Ақылы негізде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 2016 жылғы 25 ақпандағы № 146 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 25 наурызда № 13523 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 2 маусымдағы № 198 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 02.06.2023 № 198 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 22.09.2022 № 383 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Ақылы негізде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Әлеуметтік қызметтер департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялау үшін жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің міндетін атқарушы
Б. Нұрымбетов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 25 ақпандағы
№ 146 бұйрығымен бекітілген
Ақылы негізде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету қағидалары

Об утверждении Правил предоставления специальных социальных услуг на платной основе
Приказ и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 февраля 2016 года № 146. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2016 года № 13523. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 2 июня 2023 года № 198.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 02.06.2023 № 198 (вводится в действие с 01.07.2023).
В соответствии с пунктом 3 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О специальных социальных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 22.09.2022 № 383 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления специальных социальных услуг на платной основе.
2. Департаменту социальных услуг Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение пяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление для официального опубликования в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Жакупову С.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности Министра
здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
Б. Нурымбетов
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 25 февраля 2016 года № 146
Правила предоставления
специальных социальных услуг на платной основе

1. Жалпы ережелер
1. Осы Ақылы негізде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" 2009 жылғы 28 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектілердің ақылы негізде арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
қызметтерді алушы – арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемінен тыс ақылы негізде арнаулы әлеуметтік қызметтерді алуға жүгінген адам;
ақылы негіздегі арнаулы әлеуметтік қызметтер (бұдан әрі – ақылы қызметтер) – қызметтерді алушының қаражаты есебінен ұсынылатын арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемінен тыс қызметтер.
3. Ақылы қызметтер Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 26 наурыздағы № 165 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11038 болып тіркелген) Халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарына (бұдан әрі – Стандарттар) сәйкес қызметтерді алушыларға көрсетіледі.
2. Ақылы негізде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету тәртібі
4. Ақылы қызметтердің көрсетілуіне мұқтаж адам немесе оның заңды өкілі арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектіге мынадай құжаттарды ұсыну жолымен жүгінеді:
1) осы Қағидаларға 1, 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініші;
2) қызметтерді алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) "Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 44 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10589 болып тіркелген) сәйкес нысан бойынша мүгедектігі бар адамдар үшін мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі.
4) зейнеткерлер үшін жасына байланысты зейнетақы алушының куәлігінің көшірмесі;
5) Стандарттарға сәйкес нысандар бойынша медициналық карта;
6) мекенжай анықтамасы.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 22.09.2022 № 383 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Ақылы қызметтер көрсетуге медициналық қарсы көрсетілімдер Стандарттарға сәйкес айқындалады.
6. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын субъект осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарды он жұмыс күні ішінде қарайды.
Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын субъектінің басшысы ақылы қызметтердің көрсетілуіне мұқтаж адамға ақылы қызметтер ұсыну туралы шешім қабылдаған жағдайда, олардың арасында осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ақылы қызметтер көрсетуге арналған шарт (бұдан әрі – Шарт) жасалады.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления специальных социальных услуг на платной основе (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 28 декабря 2009 года "О специальных социальных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок предоставления специальных социальных услуг на платной основе в субъектах, предоставляющих специальные социальные услуги.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
получатель услуг – лицо, обратившееся за получением специальных социальных услуг на платной основе сверх гарантированного объема специальных социальных услуг;
специальные социальные услуги на платной основе (далее – платные услуги) – сверх гарантированного объема специальных социальных услуг, предоставляемых за счет средств получателя услуг.
3. Платные услуги оказываются получателям услуг согласно Стандартам оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения, утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 165 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11038) (далее – Стандарты).
2. Порядок предоставления специальных социальных
услуг на платной основе
4. Лицо, нуждающееся в оказании платных услуг, или его законный представитель обращается к субъекту, предоставляющему специальные социальные услуги, путем представления:
1) заявления по форме согласно приложениям 1, 2 к настоящим Правилам;
2) копии документа, удостоверяющего личность получателя услуг;
3) копии справки об инвалидности для лиц с инвалидностью по форме согласно приказу Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 44 "Об утверждении Правил проведения медико-социальной экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10589);
4) копии удостоверения получателя пенсионных выплат по возрасту для пенсионеров;
5) медицинской карты по формам согласно Стандартов;
6) адресной справки.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 22.09.2022 № 383 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Медицинские противопоказания к оказанию платных услуг определяются согласно Стандартам.
6. Субъект, предоставляющий специальные социальные услуги, в течение десяти рабочих дней рассматривает документы представленные в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил.
В случае принятия руководителем субъекта, предоставляющего специальные социальные услуги, решения о предоставлении платных услуг лицу, нуждающемуся в оказании платных услуг, между ними заключается Договор на оказание платных услуг (далее – Договор) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

7. Ақылы қызметтерді ұсынудан бас тарту үшін мыналар негіз болып табылады:
1) ұсынылған мәліметтер мен құжаттардың дәйексіздігі;
2) ақылы қызметтер көрсетуге медициналық қарсы көрсетілімдердің болуы.
8. Ұсынылған құжаттар осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген негіздер бойынша сәйкес болмаған жағдайда, арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын субъект ақылы қызметтердің көрсетілуіне мұқтаж адамды ұсынылған құжаттарды қарағаннан кейін үш жұмыс күні ішінде ақылы қызметтерді ұсынудан бас тарту туралы хабардар етеді.
9. Шартты уақытша тоқтата тұруға қызметтерді алушының немесе оның заңды өкілінің жеке өтініші бойынша жол беріледі.
10. Қызметтерді алушы туралы ақпараттың құпиялылығы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 2-тармағына сәйкес қамтамасыз етіледі.
Ақылы негізде арнаулы
әлеуметтік қызметтер
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
______________________________________
(ұйымның атауы)
азамат (-ша)__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________________________
(туған күні, айы және жылы)
Тұрғылықты мекенжайы _________________
______________________________________
Байланыс телефоны ____________________
Өтініш
Сізден, стационар, жартылай стационар, үйде күтім жасау жағдайларында (қажетінің астын сызу керек) маған 20 ___ жылғы "____" __________ бастап 20 ___ жылғы "____" __________ аралығындағы кезеңге ақылы негізде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуді сұраймын.
Күні ____________________ Қолы________________
Ақылы негізде арнаулы
әлеуметтік қызметтер
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
______________________________________
(ұйымның атауы)
азамат (-ша)__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________________________
(туған күні, айы және жылы)
Тұрғылықты мекенжайы _________________
______________________________________
Байланыс телефоны ____________________
Өтініш
Сізден, стационар, жартылай стационар, үйде күтім жасау жағдайларында (қажетінің астын сызу керек) 20 ___ жылғы "____" __________ бастап 20 ___ жылғы "____" __________ аралығындағы кезеңге ______________________________ мекенжайында тұратын, байланыс телефоны _________________ және ________________________ мекенжайы бойынша тіркелген азамат (-ша) __________________________ мүддесін білдіре отырып, оған ақылы негізде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуді сұраймын.
Күні ____________________ Қолы________________
Ақылы негізде арнаулы
әлеуметтік қызметтер
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Ақылы қызметтер көрсетуге арналған
№ ____ шарт
_______________________ қаласы 20___ жылғы "____" _________
(қаланың, ауданның, ауылдың атауы)
Бұдан әрі "Орындаушы" деп аталатын 20__ жылғы "____" __________________ № ______ бекітілген _________________ негізінде әрекет ететін _______________________________________ (бұдан әрі – Ұйым) атынан __________________________ (ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), бір тараптан және бұдан әрі "Қызметтерді алушы" деп аталатын __________ жылы туған, ______________ берген жеке куәлігінің № ______________ ___________________________________ мекенжайы бойынша тіркелген, байланыс телефоны ____________________, ___________________ мекенжайында тұратын ___________________ (қызметтерді алушының немесе оның заңды өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) екінші тараптан (бұдан әрі – Тараптар) төмендегілер туралы осы Шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты:

7. Основаниями для отказа в предоставлении платных услуг являются:
1) недостоверность представленных сведений и документов;
2) наличие медицинских противопоказаний к оказанию платных услуг.
8. При несоответствии представленных документов по основаниям, указанным в пункте 7 настоящих Правил, субъект, предоставляющий специальные социальные услуги уведомляет лицо, нуждающееся в оказании платных услуг об отказе в предоставлении платных услуг в течение трех рабочих дней после рассмотрения представленных документов.
9. Временное приостановление договора допускается по личному заявлению получателя услуг или его законного представителя.
10. Конфиденциальность информации о получателе услуг обеспечивается согласно пункту 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
Приложение 1
к Правилам предоставления
специальных социальных услуг
на платной основе
Форма
_______________________________
(наименование организации)
от гражданина (ки) ____________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
_______________________________
(дата, месяц и год рождения)
Адрес проживания ______________
_______________________________
Контактный телефон ____________
Заявление
Прошу Вас предоставить мне специальные социальные услуги на платной основе в условиях стационара, полустационара, ухода на дому (нужное подчеркнуть) на период с "____" __________20___года по "____" __________20___года.
Дата ____________________ Подпись________________
Приложение 2
к Правилам предоставления
специальных социальных услуг
на платной основе
Форма
_______________________________
(наименование организации)
от гражданина (ки) ____________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
_______________________________
(дата, месяц и год рождения)
Адрес проживания ______________
_______________________________
Контактный телефон ____________
Заявление
Прошу Вас предоставить специальные социальные услуги на платной
основе в условиях стационара, полустационара, ухода на дому (нужное
подчеркнуть) на период с "____" __________20___года по "____"
__________20___года гражданину ___________________________, чьи
интересы я представляю, проживающему по адресу: ____________________,
контактный телефон _________________ и зарегистрированному по адресу:
_____________________________________.
Дата __________________ Подпись ________________
Приложение 3
к Правилам предоставления
специальных социальных услуг
на платной основе
Форма
Договор на оказание платных услуг № ______
город _______________________ "____" _________ 20___ года.
(наименование города, района, села)
_______________________________________ (далее – Организация) в лице
__________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя организации), действующего на основании _______________,
утвержденного ______________________________________________________
от "____" __________________ 20__ года № ______, именуемый в
дальнейшем "Исполнитель", с одной стороны, и ___________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) получателя услуг или его
законного представителя) __________ года рождения, удостоверение
личности № ______________, выданный ___________________,
зарегистрированный(ая) по адресу: __________________________________,
проживающий(ая) по адресу: ___________, контактный телефон _________,
именуемый в дальнейшем "Получатель услуг", с другой стороны (далее –
Стороны), заключили настоящий Договор (далее – Договор) о
нижеследующем:

1. Шарттың нысанасы
1. Орындаушы Қызметтерді алушының немесе оның заңды өкілінің жазбаша өтініші және осы Шарт негізінде, толық ақы төлеу шарттарымен ақылы қызметтер көрсетуге міндеттенеді.
2. Шарт бойынша төлем сомасы және оны енгізу тәртібі
2. Қызметтерді алушы немесе оның заңды өкілі қызметтерге ақыны арнаулы әлеуметтік қызметтердің келісілген көлемінің негізінде төлейді.
3. Қызметтерді алушы немесе оның заңды өкілі Шарттың 2-тармағында көзделген қызметтер үшін ұйымның жеке шотына (бұдан әрі – шот) төлем енгізеді.
3. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
4. Қызметтерді алушы:
Орындаушыдан қызметтерді ұйымдастыруға және олардың тиісінше атқарылуын қамтамасыз етуге қатысты мәселелер жөнінде ақпарат алуға;
осы Шартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша Орындаушыға ұсыныстар енгізуге құқылы.
5. Қызметтерді алушы:
ақылы қызметтер үшін төлемді уақтылы жүргізуге;
ақылы қызметтер көрсететін адамдарға құрметпен қарауға;
ақылы қызметтерден бас тарту себептері туралы ақылы қызметтерді ұсынғанға дейін күнтізбелік он күн бұрын Орындаушыға хабарлауға;
осы Шарт талаптарының өзгеруіне алып келетін, жаңадан туындаған мән-жайлар туралы Орындаушыны уақтылы хабардар етуге міндетті.
6. Орындаушы, Қызметтерді алушы Шарт талаптарын бұзған жағдайда, ақылы қызметтерді мерзімінен бұрын тоқтатуға құқығы бар.
7. Орындаушы:
Орындаушымен және Қызметтерді алушымен келісілген көлемдерде және мерзімдерде қызметтер көрсетуге;
Қызметтерді алушыға ақылы көрсетілетін қызметтер тарифтерінің өзгергені туралы жазбаша хабарлауға;
Қызметтерді алушыға ақылы көрсетілетін қызметтердің көлемі мен сапасы туралы толық әрі шынайы ақпарат беруге;
осы Шарттың талаптары мен Қызметтерді алушының заңнамада және осы Шартта көзделген құқықтарының сақталуын қамтамасыз етуге;
Шарт бойынша өз міндеттерін орындаған кезде Қызметтерді алушы туралы белгілі болған жеке сипаттағы ақпаратты жария етпеуге міндетті.
4. Ақылы қызметтер көрсету тәртібі
8. Осы Ақылы қызметтер көрсетуге арналған шартқа қол қойылғаннан кейін және ақылы қызметтер көрсету басталғанға дейін Қызметтерді алушы немесе оның заңды өкілі қызмет құнының 100% мөлшерінде төлемді енгізеді.
Қызметтерді алушы немесе оның заңды өкілі ақылы қызметтер көрсету басталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей ұйымның шотына төлемді енгізеді.
Қызметтерді алушы қайтыс болған жағдайда, енгізілген төлемдерді қайтару Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында және Ақылы қызметтер көрсетуге арналған шартта көзделген негіздер мен тәртіп бойынша жүзеге асырылады.
9. Ақылы қызметтердің сапасы, олардың көлемі мен ұсынылу мерзімдері бойынша наразылықтарын Қызметтерді алушы немесе оның заңды өкілі сапасыз қызмет көрсетілген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей Орындаушыға ұсынады.

1. Предмет Договора
1. Исполнитель обязуется на основании письменного заявления Получателя услуг или его законного представителя и настоящего Договора оказывать платные услуги на условиях полной оплаты.
2. Сумма платы по Договору и порядок ее внесения
2. Получатель услуг или его законный представитель оплачивает услуги на основании согласованного объема специальных социальных услуг.
3. Получатель услуг или его законный представитель вносит плату за услуги, предусмотренные пунктом 2 Договора, на лицевой счет организации (далее – счет).
3. Права и обязанности сторон
4. Получатель услуг имеет право:
получать от Исполнителя информацию по вопросам, касающимся организации и обеспечения надлежащего исполнения услуг;
вносить предложения Исполнителю по внесению изменений и дополнений в настоящий Договор.
5. Получатель услуг обязан:
своевременно осуществлять оплату за платные услуги;
уважительно относится к лицам, предоставляющим платные услуги;
извещать Исполнителя о причинах отказа от платных услуг не менее чем за десять календарных дней до предоставления платных услуг;
своевременно информировать Исполнителя о вновь возникших обстоятельствах, влекущих изменение условий настоящего Договора.
6. Исполнитель имеет право на досрочное прекращение предоставления платных услуг в случае нарушения Получателем услуг условий Договора.
7. Исполнитель обязан:
предоставлять услуги в объемах и сроки, согласованные Исполнителем и Получателем услуг;
письменно уведомлять Получателя услуг об изменении тарифов на оказываемые платные услуги;
предоставлять Получателю услуг полную и достоверную информацию об объемах и качестве предоставляемых платных услуг;
обеспечивать соблюдение условий настоящего Договора и прав Получателя услуг, предусмотренных законодательством и настоящим Договором;
не разглашать информацию личного характера о Получателе услуг, ставшую известной ему при исполнении своих обязанностей по Договору.
4. Порядок оказания платных услуг
8. После подписания настоящего Договора на оказание платных услуг и до начала оказания платных услуг Получатель услуг или его законный представитель вносит платеж в размере 100 % стоимости услуги.
Получатель услуг или его законный представитель вносит плату на счет организации не позднее чем за три рабочих дня до начала оказания платных услуг.
В случае смерти Получателя услуг возврат внесенных платежей осуществляется на основаниях и в порядке, предусмотренном гражданским законодательством Республики Казахстан и Договором на оказание платных услуг.
9. Претензии по качеству платных услуг, их объему и срокам предоставления предъявляются Получателем услуг или его законным представителем к Исполнителю не позднее трех рабочих дней со дня предоставления некачественной услуги.
Исполнитель устраняет недостатки, допущенные по вине его работника, не позднее десяти рабочих дней со дня заявления претензий.

10. Орындаушы наразылық шағымы түскен күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей өз қызметкерінің кінәсі бойынша жол берілген кемшіліктерді жояды.
11. Орындаушы шарт бойынша міндеттемелерді орындауды үшінші тұлғаларға бермейді.
5. Тараптардың жауапкершілігі
12. Қызметтерді алушы белгіленген мөлшерде ақылы қызметтерге ақы төлеуден бас тартқан жағдайларда, Орындаушы осы Шарттың іс-әрекетін тоқтата тұру немесе тоқтату мәселесін заңнамаға сәйкес шешеді.
13. Ақылы қызметтер көрсету кезінде кемшіліктер орын алған жағдайда, Қызметтерді алушы өз таңдауы бойынша:
көрсетілген қызметтердің кемшіліктерін өтеусіз жоюды;
көрсетілген қызметтер бағасын тиісінше азайтуды;
көрсетілген қызметтердің кемшіліктерімен байланысты өзіне келтірілген шығындарды толық өтеуді талап етеді.
14. Егер Орындаушы Шартта белгіленген мерзімде көрсетілген қызметтердің кемшіліктерін жоймаған болса, Қызметтерді алушы Ақылы қызметтер көрсетуге арналған шартты бұзады және шығынның толық өтелуін талап етеді.
Егер Қызметтерді алушы сондай-ақ көрсетілген қызметтердің елеулі кемшіліктерін тапса немесе Шарт талаптарынан өзге де айтарлықтай ауытқулар орын алса, ақылы қызметтер көрсетуге арналған Шартты бұзады.
Егер Қызметтерді алушы қызметтердің кемшіліктері көрсетілетін қызметті оларды қабылдағанға дейін немесе осы кезге дейін туындаған себептерден пайда болғанын дәлелдесе, Орындаушы қызметтердің кемшіліктері үшін жауап береді.
15. Ақылы қызметтер көрсетудің белгіленген мерзімдері бұзылған жағдайда, Орындаушы мерзімінен кешіктірілген әрбір күн (егер мерзім сағатпен белгіленген болса, сағат) үшін қызмет көрсету бағасының үш пайызы мөлшерінде Қызметтерді алушыға тұрақсыздық айыбын (өсімпұл) төлейді.
Мерзімінен кешіктірілген әрбір күн (егер мерзім сағатпен белгіленген болса, сағат) үшін қызмет көрсетудің басталу және (немесе) оның кезеңін орындау мерзімін бұзғаны үшін тұрақсыздық айыбы (өсімпұл) қызмет көрсету басталғанға дейін және (немесе) оның кезеңі орындалғанға дейін немесе Қызметтерді алушы осы тармақта көзделген талаптарды қойғанға дейін өндіріліп алынады.
Мерзімінен кешіктірілген әрбір күн (егер мерзім сағатпен белгіленген болса, сағат) үшін қызмет көрсетудің аяқталу және (немесе) оның кезеңін орындау мерзімін бұзғаны үшін тұрақсыздық айыбы (өсімпұл) қызмет көрсету аяқталғанға дейін және (немесе) оның кезеңі орындалғанға дейін немесе Қызметтерді алушы осы тармақта көзделген талаптарды қойғанға дейін өндіріліп алынады.
Қызметтерді алушы өндіріп алған тұрақсыздық айыбының (өсімпұлдардың) мөлшері қызметтің жекелеген түрінің бағасынан немесе, егер қызметтің жекелеген түрінің орындалу бағасы белгіленбесе, тапсырыстың жалпы бағасынан аспайды.
Тұрақсыздық айыбының (өсімпұлдардың) мөлшері қызмет көрсету бағасына сүйене отырып есептеледі, егер бұл баға Қызметтерді алушының талабы ерікті түрде қанағаттандырылған күні немесе егер ол ерікті түрде қанағаттандырылмаған болса, сот шешімі шығарылған күні сол жердегі тапсырыстың жалпы бағасына сүйене отырып көрсетілмесе.
Шарт бұзылған кезде Орындаушы қызмет көрсету процесінде орын алған өз шығындарын өтеуді, сондай-ақ, егер Қызметтерді алушы көрсетілген қызметті қабылдап алған жағдайды қоспағанда, көрсетілген қызмет үшін төлемді талап етпейді.
Егер Орындаушы қызмет көрсету мерзімінің бұзылуы еңсерілмейтін күш жағдайларының салдарынан немесе Қызметтерді алушының кінәсінен орын алғанын дәлелдесе, Қызметтерді алушының осы тармақта белгіленген талаптары қанағаттандыруға жатпайды.
6. Шарт талаптарына өзгерістер енгізу
және Шартты бұзу тәртібі

10. Исполнитель не передает исполнение обязательств по Договору третьим лицам.
5. Ответственность сторон
11. В случаях отказа Получателя услуг от оплаты платных услуг в установленном размере, Исполнитель решает вопрос о приостановлении или прекращении действия настоящего Договора в соответствии с законодательством.
12. В случае обнаружения недостатков при оказании платных услуг Получатель услуг по своему выбору требует:
безвозмездного устранения недостатков оказанных услуг;
соответствующего уменьшения цены оказанных услуг;
полного возмещения убытков, причиненных ему в связи с недостатками оказанных услуг.
13. Получатель услуг расторгает Договор на оказание платных услуг и требует полного возмещения убытков, если в установленный указанным Договором срок, недостатки оказанных услуг Исполнителем не устранены.
Получатель услуг также расторгает Договор на оказание платных услуг, если им обнаружены существенные недостатки оказанных услуг или иные существенные отступления от условий Договора.
Исполнитель отвечает за недостатки услуг, если Получатель услуг докажет, что они возникли до их принятия им или по причинам, возникшим до этого момента.
14. В случае нарушения установленных сроков оказания платных услуг Исполнитель уплачивает Получателю услуг за каждый день (час, если срок определен в часах) просрочки неустойку (пени) в размере трех процентов цены оказания услуги.
Неустойка (пени) за нарушение срока начала оказания услуги и (или) выполнения ее этапа взыскивается за каждый день (час, если срок определен в часах) просрочки впредь до начала оказания услуги и (или) выполнения ее этапа или предъявления Получателем услуг требований, предусмотренных настоящим пунктом.
Неустойка (пени) за нарушение срока окончания оказания услуги и (или) выполнения ее этапа взыскивается за каждый день (час, если срок определен в часах) просрочки впредь до окончания оказания услуги и (или) выполнения ее этапа или предъявления Получателем услуг требований, предусмотренных настоящим пунктом.
Размер взысканной Получателем услуг неустойки (пеней) не превышает цену отдельного вида услуги или общую цену заказа, если цена выполнения отдельного вида услуги не определена.
Размер неустойки (пеней) рассчитывается исходя из цены оказания услуги, а если эта цена не указана исходя из общей цены заказа, существовавшей в том месте, в котором требование Получателя услуг должно было быть удовлетворено Исполнителем в день добровольного его удовлетворения или в день вынесения судебного решения, если требование Получателя услуг добровольно удовлетворено не было.
При расторжении Договора Исполнитель не требует возмещения своих затрат, произведенных в процессе оказания услуги, а также платы за оказанную услугу, за исключением случая, если Получатель услуг принял оказанную услугу.
Требования Получателя услуг, установленные настоящим пунктом, не подлежат удовлетворению, если Исполнитель докажет, что нарушение сроков оказания услуги произошло вследствие обстоятельств непреодолимой силы или по вине Получателя услуг.
6. Порядок внесения изменений в условия Договора
и расторжение Договора
15. Внесение изменений в условия настоящего Договора или его расторжение осуществляется по письменному соглашению Сторон, являющемуся его неотъемлемой частью.

16. Осы Шарттың талаптарына өзгерістер енгізу немесе оны бұзу оның ажырамас бөлігі болып табылатын Тараптардың жазбаша келісімімен жүзеге асырылады.
17. Шарт:
1) Қызметтерді алушының немесе оның заңды өкілінің өтініші бойынша;
2) Қызметтерді алушының мүгедектігі алынып тасталған жағдайда;
3) Қызметтерді алушы ішкі тәртіпті бірнеше рет бұзған жағдайда;
4) ақылы қызметтер көрсетуге медициналық қарсы көрсетілімдер анықталған жағдайда;
5) Қызметтерді алушы шарт талаптарын бұзған жағдайда бұзылады.
18. Қызметтерді алушы қайтыс болған жағдайда, Тараптардың еркіне қарамастан, Шарт бұзылады.
19. Шарт мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда, Тараптар шарттың бұзылу сәтіне дейін үш жұмыс күн бұрын жазбаша түрде екінші тарапты алдын ала ескертеді және ақша қаражаттары Қызметтерді алушыға немесе Қызметтерді алушының заңды өкіліне Қызметтерді алушының жеке шотына қайтарылады.
7. Дауларды шешу
20. Шарт нысанасы бойынша туындаған барлық даулар мен келіспеушіліктер Тараптар арасында келіссөздер жүргізу арқылы шешіледі.
21. Егер Тараптар келісімге келе алмаған жағдайда, дау сот тәртібімен шешіледі.
8. Шарттың қолданылу мерзімі
22. Осы Шарт Тараптар оны жасасқан күннен бастап күшіне енеді және 20___ жылғы "____" _______________ дейін қолданылады.
9. Қорытынды ережелер
23. Осы Шарт заңды күші бірдей екі данада жасалды, олардың біреуі Орындаушыда, екіншісі - Қызметтерді алушыда болады.
24. Осы Шартқа енгізілетін барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар жазбаша түрде ресімделіп, Тараптардың уәкілетті тұлғалары оларға тиісінше қол қойған болса, жарамды деп есептеледі.
10. Тараптардың заңды мекенжайлары мен қолдары
"Орындаушы"
_______________________________
(ұйымның атауы)
_______________________________
(заңды мекенжайы)
Байланыс телефоны
_______________________________
Банк деректемелері:
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрі
_______________________________
_______________________________
_______________________________
(Орындаушының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
Қолы ________ Күні ________
"Қызметтерді алушы"
Тегі___________________________
Аты____________________________
Әкесінің аты (бар болса)
_______________________________
Тіркелген мекенжайы
_______________________________
_______________________________
Нақты тұрғылықты мекенжайы
_______________________________
_______________________________
Байланыс телефоны
_______________________________
Жеке басын куәландыратын
құжаттың №
_______________________________
_______________________________
берілген
_______________________________
Қызметтерді алушының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
Қолы __________ Күні __________

16. Договор расторгается:
1) по заявлению Получателя услуг или его законного представителя;
2) в случае снятия инвалидности Получателю услуг;
3) в случае неоднократного нарушения Получателем услуг внутреннего распорядка;
4) в случае выявления медицинских противопоказаний к оказанию платных услуг;
5) в случае нарушения Получателем услуг условий договора.
17. Договор расторгается в случае смерти Получателя услуг.
18. В случае досрочного расторжения Договора Стороны предварительно за три рабочих дня до момента расторжения в письменном виде предупреждают об этом другую сторону и денежные средства возвращаются Получателю услуг или его законному представителю на лицевой счет Получателя услуг.
7. Разрешение споров
19. Споры и разногласия, которые возникают по предмету Договора, решаются путем переговоров между Сторонами.
20. В случае если Стороны не приходят к соглашению, спор решается в судебном порядке.
8. Срок действия Договора
21. Настоящий Договор вступает в силу со дня его заключения Сторонами и действует до "____" _______________ 20___ года.
9. Заключительные положения
22. Настоящий Договор составлен в двух экземплярах, имеющих равную юридическую силу, один из которых находится у Исполнителя, другой – у Получателя услуг.
23. Все изменения и дополнения к настоящему Договору считаются действительными, если они оформлены в письменном виде и подписаны надлежащим образом уполномоченными лицами Сторон.
10. Юридические адреса и подписи сторон
"Исполнитель"
_____________________________________
(наименование организации)
_____________________________________
(юридический адрес)
Контактный телефон __________________
Банковские реквизиты:
__________________________________________
__________________________________________
__________________________________________
Бизнес-идентификационный номер________
__________________________________________
__________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) Исполнителя)
Подпись ___________ Дата __________
"Получатель услуг"
Фамилия ____________________________
Имя ________________________________
Отчество (при его наличии) _______________
Адрес регистрации ___________________
____________________________________
Адрес фактического проживания _______
____________________________________
____________________________________
Контактный телефон __________________
Документ, удостоверяющий личность
№ ___________________________
Выдан _______________________________
_________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) Получателя услуг)
Подпись ___________ Дата __________