"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің 2015 жылғы 20 мамырдағы № 396 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 26 ақпандағы № 107 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 24 наурызда № 13519 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 16.03.2020 № 51-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10–бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 мамырдағы № 396 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11298 тіркелген, 2015 жылғы 23 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақ екінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);";
8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Е-лицензиялау" веб-порталы мемлекеттік дерекқор ақпараттық жүйесі/порталы (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДЖ АЖ) арқылы көрсететілетін қызмет алушыдан немесе Мемлекеттік корпорациядан келіп түскен өтінішті тіркеу;";
4–тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорация және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді;
Мемлекеттік корпорацияда, көрсетілетін қызметті алушының қалауына қарай мемлекеттік қызмет алдын-ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, "электрондық кезек" тәртібімен көрсетіледі, портал арқылы "электрондық" кезекті броньдауға болады.
Өтініштің қабылдануын растау көшірмесі көрсетілетін қызметті алушыға берілетін Мемлекеттік корпорация немесе көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау күні туралы белгісі мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жоспарланған беру күні бар қолхат болып табылады;

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 мая 2015 года № 396 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Министерством национальной экономики Республики Казахстан"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 февраля 2016 года № 107. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 марта 2016 года № 13519. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 51-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции РК от 16.03.2020 № 51-НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 мая 2015 года № 396 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Министерством национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11298, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 23 июня 2015 года) следующие изменения:
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) части второй пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);";
подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) регистрация заявления на оказание государственной услуги, поступившего через портал/информационную систему государственной базы данных веб-портала "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование") от услугополучателя либо из Государственной корпорации;";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для оказания государственной услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию.
В Государственной корпорации государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование "электронной" очереди посредством портала.
Подтверждением принятия заявления является расписка, копия которой вручается услугополучателю с отметкой о дате приема документов указанным Государственной корпорацией или услугодателем и датой планируемой выдачи результата оказания государственной услуги;

2) Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын Мемлекеттік корпорациядан көрсетілетін қызметті берушіге жөнелту мерзімі – құжаттарды қабылдағаннан кейін бірден.";
11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мемлекеттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері (мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-процесс – Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне Мемлекеттік корпорация операторының мемлекеттік қызмет көрсету үшін логин мен парольді (авторландыру процесі) енгізуі;
2) 2-процесс – Мемлекеттік корпорация операторының осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіндегі мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және Мемлекеттік корпорация операторының көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат бойынша деректерін енгізуі (нотариат куәландырылған сенімхат болған кезде, сенімхат өзгеше куәландырылған кезде сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3-процесс – ЭҮТШ арқылы заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер базасында (бұдан әрі – ЗТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ бірыңғай нотариалды ақпараттық жүйеде (бұдан әрі - БНАЖ) – көрсетілетін қызметті алушы өкілі сенімхатының деректері туралы сұрау салуды жолдау;
4) 1-шарт – ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру;
5) 4-процесс – ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-процесс – Мемлекеттік корпорация операторының қағаз нысанындағы құжаттардың болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұрау салу нысанына бекітуі және мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;
7) 6-процесс – ЭҮТШ арқылы Мемлекеттік корпорация операторының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға жіберуі;
8) 7-процесс – сұрау салуды "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да мемлекеттік көрсетілетін қызметті өңдеу;

2) длительность обработки запроса услугополучателя в Государственной корпорации – 20 (двадцать) минут;
3) сроки отправки запроса услугополучателя из Государственной корпорации к услугодателю – сразу после принятия документов.";
пункты 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"11. Пошаговые действия и решения через интегрированную информационную систему Государственной корпорации (диаграмма № 1 функционального взаимодействия информационных систем при оказании государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги:
1) процесс 1 – ввод оператора Государственной корпорации в информационной системе Государственной корпорации логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Государственной корпорации государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод оператором Государственной корпорации данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ПШЭП в государственной базе данных юридических лиц (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в единой нотариальной информационной системе (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Государственной корпорации формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Государственной корпорации через ПШЭП в ИС ГБД "Е-лицензирование";
8) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";

9) 2-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының сәйкестігін тексеруі;
10) 8-процесс – осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің қорытындысы негізінде "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету (электрондық лицензия) нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып, қалыптастырылады.
12. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) қызмет көрсетудің нәтижесін алу үшін өтініш беру кезінде берілген қолхатымен көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді;
2) Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру ұзақтығы – 20 (жиырма) минуттан аспайды.";
көрсетілген регламентке 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес мынадай редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерiн экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентінде:
8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Е-лицензиялау" веб-порталы мемлекеттік дерекқор ақпараттық жүйесі/порталы (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДЖ АЖ) арқылы көрсететілетін қызмет алушыдан немесе Мемлекеттік корпорациядан келіп түскен өтінішті тіркеу;";
көрсетілген регламентке 2-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес мынадай редакцияда жазылсын.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақ екінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);";
4–тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорация және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы:

9) условие 2 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя для выдачи лицензии;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в оказании государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование" на основании заключения услугодателя по форме в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту государственной услуги;
11) процесс 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД
"Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) для получения результата оказания государственной услуги услугополучатель с распиской, которая была ему вручена при подаче заявления, обращается в Государственную корпорацию;
2) длительность выдачи результата оказания государственной услуги услугополучателя в Государственной корпорации – не более 20 (двадцать) минут.";
приложения 1 и 2 к указанному регламенту, изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) регистрация заявления на оказание государственной услуги, поступившего через портал/информационную систему государственной базы данных веб-портала "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование") от услугополучателя либо из Государственной корпорации;";
приложение 2 к указанному регламенту, изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) части второй пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорации и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя:

1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді;
Мемлекеттік корпорацияда, көрсетілетін қызметті алушының қалауына қарай мемлекеттік қызмет алдын-ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, "электрондық кезек" тәртібімен көрсетіледі, портал арқылы "электрондық" кезекті броньдауға болады.
Өтініштің қабылдануын растау көшірмесі көрсетілетін қызметті алушыға берілетін осы Мемлекеттік корпорацияның немесе көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау күні туралы белгісі мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жоспарланған беру күні бар қолхат болып табылады.
2) Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын Мемлекеттік корпорациядан көрсетілетін қызметті берушіге жөнелту мерзімі – құжаттарды қабылдағаннан кейін бірден.";
11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мемлекеттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері (мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының № 1 диаграммасы) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-процесс – Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне Мемлекеттік корпорация операторының мемлекеттік қызмет көрсету үшін логин мен парольді (авторландыру процесі) енгізуі;
2) 2-процесс – Мемлекеттік корпорация операторының осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіндегі мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және Мемлекеттік корпорация операторының көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат бойынша деректерін енгізуі (нотариат куәландырылған сенімхат болған кезде, сенімхат өзгеше куәландырылған кезде сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3-процесс – ЭҮТШ арқылы заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер базасында (бұдан әрі – ЗТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ бірыңғай нотариалды ақпараттық жүйеде (бұдан әрі - БНАЖ) – көрсетілетін қызметті алушы өкілі сенімхатының деректері туралы сұрау салуды жолдау;
4) 1-шарт – ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру;
5) 4-процесс – ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-процесс - Мемлекеттік корпорация операторының қағаз нысанындағы құжаттардың болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұрау салу нысанына бекітуі және мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;

1) для оказания государственной услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию.
В Государственной корпорации государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование "электронной" очереди посредством портала.
Подтверждением принятия заявления является расписка, копия которой вручается услугополучателю с отметкой о дате приема документов указанным Государственной корпорации или услугодателем и датой планируемой выдачи результата оказания государственной услуги;
2) длительность обработки запроса услугополучателя в Государственную корпорацию – 20 (двадцать) минут;
3) сроки отправки запроса услугополучателя из Государственной корпорации к услугодателю – сразу после принятия документов.";
пункты 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"11. Пошаговые действия и решения через интегрированную информационную систему Государственной корпорации (диаграмма № 1 функционального взаимодействия информационных систем при оказании государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги:
1) процесс 1 – ввод оператора Государственной корпорации в информационной системе Государственной корпорации логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Государственной корпорации государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Государственной корпорации данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ПШЭП в государственной базе данных юридических лиц (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в единой нотариальной информационной системе (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Государственной корпорации формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателя, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;

9) 2-шарт – лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптары мен негіздемелерге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
10) 8-процесс – осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің қорытындысы негізінде "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету (электрондық лицензия) нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
12. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алу үшін өтініш беру кезінде көрсетілетін қызметті алушыға берілген қолхаты мен Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді;
2) Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру ұзақтығы – 20 (жиырма) минут.";
көрсетілген регламентке 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 8 және 9-қосымшаға сәйкес мынадай редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Сауда қызметін реттеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.

9) условие 2 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в оказании государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование" на основании заключения услугодателя по форме в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту государственной услуги;
11) процесс 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) для получения результата оказания государственной услуги услугополучатель с распиской, которая была ему вручена при подаче заявления, обращается в Государственную корпорацию;
2) длительность выдачи результата оказания государственной услуги услугополучателя в Государственной корпорации – 20 (двадцать) минут.";
приложения 1 и 2 к указанному регламенту, изложить в редакции согласно приложениям 8 и 9 к настоящему приказу.
2. Департаменту регулирования торговой деятельности Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течении пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 26 ақпандағы
№ 107 бұйрығына
1–қосымша
"Тауарлардың жекелеген түрлерiн
импорттауға және (немесе)
экспорттауға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
"Тауарлардың жекелеген түрлерiн импорттауға және (немесе) экспорттауға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 26 ақпандағы
№ 107 бұйрығына
2–қосымша
"Тауарлардың жекелеген түрлерiн
импорттауға және (немесе)
экспорттауға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 26 ақпандағы
№ 107 бұйрығына
3–қосымша
"Тауарлардың жекелеген түрлерiн
импорттауға және (немесе)
экспорттауға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Қызмет көрсетуші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 26 ақпандағы
№ 107 бұйрығына
4–қосымша
"Тауарлардың жекелеген түрлерiн
импорттауға және (немесе)
экспорттауға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
"Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 26 ақпандағы
№ 107 бұйрығына
5–қосымша
"Тауарлардың жекелеген түрлерiн
импорттауға және (немесе)
экспорттауға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 1 диаграммасы
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 26 ақпандағы
№ 107 бұйрығына
6–қосымша
"Тауарлардың жекелеген түрлерiн
импорттауға және (немесе)
экспорттауға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
"Тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 26 ақпандағы
№ 107 бұйрығына
7–қосымша
"Тауарлардың жекелеген түрлерiн
импорттауға және (немесе)
экспорттауға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 26 ақпандағы
№ 107 бұйрығына
8–қосымша
"Тауарлардың жекелеген түрлерiн
импорттауға және (немесе)
экспорттауға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
"Тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 26 ақпандағы
№ 107 бұйрығына
9–қосымша
"Тауарлардың жекелеген түрлерiн
импорттауға және (немесе)
экспорттауға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері
Мемлекттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
Е. Досаев
Приложение 1
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 26 февраля 2016 года № 107
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на импорт и (или)
экспорт отдельных видов товаров"
Приложение 2
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 26 февраля 2016 года № 107
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на импорт и (или)
экспорт отдельных видов товаров"
Пошаговые действия и решения через интегрированную систему
Государственной корпорации
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через Государственную корпорацию
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Приложение 3
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 26 февраля 2016 года № 107
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на экспорт и (или)
импорт отдельных видов товаров
на территории Республики Казахстан"
Пошаговые действия и решения через интегрированную систему
Государственной корпорации
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через портал
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через услугодателя
Приложение 4
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 26 февраля 2016 года № 107
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
дилерской деятельностью в сфере
товарных бирж"
Приложение 5
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 26 февраля 2016 года № 107
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
дилерской деятельностью в сфере
товарных бирж"
Пошаговые действия и решения через интегрированную систему
Государственной корпорации
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через Государственную корпорацию
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Приложение 6
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 26 февраля 2016 года № 107
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
брокерской деятельностью в сфере
товарных бирж"
Приложение 7
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 26 февраля 2016 года № 107
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
брокерской деятельностью в сфере
товарных бирж"
Пошаговые действия и решения через интегрированную систему
Государственную корпорацию
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через Государственную корпорацию
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Приложение 8
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 26 февраля 2016 года № 107
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
деятельностью товарных бирж"
Приложение 9
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 26 февраля 2016 года № 107
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
деятельностью товарных бирж"
Пошаговые действия и решения через интегрированную систему
Государственной корпорации
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через Государственную корпорацию
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал