем емес, не осыған тең немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда бір жылдан кем емес қызмет өтілінің, не құқық қорғау органдарында сегіз жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда төрт жылдан кем емес жұмыс өтілінің, не мемлекеттік қызметте он жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымында бес жылдан кем емес өтілінің, не ғылыми және (немесе) педагогикалық қызметте он бір жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымында бес жылдан кем емес өтілінің, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда он екі жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда алты жылдан кем емес жұмыс өтілінің болуы;
9) тоғызыншы кіші топ үшін (Академияның кафедра меңгерушісі, орталық бастығы, бас ғылыми қызметкер, Оқу кеңесінің хатшысы (C-AGP-3)):
білімі – нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары (немесе жоғары оқудан кейінгі) кәсіби, орталық бастығы лауазымын қоспағанда ғылыми дәрежесі болуы;
денсаулық жағдайы бойынша құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы;
нақты лауазым бойынша функционалдық міндеттерін атқару үшін қажетті міндетті білімінің, икемінің және дағдысының болуы;
прокуратура органдарында алты жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда алты айдан кем емес немесе осыған тең немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда бір жылдан кем емес қызмет өтілінің, не құқық қорғау органдарында сегіз жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілінің, не мемлекеттік қызметте тоғыз жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымында үш жылдан кем емес өтілінің, не ғылыми және (немесе) педагогикалық қызметте тоғыз жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымында үш жылдан кем емес өтілінің, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда тоғыз жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда үш жылдан кем емес жұмыс өтілінің болуы;

8) для подгруппы восемь (заместитель директора института Академии, декан факультета Академии (C-AGP-2)):
образование – высшее (или послевузовское) профессиональное, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности, ученая степень;
пригодность по состоянию здоровья к прохождению службы в правоохранительных органах;
наличие обязательных знаний, умений и навыков, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по конкретной должности;
не менее семи лет стажа службы в органах прокуратуры, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее восьми лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа государственной службы, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях, либо стажа научной и (или) педагогической деятельности не менее одиннадцати лет, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях, либо не менее двенадцати лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее шести лет на руководящих должностях;
9) для подгруппы девять (заведующий кафедрой, начальник центра, главный научный сотрудник, секретарь Ученого совета Академии (C-AGP-3)):
образование – высшее (или послевузовское) профессиональное, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности, ученая степень, за исключением должности начальника центра;
пригодность по состоянию здоровья к прохождению службы в правоохранительных органах;
наличие обязательных знаний, умений и навыков, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по конкретной должности;
не менее шести лет стажа службы в органах прокуратуры, в том числе не менее шести месяцев на руководящих должностях или не менее одного года на должностях равнозначных или следующей нижестоящей категории, либо не менее восьми лет стажа службы на должностях в правоохранительных органах, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее девяти лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, либо стажа научной и (или) педагогической деятельности не менее девяти лет, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях;

10) оныншы кіші топ үшін (Академия доценті, жетекші ғылыми маманы (С-АGP-4)):
білімі – нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары (немесе жоғары оқудан кейінгі) кәсіби, ғылыми дәрежесі болуы;
денсаулық жағдайы бойынша құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы;
нақты лауазым бойынша функционалдық міндеттерін атқару үшін қажетті міндетті білімінің, икемінің және дағдысының болуы;
прокуратура органдарында бес жылдан кем емес қызмет өтілінің, не құқық қорғау органдарында жеті жылдан кем емес, оның ішінде келесі төмен тұрған лауазымдарда бір жылдан кем емес қызмет өтілінің, не мемлекеттік қызметте сегіз жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымында екі жылдан кем емес өтілінің, не ғылыми және (немесе) педагогикалық қызметте сегіз жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымында екі жылдан кем емес өтілінің, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда тоғыз жылдан кем емес, оның ішінде басшы лауазымдарда үш жылдан кем емес жұмыс өтілінің болуы;
11) он бірінші кіші топ үшін (Академияның аға оқытушысы, аға ғылыми қызметкері (C-AGP-5)):
білімі – нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары (немесе жоғары оқудан кейінгі) кәсіби, ғылыми дәрежесі болуы;
денсаулық жағдайы бойынша құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы;
нақты лауазым бойынша функционалдық міндеттерін атқару үшін қажетті міндетті білімінің, икемінің және дағдысының болуы;
прокуратура органдарында немесе құқық қорғау органдарының лауазымдарында төрт жылдан кем емес қызмет өтілінің, мемлекеттік қызметте бес жылдан кем емес өтілінің, не ғылыми және (немесе) педагогикалық қызметте жеті жылдан кем емес өтілінің, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда сегіз жылдан кем емес жұмыс өтілінің болуы;
12) он екінші кіші топ үшін (Академияның оқытушысы, ғылыми қызметкері (C-AGP-6)):
білімі – нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары (немесе жоғары оқудан кейінгі) кәсіби, ғылыми дәрежесі болуы;
денсаулық жағдайы бойынша құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы;
нақты лауазым бойынша функционалдық міндеттерін атқару үшін қажетті міндетті білімінің, икемінің және дағдысының болуы;
прокуратура органдарында немесе құқық қорғау органдарының лауазымдарында үш жылдан кем емес қызмет өтілінің, мемлекеттік қызметте бес жылдан кем емес өтілінің, не ғылыми және (немесе) педагогикалық қызметтегі сегіз жылдан кем емес өтілінің, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салаларда жеті жылдан кем емес жұмыс өтілінің болуы.

10) для подгруппы десять (доцент, ведущий научный сотрудник Академии (С-АGP-4)):
образование – высшее (или послевузовское) профессиональное, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности, ученая степень;
пригодность по состоянию здоровья к прохождению службы в правоохранительных органах;
наличие обязательных знаний, умений и навыков, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по конкретной должности;
не менее пяти лет стажа службы в органах прокуратуры, либо не менее семи лет стажа службы на должностях в правоохранительных органах, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории, либо не менее восьми лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее восьми лет стажа научной и (или) педагогической деятельности, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях, либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях;
11) для подгруппы одиннадцать (старший преподаватель, старший научный сотрудник Академии (C-AGP-5)):
образование – высшее (или послевузовское) профессиональное, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности, ученая степень;
пригодность по состоянию здоровья к прохождению службы в правоохранительных органах;
наличие обязательных знаний, умений и навыков, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по конкретной должности;
не менее четырех лет стажа службы в органах прокуратуры или на должностях в правоохранительных органах, либо не менее шести лет стажа государственной службы, либо не менее семи лет стажа научной и (или) педагогической деятельности, либо не менее восьми лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
12) для подгруппы двенадцать (преподаватель, научный сотрудник Академии (C-AGP-6)):
образование – высшее (или послевузовское) профессиональное, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности, ученая степень;
пригодность по состоянию здоровья к прохождению службы в правоохранительных органах;
наличие обязательных знаний, умений и навыков, необходимых для исполнения функциональных обязанностей по конкретной должности;
менее трех лет стажа службы в органах прокуратуры или на должностях в правоохранительных органах, либо не менее пяти лет стажа государственной службы, либо не менее шести лет стажа научной и (или) педагогической деятельности, либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.».

2. Академия Ректоры осы бұйрықты мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган мен келісімдеу үшін шаралар қабылдасын.
3. Академия Ректоры осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізуі және белгіленген заңнамалық тәртіпте оның ресми жариялануы бойынша шараларын қабылдасын.
4. Осы бұйрықпен Қазақстан Республикасының прокуратура органдары, ведомстволары мен мекемелерінің барлық қызметкерлері таныстырылсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадр жұмысы департаментіне жүктелсін.
6. Аталған бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                    А. Дауылбаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері министрі
________________ Т. Донақов
2016 жылғы 12 ақпан

2. Ректору Академии принять меры по согласованию настоящего приказа с уполномоченным органом по делам государственной службы.
3. Ректору Академии принять меры по государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
4. С настоящим приказом ознакомить всех сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан.
Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент кадровой работы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев
«СОГЛАСОВАНО»
Министр по делам
государственной службы
Республики Казахстан
_________________ Т. Донаков
12 февраля 2016 года