"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 187 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 31 наурыздағы № 237 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 31 мамырда № 13754 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 26.05.2020 № 222 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 187 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11195 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 29 мамырда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Шетелде, оның ішінде академиялық ұтқырлық шеңберінде оқу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білім және халықаралық ынтымақтастық департаменті (С.М. Өмірбаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін электрондық тасымалдағышта елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып жолдауды;
3) тіркелген осы бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мөрімен расталған және осы бұйрыққа қол қоюға уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған баспа және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 187 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе в рамках международной стипендии "Болашак"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2016 года № 237. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 мая 2016 года № 13754. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222.
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 26.05.2020 № 222 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 187 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе в рамках международной стипендии "Болашак" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11195, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 29 мая 2015 года) следующее изменение:
Стандарт государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности", утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего, послевузовского образования и международного сотрудничества (С.М. Омирбаев) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление копий настоящего приказа для официального опубликования в информационно-правовой системе "Әділет" и периодических печатных изданиях на электронном носителе с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью;
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде, заверенной печатью Министерства образования и науки Республики Казахстан и удостоверенной электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
_____________ Ә. Исекешев
2016 жылғы 29 сәуір
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
_____________ Е. Досаев
2016 жылғы 26 сәуір
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 31 наурыздағы
№ 237 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 9 сәуірдегі
№ 187 бұйрығына № 8 қосымша
"Шетелде, оның ішінде академиялық ұтқырлық шеңберінде оқу
конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Шетелде, оның ішінде академиялық ұтқырлық шеңберінде оқу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі - стандарт) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірлеген.
3. Мемлекеттік қызметті Министрлік және Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған күннен бастап немесе порталға өтініш берген кезде - 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру кезінде кезек күтудің барынша рұқсат етілген уақыты - 30 (отыз) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің барынша рұқсат етілген уақыты - 15 (он бес) минут.
Шетелде, оның ішінде академиялық ұтқырлық шеңберінде оқу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау туралы ақпарат қөрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында жарияланады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі - шетелде, оның ішінде академиялық ұтқырлық шеңберінде оқу конкурсына қатысуға рұқсат беру туралы қолхат.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы өтініш жасаған жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электронды сандық қолымен (бұдан әрі – ЭСҚ) куәландырылған электронды құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетке" жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электронды және (немесе) қағаз жүзінде.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
___________ А. Исекешев
29 апрлея 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Е. Досаев
26 апреля 2016 года
Приложение
к приказу Министра образования и
науки Республики Казахстан
от 31 марта 2016 года № 237
Приложение
8 к приказу Министра образования и
науки Республики Казахстан
от 9 апреля 2015 года № 187
Стандарт государственной услуги
"Прием документов для участия в конкурсе на обучение за
рубежом, в том числе в рамках академической мобильности"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Прием документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги (далее – стандарт) разработан Министерством образования и науки Республики Казахстан
(далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством и высшими учебными заведениями Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи пакета документов услугодателю или при обращении на портал – 1 (один) рабочий день;
2) максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче пакета документов – 1 (один) час;
3) максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 (тридцать) минут.
Информация о приеме документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности размещается на интернет-ресурсах услугодателя.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – расписка о приеме документов к участию в конкурсе на обучение за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.

7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбі - жұма аралығында 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағ. 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттар қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілісті қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінде жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) шетелде оқу конкурсына қатысу үшін:
шетелде оқу үшін негіздеме-өтініш (еркін нысанда);
осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шетелге оқуға баратын Қазақстан Республикасы азаматының толтырылған сауалнамасы;
жеке басын куәландыратын құжат (жеке басты сәйкестендіру үшін талап етіледі);
білімі туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың көшірмелері (сәйкестендіру үшін түпнұсқа ұсынылмаған жағдайда нотариуспен куәландырылған);
бар болған жағдайда шет тілін білетінін растайтын сертификат (IELTS, TOEFL, HSK);
"Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) (шетелге шығушылар үшін) медициналық анықтама (бұдан әрі – медициналық анықтама (шетелге шығушылар үшін);
бар болған жағдайда мақтау қағаздарының, сертификаттардың, дипломдардың, алғыс хаттардың көшірмелері;
бар болған жағдайда ұсынымдық хаттар;
транскрипт (шетелдік жоғары оқу орнына бакалавриат немесе магистратура бағдарламалары бойынша өз бетімен түскен немесе оқып жүрген тұлғалар үшін).
Бұл ретте көрсетілген құжаттардың мемлекеттік немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармалары ұсынылады;
таңдаған зерттеу тақырыбы бойынша эссе (PhD докторантура бағдарламасы бойынша оқу үшін);
бар болған жағдайда ғылыми жарияланымдарының немесе оқу-әдістемелік/ғылыми әзірлемелерінің тізбесі (PhD докторантура бағдарламасы бойынша оқу үшін).

7. Государственная услуга оказывается физическим лицам
(далее – услугополучатель) бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя: с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) для участия в конкурсе на обучение за рубежом:
заявление-обоснование (в произвольной форме) на обучение за рубежом;
заполненная анкета гражданина Республики Казахстан, выезжающего на обучение за рубеж по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
копии документов об образовании государственного образца (нотариально засвидетельствованные в случае не представления оригиналов для сверки);
сертификат, подтверждающий знание иностранного языка (IELTS, TOEFL, HSK), при его наличии;
медицинская справка (для выезжающего за границу) по форме, утвержденной приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6697) (далее - медицинская справка (для выезжающего за границу);
копии грамот, сертификатов, дипломов, благодарственных писем, при их наличии;
рекомендательные письма, при их наличии;
транскрипт (для лиц, самостоятельно поступивших или обучающихся в зарубежных высших учебных заведениях по программам бакалавриата или магистратуры).
При этом предоставляется нотариально засвидетельствованный перевод на государственный или русский языки;
эссе по выбранной теме исследования (для обучения по программе докторантуры PhD);
перечень научных публикаций или учебно-методических/научных разработок, при их наличии (для обучения по программе докторантуры PhD).

2) академиялық ұтқырлық шеңберінде оқуға арналған конкурсқа қатысу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге өтініш жасаған жағдайда:
осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша академиялық ұтқырлық шеңберінде шетелде оқу конкурсына қатысу үшін өтініш;
ұсыныс хаттар;
дербес оқу жоспары;
транскрипт көшірмесі (білім алушы үшін);
медициналық анықтама (шетелге шығушылар үшін);
шетелдік жоғары оқу орнының ресми шақыруының көшірмесі;
академиялық ұтқырлық шеңберінде екі айдан астам уақытқа шетелге оқуға жіберілетін үміткердің ата-анасының (қамқоршыларының, заңды өкілдерінің) жазбаша келісімі (18 жасқа толмаған тұлғалар үшін);
үміткер, қабылдаушы және жіберуші жоғары оқу орындары арасында қол қойылған келісім.
портал арқылы өтініш жасаған жағдайда:
осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭСҚ куәландырылған электрондық құжат нысандағы академиялық ұтқырлық шеңберінде шетелде оқу конкурсына қатысу үшін өтініші;
ұсыныс хаттардың электрондық көшірмесі;
дербес оқу жоспарының электрондық көшірмесі;
транскрипттің электрондық көшірмесі;
медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі (шетелге шығушылар үшін);
шетелдік жоғары оқу орнының ресми шақыруының электрондық көшірмесі;
академиялық ұтқырлық шеңберінде екі айдан астам уақытқа шетелге оқуға жіберілетін үміткердің ата-анасының (қамқоршыларының, заңды өкілдерінің) жазбаша келісімінің электрондық көшірмесі (18 жасқа толмаған тұлғалар үшін);
үміткер, қабылдаушы және жіберуші жоғары оқу орындары арасында қол қойылған келісімінің электрондық көшірмесі.
Портал арқылы өтініш жасаған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге сұраныстың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, қызмет беруші шетелде, оның ішінде академиялық ұтқырлық шеңберінде оқу конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына жазбаша түрде жүзеге асырылады.
Шағымда көрестілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімін және орнын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) оның қабылдануын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым жасай алады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.

2) для участия в конкурсе на обучение в рамках академической мобильности:
при обращении к услугодателю:
заявление для участия в конкурсе на обучение за рубежом в рамках академической мобильности по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
рекомендательные письма;
индивидуальный учебный план;
копия транскрипта;
медицинская справка (для выезжающего за границу);
копия официального приглашения зарубежного вуза;
письменное согласие родителей (опекунов, законных представителей) претендента на направление для обучения за рубежом в рамках академической мобильности, на период более двух месяцев (лицам, не достигшим 18 лет);
соглашение, подписанное между претендентом, принимающим и отправляющим высшими учебными заведениями;
при обращении на портал:
заявление для участия в конкурсе на обучение за рубежом в рамках академической мобильности по форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
электронная копия рекомендательных писем;
электронная копия индивидуального учебного плана;
электронная копия транскрипта;
электронная копия медицинской справки (для выезжающего за границу);
электронная копия официального приглашения зарубежного вуза;
электронная копия письменного согласия родителей (опекунов, законных представителей) претендента на направление для обучения за рубежом в рамках академической мобильности, на период более двух месяцев (лицам, не достигшим 18 лет);
электронная копия соглашения, подписанное между претендентом, принимающим и отправляющим высшими учебными заведениями.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, услугодатель отказывает в приеме документов на обучение за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия)услугодателя и (или) его должностных лиц по
вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг, осуществляется в письменном виде на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 11 настоящего стандарта.
В жалобе услугополучателем указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, дата. Жалоба подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срок и место получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 немесе 8-800-080-7777 телефоны бойынша алуға болады.
Портал арқылы шағым жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі барысында жаңартылып отыратын өтініштер туралы ақпарат қолжетімді болады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескеріле
отырып қойылатын өзге де талаптар
11. Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы Министрліктің www.edu.gov.kz интернет-ресурсында және жоғары оқу орындарының порталдарында орналастырылған.
12. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.edu.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414 немесе 8-800-080-7777.

При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414 или 8-800-080-7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
осударственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
11. Адрес места оказания государственной услуги размещен на
интернет-ресурсе Министерства: www.edu.gov.kz, и на порталах высших учебных заведений.
12. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.edu.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414 или 8-800-080-7777.

13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған және академиялық ұтқырлық шеңберінде оқу конкурсына қатысу үшін өтініш берген жағдайда көрсетілетін мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
"Шетелде, оның ішінде академиялық
ұтқырлық шеңберінде оқу конкурсына
қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Шетелге оқуға баратын Қазақстан Республикасы азаматының
сауалнамасы

13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП и обращения для участия в конкурсе на обучение в рамках академической мобильности.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Прием документов для участия в конкурсе
на обучение за рубежом, в том числе в рамках
академической мобильности"
Форма
Анкета гражданина Республики Казахстан,
выезжающего на обучение за рубеж

3*4 сурет
1
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болған жағдайда) (бұдан әрі – аты-жөні)
2
Туған күні
3
Туған жері (ауыл, аудан, қала, облыс, ел)
4
Тұрақты тұратын жерінің мекен-жайы, телефон нөмірі
5
Қазіргі тұратын мекен-жайы,
телефон нөмірі, электрондық поштасы
6
Жалпы орта білім беру ұйымының атауы
7
Жалпы орта білімі туралы құжаттың орташа балы, бітірген жылы
8
Сіз аяқтаған басқа оқу орындарының атауы, оқу жылдары, орташа балы, мамандығы
9
Сіз шетелде оқыдыңыз ба?
Қайда (ел)?
Оқу кезеңі.
Оқу орнының атауы,
оқу бағдарламасы
(бакалавриат, магистратура)
10
Шетелде білім алу (алмасу бойынша, қабылдаушы тарап, шетел мемлекетінің немесе ұйымының білім алу бағдарламалары, демеушілер, өзіңіздің жеке қаражатыңыз және т.б.)
11
Қандай ғылыми еңбектеріңіз және өнертабыстарыңыз бар (мақалалардың, оқу-әдістемелік әзірлемелердің, авторлық куәлiктердің, рефераттардың, мақтау қағаздарының және т.б. көшірмелерін қоса беріңіз)

Фото 3*4
1
Фамилия Имя Отчество при наличии) (далее - ФИО)
2
Дата рождения
3
Место рождения (село, район, город, область, страна)
4
Адрес постоянного место жительства, номер телефона
5
Фактический адрес проживания, номер телефона, электронная почта
6
Наименование организации общего среднего образования
7
Средний балл документа об общем среднем образовании, год выпуска
8
Наименования других учебных заведений, которые вы окончили, годы обучения, средний балл, специальность
9
Учились ли Вы за границей?
Где (страна)?
Период обучения.
Наименование учебного заведения, программа обучения
10
Обучение за рубежом (по обмену, принимающая сторона, образовательные программы зарубежного государства или организации, спонсоры, собственные средства)
11
Какие имеете научные труды и изобретения (приложите копии статей, учебно- методических разработок, авторских свидетельств, рефератов, грамот)

12. Жақын туыстар туралы ақпарат (ата-анасы, аға-інілері,
апа-сіңлілері, жұбайы, балалары, қамқоршылары және/немесе заңды
өкілдері):
Туыстық дәрежесі
Аты-жөні, туған күні, айы, жылы
Жұмыс (оқу) орны, лауазымы,
жұмыс телефоны
Үйінің мекен-жайы,
индекс, телефон,
қала коды
Әкесі
Анасы
Аға-інілері
Апа-сіңлілері
Жұбайы
Балалары
Қамқоршылары және/немесе заңды өкілдері
13. Еңбек қызметi (техникалық және кәсіптік, жоғары оқу орындарындағы
оқуды қосқанда, әскери қызмет, қоса атқарған жұмыс және т.б.)
Мерзімі
Ұйым және ондағы лауазымы
Мекен-жайы
Бастау
Аяқтау
14
Сіз білетін шет тілдерін атаңыз (білім деңгейіңізді көрсетіңіз, мысалы, еркін меңгердім, жақсы меңгердім, оқып түсіндіре аламын, оқимын және сөздікпен аударамын)
15
Бұған дейін шет тілін білу деңгейін тексеретін тест тапсырдыңыз ба? Егер тапсырсаңыз, балыңыз қандай?
16
Тұлғаны куәләндыратын құжат деректері:
нөмірі
кіммен берілді
қашан берілді
17
Оқуға баратын ел атауы
18
Сіздің шетелде меңгергіңіз келетін мамандық
Қолы_____________________ Күні __________________
"Шетелде, оның ішінде академиялық
ұтқырлық шеңберінде оқу конкурсына
қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
"Шетелде, оның ішінде академиялық ұтқырлық шеңберінде оқу
конкурсына қатысу үшін өтініші

12. Сведения о ближайших родственниках (родители, братья, сестры, супруг(а), дети, опекуны и/или законные представители):
Степень родства
ФИО(при наличии), число, месяц, год
рождения
Место работы
(учебы), должность,
служебный телефон
Домашний адрес,
индекс, телефон,
код города
Отец
Мать
Братья
Сестры
Супруг(а)
Дети
Опекуны и/или
законные
представители
13. Трудовая деятельность (включая учебу в технических и профессиональных, высших учебных заведениях, военную службу, работу по совместительству)
Дата
Должность с указанием
организации
Адрес
Поступления
Окончания
14
Перечислите языки, которые Вы знаете (укажите степень владения, например, владею свободно, владею хорошо, читаю и могу объясняться, читаю и перевожу со словарем)
15
Сдавали ли Вы раньше тесты на знание иностранного языка?
Если да, то сколько баллов набрали?
16
Данные документа, удостоверяющего личность:
номер
кем выдан
дата выдачи
17
Наименование страны, куда направляетесь для обучения
18
Специальность, по которой Вы хотели бы получить образование за рубежом
Подпись _____________________ Дата __________________
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Прием документов для участия в конкурсе
на обучение за рубежом, в том числе в рамках
академической мобильности"
Форма
Заявление
для участия в конкурсе на обучение за рубежом, в том числе
в рамках академической мобильности