Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы ұйымдарының, холдингтердің және "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін келісу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 73 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 16 сәуірде № 13605 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 305 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.12.2016 № 305 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі, "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 наурыздағы № 26 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6167 тіркелген, 2010 жылғы 26 қазанда "Егемен Қазақстан" газетінде № 439-442 (26285) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру қағидалары және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесі;";
4-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидаларын және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 95 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7561 тіркелген, 2012 жылғы 4 тамызда "Егемен Қазақстан" газетінде № 464-470 (27543) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидаларында және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесінде:
1-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Уәкілетті органмен келісілуге жататын қаржы ұйымдарының, холдингтердің басшы қызметкерлерінің тізбесі Банктер туралы заңның 20-бабының 1 және 14-тармақтарында, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабының 1 және 14-тармақтарында, Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 64-1-бабының 3-тармағында және 79-бабының 1-1-тармағында, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабының 1-тармағында көзделген.";
2-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаржы ұйымының басқару органының құрамына кіретін уәкілетті органның өкілі уәкілетті органмен келісілуге жатпайды.";
3-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам согласования руководящих работников финансовых организаций, холдингов и Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 73. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 апреля 2016 года № 13605. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 305.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 26.12.2016 № 305 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат", от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг", от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 марта 2010 года № 26 "Об утверждении нормативных правовых актов, регулирующих деятельность Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6167, опубликованное 25 сентября 2010 года в газете "Казахстанская правда" № 253-254 (26314-26315)) следующие изменения:
подпункт 4) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"4) Правила выдачи согласия на избрание (назначение) руководящих работников Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" и перечень документов, необходимых для получения согласия, согласно приложению 4 к настоящему постановлению;";
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 95 "Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов и перечня документов, необходимых для получения согласия" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7561, опубликованное 4 августа 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 251-253 (27070-27072)) следующие изменения и дополнение:
в Правилах выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов и перечне документов, необходимых для получения согласия, утвержденных указанным постановлением:
часть вторую пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Перечень руководящих работников финансовых организаций, холдингов, подлежащих согласованию с уполномоченным органом, предусмотрен в пунктах 1 и 14 статьи 20 Закона о банках, пунктах 1 и 14 статьи 34 Закона о страховой деятельности, пункте 1 статьи 54, пункте 3 статьи 64-1 и пункте 1-1 статьи 79 Закона о рынке ценных бумаг, пункте 1 статьи 55 Закона о пенсионном обеспечении.";
часть третью пункта 2 изложить в следующей редакции:
"Не подлежит согласованию с уполномоченным органом представитель уполномоченного органа, входящий в состав органа управления финансовой организации.";
абзац первый пункта 3 изложить в следующей редакции:

"3. Банктер туралы заңның 20-бабына, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабына, Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 54-бабына, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабына сәйкес қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкері лауазымына тағайындау (сайлау) үшін қажетті еңбек өтіліне кандидаттың қаржылық қызмет көрсетуді және (немесе) қаржы ұйымдарының аудитін жүргізу жөніндегі қызметтер ұсыну және (немесе) реттеу және (немесе) бақылау мен қадағалау саласында және (немесе) "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамында істеген жұмысы және (немесе) кандидаттың мынадай халықаралық қаржы ұйымдарында істеген жұмысы кіреді:";
4-тармақта:
1), 2), 3), 4) және 5) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкері лауазымына кандидаттың (бұдан әрі – кандидат) қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкерлеріне қойылатын талаптарға сәйкес келуі жөнінде, сондай-ақ кандидат туралы мәліметтерді қаржы ұйымы, холдинг құжаттамалық жағынан тексергені жөнінде көрсетіле отырып, еркін нысанда жасалған және мыналар қол қойған өтінішхат:
атқарушы органның басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке жүзеге асыратын тұлғаның), атқарушы органның басшысы болып табылатын басқару органының мүшесі тағайындалған (сайланған) кезде – қаржы ұйымының, холдингтің басқару органының басшысы, ал ол болмаған жағдайда – басқару органының шешімі бойынша басқару органы мүшелерінің бірі (басқару органының осы шешімінің көшірмесін бере отырып), осы құжатқа қол қоюға уәкілетті қаржы ұйымы, холдинг, сақтандыру брокері акционерлерінің бірі, қаржы ұйымы, холдинг қатысушыларының бірі (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған қаржы ұйымы, холдинг үшін);
басқа жағдайларда – қаржы ұйымының, холдингтің атқарушы органының басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке жүзеге асыратын тұлға) не оның міндетін атқарушы тұлға (міндеттерді атқару жүктелгені туралы шешімнің көшірмесін бере отырып);
2) Банктер туралы заңның 20-бабында, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабында, Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 54-бабында, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келетін қаржы ұйымының, холдингтің атқарушы органының мүшесі лауазымына не қаржы ұйымының, холдингтің өзге басшысы лауазымына кандидаттың мыналар қамтылатын лауазымдық нұсқаулығының көшірмесі:
осы кандидаттың өкілеттігі (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, оның қойған қолы және лауазымдық нұсқаулығымен танысқан күні көрсетіле отырып);
қаржы ұйымының, холдингтің өзге басшысы лауазымына кандидат үшін – кандидат қол қоятын құжаттардың тізбесі;
құрылымдық бөлімшелердің атауы туралы мәліметтер және олардың құзыретіне жататын, осы кандидат бақылау жасайтын мәселелер тізбесі;
өз функцияларын жүзеге асыру кезіндегі жауапкершілігі;

"3. Необходимый в соответствии со статьей 20 Закона о банках, статьей 34 Закона о страховой деятельности, статьей 54 Закона о рынке ценных бумаг, статьей 55 Закона о пенсионном обеспечении для назначения (избрания) кандидата на должность руководящего работника финансовой организации, холдинга трудовой стаж включает работу кандидата в сфере предоставления и (или) регулирования и (или) контроля и надзора финансовых услуг, и (или) услуг по проведению аудита финансовых организаций, и (или) в акционерном обществе "Банк Развития Казахстана" и (или) работу кандидата в следующих международных финансовых организациях:";
в пункте 4:
подпункты 1), 2), 3), 4) и 5) изложить в следующей редакции:
"1) ходатайство, составленное в произвольной форме, с указанием о том, что кандидат на должность руководящего работника финансовой организации, холдинга (далее - кандидат) соответствует требованиям, предъявляемым к руководящим работникам финансовой организации, холдинга, а также о том, что сведения о кандидате документально проверены финансовой организацией, холдингом, и подписанное:
руководителем органа управления финансовой организации, холдинга, а в случае его отсутствия одним из членов органа управления по решению органа управления (с представлением копии данного решения органа управления), одним из акционеров финансовой организации, холдинга, страхового брокера, одним из участников финансовой организации, холдинга, уполномоченным на подписание данного документа (для финансовой организации, холдинга, созданных в организационно-правовой форме товарищества с ограниченной ответственностью) - при назначении (избрании) руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа), члена органа управления, являющегося руководителем исполнительного органа;
руководителем исполнительного органа финансовой организации, холдинга (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа) либо лицом, исполняющим его обязанности (с представлением копии решения о возложении исполнения обязанностей) - в остальных случаях;
2) копию должностной инструкции кандидата на должность члена исполнительного органа финансовой организации, холдинга либо на должность иного руководителя финансовой организации, холдинга, соответствующего требованиям, установленным статьей 20 Закона о банках, статьей 34 Закона о страховой деятельности, статьей 54 Закона о рынке ценных бумаг, статьей 55 Закона о пенсионном обеспечении, которая содержит:
полномочия данного кандидата (с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), должности, его подписи и даты ознакомления с должностной инструкцией);
сведения о наименовании структурных подразделений и перечень вопросов, относящихся к их компетенции, которые курирует данный кандидат;
ответственность при осуществлении своих функций;

3) егер қаржы ұйымының, холдингтің атқарушы органының мүшесі лауазымына кандидат өзге ұйымда жұмыс істеген жағдайда – осы қаржы ұйымының, холдинг-акционерлік қоғамның басқару органының кандидатқа өзге ұйымда жұмыс істеуге келісім беру туралы шешімінен үзінді-көшірме;
4) егер кандидат акционерлік қоғамның атқарушы органының мүшесі болып табылатын жағдайда – осы қоғамның басқару органының кандидатқа қаржы ұйымында, холдингте жұмыс істеуге келісім беру туралы шешімінен үзінді-көшірме;
5) кандидатты қаржы ұйымының, холдингтің басшы лауазымына тағайындау (сайлау) күні көрсетіле отырып, қаржы ұйымының, холдингтің уәкілетті органының шешімінен үзінді-көшірме не кандидатты тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі (екі және одан да көп кандидат келісілген кезде – әр кандидатқа шешімнен үзінді-көшірменің не бұйрық көшірмесінің бір данасы).
Егер тағайындау (сайлау) күні болмаса, онда қаржы ұйымының, холдингтің уәкілетті органы шешім (бұйрық) қабылдаған күн не көрсетілген шешімдегі (бұйрықтағы) оқиғаның басталған күні кандидатты тағайындау (сайлау) күні болып саналады.
Шешімде (бұйрықта) көрсетілген оқиға басталған жағдайда, қаржы ұйымы, холдинг растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
Қаржы ұйымының, холдингтің уәкілетті органының шешімінен үзінді-көшірмеде мынадай мәліметтер қамтылады:
қаржы ұйымының, холдингтің толық атауы және қаржы ұйымының, холдингтің атқарушы органының орналасқан жері;
акционерлердің жалпы жиналысын (басқару органының отырысын) өткізу күні, уақыты мен орны;
отырысқа қатысқан тұлғалар туралы мәліметтер (басқару органының отырысы үшін);
акционерлердің жалпы жиналысының (басқару органы отырысының) кворумы;
кандидатты басшы лауазымына тағайындау (сайлау) туралы мәселе бөлігінде акционерлердің жалпы жиналысы отырысының (басқару органы отырысының) күн тәртібі;
дауыс беруге қойылған мәселелер, кандидатты басшы лауазымына тағайындау (сайлау) бөлігінде олар бойынша дауыс беру қорытындылары;
кандидатты басшы лауазымына тағайындау (сайлау) бөлігінде қабылданған шешімдер.
Қаржы ұйымының, холдингтің уәкілетті органының шешімінен үзінді-көшірме осындай құжатқа қол қоюға уәкілетті қызметкердің (қызметкерлердің) қолымен және қаржы ұйымы, холдинг мөрінің бедерімен (бар болса) расталады және үзінді-көшірменің дұрыс екеніне нұсқауды қамтиды;";
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган берген алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқтығын растайтын құжат. Көрсетілген құжатты беру күні өтінішхат берілген күннің алдындағы 3 (үш) айдан аспайды.
Көрсетілген құжат сондай-ақ "электрондық үкіметтің" веб-порталынан басып шығарылған нысанда ұсынылады.

3) в случае, если кандидат на должность члена исполнительного органа финансовой организации, холдинга работает в иной организации - выписку из решения органа управления данной финансовой организации, холдинга - акционерного общества о даче согласия кандидату на работу в иной организации;
4) в случае, если кандидат является членом исполнительного органа акционерного общества - выписку из решения органа управления данного общества о даче согласия кандидату на работу в финансовой организации, холдинге;
5) выписку из решения уполномоченного органа финансовой организации, холдинга либо копию приказа о назначении кандидата (при согласовании двух и более кандидатов - на каждого кандидата по одному экземпляру выписки из решения либо копии приказа) с указанием даты назначения (избрания) кандидата на руководящую должность финансовой организации, холдинга.
Если дата назначения (избрания) отсутствует, то датой назначения (избрания) кандидата считается дата принятия решения (приказа) уполномоченного органа финансовой организации, холдинга либо дата наступления события, указанного в решении (приказе).
В случае наступления события, указанного в решении (приказе), финансовая организация, холдинг представляют копии подтверждающих документов.
Выписка из решения уполномоченного органа финансовой организации, холдинга содержит следующие сведения:
полное наименование финансовой организации, холдинга и место нахождения исполнительного органа финансовой организации, холдинга;
дата, время и место проведения общего собрания акционеров (заседания органа управления);
сведения о лицах, участвовавших в заседании (для заседания органа управления);
кворум общего собрания акционеров (заседания органа управления);
повестка дня заседания общего собрания акционеров (заседания органа управления) в части вопроса о назначении (избрания) кандидата на руководящую должность;
вопросы, поставленные на голосование, итоги голосования по ним в части назначения (избрания) кандидата на руководящую должность;
принятые решения в части назначения (избрания) кандидата на руководящую должность.
Выписка из решения уполномоченного органа финансовой организации, холдинга заверяется подписью работника (работников), уполномоченного (уполномоченных) на подписание данного документа, и оттиском печати (при наличии) финансовой организации, холдинга и содержит указание на верность выписки;";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) документ, подтверждающий отсутствие неснятой или непогашенной судимости, выданный уполномоченным государственным органом по правовой статистике и специальным учетам. Дата выдачи указанного документа не превышает 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства.
Указанный документ представляется также в форме распечатки с веб-портала "электронного правительства".

Азаматтық еліндегі (шетелдіктер үшін) немесе тұрақты тұратын еліндегі (азаматтығы жоқ тұлғалар үшін) қылмыстар үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқтығы туралы мәліметтердің дәйектілігін растау мақсатында. Шетелдіктер (азаматтығы жоқ тұлғалар) да уәкілетті органға олардың азаматтық елінің (азаматтығы жоқ тұлғалар үшін – олардың тұрақты тұратын елінің) не кандидат соңғы 15 (он бес) жылда тұрақты тұрған елдің мемлекеттік органы берген тиісті құжатты ұсынады. Көрсетілген құжатты беру күні өтінішхатты беру күнінің алдындағы 3 (үш) айдан аспайды;";
5-тармақта:
бірінші бөліктің 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) тағайындалуына (сайлануына) уәкілетті органның қол қою күнінде қайтарып алынбаған келісімін алған, ұсынымхатқа қол қою күні қаржы ұйымдарының, холдингтердің басқару органының басшысы, басқару органының мүшесі, атқарушы органының басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке жүзеге асыратын тұлға), атқарушы органының мүшесі лауазымындағы тұлғалар;";
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының бейрезиденттері - кандидаттарды келісу кезінде тізбесі Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысымен белгіленген рейтингілік агенттіктердің бірі берген "BB+" төмен емес рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезиденттері - қаржы ұйымдарының басқар органының басшысы мен мүшелері, атқарушы органының басшысы мен мүшелері де ұсыным беруші тұлғалар болып табылады.";
7-тармақтың екінші және үшінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Уәкілетті орган басшы қызметкер лауазымына кандидатты келісу үшін ұсынылған құжаттарды Қағидалардың талаптарына сәйкес ресімделген құжаттардың толық топтамасы ұсынылған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде қарайды.
Қаржы ұйымы, холдинг Қағидаларда көзделген құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда, уәкілетті орган оларды қарамастан күнтізбелік 10 (он) күн ішінде қаржы ұйымына, холдингке қайтарады. Қаржы ұйымы, холдинг жетпеген құжаттар бар құжаттар топтамасын кандидаттарды басшы лауазымына тағайындау (сайлау) күнінен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кеш емес мерзімде ұсынады. Қаржы ұйымы, холдинг кандидаттарды келісу үшін құжаттарды қайталап ұсынған кезде уәкілетті органның оларды қарау мерзімі оларды қайталап ұсыну күнінен басталады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

В целях подтверждения достоверности сведений об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране гражданства (для иностранцев) или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства). Иностранцы (лица без гражданства) также представляют в уполномоченный орган соответствующий документ, выданный государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания - для лиц без гражданства) либо страны, где кандидат постоянно проживал в течение последних 15 (пятнадцати) лет. Дата выдачи указанного документа не превышает 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства;";
в пункте 5:
подпункт 2) части первой изложить в следующей редакции:
"2) лица, занимающие на дату подписания рекомендательного письма должности руководителя органа управления, члена органа управления, руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа), члена исполнительного органа финансовых организаций, холдингов, получившие согласие уполномоченного органа на их назначение (избрание), которое на дату подписания не отозвано;";
часть вторую изложить в следующей редакции:
"При согласовании кандидатов - нерезидентов Республики Казахстан рекомендующими лицами также являются руководитель и члены органа управления, руководитель и члены исполнительного органа финансовых организаций - нерезидентов Республики Казахстан, имеющих рейтинг не ниже "ВВ+", присвоенный одним из рейтинговых агентств, перечень которых установлен постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318.";
части вторую и третью пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Документы, представленные для согласования кандидата на должность руководящего работника, рассматриваются уполномоченным органом в течение 30 (тридцати) рабочих дней с даты представления полного пакета документов, оформленных в соответствии с требованиями Правил.
В случае представления финансовой организацией, холдингом неполного пакета документов, предусмотренных Правилами, уполномоченный орган возвращает их финансовой организации, холдингу без рассмотрения в течение 10 (десяти) календарных дней. Финансовая организация, холдинг представляют пакет документов с недостающими документами в срок не позже 60 (шестидесяти) календарных дней со дня назначения (избрания) кандидатов на руководящую должность. При повторном представлении финансовой организацией, холдингом документов для согласования кандидатов исчисление срока их рассмотрения уполномоченным органом начинается с даты их повторного представления.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Басшы қызметкер лауазымына кандидаттың Қазақстан Республикасының бейрезиденттері болып табылатын қаржы ұйымдарында жұмыс өтілі болған жағдайда, уәкілетті орган кандидаттың мінсіз іскерлік беделінің болуын растау мақсатында шет мемлекеттің уәкілетті қадағалау органынан кандидаттың мінсіз іскерлік беделін сипаттайтын мәліметтердің болуы не болмауы туралы ақпаратты сұратады.
Шет мемлекеттің уәкілетті қадағалау органы басшы қызметкер лауазымына кандидаттың мінсіз іскерлік беделінің болмауы туралы ақпарат берген жағдайда, келісім берілген мәліметтер дәйексіз болып есептеледі және берілген келісімді уәкілетті орган Банктер туралы заңның 20-бабы 11-тармағының 1) тармақшасында, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабы 11-тармағының 1) тармақшасында, Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 54-бабы 11-тармағының 1) тармақшасында, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабы 9-тармағының 1) тармақшасында көзделген негіздер бойынша қайтарып алуға тиіс.";
11 және 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Уәкілетті органның жауапты бөлімшесі тестілеу өтетін күн туралы қаржы ұйымына, холдингке жазбаша түрде хабарлайды.
12. Комиссияның шешімі бойынша қаржы ұйымының, холдингтің мынадай қызметкерлері ұсынылған құжаттар негізінде шақырусыз келісілуге жатады:
1) қаржы нарығының осы секторында тиісті лауазымға уәкілетті органмен бұрын келісілген кандидат;
2) бұрын басқарма мүшесі, бірінші басшы немесе бірінші басшының орынбасары, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеуді, бақылауды және (немесе) қадағалауды жүзеге асырып отырған (жүзеге асырған) мемлекеттік органның дербес құрылымдық бөлімшесінің (департаментінің, басқармасының) басшысы (басшының орынбасары), сондай-ақ қаржы ұйымдарының аудиті жөніндегі қызметтерді реттеуді жүзеге асырып отырған (жүзеге асырған) мемлекеттік органның бірінші басшысы (бірінші басшының орынбасары) болған кандидат;
3) бұрын басқарма мүшесі, бірінші басшы немесе бірінші басшының орынбасары, мемлекеттік органның жауапты хатшысы болған кандидат;
4) мыналар ретінде кем дегенде 3 (үш) жыл еңбек өтілі болса – атқарушы органның бірінші басшысы лауазымына кандидат (атқарушы органның функцияларын жеке жүзеге асыратын тұлға):
қаржы ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
қаржы нарығының осы секторында және (немесе) Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының бірінде:
басқару органының басшысы, мүшесі;
қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған атқарушы органның басшысы, мүшесі;
бас бухгалтер;
қызметі қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты болған дербес құрылымдық бөлімшенің (департамент, басқарма, филиал) басшысы, қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған қаржылық және (немесе) басқарушы директор;

"8. В случае наличия у кандидата на должность руководящего работника стажа работы в финансовых организациях, являющихся нерезидентами Республики Казахстан, уполномоченный орган в целях подтверждения наличия у кандидата безупречной деловой репутации запрашивает от уполномоченного надзорного органа иностранного государства информацию о наличии либо отсутствии сведений, характеризующих безупречную деловую репутацию кандидата.
В случае представления уполномоченным надзорным органом иностранного государства информации об отсутствии у кандидата на должность руководящего работника безупречной деловой репутации, сведения, на основании которых выдано согласие, считаются недостоверными, и выданное согласие подлежит отзыву уполномоченным органом по основаниям, предусмотренным подпунктом 1) пункта 11 статьи 20 Закона о банках, подпунктом 1) пункта 11 статьи 34 Закона о страховой деятельности, подпунктом 1) пункта 11 статьи 54 Закона о рынке ценных бумаг, подпунктом 1) пункта 9 статьи 55 Закона о пенсионном обеспечении.";
пункты 11 и 12 изложить в следующей редакции:
"11. Ответственное подразделение уполномоченного органа уведомляет финансовую организацию, холдинг в письменном виде о дате проведения тестирования.
12. Согласованию без приглашения на основании представленных документов подлежат следующие работники финансовой организации, холдинга по решению Комиссии:
1) кандидат, который ранее был согласован с уполномоченным органом на соответствующие должности в этом же секторе финансового рынка;
2) кандидат, ранее являвшийся членом правления, первым руководителем или заместителем первого руководителя, руководителем (заместителем руководителя) самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления) государственного органа, осуществляющего (осуществлявшего) регулирование, контроль и (или) надзор финансового рынка и финансовых организаций, а также первым руководителем (заместителем первого руководителя) государственного органа, осуществляющего (осуществлявшего) регулирование услуг по аудиту финансовых организаций;
3) кандидат, ранее являвшийся членом правления, первым руководителем или заместителем первого руководителя, ответственным секретарем государственного органа;
4) кандидат на должность руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) при наличии трудового стажа не менее 3 (трех) лет:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит финансовой организации;
в этом же секторе финансового рынка и (или) в одной из международных финансовых организаций, указанных в пункте 3 Правил:
руководителем, членом органа управления;
руководителем, членом исполнительного органа, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг;
главным бухгалтером;
руководителем самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления, филиала), деятельность которого была связана с оказанием финансовых услуг, финансовым и (или) управляющим директором, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг;

5) мыналар ретінде кем дегенде 2 (екі) жыл еңбек өтілі болса – басқару органының басшысы лауазымына кандидат:
қаржы ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
қаржы нарығында және (немесе) Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының бірінде:
басқару органының басшысы, мүшесі;
атқарушы органның басшысы, мүшесі (қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған);
бас бухгалтер;
6) мыналар ретінде кем дегенде 3 (үш) жыл еңбек өтілі болса – бас қаржы ұйымының атқарушы органының мүшесі болып табылатын басқару органының басшысы мен мүшесі лауазымына кандидат:
қаржы ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
қаржы нарығында және (немесе) Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының бірінде:
басқару органының басшысы, мүшесі;
атқарушы органның басшысы, мүшесі (қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған);
бас бухгалтер;
7) қаржы ұйымының, холдингтің қауіпсіздік мәселелеріне және әкімшілік-шаруашылық мәселелеріне ғана бақылау жасайтын сақтандыру брокері басшысының орынбасары, атқарушы органның мүшесі лауазымдарына кандидат;
8) мыналар ретінде кем дегенде 2 (екі) жыл еңбек өтілі болса – сақтандыру брокері басшысының орынбасары, қаржы ұйымының, холдингтің атқарушы органның мүшесі лауазымына кандидат:
қаржы ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
қаржы нарығының осы секторында және (немесе) Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының бірінде:
басқару органының басшысы, мүшесі;
қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған атқарушы органның басшысы, мүшесі;
бас бухгалтер немесе бас бухгалтердің орынбасары;
қызметі қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты болған дербес құрылымдық бөлімшенің (департамент, басқарма, филиал) басшысы, қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған қаржылық және (немесе) басқарушы директор;
9) бас бухгалтер лауазымына кандидат;
10) қаржы нарығының осы секторында басшы қызметкер лауазымына келісу кезінде уәкілетті органда тестілеудің оң нәтижесін алған кандидат;
Осы тармақшаның мақсаттары үшін тестілеудің оң нәтижелері есептелетін мерзім кандидаттың уәкілетті органда тестілеуден өту күнінен бастап 6 (алты) айдан аспайды;

5) кандидат на должность руководителя органа управления - при наличии трудового стажа не менее 2 (двух) лет:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит финансовой организации;
на финансовом рынке и (или) в одной из международных финансовых организаций, указанных в пункте 3 Правил:
руководителем, членом органа управления;
руководителем, членом исполнительного органа (курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг);
главным бухгалтером;
6) кандидат на должность руководителя и члена органа управления, являющийся членом исполнительного органа родительской финансовой организации, - при наличии трудового стажа не менее 3 (трех) лет:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит финансовой организации;
на финансовом рынке и (или) в одной из международных финансовых организаций, указанных в пункте 3 Правил:
руководителем, членом органа управления;
руководителем, членом исполнительного органа (курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг);
главным бухгалтером;
7) кандидат на должности заместителя руководителя страхового брокера, члена исполнительного органа, курирующего исключительно вопросы безопасности и административно-хозяйственные вопросы в финансовой организации, холдинге;
8) кандидат на должность заместителя руководителя страхового брокера, члена исполнительного органа финансовой организации, холдинга, при наличии трудового стажа не менее 2 (двух) лет:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит финансовой организации;
в этом же секторе финансового рынка и (или) в одной из международных финансовых организаций, указанных в пункте 3 Правил:
руководителем, членом органа управления;
руководителем, членом исполнительного органа, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг;
главным бухгалтером или заместителем главного бухгалтера;
руководителем (заместителем руководителя) самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления, филиала), деятельность которого была связана с оказанием финансовых услуг, финансовым и (или) управляющим директором, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг;
9) кандидат на должность главного бухгалтера;
10) кандидат, который получил положительные результаты тестирования в уполномоченном органе при согласовании на должность руководящего работника в этом же секторе финансового рынка.
Срок, в течение которого положительные результаты тестирования засчитываются для целей настоящего подпункта, составляет не более 6 (шести) месяцев с даты прохождения кандидатом тестирования в уполномоченном органе;

11) мыналар ретінде кем дегенде 1 (бір) жыл еңбек өтілі болса – өзге басшы қызметкер лауазымына кандидат:
қаржы ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
қаржы нарығының осы секторында және (немесе) Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының бірінде:
басқару органының басшысы, мүшесі;
қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған атқарушы органның басшысы, мүшесі;
бас бухгалтер немесе бас бухгалтердің орынбасары;
қызметі қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты болған дербес құрылымдық бөлімшенің (департамент, басқарма, филиал) басшысы, қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған қаржылық және (немесе) басқарушы директор;
12) басқару органының мүшесі лауазымына кандидат.";
мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. Кандидаттарды тестілеу уәкілетті органның интернет-ресурсында онлайн режімге трансляциялаумен жүргізіледі.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Қаржы ұйымы, холдинг ұсынған құжаттар Комиссияның қарауына жіберіледі. Комиссия мүшелері құжаттарды қарайды және қаралып отырған мәселе бойынша Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделген Комиссияның қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкері лауазымына кандидатты қарау жөніндегі хаттамасында өз пікірін білдіреді.";
26 және 27-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Уәкілетті орган Банктер туралы заңның 20-бабының 8-тармағында, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабының 8-тармағында, Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 54-бабының 7-тармағында, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабының 6-тармағында белгіленген негіздемелер бойынша қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беруден бас тартады.
27. Қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкері лауазымына тағайындауға (сайлауға) берілген келісім Банктер туралы заңның 20-бабының 11-тармағында, Сақтандыру қызметі туралы заңның 34-бабының 11-тармағында, Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 54-бабының 11-тармағында, Зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңның 55-бабының 9-тармағында көзделген негіздемелер бойынша уәкілетті органның бірінші басшысының немесе оның орнындағы тұлғаның бұйрығымен қайтарып алынады.";
29-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Қаржы ұйымдары, холдингтер басшы қызметкерлердің басқа лауазымға ауысуын және жұмыстан босатылуын қоса алғанда, олардың құрамындағы болған барлық өзгерістер туралы, растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, басшы қызметкердің сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылғаны туралы уәкілетті органды күнтізбелік 10 (он) күн ішінде хабардар етеді.";

11) кандидат на должность иного руководящего работника - при наличии трудового стажа не менее 1 (одного) года:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит финансовой организации;
в этом же секторе финансового рынка и (или) в одной из международных финансовых организаций, указанных в пункте 3 Правил:
руководителем, членом органа управления;
руководителем, членом исполнительного органа, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг;
главным бухгалтером или заместителем главного бухгалтера;
руководителем (заместителем руководителя) самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления, филиала), деятельность которого была связана с оказанием финансовых услуг, финансовым и (или) управляющим директором, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг;
12) кандидат на должность члена органа управления.";
дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Тестирование кандидатов проводится с трансляцией в онлайн режиме на интернет-ресурсе уполномоченного органа.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. На рассмотрение Комиссии направляются документы, представленные финансовой организацией, холдингом. Члены Комиссии рассматривают документы и выражают свое мнение по рассматриваемому вопросу в протоколе по рассмотрению Комиссией кандидата на должность руководящего работника финансовой организации, холдинга, оформленном по форме согласно приложению 2 к Правилам.";
пункты 26 и 27 изложить в следующей редакции:
"26. В выдаче согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовой организации, холдинга уполномоченный орган отказывает по основаниям, установленным пунктом 8 статьи 20 Закона о банках, пунктом 8 статьи 34 Закона о страховой деятельности, пунктом 7 статьи 54 Закона о рынке ценных бумаг, пунктом 6 статьи 55 Закона о пенсионном обеспечении.
27. Выданное согласие на назначение (избрание) на должность руководящего работника финансовой организации, холдинга отзывается приказом первого руководителя уполномоченного органа или лица, его замещающего, по основаниям, предусмотренным пунктом 11 статьи 20 Закона о банках, пунктом 11 статьи 34 Закона о страховой деятельности, пунктом 11 статьи 54 Закона о рынке ценных бумаг, пунктом 9 статьи 55 Закона о пенсионном обеспечении.";
часть первую пункта 29 изложить в следующей редакции:
"29. Финансовые организации, холдинги, уведомляют уполномоченный орган в течение 10 (десяти) календарных дней обо всех изменениях, произошедших в составе руководящих работников, включая их перевод на другую должность и увольнение, о привлечении руководящего работника к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения, с приложением копий подтверждающих документов.";

1-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. Сақтандыру нарығының субъектілерін қадағалау департаменті (Қалиев Ә.Е.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Құқықтық қамтамасыз ету департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына:
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға;
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс департаменті (Қазыбаев А.Қ.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 73 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2010 жылғы 1 наурыздағы
№ 26 қаулысына
4-қосымша
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік
қоғамының басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім
беру қағидалары және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесі
1. Осы "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру қағидалары және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесі
(бұдан әрі - Қағидалар) "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 шілдедегі (бұдан әрі - Заң), "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы (бұдан әрі - Акционерлік қоғамдар туралы заң), "Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы" 2007 жылғы 28 ақпандағы (бұдан әрі - Бухгалтерлiк есеп туралы заң) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленген және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру тәртібін және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесін көздейді.

приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
3. Департаменту надзора за субъектами страхового рынка (Калиев А.Е.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Департаментом правового обеспечения (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан":
на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
для включения в Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней со дня его получения Национальным Банком Республики Казахстан после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Департаменту международных отношений и связей с общественностью (Казыбаев А.К.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 73
Приложение 4
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка
и финансовых организаций
от 1 марта 2010 года № 26
Правила
выдачи согласия на избрание (назначение) руководящих
работников Акционерного общества "Фонд гарантирования
страховых выплат" и перечень документов, необходимых
для получения согласия
1. Настоящие Правила выдачи согласия на избрание (назначение) руководящих работников Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" и перечень документов, необходимых для получения согласия (далее - Правила), разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 3 июля 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат" (далее - Закон), от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" (далее - Закон об акционерных обществах), от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" (далее - Закон о бухгалтерском учете) и предусматривают порядок выдачи согласия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) на избрание (назначение) руководящих работников Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" (далее - Фонд), а также перечень документов, необходимых для получения согласия.

2. Уәкілетті орган Заңның 4-1-бабында, Акционерлік қоғамдар туралы заңның 1-бабының 20) тармақшасында, 54-бабының 4-тармағында, 59-бабының 2-тармағында, Бухгалтерлiк есеп туралы заңның 9-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келетін Қордың басшы қызметкерінің лауазымына кандидатты сайлауға (тағайындауға) келісім береді.
3. Уәкілетті органмен келісілуі тиіс Қордың басшы қызметкерлерінің тізбесі Заңның 4-1-бабының 1-тармағында айқындалады.
4. Заңның 4-1-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес кандидатты Қордың басшы қызметкері лауазымына сайлау (тағайындау) үшін қажетті еңбек өтіліне кандидаттың қаржылық қызмет көрсету және (немесе) реттеу және (немесе) бақылау иен қадағалау саласында және (немесе) қаржы ұйымдарының аудитін жүзеге асыратын ұйымдарда және (немесе) кандидаттың мынадай халықаралық қаржы ұйымдарында істеген жұмысы кіреді:
1) Азия даму банкі;
2) Еуразия даму банкі;
3) Еуропа қайта құру және даму банкі;
4) Ислам даму банкі;
5) Халықаралық даму қауымдастығы;
6) Халықаралық қаржы корпорациясы;
7) Халықаралық қайта құру және даму банкі;
8) Халықаралық валюта қоры;
9) Инвестициялық дауларды реттеу жөніндегі халықаралық орталық;
10) Көп салалы инвестицияларға кепілдік беру агенттігі.
5. Мыналар уәкілетті органмен келісуге жатпайды:
1) Қордың басқару органдары құрамына кіретін уәкілетті органның өкілі;
2) Қордың уәкілетті органының шешімімен жаңа мерзімге тағайындалған (сайланған) Қордың басшы қызметкері, осы кандидаттың бұрын уәкілетті органмен тиісті лауазымға келісілген болуы не келісілген лауазымнан төменде тұрған лауазымға Қордың бір органының аясында ауысуы, сондай-ақ осы кандидаттың Заңның 4-1-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келу талабымен.
Осындай жағдайда Қор басшы қызметкерді тиісті лауазымға тағайындау (сайлау) туралы уәкілетті органның шешімі үзінді-көшірмесінің, осы кандидаттың Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген талаптарға сәйкес келуі туралы көрсетілген ілеспе хатымен бірге көшірмесін ұсынады. Өзге құжаттарды ұсыну талап етілмейді.
6. Кандидатты келісуді уәкілетті орган Кандидаттардың уәкілетті органның жанындағы қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлері лауазымына сәйкестігін айқындау жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) шешімінің негізінде тестілеуден өткізу үшін кандидаттарды шақыра отырып не Қағидалардың 13-тармағында көзделген жағдайда оларды шақырмай өткізеді.

2. Уполномоченный орган выдает согласие на избрание (назначение) кандидата на должность руководящего работника Фонда, который соответствует требованиям, установленным статьей 4-1 Закона, подпунктом 20) статьи 1, пунктом 4 статьи 54, пунктом 2 статьи 59 Закона об акционерных обществах, статьей 9 Закона о бухгалтерском учете.
3. Перечень руководящих работников Фонда, подлежащих согласованию с уполномоченным органом, определяется пунктом 1 статьи 4-1 Закона.
4. Необходимый в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьей 4-1 Закона для избрания (назначения) кандидата на должность руководящего работника Фонда трудовой стаж включает работу кандидата в сфере предоставления и (или) регулирования, и (или) контроля и надзора финансовых услуг, и (или) в организациях, осуществляющих аудит финансовых организаций, и (или) работу кандидата в следующих международных финансовых организациях:
1) Азиатский банк развития;
2) Евразийский Банк развития;
3) Европейский банк реконструкции и развития;
4) Исламский банк развития;
5) Международная ассоциация развития;
6) Международная финансовая корпорация;
7) Международный банк реконструкции и развития;
8) Международный валютный фонд;
9) Международный центр по урегулированию инвестиционных споров;
10) Многостороннее агентство гарантии инвестиций.
5. Не подлежат согласованию с уполномоченным органом:
1) представитель уполномоченного органа, входящий в состав органа управления Фонда;
2) руководящий работник Фонда, избранный (назначенный) на новый срок решением уполномоченного органа Фонда, при условии, что данный кандидат был ранее согласован с уполномоченным органом на соответствующую должность либо переведен с согласованной должности на нижестоящую должность в рамках одного органа Фонда, а также соответствия данного кандидата требованиям, установленным статьей 4-1 Закона.
В этом случае Фонд представляет копию выписки из решения уполномоченного органа об избрании (назначении) руководящего работника на соответствующую должность с сопроводительным письмом, в котором указывается о соответствии данного кандидата требованиям, установленным законами Республики Казахстан. Представление иных документов не требуется.
6. Согласование кандидата проводится уполномоченным органом на основании решения Комиссии по определению соответствия кандидатов на должности руководящих работников финансовых организаций при уполномоченном органе (далее - Комиссия) с приглашением кандидатов для прохождения тестирования либо без их приглашения в случаях, предусмотренных пунктом 13 Правил.

Комиссияның қызметі Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7561 тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 95 қаулысымен бекітілген Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру қағидаларына және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесіне сәйкес жүзеге асырылады.
7. Қор кандидатты келісу үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) кандидаттың Қордың басшы қызметкерлеріне қойылатын талаптарға сәйкес келуін, сондай-ақ кандидат туралы мәліметтер Қағидаларға сәйкес ұсынылғанын және Қор құжаттамалық жағынан тексергені жөнінде көрсетіле отырып, еркін нысанда жасалған және мыналар қол қойған өтінішхат:
Қордың атқарушы органының басшысын (атқарушы органының функциясын жеке жүзеге асыратын адамды), Қордың атқарушы органының басшысы болып табылатын басқару органының мүшесін сайлаған (тағайындаған) кезде - Қордың басқару органының басшысы, ол болмаған жағдайда басқару органының шешімі бойынша басқару органы мүшелерінің біреуі;
қалған жағдайларда - Қордың атқарушы органының басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке жүзеге асыратын тұлға) не оның міндетін атқарушы адам (міндетін атқаруды жүктеу туралы шешімнің көшірмесін бере отырып);
2) Қордың басшы қызметіне кандидатты сайлау (тағайындау) күнін көрсете отырып, Қордың уәкілетті органының шешімінен үзінді-көшірме не кандидатты (сайлау) тағайындау туралы бұйрығының көшірмесі (екі және одан да көп кандидат келісілген кезде – әр кандидатқа шешімнен үзінді-көшірменің не бұйрық көшірмесінің бір данасы).
Сайлау (тағайындау) күні болмаса, кандидатты сайлау (тағайындау) күні Қордың уәкілетті органы шешім (бұйрық) қабылдаған күн не шешімде (бұйрықта) көрсетілген оқиғаның басталған күні болып саналады.
Шешімде (бұйрықта) көрсетілген оқиға басталған жағдайда Қор растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
Қордың уәкілетті органы шешімінен үзінді-көшірмеде мынадай мәліметтер қамтылады:
Қордың толық атауы және оның атқарушы органының орналасқан жері;
акционерлердің жалпы жиналысы (басқару органының отырысы) өткізілген күні, уақыты және орны;
отырысқа қатысқан адамдар туралы (басқару органының отырысына) мәліметтер;
акционерлердің жалпы жиналысының (басқару органы отырысының) кворумы;
кандидатты басшы лауазымына сайлау (тағайындау) туралы мәселе бөлігінде акционерлердің жалпы жиналысы отырысының (басқару органы отырысының) күн тәртібі;
кандидатты басшы лауазымына сайлау (тағайындау) бөлігінде дауыс беруге қойылған мәселелер, олар бойынша дауыс беру қорытындылары;
кандидатты басшы лауазымына сайлау (тағайындау) бөлігінде қабылданған шешімдер.
Қордың уәкілетті органы шешімінен үзінді-көшірмеге осы құжатқа қол қоюға уәкілетті қызметкердің (уәкілетті қызметкерлердің) қойылған қолымен және Қордың мөр бедерімен (бар болса) расталады және үзінді-көшірменің дұрыстығын көрсетеді;

Деятельность Комиссии осуществляется в соответствии с Правилами выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов и перечнем документов, необходимых для получения согласия, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 95, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7561.
7. Фонд представляет в уполномоченный орган для согласования кандидата следующие документы:
1) ходатайство, составленное в произвольной форме, с указанием о том, что кандидат соответствует требованиям, предъявляемым к руководящим работникам Фонда, а также о том, что сведения о кандидате представлены в соответствии с Правилами и документально проверены Фондом, и подписанное:
руководителем органа управления Фонда, в случае его отсутствия одним из членов органа управления по решению органа управления (с представлением копии данного решения органа управления) - при избрании (назначении) руководителя исполнительного органа (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа) Фонда, члена органа управления, являющегося руководителем исполнительного органа Фонда;
руководителем исполнительного органа Фонда (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа) либо лицом, исполняющим его обязанности (с представлением копии решения о возложении исполнения обязанностей) - в остальных случаях;
2) выписку из решения уполномоченного органа Фонда либо копию приказа об избрании (назначении) кандидата (при согласовании двух и более кандидатов на каждого из них по одному экземпляру выписки из решения либо копии приказа) с указанием даты избрания (назначения) кандидата на руководящую должность Фонда.
Если дата избрания (назначения) отсутствует, то датой избрания (назначения) кандидата считается дата принятия решения (приказа) уполномоченного органа Фонда либо дата наступления события, указанного в решении (приказе).
В случае наступления события, указанного в решении (приказе), Фонд представляет копии подтверждающих документов.
Выписка из решения уполномоченного органа Фонда содержит следующие сведения:
полное наименование Фонда и место нахождения его исполнительного органа;
дата, время и место проведения общего собрания акционеров (заседания органа управления);
сведения о лицах, участвовавших в заседании (для заседания органа управления);
кворум общего собрания акционеров (заседания органа управления);
повестка дня заседания общего собрания акционеров (заседания органа управления) в части вопроса об избрании (назначении) кандидата на руководящую должность;
вопросы, поставленные на голосование, итоги голосования по ним в части избрания (назначения) кандидата на руководящую должность;
принятые решения в части избрания (назначения) кандидата на руководящую должность.
Выписка из решения уполномоченного органа Фонда заверяется подписью работника (работников), уполномоченного (уполномоченных) на подписание данного документа, и оттиском печати Фонда (при наличии) и содержит указание на верность выписки;

3) электрондық және қағаз тасымалдағыштарда Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкері лауазымына кандидат туралы мәліметтерді (1-қосымшадағы фотосурет 3x4 көлемімен ашық түс фонында жасалады);
4) кандидаттың жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
5) Қағидалардың 8-тармағының 4) тармақшасында көзделген жағдайда ғылыми дәрежесін алғанын растайтын құжаттың көшірмесі;
6) құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган берген алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқтығын растайтын құжат. Көрсетілген құжатты беру күні өтінішхатты беру күнінің алдындағы 3 (үш) айдан аспайды;
7) азаматтық еліндегі (шетелдіктер үшін) немесе тұрақты тұратын еліндегі (азаматтығы жоқ тұлғалар үшін) қылмыстар үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқтығы туралы мәліметтер. Шетелдіктер (азаматтығы жоқ тұлғалар) да уәкілетті органға олардың азаматтық елінің (азаматтығы жоқ тұлғалар үшін – олардың тұрақты тұратын елінің) не кандидат соңғы 15 (он бес) жылда тұрақты тұрған елдің мемлекеттік органы берген тиісті құжатты ұсынады. Көрсетілген құжатты беру күні өтінішхатты беру күнінің алдындағы 6 (алты) айдан аспайды;
8) кандидат ұсынылатын лауазымды, ұсынып отырған тұлғаның қол қойған күнін және лауазымын, сондай-ақ кандидаттың кәсіби және (немесе) өзге мінездемелерін көрсете отырып, еркін нысанда жазылған Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген кем дегенде екі тұлғадан кандидатқа берілген ұсыным хаттар. Ұсыным хатты беру күні өтінішхатты беру күнінің алдындағы 3 (үш) айдан аспайды;
9) бас бухгалтер лауазымына кандидат үшін сертификаттау жөніндегі ұйым берген (бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органы аккредиттеген) кәсіби бухгалтер сертификатының көшірмесі не Халықаралық бухгалтерлер федерациясының нағыз мүшесі болып табылатын шетел институты берген кәсіби бухгалтердің біліктілік куәлігінің көшірмесі;
10) Қор атқарушы органының мүшесі лауазымына кандидат өзге ұйымда жұмыс істеген жағдайда - Қордың атқарушы органының кандидатқа өзге ұйымда жұмыс істеуге келісім беру туралы шешімінен үзінді-көшірме;
11) кандидат акционерлік қоғамның атқарушы органының мүшесі болып табылған жағдайда - осы акционерлік қоғамның басқару органының кандидатқа Қорда жұмыс істеуге келісім беру туралы шешімінен үзінді-көшірме;

3) сведения о кандидате на должность руководящего работника Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" по форме согласно приложению 1 к Правилам на электронном и бумажном носителях (фотография в приложении 1 выполняется на светлом фоне размером 3х4);
4) копию документа, удостоверяющего личность кандидата;
5) копию документа, подтверждающего получение ученой степени в случае, предусмотренном подпунктом 4) пункта 8 Правил;
6) документ, подтверждающий отсутствие неснятой или непогашенной судимости, выданный уполномоченным государственным органом по правовой статистике и специальным учетам. Дата выдачи указанного документа не превышает 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства;
7) сведения об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за преступления в стране гражданства (для иностранцев) или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства). Иностранцы (лица без гражданства) также представляют в уполномоченный орган соответствующий документ, выданный государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания - для лиц без гражданства) либо страны, где кандидат постоянно проживал в течение последних 15 (пятнадцати) лет. Дата выдачи указанного документа не превышает 6 (шести) месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства;
8) рекомендательные письма на кандидата как минимум от двух лиц, перечисленных в пункте 8 Правил, составленные в произвольной форме с указанием должности, на которую рекомендуется кандидат, даты подписания и должности рекомендующего лица, а также профессиональных и (или) иных характеристик кандидата. Дата выдачи рекомендательного письма не превышает 3 (трех) месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства;
9) копию сертификата профессионального бухгалтера, выданного организацией по сертификации (аккредитованной центральным государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим регулирование деятельности в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности), либо копию квалификационного свидетельства профессионального бухгалтера, выданного иностранным институтом, являющемся действительным членом Международной федерации бухгалтеров - для кандидата на должность главного бухгалтера;
10) в случае если кандидат на должность члена исполнительного органа Фонда работает в иной организации - выписку из решения органа управления Фонда о даче согласия кандидату на работу в иной организации;
11) в случае если кандидат является членом исполнительного органа акционерного общества - выписку из решения органа управления данного акционерного общества о даче согласия кандидату на работу в Фонде.

8. Ұсыным беруші тұлғалар мыналар болады:
1) "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігі;
2) басқарушы органның басшысы мен мүшелері, атқарушы органның басшысы (тіркеушінің, трансфер-агенттің атқарушы органының функцияларын жеке жүзеге асыратын тұлға), сақтандыру брокерінің басшысы, тағайындалуына (сайлануына) уәкілетті органның қол қою күнінде қайтарып алынбаған келісімін алған, мұндай келісім одан қайтарып алынбаған қаржы ұйымдарының атқарушы органының мүшелері;
3) ұсынымхатқа қол қою күнінде уәкілетті органның бірінші басшысы және оның орынбасары лауазымындағы тұлғаларды қоспағанда, мемлекеттік органдардың және ведомстволардың бірінші басшылары немесе олардың орынбасарлары;
4) экономика және (немесе) заң ғылымдарының докторы деген ғылыми дәрежесі бар тұлғалар;
5) өкілдіктердің басшылары, тізбесі Қағидалардың 4-тармағында белгіленген халықаралық қаржы ұйымдарының басшылары.
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері - кандидаттарды келісу кезінде тізбесі Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысымен белгіленген рейтингілік агенттіктердің бірі берген "BB+" төмен емес рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезиденттері - қаржы ұйымдарының басқар органының басшысы мен мүшелері, атқарушы органының басшысы мен мүшелері де ұсыным беруші тұлғалар болып табылады.
Қордың (өтініш берушінің) басшы қызметкері, акционері, Қордың (өтініш берушінің) акционерінің басшы қызметкері, сондай-ақ кандидаттың жұбайы (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі, балалары) және кандидаттың жекжаты (жұбайының (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі, балалары), уәкілетті органның тарапынан Қор кандидатты келісу туралы өтінішхат бергенге дейінгі 1 (бір) жыл ішінде шектеулі ықпал ету шаралары және (немесе) санкциялар қолданылған жеке тұлға ұсыным беруші тұлғалар болып табылмайды.
9. Қор бір мезгілде қаржы ұйымында басшы қызметкері лауазымын атқаратын және уәкілетті органмен келісілген кандидатты басшы қызметкер лауазымына келісу үшін, уәкілетті органға осы тармақтың 9) және 10) тармақшаларын қоспағанда, Қағидалардың 7-тармағында көзделген құжаттарды ұсынады (қаржы ұйымдарының бас бухгалтерлері лауазымдағы кандидаттары үшін).

8. Рекомендующими лицами являются:
1) Объединение юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана";
2) руководитель и члены органа управления, руководитель исполнительного органа (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа регистратора, трансфер-агента), руководитель страхового брокера, члены исполнительного органа финансовых организаций, ранее получившие согласие уполномоченного органа на их избрание (назначение), у которых данное согласие не отозвано;
3) первые руководители государственных органов и ведомств и их заместители, за исключением лиц, которые на дату подписания рекомендательного письма занимают должности первого руководителя уполномоченного органа или его заместителей;
4) лица, имеющие ученую степень доктора экономических и (или) юридических наук;
5) главы представительств, руководители международных финансовых организаций, перечень которых установлен пунктом 4 Правил.
При согласовании кандидатов - нерезидентов Республики Казахстан рекомендующими лицами являются руководитель и члены органа управления, руководитель и члены исполнительного органа финансовых организаций - нерезидентов Республики Казахстан, имеющих рейтинг не ниже "ВВ+", присвоенный одним из рейтинговых агентств, перечень которых установлен постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318.
Рекомендующими лицами не являются руководящий работник, акционер Фонда (заявителя), руководящий работник акционера Фонда (заявителя), а также супруг (супруга) кандидата, близкие родственники (родители, брат, сестра, дети) и свойственники кандидата (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги)), физическое лицо, к которому со стороны уполномоченного органа применены ограниченные меры воздействия и (или) санкции в течение 1 (одного) года до подачи Фондом ходатайства о согласовании кандидата.
9. Фонд для согласования кандидата на должность руководящего работника, одновременно занимающего должность руководящего работника в финансовой организации и согласованного с уполномоченным органом, представляет в уполномоченный орган документы, предусмотренные пунктом 7 Правил, за исключением подпунктов 9) и 10) данного пункта (для кандидатов, занимающих должности главных бухгалтеров финансовых организаций).

10. Қағидалардың 7 және 9-тармақтарында аталған, бірнеше парақтан тұратын құжаттар нөмірленген, тігілген және соңғы парағының сыртында тігін түйіншегіне желімделген, парақтар саны көрсетілген жапсырманың жартылай үстінен қойылған Қордың мөрімен расталған болып ұсынылады.
Қор шет тілінде ұсынатын Қазақстан Республикасының бейрезиденті - кандидатты келісуге құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасына немесе халықаралық шартқа сәйкес заңдастырылуға не апостильделуге тиіс. Көрсетілген құжаттарды уәкілетті органға ұсынған кезде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазақ және орыс тілдеріне аударылуы және нотариатпен куәландырылуы тиіс.
Құжаттардың көшірмелері осындай құжаттарға (ұсынылған құжаттардың көшірмелерін куәландыру құқығын растайтын құжаттарды қоса бере отырып) қол қою құқығы бар Қордың лауазымды тұлғалары қойған қолымен және көшірменің дұрыс екенін көрсете отырып, Қордың мөр бедерімен (лауазымын, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) көрсете отырып) расталады.
11. Қор уәкілетті органға кандидатты келісу үшін құжаттар топтамасын кандидат сайланған (тағайындалған) күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кеш емес мерзімде ұсынады.
Басшы қызметкер лауазымына кандидатты келісу үшін ұсынылған құжаттарды уәкілетті орган Қағидалардың талаптарына сәйкес ресімделген құжаттардың толық топтамасы ұсынылған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде қарайды.
Уәкілетті орган ұсынылған құжаттар Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда ескертулер мен оларды жою мерзімін көрсете отырып, Қорға почта және (немесе) факсимильді байланыс және (немесе) электрондық почта арқылы жазбаша жауап береді.
Қор ескертулерді жояды және уәкілетті орган жіберілген жазбаша хабарламада белгілеген мерзімде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келетін, пысықталған (түзетілген) құжаттарды ұсынады.
Қор Қағидаларда көзделген құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда уәкілетті орган оларды Қорға күнтізбелік 10 (он) күн ішінде қараусыз қайтарады. Қор құжаттардың толық топтамасын кандидат басшы қызметке сайланған (тағайындалған) күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кеш емес мерзімде ұсынады.
Қордың басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру үшін ұсынылған құжаттарды қайтару, Қор оларды қайтарудың себептерін көрсете отырып, еркін нысандағы жазбаша өтініш беру арқылы кандидаттың уәкілетті органда тестілеуден өткенге дейін рұқсат етіледі.

10. Документы, перечисленные в пунктах 7 и 9 Правил, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными оттиском печати Фонда (при наличии) на обороте последнего листа частично поверх ярлыка с указанием количества прошитых листов, наклеенного на узел прошивки.
Документы для согласования кандидата - нерезидента Республики Казахстан, предоставляемые Фондом на иностранном языке, подлежат легализации либо апостилированию в соответствии с законодательством Республики Казахстан или международным договором. Указанные документы при предоставлении в уполномоченный орган подлежат переводу на казахский и русский языки и нотариальному удостоверению в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Копии документов заверяются подписями должностных лиц Фонда (с указанием должности, фамилии, имени, отчества (при их наличии)), обладающих правом подписи таких документов (с приложением документа, подтверждающего право заверять копии представленных документов), и оттиском печати Фонда (при наличии) с указанием на верность копии.
11. Фонд представляет пакет документов в уполномоченный орган для согласования кандидата в срок не позже 60 (шестидесяти) календарных дней со дня его избрания (назначения).
Документы, представленные для согласования кандидата на должность руководящего работника, рассматриваются уполномоченным органом в течение 30 (тридцати) рабочих дней с даты представления полного пакета документов, оформленных в соответствии с требованиями Правил.
Уполномоченный орган направляет посредством почтовой и (или) факсимильной связи, и (или) электронной почты Фонду письменный ответ с указанием замечаний и срока для их устранения в случае несоответствия представленных документов требованиям Правил.
Фонд устраняет замечания и предоставляет доработанные (исправленные) документы, соответствующие требованиям законодательства Республики Казахстан, в срок, установленный уполномоченным органом в направленном письменном уведомлении.
В случае представления Фондом неполного пакета документов, предусмотренных Правилами, уполномоченный орган возвращает их Фонду без рассмотрения в течение 10 (десяти) календарных дней. Фонд представляет полный пакет документов в срок не позже 60 (шестидесяти) календарных дней со дня избрания (назначения) кандидата на руководящую должность.
Отзыв документов, представленных для выдачи согласия на избрание (назначение) руководящих работников Фонда, допускается до прохождения кандидатами тестирования в уполномоченном органе путем подачи Фондом письменного заявления в произвольной форме с указанием причины их отзыва.

12. Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын қаржы ұйымдарында басшы қызметкер лауазымына кандидаттың жұмыс өтілі болған жағдайда уәкілетті орган кандидаттың мінсіз іскерлік беделін растау мақсатында шет мемлекеттің уәкілетті қадағалау органынан кандидаттың іскерлік беделін сипаттайтын мәліметтердің болуы не жоқ болуы жөнінде сұратады.
Шет мемлекеттің уәкілетті қадағалау органы басшы қызметкер лауазымына кандидаттың мінсіз іскерлік беделі жоқ екені туралы ақпаратты ұсынған жағдайда, соның негізінде келісім берілген мәліметтер дәйексіз болып саналады және уәкілетті орган берілген келісімді Заңның 4-1-бабы 7-тармағының 1) тармақшасында көзделген негіздер бойынша қайтарып алуға тиіс.
13. Комиссияның шешімі бойынша Қордың мынадай қызметкерлері ұсынылған құжаттар негізінде шақырусыз келісілуге жатады:
1) бұрын басқарма мүшесі, бірінші басшы немесе бірінші басшының орынбасары, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеуді, бақылауды және (немесе) қадағалауды жүзеге асырып отырған (жүзеге асырған) мемлекеттік органның дербес құрылымдық бөлімшесінің (департаментінің, басқармасының) басшысы (басшының орынбасары), сондай-ақ қаржы ұйымдарының аудиті жөніндегі қызметтерді реттеуді жүзеге асырып отырған (жүзеге асырған) мемлекеттік органның бірінші басшысы (бірінші басшының орынбасары) болған кандидат;
2) кем дегенде 3 (үш) жыл еңбек өтілі болса - Қордың атқарушы органының басшысы лауазымына кандидат:
қаржы ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында және (немесе) Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының бірінде:
басқару органының басшысы, мүшесі;
атқарушы органның басшысы, мүшесі (қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған);
бас бухгалтер;
3) кем дегенде 2 (екі) жыл еңбек өтілі болса - Қордың басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органының мүшесі лауазымына кандидат:
қаржы ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында және (немесе) Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының бірінде:
басқару органының басшысы, мүшесі;
атқарушы органның басшысы, мүшесі (қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған);
бас бухгалтер;
4) кем дегенде 3 (үш) жыл еңбек өтілі болса - Қордың бас бухгалтері лауазымына кандидат:
қаржы ұйымының аудитін тікелей жүзеге асырған аудитор;
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында және (немесе) Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының бірінде:
басқару органының басшысы, мүшесі;
атқарушы органның басшысы, мүшесі (қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты мәселелерге бақылау жасаған);
бас бухгалтер немесе бас бухгалтердің орынбасары;
қызметі қаржылық қызметтерді көрсетуге байланысты дербес құрылымдық бөлімшенің (департаменттің, басқарманың) басшысы (басшының орынбасары).

12. В случае наличия у кандидата на должность руководящего работника стажа работы в финансовых организациях, являющихся нерезидентами Республики Казахстан, уполномоченный орган в целях подтверждения наличия у кандидата безупречной деловой репутации запрашивает от уполномоченного надзорного органа иностранного государства информацию о наличии либо отсутствии сведений, характеризующих безупречную деловую репутацию кандидата.
В случае представления уполномоченным надзорным органом иностранного государства информации об отсутствии у кандидата на должность руководящего работника безупречной деловой репутации сведения, на основании которых выдано согласие, считаются недостоверными, и выданное согласие подлежит отзыву уполномоченным органом по основанию, предусмотренному подпунктом 1) пункта 7 статьи 4-1 Закона.
13. Согласованию без приглашения на основании представленных документов подлежат следующие работники Фонда по решению Комиссии:
1) кандидат, ранее являвшийся членом правления, первым руководителем или заместителем первого руководителя, руководителем (заместителем руководителя) самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления) государственного органа, осуществляющего (осуществлявшего) регулирование, контроль и (или) надзор финансового рынка и финансовых организаций, а также первым руководителем (заместителем первого руководителя) государственного органа, осуществляющего (осуществлявшего) регулирование услуг по аудиту финансовых организаций;
2) кандидат на должность руководителя исполнительного органа Фонда - при наличии трудового стажа не менее 3 (трех) лет:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит финансовой организации;
в страховой (перестраховочной) организации и (или) в одной из международных финансовых организаций, указанных в пункте 4 Правил:
руководителем, членом органа управления;
руководителем, членом исполнительного органа (курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг);
главным бухгалтером;
3) кандидат на должность руководителя, члена органа управления, члена исполнительного органа Фонда - при наличии трудового стажа не менее 2 (двух) лет:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит финансовой организации;
в страховой (перестраховочной) организации и (или) в одной из международных финансовых организаций, указанных в пункте 4 Правил:
руководителем, членом органа управления;
руководителем, членом исполнительного органа (курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг);
главным бухгалтером;
4) кандидат на должность главного бухгалтера Фонда - при наличии трудового стажа не менее 3 (трех) лет:
аудитором, непосредственно осуществлявшим аудит страховой (перестраховочной) организации;
в страховой (перестраховочной) организации и (или) в одной из международных финансовых организаций, указанных в пункте 4 Правил:
руководителем, членом органа управления;
руководителем, членом исполнительного органа (курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг);
главным бухгалтером или заместителем главного бухгалтера;
руководителем (заместителем руководителя) самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления), деятельность которого была связана с оказанием финансовых услуг.

14. Уәкілетті органның жауапты бөлімшесі Қағидалардың 11-тармағының екінші бөлігінде белгіленгеннен аспайтын мерзімде тестілеудің өтетін күні туралы Қорға жазбаша хабарлайды.
Кандидат тестілеуден өту үшін дәлелді себептермен уәкілетті орган белгілеген мерзімде келмей қалған жағдайда, Қор бұл туралы уәкілетті органға келмеген себептерін көрсете отырып, жазбаша нысанда хабарлайды. Қайта тестілеу Қағидалардың 11-тармағының екінші бөлігінде көзделген мерзім кезеңінде тағайындалады.
15. Кандидаттарды келісу 45 (қырық бес) минут ішінде 30 (отыз) сұрақ бойынша компьютерлік тестілеу әдісімен уәкілетті органның интернет-ресурсында онлайн режимінде трансляциялай отырып жүргізіледі.
16. Кандидаттарды тестілеу кезінде тестілеуден өтетін тұлғамен бірге бір бөлмеде тек уәкілетті органның қызметкерлерінің және қажет болғанда, аудармашының ғана қатысуына рұқсат етіледі.
Кандидаттың тестілеуден өткен кезде қандай да болмасын жазбаша, электрондық немесе басқа ақпараттық материалдарды қолданбайды.
17. Тестілеудің оң нәтижесін алған кезде (кем дегенде дұрыс жауаптардың 70 (жетпіс) пайызы) кандидат сайланған (тағайындалған) лауазымға келісілді деп саналады.
Кандидат тестілеуден өткеннен кейін тесттің қорытындысымен дереу қол қойып, таныстырылуға тиіс.
Комиссияның қарауына Қор берген құжаттар жіберіледі. Комиссия мүшелері құжаттарды қарайды және қаралып отырған мәселе бойынша "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкері лауазымына кандидатты Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделген Комиссияның қарауы бойынша хаттамада өз пікірін білдіреді.
18. Уәкілетті орган Қордың басшы қызметкерлері лауазымына сайлауға (тағайындауға) берілген келісімді Заңның 4-1-бабының 1-тармағында белгіленген негіздер бойынша қайтарып алады.
19. Қордың басшы қызметкері лауазымына сайлауға (тағайындауға) берілген келісім Заңның 4-1-бабының 7-тармағында көзделген негіздер бойынша уәкілетті органның бірінші басшысының немесе оның орнындағы тұлғаның бұйрығымен қайтарылады.
20. Уәкілетті орган кандидатуралары өзімен келісілген Қордың басшы қызметкерлерінің тізілімін жүргізеді.
21. Қор уәкілетті органды күнтізбелік 10 (он) күн ішінде басшы қызметкерлердің басқа лауазымға сайлануын (тағайындалуын), ауысуын және жұмыстан босатылуын қоса, олардың құрамында болған барлық өзгерістер туралы, растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, басшы қызметкердің сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылуы туралы хабардар етеді.
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік
беру қоры" акционерлік қоғамының
басшы қызметкерлерін сайлауға
(тағайындауға) келісім беру
қағидаларына және келісім алу
үшін қажетті құжаттар тізбесіне
1-қосымша
Нысан
фотосуреттің орны
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік
қоғамының басшы қызметкері лауазымына кандидат туралы
мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамында
тағайындалатын лауазымы көрсетіледі)

14. Ответственное подразделение уполномоченного органа уведомляет Фонд в письменном виде о дате проведения тестирования в срок, не превышающий срока, установленного частью второй пункта 11 Правил.
В случае неявки кандидата в установленный уполномоченным органом для прохождения тестирования срок по уважительным причинам Фонд сообщает об этом в уполномоченный орган в письменной форме с указанием причин неявки. Повторное тестирование назначается в период срока, предусмотренного частью второй пункта 11 Правил.
15. Согласование кандидатов проводится методом компьютерного тестирования по 30 (тридцати) вопросам в течение 45 (сорока пяти) минут с трансляцией в онлайн режиме на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
16. Во время тестирования кандидатов в одном помещении с тестируемым лицом разрешается присутствие только сотрудников уполномоченного органа и переводчика при необходимости.
Прохождение тестирования кандидатом осуществляется без использования каких-либо письменных, электронных или других информационных материалов.
17. При получении положительного результата тестирования (не менее 70 (семидесяти) процентов правильных ответов) кандидат считается согласованным на должность, на которую был избран (назначен).
Кандидат подлежит ознакомлению с результатами теста под роспись немедленно после прохождения тестирования.
На рассмотрение Комиссии направляются документы, представленные Фондом. Члены Комиссии рассматривают документы и выражают свое мнение по рассматриваемому вопросу в протоколе по рассмотрению Комиссией кандидата на должность руководящего работника Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", оформленном по форме согласно приложению 2 к Правилам.
18. Уполномоченный орган отказывает в выдаче согласия на избрание (назначение) руководящих работников Фонда по основаниям, установленным пунктом 4 статьи 4-1 Закона.
19. Выданное согласие на избрание (назначение) на должность руководящего работника Фонда отзывается приказом первого руководителя уполномоченного органа или лица, его замещающего, по основаниям, предусмотренным пунктом 7 статьи 4-1 Закона.
20. Уполномоченный орган ведет реестр руководящих работников Фонда, кандидатуры которых были согласованы с ним.
21. Фонд в течение 10 (десяти) календарных дней уведомляет уполномоченный орган обо всех изменениях, произошедших в составе руководящих работников, включая их избрание (назначение), перевод на другую должность и увольнение, о привлечении руководящего работника к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения с приложением копий подтверждающих документов.
Приложение 1
к Правилам выдачи согласия
на избрание (назначение) руководящих
работников Акционерного общества
"Фонд гарантирования страховых
выплат" и перечню документов,
необходимых для получения согласия
Форма
место для фотографии
Сведения о кандидате
на должность руководящего работника Акционерного общества
"Фонд гарантирования страховых выплат"
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) - кандидата
и должность, на которую кандидат назначается в Акционерном обществе
"Фонд гарантирования страховых выплат")

1. Жалпы мәліметтер
Туылған күні және орны
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттардың деректерi, жеке сәйкестендіру нөмірі
2. Білімі:
Оқу орнының атауы
Түскен күні - бітірген күнi
Мамандығы
Білімі туралы дипломның деректемелері, біліктілігi
Оқу орнының орналасқан орны
1.
3. Зайыбы, жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі, балалары) және жекжаты (зайыбының (жұбайының) ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі, балалары) туралы мәліметтер
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынастары
Жұмыс орны және лауазымы
1.
4. Кандидаттың заңды тұлғалардың жарғылық капиталында қатысуы және акцияларын иеленуі туралы мәліметтер
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жерi
Заңды тұлғаның қызметінің жарғылық түрлерi
Жарғылық капиталда қатысу үлесі немесе кандидатқа тиесілі акциялар санының заңды тұлғаның дауыс беретін акцияларының жалпы санына ара қатынасы (пайызбен)
1
5. Соңғы үш жылда семинарлардан, біліктілік көтеру жөніндегі курстардан өту туралы мәліметтер
Ұйымның атауы
Өткізу күні және орны
Сертификат деректемелерi (нөмірі, беру күні)
1.
6. Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Осы тармақта кандидаттың барлық еңбек қызметіндегі атқарған (атқарып отырған) лауазымдары, оның ішінде қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға келісу туралы өтінішті берген "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамында лауазымы туралы көрсетіледі.
Жұмыс кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны
Лауазымы
Тәртіптік шара қолданудың бар болуы
Жұмыстан шығу, қызметтен босату себептерi
1.
7. Кандидат қаржы ұйымдарының, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының аудитін жүргізу туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
(ұйымның атауын, кандидат аудитор-орындаушы ретінде аудиторлық
есепке қол қойған күнін көрсету)
8. Қор және (немесе) басқа ұйымдардың басқару органына және инвестициялық комитеттеріндегі мүшелігі туралы мәліметтер
Кезең (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Лауазымы, келіскен күні (талап етілсе)
Жұмыстан шығу, лауазымынан босатылу себептерi
1.
9. Бар жарияланымдар, ғылыми әзірленімдер және басқа да жетістіктері
_____________________________________________________________________
(иә/жоқ, бар болған жағдайда күні, қандай басылымдарда көрсетілді)
10. Алынбаған немесе өтелмеген соттылықтың болуы туралы мәліметтер
Күнi
Сот органының атауы
Соттың орналасқан орны
Жазаның түрi
Кандидат (сотталған) соған сәйкес тартылған заңнамалық актінің бабы
Соттың процессуалдық шешімді қабылдаған күнi
1.

1. Общие сведения
Дата и место рождения
Гражданство
Данные документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер
2. Образование:
Наименование учебного заведения
Дата поступления - дата окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании, квалификация
Место нахождения учебного заведения
1.
3. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги))
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1.
4. Сведения об участии кандидата в уставном капитале или владении акциями юридических лиц
Наименование и место нахождения юридического лица
Уставные виды деятельности юридического лица
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих кандидату, к общему количеству голосующих акций юридического лица
(в процентах)
1.
5. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению квалификации за последние три года
Наименование организации
Дата и место проведения
Реквизиты сертификата (номер, дата выдачи)
1.
6. Сведения о трудовой деятельности
В данном пункте указываются сведения о должностях, которые занимал (занимает) кандидат за всю трудовую деятельность, в том числе должности в Акционерном обществе "Фонд гарантирования страховых выплат", представившем в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций ходатайство о согласовании.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы
Должность
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения, от должности
1.
7. Сведения о проведении кандидатом аудита финансовых организаций, Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
_____________________________________________________________________
(указать наименование организации, дата подписания кандидатом
аудиторского отчета в качестве аудитора - исполнителя).
8. Сведения о членстве в органе управления и инвестиционных комитетах в Фонде и (или) в других организациях
Период (дата, месяц, год)
Наименование организации
Должность, дата согласования (если требовалось)
Причины увольнения, освобождения от должности
1.
9. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие достижения
_____________________________________________________________________
(да (нет), в случае наличия указать дату, в каких изданиях)
10. Сведения о наличии неснятой и непогашенной судимости
Дата
Наименование суда
Место нахождения суда
Вид наказания
Статья (и) законодательного акта, в соответствии с которой кандидат (осужден)
Дата принятия процессуального решения судом
1.

11. Өзіне қабылдаған міндеттемелерді орындамау фактілерінің болуы туралы мәліметтер _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә/жоқ, аталған фактілер болған жағдайда, ұйымның атауын және
міндеттемелер сомасын көрсету қажет)
12. Кандидат бұрын директорлар кеңесінің бірінші басшысы, басқарманың (атқарушы органның) бірінші басшысы және оның орынбасары, бас бухгалтері, ірі қатысушысы - жеке тұлға, ірі қатысушысының (банк немесе сақтандыру холдингінің) - қаржы ұйымы заңды тұлғаның қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі мемлекеттік органы қаржы ұйымын, банктің бас ұйымы болып табылатын банк холдингін консервациялау туралы, акцияларды мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиядан айыру туралы, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы шешімді қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде бірінші басшысы болғандығы туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә/жоқ, ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі көрсетілсін)
13. Басшы қызметкерін сайлауға (тағайындауға) келісімді қайтарып алу және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға қаржы ұйымының, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының, банктік, сақтандыру холдингінің бірінші басшысы қызметтік міндеттерін орындаудан шеттетуі туралы деректердің болуы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә/жоқ, ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі, сайлауға
(тағайындауға) келісімді қайтарып алуға негіздемесі және осындай
шешім қабылдаған қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен
қадағалау жөніндегі уәкілетті органының атауы көрсетілсін)
14. Қаржы ұйымының, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының, банктік, сақтандыру холдингінің басшысы ретінде қаржы ұйымы, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы, банктік, сақтандыру холдингі қызметінің мәселелері бойынша сотта істі қарау кезінде жауап беруші ретінде тартылды ма
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә/жоқ, күнін, сотта істі қарау кезіндегі жауап беруші – қаржы
ұйымының атауы, қаралған мәселе және сот шешімі)
Осы ақпаратты мен тексердім және оның толық және шынайы болып табылатындығын, сондай-ақ мінсіз іскери беделі болуын растаймын. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті дербес деректерді жинау мен өңдеуге және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын, ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_______________________________________________________________
(кандидат өз қолымен баспа әріптерімен толтырады)
Қолы ____________________
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының тәуелсіз директоры лауазымына кандидат толтырады:
Мен, ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
тәуелсіз директор лауазымына сайлау (тағайындау) үшін "Акционерлік

11. Сведения о наличии фактов неисполнения принятых на себя обязательств ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), в случае наличия указанных фактов необходимо указать
наименование организации и сумму обязательств)
12. Сведения о том, являлся ли кандидат ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника - юридического лица финансовой организации в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения о консервации финансовой организации, принудительном выкупе акций, лишении лицензии финансовой организации, а также принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность,
период работы).
13. Наличие данных об отзыве согласия на избрание (назначение) руководящего работника и об отстранении уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций от выполнения служебных обязанностей руководящего работника финансовой организации, Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", банковского, страхового холдинга
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период
работы основания для отзыва согласия на избрание (назначение)
руководящего работника и наименование уполномоченного органа
по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и
финансовых организаций, принявшего такое решение).
14. Привлекался ли как руководитель финансовой организации, Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", банковского, страхового холдинга в качестве ответчика в судебных разбирательствах по вопросам деятельности финансовой организации, Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", банковского, страхового холдинга
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), указать дату, наименование организации,
организации-ответчика в судебном разбирательстве, рассматриваемый
вопрос и решение суда).
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной, а также подтверждаю наличие безупречной деловой репутации. Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________
(заполняется кандидатом собственноручно печатными буквами)
Подпись ____________________
Заполняется кандидатом на должность независимого директора
Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат":
Подтверждаю, что я, _________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
соответствую требованиям, установленным Законом Республики Казахстан

қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының
заңында белгіленген талаптарға сәйкес келетінімді растаймын.
Қолы __________________________
Күні _________________________
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік
беру қоры" акционерлік қоғамының
басшы қызметкерлерін сайлауға
(тағайындауға) келісім беру
қағидаларына және келісім алу
үшін қажетті құжаттар тізбесіне
2-қосымша
Нысан
Комиссияның "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры"
акционерлік қоғамының басшы қызметкері лауазымына
кандидатты қарау бойынша
________________________________________________________________
("Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының
басшы қызметкері лауазымына кандидаттың тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса))
№ ______________ Хаттама
____ жылғы "____" __________
Комиссия мүшесінің және Төрағасының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Тестілеуге шақырусыз келісуге
Тестілеуге жіберуге және тестілеудің оң нәтижесінде келісу
Келісуден бас тарту
Қолы
1
2
3
4
5
6
Комиссия Төрағасы _____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Комиссия шешімі: Тестілеуге шақырусыз келісуге
Тестілеуге жіберуге және тестілеудің оң
нәтижесінде келісу
Келісуден бас тартылсын
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 73 қаулысына
2-қосымша8 аржы ұйымдарының, банк,
сақтандыру холдингтерінің басшы
қызметкерлерін тағайындауға
(сайлауға) келісім беру
қағидаларына және келісім алу
үшін қажетті құжаттар тізбесіне
1-қосымша
Нысан
фотосуреттiң орны
Қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкері лауазымына
кандидат туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
(кандидаттың тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса) және қаржы
_____________________________________________________________________
ұйымындағы, холдингтегі кандидат келісілетін лауазым көрсетiледi)
_____________________________________________________________________
(қаржы ұйымының, холдингтің атауы)
1. Жалпы мәлiметтер
Туған күні мен жері
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, жеке сәйкестендіру нөмірі
2. Білімі
Оқу орнының атауы
Түскен күнi - аяқтаған күнi
Мамандығы
Білімі туралы дипломның деректемелері (бар болса – күні мен нөмірі)
1.
3. Зайыбы, жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі, балалары) және жекжаты (зайыбының (жұбайының) ата-анасы, аға-інісі, әпке-сіңлісі, балалары) туралы мәліметтер
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған жылы
Туыстық қатынасы
Жұмыс орны мен лауазымы
1.

от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" для избрания (назначения) на должность независимого директора.
Подпись __________________________
Дата __________________________
Приложение 2
к Правилам выдачи согласия
на избрание (назначение) руководящих
работников Акционерного общества
"Фонд гарантирования страховых
выплат" и перечню документов,
необходимых для получения согласия
Форма
Протокол №_____________
по рассмотрению Комиссией кандидата на должность
руководящего работника Акционерного общества "Фонд
гарантирования страховых выплат"
____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата на
должность руководящего работника Акционерного общества
"Фонд гарантирования страховых выплат")
"____" ________ ____ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов и Председателя Комиссии
Согласовать без приглашения на тестирование
Направить на тестирование и согласовать при положительном результате тестирования
Отказать в согласовании
Подпись
1
2
3
4
5
6
Председатель Комиссии _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Решение комиссии: Согласовать без приглашения на тестирование
Направить на тестирование и согласовать при
положительном результате тестирования
Отказать в согласовании
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 73
Приложение 1
к Правилам выдачи согласия
на назначение (избрание) руководящих
работников финансовых организаций,
банковских, страховых холдингов
и перечню документов, необходимых
для получения согласия
Форма
место для фотографии
Сведения
о кандидате на должность руководящего работника
финансовой организации, холдинга
_____________________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата и
_____________________________________________________________________
должность, на которую кандидат согласуется в финансовой организации,
_____________________________________________________________________
холдинге)(наименование финансовой организации, холдинга)
1. Общие сведения
Дата и место рождения
Гражданство
Данные документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер
2. Образование
Наименование учебного заведения
Год поступления - год окончания
Специальность
Реквизиты диплома об образовании (дата и номер при наличии)
1.
3. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат, сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги))
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Год рождения
Родственные отношения
Место работы и должность
1.

4. Кандидаттың заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы немесе акцияларын иеленуі туралы мәліметтер
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері
Заңды тұлға қызметінің жарғылық түрлері
Заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі немесе кандидатқа тиесілі акциялары санының дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
1.
5. Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Осы тармақта кандидаттың бүкіл еңбек қызметi (сондай-ақ уәкiлеттi органға мүшелігі), оның iшiнде уәкiлеттi органға келісу туралы өтiнiштi берген қаржы ұйымындағы, холдингтегі лауазымын көрсете отырып, жоғарғы оқу орнын аяқтаған кезден бастап еңбек қызметi туралы мәліметтер, сондай-ақ кандидат еңбек қызметін жүзеге асырмаған кезең көрсетіледі.
Жұмыс істеген кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны
Лауазымы (талап етілген болса, келісу күнін көрсете отырып)
Тәртіптік жаза қолданудың болуы
Жұмыстан шығарылу, лауазымнан босатылу себептері
1.
6. Кандидаттың қаржы ұйымының аудитін жүргізуі туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қаржы ұйымының атауын, аудит жүргізу мерзімін, кандидат
аудитор-орындаушы ретінде аудиторлық есепке қол қойған күнін
көрсету қажет).
7. Осы ұйымдағы және (немесе) басқа ұйымдардағы инвестициялық комитеттерде мүшелігі туралы мәліметтер
Кезеңі (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Лауазымы
Жұмыстан шығарылу, лауазымнан босатылу себептері
1
8. Өзіне қабылдаған ақшалай міндеттемелерді орындамау фактісінің болуы туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә (жоқ), көрсетілген фактілер болған жағдайда, ұйымның атауын
және міндеттеме сомасын көрсету қажет)
9. Осы ұйымдағы және (немесе) басқа ұйымдарда өзге басқарушы қызметкердің (басқарушы директор, қаржы директор және басқа лауазымдар) лауазымын атқарғаны туралы мәліметтер
Кезеңі (күні, айы, жылы)
Ұйымның атауы
Жетекшілік жасайтын құрылымдық бөлімшелер және қаржылық қызмет көрсетуге байланысты мәселелер
Жұмыстан шығарылу, лауазымнан босатылу себептері
1.
10. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган қаржы ұйымын, банк холдингін консервациялау, акцияларын мәжбүрлеп сатып алу, қаржы ұйымын лицензиядан айыру, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағанға дейін кем дегенде 1 (бір) жылдан аспайтын кезеңде кандидаттың бұрын қаржы ұйымының (банк немесе сақтандыру холдингінің) басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органның (тіркеуші трансфер-агенттің атқару органының функциясын жеке жүзеге асыратын адам және оның орынбасары) басшысы, мүшесі, бас бухгалтері, жеке тұлға - ірі қатысушысы, заңды тұлға - ірі қатысушысының басшысы және (немесе) қаржы ұйымының (банк немесе сақтандыру холдингінің) басшы қызметкері болғандығы туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңi көрсетiлсін)

4. Сведения об участии кандидата в уставном капитале или владении акциями юридических лиц
Наименование и место нахождения юридического лица
Уставные виды деятельности юридического лица
Доля участия в уставном капитале или соотношение количества акций, принадлежащих кандидату, к общему количеству голосующих акций юридического лица
(в процентах)
1.
5. Сведения о трудовой деятельности
В данном пункте указываются сведения о всей трудовой деятельности кандидата (также членство в органе управления), в том числе с момента окончания высшего учебного заведения, с указанием должности в финансовой организации, холдинге, представившем в уполномоченный орган ходатайство о согласовании, а также период, в течение которого кандидатом трудовая деятельность не осуществлялась.
Период работы (дата, месяц, год)
Место работы
Должность (с указанием даты согласования, если требовалось)
Наличие дисциплинарных взысканий
Причины увольнения, освобождения от должности
1.
6. Сведения о проведении кандидатом аудита финансовых организаций _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать наименование финансовой организации, срок проведения аудита,
дата подписания кандидатом аудиторского отчета в качестве
аудитора - исполнителя)
7. Сведения о членстве в инвестиционных комитетах в данной организации и (или) в других организациях
Период (дата, месяц, год)
Наименование организации
Должность
Причины увольнения, освобождения от должности
11
8. Сведения о наличии фактов неисполнения принятых на себя денежных обязательств
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), в случае наличия указанных фактов необходимо указать
наименование организации и сумму обязательств)
9. Сведения о занятии должности иного руководящего работника (управляющий директор, финансовый директор и другие должности) в данной организации и (или) в других организациях
Период (дата, месяц, год)
Наименование организации
Курируемые структурные подразделения и вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг
Причины (увольнения, освобождения от должности)
1.
10. Сведения о том, являлся ли кандидат ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа регистратора трансфер-агента и его заместителем), главным бухгалтером финансовой организации (банковского или страхового холдинга), крупным участником - физическим лицом, руководителем крупного участника - юридического лица и (или) руководящим работником финансовой организации (банковского или страхового холдинга) в период не более чем за 1 (один) год до принятия уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения о консервации финансовой организации, холдинга, принудительном выкупе акций, лишении лицензии финансовой организации, а также принудительной ликвидации финансовой организации, или признании ее банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан порядке
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность,
период работы)

11. Кандидат бұрын төрт және одан астам кезең ішінде шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купонды сыйақыны төлеуден дефолт жіберген не дефолт жіберген шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша купонды сыйақыны төлеу бойынша берешек сомасы купонды сыйақының төрт еселік және (немесе) және одан астам мөлшерін құрайтын не шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі борышты төлеу жөніндегі дефолт мөлшері төлеу күні республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштен он мың есе асатын соманы құрайтын эмитент басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органның қатарынан басшысы, мүшесі, қаржы ұйымының бас бухгалтері, жеке тұлға ірі қатысушы (ірі акционер), басқару органының басшысы, мүшесі, атқарушы органның қатарынан басшысы, мүшесі, қаржы ұйымының бас бухгалтері, заңды тұлға ірі қатысушы (ірі акционер) болғандығы туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңi көрсетiлсін)
12. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның басшы қызметкерін тағайындауға (сайлауға) келісімді қайтарып алу және қаржы ұйымының, холдингтің, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерінің қызметтік мiндеттерiн орындаудан шеттетуі туралы деректердің болуы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә (жоқ), ұйымның атауы, лауазымы, жұмыс кезеңi, тағайындауға
(сайлауға) келісімді қайтарып алуға негіздеме және осындай
шешім қабылдаған мемлекеттік органның атауы көрсетiлсiн)
13. Қаржы ұйымының, холдингтің басшысы ретінде қаржы ұйымы, холдинг қызметінің мәселелері бойынша сот талқылауларына жауап беруші ретінде тартылды ма
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(иә/жоқ, күнін, қаржы ұйымының, холдингтің атауы, сот талқылауына
жауап беруші, қаралған мәселе және сот шешімі)
Осы ақпаратты өзім тексергенімді және оның дәйекті және толық екендігін, мінсіз іскери беделі болуын растаймын. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_______________________________________________________________
(кандидат өз қолымен баспа әріптерімен толтырады)
Қолы _______________________
Қаржы ұйымының, холдингтің тәуелсіз директоры лауазымына кандидат толтырады:
Мен,
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
_____________________________________________________________________
тәуелсіз директор лауазымына тағайындау (сайлау) үшін "Акционерлік

11. Сведения о том, являлся ли кандидат ранее руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером финансовой организации, крупным участником (крупным акционером) - физическим лицом, руководителем, членом органа управления, руководителем, членом исполнительного органа, главным бухгалтером крупного участника (крупного акционера) - юридического лица-эмитента, допустившего дефолт по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам в течение четырех и более последовательных периодов либо сумма задолженности которого по выплате купонного вознаграждения по выпущенным эмиссионным ценным бумагам, по которым был допущен дефолт, составляет четырехкратный и (или) более размер купонного вознаграждения, либо размер дефолта по выплате основного долга по выпущенным эмиссионным ценным бумагам составляет сумму, в десять тысяч раз превышающую месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете на дату выплаты
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность,
период работы)
12. Наличие данных об отзыве согласия на назначение (избрание) руководящего работника и об отстранении уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций от выполнения служебных обязанностей руководящего работника финансовой организации, холдинга, Акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), указать наименование организации, должность, период
работы, основания для отзыва согласия на избрание (назначение) и
наименование уполномоченного органа по регулированию, контролю и
надзору финансового рынка и финансовых организаций,
принявшего такое решение)
13. Привлекался ли как руководитель финансовой организации, холдинга в качестве ответчика в судебных разбирательствах по вопросам деятельности финансовой организации, холдинга
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(да (нет), указать дату, наименование финансовой организации,
холдинга, ответчика в судебном разбирательстве, рассматриваемый
вопрос и решение суда)
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и является достоверной и полной, а также подтверждаю наличие безупречной деловой репутации. Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги и на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________________________________
(заполняется кандидатом собственноручно печатными буквами)
Подпись _______________________
Заполняется кандидатом на должность независимого директора финансовой организации, холдинга:
Подтверждаю, что я,
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
____________________________________________________________________

қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының
Заңында белгіленген талаптарға сәйкес келетінімді растаймын.
Қолы _____________________
Күні ___________________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 73 қаулысына
3-қосымша
Қаржы ұйымдарының, банк,
сақтандыру холдингтерінің басшы
қызметкерлерін тағайындауға
(сайлауға) келісім беру
қағидаларына және келісім алу
үшін қажетті құжаттар тізбесіне
2-қосымша
Нысан
Комиссияның қаржы ұйымының, холдингтің
басшы қызметкерiнiң лауазымына
кандидатты қарау нәтижелерi
_______________________________________________________________
(қаржы ұйымының, холдингтің басшы қызметкерiнiң лауазымына
кандидаттың тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса))
№ ______________ Хаттама
____ жылғы "____" __________
Комиссия мүшелерінің және Төрағаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Тестілеуге шақырусыз келісуге
Тестілеуге жіберуге және тестілеудің оң нәтижесінде келісу
Келісуден бас тарту
Қолы
1
2
3
4
5
6
Комиссия Төрағасы _____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Комиссия шешімі: Тестілеуге шақырусыз келісуге
Тестілеуге жіберуге және тестілеудің оң
нәтижесінде келісу
Келісуден бас тартылсын

соответствую требованиям, установленным Законом Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" для назначения (избрания) на должность независимого директора.
Подпись _____________________
Дата ___________________________
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 73
Приложение 2
к Правилам выдачи согласия
на назначение (избрание) руководящих
работников финансовых организаций,
банковских, страховых холдингов
и перечню документов, необходимых
для получения согласия
Форма
Протокол №_____________
по рассмотрению Комиссией кандидата на должность
руководящего работника финансовой организации, холдинга
____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата
на должность руководящего работника
финансовой организации, холдинга")
"____" ________ ____ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов и Председателя Комиссии
Согласовать без приглашения на тестирование
Направить на тестирование и согласовать при положительном результате тестирования
Отказать в согласовании
Подпись
1
2
3
4
5
6
Председатель Комиссии _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Решение комиссии: Согласовать без приглашения на тестирование
Направить на тестирование и согласовать при
положительном результате тестирования
Отказать в согласовании