Бағалау қызметі саласындағы тексеру парағын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 4 сәуірдегі № 147 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 28 наурыздағы № 149 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 26 сәуірде № 13628 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 3 мамырдағы № 504 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 185 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 03.05.2018 № 504 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 11.05.2018 № 185 (13.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 143-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған бағалау қызметі саласындағы тексеру парағы бекітілсін.
2. Мыналар:
1) "Бағалау қызметі аясында жеке кәсіпкерлік саласында тексеру парағының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 31 қазандағы № 354 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 21 қазандағы № 339 бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7301 болып тіркелген,
2012 жылғы 26 сәуірдегі "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған,
№ 188-192 (27266);
2) "Бағалау қызметі аясында жеке кәсіпкерлік саласында Тәуекел дәрежесін бағалау өлшемдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 31 қазандағы № 355 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 21 қазандағы № 341 бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7300 болып тіркелген, 2012 жылғы 26 сәуірдегі "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған, № 188-192 (27266) күші жойылсын.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерінің баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберілуін;

Об утверждении проверочного листа в области оценочной деятельности
Совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 апреля 2016 года № 147 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 марта 2016 года № 149. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 апреля 2016 года № 13628. Утратил силу совместным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 2018 года № 504 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 185 (вводится в действие с 13.07.2018)
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра финансов РК от 03.05.2018 № 504 и Министра национальной экономики РК от 11.05.2018 № 185 (вводится в действие с 13.07.2018).
В соответствии с пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемый проверочный лист в области оценочной деятельности.
2. Признать утратившими силу:
1) совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 октября 2011 года № 354 и исполняющего обязанности Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 21 октября 2011 года № 339 "Об утверждении формы проверочного листа в сфере частного предпринимательства в области оценочной деятельности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7301, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 26 апреля 2012 года, № 117-118 (26936-26937);
2) совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 октября 2011 года № 355 и исполняющего обязанности Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 21 октября 2011 года № 341 "Об утверждении критериев оценки степени риска в сфере частного предпринимательства в области оценочной деятельности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7300, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 26 апреля 2012 года, № 117-118 (26936-26937).
3. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего совместного приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына
жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
_____________Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
________________Е. Досаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің төрағасы
____________ С. Айтпаева
2016 жылғы "____ "______
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 4 сәуірдегі № 147
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің

3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего заместителя министра юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
_____________Б. Имашев
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета
по правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
_________________ С. Айтпаева
"___"___________2016 года
Утвержден
совместным приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 4 апреля 2016 года № 147
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан

2016 жылғы 28 наурыздағы № 149
бірлескен бұйрығымен бекітілген
Бағалау қызметі саласындағы тексеру парағы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган_____________________________
_____________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт______________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы__________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН), БСН_____________________
_____________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы_________________________________________
_____________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1.
Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі не зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияның болуы
2.
Шарт негізінде бағалау жүргізу
3.
Жүргізілген бағалау нәтижелері бойынша бағалау туралы есеп жасаудың дұрыстығы
4.
Хронологиялық тәртіпте бағалау жүргізуге шарттардың нөмірлері көрсетіле отырып бағалау жүргiзу есептерi кітабының болуы
5.
Бағалау туралы жасалған есептерді 5 жыл ішінде сақтау туралы талапты сақтау
6.
Бір бағалаушылар палатасында мүшелікте болу
Лауазымды адам (адамдар) _____________________________ ____________
(лауазымы) (қолы)
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Тексерілетін субъектінің басшысы___________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)
_________
(қолы)

от 28 марта 2016 года № 149
Проверочный лист
в области оценочной деятельности
Государственный орган, назначивший проверку _________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта)_________________________
_____________________________________________________________________
(ИИН), БИН проверяемого субъекта (объекта)___________________________
_____________________________________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1.
Наличие лицензии на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов) либо по оценке объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов
2.
Проведение оценки на основании договора
3.
Достоверность составления отчета об оценке по результатам проведенной оценки
4.
Наличие книги отчетов проведения оценки с указанием нумерации договоров на проведение оценки в хронологическом порядке
5.
Соблюдение требования о хранении составленных отчетов об оценке в течение 5 лет
6.
Наличие членства в одной палате оценщиков
Должностное (ые) лицо (а) _________________ ____________
(должность) (подпись)
______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Руководитель
проверяемого субъекта ______________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии), должность)
____________
(подпись)