Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім алушылардың кәсіптік практикасын және тағылымдамасын ұйымдастыру және одан өту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 60 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 29 сәуірде № 13657 болып тіркелді.
"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 5-1-бабының 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында (бұдан әрі – Академия) білім алушылардың кәсіптік практикасын және тағылымдамасын ұйымдастыру және одан өту қағидалары бекітілсін.
2. Академияның Ректоры Ұ.С. Байжанов:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он жұмыс күні ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бірінші орынбасары И.Д. Меркельге жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасының
Бас Прокурорының
2016 жылғы 31 наурыздағы
№ 60 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары
академиясында білім алушылардың кәсіптік практикасын және тағылымдамасын
ұйымдастыру және одан өту қағидалары 1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясында білім алушылардың кәсіби практикадан және тағылымдамадан өтуін ұйымдастырудың қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 5-1 бабының 11) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Қағидалар Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының (бұдан әрі – Академия) магистратурасы және докторантурасында білім алушылардың кәсіптік практикасы мен тағылымдамасын ұйымдастыру және өткізу тәртібін анықтайды.

Об утверждении Правил организации и прохождения профессиональной практики и стажировки обучающимися Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 60. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2016 года № 13657.
В соответствии с подпунктом 11) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации и прохождения профессиональной практики и стажировки обучающимися Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Академия).
2. Ректору Академии Байжанову У.С. обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней cо дня получения настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан Меркеля И.Д.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев
Утверждены
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 60
Правила
организации и прохождения профессиональной практики и
стажировки обучающимися Академии правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации и прохождения профессиональной практики и стажировки обучающимися Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 11) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
2. Правила определяют порядок организации и прохождения профессиональной практики и стажировки обучающимися в магистратуре и докторантуре Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Академия).

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Кәсіптік практикасын және тағылымдамасын ұйымдастыру мен өткізу Академияның кафедра меңгерушілеріне, Академияның оқу-әдістемелік жұмыс және халықаралық ынтымақтастық бөлімшелерінің басшыларына, сонымен қатар жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру Институты директорына жүктеледі (бұдан әрі – ЖООКБИ).
4. Кәсіптік практика және тағылымдама қорытындысы Академияның Оқу-әдістемелік кеңесінің (бұдан әрі - ОӘК) отырысында қарастырылады.
5. Білім алушылар кәсіптік практика және тағылымдамадан өту кезінде қабылдайтын ұйымның ішкі жұмыс тәртібінің ережесін сақтайды.
2. Кәсіптік практикадан өту тәртібі және ұйымдастырылуы
6. Кәсіптік практика "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 20 шілдедегі № 2 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28916 болып тіркелген) 2-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі - МЖБС) өткізіледі.
Практикадан өту мерзімі академиялық күнтізбеге сәйкес айқындалады.
Кәсіптік практика мынадай түрлерге бөлінеді: педагогикалық, зерттеу, өндірістік.
Кәсіптік практика теориялық оқытумен қатар немесе жеке кезеңде жүргізіледі. Кәсіптік практиканың нәтижелері аралық аттестаттау қорытындыларын жасау кезінде ескеріледі.
Барлық практика түрлерінің (тағылымдамалардың) ұзақтығын Академия дербес анықтайды.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Практика көлемі мен еңбек сыйымдылығы МЖМБС талаптарына сәйкес Академия дербес анықтайды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Кәсіптік практиканың тиісті базасы айқындалатын кәсіптік практикадан өтудің әрбір түрінің мақсаты, міндеті және бағдарламасы болады.
8-1. Оқу процесін ұйымдастыру кезінде кәсіптік практиканы академиялық кезеңнен тыс та, академиялық кезеңмен қатар да енгізуге болады.
Ескерту. 2-тарау 8-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 2 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Организация и проведение профессиональной практики и стажировки возлагается на заведующих кафедрами Академии, руководителей подразделений учебно-методической работы и международного сотрудничества Академии, а также директора Института послевузовского образования (далее – ИПВО).
4. Итоги профессиональной практики и стажировки рассматриваются на заседании Учебно-методического совета Академии (далее – УМС).
5. Обучающиеся при прохождении профессиональной практики и стажировки соблюдают правила внутреннего распорядка работы принимающей организации.
2. Порядок и организация прохождения
профессиональной практики
6. Профессиональная практика проводится согласно приложению 2 к приказу Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 20 июля 2022 года № 2 "Об утверждении государственных общеобязательных стандартов высшего и послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28916) (далее – ГОСО).
Профессиональная практика подразделяется на следующие виды: педагогическую, исследовательскую, производственную.
Сроки прохождения профессиональной практики определяются согласно академическому календарю.
Профессиональная практика проводится параллельно с теоретическим обучением или в отдельный период. Результаты профессиональной практики учитываются при подведении итогов промежуточной аттестации.
Продолжительность всех видов практик (стажировок) определяется Академией самостоятельно.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Объем и трудоемкость практики рассчитывается Академией самостоятельно, в соответствии с требованиями ГОСО.
Сноска. Пункт 7 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Профессиональная практика имеет цели, задачи и программу, исходя из которых, определяется соответствующая база практики.
8-1. При организации учебного процесса допускается введение профессиональной практики как раздельно от академического периода, так и параллельно с академическим периодом.
Сноска. Правила дополнены пунктом 8-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

9. Академия кәсіптік практикадан өту туралы кәсіптік практиканың әрбір түрі бойынша құжаттарды әзірлейді.
10. Кәсіптік практиканы өткізу үшін базалар ретінде (бұдан әрі - практикалар базасы) кадрларды даярлау бейініне және білім беру бағдарламасының талаптарына сәйкес келетін құқық қорғау органдары, өзге мемлекеттік органдар, ұйымдар және мекемелер анықталады.
Академия ректорының бұйрығымен ЖООКБИ-дың тиісті кафедрасына кәсіптік практиканы ұйымдастыру бекітіледі (бұдан әрі – жауапты кафедра).
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Кәсіптік практика:
1) құқық қорғау органдарының және (немесе) өзге мемлекеттік органдардың базасында олардың жазбаша растауы негізінде;
2) ұйымдар және мекемелер базасында Академия және практика базалары арасында жасалған шарттар (меморандумдар, келісімдер) негізінде өткізіледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Кәсіптік практиканы өткізу үшін ЖОКБИ-дың директоры практика базаларымен келісілген бағдарламаны бекітеді.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Кәсіптік практика бағдарламасы, кадрларды даярлау бағытын, практика базаларын ұйымдастыру қызметінің сипатын ескере отыра жауапты кафедрамен әзірленеді және ОӘК отырысында қарастырылады.
Кәсіптік практика бағдарламасының мазмұнын және құрылымын Академия дербес анықтайды.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Кәсіптік практиканың бағдарламасы кадрларды даярлау бейінін, кәсіптік практика түрінің және білім беру бағдарламасының ерекшелігін айқындайды.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Практикадан өтуді бастамас бұрын білім алушыларды кәсіптік практика бағдарламасымен, есеп құжаттамасына қойылатын талаптармен таныстырылатын жауапты кафедраның отырысы өткізіледі.
Отырыс нәтижелері хаттамамен ресімделеді.

9. Академия разрабатывает документы по прохождению каждого вида профессиональной практики.
10. В качестве базы для проведения профессиональной практики (далее – база практики) определяются правоохранительные органы, иные государственные органы, организации и учреждения, соответствующие профилю подготовки кадров и требованиям образовательной программы.
Приказом ректора Академии организация профессиональной практики закрепляется за соответствующей кафедрой ИПВО (далее – ответственная кафедра).
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Профессиональная практика проводится:
1) на базе правоохранительных органов и (или) иных государственных органов на основании их письменного подтверждения;
2) на базе организаций и учреждений на основании договоров (меморандумов, соглашений), заключенных между Академией и указанными базами практики.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Для проведения профессиональной практики директором ИПВО утверждается программа, согласованная с базой практики.
Сноска. Пункт 13 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Программа профессиональной практики разрабатывается ответственной кафедрой с учетом направления подготовки кадров, характера деятельности организации базы практики и рассматривается на заседании УМС.
Содержание и структура программы профессиональной практики определяется Академией самостоятельно.
Сноска. Пункт 14 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Программа профессиональной практики отражает профиль подготовки кадров, специфику вида профессиональной практики и образовательной программы.
Сноска. Пункт 15 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. До начала профессиональной практики проводится заседание ответственной кафедры, на котором обучающихся ознакамливают с программой профессиональной практики и требованиями к отчетной документации.
Результаты заседания оформляются протоколом.

17. Кәсіптік практиканы өтуі үшін білім алушылар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кәсіптік практикадан өтудің жеке жоспарын құрастырады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Кәсіптік практиканы өту бойынша білім алушыларға Академияның жауапты кафедраларынан және практика базаларынан жетекшілер тағайындалады.
Жетекшілердің қызметтері, міндеттері мен жауапкершіліктерін Академия және практика базалары өздігінше немесе келісім бойынша анықтайды.
19. Білім алушыларды кәсіптік практикаға жіберу практикадан өту мерзімі, базасы, жетекшісі көрсетіле отырып Академия ректорының бұйрығымен ресімделеді.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Кәсіптік практикадан өту қорытындысы бойынша білім алушылар Академияның кәсіптік практика жетекшісі тексеретін есеп дайындайды. Тексеру қорытындысы бойынша Академия жетекшісі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша түрде кәсіптік практика жетекшісінің пікірін дайындайды.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 10.07.2019 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Практика базаларының жетекшілері білім алушылардың кәсіптік практикасын аяқтағаннан кейін Академияға ұсынылатын кәсіптік практика нәтижесі туралы, жеке жоспардың орындалуы туралы жазбаша түрде пікір дайындайды.
22. Білім алушылардың кәсіптік практика нәтижесі туралы есебін жауапты кафедра меңгерушісі және оның оқытушыларынан, кәсіптік практика жетекшілерінен тұратын ЖООКБИ директорымен құрылатын комиссия қарастырады.
Комиссия отырысына ұсынылған есепті қорғау үшін білім алушылар шақыртылады. Есепті қорғау нәтижесі балдық-рейтингтік әріптік бағалау жүйесі бойынша бағаланады.
Комиссия шешімі хаттамамен ресімделеді.
23. Кәсіптік практикадан өту бойынша бағалары кәсіптік практика базаларының жетекшілерінің бағаларын есепке ала отыра яғни қорытынды баға 40% құрайды, және есепті қорғау қорытындысы бойынша комиссияның бағалауы 60% құрайды. Әрбір баға 100 балдық шкала бойынша қойылады.

17. Для прохождения профессиональной практики обучающимися составляется индивидуальный план прохождения профессиональной практики по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 17 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Для прохождения профессиональной практики обучающимся назначаются руководители от ответственной кафедры Академии и от базы практики.
Функции, обязанности и ответственность руководителей определяются Академией и базами практики самостоятельно или по согласованию.
19. Направление обучающихся на профессиональную практику оформляется приказом ректора Академии с указанием руководителей, базы и сроков прохождения профессиональной практики.
Сноска. Пункт 19 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. По итогам профессиональной практики обучающиеся составляют отчет, подлежащий проверке руководителем профессиональной практики от Академии. По итогам проверки руководитель от Академии составляет письменный отзыв руководителя профессиональной практики по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сноска. В пункт 20 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Генерального Прокурора РК от 10.07.2019 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Руководитель от базы практики после завершения обучающимися профессиональной практики составляет в письменной форме отзыв о результатах профессиональной практики, выполнении индивидуального плана, который представляется в Академию.
22. Отчет обучающегося о результатах профессиональной практики рассматривается комиссией, создаваемой директором ИПВО из числа заведующего ответственной кафедры, ее преподавателей и руководителей профессиональной практики.
На заседание комиссии приглашается обучающийся для защиты представленного отчета. Результаты защиты отчета оцениваются в соответствии с балльно-рейтинговой буквенной системой оценок.
Решение комиссии оформляется протоколом.
23. Оценка по профессиональной практике выставляется с учетом оценки руководителя профессиональной практики от базы практики, удельный вес которой составляет 40 % от итоговой оценки, и оценки комиссии по итогам защиты отчета, удельный вес которой составляет 60 %. Каждая оценка выставляется по 100 балльной шкале.

24. Білім алушының кәсіптік практикадан өтуі бойынша есептік құжаттары (кәсіптік практикадан өту туралы жеке жоспар, есебі, практика жетекшісінің пікірі) Академияда оның оқуы аяқталғаннан кейін екі жыл бойы кафедрада сақталады.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Кәсіптік практика бағдарламасы, кәсіптік практиканың жеке жоспары талаптарын орындамаған, кәсіптік практикадан өту базасынан теріс пікір алған немесе есепті қорғаған кезде қанағаттанарлықсыз баға алған білім алушылар келесі академиялық кезеңде теориялық оқумен қатар немесе жазғы (қосымша) семестрде осы практика түрін қайта өтуге жіберіледі.
26. Сырқаттануына немесе басқада себепті жағдайларға байланысты курспен бір мезгілде кәсіптік практикадан өтпеген білім алушылар Академия Ректорының бұйрығына сәйкес басқа уақытта өтеді.
3. Педагогикалық практиканы өткізу және ұйымдастырудың
әдістемелік қамтамасыз етілуіне қойылатын талаптар
27. Ғылыми-педагогикалық бағыт бойынша магистратурада және докторантурада білім алушылардың педагогикалық практикасы МЖБС, білім беру бағдарламалары мен жұмыс оқу жоспарларына сәйкес ұйымдастырылады.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Магистранттардың педагогикалық практикасы басқа ЖОО-лардың базасында өткізіледі. Докторанттар үшін педагогикалық практиканы ЖОКБИ-дың базасында өтуге жол беріледі.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Педагогикалық практиканы өткізу мақсаты практикалық дағдылар мен оқыту әдістерін қалыптастыруға бағытталған.
30. Педагогикалық практика теориялық оқыту кезеңінде оқу процесінен қол үзбей жүзеге асырыла отыра магистранттар мен докторанттар бакалавриатта және магистратурада сабақтар жүргізуге тартылады.
31. Педагогикалық практиканың негізгі міндеттері мыналар болып табылады:
1) педагогикалық шеберлік негіздерін меңгеру;
2) оқу-тәрбиелік және оқыту жұмысын өзі меңгеру қабілеті мен дағдысы;
3) педагогикалық зерттеудің дағдыларын игеру.
32. Педагогикалық практика бағдарламасы білім беру бағдарламасының талаптарына сәйкес әзірленеді және білім алушыларда педагогтің кәсіби құзыреттілігін қалыптастыруға бағытталған.

24. Отчетная документация по профессиональной практике обучающегося (индивидуальный план прохождения профессиональной практики, отчет, отзыв руководителя практики) хранится на кафедре в течение двух лет после окончания его обучения в Академии.
Сноска. Пункт 24 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Обучающиеся, не выполнившие требования программы профессиональной практики, индивидуального плана профессиональной практики, получившие отрицательный отзыв с базы практики и/или неудовлетворительную оценку при защите отчета, направляются повторно на профессиональную практику в следующий академический период параллельно с теоретическим обучением или в период летнего (дополнительного) семестра.
26. Обучающиеся, не прошедшие профессиональную практику одновременно с курсом, по болезни или другим уважительным причинам, на основании приказа Ректора Академии проходят ее в другое время.
3. Требования к методическому обеспечению организации и
проведению педагогической практики
27. Педагогическая практика обучающихся в магистратуре и докторантуре по научно-педагогическому направлению проводится в соответствии с ГОСО, образовательными программами и рабочими учебными планами.
Сноска. Пункт 27 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Педагогическая практика магистрантов проводится на базе других ВУЗов. Для докторантов допускается прохождение педагогической практики на базе ИПВО.
Сноска. Пункт 28 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Педагогическая практика проводится с целью формирования практических навыков и методики преподавания.
30. Допускается проводить педагогическую практику в период теоретического обучения без отрыва от учебного процесса путем привлечения магистрантов, докторантов к занятиям в бакалавриате и (или) магистратуре.
31. Основными задачами педагогической практики являются:
1) овладение основами педагогического мастерства;
2) привитие умений и навыков самостоятельного ведения учебно-воспитательной и преподавательской работы;
3) освоение навыков педагогического исследования.
32. Программа педагогической практики разрабатывается в соответствии с требованиями образовательной программы и направлена на формирование у обучающихся профессиональных компетенций педагога.

Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Зерттеу практикасын өткізу мен ұйымдастырудың
әдістемелік қамтамасыз етілуіне қойылатын талаптар
33. Ғылыми-педагогикалық бағыт бойынша магистратурада және докторантурада білім алушылардың зерттеу практикасы МЖБС, білім беру бағдарламалары мен жұмыс оқу жоспарларына сәйкес өткізіледі.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
34. Зерттеу практикасы отандық және шетелдік ғылымның жаңа теориялық, әдістемелік және технологиялық жетістіктерін игере отыра, ғылыми зерттеулердің заманауи әдістерімен, эксперименттік деректерді өңдеу және интерпретациялаумен танысу мақсатында өткізіледі.
35. Зерттеу практикасының негізгі міндеті зерттеулердің заманауи әдістемесін игеру.
36. Зерттеу практикасының базалары:
1) Ұлттық ғылыми-техникалық ақпарат орталығында тіркелген немесе Академияның Ғылыми кеңесінің шешімімен бекітілген тақырыптар бойынша ғылыми зерттеулерді жүзеге асыратын ЖОКБИ-дың кафедралары;
2) Академияның ведомствоаралық ғылыми-зерттеу институты;
3) ғылыми-зерттеу орталықтары, ЖОО институттары;
4) ведомстволық ЖОО ғылыми-зерттеу институттары болып табылады.
Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. Зерттеу практикасының бағдарламасы білім беру бағдарламасының талаптарына, диссертациялық зерттеудің тақырыбына сәйкес әзірленеді және ғылыми зерттеулер өткізу дағдыларын игеруге бағытталған.
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
38. Зерттеу практикасының мазмұны білім алушылардың диссертациялық зерттеу тақырыбымен анықталады.
5. Өндірістік практиканы өткізу мен ұйымдастырудың
әдістемелік қамтамасыз етілуіне қойылатын талаптар
39. Бейіндік бағыт бойынша магистратурада және докторантурада білім алушылардың өндірістік практикасы МЖБС, білім беру бағдарламалары мен жұмыс оқу жоспарларына сәйкес ұйымдастырылады.
Ескерту. 39-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 32 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Требования к методическому обеспечению организации и
проведению исследовательской практики
33. Исследовательская практика обучающихся в магистратуре и докторантуре по научно-педагогическому направлению проводится в соответствии с ГОСО, образовательными программами и рабочими учебными планами.
Сноска. Пункт 33 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
34. Исследовательская практика проводится с целью ознакомления с новейшими теоретическими, методологическими и технологическими достижениями отечественной и зарубежной науки, с современными методами научных исследований, обработки и интерпретации экспериментальных данных.
35. Основной задачей исследовательской практики является изучение современных методов исследования.
36. Базами исследовательской практики являются:
1) кафедры ИПВО, осуществляющие научные исследования по темам, зарегистрированным в Национальном центре научно-технической информации либо закрепленным решением Ученого совета Академии;
2) межведомственный научно-исследовательский институт Академии;
3) научно-исследовательские центры, институты ВУЗов;
4) научно-исследовательские институты ведомственных ВУЗов.
Сноска. Пункт 36 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
37. Программа исследовательской практики разрабатывается в соответствии с требованиями образовательной программы, темой диссертационного исследования и направлена на приобретение навыков проведения научных исследований.
Сноска. Пункт 37 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
38. Содержание исследовательской практики определяется в соответствии с темой диссертационного исследования обучающегося.
5. Требования к методическому обеспечению организации и
проведения производственной практики
39. Производственная практика обучающихся в магистратуре и докторантуре по профильному направлению проводится в соответствии с ГОСО, образовательными программами и рабочими учебными планами.
Сноска. Пункт 39 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

40. Өндірістік практиканың мақсаты оқу барысында алған теориялық білімдерін бекіту, оқытылатын кадрларды даярлау бағыты бойынша тәжірибелік дағдыларды, құзіреттіліктерді және кәсіптік қызмет тәжірибесін меңгеру болып табылады.
Ескерту. 40-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
41. Өндірістік практиканың негізгі міндеті болып табылады:
1) кәсіби біліктіліктері мен дағдыларын жетілдіру;
2) кәсіби қызметтің озық әдістерін меңгеру;
3) ұйымдастырушылық тәжірибе алу.
42. Өндірістік практика бағдарламасы білім беру бағдарламасының талаптарына, диссертацияның (жобаның) тақырыбына сәйкес әзірленеді және білім алушының кәсіби дағдыларын қалыптастыруға және біліктілік талаптарына сәйкес арнайы құзыреттіліктерін қалыптастыруға бағытталған.
Ескерту. 42-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
43. Өндірістік практиканың базалары бейіндік бағыттағы магистратура және докторантура білім алушыларының зерттеу тақырыптарын ескере отырып, құқық қорғау органдары және (немесе) басқа да мемлекеттік органдар, ұйымдар және мекемелер болып табылады.
Ескерту. 43-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
44. Өндірістік практикасының мазмұны диссертацияның (жобаның) тақырыбымен анықталады.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Тағылымдамадан өту тәртiбi мен мерзімдері
45. Магистранттардың тағылымдамадан өтуі оқу жылының екінші және төртінші семестр аралығында, докторанттардың тағылымдамадан өтуі оқу жылының екінші мен алтыншы семестр аралықтарында жүргізіледі.
45-1. Теориялық оқыту кезеңінде оқу процесінен қол үзбей тағылымдамадан, оның ішінде қашықтан өтуге жол беріледі.
Ескерту. 6-тарау 45-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

40. Целью производственной практики является закрепление теоретических знаний, полученных в процессе обучения, приобретение практических навыков, компетенций и опыта профессиональной деятельности по обучаемому направлению подготовки кадров.
Сноска. Пункт 40 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
41. Основными задачами производственной практики являются:
1) совершенствование профессиональных умений и навыков;
2) овладение передовыми методами профессиональной деятельности;
3) приобретение организаторского опыта.
42. Программа производственной практики разрабатывается в соответствии с требованиями образовательной программы, темой диссертации (проекта) и направлена на выработку у обучающихся профессиональных умений и формирование специальных компетенций в соответствии с квалификационными требованиями.
Сноска. Пункт 42 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43. Базами производственной практики являются правоохранительные и/или иные государственные органы, организации и учреждения с учетом тем исследований обучающихся магистратуры и докторантуры профильного направления.
Сноска. Пункт 43 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
44. Содержание производственной практики определяется темой диссертации (проекта).
Сноска. Пункт 43 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Порядок и сроки прохождения стажировки
45. Прохождение стажировки магистрантами осуществляется в период со второго по четвертые семестры, а докторантами - со второго по шестой семестры.
45-1. Допускается прохождение стажировки в период теоретического обучения без отрыва от учебного процесса, в том числе дистанционно.
Сноска. Правила дополнены пунктом 45-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

46. Тағылымдама МЖБС, білім беру бағдарламаларына және жұмыс оқу жоспарларына сәйкес өткізіледі.
Ескерту. 46-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
47. Тағылымдама диссертациялық зерттеу тақырыптарын есепке ала отырып:
1) мемлекеттік және (немесе) құқық қорғау органдарында олардың жазбаша растауы негізінде;
2) Қазақстан Республикасының білім беру және (немесе) ғылыми ұйымдарында және (немесе) шет мемлекеттерде Академия мен көрсетілген білім беру және (немесе) ғылыми ұйымдар арасында жасалған шарттарға (меморандумдарға, келісімдерге) сәйкес немесе білім алушылардың жеке шақырулары негізінде жүргізіледі.
Мемлекеттік және құқық қорғау органдарындағы, ел ішіндегі білім беру және (немесе) ғылыми ұйымдардағы тағылымдама базаларының тізбесін жауапты кафедра жасайды.
Шет мемлекеттердегі тағылымдамалар базаларының тізбесін Академияның халықаралық ынтымақтастық бөлімшесі (бұдан әрі – бөлімше) жасайды.
Ескерту. 47-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48. Тағылымдама базалары білім беру бағдарламаларының ғылыми бағытына, диссертациялық зерттеу тақырыбына, материалдық-техникалық базаға сәйкес, сондай-ақ білікті профессорлық-оқытушылық құрамды, ғылыми қызметкерлерді және практикалық қызметкерлерді ескере отырып анықталады.
Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48-1. Тағылымдама бағдарламасын кадрларды даярлау бағыттарын ескере отырып жауапты кафедра әзірлейді және ОӘК отырысында қаралады.
Ескерту. Қағидалар 48-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 12.04.2024 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
49. Білім алушы тағылымдамадан өту үшін ғылыми жетекшінің (ғылыми кеңесшінің) қатысуымен осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жоспар жасайды, ол тағылымдама базасымен келісіледі және жауапты кафедра отырысында қаралады.
Білім алушы шетелдік тағылымдамадан өту кезінде тағылымдамадан өту жоспарын шетелдік тағылымдамадан өту базасымен тағылымдаманың кезеңін, мерзімін, орнын және тақырыбын келісу үшін бөлімшеге береді.

46. Стажировка проводится в соответствии с ГОСО, образовательными программами и рабочими учебными планами.
Сноска. Пункт 46 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
47. Стажировка проводится с учетом тем диссертационных исследований:
1) в государственных и (или) правоохранительных органах на основании их письменного подтверждения;
2) в образовательных и (или) научных организациях Республики Казахстан и (или) зарубежных государств в соответствии с договорами (меморандумами, соглашениями), заключенными между Академией и указанными образовательными и (или) научными организациями, а также на основании персональных приглашений обучающихся.
Перечень баз стажировок в государственных и правоохранительных органах, образовательных и (или) научных организациях внутри страны составляется ответственной кафедрой.
Перечень баз стажировок в зарубежных государствах составляется подразделением международного сотрудничества Академии (далее – подразделение).
Сноска. Пункт 47 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
48. Базы стажировок определяются в соответствии с научным направлением образовательных программ, темой диссертационного исследования, материально-технической базой, а также с учетом квалифицированного профессорско-преподавательского состава, научных сотрудников и практических работников.
Сноска. Пункт 48 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
48-1. Программа стажировки разрабатывается ответственной кафедрой с учетом направления подготовки кадров и рассматривается на заседании УМС.
Сноска. Правила дополнены пунктом 48-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 12.04.2024 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
49. Для прохождения стажировки обучающимся при участии научного руководителя (научного консультанта) составляется план по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам. План согласовывается с базой стажировки и рассматривается на заседании ответственной кафедры.
При прохождении зарубежной стажировки обучающийся направляет план прохождения стажировки в подразделение для согласования периода, срока, места и тематики стажировки с зарубежной базой стажировки.

Ескерту. 49-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
50. Тағылымдамадан өту базасымен білім алушыларды тағылымдамаға қабылдау расталған жағдайда, жоспар Академия ЖОКБИ-ы директорымен бекітіледі.
Шетелдік тағылымдамадан өту кезінде бекітілген жоспар бөлімшеге тағылымдаманың болжамды кезеңіне дейін кемінде 4 апта (таяу шетел) және 6 апта (алыс шетел) бұрын жіберіледі.
Ескерту. 50-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
51. Білім алушы тағылымдаманы шет елде өту кезінде ЖОКБИ оқу-әдістемелік жұмыс бөлімшесіне мынадай құжаттарды:
1) Академия ректорының атына ғылыми жетекшінің/кеңесшінің, кафедра меңгерушісінің, ЖОКБИ директорының және Академияның жетекшілік ететін проректорының қолы бар баянат;
2) тағылымдамадан өту үшін тағылымдамадан өту базасынан мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шақыру-хаттың көшірмесі (қажет болған жағдайда);
3) тағылымдамадан өту жоспарын ұсынады.
Ескерту. 51-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
51-1. Білім алушылар мемлекеттік және құқық қорғау органдарында, ел ішіндегі білім беру және (немесе) ғылыми ұйымдарда тағылымдамадан өткен кезде жауапты кафедра ЖОКБИ-ның оқу-әдістемелік жұмыс бөлімшесіне мынадай құжаттарды:
1) тағылымдамадан өту үшін тағылымдама базасынан шақыру-хаттың көшірмесі;
2) тағылымдамадан өту жоспарын ұсынады.
Ескерту. Қағида 51-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
52. Білім алушыны тағылымдамаға жіберу тағылымдама басшыларын, өту базасы мен мерзімдерін көрсете отырып Академия ректорының бұйрығы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 52-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
53. Білім алушылар Қазақстан Республикасынан тысқары шығуға бес жұмыс күні қалғанда мемлекеттік құпияны сақтау бойынша Академияның бөлімшесінде нұсқаулықтан өтеді.
54. Алыс шетелге шығатын болса визаларды ресімдеу Бөлімшемен қамтамасыз етіледі.

Сноска. Пункт 49 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
50. При подтверждении базой стажировки приема обучающихся на стажировку, План утверждается директором ИПВО.
При прохождении зарубежной стажировки утвержденный План направляется в подразделение не менее чем за 4 недели (ближнее зарубежье) и 6 недель (дальнее зарубежье) до предполагаемого периода стажировки.
Сноска. Пункт 50 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
51. При прохождении стажировки за рубежом обучающийся предоставляет в подразделение учебно-методической работы ИПВО следующие документы:;
1) рапорт на имя ректора Академии с визами научного руководителя/консультанта, заведующего кафедрой, директора ИПВО и курирующего проректора Академии;
2) копии письма-приглашения от базы стажировки для прохождения стажировки, с переводом на государственный или русский языки (при необходимости);
3) план прохождения стажировки.
Сноска. Пункт 51 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
51-1. При прохождении обучающимся стажировки в государственных и правоохранительных органах, образовательных и (или) научных организациях внутри страны ответственной кафедрой в подразделение учебно-методической работы ИПВО предоставляются следующие документы:
1) копия письма-приглашения от базы стажировки для прохождения стажировки;
2) план прохождения стажировки.
Сноска. Правила дополнены пунктом 51-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
52. Направление обучающегося на стажировку осуществляется на основании приказа ректора Академии с указанием руководителей, базы и сроков прохождения стажировки.
Сноска. Пункт 52 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
53. За пять рабочих дней до выезда за пределы Республики Казахстан обучающиеся проходят инструктаж в подразделении Академии по защите государственных секретов.
54. В случае выезда в страны дальнего зарубежья оформление визы обеспечивается Подразделением.

55. Білім алушылар тағылымдамадан өту кезеңінде қабылдайтын білім беру және (немесе) ғылыми ұйымының Жарғысын сақтайды.
Ескерту. 55-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
56. Сырқаттануына немесе басқада себепті жағдайларға байланысты тағылымдамадан өтпеген білім алушылар Академия Ректорының шешімімен кейінгі мерзімге ауыстырылады.
57. Білім алушылар тағылымдаманы аяқтағаннан кейін ЖОКБИ-дың оқу-әдістемелік жұмыс бөлімшесіне тағылымдамадан өткенін растайтын құжатты (сертификат, куәлік, анықтама және т.б.) ұсынады.
Ескерту. 57-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2018 № 134 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
58. Білім алушы тағылымдама аяқталғаннан кейін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тағылымдамадан өткені туралы есеп жасайды.
Есеп ғылыми жетекшімен (кеңесшімен), жауапты кафедра меңгерушісімен расталады.
Білім алушының тағылымдама нәтижелері туралы есебін жауапты кафедра меңгерушісі және оның оқытушылары арасынан ЖОКБИ директорымен құрылған комиссия қарайды.
Есепті қорғау үшін білім алушы комиссия отырысына шақырылады. Есепті қорғау нәтижелері бағалаудың балдық-рейтингтік әріптік жүйесіне сәйкес бағаланады.
Комиссия шешімі хаттамамен ресімделеді.
Ескерту. 58-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім алушылардың
кәсіптік практикасын және
тағылымдамасын ұйымдастыру және
одан өту Қағидаларының
1-қосымшасы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 10.07.2019 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы жанындағы
Құқық қорғау органдарының академиясы
Кәсіптік практикадан өтудің жеке жоспары
________________________________________
(магистранттың/докторанттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
________________________________________
(білім беру бағдарламасының коды және атауы)
Практиканың басталуы: 20__ж. "____" _________
Практиканың аяқталуы : 20__ж. "____" _________
Практика базасы ___________________________________________________________
Жұмыстың атауы*
Өткізу мерзімі
Орындалуы туралы белгі
Аяқтау нысаны
Кафедра отырысында талқыланды және мақұлданды ___________________________
20__ж. "____" _________ №__ хаттама
Кафедра меңгерушісі _______________________________________________________
(сыныптық шені, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Магистрант (докторант) ______________ 20__ж . "____" _________
Практика жетекшісі ______________ 20__ж. "____" _________
* Жұмыстың атауы практика түрін ескере отырып, құрастырылады.
Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім алушылардың
кәсіптік практикасын және
тағылымдамасын ұйымдастыру және одан өту Қағидаларының
2-қосымшасы

55. В период прохождения стажировки обучающийся соблюдает Устав принимающей образовательной и (или) научной организации.
Сноска. Пункт 55 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
56. Для обучающихся, не прошедших стажировку по болезни или другим уважительным причинам, решением Ректора Академии период ее прохождения переносится на более поздний срок.
57. После завершения стажировки, обучающийся представляет в подразделение учебно-методической работы ИПВО документ, подтверждающий прохождение стажировки (сертификат, свидетельство, справка и т.д.).
Сноска. Пункт 57 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.12.2018 № 134 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
58. После окончания стажировки, обучающийся составляет отчет о прохождении стажировки по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Отчет заверяется научным руководителем (консультантом), заведующим ответственной кафедры.
Отчет обучающегося о результатах стажировки рассматривается комиссией, создаваемой директором ИПВО из числа заведующего ответственной кафедрой и ее преподавателей.
Для защиты отчета обучающийся приглашается на заседание комиссии. Результаты защиты отчета оцениваются в соответствии с балльно-рейтинговой буквенной системой оценок.
Решение комиссии оформляется протоколом.
Сноска. Пункт 58 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам организации
и прохождения
профессиональной практики и
стажировки обучающимися
Академии правоохранительных
органов при
Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.07.2019 № 65 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Академия правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан                         Индивидуальный план прохождения
профессиональной практики                         ________________________________________
(фамилия, имя, отчество магистранта/докторанта (при его наличии))
________________________________________
(код и наименование образовательной программы)
Начало практики: "____" _________20__г.
Окончание практики: "____" _________20__г.
База практики ______________________________________________________________
Наименование работы*
Сроки проведения
Отметка о выполнении
Форма завершения
Обсужден и одобрен на заседании кафедры
____________________________________
Протокол от "____" _________20__г. №__
Заведующий кафедрой _______________________________________________________
(классный чин, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Магистрант (докторант) ______________ "____" _________20__г.
Руководитель практики ______________ "____" _________20__г.
* Наименование работы составляется с учетом вида практики
Приложение 2
к Правилам организации и
прохождения
профессиональной практики и
стажировки обучающимися
Академии правоохранительных
органов при
Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан

Ескерту. 2-қосымша алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім алушылардың
кәсіптік практикасын және
тағылымдамасын ұйымдастыру және одан өту Қағидаларының
3-қосымшасы
Нысан
Кәсіптік практика жетекшісінің пікірі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Кәсіптік практика жетекшісі _______________________________
"___" ____________ 20__ ж.
Магистрант/докторант_______________________________________
"___" ____________ 20__ ж.
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім
алушылардың кәсіптік
практикасын және
тағылымдамасын ұйымдастыру
және одан өту қағидаларына
4-қосымша
Нысан

Сноска. Приложение 2 исключено приказом Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Правилам организации и
прохождения профессиональной
практики и стажировки обучающимися
Академии правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Форма
Отзыв
руководителя профессиональной практики
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель профессиональной практики ______________________________
"___" ____________ 20__ г.
Магистрант/докторант________________________________________
"___" ____________ 20__ г.
Приложение 4
к Правилам организации
и прохождения профессиональной
практики и стажировки
обучающимися Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Форма

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясы Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру институты Тағылымдамадан өту жоспары _______________________________________________________ (білім алушының тегі, аты, әкесінің (бар болған жағдайда))
Білім беру бағдарламасы _____________________________________
1
Өтетін ел
2
Ұйым
3
Өту мерзімі
4
Тақырыбы
5
Өзектілігі мен жаңалығы
6
Мақсаты
7
Міндеттері
8
Зерттеу объектісі
9
Күтілетін нәтижелер
Тағылымдамадан өту кестесі
Іс-шара атауы
Іс-шараны өткізу мерзімі
Зерттеуде қолданылатын технологиялар мен әдістер
Есеп беру нысаны
Кафедра отырысында қарастырылды
20__ж. "__" __________ № _ хаттама
Магистрант/докторант Т.А.Ә. (болған кезде)____________________________________
Ғылыми жетекші/ғылыми кеңесші Т.А.Ә. (болған кезде) __________________________
Кафедра меңгерушісі Т.А.Ә. (болған кезде) _____________________________________
Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім алушылардың
кәсіптік практикасын және
тағылымдамасын ұйымдастыру және одан өту Қағидаларының
5-қосымшасы
Ескерту. 5-қосымша алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 08.06.2022 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасының жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясында білім алушылардың
кәсіптік практикасын және
тағылымдамасын ұйымдастыру және
одан өту Қағидаларының
6-қосымшасы
Нысан
Тағылымдамадан өту туралы магистранттың/докторанттың есебі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Құқық қорғау органдары академиясы магистранты/докторантының есебі кафедра отырысында талқыланды және мақұлданды
20__ж. "__" __________ № "__" хаттамасы
Кафедра меңгерушісі ___________________________ Т.А.Ә. (болған кезде)
Магистрант /докторант________________________________________________
"___" ____________ 20__ ж.
Тағылымдама жетекшісі _______________________________________________
"___" ____________ 20__ ж.

Сноска. Приложение 4 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Академия правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан
Институт послевузовского образования
ПЛАН ПРОХОЖДЕНИЯ СТАЖИРОВКИ
____________________________________________________
(фамилия, имя, отечество (при наличии) обучающегося)
Образовательная программа________________________
1.
Страна прохождения
2.
Организация
3.
Сроки прохождения
4.
Тема
5.
Актуальность и новизна
7.
Цель
8.
Задачи
9.
Объект исследования
10.
Ожидаемые результаты
График прохождения стажировки
Наименование мероприятий
Сроки проведения мероприятий
Используемые технологии и методы исследования
Форма отчетности
С
Рассмотрено на заседании кафедры
Протокол от "___" ____________ 20__ г. № ___
Магистрант/докторант Ф.И.О. (при его наличии) ______________________________
Научный руководитель/ научный консультант
(Ф.И.О. (при его наличии)) _________________________________________________
Заведующий кафедрой Ф.И.О. ((при его наличии)) _____________________________
Приложение 5
к Правилам организации
и прохождения
профессиональной практики и
стажировки обучающимися
Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 5 исключено приказом Генерального Прокурора РК от 08.06.2022 № 123 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к Правилам организации и
прохождения профессиональной
практики и стажировки обучающимися
Академии правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
Форма
Отчет магистранта/докторанта
о прохождении стажировки
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отчет магистранта/докторанта Академии правоохранительных органов обсужден и одобрен на заседании кафедры
Протокол № "__" от "__" __________ 20__ г.
Заведующий кафедрой __________________ Ф.И.О. (при его наличии)
Магистрант/докторант________________________________________
"___" ____________ 20__ г.
Руководитель стажировки ____________________________________
"___" ____________ 20__ г.