Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 9 наурыздағы № 96 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 6 сәуірде № 13571 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринария және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы Министрінің
2016 жылғы 9 наурыздағы
№ 96 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің өзгерістер
мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1) "Жануарлардың және адамның денсаулығына қауiп төндiретiн жануарларды, жануарлардан алынатын өнiмдер мен шикiзатты, ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөптiк қоспаларды алып қоймай-ақ, мiндеттi түрде залалсыздандыру (зарарсыздандыру) және өңдеу жүргiзiлетiн жануарлар ауруларының тiзбесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 18-03/127 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7590 болып тіркелген, 2012 жылдың 26 мамырдағы "Егемен Қазақстан" газетінің № 269-273 (27347) санында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлардың және адамның денсаулығына қауiп төндiретiн жануарларды, жануарлардан алынатын өнiмдер мен шикiзатты, ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөптiк қоспаларды алып қоймай-ақ, мiндеттi түрде залалсыздандыру (зарарсыздандыру) және өңдеу жүргiзiлетiн жануарлар ауруларының тiзбесiнде:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 марта 2016 года № 96. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 апреля 2016 года № 13571.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту ветеринарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет", а также в течение пяти рабочих дней в Республиканское государственное предприятие "Республиканский центр правовой информации" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Мамытбеков
Приложение
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 марта 2016 года
№ 96
Перечень
некоторых приказов Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые вносятся
изменения и дополнения
1) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 18-03/127 "Об утверждении перечня болезней животных, при которых производятся обязательное обезвреживание (обеззараживание) и переработка без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, представляющих опасность для здоровья животных и человека" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7590, опубликованный 26 мая 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 154-156 (26973-26975)):
в Перечне болезней животных, при которых производятся обязательное обезвреживание (обеззараживание) и переработка без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, представляющих опасность для здоровья животных и человека, утвержденном указанным приказом:

1-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) жануарлардың бiрнеше түрiне ортақ аурулар – цистицеркоз (аумағы 40 шаршы сантиметр ет кесіндісінде 3-тен артық емес цистицеркпен зақымданған), бруцеллез (ұсақ мал; ветеринариялық-санитариялық бағалау қорытындылары бойынша – ірі қара мал, шошқа, түйе, жылқы)*, туберкулез (ветеринариялық-санитариялық бағалау қорытындылары бойынша)*, Ауески ауруы (ветеринариялық-санитариялық бағалау қорытындылары бойынша)*, везикулярлі стоматит, лейкоз (ветеринариялық-санитариялық бағалау қорытындылары бойынша)*, лептоспироз, листериоз, пастереллез, паратуберкулез, кампилобактериоз, фузариотоксикоз, ку қызбасы;
Ескертпе: * ветеринариялық-санитариялық бағалау Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министірінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 7-1/587 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11940 болып тіркелген) бекітілген Ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.";
2) "Диагностикалық зерттеулерді жүргізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 11 маусымдағы № 16-07/296 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9578 болып тіркелген, 2014 жылдың 1 қазандағы "Егемен Қазақстан" газетінің № 191 (28414) санында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Диагностикалық зерттеулерді жүргізу қағидасында:
8, 9, 10 және 11-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Диагностикалық зерттеулерді жүргізу үшін биологиялық және патологиялық материалды қабылдауды жүзеге асыратын ветеринариялық зертхананың қызметкерлері мыналарды:
1) ілеспе құжаттардың бар-жоғын;
2) диагностикалық зерттеулерді жүргізу үшін биологиялық және патологиялық материалдың ілеспе құжаттарда көрсетілген деректерге (сынамалар саны, сынамалар нөмірлері; жануарлардың бірдейлендіру нөмірлері және сынаманы қадағалауды қамтамасыз етуге қажетті және диагностикалық зерттеулердің нәтижелеріне әсер ететін өзге деректер) сәйкестігін;
3) ілеспе құжаттарда (қан сынамаларын алу тізімдемелері) көрсетілген диагностикалық зерттеулерді жүргізуге арналған биологиялық материал санының ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқордағы жануарлар басы санының (табын, топ, отар, шаруашылық жүргізуші субъекті және жануарлардың басқа да топтары) бар-жоғы туралы мәліметтерге сәйкестігін және табындағы, топтағы, отардағы, шаруашылық жүргізуші субъектідегі және жануарлардың басқа да топтарындағы жануарларды (Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 7-1/587 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11940 болып тіркелген) бекітілген Ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларда көзделген жануарлар ауруының түріне және диагностикалық зерттеулердің жиілігіне байланысты) қамтуды бір уақытта зерттеу жүргізуді қамтамасыз ету мақсатында алынған қан сынамалары санының жануарлар басы санына (табындағы, топтағы, отардағы, шаруашылық жүргізуші субъектідегі және жануарлардың басқа да топтарындағы) сәйкестігін;

подпункт 1) пункта 1 изложить в новой редакции:
"1) болезни общие нескольким видам животных – цистицеркоз (с поражением на более 3 цистицерков на разрезе мышц площадью в 40 квадратных сантиметров), бруцеллез (мелкий рогатый скот; по итогам ветеринарно-санитарной оценки – крупный рогатый скот, свиньи, верблюды, лошади)*, туберкулез (по итогом ветеринарно-санитарной оценки)*, болезнь Ауески (по итогом ветеринарно-санитарной оценки)*, везикулярный стоматит, лейкоз (по итогом ветеринарно-санитарной оценки)*, лептоспироз, листериоз, пастереллез, паратуберкулез, кампилобактериоз, фузариотоксикоз, лихорадка ку.
Примечание: *ветеринарно-санитарная оценка осуществляется в соответствии с Ветеринарными (ветеринарно-санитарными) правилами, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 7-1/587 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11940);";
2) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 июня 2014 года № 16-07/296 "Об утверждении Правил проведения диагностических исследований" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9578, опубликованный 1 октября 2014 года в газете "Казахстанская правда" № 191 (27812)):
в Правилах проведения диагностических исследований, утвержденных указанным приказом:
пункты 8, 9, 10 и 11 изложить в новой редакции:
"8. Сотрудники ветеринарной лаборатории, осуществляющие прием биологического и патологического материала для диагностического исследования сверяют:
1) наличие сопроводительных документов;
2) соответствие биологического и патологического материала для диагностических исследований, данным указанных в сопроводительных документах (количество проб, номера проб, идентификационные номера животных и других данных, необходимых для обеспечения прослеживаемости пробы и влияющих на результаты диагностических исследований);
3) соответствие количества биологического материала для диагностических исследований, указанных в сопроводительных документах (описи взятия проб крови) со сведениями о наличии поголовья животных (гурт, стадо, отара, хозяйствующий субъект и других группировках животных) в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных и соответствие количества взятых проб крови с наличием поголовья животных (гурт, стадо, отара, хозяйствующий субъект и другие группировки животных) с целью обеспечения охвата и одновременного проведения исследования имеющегося поголовья животных в гурте, стаде, отаре, хозяйствующем субъекте и других группировках животных (зависит от вида болезней животных и кратности диагностических исследований, предусмотренных в Ветеринарных (ветеринарно-санитарных) правилах, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 7-1/587 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11940));

4) диагностикалық зерттеулерді жүргізуге арналған биологиялық және патологиялық материалдың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 7-1/393 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11618 болып тіркелген) бекітілген Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің және биологиялық материалдың сынамаларын алу қағидаларына (бұдан әрі – Сынама алу қағидалары) сәйкестігін;
5) контейнерлердің, штативтердің және орау материалының бүтіндігін салыстырып тексереді.
9. Ветеринариялық зертхананың қызметкерлері диагностикалық зерттеулерді жүргізу үшін биологиялық және патологиялық материалдың ілеспе құжаттарын (қан сынамаларын алу тізімдемесін) салыстырып тексеру кезінде, бір жұмыс күнінен аспайтын мерзім ішінде:
1) ұсынылған құжаттар мен материалдар осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген және Қағидалардың осы тармағының 2) тармақшасы орындалмаған жағдайда, төтенше жағдайлардың (жануарлардың аса қауіпті ауруларына күдіктену және олардың таралуы, жаппай улану) туындау жағдайларын қоспағанда, биологиялық және патологиялық материалды диагностикалық зерттеулер жүргізу үшін қабылдамайды;
2) ұсынылған құжаттар мен материалдар осы Қағидалардың 8-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, ілеспе құжаттардың (қан сынамаларын алу тізімдемесінің) көшірмесін (түпнұсқа қан сынамаларын жеткізген тұлғаға қайтарылады) қоса бере отырып, Қазақсатан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге биологиялық материалды (осы мерзім ішінде қалған жануарлар басынан (табындағы, топтағы, отардағы, шаруашылық жүргізуші субъектідегі және жануарлардың басқа да топтарында) алынған биологиялық материал сынамалары жіберілуі тиіс) сақтауға қабылдайды;
3) диагностикалық зерттеу жүргізу үшін биологиялық және патологиялық материалдарды қабылдайды.
10. Диагностикалық зерттеулерді жүргізу үшін биологиялық және патологиялық материалдарды қабылдауды жүзеге асыратын ветеринариялық зертхананың қызметкерлері диагностикалық зерттеулер жүргізу үшін биологиялық және патологиялық материалдарды қабылдамаған жағдайда, биологиялық және паталогиялық материалды, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада диагностикалық зерттеулерді жүргізуге жарамсыздығы туралы хаттама толтырылады және ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесіне (бұдан әрі – аумақтық бөлімше) хабарлайды.
Осы Қағидалардың 9-тармағының 2) тармақшасына сәйкес келмеген жағдайда, аумақтық бөлімшеге жолданатын ақпаратта бес жұмыс күні ішінде тиісінше қалған жануарлар басынан (табын, топ, отар, шаруашылық жүргізуші субъекті және жануарлардың басқа да топтары) биологиялық материал сынамаларын жолдау және олар белгіленген мерізімдерде жолданбаған (ұсынылмаған кезде) биологиялық материалдың сынамасын кәдеге жарату жөнінде шаралар қабылдау қажеттілігі көрсетіледі.

4) соответствие биологического и патологического материала для диагностических исследований Правилам отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов и биологического материала, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 7-1/393 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11618) (далее – Правила отбора);
5) целостность контейнеров, штативов и упаковочного материала.
9. Сотрудники ветеринарной лаборатории, при сверке сопроводительных документов (описи взятия проб крови) биологического и патологического материала для диагностического исследования в течение не более одного рабочего дня:
1) не принимают биологический и патологический материал для диагностического исследования, за исключением случаев возникновения чрезвычайных ситуаций (подозрений и вспышек особо опасных заболеваний животных, массовых отравлениях), – в случае несоответствия представленных документов и материалов условиям, указанным в пункте 8 настоящих Правил и не выполнении подпункта 2) настоящего пункта Правил;
2) принимает на хранение в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан биологического материала на срок не более пяти рабочих дней (период в течение, которого должны быть направлены пробы биологического материала от остального поголовья животных (гурт, стадо, отара, хозяйствующий субъект и другие группировки животных)) с приложением копии сопроводительных документов (описи взятия проб крови) (оригинал возвращается лицу, доставившим пробы крови) – в случае несоответствия представленных документов и материалов условиям, указанным в подпункте 3) пункта 8 настоящих Правил;
3) принимает биологический и патологический материал для диагностического исследования.
10. В случае не принятия биологического и патологического материала для диагностического исследования сотрудниками ветеринарной лаборатории, осуществляющими прием биологического и патологического материала для диагностического исследования, составляется протокол несоответствия биологического и патологического материала для диагностического исследования в двух экземплярах по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам и информирует территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в области ветеринарии (далее – терподразделение).
В случае несоответствия подпункту 2) пункта 9 настоящих Правил в информации, направляемой в терподразделение, отражается необходимость в течение пяти рабочих дней направить соответственно пробы биологического материала от остального поголовья животных (гурт, стадо, отара, хозяйствующий субъект и другие группировки животных) и о принятии мер по утилизации проб биологического материала при не направлении (не предоставлении) их в указанные сроки.

Осы Қағидалардың 8-тармағының 4) тармақшасына сәйкес келмеген жағдайда, аумақтық бөлімшеге жолданатын ақпаратта бес жұмыс күні ішінде, Сынама алу қағидаларына сәйкессіздігі анықталған биологиялық және паталогиялық материал сынамасының орнына биологиялық материалдың және паталогиялық материалдың сынамасын жолдау қажеттілігі көрсетіледі.
Аумақтық бөлімше тиісті әкімшілік аумақтық бірліктің жергілікті атқарушы органдарын бес жұмыс күні ішінде қалған жануарлар басынан (табын, топ, отар, шаруашылық жүргізуші субъекті және жануарлардың басқа да топтары) биологиялық материал сынамасын ветеринариялық зерханаға жолдау кажеттілігі белгіленген мерізімдерде жолданбаған (ұсынылмаған кезде) биологиялық материал сынамасын кәдеге жарату жөніндегі шараны қабылдау және/немесе биологиялық және паталогиялық материал сынамасын Сынама алу қағидаларына сәйкессіздігі анықталған биологиялық және паталогиялық материал сынамасының орнына жіберу қажеттілігі туралы хабарлайды.
11. Осы Қағидалардың 9-тармағының 2) тармақшасына сәйкес келмеу жағдайларын қоспағанда, диагностикалық зерттеулерді жүргізу үшін биологиялық және патологиялық материалдарды қабылдаған жағдайда, диагностикалық зерттеулерді жүргізу үшін биологиялық және патологиялық материалдарды қабылдауды жүзеге асыратын ветеринариялық зертхананың қызметкерлері, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада қабылдау актісі толтырылады.
Осы Қағидалардың 9-тармағының 2) тармақшасына сәйкес келмеген жағдайда, қабылдау–беру актісі бес жұмыс күні ішінде қалған жануарлар басынан (табын, топ, отар, шаруашылық жүргізуші субъекті және жануардың басқада топтары) биологиялық материал сынамасын алғаннан кейін толтырылады.
Осы Қағидалардың 9-тармағының 2) тармақшасына сәйкес келмеген жағдайда, қалған жануарлар басынан (табын, топ, отар, шаруашылық жүргізуші субъекті және жануарлардың басқа да топтары) бес жұмыс күн ішінде биологиялық материал сынамалары жолданбаған (ұсынылмаған кезде) ветеринариялық зертхана көрсетілген мерзім өткеннен кейін биологиялық материал сынамасын қан сынамаларын алу тізімдемесіне қол қойған мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектордың қатысуымен кәдеге жаратады, ол кәдеге жарату нәтижелері бойынша еркін нысанда жасалған тиісті қан сынамаларын кәдеге жарату актісіне қол қояды.
Ветеринариялық зертхана осы Қағидалардың 8-тармағының 4) тармақшасына сәйкес келмейтін биологиялық және паталогиялық материал сынамасының орнына бес жұмыс күні ішінде сынама жолданбаған (ұсынылмаған) кезде, көрсетілген уақыттың өтуіне байланысты аумақтық бөлімшені хабарландырады.
Аумақтық бөлімше Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2013 жылғы 22 шілдедегі № 16-07/333 "Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлардың, мемлекеттік ветеринариялық дәрігерлердің нұсқамаларының нысандарын, оларды жасау және беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8862 болып тіркелген) бекітілген тәртіппен нұсқама бере отырып, тиісті әкімшілік аумақтық бірліктердің жергілікті атқарушы органдарын хабарландырады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

В случае несоответствия подпункту 4) пункта 8 настоящих Правил в информации, направляемой в терподразделение, отражается необходимость в течение пяти рабочих дней направить пробы биологического материала и патологического материала взамен проб биологического и патологического материала, по которым выявлено несоответствие Правилам отбора.
Терподразделение информирует местные исполнительные органы соответствующих административно-территориальных единиц о необходимости в течение пяти рабочих дней направить в ветеринарную лабораторию пробы биологического материала от остального поголовья животных (гурт, стадо, отара, хозяйствующий субъект и другие группировки животных) и о принятии мер по утилизации проб биологического материала при не направлении (не предоставлении) их в установленные сроки и/или направить пробы биологического материала и патологического материала взамен проб биологического и патологического материала, по которым выявлено несоответствие Правилам отбора.
11. При приеме биологического и патологического материала для диагностического исследования, за исключением случаев несоответствия подпункту 2) пункта 9 настоящих Правил, сотрудниками ветеринарной лаборатории, осуществляющими прием биологического и патологического материала для диагностического исследования, составляется акт приема-передачи в двух экземплярах по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае несоответствия подпункту 2) пункта 9 настоящих Правил акт приема-передачи составляется после получения в течение пяти рабочих дней пробы биологического материала от остального поголовья животных (гурт, стадо, отара, хозяйствующий субъект и другие группировки животных).
При не направлении (не предоставлении) в течение пяти рабочих дней проб биологического материала от остального поголовья животных (гурт, стадо, отара, хозяйствующий субъект и другие группировки животных) в случае несоответствия подпункту 2) пункта 9 настоящих Правил, ветеринарная лаборатория по истечении указанного срока утилизирует пробы биологического материала с участием государственного ветеринарно-санитарного инспектора, подписавшего опись взятия проб крови, которым по результатам утилизации проб подписывается соответствующий акт утилизации проб крови, составленный в произвольной форме.
При не направлении (не предоставлении) в течение пяти рабочих дней проб взамен проб биологического и патологического материала не соответствующим подпункту 4) пункта 8 настоящих Правил, ветеринарная лаборатория по истечении указанного срока информирует терподразделение.
Терподразделение информирует местные исполнительные органы соответствующих административно-территориальных единиц с выдачей предписания, в порядке предусмотренном приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 июля 2013 года № 16-07/333 "Об утверждении форм предписаний, порядка их составления и выдачи государственными ветеринарно-санитарными инспекторами, государственными ветеринарными врачами" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8662).";
пункт 16 изложить в следующей редакции: