"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 319 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 20 сәуірдегі № 303 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 24 мамырда № 13734 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 19 шiлдедегi № 265 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 19.07.2024 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-1-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 319 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттiк тiркеу тізілімінде 2015 жылғы 30 маусымда № 11507 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 20 шілдеде жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 3-1-бабы 1) тармақшасына және 9-бабының 4-тармағына сәйкес";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 76-1-тармақпен толықтырылсын:
"76-1. Электрондық өтінім Мемлекеттік корпорациядан келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органның маманы келіп түскен құжаттар топтамасын тексереді. Құжаттар топтамасының толық түспегені анықталған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 19-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жоқ құжат көрсетілген Мемлекеттік корпорация қабылдаған құжаттарды қайтару туралы хабарламамен қоса құжаттардың топтамасын электрондық өтінімді қарамастан қайтарады. Хабарлама балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган маманының ЭЦҚ-сымен куәландырылады.
Мемлекеттік корпорация балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органнан Мемлекеттік корпорация қабылдаған құжаттарды қайтару туралы хабарлама келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде хабарламада көрсетілген себептерді ескере отырып, құжаттар топтамасын қалыптастырады және өтініш беруші түпнұсқада ұсынған өтініштің, құжаттар мен мәліметтердің электрондық көшірмелерін қамтитын электрондық өтінімді, сондай-ақ мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен алынған электрондық құжаттарымен мәліметтерін балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті органға жібереді.";

О внесении изменения и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей"
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 20 апреля 2016 года № 303. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 мая 2016 года № 13734. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 19.07.2024 № 265.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 19.07.2024 № 265 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 3-1 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11507, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 20 июля 2015 года) следующие изменения и дополнения:
преамбулу настоящего приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 3-1 и с пунктом 4 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей";
в Правилах назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 76-1 следующего содержания:
"76-1. В течение одного рабочего дня со дня поступления электронной заявки от Государственной корпорации специалист уполномоченного органа по назначению и выплате пособия на детей проверяет поступивший пакет документов. В случае выявления поступления неполного пакета документов, направляет в Государственную корпорацию уведомление о возврате документов, принятых Государственной корпорацией с указанием отсутствующего документа по форме согласно приложению 19-1 к настоящим Правилам, и возвращает пакет документов без рассмотрения электронной заявки. Уведомление удостоверяется ЭЦП специалиста уполномоченного органа по назначению и выплате пособия на детей.
Государственная корпорация в течение одного рабочего дня со дня поступления из уполномоченного органа по назначению и выплате пособия на детей уведомления о возврате документов, формирует пакет документов с учетом причин указанных в уведомлении и направляет в уполномоченный орган по назначению и выплате пособия на детей электронную заявку включающие электронные копий заявления, документов и сведений, представленных заявителем в оригинале, а также электронные документы и сведения, полученных из информационных систем государственных органов и (или) организаций.";

осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 19-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Әлеуметтік көмек департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесінің мемлекеттік және орыс тілдеріндегі бір данасын баспа және электрондық түрде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармаларының назарына жеткізуді;
6) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде осы тармақтың 1), 2), 3), 4) және 5) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
____________А.Мамытбеков
2016 жылғы 26 сәуір
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
____________Ә. Исекешев
2016 жылғы 20 сәуір
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму
министрінің 2016 жылғы
20 сәуірдегі № 303
бұйрығына қосымша
Балалы отбасыларға берілетін
мемлекеттік жәрдемақыларды
тағайындау және төлеу қағидаларына
19-1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік корпорация қабылдаған құжаттарды қайтару туралы
№ ______ хабарлама 20__ жылғы "___"_____________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)_________________
Туған күні __________________________________________________________
Мынадай құжаттар:____________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________себебінен қайтарылды.
(себебін көрсету)
Хабарлама жауапты тұлғаның Электрондық цифрлық қолтаңбасымен
куәландырылған
_____________________________________________________________________
(жауапты адамның лауазымы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)

дополнить приложением 19-1 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту социальной помощи Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан обеспечить
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа направление в одном экземпляре его копии в печатном и электронном виде на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
5) доведение настоящего приказа до областных, городов Астана и Алматы управлений координации занятости и социальных программ;
6) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4), и 5) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Жакупову С.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАНО
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
____________А. Мамытбеков
26 апреля 2016 год
СОГЛАСОВАНО
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
____________А. Исекешев
20 апреля 2016 год
Приложение
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития Республики Казахстан
от 20 апреля 2016 года № 303
Приложение 19-1
к Правилам назначения
и выплаты государственных пособий семьям,
имеющим детей
Форма
Уведомление № ______
о возврате документов, принятых Государственной корпорацией
от "_____" ____________ 20 ____ года.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя _____________________________________________________________________
Дата рождения _______________________________________________________
Документы возвращены по причине:_____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать причины)
Уведомление удостоверено электронной цифровой подписью ответственного
лица
___________________________________ ________________________________
(должность ответственного лица) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии)