"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ведомстволары мен аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 1 қазандағы № 662 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 18 ақпандағы № 156 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 24 наурызда № 13522 болып тіркелді
«Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы» Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 25) тармақшасына, «Қазақстан Республикасы мемлекеттік басқару жүйесінің реформасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 6 тамыздағы № 875 Жарлығына, сондай-ақ «Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі қылмыстық-атқару жүйесінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 1054 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ведомстволары мен аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 1 қазандағы № 662 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9792 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық ұлан Бас қолбасшылығы туралы ереже;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті туралы ереже;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті туралы ереже;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті туралы ереже;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Астана қаласының Ішкі істер департаменті туралы ереже;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақмола облысының Ішкі істер департаменті туралы ереже;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ақтөбе облысының Ішкі істер департаменті туралы ереже;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы қаласының Ішкі істер департаменті туралы ереже;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Алматы облысының Ішкі істер департаменті туралы ереже;

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 662 "Об утверждении положений о ведомствах и территориальных органах Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 156. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 марта 2016 года № 13522
В соответствии с подпунктом 25) статьи 11 Закона Республики Казахстан «Об органах внутренних дел Республики Казахстан», Указом Президента Республики Казахстан от 6 августа 2014 года № 875 «О реформе системы государственного управления Республики Казахстан», а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2015 года № 1054 «О некоторых вопросах уголовно–исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 662 «Об утверждении положений о ведомствах и территориальных органах Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9792) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«Утвердить:
1) Положение о Главном командовании Национальной гвардии Республики Казахстан, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Положение о Комитете уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Положение о Комитете по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Положение о Комитете административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Положение о Департаменте внутренних дел города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Положение о Департаменте внутренних дел Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Положение о Департаменте внутренних дел Актюбинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Положение о Департаменте внутренних дел города Алматы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Положение о Департаменте внутренних дел Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 9 к настоящему приказу;

10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Атырау облысының Ішкі істер департаменті туралы ереже;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Шығыс Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті туралы ереже;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жамбыл облысының Ішкі істер департаменті туралы ереже;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Батыс Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті туралы ереже;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қарағанды облысының Ішкі істер департаменті туралы ереже;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының Ішкі істер департаменті туралы ереже;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қызылорда облысының Ішкі істер департаменті туралы ереже;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Маңғыстау облысының Ішкі істер департаменті туралы ереже;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Павлодар облысының Ішкі істер департаменті туралы ереже;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті туралы ереже;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысының Ішкі істер департаменті туралы ереже;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көліктегі ішкі істер департаменті туралы ереже;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Астана қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже;
23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Ақмола облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже;
24) осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже;

10) Положение о Департаменте внутренних дел Атырауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Положение о Департаменте внутренних дел Восточно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Положение о Департаменте внутренних дел Жамбылской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) Положение о Департаменте внутренних дел Западно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Положение о Департаменте внутренних дел Карагандинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) Положение о Департаменте внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Положение о Департаменте внутренних дел Кызылординской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) Положение о Департаменте внутренних дел Мангистауской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) Положение о Департаменте внутренних дел Павлодарской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) Положение о Департаменте внутренних дел Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) Положение о Департаменте внутренних дел Южно-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) Положение о Департаменте внутренних дел на транспорте Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по городу Астане Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Акмолинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Актюбинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 24 к настоящему приказу;

25) осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Алматы облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже;
26) осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Атырау облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже;
27) осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже;
28) осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Жамбыл облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже;
29) осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже;
30) осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Қарағанды облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже;
31) осы бұйрыққа 31-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Қостанай облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже;
32) осы бұйрыққа 32-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Қызылорда облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже;
33) осы бұйрыққа 33-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже;
34) осы бұйрыққа 34-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Павлодар облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже;
35) осы бұйрыққа 35-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже;
36) осы бұйрыққа 36-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже;

25) Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Алматинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Атырауской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Восточно-Казахстанской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Жамбылской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Западно-Казахстанской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Карагандинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Костанайской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Кызылординской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Мангистауской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Павлодарской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Северо-Казахстанской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по Южно-Казахстанской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 36 к настоящему приказу;

37) осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Астана қаласының Төтенше жағдайлар департаменті туралы ереже;
38) осы бұйрыққа 38-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті туралы ереже;
39) осы бұйрыққа 39-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысының Төтенше жағдайлар департаменті туралы ереже;
40) осы бұйрыққа 40-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Алматы қаласының Төтенше жағдайлар департаменті туралы ереже;
41) осы бұйрыққа 41-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті туралы ереже;
42) осы бұйрыққа 42-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Атырау облысының Төтенше жағдайлар департаменті туралы ереже;
43) осы бұйрыққа 43-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті туралы ереже;
44) осы бұйрыққа 44-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Жамбыл облысының Төтенше жағдайлар департаменті туралы ереже;
45) осы бұйрыққа 45-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті туралы ереже;
46) осы бұйрыққа 46-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті туралы ереже;
47) осы бұйрыққа 47-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті туралы ереже;
48) осы бұйрыққа 48-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Қызылорда облысының Төтенше жағдайлар департаменті туралы ереже;
49) осы бұйрыққа 49-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Маңғыстау облысының Төтенше жағдайлар департаменті туралы ереже;

37) Положение о Департаменте по чрезвычайным ситуациям города Астаны Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 37 к настоящему приказу;
38) Положение о Департаменте по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 38 к настоящему приказу;
39) Положение о Департаменте по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 39 к настоящему приказу;
40) Положение о Департаменте по чрезвычайным ситуациям города Алматы Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 40 к настоящему приказу;
41) Положение о Департаменте по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 41 к настоящему приказу;
42) Положение о Департаменте по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 42 к настоящему приказу;
43) Положение о Департаменте по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 43 к настоящему приказу;
44) Положение о Департаменте по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 44 к настоящему приказу;
45) Положение о Департаменте по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 45 к настоящему приказу;
46) Положение о Департаменте по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 46 к настоящему приказу;
47) Положение о Департаменте по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 47 к настоящему приказу;
48) Положение о Департаменте по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 48 к настоящему приказу;
49) Положение о Департаменте по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 49 к настоящему приказу;

50) осы бұйрыққа 50-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті туралы ереже;
51) осы бұйрыққа 51-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті туралы ереже;
52) осы бұйрыққа 52-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Оңтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті туралы ереже бекітілсін;
53) осы бұйрыққа 53-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Алматы қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті Алматы қаласы және Алматы облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ережеде:
атауы жаңа редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Алматы облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже»;
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«1. Алматы облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) аумақтық бөлінісі болып табылады.»;
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«9. Департаменттің толық атауы - «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Алматы облысы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті» республикалық мемлекеттік мекемесі.»;
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 53 қосымшамен толықтырылсын:
«Алматы қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы ереже».
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті (Б.М.Бердалин) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Б.Б.Бисенқұловқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-полковнигі              Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2016 жылғы 18 ақпандағы
№ 156 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2014 жылғы 1 қазандағы
№ 662 бұйрығына
53-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Алматы қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті туралы
ЕРЕЖЕ

50) Положение о Департаменте по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 50 к настоящему приказу;
51) Положение о Департаменте по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 51 к настоящему приказу;
52) Положение о Департаменте по чрезвычайным ситуациям Южно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 52 к настоящему приказу;
53) Положение о Департаменте уголовно-исполнительной системы по городу Алматы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 53 к настоящему приказу»;
в Положении о Департаменте уголовно-исполнительной системы по городу Алматы и Алматинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в новой редакции:
«Положение о Департаменте уголовно–исполнительной системы по Алматинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан»;
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Департамент уголовно-исполнительной системы по Алматинской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан»;
пункт 9 изложить в новой редакции:
«9. Полное наименование Департамента - республиканское государственное учреждение «Департамент уголовно-исполнительной системы по Алматинской области Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан»»;
дополнить приложением 53 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету уголовно-исполнительной системы МВД РК (Бердалин Б.М.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Бисенкулова Б.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр
генерал-полковник полиции                  К. Касымов
Приложение
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 18 февраля 2016 года № 156
Приложение 53
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 1 октября 2014 года № 662
ПОЛОЖЕНИЕ
о Департаменте уголовно-исполнительной системы по городу Алматы
Комитета уголовно-исполнительной системы
Министерства внутренних дел Республики Казахстан

1. Жалпы ережелер
1. Алматы қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті (бұдан әрі - Департамент) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (бұдан әрі – ҚАЖ комитеті) аумақтық бөлінісі болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен  Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департаментке егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент бастығының бұйрықтарымен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 050038, Қазақстан Республикасы, Алматы қаласы, Красногорский көшесі 73 «А».
9. Департаменттің толық атауы - «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің Алматы қаласы бойынша Қылмыстық-атқару жүйесі департаменті» республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаментке кәсіпкерлiк субъектiлерімен Департаменттің  функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуіне тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Департаменттің негізгі міндеттері мен функциялары
13. Департаменттің негізгі міндеттері:
1) қылмыстық жазаларды орындауды және сотталғандарды, тергеу қамауындағыларды, күдіктілерді және айыпталушыларды ұстауды қамтамасыз ететін мекемелерге басшылық етуді жүзеге асыру;
2) қылмыстық жазасын өтеп жатқан адамдар арасында тәрбие жұмысын, оның ішінде психологиялық-педагогикалық әдістерді пайдалана отырып ұйымдастыру;

1. Общие положения
1. Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Алматы (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета уголовно-исполнительной системы (далее - Комитет УИС) Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штамп со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами начальника Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Департамента: 050038, Республика Казахстан, город Алматы, улица Красногорская 73 «А».
9. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение «Департамент уголовно-исполнительной системы по городу Алматы Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан».
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Основные задачи и функции Департамента
13. Основные задачи Департамента:
1) осуществление руководства учреждениями, обеспечивающие исполнение уголовных наказаний и содержание осужденных, следственно-арестованных, подозреваемых и обвиняемых;
2) организация воспитательной работы среди лиц, отбывающих уголовное наказание, в том числе с использованием психолого-педагогических методов;

3) ҚАЖ мекемелеріндегі дайындалу және жасалу жолындағы қылмыстар мен жазаны орындаудың және қамауда ұстаудың белгіленген тәртібін бұзушылықты анықтауды, жолын кесуді, алдын алуды және ашуды ұйымдастыру;
4) ҚАЖ мекемелерінде ұсталатын сотталғандарға, күдіктілерге және айыпталушыларға медициналық көмек ұйымдастыру;
5) ҚАЖ мекемелерінде режим, қадағалау, күзетті қамтамасыз ету үшін бақылауды жүзеге асыруды, сондай-ақ өртке қарсы қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін, ҚАЖ мекемелерінде өткізу режимін ұйымдастыру үшін бақылауды жүзеге асыруды ұйымдастыру;
6) пробация қызметінің жұмысын ұйымдастыру;
7) Қазақстан Республикасының заңдарымен және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерімен жүктелетін өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
14. Функциялары:
1) сотталғандарға қатысты соттың үкімдері мен қаулыларын орындайды, ҚАЖ мекемелерінің күзетін, тәртіпті сақтауын және жазасын өтеу жағдайын қамтамасыз етеді;
2) қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің және органдарының күзетін жүзеге асыру, ондағы жедел жағдайға бақылауды, персоналдың, күдіктілердің, айыпталушылардың және сотталғандардың қауіпсіздігін, олардың айдауылдануын қамтамасыз етеді;
3) сотталғандарды босатылуға дайындау бойынша жұмысты ұйымдастыруды, рақымшылық және кешiрiм жасау актілерін орындауды, сотталғандардың түзелу қорытындыларын бекіту бойынша қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерi мен органдарының басқа құқық қорғау органдарымен, мемлекеттік басқару органдарымен және қоғамдық бiрлестiктермен өзара iс-қимыл жасасуды, олардың тұрмыстық және жұмыспен қамтамасыз етеді;
4) қылмыстық-атқару жүйесінде қызметті жүзеге асыратын мекемелерді, ұйымдарды құру және тарату туралы ұсыныстар енгізуді жүзеге асырады;
5) қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде сотталғандарды сот үкімдеріне, қаулыларына және ережелеріне сәйкес орналастыруды ұйымдастырады;
6) жазаны өтеу мен орындаудың тәртібі мен жағдайын реттейді;
7) мекемеден қашқан сотталғандарға, сондай-ақ бас бостандығынан айыру түріндегі жазасын өтеуден бас тартқан сотталғандарға іздеу салуды жүзеге асырады;
8) пробация қызметтерінің есебінде тұрған адамдардың мінез-құлқына бақылау жасау жөніндегі пробация қызметтері мен полиция бөліністерінің өзара іс-қимылын жүзеге асырады;
9) шартты түрде сотталғандарға сот жүктеген міндеттердің орындалуына және олардың мінез-құлқына бақылауды жүзеге асырады, сондай-ақ сынақ мерзімі кезеңінде олардың әлеуметтік-құқықтық көмек алуына жәрдем көрсетеді;
10) құрметті, әскери, арнаулы немесе өзге де атақтан, сыныптық шеннен, дипломатиялық дәрежеден, біліктілік сыныбынан айыру, (мемлекеттік наградаларды оларға қоса берілген құжаттармен бірге алып қою) бөлігінде сот үкімін орындайды;

3) организация и осуществление выявления, раскрытия, пресечения и предупреждения, готовящихся и совершаемых в учреждениях УИС преступлений и нарушений установленного порядка исполнения наказании и содержания под стражей;
4) организация медицинской помощи осужденным, подозреваемым и обвиняемым, содержащимся в учреждениях УИС;
5) организация и осуществления контроля за обеспечением режима надзора, охраны в учреждениях УИС, а также осуществление контроля за обеспечением противопожарной безопасности, за организацию пропускного режима в учреждениях УИС;
6) осуществление деятельности службы пробации;
7) осуществление иных задач возлагаемых законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.
14. Функции:
1) исполняет приговоры и постановления суда в отношении осужденных, обеспечивает соблюдение порядка и условий отбывания наказаний, охрану учреждений УИС;
2) осуществляет охрану органов и учреждений уголовно-исполнительной системы, контроль за оперативной обстановкой в них, обеспечивают безопасность персонала, подозреваемых, обвиняемых и осужденных, их конвоирование;
3) обеспечивает организацию работы по подготовке осужденных к освобождению, исполнение актов амнистии и помилования, взаимодействие учреждений и органов уголовно-исполнительной системы с другими правоохранительными органами, органами государственного управления и общественными объединениями по закреплению результатов исправления осужденных, их трудовому и бытовому устройству;
4) вносит предложения о создании и ликвидации учреждений, организаций, осуществляющих деятельность в уголовно-исполнительной системе;
5) организует размещение осужденных в учреждениях уголовно-исполнительной системы в соответствии с приговорами, постановлениями и определениями судов;
6) регулирует порядок и условие исполнения и отбывания наказаний;
7) осуществляет розыск осужденных, совершивших побег из учреждений, а также осужденных, уклоняющихся от отбывания наказания в виде лишения свободы;
8) осуществляет взаимодействие служб пробации и подразделений полиции по контролю за поведением лиц, состоящих на учетах служб пробации;
9) осуществляет контроль за исполнением возложенных судом на осужденных обязанностей и их поведением, а также оказанию им содействия в получении социально-правовой помощи;
10) исполняет приговоры суда в части лишения почетного, воинского, специального или иного звания, классного чина, дипломатического ранга и квалификационного класса, изъятие государственных наград вместе с документами к ним;

11) жедел-іздестіру қызметін жүзеге асырады;
12) қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын адамдардың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын және денсаулығын қорғауды қамтамасыз етеді;
13) кадрлардың дайындығы мен оқуын ұйымдастырады, кадрларға тапшылықты анықтайды;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департаментке жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
15. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардан қажетті ақпараттар сұрату және алу;
2) төтенше оқиғалар жағдайлары бойынша қызметтік тергеулер жүргізу, олардың себептерін анықтау және талдау, мұндай жағдайларды болдырмау жөнінде шаралар қабылдау;
3) қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде заңдылықты, құқықтық тәртіпті қамтамасыз ету;
4) қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын адамдардан Қазақстан Республикасының заңнамасымен және сот үкімімен жүктелген міндеттерді орындауды талап ету;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
3. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
16. Департаментке басшылықты Департаментке жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бастық жүзеге асырады.
17. Департамент бастығын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Ішкі істер министрі лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
18. Департамент бастығының Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары болады.
19. Департамент бастығының өкілеттігі:
1) өзiнiң орынбасарларының және Департаменттің құрылымдық бөліністері басшыларының мiндеттерi мен өкілеттіктерін белгiлейдi;
2) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда өз құзыреті шегінде Департаменттің мүддесін білдіреді;
3) жазаларды орындау кезінде заңдылықтың сақталуын және адамдарды қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұстауды қамтамасыз етеді;
4) Департамент және оған ведомстволық бағынысты мекемелер жеке құрамының сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы сақтауын қамтамасыз етеді;
5) Департаменттің өкілеттігі шегінде құпиялылық режимін қамтамасыз ету, жедел, режимдік, тәрбиелеу және өзге де қызметтер жөніндегі жұмысты ұйымдастырады және бақылайды;
6) өз құзыреті шегінде Департаменттің құқық қорғау органдарымен және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимылын ұйымдастырады;
7) заңнамада белгіленген тәртіппен Департаменттің қызметкерлерін ҚАЖ органдары мен мекемелеріне практикалық көмек көрсету және олардың қызметіне тексеру жүргізу, басқа да қызметтік мәселелерді шешу үшін іссапарларға жібереді;

11) осуществляет оперативно-розыскную деятельность;
12) обеспечивает санитарно-эпидемиологическое благополучие и охрану здоровья лиц, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы;
13) организует подготовку и обучение кадров, определяет потребность в кадрах;
14) осуществляет иные функции, возложенные на Департамент в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. Права и обязанности:
1) в пределах компетенции запрашивать и получать необходимую информацию от государственных органов и иных организаций;
2) проводить служебные расследования по случаям чрезвычайных происшествий, устанавливать и анализировать их причины, принимать меры по предотвращению подобных случаев;
3) обеспечивать законность, правопорядок в учреждениях уголовно-исполнительной системы;
4) требовать от лиц, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы, исполнения обязанностей, возложенных на них законодательством Республики Казахстан и приговором суда;
5) осуществлять иные права в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Департамента
16. Руководство Департаментом осуществляется начальником Департамента, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
17. Начальник Департамента назначается на должность и освобождается от должности Министром внутренних дел в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Начальник Департамента имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия начальника Департамента:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и руководителей структурных подразделений Департамента;
2) в пределах своей компетенции представляет Департамент в государственных органах, иных организациях;
3) обеспечивает соблюдение законности при исполнении наказаний и содержания лиц в учреждениях уголовно-исполнительной системы;
4) обеспечивает соблюдение антикоррупционного законодательства личным составом Департамента и подведомственных учреждений;
5) организует и контролирует работу по обеспечению режима секретности, работу по оперативной, режимной, воспитательной и иной деятельности, в пределах полномочий Департамента;
6) в пределах своей компетенции организует взаимодействие Департамента с правоохранительными органами и другими организациями;
7) направляет в установленном законодательством порядке работников Департамента в командировки для оказания практической помощи и проведения проверок деятельности органов и учреждений УИС, решения других служебных вопросов;

8) облыстың қылмыстық-атқару жүйесі кадрларын іріктеуді, орналастыруды және оқытуды ұйымдастырады, Департаменттің, сондай-ақ жазаларды орындайтын және адамдарды ұстайтын мекемелердің жеке құрамының арасында тәрбие жұмысын, олардың  тәртіпті,  заңдылықты және құпиялық режимін және қызметтік даярлықты сақтауын ұйымдастырады;
9) берілген құқықтар шегінде еңбек заңнамасына және құқық қорғау қызметі туралы заңнамаға сәйкес марапаттайды, тәртіптік жазалар қолданады;
10) заңнамаға және лауазымдар номенклатурасына сәйкес жұмысқа қабылдауды жүзеге асырады, кезекті арнаулы атақ береді, тағайындау, босату, жұмыстан шығару бұйрықтарын шығарады, еңбек және қосымша демалыстарды береді;
11) азаматтарды, сотталғандарды және тергеу қамауындағыларды, заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүзеге асырады, шағымдар мен арыздарды қарайды, олар бойынша шешімдер қабылдайды;
12) ҚАЖ қызметіне қатысты заңға тәуелді актілерге мониторинг жүргізу жөніндегі жұмысты ұйымдастырады және бақылайды, сондай-ақ оларды жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлейді;
13) өтініште қойылған мәселелерді шешуге құзыретті тікелей мемлекеттік органдарға сотталғандардың өтініштерін жолдау бойынша ведомстволық бағынысты мекемелердің жұмысын ұйымдастырады және бақылайды;
14) Департаменттің құрылымдық бөліністері туралы ережелерді және лауазымды адамдардың функционалдық міндеттерін бекітеді;
15) заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департамент бастығы болмаған жағдайда оның міндеттерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
20. Департамент бастығы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Департаменттің мүлкі
21. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болу мүмкін.
Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Департаменттің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

8) организует подбор, расстановку и обучение кадров уголовно-исполнительной системы области, организует воспитательную работу среди личного состава Департамента, а также учреждений исполняющих наказание и содержащих лиц, соблюдение ими дисциплины, законности, режима секретности и служебной подготовки;
9) в пределах представленных прав поощряет, налагает дисциплинарные взыскания в соответствии с трудовым законодательством и законодательством о правоохранительной службе;
10) в соответствии с законодательством и номенклатурой должностей осуществляет прием на работу, присваивает очередные специальные звания, издает приказы о назначение, освобождение, увольнение, предоставляет трудовые и дополнительные отпуска;
11) осуществляет личный прием граждан, осужденных и следственно-арестованных, представителей юридических лиц, рассматривает жалобы и заявления, принимает по ним решения;
12) организует и контролирует работу по проведению мониторинга подзаконных актов, касающихся деятельности УИС, а также выработки предложений по их совершенствованию;
13) организует и контролирует работу подведомственных учреждений по направлению обращений осужденных непосредственно в государственные органы, компетентные решать поставленные в обращении вопросы;
14) утверждает положения о структурных подразделениях Департамента и функциональные обязанности должностных лиц;
15) в соответствии с законодательством осуществляет иные полномочия.
Исполнение полномочий начальника Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Начальник Департамента определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество Департамента
21. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников; не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.