Қылмыстық-құқықтық саладағы сот есептерінің, электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының нысандарын және оларды енгізу және қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 9 маусымда № 13776 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 4 қаңтардағы № 2 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 04.01.2023 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 16.09.2022 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Прокуратура туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 6)-тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.01.2018 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі бірінші сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" № 1 нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" № 6 нысаны;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Өлім жазасына немесе өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталған адамдарға қатысты қылмыстық істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" № 6а нысаны;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатының жұмысы туралы есеп" № 6К нысаны;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес "Өлім жазасына немесе өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталған адамдарға қатысты қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатының жұмысы туралы есеп" № 6Ка нысаны;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес "Соттардың жекеше айыптау істері бойынша шағымдарды қарауы туралы есеп" № 2-Ж нысаны;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес "Бірінші сатыдағы сот қараған қылмыстық іске электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес "Қылмыстық іс бойынша сот актілерін орындау жөніндегі электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
9) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес "Прокурордың, қылмыстық қудалау органдарының шешімдеріне шағым жасау жөніндегі электрондық ақпараттық есепке алу құжаты (Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 106-бабы)" нысаны;

Об утверждении форм судебных отчетов в уголовно-правовой сфере, электронных информационных учетных документов, и Инструкции по их вводу и формированию
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 84. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июня 2016 года № 13776. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 января 2023 года № 2.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 04.01.2023 № 2 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 16.09.2022 № 185 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.01.2018 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму № 1 "Отчет о работе судов первой инстанции по рассмотрению уголовных дел" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму № 6 "Отчет о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму № 6а "Отчет о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел в отношении лиц, осужденных к смертной казни или пожизненному лишению свободы" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму № 6К "Отчет о работе кассационной инстанции по рассмотрению уголовных дел" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму № 6Ка "Отчет о работе кассационной инстанции по рассмотрению уголовных дел в отношении лиц, осужденных к смертной казни или пожизненному лишению свободы" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму № 2-Ж "Отчет о рассмотрении судами жалоб по делам частного обвинения" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму "Электронный информационный учетный документ на уголовное дело, рассмотренное судом первой инстанции" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму "Электронный информационный учетный документ по исполнению судебных актов по уголовному делу" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму "Электронный информационный учетный документ по обжалованию решений прокурора, органов уголовного преследования (статья 106 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан)" согласно приложению 9 к настоящему приказу;

10) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес "Тергеу судьясының өкілеттіктері (санкция) жөніндегі электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
11) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес "Апелляциялық сатыдағы сот қараған қылмыстық іске электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
12) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес "Кассациялық сатыдағы сот қараған қылмыстық іске электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
13) осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес "Адамға электрондық ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
14) осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және қылмыстық-құқықтық саладағы сот есептерін қалыптастыру туралы нұсқаулық бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 16.09.2022 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Қылмыстық-құқықтық саладағы сот статистикалық есептерінің нысандарын және оларды қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 21 қазандағы № 124 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылдың 19 қарашасында № 9882 тіркелген, Қазақстан Республикасының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылдың 8 желтоқсанында жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялануын;
3) осы бұйрықтың "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiне оны мемлекеттік тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде орналастыру үшін жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналасуын;
5) осы бұйрықтың көшірмесін сот органдарына – құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.

10) форму "Электронный информационный учетный документ по полномочиям следственного судьи (санкция)" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму "Электронный информационный учетный документ на уголовное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму "Электронный информационный учетный документ на уголовное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции" согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму "Электронный информационный учетный документ на лицо" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Инструкцию о вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании судебных отчетов в уголовно-правовой сфере согласно приложению 14 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 16.09.2022 № 185 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 21 октября 2014 года № 124 "Об утверждении форм судебных статистических отчетов в уголовно-правовой сфере и Инструкции по их формированию" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9882 от 19 ноября 2014 года, опубликованный в информационно-правовой системе Республики Казахстан "Әділет" от 8 декабря 2014 года).
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в информационно-правовой системе "Әділет" и в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации;
3) направление настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней после его государственной регистрации;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
5) направление копии настоящего приказа в судебные органы – субъектам правовой статистики и специальных учетов, территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.

5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ж. Асанов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№ 84 бұйрығына
1-қосымша
нысан
№ 1-нысан "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі бірінші сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп"
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.12.2021 № 166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 16.09.2022 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан Ж. Асанов
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 84
форма
Форма № 1 "Отчет о работе судов первой инстанции по рассмотрению уголовных дел"
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.12.2021 № 166 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 16.09.2022 № 185 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

Медициналық сипаттағы шараларды қабылдау туралы қаулы шығара отырып келіп түскен істер (1-бөлімнің 26-бағанынан)
Медициналық сипаттағы шараларды қабылдау туралы қаулы шығара отырып қаралғаны
Соттылығы бойынша жіберілгені
Тоқтатылғаны
Қайтарылғаны (прокурорға немесе жеке айыптаушыға)
Кері шақыртылғаны және басқа да
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚР ҚК-нің барлық баптары
басқа да құқық бұзушылықтар
1997 жылғы редакциядағы ҚР ҚК-нің барлық баптары бойынша
Кестенің жалғасы
Есептік кезеңде аяқталғандардың барлығы
ҚР ҚПК-де белгіленген мерзімді бұза отырып (9-бағаннан)
Есептік кезеңнің соңына аяқталмаған істердің қалдығы
Тоқтата тұрылған істер (11-бағаннан)
Медициналық сипаттағы шаралар қолданылған адамдардың саны
13-бағаннан
Жекеше қаулылар шығарылған (9-бағаннан)
амбулаторлық бақылау және психиатрда емдеу
жалпы үлгідегі стационарда емдеу
мамандандырылған үлгідегі стационарда емдеу
интенсивтi байқайтын мамандандырылған үлгідегі стационарда емдеу
басқа да емдеу тәсілдері
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
№ 1-нысан "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі бірінші сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" 4-бөлім "Сот актілерін орындауға байланысты мәселелерді қарау"
Атауы
жолдың нөмірі
Есептік кезеңнің басындағы материалдардың қалдығы
Келіп түскен материалдар
кері қайтарылған, қайтарылған материалдар
Соттылығы бойынша жіберілгені
Ұсынулар бойынша қаралған материалдар
А
Б
1
2
3
4
5
Барлығы
1
соның ішінде, жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша
2
Мемлекетттік тілде қаралды
3
Үкiмнiң орындалуын кейiнге қалдыру (ҚР ҚПК-нің 475-бабы)
4
соның ішінде, сотталған адамның ауыр науқасына байланысты (ҚР ҚПК-нің 475-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы)
5
соның ішінде, сотталған әйел жүктi болса немесе сотталған әйелдiң жас балалары болса және жас балаларды жалғыз өзі тәрбиелейтін еркектерге қатысты (ҚР ҚПК-нің 475-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы)
6
соның ішінде, сотталған адам немесе оның отбасы үшiн жазаны дереу өтеу – ауыр салдарға әкеп соғуына байланысты (ҚР ҚПК-нің 475-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы)
7
ҚР ҚК-нің 41, 42, 43, 44-баптары тәртібінде жаза түрлерін ауыстыру туралы (ҚР ҚПК-нің 476-бабының 1-тармағы)
8
соның ішінде, айыппұлды қоғамдық жұмыстарға тартуға немесе қамауға алуға
9
соның ішінде, бас бостандығынан шектеуге немесе бас бостандығынан айыруға
10
айыппұлдың төленуін кейінге қалдыру (ҚР ҚК-нің 41-бабы), еңбекке қабілеттілігін жоғалтқан жағдайда, түзеу жұмыстарының қалған бөлігінде орындаудан босатылуы (ҚР ҚК-нің 42-бабы)
11
Қоғамнан оқшаулаумен байланысты емес жазаға сотталған, бақылаудан жасырынған және жазаны өтеуден бұлтарған адамдарға қатысты іздеу жариялау, тоқтату, соның ішінде халықаралық және бұлтартпау шарасын таңдау туралы (ҚР ҚПК-нің 476-бабының 3) тармағы )
12

Поступило дел, по которым вынесено постановление о применении мер медицинского характера (из графы 26 раздела 1)
Рассмотрено с вынесением постановлений о применении мер медицинского характера
Направлено по подсудности
Прекращено
Возвращено (прокурору или частному обвинителю)
Отозвано и другое
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Все статьи УК РК
прочие правонарушения
по всем статьям УК РК в редакции 1997 года
Продолжение таблицы
Всего окончено в отчетном периоде
с нарушением срока, установленного УПК РК (из графы 9)
Остаток неоконченных дел на конец отчетного периода
Приостановлено дел (из графы 11)
Число лиц, к которым применены меры медицинского характера
из графы 13
Вынесено частных постановлений (из графы 9)
амбулаторное наблюдение и лечение у психиатра
лечение в стационаре общего типа
лечение в стационаре специализированного типа
лечение в стационаре специализированного типа с интенсивным наблюдением
другие методы лечения
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Форма № 1 "Отчет о работе судов первой инстанции по рассмотрению уголовных дел"
Раздел 4 "Рассмотрение вопросов, связанных с исполнением судебных актов"
Наименование
номер строки
Остаток материалов на начало отчетного периода
Поступило материалов
Отозвано, возвращено материалов
Передано по подсудности
По представлениям рассмотрено материалов
А
Б
1
2
3
4
5
Всего
1
в том числе по вновь открывшимся обстоятельствам
2
Рассмотрено на государственном языке
3
Об отсрочке исполнения приговора (статья 475 УПК РК)
4
в том числе в связи с тяжелой болезнью осужденного (пункт 1) части 1 статьи 475 УПК РК)
5
в том числе в связи с беременностью осужденной или наличием у осужденной женщины малолетних детей и в отношении мужчин, в одиночку воспитывающих малолетних детей (пункт 2) части 1 статьи 475 УПК РК)
6
в том числе, когда немедленное отбывание наказания может повлечь за собой тяжкие последствия для осужденного или его семьи (пункт 3) части 1 статьи 475 УПК РК)
7
О замене видов наказания в порядке статей 41, 42, 43, 44 УК РК (пункт 1) статьи 476 УПК РК)
8
в том числе штраф на привлечение к общественным работам либо арест
9
в том числе на ограничение свободы или на лишение свободы
10
об отсрочке уплаты штрафа (статья 41 УК РК), освобождении от исполнения оставшейся части исправительных работ при полной утрате трудоспособности (статья 42 УК РК)
11
Об объявлении, прекращении розыска, в том числе международного, и избрании меры пресечения в отношении лиц, осужденных к наказанию, не связанному с изоляцией от общества, скрывшихся от контроля и уклоняющихся от отбывания наказания (пункт 3) статьи 476 УПК РК)
12

қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің түрін өзгерту (ҚР ҚПК-нің 476-бабының 4) тармағы)
13
Шартты түрде мерзiмiнен бұрын босату (ҚР ҚК-нің 72-бабы)
14
оның ішінде аса ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
15
оның ішінде ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
16
оның ішінде ауырлығы орташа құқық бұзушылықтар бойынша
17
оның ішінде онша ауыр емес құқық бұзушылықтар бойынша
18
Жазаның өтелмеген бөлiгiн неғұрлым жеңiл жаза түрiмен ауыстыру не тағайындалған жаза мерзімін қысқарту туралы (ҚР ҚК-нің 73-бабы)
19
оның ішінде аса ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
20
оның ішінде ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
21
оның ішінде ауырлығы орташа құқық бұзушылықтар бойынша
22
оның ішінде онша ауыр емес құқық бұзушылықтар бойынша
23
Шартты түрде мерзiмiнен бұрын босатудың күшiн жою туралы (ҚР ҚК-нің 72-бабының 7-бөлігі)
24
оның ішінде түзеу жұмыстары
25
оның ішінде әскери қызметі бойынша шектеу
26
оның ішінде бас бостандығын шектеу
27
оның ішінде бас бостандығынан айыру
28
Ауруға шалдығуына байланысты жазадан босату туралы (ҚР ҚК-нің 75 бабы, ҚР ҚПК-нің 476-бабының 7) тармағы)
29
оның ішінде құқық бұзушылық жасағаннан кейін психикасының бұзылуы
30
оның ішінде, өзге де ауыр науқастан зардап шегуші адамдар
31
Кері күші бар қылмыстық заңды жариялау нәтижесінде жазадан босату немесе жазаны жұмсарту (ҚР ҚК-нің 6-бабы)
32
оның ішінде құқық бұзушылықты немесе жазаланушылықты жоятын
33
оның ішінде жауаптылығын немесе жазасын жеңiлдетуге байланысты
34
оның ішінде құқық бұзушылық жасаған адамның жағдайын өзге де түрде жақсартуға байланысты
35
оның ішінде аса ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
36
оның ішінде ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
37
оның ішінде ауырлығы орташа құқық бұзушылықтар бойынша
38
оның ішінде онша ауыр емес құқық бұзушылықтар бойынша
39
Рақымшылық туралы акті жариялау нәтижесінде жазадан босату немесе жазаны жеңілдету туралы
40
оның ішінде босату туралы
41
оның ішінде жеңiлдету туралы
42
Шартты түрде соттаудың күшiн жою (ҚР ҚК-нің 64-бабы), сотталушы үшін белгіленген міндеттемелердің күшін жою немесе толықтыру туралы (ҚР ҚК-нің 63, 64-баптары, ҚР ҚПК-нің 476-бабының 8), 9) тармақтары)
43
Ескіру мерзімінің өтуiне байланысты қылмыстық жауаптылықтан босату туралы (ҚР ҚК-нің 71-бабы)
44
Басқа да орындалмаған үкiмдер болған кезде, егер бұл уақыты жағынан соңғы үкiмде шешiлмесе, үкiмдi орындау туралы (ҚР ҚК-нің 60-бабы, ҚР ҚПК-нің 476-бабының 12) тармағы)
45
Күзетпен ұсталған, сондай-ақ емдеу мекемесiнде болған уақытын есепке алу туралы (ҚР ҚК-нің 62, 97, 98-баптары, ҚР ҚПК-нің 476-бабының 13) тармағы)
46
Медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдануды тағайындау, ұзарту, өзгерту немесе тоқтату туралы (ҚР ҚК-нің 96, 98-баптары, ҚР ҚПК-нің 476-бабының 14) тармағы)
47

Об изменении вида учреждения уголовно-исполнительной системы (пункт 4) статьи 476 УПК РК)
13
Об условно-досрочном освобождении (статья 72 УК РК)
14
в том числе по особо тяжким правонарушениям
15
в том числе по тяжким правонарушениям
16
в том числе по правонарушениям средней тяжести
17
в том числе по правонарушениям небольшой тяжести
18
О замене неотбытой части наказания более мягким видом наказания либо сокращении срока назначенного наказания (статья 73 УК РК)
19
в том числе по особо тяжким правонарушениям
20
в том числе по тяжким правонарушениям
21
в том числе по правонарушениям средней тяжести
22
в том числе по правонарушениям небольшой тяжести
23
Об отмене условно-досрочного освобождения ( часть 7 статьи 72 УК РК)
24
в том числе исправительные работы
25
в том числе ограничение по военной службе
26
в том числе ограничение свободы
27
в том числе лишении свободы
28
Об освобождении от наказания в связи с болезнью (статья 75 УК РК, пункт 7) статьи 476 УПК РК)
29
в том числе психического расстройства после совершения правонарушения
30
в том числе лица, страдающего иной тяжелой болезнью
31
Об освобождении от наказания или смягчении наказания вследствие издания уголовного закона, имеющего обратную силу (статья 6 УК РК)
32
в том числе устраняющий правонарушение или наказуемость деяния
33
в том числе ввиду смягчения ответственности или наказания
34
в том числе ввиду улучшения положения лица, совершившего правонарушение
35
в том числе по особо тяжким правонарушениям
36
в том числе по тяжким правонарушениям
37
в том числе по правонарушениям средней тяжести
38
в том числе по правонарушениям небольшой тяжести
39
Об освобождении от наказания или смягчении наказания вследствие издания акта об амнистии
40
в том числе об освобождении
41
в том числе о смягчении
42
Об отмене условного осуждения (статья 64 УК РК), об отмене либо дополнении установленных для осужденного обязанностей (статьи 63, 64 УК РК, пункты 8), 9) статьи 476 УПК РК)
43
Об освобождении от уголовной ответственности в связи с истечением срока давности (статья 71 УК РК)
44
Об исполнении приговора при наличии других неисполненных приговоров, если это не решено в последнем по времени приговоре (статья 60 УК РК, пункт 12) статьи 476 УПК)
45
О зачете времени содержания под стражей, времени пребывания в лечебном учреждении (статьи 62, 97, 98 УК РК, пункт 13) статьи 476 УПК РК)
46
О назначении, продлении, изменении или прекращении применения принудительных мер медицинского характера (статьи 96, 98 УК РК, пункт 14) статьи 476 УПК)
47

Түзеу жұмыстарына сотталған адамның жалақысынан ұсталатын соманың мөлшерiн қылмыстық-атқару заңнамасына сәйкес төмендету туралы (ҚР ҚПК-нің 476-бабының 16) тармағы)
48
Басқа да ұсыныстар, оның ішінде үкiмдi орындау кезiнде туындаған кез келген түрдегі күмәндар мен түсiнiксiз жайттарды түсіндіру
49
Сотталған адамның қайтыс болуына байланысты iс жүргiзудi тоқтату туралы (ҚР ҚПК-нің 476-бабының 18) тармағы)
50
Сот-сараптамалық зерттеулерді стационар жағдайында жүргізу үшін психоневрологиялық диспансерге мәжбүрлі орналастыру туралы (ҚР ҚПК-нің 279-бабы, 476-бабының 14) тармағы, 513-бабы)
51
Сотталғандықты алып тастау туралы (ҚР ҚПК-нің 476-бабының 20) тармағы)
52
Сауалнамалық деректердің өзгеруі туралы
53
"Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды әкiмшiлiк қадағалау туралы" ҚР Заңының 2-бабының "а" тармағы бойынша әкімшілік қадағалау белгілеу туралы (бұдан әрі – Заң)
54
Заңның 2-бабының "б" тармағы бойынша әкімшілік қадағалау белгілеу туралы
55
Заңның 2-бабының "в" тармағы бойынша әкімшілік қадағалау белгілеу туралы
56
Қадағаланатын адамға қатысты шектеу белгілеу туралы
57
Шектеуді өзгерту туралы
58
Мүлікті тыйым салудан босату туралы (ҚР ҚПК-нің 476-бабының 22) тармағы)
59
Химиялық кастрациялау түрінде мәжбүрлеп емдеу туралы
60
Жазаны орындаудың кейінге қалдыруды жою (ҚР ҚК-нің 74-бабы)
61
Айыптау үкiмiнің ескіру мерзімінің өтуiне байланысты жазаны өтеуден босату туралы (ҚР ҚК-нің 77-бабы, ҚР ҚПК-нің 476-бабының 11) тармағы)
62
Кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы қылмыс жасағаны үшін бас бостандығынан айыруға сотталған адамдарда психикалық ауытқулардың және сексуалдық зорлық-зомбылық жасауға бейімділіктің болуы (болмауы) туралы мәселені шешу үшін оларға қатысты сот-психиатриялық сараптама тағайындау туралы (ҚР ҚПК-нің 476-бабының 21) тармағы)
63
Кәмелетке толмаған адамды ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымына орналастыру түріндегі тәрбиелiк ықпалы бар мәжбүрлеу шарасынан мерзімінен бұрын босату туралы (ҚР ҚК-нің 85-бабының 5-бөлігі)
64
Кестенің жалғасы
5-бағаннан
Тоқтатылғаны
Ұзартылғаны
Басқа да шешімдер қабылданғаны
Қалдық
Шығарылған жекеше қаулылар
мерзімді бұзумен
қанағаттандырылған ұсынулар
ішінара қанағаттандырылған ұсынулар
ұсынуларды қанағаттандырудан бас тартылғаны
қараусыз қалдырылғаны
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
№ 1-нысан "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі бірінші сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" 5-бөлім "Тергеу судьяларының прокурордың, қылмыстық қудалау органдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) және шешімдеріне шағымдарды қарауы туралы"
АТАУЫ
жол нөмірі
Есептік кезеңнің басындағы шағымдардың қалдығы
Есептік кезеңде келіп түскен
Кері қайтарылып алынғаны, қайтарылғаны және өзге де
Қаралғанның барлығы
4-бағаннан
мерзімді бұзумен
қанағаттандырылғаны
қанағаттандырусыз қалдырылғаны
а
Б
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
1
оның ішінде мемлекеттік тілде қаралды
2
Бір мезгілде прокурордың және қылмыстық қудалау органдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) және шешіміне
3
Прокурордың шешіміне (ҚР ҚПК-нің 106-бабы)
4
оның ішінде, қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды қабылдаудан бас тартуға
5
оның ішінде сотқа дейінгі тергеп-тексеруді басталуы кезінде заңды бұзушылықтар туралы
6
оның ішінде тергеп-тексеру мерзімін үзу туралы
7
оның ішінде қылмыстық істі тоқтату туралы
8
оның ішінде алуды жүргізу туралы
9
оның ішінде тінтуді жүргізу туралы
10
оның ішінде өзге де әрекеттер (әрекетсіздік) және шешім қабылдау
11
Арнайы прокурор әрекетіне
12
оның ішінде қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды қабылдаудан бас тартуға
13
оның ішінде сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау кезінде заңды бұзушылық туралы
14
оның ішінде тергеп-тексеру мерзімін үзу туралы
15
оның ішінде қылмыстық істі тоқтату туралы
16
оның ішінде алуды жүргізу туралы
17
оның ішінде тінтуді жүргізу туралы
18
оның ішінде өзге әрекеттер (әрекетсіздік) және шешім қабылдау
19
Тергеуші әрекеттеріне
20
оның ішінде қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды қабылдаудан бас тартуға
21
оның ішінде, сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау кезінде заңды бұзушылық туралы
22
оның ішінде тергеп-тексеру мерзімін үзу туралы
23
оның ішінде қылмыстық істі тоқтату туралы
24
оның ішінде алуды жүргізу туралы
25
оның ішінде тінтуді жүргізу туралы
26
оның ішінде өзге де әрекеттер (әрекетсіздік) және шешім қабылдау
27
Анықтау органдарының және анықтаушының әрекеттеріне
28
оның ішінде қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды қабылдаудан бас тартуға
29
оның ішінде сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау кезінде заңды бұзушылық туралы
30
оның ішінде тергеп-тексеру мерзімін үзу туралы
31
оның ішінде қылмыстық істі тоқтату туралы
32
оның ішінде алуды жүргізу туралы
33
оның ішінде тінтуді жүргізу туралы
34
оның ішінде өзге әрекеттер (әрекетсіздік) және шешім қабылдау
35
ІІМ ҚАЖК органдарының әрекеттеріне
36
Кестенің жалғасы
6-бағаннан
Тоқтатылғаны
Қалдығы
азаптаулар, өзге де заңсыз әрекеттер қолдану, қатыгез қарым-қатынас жасау туралы арыз бойынша тергеп-тексеруді жүзеге асыру үшін шағымды тиісті прокурорға жолдау туралы (5-бағаннан )
заңсыз деп танылған күші жойылған процестік шешімдер
Тиісті лауазымды адамның әрекеттерін заңсыз немесе негізсіз деп тану және оның бұзушылықтарды жою міндеттемесі туралы
прокурорға азаматтардың немесе ұйымдардың құқықтары мен заңды мүдделерінің жол берілген бұзушылықтарын жою міндетін жүктеу туралы
басқа да шешімдер
Тоқтата тұрылғаны
Шығарылған жекеше қаулылар
Жауаптары бар жекеше қаулылар
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
нысан
№ 1-нысан "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі бірінші сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" 6-бөлім "Тергеу судьялары қарайтын мәселелер туралы"
Сұрақтардың атауы
Жолдың нөмірі
Есептік кезеңнің басындағы өтінішхаттар мен ұсыныстар қалдығы
Келіп түскен өтінішхаттардың барлығы
Келіп түскен ұсыныстардың және қаулылардың қалдығы

О снижении размера удержания из заработной платы осужденного к исправительным работам в соответствии с уголовным исполнительным законодательством (пункт 16) статьи 476 УПК)
48
Другие представления, в том числе разъяснение сомнений и неясностей, возникающих при исполнении приговора
49
О прекращении производства в связи со смертью осужденного (пункт 18) статьи 476 УПК РК)
50
О принудительном помещении в психоневрологический диспансер для стационарной судебно-психиатрической экспертизы (статья 279, пункт 14) статьи 476, статья 513 УПК РК)
51
О снятии судимости (пункт 20) статьи 476 УПК РК)
52
Об изменении анкетных данных
53
Об установлении административного надзора по подпункту "а" статьи 2 Закона Республики Казахстан "Об административном надзоре за лицами, освобожденными из мест лишения свободы" (далее - Закон)
54
Об установлении административного надзора по подпункту "б" статьи 2 Закона
55
Об установлении административного надзора по подпункту "в" статьи 2 Закона
56
Об установлении ограничения в отношении поднадзорного лица
57
Об изменении ограничений
58
Об освобождении имущества от ареста (пункт 22) статьи 476 УПК РК)
59
О принудительном лечении в виде химической кастрации
60
Об отмене отсрочки исполнения наказания (статья 74 УК РК)
61
Об освобождении от отбывания наказания в связи с истечением сроков давности обвинительного приговора суда (статья 77 УК РК, пункт 11) статьи 476 УПК РК)
62
о назначении судебно-психиатрической экспертизы в отношении лиц, осужденных к лишению свободы за совершение преступления против половой неприкосновенности несовершеннолетних, для решения вопроса о наличии (отсутствии) у них психических отклонений и склонностей к сексуальному насилию (пункт 21) статьи 476 УПК РК)
63
о досрочном освобождении несовершеннолетнего от принудительной меры воспитательного воздействия в виде помещения в организацию образования с особым режимом содержания (часть 5 статьи 85 УК РК)
64
Продолжение таблицы
из графы 5
Прекращено
Продлено
Приняты другие решения
Остаток
Вынесено частных постановлений
с нарушением срока
удовлетворено представлений
удовлетворено представлений частично
отказано в удовлетворении представлений
оставлено без рассмотрения
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Форма № 1 "Отчет о работе судов первой инстанции по рассмотрению уголовных дел"
Раздел 5 "О рассмотрении следственными судьями жалоб на действия (бездействие) и решения прокурора, органов уголовного преследования"
Наименование
номер строки
Остаток жалоб на начало отчетного периода
Поступило в отчетном периоде
Отозвано, возвращено и прочее
Всего рассмотрено
из графы 4
с нарушением срока
удовлетворено
оставлено без удовлетворения
а
Б
1
2
3
4
5
6
7
Всего
1
в том числе рассмотрено на государственном языке
2
Одновременно на действия (бездействие) и решение прокурора и органов уголовного преследования
3
На решение прокурора (статья 106 УПК РК)
4
в том числе на отказ в приеме заявления об уголовном правонарушении
5
в том числе о нарушениях закона при начале досудебного расследования
6
в том числе о прерывании сроков расследования
7
в том числе о прекращении уголовного дела
8
в том числе о производстве выемки
9
в том числе о производстве обыска
10
в том числе иные действия (бездействия) и принятии решений
11
На действия специального прокурора
12
в том числе на отказ в приеме заявления об уголовном правонарушении
13
в том числе о нарушениях закона при начале досудебного расследования
14
в том числе о прерывании сроков расследования
15
в том числе о прекращении уголовного дела
16
в том числе о производстве выемки
17
в том числе производство обыска
18
в том числе иные действия (бездействия) и принятии решений
19
На действия следователя
20
в том числе на отказ в приеме заявления об уголовном правонарушении
21
в том числе о нарушениях закона при начале досудебного расследования
22
в том числе о прерывании сроков расследования
23
в том числе о прекращении уголовного дела
24
в том числе о производстве выемки
25
в том числе производство обыска
26
в том числе иные действия (бездействия) и принятии решений
27
На действия органов дознания и дознавателя
28
в том числе на отказ в приеме заявления об уголовном правонарушении
29
в том числе о нарушениях закона при начале досудебного расследования
30
в том числе о прерывании сроков расследования
31
в том числе о прекращении уголовного дела
32
в том числе о производстве выемки
33
в том числе производство обыска
34
в том числе иные действия (бездействия) и принятии решений
35
На действия органов КУИС МВД
36
Продолжение таблицы
из графы 6
Прекращено
Остаток
о направлении жалобы соответствующему прокурору для осуществления расследования по заявлению о применении пыток, иных незаконных действий, жестокого обращения (из графы 4)
отменено признанных незаконными процессуальных решений
признание действия (бездействия) соответствующего должностного лица незаконным или необоснованными и о его обязанности устранить нарушение
о возложении на прокурора обязанности устранить допущенные нарушения прав и законных интересов граждан или организаций
другие решения
Приостановлено
Вынесено частных постановлений
Частные постановления с ответами
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
форма
Форма № 1 "Отчет о работе судов первой инстанции по рассмотрению уголовных дел"
Раздел 6 "О вопросах, рассматриваемых следственными судьями"
Наименование вопросов
Номер строки
Остаток ходатайств и представлений на начало отчетного периода
Всего поступило ходатайств
Всего поступило представлений, постановлений

2,3-бағандардан
прокуратура органдары
ІІМ
ІІМ-нің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті (бұдан әрі – ҚР ІІМ ҚАЖК)
ҰҚК
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
1
оның ішінде, мемлекеттік тілде қаралды
2
Күзетпен ұстауды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы)
3
Үйқамақты санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы)
4
Лауазымынан уақытша шеттетуді санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы)
5
Жақындауға тыйым салуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 4) тармағы)
6
Экстрадициялық қамақты санкциялау (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 5) тармағы)
7
Кепіл қолдануды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 7) тармағы)
8
Мүлікке тыйым салуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 8) тармағы)
9
Күзетпен ұстау мерзімін ұзарту (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 6) тармағы)
10
оның ішінде 3 айға дейін
11
оның ішінде 9 айға дейін
12
оның ішінде 12 айға дейін
13
оның ішінде 18 айға дейін
14
Үйқамақ мерзімін ұзарту туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 6) тармағы)
15
оның ішінде 3 айға дейін
16
оның ішінде 9 айға дейін
17
оның ішінде 12 айға дейін
18
оның ішінде 18 айға дейін
19
Экстрадициялық қамақ мерзімін ұзарту туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 6) тармағы)
20
оның ішінде 3 айға дейін
21
оның ішінде 9 айға дейін
22
оның ішінде 12 айға дейін
23
оның ішінде 18 айға дейін
24
Күзетпен ұсталмайтын адамды сот-психиатриялық және (немесе) сот-медициналық сараптама жүргізу үшін медициналық ұйымға мәжбүрлеп орналастыру туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 9) тармағы)
25
Бұрын өзіне қатысты күзетпен ұстау қолданылған адамның психикалық ауру фактісі анықталған кезде, оны ауруларды қатаң оқшаулау жағдайында ұстауға лайықталған, психиатриялық көмек көрсететін арнаулы медициналық ұйымға ауыстыру туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 10) тармағы)
26
Мәйітті эксгумациялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 11) тармағы)
27
Күдіктіге, айыпталушыға халықаралық іздеу жариялау мәселелерін қарау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы)
28
Қарап-тексеруді санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 13) тармағы)
29
Мәжбүрлеп қарап-тексеруді санкциялау (ҚР ҚПК-нің 220-бабының 13-бөлігі)
30
Тінтуді санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 14) тармағы)
31
Алуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 15) тармағы)
32
Жеке тінтуді санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 16) тармағы)
33
Тез бұзылатын немесе қылмыстық істі мәні бойынша шешкенге дейін ұзақ сақталуы елеулі материалдық шығындарды қажет ететін заттай дәлелдемелерді өткізу туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 2-бөлігінің 2) тармағы)
34

из граф 2,3
органы прокуратуры
МВД
Комитет уголовно-исполнительной системы МВД (далее – КУИС МВД)
КНБ
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Всего
1
в том числе рассмотрено на государственном языке
2
О санкционировании содержания под стражей (пункт 1) части 1 статьи 55 УПК РК)
3
О санкционировании домашнего ареста (пункт 2) части 1 статьи 55 УПК РК)
4
О санкционировании временного отстранения от должности (пункт 3) части 1 статьи 55 УПК РК)
5
О санкционировании запрета на приближение (пункт 4) части 1 статьи 55 УПК РК)
6
О санкционировании применения экстрадиционного ареста (пункт 5) части 1 статьи 55 УПК РК)
7
О санкционировании применения залога (пункт 7) части 1 статьи 55 УПК РК)
8
О санкционировании наложения ареста на имущество (пункт 8) части 1 статьи 55 УПК РК)
9
О продлении срока содержания под стражей (пункт 6) части 1 статьи 55 УПК РК)
10
в том числе до 3 месяцев
11
в том числе до 9 месяцев
12
в том числе до 12 месяцев
13
в том числе до 18 месяцев
14
О продлении срока домашнего ареста (пункт 6) части 1 статьи 55 УПК РК)
15
в том числе до 3 месяцев
16
в том числе до 9 месяцев
17
в том числе до 12 месяцев
18
в том числе до 18 месяцев
19
О продлении срока экстрадиционного ареста (пункт 6) части 1 статьи 55 УПК РК)
20
в том числе до 3 месяцев
21
в том числе до 9 месяцев
22
в том числе до 12 месяцев
23
в том числе до 18 месяцев
24
О принудительном помещении не содержащегося под стражей лица в медицинскую организацию для производства судебно-психиатрической и (или) судебно-медицинской экспертиз (пункт 9) части 1 статьи 55 УПК РК)
25
При установлении факта психического заболевания о переводе лица, в отношении которого ранее применено содержание под стражей, в специальную медицинскую организацию, оказывающую психиатрическую помощь, приспособленную для содержания больных в условиях строгой изоляции (пункт 10) части 1 статьи 55 УПК РК)
26
Об эксгумации трупа (пункт 11) части 1 статьи 55 УПК РК)
27
Об объявлении международного розыска подозреваемого, обвиняемого (пункт 12) части 1 статьи 55 УПК РК)
28
О санкционировании осмотра (пункт 13) части 1 статьи 55 УПК РК)
29
О санкционировании принудительного осмотра (часть 13 статьи 220 УПК РК)
30
О санкционировании обыска (пункт 14) части 1 статьи 55 УПК РК)
31
О санкционировании выемки (пункт 15) части 1 статьи 55 УПК РК)
32
О санкционировании личного обыска (пункт 16) части 1 статьи 55 УПК РК)
33
О реализации вещественных доказательств, подвергающихся быстрой порче или длительное хранение которых до разрешения уголовного дела по существу требует значительных материальных затрат (пункт 2) части 2 статьи 55 УПК РК)
34

өзге де негіздер бойынша (15-18-ші бағандарды қоспағанда)
6
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Үкімнің күші жойылумен тоқтатылған істер
Үкімдердің күші жойылды (4-бағаннан)
прокурордың апелляциялық өтінішхаттары бойынша күші жойылған үкімдер (4-бағаннан)
24-бағаннан
Заңнаманың өзгеруіне байланысты
рақымшылық актісі нәтижесінде
Судьяның бақылауынан тыс басқа да негіздер бойынша (ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 4), 5), 6), 10) және 11) тармақтары, ҚР ҚПК-нің 439-бабының 3) бөлігі, ҚР ҚПК-нің 429-бабының 5) бөлігі
бiтiмгершiлiкке келуiне байланысты, оның ішінде медиация тәртібімен
Сот тергеуінің толық еместігі және біржақтылығы
үкімде баяндалған сот тұжырымдарының істің нақты мән-жайларына сәйкес келмеуі
қылмыс-тық-процестік заңын елеулі түрде бұзу
Қылмыстық заңды дұрыс қолданбау
қылмыстық құқық бұзушылықтың ауырлығының және сотталған адамның жеке басына жазаның сәйкес келмеуі
прокурордың апелляциялық өтінішхатының дәлелдерін толық қанағаттандырумен
прокурордың апелляциялық өтінішхатының дәлелдерін ішінара қанағаттандырумен
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
кестенің жалғасы
Өзгерген үкімдердің барлығы (44,45-бағандарды қоспағанда)
Үкімдер өзгертілді (27-бағаннан)
Үкімдер өзгертілді және қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің түрі мен сот тағайындаған жаза жұмсартылды
Ауырлығы онша ауыр емес құқық бұзушылық туралы заңды қолданумен үкімдер өзгертілді және өзгертілген саралауға сәйкес жаза тағайындалды
Үкімдер өзгертілді және жазаның мөлшері ұлғайтылды, егер оның ұлғаюы арифметикалық қателерді немесе алдын ала күзетпен ұстауды есепке алу кезіндегі қателерді жоюымен, қылмыстық құқық бұзушылықтар жиынтығы бойынша немесе үкімдердің жиынтығы бойынша, сондай-ақ қылмыстардың қайталануы жазаны тағайындауды ретейтін қылмыстық заңды қате қолданылуын жоюмен байланысты болса
сот тергеуінің біртектілігі және толық болмауы
үкімде баяндалған сот тұжырымдамасының нақты мән-жайларға сәйкес келмеуі
қылмыстық-процестік заңының елеулі бұзушылықтары
қылмыстық заңнаманы дұрыс қолданбау
жазаның құқық бұзушылық ауырлығы мен сотталған адамның жеке басы сәйкессіздігі
27
28
29
30
31
32
33
34
35
кестенің жалғасы
дұрыс белгіленген жағдайлар, дәлелдемелерді толық зерттеу және талдау, сотталғанның іс әрекетін дұрыс құқықтық дәрежелеген және негізгі жазаны дұрыс тағайындаған жағдайда қосымша жазаны қолдана отырып үкімдер өзгертілді
ҚР ҚК-ге сәйкес қылмыстық-атқару жүйесінің түрін тағайындағаннан және заңда көзделген мақсаттағы қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің сотталған адамға неғұрлым жеңіл түрін тағайындаудың күшін жойып үкім өзгертілді
қылмыстың тиісті қайталануын мойындаумен үкімдер өзгертілді, ол жасалмаған немесе бірінші сатыдағы сотпен дұрыс жасалмаған жағдайда
Шартты түрде күшін жойып немесе жазасын өтеуді кейінге қалдырумен үкімдер өзгертілді

по другим основаниям (за исключением граф 15-18)
6
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Прекращено дел с отменой приговора
Приговоры отменены в виду (из графы 4)
Отменено приговоров по апелляционным ходатайствам прокурора (из гр.4)
из графы 24
ввиду изменения законодательства
вследствие акта амнистии
по другим основаниям, не зависящим от судьи (пункты 4), 5), 6), 10) и пункты 11) части 1 статьи 35 УПК РК, части 3 статьи 439, части 5 статьи 429 УПК)
в связи с примирением, в том числе в порядке медиации
односторонности или неполноты судебного следствия
несоответствия выводов суда, изложенных в приговоре, фактическим обстоятельствам дела
существенного нарушения уголовно-процессуального закона
неправильного применения уголовного закона
несоответствия наказания тяжести уголовного правонарушения и личности осужденного
с полным удовлетворением доводов апелляционного ходатайства прокурора
с частичным удовлетворением доводов апелляционного ходатайства прокурора
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
продолжение таблицы
Всего изменено приговоров (за исключением граф 44, 45)
Приговоры изменены в виду (из графы 27)
Изменены приговоры и смягчено назначенное судом наказание и вид учреждения уголовно-исполнительной системы
Изменены приговоры с применением закона о менее тяжком правонарушении и назначено наказание в соответствии с измененной квалификацией и назначено наказание в соответствии с измененной квалификацией
Изменены приговоры и увеличен размер наказания, если его увеличение связано с устранением арифметических ошибок или ошибок при зачете предварительного содержания под стражей, с устранением неправильного применения уголовного закона, регулирующего назначение наказания по совокупности уголовных правонарушений или по совокупности приговоров, а также рецидиве преступлений
односторонности и неполноты судебного следствия
несоответствия выводов суда, изложенных в приговоре, фактическим обстоятельства дела
существенного нарушения уголовно-процессуального закона
неправильного применения уголовного законодательства
несоответствие наказания тяжести правонарушения и личности осужденного
27
28
29
30
31
32
33
34
35
продолжение таблицы
Изменены приговоры с применением дополнительного наказания в случае правильно установленных обстоятельств, полного исследования и анализа доказательств, правильной правовой квалификации действий осужденного и правильно назначенного основного наказания
Изменен приговор с отменой назначения осужденному более мягкого вида учреждения уголовно-исполнительной системы, чем предусмотрено законом и назначением вида уголовно-исправительной системы в соответствии с УК РК
Изменены приговоры с признанием наличия соответствующего рецидива преступлений, если это не было сделано или сделано неверно судом первой инстанции
Изменены приговоры с отменой условного осуждения либо отсрочки отбывания наказания

Қылмыстық іс үшін маңызы бар кез-келген мәліметтерді, құжаттарды, нәрселерді талап етіп алдыру және қылмыстық іске қосып тігу туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 2-бөлігінің 6) тармағы)
26
Сараптама тағайындау туралы, егер қылмыстық қудалау органы осындай өтінішхатты қанағаттандырудан бас тартса немесе ол бойынша үш тәулік ішінде шешім қабылданбау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 2-бөлігінің 7) тармағы)
27
Бұрын жауап алынған куәні қылмыстық процесті жүргізетін органға мәжбүрлеп әкелу туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 2-бөлігінің 8) тармағы)
28
Күзетпен ұстау бұлтартпау шарасын күшін жою туралы (ҚР ҚПК-нің 153-бабының 5-бөлігі)
29
Үйқамақ түріндегі бұлтартпау шараларының күшін жою туралы (ҚР ҚПК-нің 153-бабының 5-бөлігі)
30
Күзетпен ұстау бұлтартпау шарасын өзгерту туралы (ҚР ҚПК-нің 153-бабының 5-бөлігі)
31
Үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасын өгерту туралы (ҚР ҚПК-нің 153-бабының 5-бөлігі)
32
Соттың санкциясынсыз жүргізілген қарап-тексеру заңдылығын тексеру туралы (ҚР ҚПК-нің 220-бабының 14-бөлігі)
33
Соттың санкциясынсыз жүргізілген тінтудің заңдылығын тексеру туралы (ҚР ҚПК-нің 220-бабы)
34
Соттың санкциясынсыз жүргізілген алудың заңдылығын тексеру туралы (ҚР ҚПК-нің 220-бабы)
35
Соттың санкциясынсыз жүргізілген жеке тінтудің заңдылығын тексеру туралы (ҚР ҚПК-нің 220-бабы)
36
Сотпен санкцияланған бұлтартпау шарасының күшін жою (ҚР ҚПК-нің 153-бабының 5-бөлігі)
37
Жасырын тергеу әрекеттерін жүргізуді санкциялау туралы ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 5-1) тармағы)
38
Мәжбүрлеп куәландыруды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 17) тармағы)
43
Үлгілерді мәжбүрлеп алуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 1-бөлігінің 18) тармағы)
44
Өзге де (ҚР ҚПК-нің 55-бабы 2-бөлігінің 9) тармағы)
45
Бұрын таңдалған кепіл түріндегі бұлтартпау шарасын қолдану негізі туралы (ҚР ҚПК-нің 148-бабының 4-бөлігі)
46
кестенің жалғасы
6-бағаннан
күдіктіге қатысты
айыпталушыға қатысты
сотталушыға қатысты
шетел сотымен сотталушыға қатысты
кәмелетке толмағанға қатысты қаралғаны
Мүгедектігі бар адамдарға қатысты қаралғаны
әйелдерге қатысты қаралғаны
12
13
14
15
16
17
18
Кестенің жалғасы
6-бағаннан
Қаралмаған шағымдардың және прокурордың өтінішхттарының қалдығы
Жекеше қаулылар шығарылғаны
60 жастан асқан адамдарға қатысты қаралғаны
ауырлығы онша емес қылмыстар бойынша
ауырлығы орташа қылмыстар бойынша
ауыр қылмыстар бойынша
аса ауыр қылмыстар бойынша
19
20
21
22
23
24
25
№ 6 нысан "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" 7-бөлім "Сот актілерін орындау мәселелері жөніндегі қаулыларды қайта қарау нәтижелері бойынша мәліметтер"
АТАУЫ
жолдың нөмірі
Есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған материалдардың, жекеше шағымдардың және наразылықтардың қалдығы
Келіп түскен материалдардың саны

Об истребовании и приобщении к уголовному делу любых сведений, документов, предметов, имеющих значение для уголовного дела (пункт 6) части 2 статьи 55 УПК РК)
26
О назначении экспертизы, если органом уголовного преследования в удовлетворении такого ходатайства было отказано либо по нему не принято решение в течение трех суток (пункт 7) части 2 статьи 55 УПК РК)
27
О принудительном приводе в орган, ведущий уголовных процесс, ранее опрошенного свидетеля (пункт 8) части 2 статьи 55 УПК РК)
28
Об отмене меры пресечения в виде ареста (часть 5 статьи 153 УПК РК)
29
Об отмене меры пресечения в виде домашнего ареста (часть 5 статьи 153 УПК РК)
30
Об изменении меры пресечения в виде ареста (часть 5 статьи 153 УПК РК)
31
Об изменении меры пресечения в виде домашнего ареста (часть 5 статьи 153 УПК РК)
32
О проверке законности произведенных без санкции суда осмотра (пункт 14) статьи 220 УПК РК)
33
О проверке законности произведенных без санкции суда обыска (статья 220 УПК РК)
34
О проверке законности произведенных без санкции суда выемки (статья 220 УПК РК)
35
О проверке законности произведенных без санкции суда личного обыска (статья 220 УПК РК)
36
Отмена меры пресечения, санкционированной судом (часть 5 статьи 153 УПК РК)
37
О санкционировании проведения негласных следственных действий (пункт 5-1) части 1 статьи 55 УПК РК)
38
О санкционировании принудительного освидетельствования (пункт 17) части 1 статьи 55 УПК РК)
43
О санкционировании принудительного получения образцов (пункт 18) части 1 статьи 55 УПК РК
44
Иные (пункт 9) части 2 статьи 55 УПК РК)
45
Об обоснованности применения ранее избранной меры пресечения (часть 4 статьи 148 УПК РК)
46
продолжение таблицы
из графы 6
Остаток нерассмотренных жалоб и ходатайств прокурора
Вынесено частных постановлений
в отношении подозреваемого
в отношении обвиняемого
в отношении подсудимого
в отношении осужденного иностранным судом
рассмотрено в отношении несовершеннолетних
рассмотрено в отношении лиц с инвалидностью
рассмотрено в отношении женщин
рассмотрено в отношении лиц старше 60 лет
по преступлениям небольшой тяжести
по преступлениям средней тяжести
по тяжким преступлениям
по особо тяжким преступлениям
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Форма № 6 "Отчет о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел" Раздел 7 "Сведения по результатам пересмотра постановлений по вопросам исполнения судебных актов"
НАИМЕНОВАНИЕ
номер строки
Остаток неоконченных материалов, частных жалоб и протестов на начало отчетного периода
Количество поступивших материалов

1 және 2-бағандардан
Адамды босатумен
Есептік кезеңнің соңына қалдығы
Қараусыз қайтарылғаны, кері қайтарылып алынғаны
Қаралған материалдар
4-бағаннан
Қанағаттандырылғаны
қанағаттандырусыз қалдырылғаны
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
1
Қоныс колониясына аудару туралы
2
Басқа да материалдар
3
Үкiмнiң орындалуын кейiнге қалдыру (ҚР ҚПК-нің 475-бабы)
4
ҚР ҚК-нің 41, 42, 43, 44-баптары тәртібінде жаза түрлерін ауыстыру туралы (ҚР ҚПК-нің 476-бабының 1-тармағы)
5
Қоғамнан оқшаулаумен байланысты емес жазаға сотталған, бақылаудан жасырынған және жазаны өтеуден бұлтарған адамдарға қатысты іздеу жариялау, тоқтату, соның ішінде халықаралық және бұлтартпау шарасын таңдау туралы (ҚР ҚПК-нің 476-бабының 3)-тармағы)
6
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің түрін өзгерту (ҚР ҚПК-нің 476-бабының 4)-тармағы)
7
Шартты түрде мерзiмiнен бұрын босату (ҚР ҚК-нің 72-бабы)
8
Жазаның өтелмеген бөлiгiн неғұрлым жеңiл жаза түрiмен ауыстыру не тағайындалған жаза мерзімін қысқарту туралы (ҚР ҚК-нің 73-бабы)
9
Шартты түрде мерзiмiнен бұрын босатудың күшiн жою туралы (ҚР ҚК-нің 72-бабының 7-бөлігі)
10
Ауруға шалдығуына байланысты жазадан босату туралы (ҚР ҚК-нің 75 бабы, ҚР ҚПК-нің 476-бабының 7) тармағы)
11
Кері күші бар қылмыстық заңды жариялау нәтижесінде жазадан босату немесе жазаны жұмсарту (ҚР ҚК-нің 6-бабы)
12
Рақымшылық туралы акті жариялау нәтижесінде жазадан босату немесе жазаны жеңілдету туралы
13
Шартты түрде соттаудың күшiн жою (ҚР ҚК-нің 64 бабы), сотталушы үшін белгіленген міндеттемелердің күшін жою немесе толықтыру туралы (ҚР ҚК-нің 63, 64-баптары, ҚР ҚПК-нің 476-бабының 8), 9) тармақтары)
14
Ескіру мерзімінің өтуiне байланысты қылмыстық жауаптылықтан босату туралы (ҚР ҚК-нің 71-бабы)
15
Басқа да орындалмаған үкiмдер болған кезде, егер бұл уақыты жағынан соңғы үкiмде шешiлмесе, үкiмдi орындау туралы (ҚР ҚК-нің 60-бабы, ҚР ҚПК-нің 476-бабының 12) тармағы)
16
Күзетпен ұсталған, сондай-ақ емдеу мекемесiнде болған уақытын есепке алу туралы (ҚР ҚК-нің 62, 97, 98-баптары, ҚР ҚПК-нің 476-бабының 13) тармағы)
17
Медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдануды тағайындау, ұзарту, өзгерту немесе тоқтату туралы (ҚР ҚК-нің 96, 98-баптары, ҚР ҚПК-нің 476-бабының 14) тармағы)
18
Түзеу жұмыстарына сотталған адамның жалақысынан ұсталатын соманың мөлшерiн қылмыстық-атқару заңнамасына сәйкес төмендету туралы (ҚР ҚПК-нің 476-бабының 16) тармағы)
19
Сот-сараптамалық зерттеулерді стационар жағдайында жүргізу үшін психоневрологиялық диспансерге мәжбүрлі орналастыру туралы (ҚР ҚПК-нің 279-бабы, 476-бабының 14) тармағы, 513-бабы)
20
Сотталғандықты алып тастау туралы (ҚР ҚПК-нің 476-бабының 20) тармағы)
21
Сауалнамалық деректердің өзгеруі туралы
22
"Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды әкiмшiлiк қадағалау туралы" ҚР Заңының 2-бабының "а" тармағы бойынша әкімшілік қадағалау белгілеу туралы (бұдан әрі – Заң)
23
Заңның 2-бабының "б" тармағы бойынша әкімшілік қадағалау белгілеу туралы
24
Заңның 2-бабының "в" тармағы бойынша әкімшілік қадағалау белгілеу туралы
25
Қадағаланатын адамға қатысты шектеу белгілеу туралы
26
Шектеуді өзгерту туралы
27
Мүлікті тыйым салудан босату туралы
28
Химиялық кастрациялау түрінде мәжбүрлеп емдеу туралы
29
Жазаны орындаудың кейінге қалдыруды жою (ҚР ҚК-нің 74-бабы)
30

из граф 1 и 2
с освобождением лица
Остаток на конец отчетного периода
Возвращено без рассмотрения, отозвано
Рассмотрено материалов
из графы 4
удовлетворено
оставлено без удовлетворения
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего
1
О переводе в колонию поселения
2
Другие материалы
3
Об отсрочке исполнения приговора (статья 475 УПК РК)
4
О замене видов наказания в порядке статей 41, 42, 43, 44 УК РК (пункт 1) статьи 476 УПК РК)
5
Об объявлении, прекращении розыска, в том числе международного, и избрании меры пресечения в отношении лиц, осужденных к наказанию, не связанному с изоляцией от общества, скрывшихся от контроля и уклоняющихся от отбывания наказания (пункт 3) статьи 476 УПК РК)
6
Об изменении вида учреждения уголовно-исполнительной системы (пункт 4) статьи 476 УПК РК)
7
Об условно-досрочном освобождении (статья 72 УК РК)
8
О замене неотбытой части наказания более мягким видом наказания либо сокращении срока назначенного наказания (статья 73 УК РК)
9
Об отмене условно-досрочного освобождения (часть 7 статьи 72 УК РК)
10
Об освобождении от наказания в связи с болезнью (статья 75 УК, пункт 7) статьи 476 УПК РК)
11
Об освобождении от наказания или смягчении наказания вследствие издания уголовного закона, имеющего обратную силу (статья 6 УК РК)
12
Об освобождении от наказания или смягчении наказания вследствие издания акта об амнистии
13
Об отмене условного осуждения (статья 64 УК РК), об отмене либо дополнении установленных для осужденного обязанностей (статьи 63, 64 УК РК, пункты 8), 9) статьи 476 УПК РК)
14
Об освобождении от уголовной ответственности в связи с истечением срока давности (статья 71 УК РК)
15
Об исполнении приговора при наличии других неисполненных приговоров, если это не решено в последнем по времени приговоре (статья 60 УК, пункт 12) статьи 476 УПК)
16
О зачете времени содержания под стражей, времени пребывания в лечебном учреждении (статьи 62, 97, 98 УК РК, пункт 13) статьи 476 УПК РК)
17
О назначении, продлении, изменении или прекращении применения принудительных мер медицинского характера (статьи 96, 98 УК, пункт 14) статьи 476 УПК)
18
О снижении размера удержания из заработной платы осужденного к исправительным работам в соответствии с уголовно-исполнительным законодательством (пункт 16) статьи 476 УПК)
19
О принудительном помещении в психоневрологический диспансер для стационарной судебно-психиатрической экспертизы (статья 279, пункт 14) статьи 476, статья 513 УПК РК)
20
О снятии судимости (пункт 20) статьи 476 УПК РК)
21
Об изменении анкетных данных
22
Об установлении административного надзора по подпункту "а" статьи 2 Закона "Об административном надзоре за лицами, освобожденными из мест лишения свободы" (далее-Закон)
23
Об установлении административного надзора по подпункту "б" статьи 2 Закона
24
Об установлении административного надзора по подпункту "в" статьи 2 Закона
25
Об установлении ограничения в отношении поднадзорного лица
26
Об изменении ограничений
27
Об освобождении имущества от ареста
28
О принудительном лечении в виде химической кастрации
29
Об отмене отсрочки исполнения наказания (статьи 74 УК)
30

Кәмелетке толмаған адамды ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымына орналастыру түріндегі тәрбиелiк әсері бар мәжбүрлеу шарасынан мерзімінен бұрын босату туралы (ҚР ҚПК-нің 85-бабының 5-бөлігі)
33
№ 6 нысан "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" 8-бөлім "Соттылықты айқындау туралы істерді қарау жөніндегі мәліметтер"
АТАУЫ
Келіп түскен істер
Қаралған істер
А
1
2
Барлығы
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№ 84 бұйрығына
3-қосымша
нысан
№ 6а нысан "Өлім жазасына немесе өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталған адамдарға қатысты қылмыстық істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп"

о досрочном освобождении несовершеннолетнего от принудительной меры воспитательного воздействия в виде помещения в организацию образования с особым режимом содержания (часть 5 статьи 85 УК РК)
33
Форма № 6 "Отчет о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел" Раздел 8 "Сведения о рассмотрении дел об определении подсудности"
НАИМЕНОВАНИЕ
Поступило дел
Рассмотрено дел
А
1
2
Всего
Приложение 3 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 84
Форма
Форма № 6а "Отчет о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел в отношении лиц, осужденных к смертной казни или пожизненному лишению свободы" (по лицам) Раздел 1 "О рассмотрении дел в апелляционном порядке в отношении лиц, осужденных к смертной казни"

Терроризм актісі (ҚР ҚК-нің 255-бабының 4-бөлігі)
11
Бұйрыққа бағынбау немесе оны өзгедей орындамау (ҚР ҚК-нің 437-бабының 5-бөлігі)
12
Бастыққа қарсылық көрсету немесе оны қызметтiк мiндеттерiн бұзуға мәжбүрлеу (ҚР ҚК-нің 438-бабының 4-бөлігі)
13
Бастыққа қатысты күш қолдану әрекеттерi (ҚР ҚК-нің 439-бабының 4-бөлігі)
14
Қашқындық (ҚР ҚК-нің 442-бабының 4-бөлігі)
15
Басқа да
16
1997 жылғы редакциядағы ҚР ҚК-нің барлық баптары бойынша
17
№ 6а нысан "Өлім жазасына немесе өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталған адамдарға қатысты қылмыстық істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" 2-бөлім "Өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталған адамдарға қатысты істерді апелляциялық тәртіпте қарау туралы"
Қылмыстардың түрлері
Есептік кезеңнің басындағы істері қалдықта тұрған адамдардың саны
Істері есептік кезеңде келіп түскен адамдардың саны
Өзгеріссіз қалдырылғаны
өмір бойына бас бостандығынан айыру бойынша қаралған істер
Есептік кезеңнің соңына істері қалдықта тұрған адамдардың саны
үкімдердің күші жойылғаны
үкімдердің өзгертілгені
істі жолдаумен
айыптау үкімінің күшін жоюмен және жаңа қаулы шығарумен
Істі тоқтатумен
құқық бұзушылықты қайта саралаумен
құқық бұзушылықты қайта саралаусыз
ҚР ҚПК-нің 323-бабына сәйкес прокурорға
жаңа сот қарауына
айыптау үкімінің
ақтау үкімінің
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы
1
Адам өлтiру (ҚР ҚК-нің 99-бабының 2-бөлігі)
2
Зорлау (ҚР ҚК-нің 120-бабының 3-2, 4-бөліктері)
3
Сексуалдық сипаттағы зорлық-зомбылық әрекеттері (ҚР ҚК-нің 121-бабының 3-2, 4-бөліктері)
4
Басқыншылық соғысты жоспарлау, дайындау, тұтандыру немесе жүргiзу (ҚР ҚК-нің 160-бабының 2-бөлігі)
5
Соғыс жүргiзудiң тыйым салынған құралдары мен әдiстерiн қолдану (ҚР ҚК-нің 163-бабының 2-бөлігі)
6
Соғыс заңдары мен дәстүрлерін бұзу (ҚР ҚК-нің 164-бабының 2-бөлігі)
7
Геноцид (ҚР ҚК-нің 168-бабы)
8
Жалдамалылық (ҚР ҚК-нің 170-бабының 4-бөлігі)
9
Мемлекетке опасыздық жасау (ҚР ҚК-нің 175-бабының 2, 3-бөліктері)
10
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнің – Елбасының өмiрiне қолсұғушылық (ҚР ҚК-нің 177-бабы)
11
Қазақстан Республикасы Президентiнiң өмiрiне қолсұғушылық (ҚР ҚК-нің 178-бабы)
12
Диверсия (ҚР ҚК-нің 184-бабы)
13
Терроризм актісі (ҚР ҚК-нің 255-бабының 4-бөлігі)
14
Қылмыстық қоғамдастық құру және оған басшылық ету, сол сияқты оған қатысу (ҚР ҚК-нің 263-бабының 5-бөлігі)
15
Айналыстан алып қойылған заттардың немесе айналысы шектелген заттардың контрабандасы (ҚР ҚК-нің 286-бабының 4-бөлігі)
16
Есірткі, психотроптық заттарды, сол тектестерді өткізу мақсатында заңсыз дайындау, қайта өңдеу, иемдену, сақтау, тасымалдау, жөнелту не өткізу (ҚР ҚК-нің 297-бабының 4-бөлігі)
17

Акт терроризма (часть 4 статьи 255 УК РК)
11
Неповиновение или иное неисполнение приказа (часть 5 статьи 437 УК РК)
12
Сопротивление начальнику или принуждение его к нарушению служебных обязанностей (часть 4 статьи 438 УК РК)
13
Насильственные действия в отношении начальника (часть 4 статьи 439 УК РК)
14
Дезертирство (часть 4 статьи 442 УК РК)
15
Другие
16
Всего по статьям УК РК в редакции 1997 года
17
Форма № 6а "Отчет о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел в отношении лиц, осужденных к смертной казни или пожизненному лишению свободы" Раздел 2 "О рассмотрении дел в апелляционном порядке в отношении лиц, осужденных к пожизненному лишению свободы"
Виды преступлений
Количество лиц, в отношении которых дела находятся в остатке на начало отчетного периода
Количество лиц, в отношении которых дела поступили в отчетный период
Оставлено без изменения
рассмотрено дел о пожизненном лишении свободы
количество лиц, в отношении которых дела находятся в остатке на конец отчетного периода
приговоры отменены
приговоры изменены
с направлением дел
с отменой обвинительного приговора и постановлением нового
с прекращением дела
с переквалификаций правонарушения
без переквалификации правонарушения
прокурору в соответствии со статьей 323 УПК РК
новое судебное рассмотрение
Обвинительного приговора
оправдательного приговора
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
1
Убийство (часть 2 статьи 99 УК РК)
2
Изнасилование (части 3-2, 4 статьи 120 УК РК)
3
Насильственные действия сексуального характера (части 3-2, 4 статьи 121 УК РК)
4
Планирование, подготовка, развязывание или ведение агрессивной войны (часть 2 статьи 160 УК РК)
5
Применение запрещенных средств и методов ведения войны (часть 2 статьи 163 УК РК)
6
Нарушение законов и обычаев войны (часть 2 статьи 164 УК РК)
7
Геноцид (статья 168 УК РК)
8
Наемничество (часть 4 статьи 170 УК РК)
9
Государственная измена (части 2, 3 статьи 175 УК РК)
10
Посягательство на жизнь Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы (статья 177 УК РК)
11
Посягательство на жизнь Президента Республики Казахстан (статья 178 УК РК)
12
Диверсия (статья 184 УК РК)
13
Акт терроризма (часть 4 статьи 255 УК РК)
14
Создание и руководство преступным сообществом, а равно участие в нем (часть 5 статьи 263 УК РК)
15
Контрабанда изъятых из обращения предметов или предметов, обращение которых ограничено (часть 4 статьи 286 УК РК)
16
Незаконные изготовление, переработка, приобретение, хранение, перевозка в целях сбыта, пересылка либо сбыт наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов (часть 4 статьи 297 УК РК)
17

Есірткі, психотроптық заттарды, сол тектестерді жымқыру не қорқытып алу (ҚР ҚК-нің 298-бабының 4-бөлігі)
18
Есірткі, психотроптық заттарды, сол тектестерді тұтынуға көндiру (ҚР ҚК-нің 299-бабының 4-бөлігі)
19
Құқық қорғау органы, арнаулы мемлекеттік орган қызметкерінің, әскери қызметшінің өміріне қолсұғушылық (ҚР ҚК-нің 380-1-бабының 2-бөлігі)
20
Сот төрелiгiн немесе сотқа дейінгі тергеп-тексерудi жүзеге асыратын адамның өмiрiне қол сұғу (ҚР ҚК-нің 408-бабы)
21

Хищение либо вымогательство наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов (часть 4 статьи 298 УК РК)
18
Склонение к потреблению наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов (часть 4 статьи 299 УК РК)
19
Посягательство на жизнь сотрудника правоохранительного, специального государственного органа, военнослужащего, государственного инспектора по охране животного мира, инспектора специализированной организации по охране животного мира, егеря (часть 2 статьи 380-1 УК РК)
20
Посягательство на жизнь лица, осуществляющего правосудие или досудебное расследование (статья 408 УК РК)
21

Қоғамнан оқшаулауды қамтамасыз ететін мекеменің қызметкеріне не оның жақындарына, сондай-ақ сотталған адамға қатысты күш қолдану қатерін төндіру немесе олардың денсаулығына немесе өміріне қол сұғу (ҚР ҚК-нің 429-бабының 4-бөлігі)
22
Бұйрыққа бағынбау немесе оны өзгедей орындамау (ҚР ҚК-нің 437-бабының 5-бөлігі)
23
Бастыққа қарсылық көрсету немесе оны қызметтiк мiндеттерiн бұзуға мәжбүрлеу (ҚР ҚК-нің 438-бабының 4-бөлігі)
24
Бастыққа қатысты күш қолдану әрекеттерi (ҚР ҚК-нің 439-бабының 4-бөлігі)
25

Угроза применения насилия в отношении сотрудника учреждения, обеспечивающего изоляцию от общества, либо его близких, а также осужденного или посягательство на их здоровье или жизнь (часть 4 статьи 429 УК РК)
22
Неповиновение или иное неисполнение приказа (часть 5 статьи 437 УК РК)
23
Сопротивление начальнику или принуждение его к нарушению служебных обязанностей (часть 4 статьи 438 УК РК)
24
Насильственные действия в отношении начальника (часть 4 статьи 439 УК РК)
25

№ 6К нысан "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатының жұмысы туралы есеп" 11-бөлім "Соттылықты айқындау туралы мәселені қарау"
Соттылықты айқындау туралы қылмыстық істер
Келіп түскен істер
Қаралған істер
А
1
2
Барлығы
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№ 84 бұйрығына
5-қосымша
№ 6Ка нысан "Өлім жазасына немесе өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталған адамдарға қатысты қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатының жұмысы туралы есеп"

Форма № 6К "Отчет о работе кассационной инстанции по рассмотрению уголовных дел" Раздел 11 "Рассмотрение вопроса об определении подсудности"
Уголовные дела об определении подсудности
Поступило дел
Рассмотрено дел
А
1
2
Всего
Приложение 5 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 84
Форма
Форма № 6Ка "Отчет о работе кассационной инстанции по рассмотрению уголовных дел в отношении лиц, осужденных к смертной казни или пожизненному лишению свободы" Раздел 1 "О рассмотрении дел в кассационном порядке в отношении лиц, осужденных к смертной казни"

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.12.2021 № 166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-бөлім "Өлім жазасына сотталған адамдарға қатысты қылмыстық істерді кассациялық тәртіпте қарау туралы"
Қылмыстардың түрлері
Жолдар
Есептік кезеңнің басындағы істері қалдықта тұрған адамдардың саны
Есептік кезеңнің басындағы қылмыстық істері қалдықта тұрған адамдардың саны
2-бағаннан
Өзгеріссіз қалдырылғаны
өлім жазасы туралы қаралған істер
Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексiнің (бұдан әрі-ҚР ҚПК) 485-бабында көзделген негіздердің болуын мойындау
негіз анықталмаған және қайта қараудан бас тартылғаны
үкімдердің күші жойылғаны
бірінші сатыдағы үкімі
апелляциялық сатыдағы үкімі
Істі жаңа сот қарауына жолдаумен
апелляциялық сатыдағы сотына
бірінші сатыдағы сотына
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
1
Басқыншылық соғысты жоспарлау, дайындау, тұтандыру немесе жүргiзу (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 160-бабының 2-бөлігі (бұдан әрі – ҚР ҚК)
2
Соғыс жүргiзудiң тыйым салынған құралдары мен әдiстерiн қолдану (ҚР ҚК-нің 163-бабының 2-бөлігі)
3
Соғыс заңдары мен дәстүрлерін бұзу (ҚР ҚК-нің 164-бабының 2-бөлігі)
4
Геноцид (ҚР ҚК-нің 168-бабының 2-бөлігі)
5
Жалдамалылық (ҚР ҚК-нің 170-бабының 4-бөлігі)
6
Мемлекетке опасыздық жасау (ҚР ҚК-нің 175-бабының 3-бөлігі)
7
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнің – Елбасының өмiрiне қолсұғушылық (ҚР ҚК-нің 177-бабы)
8
Қазақстан Республикасы Президентiнiң өмiрiне қолсұғушылық (ҚР ҚК-нің 178-бабы)
9
Диверсия (ҚР ҚК-нің 184-бабы)
10

Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.12.2021 № 166 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Виды преступлений
Строки
Количество лиц, в отношении которых уголовные дела находятся в остатке на начало отчетного периода
Количество лиц, в отношении которых уголовные дела поступили в отчетный период
из графы 2
Оставлено без изменения
рассмотрено уголовных дел о смертной казни
признано наличие оснований, предусмотренных статьей 485 Уголовно-процессуального Кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК)
не установлено оснований и отказано в пересмотре
Приговоры отменены
приговор первой инстанции
приговор апелляционной инстанции
с направлением дела на новое судебное рассмотрение
в суд апелляционной инстанции
в суд первой инстанции
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего
1
Планирование, подготовка, развязывание или ведение агрессивной войны (часть 2 статьи 160 Уголовного Кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК)
2
Применение запрещенных средств и методов ведения войны (часть 2 статьи 163 УК РК)
3
Нарушение законов и обычаев войны (часть 2 статьи 164 УК РК)
4
Геноцид (часть 2 статьи 168 УК РК)
5
Наемничество (часть 4 статьи 170 УК РК)
6
Государственная измена (часть 3 статьи 175 УК РК)
7
Посягательство на жизнь Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы (статья 177 УК РК)
8
Посягательство на жизнь Президента Республики Казахстан (статья 178 УК РК)
9
Диверсия (статья 184 УК РК)
10

Жеке өмiрге қолсұғылмаушылықты және ҚР дербес деректер және оларды қорғау туралы заңнамасын бұзу (ҚР ҚК-нің 147-бабының 1, 2-бөліктері)
5
Тұрғынжайға қолсұғылмаушылықты бұзу (ҚР ҚК-нің 149-бабының 1-бөлігі)
6
Сайлау құқықтарын жүзеге асыруға немесе сайлау комиссияларының жұмысына кедергi жасау (ҚР ҚК-нің 150-бабының 1-бөлігі)
7
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасын бұзу (ҚР ҚК-нің 152-бабының 1, 2-бөліктері)
8
Авторлық және (немесе) сабақтас құқықтарды бұзу (ҚР ҚК-нің 198-бабының 1-бөлігі)
9

Нарушение неприкосновенности частной жизни и законодательства РК о персональных данных и их защите (части 1, 2 статьи 147 УК РК)
5
Нарушение неприкосновенности жилища (часть 1 статьи 149 УК РК)
6
Воспрепятствование осуществлению избирательных прав или работе избирательных комиссий (часть 1 статьи 150 УК РК)
7
Нарушение трудового законодательства Республики Казахстан (части 1,2 статьи 152 УК РК)
8
Нарушение авторских и (или) смежных прав (часть 1 статьи 198 УК РК)
9

Өнертабыстарға, пайдалы модельдерге, өнеркәсiптiк үлгiлерге, селекциялық жетiстiктерге немесе интегралдық микросхемалар топологияларына құқықтарды бұзу (ҚР ҚК-нің 199-бабының 1-бөлігі)
10
Медицина қызметкері құпиясын жария ету (ҚР ҚК-нің 321-бабының 1-бөлігі)
11
Басқа да істер
12
1997 жылғы редакцядағы ҚР ҚК-нің барлық баптары бойынша
13
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№ 84 бұйрығына
7-қосымша
Нысан
"Бірінші сатыдағы сот қараған қылмыстық іске электрондық ақпараттық есепке алу құжаты"
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.01.2018 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 21.12.2021 № 166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Деректер
1. Тіркеу күні
2. Сот
3. Іс нөмірі
4. Қылмыстық істің №
5. Қылмыстық қудалау органының атауы
6. Тартылғандар саны
7. Істегі оқиғалар саны
8. Іс томдарының саны
9. Келіп түсу тәртібі
10. Жеке айыптау ісіне қайта сараланды
11. Тергеулік
12. Құқық бұзушылықты қосымша саралау
13. Тергеп-тексеру (іс жүргізу) түрі
14. Сот ісін жүргізу тілі
15. Істің ауырлығы
16. Істі қозғау күні
17. Жәбірленушілердің жалпы саны
17.1 Отбасылық-тұрмыстық салада жасалған құқық бұзушылықтар бойынша айыпталушымен байланыс
18. Әйел жынысты жәбірленуші адамдардың саны
19. Кәмелетке толмаған жәбірленушілердің саны
20. Алқабилердің қатысуымен
21. Құқық бұзушылық түрі
22. Электрондық тәртіпте келіп түсті
23. Іс сотқа бап бойынша келіп түсті (жаңа Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі (бұдан әрі- ҚР ҚК)
23.1 Баптың ауырлығы (жаңа ҚР ҚК)
24. Іс сотқа бап бойынша келіп түсті (бұрынғы ҚР ҚК)
24.1 Баптың ауырлығы (ескі ҚР ҚК)
25. Үздіксіз сот процесінде қаралд
2-тарау. Залал
1. Үкім шығарылғанға дейін сотта өтелген сома
1.1. мемлекетке
1.2. жеке тұлғаға
1.3. заңды тұлғаға
2. Айыптау қорытындысына сәйкес залалдың мөлшері
3. Өтеудің барлық сомасы
4. Сотқа дейінгі тергеу сатысында өтелді
5. Азаматтық талап арыз қойылды
5.1. Азаматтық талап арызды қарау нәтижесі
6. Талап арыз мөлшерде қанағаттандырылды
6.1 Талап-арыз мемлекет кірісі мөлшерінде қанағаттандырылды
7. Сот белгілеген заладың мөлшері
7.1. мемлекетке
7.2. жеке тұлғаға
7.3. заңды тұлғаға
8. Процестік шығындарының сомасы
9. Азаптау туралы істер бойынша өндіріп алынған сома
10. Ақталғандардың пайдасына өндіріп алынған өтелген залал сомасы
11. Оңалту кезінде өтелген залал сомасы

Нарушение прав на изобретения, полезные модели, промышленные образцы, селекционные достижения или топологии интегральных микросхем (часть 1 статьи 199 УК РК)
10
Разглашение врачебной тайны (часть 1 статьи 321 УК РК)
11
Прочие дела
12
По всем статьям УК РК в редакции 1997 года
13
Приложение 7 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 84
Форма
Электронный информационный учетный документ на уголовное дело, рассмотренное судом первой инстанции
Сноска. Форма в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.01.2018 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 21.12.2021 № 166 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Раздел 1. Данные
1. Дата регистрации
2. Суд
3. Номер дела
4. № уголовного дела
5. Наименование органа уголовного преследования
6. Число привлеченных
7. Количество эпизодов в деле
8. Количество томов дела
9. Порядок поступления
10. Переквалифицировано в дело частного обвинения
11. Подследственность
12. Дополнительная классификация правонарушения
13. Вид расследования (производства)
14. Язык судопроизводства
15. Сложность дела
16. Дата возбуждения дела
17. Общее количество потерпевших
17.1 Связь с обвиняемым по правонарушениям, совершенным в семейно-бытовой сфере
18. Количество потерпевших лиц женского пола
19. Количество потерпевших несовершеннолетних
20. С участием присяжных заседателей
21. Вид правонарушения (преступление, проступок)
22. Поступило в электронном порядке
23. Дело поступило в суд по статье (новый Уголовный кодекс Республики Казахстан (далее - УК РК)
23.1 Тяжесть статьи (новый УК РК)
24. Дело поступило в суд по статье (старый УК РК)
24.1 Тяжесть статьи (старый УК РК)
Раздел 2. Ущерб
1. Сумма возмещения в суде до постановления приговора
1.1. государству
1.2. физическому лицу
1.3. юридическому лицу
2. Размер ущерба согласно обвинительному акту
2.1. государству
2.2. физическому лицу
2.3. юридическому лицу
3. Сумма возмещения (всего)
4. Возмещено на стадии досудебного расследования
5. Предъявлен гражданский иск
5.1 Результат рассмотрения гражданского иска
6. Иск удовлетворен в размере
6.1 Иск удовлетворен в размере в доход государства
7. Размер ущерба, определенный судом
7.1. государству
7.2. физическому лицу
7.3. юридическому лицу
8. Сумма процессуальных издержек
9. Сумма, взысканная по делам о пытках
10. Сумма возмещенного ущерба, взысканная в пользу оправданных
11. Сумма возмещенного ущерба при реабилитации

12. Азаматтық құқықтарды бұзу кезінде өтелген залал сомасы
13. Жәбірленушілерге өтемақы қорына өндіріп алынған сома
14. Регрестік талаптарды қарау күні
15. Регрестік талаптар бойынша қайтарылған сома
3-тарау. Қарау – танысу
1. Судьяға беру күні
2. Берілген сәтте істі қараушы судьяның Т.А.Ә. (болған жағдайда)
3. Қосалқы судья
4. Іс жүргізуге қабылдау күні
5. Прокурорға немесе жеке айыптаушыға қайтару күні
6. Қайтарып алу күні
7. Қайта қараудан бас тарту күні (жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша)
8. Алдын ала тыңдауды жүргізу туралы қаулының шығарылған күні
8.1. Алдын ала тыңдау өткізу күні
8.2. Алдын ала тыңдауды өткізу үшін негіздер
9. Алдын ала тыңдауда қабылданған шешім
10. Іс бойынша алдын ала шешім
10.1. Іс бойынша алдын ала тыңдау күні
11. Басқа қаулыларды шығару күні
12. Мерзімді бұзумен қаралған
13. Басты сот қарауын тағайындау күні
14. Түсініктемелер
15. № ______-іспен бір өндіріске біріктірілді; біріктіру күні
4-тарау. Қарау – тоқтата тұру
1. Қаулы шығару күні
2. Тоқтата тұруға негіздер
3. Қайта жаңғырту күні
4. Тоқтата тұру туралы қаулы шағымдалды (өтінішхат енгізілді)
5. Түсініктемелер
5-тарау. Қарау – сот отырысы
1. Отырыс күні
2. Төрағалық етуші судья
3. Сот отырысының хатшысы
4. Адвокат
5. Прокурор
6. Аудио-бейне жазба
7. Аудио жазба
8. Бейнеконференц байланысты қолданумен сот отырысы
9. Отырыс кейінге қалдырылды
10. Түсініктемелер
6-тарау. Қарсылық білдіру
1. Қарсылық білдіру туралы өтініштің күні
2. Төрағалық етуші судья
3. Қарсылық білдіру туралы өтінішхатты қараушы судья
4. Қанағаттандырылды
5. Қаулы шығарылған күні
6. Қарсылық білдіру алған судьялардың Т.А.Ә. (болған жағдайда)
7. Түсініктемелер
7-тарау. Қарау – үкім (қаулы)
1. Үкімнің (қаулының) мәні
2. Сот актісі шығарылды
2.1. Тергеудің (өндірістің)келесі түрінде қаралды :
3. Іс сырттай қаралды
4. Үкімдерді (қаулыларды) есепке алу (ауырлығы бойынша) үшін бап:
5. Жаңа ҚК
5.1. Бұрынғы ҚК
6. Үкімдерді (қаулыларды) есепке алу (есірткі бойынша) үшін бап:
6.1. Жаңа ҚК
6.2. Бұрынғы ҚК
7. Үкімдерді (қаулыларды) есепке алу (сыбайлас жемқорлық бойынша) үшін бап:
7.1. Жаңа ҚК
7.2. Бұрынғы ҚК
7.3. Қайта сараланды
8. Адам құқықтары бойынша әмбебап конвенцияларды қолданумен қаралған
9. Медиатордың қатысуымен тараптардың бітісуі
10. Шешім мерзімдерді бұзумен шығарылды
11. Сотта сараптама жүргізілді
12. Баптармен белгіленген мерзімдерді бұзу
13. Үкімнің (қаулының) шығарылған күні
13.1. Бұйрықтық іс жүргізу үкімінің күшін жою туралы өтінішхаттың келіп түскен күні
13.2. Бұйрықтық іс жүргізу ісін сотқа дейінгі тергеп-тексеру органдарына қайтару күні

12. Сумма возмещенного ущерба при нарушени гражданских прав
13 Сумма, взысканная в фонд компенсации потерпевшим
14 Дата рассмотрения регрессных требований
15 Сумма, возвращенная по регрессным требованиям
Раздел 3. Рассмотрение - ознакомление
1. Дата передачи судье
2. Ф.И.О. (при его наличии) судьи, рассматривающего дело в данный момент
3. Запасной судья
4. Дата принятия к производству
5. Дата возврата прокурору или частному обвинителю
6. Дата отзыва
7. Дата отказа в пересмотре (по вновь открывшимся обстоятельствам)
8. Дата вынесения постановления о проведении предварительного слушания
8.1 Дата проведения предварительного слушания
8.2. Основание для проведения предварительного слушания
9. Решение, принятое на предварительном слушании
10. Предварительное решение по делу
10.1 Дата предварительного слушания по делу
11. Дата вынесения других постановлений
12. Рассмотрено с нарушением срока
13. Дата назначения Главного судебного рассмотрения
14. Комментарии
15. Объединено в одно производство с делом № ______; дата объединения
Раздел 4. Рассмотрение - приостановление
1. Дата вынесения постановления
2. Основания для приостановления
3. Дата возобновления
4. Постановление о приостановлении обжаловано (внесено ходатайство)
5. Комментарии
Раздел 5. Рассмотрение - судебные заседания (Сведения о динамике производства)
1. Дата заседания
2. Председательствующий судья
3. Секретарь судебного заседания
4. Адвокат
5. Прокурор
6. Аудио-, видео фиксация
7. Аудио фиксация
8. Судебное заседание с использованием видеоконференцсвязи
9. Заседание отложено
10. Комментарии
Раздел 6. Отвод
1. Дата заявления об отводе
2. Председательствующий судья
3. Судья, рассматривающий ходатайство об отводе
4. Удовлетворено
5. Дата вынесения постановления
6. Ф.И.О. (при его наличии) судей, получивших отвод
7. Комментарий
Раздел 7. Рассмотрение – приговор (постановление)
1. Сущность приговора (постановления)
2. Вынесен судебный акт
2.1. Рассмотрено в следующем виде расследования (производства):
3. Дело рассмотрено заочно
4. Статья для учета приговоров (постановлений) (по тяжести приговора):
5. Новый УК РК
5.1. Старый УК РК
6. Статья для учета приговоров (постановлений) (по наркотикам)
6.1. Новый УК РК
6.2. Старый УК РК
7. Статья для учета приговоров (постановлений) (по коррупции)
7.1. Новый УК РК
7.2 . Старый УК РК
7.3 Переквалифицировано
8. Рассмотрено с применением универсальных конвенций по правам человека
9. Примирение сторон с участием медиатора
10. Решение вынесено с нарушением сроков
11. Проведена экспертиза в суде
12. Нарушение сроков, определенных статьями
13. Дата вынесения приговора (постановления)
13.1 Дата поступления ходатайства об отмене приговора приказного производства
13.2 Дата возврата дела приказного производства в органы досудебного расследования

14. Үкімді (қаулыны) құрастыру күні
15. Хаттаманы құрастыру күні
16. Үкімнің (қаулының) заңды күшіне ену күні
17. Үкімнің (қаулының) көшірмесін тапсыру күні
18. Істі кеңсеге тапсыру күні
19. Салыстыруды жасаған маман
20. Аяқталу күні
8-тарау. Қарау – жеке қаулылар
1. Жеке қаулыны шығару күні
2. Шығарылған жеке қаулының мәні
3. Жеке қаулы кімге арналған
4. Жеке қаулыны жіберу күндері
5. Еске салу жіберілген күн
6. Жауап күні
7. Жауаптың мәні
9-тарау. Инстанция – апелляция
1. Істі жоғары тұрған сотқа жіберу күні
3. Қараусыз қайтарған күні
3. Апелляциялық сатыдағы соттан қайтару күні
4. Қайтарып алу күні
5. Апелляцияға жібергенге дейін кері қайтару
6. Соттың атауы
7. Шешім түрі
8. Қаулы (үкім) шығарылған күні
9. Қарауды тоқтату туралы қаулы шығарылды
10. Шағым бойынша нәтиже
11. Прокурордың апелляциялық өтінішхаты бойынша нәтиже
10-тарау. Инстанция - кассация
1. Істі кассациялық сатыға жіберу күні
2. Жоғары тұрған сотта тыңдау күні
3. 1-сатының үкімі (қаулысы) бойынша шешім
4. Апелляциялық сатының үкімі бойынша шешім
5. Түсініктемелер
11-тарау. Заттай дәлелдемелер
1. Сотталушының Т.А.Ә.(болған жағдайда)
2. Атауы
3. Келіп түскен күні
4. Саны
5. Жауапты тұлға
6. Сақтау орны
7. Заттай дәлелдемелер бойынша шешім туралы ақпарат
8. Жойылды
9. Шешім күні
10. Заттай дәлелдемелер бойынша орындау туралы ақпарат
11. Орындау күні
12. Еске салуларды жолдау күні
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№84 бұйрығына
8-қосымша
Нысан
Қылмыстық іс жөніндегі сот актілерін орындау бойынша электрондық ақпараттық есепке алу құжаты
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.01.2018 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 21.12.2021 № 166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Орындау мәселесі бойынша өтінішхаттың (ұсыныстың) келіп түсуі
1. Материалдарды есепке алу журналы бойынша №
2. Қылмыстық қудалау органының атауы
3. Айыптаудың барлық баптары
4. Үкім бойынша барлық баптар
5. Ауырлығы
6. Өтінішхаттың (ұсыныстың) мәні
6.1 . ________________________ жаза түрін ауыстыру
7. Сот ісін жүргізу тілі
8. Құқық бұзушылық түрі
Раздел 2. Қатысушылар
1. Тегі
2. Аты
3. Әкесінің аты (болған жағдайда)
4. Жынысы
4.1. Жасы
4.2. Кәмелетке толмаған
5. Сотталған (айыпталушы, күдікті) аурудан зардап шегеді
6. Сотталғанға берілген жазаның шарасы (тергеу, анықтау органының бұлтартпау шарасы)
3-тарау. Сұрақты қарау
1.Қарау күні
2.Қарау нәтижесі
3.Қайтарып алу, кері шақырту күні, уақыты
4.Соттылығы бойынша беру күні
5.Заңды күшіне енген күні
6.Орындауға жіберілген күні

14. Дата составления приговора (постановления)
15. Дата составления протокола
16. Дата вступления приговора (постановления) в законную силу
17. Дата вручения копии приговора (постановления)
18. Дата сдачи дела в канцелярию
19. Дата завершения
Раздел 8. Рассмотрение - Частные постановления
1. Дата вынесения частного постановления
2. Сущность вынесенного частного постановления
3. Кому адресовано частное постановление
4. Даты направления частного постановления
5 Дата направления напоминаний.
6. Дата ответа
7. Сущность ответа
Раздел 9. Инстанции – апелляция
1. Дата направления дела в вышестоящий суд
2. Дата возврата без рассмотрения
3. Дата возвращения из суда апелляционной инстанции
4. Дата отзыва
5. Возврат до передачи в апелляцию
6. Наименование суда
7. Вид решения
8. Дата вынесения постановления (приговора)
9. Вынесено постановление о прекращении рассмотрения
10. Результат по жалобе
11. Результат по апелляционному ходатайству прокурора
Раздел 10. Инстанции - кассация
1. Дата направления дела в кассационную инстанцию
2. Дата слушания в вышестоящем суде
3. Решение по приговору (постановлению) первой инстанции
4. Решение по приговору апелляционной инстанции
5. Комментарии
Раздел 11. Вещественные доказательства
1. Ф.И.О. (при его наличии) подсудимого
2. Наименование
3. Дата поступления
4. Количество
5. Ответственное лицо
6. Место хранения
7. Информация о решении по вещественным доказательствам
8. Уничтожено
9. Дата решения суда
10. Информация об исполнении по вещественным доказательства
11. Дата исполнения
12. Дата направления напоминаний
Приложение 8 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 г. № 84
Форма
Электронный информационный учетный документ по исполнению судебных актов по уголовному делу
Сноска. Форма в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.01.2018 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Генерального Прокурора РК от 21.12.2021 № 166 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Раздел 1. Поступление ходатайства (представления) по вопросу исполнения
1. № по журналу учета материалов
2. Наименование органа уголовного преследования
3. Все статьи обвинения
4. Все статьи по приговору
5. Тяжесть
6. Сущность ходатайства (представления)
6.1 Замена вида наказания ______________
7. Язык судопроизводства
8. Вид правонарушения
Раздел 2. Участники
1. Фамилия
2. Имя
3. Отчество (при его наличии)
4. Пол
4.1 Возраст
4.2 Несовершеннолетний
5. Осужденный (обвиняемый, подозреваемый) страдает болезнью
6. Примененная к осужденному мера наказания (мера пресечения органа следствия, дознания)
Раздел 3. Рассмотрение вопроса
1. Дата рассмотрения
2. Результат рассмотрения
3. Дата, время отзыва, возврата
4. Дата передачи по подсудности
5. Дата вступления в законную силу
6. Дата направления на исполнение

7. Тоқтату күні
8. Мұрағатқа беру күні
4-тарау. Сот отырысы
1. Отырыс күні
2. Судья
3. Хатшы
4. Адвокат
5. Прокурор
6. Жабық сот отырысы
7. Аудио-, бейнежазба
8. Аудиожазба
9. Бейнеконференцбайланыспен сот отырысы
10. Отырыс кейінге қалдырылды
11. Түсініктеме
12. ҚР ҚПК-де белгіленген мерзімді бұзушылықпен қаралды
5-тарау. Шығарылған жеке қаулылар туралы мәліметтер
1. Жеке қаулыларды шығару күні
2. Шығарылған жеке қаулылардың мәні
3. Жеке қаулылар кімге арналған
4. Қаулы прокурордың атына шығарылды
5. Жеке қаулыларға жауаптардың келіп түсу күндері
6-тарау. Апелляциялық сатыда қарау
1. Қарау күні
2.Соттың атауы
3. Түсініктемелер
4. Жеке шағым қанағаттандырылды
5. Прокурордың өтінішхаты қанағаттандырылды
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№84 бұйрығына
9-қосымша
Нысан
Прокурордың, қылмыстық қудалау органдарының шешімдеріне шағымдану бойыншаэлектрондық ақпараттық есепке алу құжаты(Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 106-бабы)
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.01.2018 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 21.12.2021 № 166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Келіп түсуі
1. Материалдың №
2. Қылмыстық қудалау органы қылмыстық ісінің №
3. Қылмыстық қудалау органының атауы
4. Келіп түсу тәртібі
5. Шағым келтірілген әрекеттер
6. Шағымды берген адамның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
7. Келіп түсу күні
8. Әрекеттерге шағым
9. Сот ісін жүргізу тілі
2-тарау. Мәселені қарау
1. Келіп түсу күні
2. Кері шақырту немесе қараусыз қайтару күні
3. Қарау күні
4. Шағымды қарау нәтижесі
4.1. Шағым жасалған әрекеттер бойынша сот шешімі
5. Заңды күшіне енген күні
6. Мұрағатқа беру күні
7. Тоқтату күні
8. Тоқтата тұру негізі
9. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 21.12.2021 № 166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Шағымды қарау күні
11. Мерзімі бұзылып қаралды
3-тарау. Сот отырысы
1. Отырыс күні
2. Судья
3. Хатшы
4. Адвокат
5. Прокурор
6. Жабық сот отырысы
7. Аудио-, бейнежазба
8. Аудиожазба
9. Бейнеконференцбайланыспен сот отырысы
10. Отырыс кейінге қалдырылды
11. Түсініктеме
4-тарау. Шығарылған жеке қаулылар туралы мәліметтер
1. Жеке қаулыларды шығару күні
2. Шығарылған жеке қаулылардың мәні
3. Жеке қаулылар кімге арналған
4. Қаулы прокурордың атына шығарылды
5. Жеке қаулыларға жауаптардың келіп түсу күндері
5-тарау. Апелляциялық сатыда қарау
1. Қарау күні
2. Соттың атауы
3. Шағым қанағаттандырылды
4. Түсініктеме
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№84 бұйрығына
10-қосымша
Нысан
Тергеу судьясының өкілеттігі бойынша электрондық ақпараттық есепке алу құжаты
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.01.2018 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 21.12.2021 № 166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Келіп түсуі
1. Материалдың №
2. Қылмыстық қудалау органының, бірінші саты сотының қылмыстық іс №
3. Үкімнің (күні)
4. Тергеу, анықтау органы
5. Қылмыстық қудалау органының атауы
6.___________ қатысты
7.Өтінішхатты (ұсынысты) кім берді
8.Келіп түсу тәртібі
9.Өтінішхаттың (ұсыныстың) мәні
10. Қамауға алудың негізі
11.Ұстау күні
12.Айыптаудың (үкімнің) барлық баптары

7. Дата прекращения
8. Дата сдачи в архив
Раздел 4. Судебное заседание
1. Дата заседания
2. Судья
3. Секретарь
4. Адвокат
5. Прокурор
6. Закрытое судебное заседание
7. Аудио-, видеофиксация
8. Аудиофиксация
9. Судебное заседание с видеоконференцсвязью
10. Заседание отложено
11. Комментарии
12 Рассмотрено с нарушением срока, установленного УПК РК
Раздел 5. Сведения о вынесенных частных постановлениях
1. Дата вынесения частных постановлений
2. Сущность вынесенных частных постановлений
3. Кому адресованы частные постановления
4. Постановления вынесены в адрес прокурора
5. Даты поступления ответов на частные постановления
Раздел 6. Рассмотрение в апелляционной инстанции
1. Дата рассмотрения
2. Наименование суда
3. Комментарии
4. Частная жалоба удовлетворена
5 Ходатайство прокурора удовлетворено
Приложение 9 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 84
Форма
Электронный информационный учетный документ по обжалованию решений прокурора, органов уголовного преследования (статья 106 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан)
Сноска. Форма в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.01.2018 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказам Генерального Прокурора РК от 21.12.2021 № 166 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Раздел 1. Поступление
Суд
1. № материала
2. № уголовного дела органа уголовного преследования
3. Наименование органа уголовного преследования
4. Порядок поступления
5. Обжалуемые действия
6. Ф.И.О. (при его наличии) лица, подавшего жалобу
7. Жалоба на действия
8. Лицо, подавшее жалобу, является____
9. Язык судопроизводства
Раздел 2. Рассмотрение вопроса
1. Дата поступления
2. Дата отзыва или возврата без рассмотрения
3. Дата рассмотрения
4 Результат рассмотрения жалобы
4.1 Решение суда по обжалованным действиям
5. Дата вступления в законную силу
6. Дата прекращения
7. Дата приостановления
8. Объединено с материалом №__ 9. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 21.12.2021 № 166 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
10. Рассмотрено с нарушением срока
Раздел 3. Судебное заседание
1. Дата заседания
2. Судья
3. Секретарь судебного заседания
4. Адвокат
5. Прокурор
Раздел 4. Сведения о вынесенных частных постановлениях
1. Дата вынесения частных постановлений
2. Сущность вынесенных частных постановлений
3. Кому адресованы частные постановления
4. Постановления вынесены в адрес прокурора
5. Даты поступления ответов на частные постановления
Раздел 5. Рассмотрение в апелляционной инстанции
1. Дата рассмотрения
2. Наименование суда
3. Жалоба удовлетворена
4. Комментарии
Приложение 10 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 84
Форма
Электронный информационный учетный документ по полномочиям следственного судьи (санкция)
Сноска. Форма в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.01.2018 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 21.12.2021 № 166 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Раздел 1. Поступление
1. № материала
2. № уголовного дела органа уголовного преследования, суда первой инстанции
3. Дата приговора (постановления)
4. Орган следствия, дознания
5. Наименование органа уголовного преследования
6. В отношении _________
7. Кем подано ходатайство (представление)
8. Порядок поступления
9. Сущность ходатайства (представления)
10. Основание ареста
11. Дата задержания
12. Все статьи обвинения (приговора)

13. Айыптаудың негізгі бабы
14. Ауырлық
15. Сот ісін жүргізу тілі
16. Құқық бұзушылықтың түрі
16.1. Тәркілеуге жататын мүліктің тиесілігі
2-тарау. Қатысушылар
1. Тегі
2. Аты
3. Әкесінің аты (болған жағдайда)
4. Сотталған (айыпталушы, күдікті)
5. Жынысы
3-тарау. Қарау
1.Қарау күні, уақыты
2.Қарау нәтижесі
3.Қайтарып алудың, кері шақыртудың күні, уақыты
4.Орындауға жіберу күні
5.Тоқтату күні
6.Соттылығы бойынша беру күні
4-тарау. Санкциялау бойынша өтінішхаттарды қарау нәтижесі
1. Сот санкция берген бұлтартпау шарасы
2. ... дейінгі мерзімге
3. Қамауда ұстау (үйде қамап ұстау) ... дейін ұзартылды
4. Ұзарту кезеңі
5. Заңды күшіне енген күні
5-тарау. Шығарылған жеке қаулылар туралы мәліметтер
1. Жеке қаулыларды шығару күні
2. Шығарылған жеке қаулылардың мәні
3. Жеке қаулылар кімге арналған
4. Қаулылар прокурордың атына шығарылды
5. Жеке қаулыларға жауаптардың келіп түсу күндері
6-тарау. Апелляциялық сатыда қарау
1. Қарау күні
2. Соттың атауы
3. Жеке шағым қанағаттандырылды
4. Прокурордың өтінішхаты қанағаттандырылды
5. Түсініктемелер
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№ 84 бұйрығына
11-қосымша
Нысан
Апелляциялық сатыдағы сот қараған қылмыстық іске электрондық ақпараттық есепке алу құжаты
Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.01.2018 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Деректер
1. Сот
2. Істің № (апелляциялық сатының)
3. Сотталғандардың саны (айыпталушылардың, күдіктілердің)
4. Келіп түсу тәртібі:
5. Қайталап келіп түсті
6. Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша
7. Шағымды бұрын қарады
8. Шағымды кім берді (прокурордың апелляциялық өтінішхаты)
9. Келіп түскен кездегі томдардың саны
10. Бірінші сатыдағы соттың шағымдалған сот актісі
11. Құқық бұзушылықтың қосымша саралануы
12. Істің ауырлығы
13. Құқық бұзушылық түрі
14. Құпия іс
15. Сот ісін жүргізу тілі
16. Жабық сот процесі
17. Іс бап бойынша келіп түсті (жаңа Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі (бұдан әрі- ҚР ҚК)
18. Іс бап бойынша келіп түсті (бұрынғы ҚР ҚК)
19. Түсініктеме
2-тарау. Істің апелляциялық сатыдағы қозғалысы туралы мәліметтер (танысу, тоқтата тұру)
1. Алқаға келіп түсу күні
2. Істі қараған судьяның Т.А.Ә. (болған жағдайда)
3. Қараусыз қайтару күні, уақыты
4. Қайтару себебі
5. Соттылығы бойынша беру күні
6. Прокурордың барлық өтінішхаттары және шағымдары кері шақыртылды
7. Кері шақырту күні
8. Барлық жеке шағымдар және прокурордың өтінішхаттары кері шақыртылды

13. Основная статья обвинения
14. Тяжесть
15. Язык судопроизводства
16. Вид правонарушения
16.1 Принадлежность имущества, подлежащего конфискации
Раздел 2. Участники
1. Фамилия
2. Имя
3. Отчество (при его наличии)
4. Осужденный (обвиняемый, подозреваемый)
5. Пол
Раздел 3. Рассмотрение
1. Дата, время рассмотрения
2. Результат рассмотрения
3. Дата, время отзыва, возврата
4. Дата направления на исполнение
5. Дата прекращения
6. Дата передачи по подсудности
Раздел 4. Результат рассмотрения ходатайства по санкционированию
1. Санкционированная судом мера пресечения
2. На срок до
3. Содержание под стражей (домашний арест) продлен до…
4. Период продления
5. Дата вступления в законную силу
Раздел 5. Сведения о вынесенных частных постановлениях
1. Дата вынесения частных постановлений
2. Сущность вынесенных частных постановлений
3. Кому адресованы частные постановления
4. Постановления вынесены в адрес прокурора
5. Даты поступления ответов на частные постановления
Раздел 6. Рассмотрение в апелляционной инстанции
1. Дата рассмотрения
2. Наименование суда
3. Частная жалоба удовлетворена
4. Ходатайство прокурора удовлетворено
5. Комментарии
Приложение 11 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 84
Форма
Электронный информационный учетный документ на уголовное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции
Сноска. Форма в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.01.2018 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Раздел 1. Данные
1.Суд
2. № дела (апелляционной инстанции)
3. Количество подсудимых (обвиняемых, подозреваемых)
4. Порядок поступления:
5. Поступило повторно
6. По вновь открывшимся обстоятельствам
7. Жалобу ранее рассматривал
8. Кем подана жалоба (апелляционное ходатайство прокурора)
9. Количество томов при поступлении
10. Обжалуемый судебный акт суда первой инстанции
11. Дополнительная классификация правонарушения
12. Сложность дела
13. Вид правонарушения
14. Секретное дело
15. Язык судопроизводства
16. Закрытый судебный процесс
17. Дело поступило в суд по статье (новый УК РК)
18.Дело поступило в суд по статье (старый УК РК)
19. Комментарии
Раздел 2. Сведения о движении дела в апелляционной инстанции (ознакомление, приостановление)
1. Дата поступления в коллегию
2. Ф.И.О. (при его наличии) судьи, рассматривающего дело
3. Дата возврата без рассмотрения
4. Причина возврата
5. Дата передачи по подсудности
6. Отозваны все апелляционные ходатайства прокурора, жалобы.
7. Дата отзыва
8. Отозваны все частные жалобы или ходатайства прокурора

9. Жеке шағымның, прокурордың өтінішхатын кері шақыртылған күні
10. Қайта қараудан бас тарту күні
11. Тоқтата тұру күні
12. Тоқтата тұруға негіздер
13. Қайта жаңарту күні
14. Түсініктеме
3-тарау. Істің апелляциялық сатыдағы қозғалысы туралы мәліметтер (сот отырысы)
1. Отырыс күні
2. Төрағалық етуші судьяның ТАӘ (болған жағдайда)
3. Баяндамашы судьяның ТАӘ (болған жағдайда)
4. Сот отырысы хатшысының ТАӘ (болған жағдайда)
5. Жабық сот отырысы
6. Аудио-, бейнежазба
7. Бейнеконференцбайланыспен сот отырысы
8. Отырыс кейінге қалдырылды
9. Хаттама құрыла отырып қаралды
10. Түсініктеме
4-тарау. Қарсылық білдіру
1. Қарсылық білдіру туралы өтініштің күні
2. Төрағалық етуші судья
3. Қанағаттандырылды
4. Қаулы шығарылған күні
5. Қарсылық білдіру туралы өтінішхатты қараған судья
6. Қарсылық білдіруді алған судьялардың Т.А.Ә. (болған жағдайда)
5-тарау. Қарау
1. Шешімнің түрі
2. Сот отырысында шешім шығару күні
3. Хаттама құру күні
4. Шешім мерзімі бұзылып шығарылды
5. Қарауды тоқтату туралы қаулы шығарылды
6. Шағым бойынша нәтиже
7. Прокурордың апелляциялық өтінішхаты бойынша нәтиже
8. Адам құқықтары жөніндегі әмбебап конвенцияларды қолдана отырып қаралды
9. Прокурордың өтінішхаты бойынша нәтиже
10. Үкімді (қаулы) құрастыру күні
11. Үкімнің көшірмесін тапсыру күні
12. Үкімнің заңды күшіне енген күні
13. Істі кеңсеге беру күні
14. Істі бірінші сатыдағы сотқа жолдау күні
15. Үкімнің (қаулының) күші кассациялық қаулыда жойылды
16. Медитордың қатысуымен тараптардың татуласуы
17. Шешім мерзімі бұзып шығарылды
6-тарау. Жеке қаулылар
1. Жеке қаулыны шығару күндері
2. Жеке қаулының мәні
3. Жеке қаулыны жолдау күні
4. Жеке қаулылар кімге арналған
5. Жауаптардың мәні
7-тарау. Заттай дәлелдемелер
1. Атауы
2. Келіп түсу күні
3. Саны
4. Жауапты тұлға
5. Сақтау орны
6. Заттай дәлелдемелер бойынша шешім
7. Заттай дәлелдемелер бойынша шешімнің орындалуы туралы мәліметтер
8. Еске салуларды жолдау күні
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№84 бұйрығына
12-қосымша
Нысан
Кассациялық сатыдағы сот қараған қылмыстық іске электрондық ақпараттық есепке алу құжаты
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.01.2018 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Наразылықтың, өтінішхаттың, ұсыныстың (істің) келіп түсуі туралы
1. Алдын ала қарау

9. Дата отзыва частной жалобы или ходатайства прокурора
10. Дата отказа в пересмотре
11. Дата приостановления
12. Основания для приостановления
13. Дата возобновления
14. Комментарии
Раздел 3. Сведения о движении дела в апелляционной инстанции (судебное заседание)
1. Дата заседания
2. Ф.И.О.(при его наличии) председательствующего судьи
3. Ф.И.О. (при его наличии) коллегиального состава
4. Ф.И.О. (при его наличии) секретаря судебного заседания
5. Закрытое судебное заседание
6. Аудио-видео фиксация
7. Судебное заседание с видео-конференц связью
8. Заседание отложено
9. Рассмотрено с составлением протокола
10. Комментарии
Раздел 4. Отвод
1. Дата заявления об отводе
2. Председательствующий судья
3. Удовлетворено
5. Дата вынесения постановления
6. Судья, рассмотревший ход-во об отводе
7. Ф.И.О. (при его наличии) судей, получивших отвод
Раздел 5. Рассмотрение
1. Вид решения
2. Дата вынесения решения в судебном заседании
3. Дата составления протокола
4. Решение вынесено с нарушением срока
5. Вынесено постановление о прекращении рассмотрения
6. Результат по жалобе
7. Результат по апелляционному ходатайству прокурора
8. Рассмотрено с применением универсальных конвенций по правам человека
9. Результат по ходатайству прокурора
10. Дата составления приговора (постановления)
11. Дата вручения копии приговора
12. Дата вступления приговора (постановления) в законную силу
13. Дата передачи дела в канцелярию
14. Дата направления дела в суд первой инстанции
15. Приговор (постановление) отменено в кассационной инстанции
16. Примирение сторон с участием медиатора
17. Решение вынесено с нарушением срока
Раздел 6. Частные постановления
1. Дата вынесения частного постановления
2. Сущность частного постановления
3. Дата направления частного постановления
4. Кому адресованы частные постановления
5. Сущность ответов
Раздел 7. Вещественные доказательства
1. Наименование
2. Дата поступления
3. Количество
4. Ответственное лицо
5. Место хранения
6. Решение по вещественным доказательствам
7. Сведения об исполнении решения по вещественным доказательствам
8. Дата направления напоминаний
Приложение 12 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 84
Форма
Электронный информационный учетный документ на уголовное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции
Сноска. Форма в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.01.2018 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Раздел 1. О поступлении протеста, ходатайства, представления (дела)
1. № предварительного рассмотрения

2. Алқадағы іс жүргізу №
3. Қайта қарау бойынша іс жүргізу №
4. Түрі
5. Бастапқы келіп түсу
6. Қайталап
7. Өтінішхатты (наразылықты) кім берді
8. Шағым келтірілген сот актісі
9. Сот ісін жүргізу тілі
10. Істің ауырлығы
11. Алдыңғы іс жүргізу ісінің нөмірі
12. Құқық бұзушылық түрі
13. Жабық сот процесі
2-тарау. Іс жүргізу динамикасы туралы мәліметтер (алдын ала қарау)
1. Алқаға беру күні
2. Судьяға беру күні
3. Қараушы судьяның Т.А.Ә. (болған жағдайда)
4. Түсіндірумен қайтару күні:
5. Қайтару себебі
6. Қараусыз қалдыру күні
7. Наразылықты немесе өтінішхатты кері шақырту күні
8. Наразылықты, өтінішхатты кім шақыртты
9. Соттылығы бойынша беру күні
10. Соттылығы бойынша қайда берілді
11. Алдын ала қарау бойынша шешімнің күні
12. ҚР ҚПК 490-бабы 3-бөлігі ғылыми қарытындыны сұраумен
13. Істі сұрату күні
14. Істің алқаға келіп түсу күні
15. Алдан-ала қарау бойынша шешім
16. Мерзімдері бұзылып қаралды
17. Біріктіру күні
3-тарау. Сот отырысына дейінгі іс жүргізу
1. Алқаға келіп түскен күні
2. Қайта қарау сатысында наразылықтың, өтінішхаттың, ұсыныстың келіп түскен күні
3. Наразылықты кері қайтару күні
4. Наразылықты немесе шағымды кері шақырту күні
5. Наразылықты кім шақыртты
6. Өткен жылдың кассациялық іс жүргізуін қозғау туралы қаулының қалдығы
7. Біріктіру күні
4-тарау. Сот отырысы
1. Өтырыс күні
2. Төрағалық етуші судьяның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
3. Баяндаушы-судьяның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
4. Судьяның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
5. Прокурордың Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
6. Адвокаттың Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
7. Жабық сот отырысы
8. Отырыс кейінге қалдырылды
9. Түсініктемелер
5-тарау. Қайта қарау нәтижесі
1. Шешім шығару күні
2. Өтінішхат бойынша нәтиже
3. Наразылық бойынша нәтиже
4. Ұсыныс бойынша нәтиже
5. Қайта қараудан бас тарту туралы қаулы шығарылды
6. Шешім мерзімі бұзылып шығарылды
7. Аяқталу күні
6-тарау. Жеке қаулылар
1. Жеке қаулыларды шығару күні
2. Қаулылардың мәні
3. Жеке қаулы кімге арналған
4. Жеке қаулыны жіберу күні
5. Жауаптар
7-тарау. Іс жүргізуді аяқтау
1. Алдын ала қарау қаулысын судьяның беру күні
2. Қайта қарау жөніндегі қаулыларды судьяның беру күні
8-тарау. Бірінші саты
1. Қылмыстық қудалау органы қылмыстық ісінің №
2. бірінші сатыдағы соттың қылмыстық ісі №
3. Шешім шығару күні
4. бірінші сатыдағы соттың атауы
5. Бірінші сатыдағы судьяның Т.А.Ә. (болған жағдайда)
6. Алқабилердің қатысуымен қаралды
7. Тергеу (іс жүргізу) түрі
8. Тергеуде болуы
9. Үкімнің (қаулының) мәні
9-тарау. Апелляциялық саты

2. № производства в коллегии
3. № производства по пересмотру
4. Тип
5. Первичное поступление
6. Повторно
7. Кем подано ходатайство (протест)
8. Обжалуемый судебный акт
9. Язык судопроизводства
10. Сложность дела
11. Номер дела прошлого производства
12. Вид правонарушения
13. Закрытый судебный процесс
Раздел 2. Сведения о динамике производства (предварительное рассмотрение)
1. Дата передачи в коллегию
2. Дата передачи судье
3. Ф.И.О. (при его наличии) судьи
4. Дата возвращения с разъяснением
5. Причина возврата
6. Дата оставления без рассмотрения
7. Дата отзыва протеста или ходатайства
8. Кем отозван протест
9. Дата передачи по подсудности
10. Куда передано по подсудности
11. Дата решения по предварительному рассмотрению
12. С запросом научного заключения части 3 статьи 490 УПК РК
13. Дата истребования дела
14. Дата поступления дела в коллегию
15. Решение по предварительному рассмотрению
16. Рассмотрено с нарушением сроков
17. Дата объединения
Раздел 3. Производство досудебного заседания
1. Дата поступления в коллегию
2. Дата поступления протеста, ходатайства, представления на стадии пересмотра
3. Дата возврата протеста
4. Дата отзыва протеста или жалобы
5. Кем отозван протест
6. Остаток постановления о возбуждении кассационного производства прошлого года
7. Дата объединения
Раздел 4. Судебное заседание
1. Дата заседания
2. Ф.И.О. (при его наличии) председательствующего судьи
3. Ф.И.О. (при его наличии) судьи-докладчика
4. Ф.И.О. (при его наличии) судьи
5. Ф.И.О. (при его наличии) прокурора
6. Ф.И.О. (при его наличии) адвоката
7. Закрытое судебное заседание
8. Заседание отложено
9. Комментарии
Раздел 5. Результат пересмотра
1. Дата вынесения решения
2. Результат по ходатайству
3. Результат по протесту
4. Результат по представлению
5. Вынесено постановление об отказе в пересмотре
6. Решение вынесено с нарушением срока
7. Дата завершения
Раздел 6. Частные постановления
1. Дата вынесения частных постановлений
2. Сущность постановлений
3. Кому адресовано частное постановление
4. Дата направления частного постановления
5. Ответы
Раздел 7. Завершение производства
1. Дата сдачи судьей постановления предварительного рассмотрения
2. Дата сдачи судьей постановления по пересмотр
Раздел 8. Первая инстанция
1. № уголовного дела органа уголовного преследования
2. № уголовного дела суда первой инстанции
3. Дата вынесения решения
4. Наименование суда первой инстанции
5. Ф.И.О. (при его наличии) судьи первой инстанции
6. Рассматривалось с участием присяжных заседателей
7. Вид расследования (производства)
8. Подследственность
9. Сущность приговора (постановления)
Раздел 9. Апелляционная инстанция

1. Шешім түрі
2. Шешім күні
3. Судья
4. Сот
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№ 84 бұйрығына
13-қосымша
Нысан
АДАМҒА ЭЛЕКТРОНДЫҚ АҚПАРАТТЫҚ ЕСЕПКЕ АЛУ ҚҰЖАТЫ
Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.01.2018 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ 1-тарау "Жеке тұлға"
1. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)________________________
2. Тегі____________________
3. Аты_________________________
4. Әкесінің аты (болған жағдайда)____________________
5. Жынысы:
6. Туған күні:
7. Жасы:
8. Туған жері:
9. Қандас:
10. Кәмелетке толмаған:
10.1 Кәмелетке толмағандар тәрбиеленеді
10.2 Кәмелетке толмаған бұрын
11. Азаматтығы жоқ адам:
12. Азаматтық:
13. Шетел азаматының азаматтығы
14. Ұлты:
15. Отбасылық жағдайы:
16. Жұмыс (оқу) орны: ____________________________
17. Лауазымы:
18. Органдардың қызметкері:
19. Білімі:
20. Қызмет түрі:
21. Жеке басын куәландыратын құжат:
22. Кім берді:
23. Нөмірі: ____________________
24. Сериясы: ________________
25. Беру күні:
26. ... дейін жарамды:
27. Наименование юр.лица
28. Сотовый телефон
29. Электронный адрес (Е-mail)
30. Әскери қызметкер:
30.1. Әскери атағы:
30.2. Әскер түрлері:
30.3. Қызмет түрлері:
30.4. Әскери бөлімнің нөмірі: __________________________________
30.5. Әскери қызметшінің лауазымы:
30.6. Қылмыс жасау уақыты:
Мекенжайы:
Іс жүзіндегі мекенжайы:
Түсініктемелер
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
№2-тарау "Құқық бұзушылық туралы"
1. Бұрынғы соттылығы:
2. ... алынбаған және өтелмеген соттылық:
3. Алынбаған және өтелмеген соттылығы бар сотталушы:
4. Ауырумен ауырады
5. Құқық бұзушылық жасалған күн,соның ішінде жеке айыптау бойынша: "______"____________________ _______жылғы
6. Құқық бұзушылық жасалды (адамдар саны):
7. Құқық бұзушылық жасалды (жағдайда):
8. Құқық бұзушылық қабілетсіз халде жасалды:
9. Құқық бұзушылық абайсыздан жасалды: жоқ (1), иә (2);
10. Құқық бұзушылық қызметшілерімен жасалды:
11. Құқық бұзушылық көлікте жасалды:
12. Қатысу түрі:
13. Құқық бұзушылықты жасау сатысы:
14. Құқық бұзушылықты жасау нәтижесінде қаза болғандар саны: ___________
15. Жәбірленушілердің саны
16. Құқық бұзушылық келесіге қатысты жасалды:
17. Азаптауларды қолдану туралы өтініш берілді:

1. Вид решения
2. Дата вынесения решения
3. Судья
4. Суд
Приложение 13 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 84
Форма
Электронный информационный учетный документ на лицо
Сноска. Форма в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.01.2018 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Раздел № 1 "Физическое лицо"
1. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)________________________
2. Фамилия____________________
3. Имя_________________________
4. Отчество (при его наличии) ____________________
5. Пол:
6. Дата рождения:
7. Возраст:
8. Место рождения:
9. Кандас:
10. Несовершеннолетний:
10.1 Несовершеннолетний воспитывается
10.2 Несовершеннолетний ранее
11. Лицо без гражданства:
12. Гражданство:
13. Гражданство иностранца
14. Национальность:
15. Семейное положение:
16. Место работы (учебы): ______________________________________________________________________
17. Должность:
18. Сотрудник органов:
19. Образование:
20. Род занятий:
21. Документ, удостоверяющий личность:
22. Кем выдан:
23. Номер:_____________
24. Серия:______________
25. Дата выдачи:
26. Действителен до:
27. Наименование юр. Лица
28. Сотовый телефон
29. Электронный адрес (Е-mail)
30. Военнослужащий:
30.1. Воинское звание:
30.2. Вид войск:
30.3. Вид службы:
30.4. Номер войсковой части: _________________________________________________
30.5. Должность военнослужащего:
30.6. Время совершения преступления:
Адрес:
Фактический адрес:
Комментарии_______________________________________________________________________________________________
Раздел №2 "Правонарушение"
1. Прошлая судимость:
2. Неснятая и непогашенная судимость за:
3. Подсудимый с неснятой и непогашенной судимостью:
4. Страдает болезнью
5. Дата совершения правонарушения, в том числе по частному обвинению: "______"____________________ _______года.
6. Правонарушение совершено (количество лиц):
7. Правонарушение совершено (в состоянии):
8. Правонарушение совершено в состоянии невменяемости:
9. Правонарушение совершено по неосторожности: нет (1), да (2);
10. Правонарушение совершено сотрудниками:
11. Правонарушение совершено на транспорте:
12. Вид соучастия:
13. Стадия совершения правонарушения:
14. Количество погибших в результате совершения правонарушения: ___________
15. Количество потерпевших
16. Правонарушение совершено в отношении:
17. Подано заявление о применении пыток:

18. Азаптауларды қолдау туралы өтініш расталды:
19. Айыпталушыларға азаптаулар келесілерге қолданылды:
20. Азаптау кезінде айыпталушының жәбірленушілер денсаулығына тигізген зияны:
21. Сот белгілеген бұлтартпау шарасы:
22. Құқық бұзушылықтың түрі
23. Сот шешімі бойынша келесі күннен бастап күзетпен ұсталды: "______"___________________ ____________жылғы
24. Күзеттен босату күні: "_______"_____________________________ _______ жылғы
25. Фабула (адамның қылмыстық әрекетінің қысқаша сипаттамасы)
3-тарау "Бірінші саты" "Қарау нәтижесі"
1.Сот үкімі (қаулысы):
2.Стат есеп үшін есепке алу бабы:
3.Ол сотқа берілген барлық баптар:
4.Ол сотталған барлық баптар:
5.Ол ақталған барлық баптар:
6.Тоқтатылған барлық баптар:
7.Есірткі құқық бұзушылықтарды есепке алу бабы:
8.Есірткі құқық бұзушылықтар бойынша қосымша:
9.Сыбайлас жемқорлық қылмыстар бойынша есепке алу бабы:
10.Экстремизм және терроризм бойынша есепке алу бабы:
11.Қылмыстардың қайталануы:
12.Статистикалық есеп үшін есепке алу бабына қосымша саралау:
13.Соттың үкіміне (қаулысына) адам апелляциялық сатыда шағым келтірді:
14.Ескерту: ________________________________________________________________________________
"Жазалау шарасы"
1. Негізгі жазалау шарасы:
2. Қосымша жазалау шарасы:
3. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______жылғы
4. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______ ай
5. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______ күн
6. Жазаны қолданудың ерекшеліктері:
7. Рақымшылық туралы актіні қолдану күні: "____"__________________ _____жылғы
8. Заңды күшіне енген кездегі бұлтартпау шарасы:
9. Түзету мекемесінің түрі:
10. Мәжбүрлі емдеу тағайындалды:
11. ҚР ҚПК 4-бөл. сәйкес өтелген залал түрі:
12. Өтелген залал сомасы:__________________
13. Азаматтық құқықтарды бұзумен келтірілген өтелген залал сомасы:______________
Түсініктемелер ________________________________________________________________________________
"Орындау"
1.Негізгі жаза бөлігінде үкімді орындауға жіберу күні: "___"____________ ____ жылғы
2.Негізгі жаза бөлігінде үкімді орындауға келтіру күні: "__"____________ ____ жылғы
3.Сотталғанның жазаны өтеу орны:
4.Қосымша жаза түрі:
5.Қосымша жаза бөлігінде үкімді орындауға жіберу күні: "___"__________ ____ жылғы
6.Орындау туралы жауаптың келіп түсу күні: "______"____________ ________ жылғы
7.Еске салуларды жолдау күні "______"________________ ________ жылғы
8.Жазаны өтеу мерзімі
9.Кезекті төлемнің күні
10.Кезекті төлемнің сомасы
11.Төленбеген соманың қалдығы
12.Атқарушылық құжатты көшіріп жазу күні "___"_______________ ________ жылғы
13.Атқарушылық парақтың түрі
14.Өндірілген сома
15.Атқарушылық парақты жолдау күні"______"________________ ________ жылғы
16.Атқарушылық парақты кері қайтару күні"______"_____________ ________ жылғы
17.Орындау нәтижесі
18.Мәжбүрлеп өндіріп алынған сома
19.ҚР ҚПК 476-бабы бойынша айыппұлды ауыстыру
20.Айыппұлды ауыстыру туралы сот актісінің күні
4-тарау "Апелляциялық саты" "Қарау нәтижесі"
1.Адамға қатысты үкімге (қаулыға) берілді:
2.Сот актілеріне қатысты:
3.Үкім бойынша апелляциялық саты сотының шешімі:
4.Үкімнің (қаулының) күшін жоюға немесе өзгертуге негіз:
5.1 саты сотының қаулылары бойынша шешімдер:
6.1 саты сотының үкімдерінің немесе қаулыларының күштері жойылған (өзгертілген) күн:
7.Қамауға алуды санкциялау бойынша шағым (наразылық) –Жалоба (аходатайство прокурора) по санкционированию ареста
8.Шағым және наразылық (прокурордың қорытындысы) бойынша шешім:
9.Есепке алу бабы (апелляция):
10.Барлық баптар (апелляция):
11.Жеке қаулы бойынша шешім:
12.Жеке шағым бойынша шешім:
жеке наразылық бойынша по частному ходатайству прокурора:
13. Апелляциялық сатыдағы қаулыны қарау нәтижесі
14. Медиатордың қатысуымен тараптардың татуласуы
15. Сотталушы:
16. Қылмыстардың қайталануы:
17. Қылмыс құрамы жоқ болғандықтан істері тоқтатылған күзетпен ұсталған адамдарға қатысты:
18. Сотталған сот залына жеткізілді:
19. Басқа қаулылар шығарылды:
20. Ескертулер:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
"Жазалау шарасы"
1. Негізгі жазалау шарасы:
2. Қосымша жазалау шарасы:
3. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______жыл
4. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______ ай
5. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______ күн
6. Жазаны қолданудың ерекшеліктері:
7. Рақымшылық туралы актіні қолдану күні: "____"__________ _____жылғы
8. Заңды күшіне енген кездегі бұлтартпау шарасы:
9. Түзету мекемесінің түрі:
10. Айыппұл сомасы
5-тарау "Кассациялық саты" "Қарау нәтижелері"
1.Тұлғаға қатысты үкімге (қаулыға)
2.Сот актілеріне қатысты
3.Бірінші сатыдағы үкімі бойынша шешім
4.Бірінші сатыдағы қаулы бойынша шешім
5.Бірінші сатыдағы жеке қаулы бойынша шешім
6.Апелляциялық сатыдағы үкім бойынша шешім
7.Апелляциялық сатыдағы қаулы бойынша шешім
8.Апелляциялық сатыдағы жеке қаулы бойынша шешім
9.Кассациялық сатыдағы қаулы бойынша шешім
10.Ағымдағы есептік мерзімде шағымдалған қаулылар шығарылды
11.Бірінші сатыдағы үкім күшін жойды:
12.Бірінші сатыдағы үкім өзгертілді
13.Үкім тоқтатылуымен күшін жойды:
14.Бірінші сатыдағы үкімді (қаулыны) өзгерту немесе күшін жою негізі:
15.Апелляциялық сатыдағы үкім/қаулы күшін жойды:
16.Апелляциялық сатыдағы үкім/қаулы өзгертілді:
17.Апелляциялық сатыдағы үкім/қаулы тоқтатуымен өзгертілді:
18.Шағым, наразылық және ұсыну бойынша шешім
19.Басқа қаулылар шығарылды:
"Жазалау шарасы"
1. Жазалау шарасы өзгертілді
2. Қосымша жазалау шарасы күшін жойды
3. Бас бостандығынан айыру мерзімі анықталды (жыл)
4. Бас бостандығынан айыру мерзімі анықталды (ай)
5. Бас бостандығынан айыру мерзімі анықталды (күн)
6. Түсініктімелер
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№ 84 бұйрығына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және қылмыстық-құқықтық саладағы сот есептерін қалыптастыру туралы нұсқаулық

18. Заявление о применении пыток подтвердилось:
19. Пытки обвиняемым применены к лицам:
20. Нанесенный обвиняемым вред здоровью потерпевших при пытках:
21. Определенная судом мера пресечения:
22. Вид правонарушения
23. Содержится под стражей по решению суда с даты: "______"___________________ ____________года.
24. Дата освобождения из-под стражи: "_______"_____________________________ __________года.
25. Фабула (краткое описание преступных действий лица)
Раздел 3 "Первая инстанция"
"Результат рассмотрения"
1. Приговор (постановление) суда:
2. Статья учета для стат. отчета:
3. Все статьи, по которым предан суду:
4. Все статьи, по которым осужден:
5. Все статьи, по которым оправдан:
6. Все статьи, по которым прекращен:
7. Статья для учета наркоправонарушений:
8. Дополнение по наркоправонарушению:
9. Статья для учета по коррупционным преступлениям:
10. Статья для учета по экстремизму и терроризму:
11. Рецидив преступлений:
12. Дополнительная классификация к статье учета для статистического отчета:
13. Приговор (постановление) суда обжалованы лицом в апелляционной инстанции:
14. Примечание: ___________________________________________________________________________________________
"Мера наказания"
1. Основная мера наказания:
2. Дополнительная мера наказания:
3. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______лет
4. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______ месяцев
5. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______ дней
6. Особенности применения наказания:
7. Дата применения акта об амнистии: "____"__________________ _____года.
8. Мера пресечения при вступлении в законную силу:
9. Вид исправительного учреждения:
10. Назначено принудительное лечение:
11. Вид ущерба, возмещенного в соответствии с главой 4 Уголовно-процессуального Кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК):
12. Сумма возмещенного ущерба:__________________
13. Сумма возмещенного ущерба, причиненного нарушением гражданских прав:______________
14. Сумма штрафа
Комментарии _______________________________________________________________________________________________
"Исполнение"
1. Дата направления приговора на исполнение в части основного наказания: "_____"___________________ ______года.
2. Дата приведения приговора в исполнение в части основного наказания: "____"_____________________ ______года.
3. Место отбывания наказания осужденным:
4. Вид дополнительного наказания:
5. Дата направления приговора на исполнение в части дополнительного наказания: "_____"______________ _____ года.
6. Дата поступления ответа об исполнении: "______"________________ ________ года.
7. Даты направления напоминаний "_____"______________ _____ года.
8. Срок исполнения наказаний
9. Дата очередного платежа
10. Сумма очередного платежа
11. Остаток невыплаченной суммы
12. Дата выписки исполнительного листа "_____"______________ _____ года.
13. Вид исполнительного листа
14. Взыскиваемая сумма
15. Дата направления исполнительного листа "_____"______________ _____ года.
16. Дата возврата исполнительного листа "_____"______________ _____ года.
17. Результат исполнения
18. Принудительно взысканная сумма
19. Замена штрафа по статье 476 УПК РК
20. Дата судебного акта о замене штрафа
Раздел 4 "Апелляционная инстанция"
"Результат рассмотрения"
1. На приговор (постановление) в отношении лица поданы:
2. В отношении судебных актов:
3. Решение суда апелляционной инстанции по приговору:
4. Основание к отмене или изменению приговора (постановления):
5. Решения по постановлениям суда первой инстанции:
6. Приговор или постановления суда первой инстанции отменены (изменены) с:
7. Жалоба (ходатайство прокурора) по санкционированию ареста
8. Решение по жалобе и протесту (заключению прокурора):
9. Статья для учета (апелляция):
10. Все статьи (апелляция):
11. Решение по частному постановлению:
12. Решение по частной жалобе:
по частному ходатайству прокурора:
13. Результат рассмотрения постановления апелляционной инстанции
14. Примирение сторон с участием медиатора
15. Подсудимый
16. Рецидив преступлений:
17. Относится к лицам, находившимся под стражей, дела которых прекращены за отсутствием состава преступления:
18. Осужденный доставлен в зал суда:
19. Вынесены другие постановления:
20. Примечания: ___________________________________________________________________________________________
"Мера наказания"
1. Основная мера наказания:
2. Дополнительные меры наказания:
3. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______лет
4. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______ месяцев
5. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______ дней
6. Особенность применения наказания:
7. Дата применения акта об амнистии: "____"__________________ _____года.
8. Мера пресечения при вступлении в законную силу:
9. Вид исправительного учреждения:
10. Сумма штрафа
Раздел 5 "Кассационная инстанция"
"Результат рассмотрения"
1. На приговор (постановление) в отношении лица поданы
2. В отношении судебных актов
3. Решение по приговору первой инстанции
4. Решение по постановлению первой инстанции
5. Решение по частному постановлению первой инстанции
6. Решение по приговору апелляционной инстанции
7. Решение по постановлению апелляционной инстанции
8. Решение по частному постановлению апелляционной инстанции
9. Решение по постановлению кассационной инстанции
10. Обжалованные постановления вынесены в текущем отчетном периоде
11. Приговор первой инстанции отменен с:
12. Приговор первой инстанции изменен с:
13. Приговор отменен с прекращением:
14. Основание к отмене или изменению приговора (постановления) первой инстанции:
15. Приговор/постановление апелляционной инстанции отменен с:
16. Приговор/постановление апелляционной инстанции изменен с:
17. Приговор/постановление апелляционной инстанции отменен с прекращением:
18. Решение по жалобе, протесту и представлению
19. Вынесены другие постановления:
"Мера наказания"
1. Мера наказания изменена на
2. Дополнительная мера наказания отменена
3. Определен срок лишения свободы (лет)
4. Определен срок лишения свободы (месяцев)
5. Определен срок лишения свободы (дней)
6. Комментарии
Приложение 14 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 84
Инструкция о вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании судебных отчетов в уголовно-правовой сфере

Ескерту. Нұсқаулықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 16.09.2022 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Нұсқаулық жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 21.12.2021 № 166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қылмыстық-құқықтық салада сот есептерін қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық Қазақстан Республикасының сот органдары ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – ҚР СО АЖ) электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының (бұдан әрі – ЭАЕҚ) негізінде Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ААЖ) "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі бірінші сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" № 1, "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" № 6, "Өлім жазасына немесе өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталған адамдарға қатысты қылмыстық істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" № 6а, "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатының жұмысы туралы есеп" № 6К, "Өлім жазасына немесе өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталған адамдарға қатысты қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатының жұмысы туралы есеп" № 6Ка, "Соттардың жекеше айыптау істері бойынша шағымдарды қарауы туралы есеп" № 2-Ж нысандардың есептерін (бұдан әрі – есептер) қалыптастырудың негізгі ережелерін анықтайды.
2. Комитет ЭАЕҚ-ның нысандарын әзірлеуді Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментімен (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппаратымен) (бұдан әрі – Департамент) келісе отырып жүзеге асырады.
3. ЭАЕҚ-ны ҚР СО АЖ-ға енгізу Департаменттің және оның облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы және астанадағы аумақтық бөлімшелерінің (соттардың әкімшілерімен) жұмыскерлерімен (оның ішінде филиалдарымен-аудандық және оған теңестірілген сот кеңселерімен) жүзеге асырылады.
ЭАЕҚ деректемелерін толықтыру дәлдігі есептік деректердің дұрыстығын қамтамасыз етеді.
Комитеттің аумақтық органдары тұрақты негізде Комитеттің деректер қорының ААЖ мониторингін жүргізеді. ЭАЕҚ деректемелерін толтыру кезінде бұзушылық, бұрмалау деректері анықталған жағдайда оларды жою бойынша шұғыл шаралар қабылданады.
4. Бірінші, апелляциялық және кассациялық сатылардағы соттардың қызметі туралы есептерді ҚР СО АЖ-ның деректері негізінде Комитет қалыптастырады.

Сноска. Заголовок - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 16.09.2022 № 185 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Инструкция - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 21.12.2021 № 166 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по формированию судебных отчетов в уголовно - правовой сфере определяет основные положения формирования отчетов форм № 1 "Отчет о работе судов первой инстанции по рассмотрению уголовных дел", № 6 "Отчет о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел", № 6а "Отчет о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел в отношении лиц, осужденных к смертной казни или пожизненному лишению свободы", № 6К "Отчет о работе кассационной инстанции по рассмотрению уголовных дел", № 6 Ка "Отчет о работе кассационной инстанции по рассмотрению уголовных дел в отношении лиц, осужденных к смертной казни или пожизненному лишению свободы" и № 2-Ж "Отчет о рассмотрении судами жалоб по делам частного обвинения" (далее – отчеты) в автоматизированной информационной системе (далее – АИС) Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) на основе электронных информационных учетных документов (далее - ЭИУД) информационной системы судебных органов Республики Казахстан (далее - ИС СО РК).
2. Разработка форм ЭИУД осуществляется Комитетом по согласованию с Департаментом по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан) (далее – Департамент).
3. Ввод и учет ЭИУД в ИС СО РК ведется работниками Департамента и его территориальных подразделений (администраторами судов) в областях, столице и городах республиканского значения (в том числе филиалов-канцелярий районных и приравненных к ним судов).
Точность заполнения реквизитов ЭИУД обеспечит достоверность отчетных данных.
Территориальными органами Комитета на постоянной основе проводятся мониторинги базы данных АИС Комитета. В случае выявления фактов нарушений, искажений при заполнении реквизитов ЭИУД принимаются незамедлительные меры по их устранению.
4. Отчеты о деятельности судов первой, апелляционной и кассационной инстанций на основании данных ЭИУД ИС СО РК формируются Комитетом.

5. Есептер ағымдағы есептік кезеңнің 1 қаңтарынан бастап үдемелі қорытындымен тоқсан сайын құрастырылады.
Ескертпе: егер мерзім күні жұмыс күніне келмеген жағдайда, есепті ұсыну күні одан кейінгі келесі жұмыс күні болып есептеледі.
2-тарау. ЭАЕҚ-ның түрлері және нысандары
6. Қылмыстық істерді қарау жөніндегі соттардың жұмысы туралы есептерді қалыптастыру ЭАЕҚ-ның мынадай түрлерінің негізінде жүзеге асырылады:
1) "Бірінші сатыдағы сот қараған қылмыстық іске ЭАЕҚ" (бұдан әрі – ЭАЕҚ 1);
2) "Қылмыстық іс бойынша сот актілерін орындау жөніндегі ЭАЕҚ" (бұдан әрі – ЭАЕҚ 5).
Жасы туралы, сонымен қатар "кәмелетке толмаған" деректемесіндегі мәліметтер ұсыныстар (өтінішхаттар) сотқа келіп түскен сәтінде көрсетіледі, бұл ретте, жасы бойынша есептеледі;
3) "Прокурордың, қылмыстық қудалау органдарының шешімдеріне шағым жасау жөніндегі ЭАЕҚ (Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 106-бабы)" (бұдан әрі – ЭАЕҚ 5.1);
4) "Тергеу судьясының өкілеттіктері (санкция) жөніндегі ЭАЕҚ" (бұдан әрі – ЭАЕҚ 5.2);
5) "Апелляциялық сатыдағы сот қараған қылмыстық іске электрондық ақпараттық есепке алу құжаты ЭАЕҚ" (бұдан әрі – ЭАЕҚ 2);
6) "Кассациялық сатыдағы сот қараған қылмыстық іске ЭАЕҚ" (бұдан әрі – ЭАЕҚ 3);
7) "Адамға ЭАЕҚ".
3-тарау. ҚР СО АЖ-ға ЭАЕҚ енгізу
7. ЭАЕҚ-да істер және адамдар бойынша барлық деректемелер электронды толтырылуға тиіс.
8. Сот нақ сол адамға қатысты екі немесе одан артық қылмыстық істерді бір іс жүргізуге біріктірген жағдайда, адамға ЭАЕҚ сондай-ақ бір ЭАЕҚ-ға біріктіріледі (одан ауыр құқық бұзушылық бойынша немесе негізгі қылмыстық істің нөмірі бойынша).
9. Қылмыстық істердің нөмірлерін беру Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелген) бекітілген Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Бұл ретте, қылмыстық қудалау органы берген қылмыстық іс нөмірі сақталады.
4-тарау. ҚР СО АЖ-да ЭАЕҚ-ға түзетулер жүргізу
10. ҚР СО АЖ-ға енгізілген ЭАЕҚ-ның деректемелерін түзетуді Департамент немесе соттар кеңселері өз бастамасы бойынша не Комитет және оның аумақтық органдарының бастамасы бойынша жүргізеді.
11. Жүргізілген түзету туралы мәліметтер (іс нөмірін, өзгертілетін деректеме атауын, бұрынғы және жаңа көрсеткішті көрсете отырып), олардың негізінде Комитеттің ААЖ-да түзету жүзеге асырылады, Комитетке немесе оның аумақтық органына дереу ұсынылады.

5. Отчеты составляются ежеквартально с нарастающим итогом с 1 января текущего отчетного периода.
Примечание: если день срока приходится на нерабочий день, то днем представления отчета считается ближайший следующий за ним рабочий день.
Глава 2. Виды и формы ЭИУД
6. Формирование отчетов о работе судов по рассмотрению уголовных дел осуществляется на основании следующих видов ЭИУД:
1) "ЭИУД на уголовное дело, рассмотренное судом первой инстанции" (далее – ЭИУД 1);
2) "ЭИУД по исполнению судебных актов по уголовному делу" (далее - ЭИУД 5).
Сведения о возрасте, а также в реквизите "несовершеннолетний" указываются на момент поступления представления (ходатайства) в суд, возраст при этом учитывается по числу полных исполнившихся лет;
3) "ЭИУД по обжалованию решений прокурора, органов уголовного преследования (статья 106 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан)" (далее – ЭИУД 5.1);
4) "ЭИУД по полномочиям следственного судьи (санкция)" (далее – ЭИУД 5.2);
5) "ЭИУД на уголовное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции" (далее – ЭИУД 2);
6) "ЭИУД на уголовное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции" (далее – ЭИУД 3);
7) "ЭИУД на лицо".
Глава 3. Введение ЭИУД в ИС СО РК
7. В ЭИУД подлежат электронному заполнению все реквизиты по делам и по лицам.
8. В случае соединения судом в одно производство двух и более уголовных дел в отношении одного и того же лица, ЭИУД на лицо также объединяется в один ЭИУД (по более тяжкому правонарушению или по номеру основного уголовного дела).
9. Присвоение номеров уголовных дел осуществляется в соответствии с Правилами приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований, утвержденными приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9744).
При этом сохраняется номер уголовного дела, присвоенный органом уголовного преследования.
Глава 4. Произведение корректировок ЭИУД в ИС СО РК
10. Корректировка реквизитов ЭИУД, внесенных в ИС СО РК, производится Департаментом или канцеляриями судов по своей инициативе, либо по инициативе Комитета и его территориальных органов.
11. Сведения о произведенной корректировке (с указанием номера дела, наименования изменяемого реквизита, прежнего и нового показателя), на основании которых производится корректировка в АИС Комитета, незамедлительно предоставляются в Комитет или его территориальный орган.

12. ҚР СО АЖ деректер қорынан ұсынылатын мәліметтердің дұрыстығы мен толықтығын Департаменттің аумақтық бөлімшелері (соттардың әкімшілері) мен ЭАЕҚ енгізуге жауапты адамдары (оның ішінде филиалдарының-аудандық және оған теңестірілген сот кеңселерінің) қамтамасыз етеді.
Құқықтық статистика деректерін ұсынудан бас тартқан, ұсынбаған, құқықтық статистика деректерін белгiленген мерзiмдi бұза отырып ұсынған, жасырған, қосып жазған, басқа да қасақана бұрмалаушылықтар, сол сияқты құқықтық статистикалық ақпаратты алуға қандай да бiр нысанда кедергi келтірген жағдайда, кінәлі адамдардың жауаптылығы туралы мәселе "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 498-бабына сәйкес қаралады".
5-тарау. Есептерді қалыптастыру
13. Есептер көрсеткіштерді есептеу алгоритміне сәйкес ЭАЕҚ-ның деректері негізінде қалыптасады.
14. Республика бойынша жиынтық есептер қол қою үшін Комитет төрағасына есептік кезеңнен кейінгі айдың 8-күнінде ұсынылады.
Жиынтық есептер қол қойғаннан кейін, есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей, Департаментке жіберіледі.
15. Облыстар бойынша жиынтық есептерге Комитеттің аумақтық органдарының басшылары қол қояды (статистикалық кесіндіні Комитет бекіткеннен кейін), олар есептердің орындарда сақталуын қамтамасыз етеді (Комитетке жіберуінсіз). Түпнұсқалар мен Комитеттің ААЖ деректері арасында қарама-қайшылықтар болған жағдайда, ҚР СО АЖ-ның деректері негізінде қалыптастырылған Комитеттің ААЖ-ның деректері негізге алынады.
16. Есепті түзеткен жағдайда, түзетуді жүзеге асырған күннен бастап екі күндік мерзімде Комитет Департаментке түзетілген есепті қосып, хабарлама жібереді. Есептерді түзету статистикалық кесіндіні бекіткеннен кейін Комитет жүргізеді.
17. Есептерді құрастыру барысында бір іс жүргізуге біріктірілген істер бір шешім шығарылатын бір іс ретінде ескерілетіндігін ескерген жөн.
Есептік кезеңнің басындағы қаралмаған істердің қалдығы есептік жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша келтіріледі. Бұл көрсеткіш өзгеріссіз болып табылады.
Есептік кезеңнің соңына қаралмаған істердің қалдығы тоқсан, жартыжылдық, тоғыз ай, жыл соңындағы жағдай бойынша көрсетіледі.
6-тарау. "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі бірінші сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" № 1 нысанды есебі
18. Осы есеп қылмыстық істерді қарау жөніндегі бірінші сатыдағы соттардың жұмысы туралы мәліметтерді көрсетеді.
19. 12-бағанда көрсетілген тоқтатылған істердің саны 1-бөлімнің 14-17-бағандар деректерінің сомасына тең.
1-бөлімнің 19-бағанында көрсетілген, прокурорға қайтарылған істердің саны 20-25-бағандардың сомасына тең.
Осы көрсеткіштерді толтыру кезінде: Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) бұзушылықтарын жою үшін неше рет қайтарылғанына қарамастан, іс жаңа келіп түскен ретінде есепке алынатынын ескеру керек;
өтінішхат немесе шағым жасау енгізілуіне қарамастан, ҚР ҚПК-нің бұзушылықтарын жою үшін қайтару туралы қаулы шығарған сәттен бастап көрсететінін ескеру керек.
1-бөлімнің 18-бағанында ҚР ҚПК-нің 316 және 317-баптарына сәйкес судья берген істер көрсетіледі.
1-бөлімнің 26-бағанының көрсеткіші де 3-бөлімнің 14-18-бағандарында адамдар мен түрлер бойынша бөле отырып, 3-бөлімнің 3, 4 және 13-бағандарында көрсетілген ("Есептік кезеңде келіп түскен істер" деген 2-бағанда осы көрсеткіш есепке алынбайды).
1-бөлімнің 31-бағанын есепке алу кезінде: ҚР ҚПК-нің 319-бабының 4-бөлігіне сәйкес келіп түскен іс бойынша шешім іс сотқа келіп түскен сәттен бастап бес тәуліктен кешіктірілмей қабылдануы тиіс екенін ескеру керек;

12. Достоверность и полноту предоставляемых сведений из баз данных ИС СО РК обеспечивают территориальные подразделения (администраторы судов) Департамента и лица, ответственные за ввод ЭИУД (в том числе филиалов-канцелярий районных и приравненных к ним судов).
В случае отказа, непредставления данных правовой статистики, представления их с нарушением установленного срока, сокрытия, приписки, других умышленных искажений данных правовой статистики, а равно воспрепятствования в какой-либо форме получению правовой статистической информации, вопрос об ответственности виновных лиц рассматривается в соответствии со статьей 498 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Глава 5. Формирование отчетов
13. Отчеты формируются на основании данных ЭИУД в соответствии с алгоритмом расчета показателей.
14. Сводные отчеты по республике представляются для подписания Председателю Комитета 8 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Сводные отчеты после подписания, но не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, направляются в Департамент.
15. Сводные отчеты по областям подписываются начальниками территориальных органов Комитета (после утверждения статистического среза Комитетом), которые обеспечивают их сохранность на местах (без направления в Комитет). При наличии расхождений между оригиналами и данными АИС Комитета, за основу берутся данные АИС Комитета, сформированные на основании данных ИС СО РК.
16. В случае корректировки отчета Комитетом в двухдневный срок со дня осуществления корректировки в Департамент направляется уведомление с приложением откорректированного отчета. Корректировка отчетов, после утверждения статистического среза проводится Комитетом.
17. При составлении отчетов следует учитывать, что соединенные дела в одно производство учитываются, как одно дело по которому выносится одно решение.
Остаток нерассмотренных дел на начало отчетного периода приводится по состоянию на 1 января отчетного года. Данный показатель является неизменным.
Остаток нерассмотренных дел на конец отчетного периода указывается по состоянию на конец квартала, полугодия, девяти месяцев, года.
Глава 6. Отчет формы № 1 "Отчет о работе судов первой инстанции по рассмотрению уголовных дел"
18. Данный отчет отражает сведения о работе судов первой инстанции по рассмотрению уголовных дел.
19. Количество прекращенных дел, указанных в графе 12, равняется сумме данных граф 14-17 раздела 1.
Количество возвращенных прокурору дел, указанных в графе 19 раздела 1, равняется сумме граф 20-25.
При заполнении этих показателей необходимо иметь в виду: дело учитывается, как вновь поступившее, независимо от того, сколько раз оно возвращалось для устранения нарушений Уголовно - процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК);
дело отражается с момента вынесения постановления о возвращении для устранения нарушений УПК РК, независимо от внесения ходатайства или жалобы.
В графе 18 раздела 1 учитываются дела, направленные судьей в соответствии со статьями 316 и 317 УПК РК.
Показатель графы 26 раздела 1 также отражается в графах 3, 4 и 13 раздела 3 с разбивкой по лицам и видам в графах 14-18 раздела 3 (в графе 2 "Поступило дел за отчетный период" данный показатель не учитывается).
При учете графы 31 раздела 1 следует иметь в виду, что: согласно части 4 статьи 319 УПК РК решение по поступившему делу принимается не позднее пяти суток с момента поступления дела в суд;

ҚР ҚПК-нің 322-бабының 4-бөлігіне сәйкес басты сот талқылауы тараптарға сот отырысының болатын орны мен басталатын уақыты туралы хабарланған кезден бастап кемiнде үш тәулiк өткеннен кейiн және ол қысқартылған тәртіппен қаралатын кезде – оны тағайындау туралы қаулы шығарылған кезден бастап он тәуліктен кешіктірілмей және жалпы тәртіппен қаралатын кезде – он бес тәулiктен кешiктiрiлмей тағайындалуы тиiс. Айрықша жағдайларда бұл мерзiм судьяның қаулысымен, бiрақ отыз тәулiктен аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін;
ҚР ҚПК-нің 322-бабының 5-бөлігіне сәйкес басты сот талқылауы қисынды мерзімде аяқталуға тиіс. Қысқартылған іс жүргізу кезінде басты сот талқылауы осы Кодекстің 382-бабының 2-бөлігінде белгіленген мерзімдерде аяқтауға тиіс;
жекеше айыптау iсiн сот отырысында қарау шағымның сотқа келіп түскен кезінен бастап он бес тәулiктен кешiктiрiлмей басталуға, бірақ сотталушы өзінің құқықтары түсiндiрiлген шағымның көшiрмесiн алған кезден бастап үш тәулiктен ерте басталмауға тиiс (ҚР ҚПК-нің 411-бабының 2-бөлігі).
Басты сот талқылауының мерзімі қаулы шығарылғаннан кейін келесі күннен бастап есептеледі.
Үкімдердің, қаулылардың күші жойылғаннан кейін жаңадан қарауға келіп түскен, соттың қаулылары бойынша ҚР ҚПК-нің бұзушылықтарын жойғаннан кейін қылмыстық қудалау органдарынан келіп түскен немесе іздестірілетін сотталушыны анықтаумен байланысты іс жүргізуі қайта басталған, сондай-ақ ҚР ҚПК-нің 44-бабында көзделген негіздер бойынша сот жеке іс жүргізуге шығарған қылмыстық істер жаңадан келіп түскен істер ретінде ЭАЕҚ-да тіркеледі және оларға жаңа реттік нөмір беріледі.
41-бағанды есепке алу барысында, сотталушыны қылмыстық жауаптылыққа тартқызып, сотқа берген айыптау бойынша оның қылмыстық құқық бұзушылықты жасауда кiнәсiз екенін таныған кезде ол ақталған болып есептелетінін (ҚР ҚПК-нің 394-бабы) ескеру қажет:
егер қылмыстық құқық бұзушылық оқиғасы болмаса;
сотталушының іс-әрекетінде қылмыстық құқық бұзушылық құрамы болмаса;
сотталушының қылмыстық құқық бұзушылық жасауға қатысқаны дәлелденбесе.
1-бөлімнің 60-бағанының мәліметтері, ол қылмыстық процеске жәбірленушінің өкілі ретінде ғана емес, нақты адвокат ретінде қатысқан жағдайда ғана көрсетіледі.
Процестік шығындарды өндіріп алу сомалары және азаматтық талап қоюдың сомалары теңгемен есептеледі.
20. 1-бөлімнің 27-бағаны 7, 12, 18, 19-бағандар қосындысына тең, 32-баған 1 және 2-бағандардың қосындысынан 27, 71-бағандардың сомасы алынып есептеледі.
Залалдың сомалары, процестік шығындардың және азаматтық талап қоюдың сомалары теңгемен есептеледі. 1-бөлімнің 62-70-бағандарында ЭАЕҚ 1-де толтырылған "Залал" 2-бөлімі деректемелерінің негізінде мәліметтер қалыптастырылады:

в соответствии с частью 4 статьи 322 УПК РК главное судебное разбирательство назначается не ранее истечения трех суток с момента извещения сторон о месте и времени начала судебного заседания и не позже десяти суток при сокращенном порядке рассмотрения и пятнадцати суток при общем порядке рассмотрения с момента вынесения постановления о его назначении. В исключительных случаях этот срок может быть продлен постановлением судьи, но не более чем до тридцати суток;
согласно части 5 статьи 322 УПК РК главное судебное разбирательство должно быть окончено в разумные сроки. При сокращенном производстве главное судебное разбирательство заканчивается в сроки, установленные частью 2 статьи 382 УПК РК;
рассмотрение дела частного обвинения в судебном заседании начинается не позднее пятнадцати суток с момента поступления жалобы в суд, но не ранее трех суток с момента получения подсудимым копии жалобы с разъяснением его прав (часть 2 статьи 411 УПК РК).
Срок главного судебного разбирательства исчисляется со следующего дня после вынесения постановления.
Уголовные дела, поступившие на новое рассмотрение после отмены приговоров, постановлений, равно поступившие из органов уголовного преследования после устранения нарушений УПК РК по постановлениям суда, либо возобновленные производством в связи с установлением разыскиваемого подсудимого, а также выделенные судом в отдельное производство по основаниям, предусмотренным статьей 44 УПК РК, регистрируются в ЭИУД, как вновь поступившие дела и им присваивается новый порядковый номер.
При учете графы 41 следует иметь в виду, что подсудимый учитывается, как оправданный, при признании невиновности подсудимого в совершении уголовного правонарушения по обвинению, по которому он был привлечен к уголовной ответственности и предан суду (статья 394 УПК РК):
если отсутствует событие правонарушения;
в деяниях подсудимого нет состава уголовного правонарушения;
не доказано участие подсудимого в совершении уголовного правонарушения.
Сведения графы 60 раздела 1 отражаются только в том случае, если он фактически участвовал в уголовном процессе как адвокат, а не как представитель потерпевшего.
Суммы ущерба, процессуальных издержек и суммы гражданского иска учитываются в тенге.
20. Графа 27 раздела 1 равна сумме граф 7, 12, 18, 19, графа 32 исчисляется из суммы граф 1, 2, минус сумма граф 27,71.
Суммы ущерба, процессуальных издержек и суммы гражданского иска учитываются в тенге. В графах 62-70 раздела 1 формируются сведения на основании заполненных в ЭИУД 1 реквизитов в разделе 2 "Ущерб":

Сот өтеуге белгілеген залал туралы мәліметтер қылмыстың материалдық сипаты бар қылмыстық істер бойынша 7.1. "мемлекетке", 7.2. "жеке тұлғаға", 7.3. "заңды тұлғаға" деректемелерінде толтырылады.
Осы ұстаным сот жеке, заңды тұлғаға және мемлекетке келтірілген залалдың сомасын анықтайтын сот үкімінің негізінде толтырылады. Сондай-ақ сот үкімі негізінде "Процестік шығындардың сомасы" 8-деректемеде өндіріп алуға жататын процестік шығындардың сомасы туралы ақпарат толтырылады;
қылмыстық процесс шеңберінде қаралған азаматтық талаптың сомалары туралы мәліметтер, мемлекеттік баж сомасын есепке алмай, "Қанағаттандырылған талап қою мөлшері" 6, "Мемлекет кірісіне қанағаттандырылған талап қою мөлшері" 6.1-деректемелерінде көрсетіледі.
1-бөлімнің "Жәбірленушілерге өтемақы қорына өндірілген сома" 92-бағанында, егер сот ҚР ҚПК-нің 173-бабына сәйкес сотталушыдан мәжбүрлі төлемді өндіріп алған жағдайда олар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
94-бағанда 2018 жылғы 10 қаңтардағы № 131-VI "Жәбірленушілерге өтемақы қоры туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 2-бөлігіне сәйкес соттар қараған регрестік талаптар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
Жәбірленушілерге өтемақы қорына мәжбүрлі төлемдердің, сонымен қатар регрестік талаптар бойынша қайтарылған сомалар теңгеде есептеледі.
21. Қылмыстық істер айыптау қорытындыларында берілген Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) баптары бойынша, ал егер алдын ала тергеп-тексеру жүргізілмеген жағдайда, істі іс жүргізуге қабылдаған сот немесе судья құқық бұзушылықты саралаған бап бойынша жолма-жол бөлінеді.
Сот іс-әрекетті ҚР ҚҚ-нің басқа бабына қайта саралаған жағдайда, қылмыстық іс есептің 1-бөлімінің 2-бағанында келіп түскен айыптау бабы бойынша, ал 1-бөлімнің 173-бағанында қайта саралау туралы мәліметтер, осы қылмыстық іс бойынша қабылданған шешім үкімнің қарар бөлігінде көрсетілген тиісті бабы және бөлігі бойынша көрсетіледі.
Іс-әрекеттер қайта сараланған қылмыстық істерді есепке алу үшін іске ЭАЕҚ 1-дің 7-бөлімінің 7.3-деректемесінде "қайта саралау туралы" ақпаратты көрсету қажет.
1-бөлімнің 27-жолының көрсеткіші айыпталушылардың кем дегенде біреуі әйел, оның ішінде әйел жынысты кәмелетке толмаған адамдар қатысқан қылмыстық істер бойынша мәліметтерді көрсетеді.
Іс ескерілетін құқық бұзушылық түрін анықтау кезінде келесі қағидаларды басшылыққа алу қажет:
құқық бұзушылықтар жиынтығы барысында іс неғұрлым қатаң жазалауды көздейтін ҚР ҚК-нің бабы бойынша ескеріледі;
санкциялардың мәні тең болған жағдайда, іс сот неғұрлым қатаң жазалау тағайындаған ҚР ҚК-нің бабы бойынша ескеріледі. Әрбір бап бойынша мәні бірдей жаза тағайындалған жағдайда, іс осы өңірдегі құқық бұзушылықтың кеңірек таралу белгісі бойынша ескеріледі;

сведения об ущербе определенном судом к возмещению, заполняются в реквизитах 7.1. "государству", 7.2. "физическому лицу", 7.3. "юридическому лицу" по уголовным делам, где имеется материальный характера преступления.
Данная позиция заполняется на основании приговора суда, где судья определяет сумму ущерба физическому, юридическому лицу и государству. Так же на основании приговора суда в реквизите 8 "Сумма процессуальных издержек" заполняются сведения о сумме процессуальных издержек определенных к взысканию;
сведения о суммах гражданского иска, рассмотренного в рамках уголовного процесса, без учета сумм государственной пошлины, отражаются в реквизитах 6 "Иск удовлетворен в размере" и 6.1 "Иск удовлетворен в размере в доход государства".
В графе 92 раздела 1 "Сумма взысканная в Фонд компенсации потерпевшим", сведения по ним отражаются в случаях, если суд взыскал принудительный платеж с подсудимого в соответствии со статьей 173 УПК РК.
В графе 94 отражаются сведения по рассмотренным судами регрессных требований в соответствии с частью 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О Фонде компенсации потерпевшим".
Суммы принудительного платежа в Фонд компенсации потерпевшим, а также возвращенные по регрессным требованиям учитываются в тенге.
21. Уголовные дела построчно распределяются по статьям Уголовного Кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК), приведенным в обвинительных заключениях, а если предварительное расследование не проводилось, то по статьям, по которым правонарушение квалифицировано судом или судьей, принявшим дело к производству.
В случае переквалификации деяния судом на другую статью УК РК уголовное дело отражается в графе 2 раздела 1 отчета по статье обвинения, по которой оно поступило, а в графе 73 раздела 1 отражаются сведения о переквалификации, решение же принятое по данному уголовному делу отражается в соответствующей строке по статье и части, указанной в резолютивной части приговора.
Для учета переквалифицированных уголовных дел необходимо, в разделе 7 ЭИУД 1 на дело в реквизите 7.3 отразить сведения "о переквалификации".
Показатель строки 27 раздела 1 отражает сведения по уголовным делам, в которых хотя бы одна из обвиняемых является женщиной, в том числе и несовершеннолетние лица женского пола.
При определении вида правонарушения, по которому учитывается дело, необходимо руководствоваться следующим:
при совокупности правонарушений, дело учитывается по статье УК РК, предусматривающей более строгое наказание;
при равнозначности санкций дело учитывается по статье УК РК, по которой судом назначено более строгое наказание. Если по каждой статье назначено равнозначное наказание, дело учитывается по признаку наибольшей распространенности правонарушения в данном регионе;

қылмыстық құқық бұзушылықтардың, ҚР ҚК-нің 58, 60-баптары тәртібіндегі үкімдердің жиынтығы бойынша жазалау тағайындау барысында іс қорытынды жазалау бойынша есепке алынуға тиіс.
22. ҚР ҚПК-нің 408-бабына сәйкес жекеше айыптаудың қылмыстық ісі адам (бірнеше адам) сотқа соттылық туралы қағидаларды сақтай отырып, адамды қылмыстық жауаптылыққа тарту туралы шағым беру арқылы қозғайды.
23. Істері есептік кезеңде қаралған адамдар сот үкімінде немесе қаулысында көрсетілген айыптауға сәйкес қылмыстық құқық бұзушылық құрамы бойынша бөлінеді.
Сот сотталушының (-лардың) іс-әрекеттерін қайта саралаған жағдайда, адамдар бойынша мәліметтер үкім шығарылған бап бойынша жолдарда көрсетіледі.
Әрбір адамға қатысты мәліметтер жеке көрсетіледі. Жасалған құқық бұзушылықтардың жиынтығы барысында адам неғұрлым қатаң жазалауды көздейтін ҚР ҚК-нің бабы бойынша ескеріледі.
"Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі өтінішхаттарды қарау туралы" 2-бөлімде іс жүргізуді қайта бастау және ҚР ҚПК-нің 53-тарауына сәйкес жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қылмыстық іс бойынша өтінішхаттарды қарау нәтижелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
24. "Медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану туралы істерді қарау нәтижелері" 3-бөлімнің, "Рақымшылық жасау бойынша" 7-бөлімнің, "Тұрмыстық зорлық-зомбылыққа байланысты қылмыстық істері бойынша қозғалысы" 8-бөлімнің жолдары 1-бөлімнің жолдарының мазмұнына сәйкес. Көрсетілген бөлімдердің бағандары сондай-ақ 1-бөлімнің нақты бағандарына сәйкес қалыптастырылады.
25. "Сот актілерін орындауға байланысты мәселелерді қарау" 4-бөлім ҚР ҚПК-нің 475, 476-баптарына сәйкес соттың құзырына жататын сот актілерін орындауға байланысты мәселелерді қарау жөніндегі соттардың жұмысын көрсетеді.
26. "Тергеу судьяларының прокурордың, қылмыстық қудалау органдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) және шешімдеріне шағымдарды қарауы туралы" 5-бөлім.
3-жолда бір мезгілде прокурордың және қылмыстық қудалау органдарының әрекеттері (әрекетсіздігі) дауланатын шағымдарды қарау туралы деректер көрсетіледі.
Осы жолда тек сот бір мезгілде прокурордың және қылмыстық қудалау органдарының әрекеттерін (әрекетсіздігін) даулау заңсыз немесе негізді деп таныған шағымдар ғана ескеріледі.
Сот әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдар бойынша әртүрлі шешімдер қабылдаған жағдайда (мысалы, анықтау органдарының заңсыз әрекеттері туралы дәлелдер расталған, ал прокурордың заңсыз әрекеттері расталмаған жағдайда), онда мұндай шағымдар түсіндірме жазбасы қоса беріліп, қабылданған шешімдер бойынша тиісті жолдарда (4 немесе 28) және бағандарда ескеріледі.

при назначении наказания по совокупности уголовного правонарушения, приговоров в порядке статей 58, 60 УК РК, дело подлежит учету по окончательному наказанию.
22. В соответствии со статьей 408 УПК РК, уголовное дело частного обвинения возбуждается лицом (несколькими лицами) путем подачи в суд с соблюдением правил о подсудности жалобы о привлечении лица к уголовной ответственности.
23. Лица, дела о которых рассмотрены в отчетном периоде, распределяются по составам уголовных правонарушений в соответствии с обвинением, указанным в приговоре или постановлении суда.
В случае переквалификации судом деяния подсудимого (-ых) сведения по лицам отражаются в строках по статье, по которой вынесен приговор.
Сведения в отношении каждого лица указываются отдельно. При совокупности совершенных правонарушений лицо учитывается по статье УК РК, предусматривающей более строгое наказание.
В разделе 2 "Рассмотрение ходатайств по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам" отражаются сведения о возобновлении производства и результатов рассмотрения ходатайств по уголовному делу по вновь открывшимся обстоятельствам в соответствии с главой 53 УПК РК.
24. Строки раздела 3 "Результаты рассмотрения дел о применении принудительных мер медицинского характера", раздела 7 "По амнистии", раздела 8 "Движение уголовных дел, связанных с бытовым насилием", соответствуют содержанию строк раздела 1. Графы указанных разделов формируются также в соответствии с определенными графами раздела 1.
25. Раздел 4 "Рассмотрение вопросов, связанных с исполнением судебных актов" отражает работу судов по рассмотрению вопросов, связанных с исполнением судебных актов, отнесенных к ведению судов в соответствии со статьями 475, 476 УПК РК.
26. Раздел 5 "О рассмотрении следственными судьями жалоб на действия (бездействие) и решения прокурора, органов уголовного преследования".
В строке 3 отражаются данные о рассмотрении жалобы, где одновременно оспариваются действия (бездействие) прокурора и органов уголовного преследования.
В данной строке учитываются только те жалобы, по которым судом одновременно признаны незаконными или обоснованными оспариваемые одновременно действия (бездействие) прокурора и органов уголовного преследования.
В случае принятия судом разных решений по жалобам на действия (бездействие), (к примеру, доводы о незаконных действиях органов дознания подтвердились, а прокурора - нет), то такие жалобы учитываются в соответствующих сроках (4 или 28) и графах по принятым решениям, с приложением пояснительных записок.

Аталған көрсеткішті есепке алу үшін ЭАЕҚ 5.1 "Қылмыстық қудалау органының атауы" 3-деректемесі 9-қосымшаға сәйкес міндетті түрде толтырылуға тиіс.
27. "Тергеу судьялары қарайтын мәселелер туралы" 6-бөлім тергеу судьялары ҚР ҚПК-нің 55-бабы тәртібінде қарайтын мәселелерді көрсетеді.
35-бағанда судьяның бұлтартпау шарасын санкциялаудан бас тарту туралы қаулы шығарғаннан кейін не тергеу судьясының өзге шешімінен кейін нақ сол қылмыстық іс бойынша нақ сол адамға қатысты қылмыстық қудалау органының сотқа бұлтартпау шарасын санкциялау туралы өтінішхатпен (ұсынумен) қайталанған жолданымдары көрсетіледі.
28. Есепті құрастыру барысында деректердің тепе-теңдігі туралы келесі қағидаларды сақтау қажет:
1-жол 3-10, 15, 20, 25-53-жолдардың қосындысына тең:
1-3-бағандардың қосындысы 4-13, 14-17, 64-бағандардың қосындысына тең;
"Соттың заңсыз жолмен алынған мүлікті тәркілеу туралы өтінішхаттарды қарауы" 9-бөлімде ҚР ҚПК-нің 15-бөліміне сәйкес заңсыз жолмен алынған мүлікті үкім шығарылғанға дейін тәркілеу бойынша іс-жүргізулер туралы мәліметтер көрсетіледі.
7-тарау. "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" № 6-нысанды есеп
29. Есептің осы нысаны қылмыстық істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы мәліметтерді көрсетеді.
30. "Апелляциялық саты бойынша істердің қозғалысы" 1-бөлімде есепке алу қылмыстық істер бойынша жүргізіледі.
31. "Бірінші сатыдағы соттардың үкімдеріне прокурордың шағымдарын және апелляциялық өтінішхаттарын қарау нәтижелері (адамдар бойынша)" 3-бөлімде есепке алу адамдар бойынша жүргізіледі.
3-бөлімді қалыптастыру барысында құқық бұзушылықтардың жиынтығы кезінде адам ҚР ҚК-нің неғұрлым қатаң жазаны көздейтін бабы бойынша, қылмыстық заң, санкциялар тепе-тең болғанда – барынша кең тараған құқық бұзушылық бойынша есепке алынатынын ескерген жөн.
Апелляциялық саты сотталушының жазалау шарасын ҚР ҚК-нің 58 немесе 60-баптарын қолдана отырып, жазалаудың неғұрлым ауыр шарасы бойынша өзгерткен жағдайда осы үкім үкімді өзгерту болып есептеледі.
32. "Бірінші сатыдағы соттардың қаулыларына (адамдар бойынша) прокурордың шағымдарын және өтінішхаттарын қарау нәтижелері" 4-бөлімде есепке алу адамдар бойынша жүргізіледі;
33. Сот iсiн жүргiзудің тәртібінде және оны орындау шеңберінде шығарылған, бірінші сатыдағы соттардың күші жойылған, өзгертілген және өзгеріссіз қалдырылған қаулылары бойынша деректер алқа қараған қаулылардың жалпы санында ескерілмейді (1-баған).
34. 1, 3, 4-бөлімдердің жолдары 1-нысанды есептің 1-бөлімінің жолдарының мазмұнына сәйкес келеді.

Для учета указанного показателя подлежит заполнению реквизит "3. Наименование органа уголовного преследования" ЭИУД 5.1. согласно приложению 9.
27. Раздел 6 "О вопросах, рассматриваемых следственными судьями" отражает вопросы, рассматриваемые следственными судьями в порядке статьи 55 УПК РК.
В графе 35 отражаются повторные обращения органа уголовного преследования в суд с ходатайством (представлением) о санкционировании меры пресечения в отношении одного и того же лица по тому же уголовному делу после вынесения судьей постановления об отказе в санкционировании указанной меры пресечения, либо иного решения следственного судьи.";
28. При составлении отчета следует соблюдать следующие правила о равенстве данных:
Строка 1 равна сумме строк 3-10, 15, 20, 25-53:
сумма граф 1-3 равна сумме граф 4-13; 14-17, 64;
В разделе 9 "Рассмотрение судом ходатайств о конфискации имущества, полученного незаконным путем" отражаются сведения о производствах по конфискации имущества, полученного незаконным путем, до вынесения приговора согласно разделу 15 УПК РК.
Глава 7. Отчет формы № 6 "Отчет о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел"
29. Данная форма отчета отражает сведения о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел.
30. В разделе 1 "Движение дел по апелляционной инстанции" учет ведется по уголовным делам.
31. В разделе 3 "Результаты рассмотрения жалоб и апелляционных ходатайств прокурора на приговоры судов первой инстанции (по лицам)" учет ведется по лицам.
При формировании раздела 3 следует иметь в виду, что при совокупности правонарушений лицо учитывается по статье УК РК, предусматривающей более строгое наказание, при равенстве санкций – по наиболее распространенному правонарушению.
В случае, если апелляционная инстанция изменила меру наказания осужденному по более тяжкой мере наказания с применением статей 58 или 60 УК РК, то данный приговор учитывается как изменение приговора.
32. В разделе 4 "Результаты рассмотрения жалоб и ходатайств прокурора на постановления судов первой инстанции (по лицам)" учет ведется также по лицам";
33. Данные по отмененным, измененным и оставленным без изменения постановлениям судов первой инстанции, вынесенным в рамках исполнения и порядка судопроизводства не учитываются в общем числе постановлений, рассмотренных коллегией (графе 1).
34. Строки разделов 1, 3, 4 соответствуют содержанию строк раздела 1 отчета формы 1.

35. "Прокурордың, қылмыстық қудалау органдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) және шешімдеріне шағымдарды қарау жөніндегі бірінші сатыдағы соттардың қаулыларына прокурордың шағымдарын және өтінішхаттарын қарау нәтижелері" 5-бөлімде шағымдар және өтінішхаттар бойынша прокурордың, қылмыстық қудалау органдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) және шешімдеріне шағымдарды қарау жөніндегі бірінші сатыдағы соттардың қаулыларын қайта қарау туралы мәліметтер көрсетіледі.
Қаралмаған материалдардың қалдығы (14-баған) 1 және 2-бағандардың қосындысынан 3 және 4 бағандардың қосындысы алынып есептеледі.
3-жолда бір мезгілде прокурордың және қылмыстық қудалау органдарының әрекеттері (әрекетсіздігі) және шешімдері дауланатын шағымдарды қарау туралы деректер көрсетіледі.
Сот әртүрлі органдардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне (мысалы, тергеушінің (анықтаушының) заңсыз әрекеттері туралы дәлелдер расталған, ал прокурордың заңсыз әрекеттері расталмаған жағдайда) бір мезгілдегі шағымдар бойынша әртүрлі шешімдер қабылдаған жағдайда, мынадай шағымдар түсіндірме жазбалары қоса беріліп, қабылданған шешімдер бойынша тиісті жолдарда (4, 20 немесе 28) және бағандарда ескеріледі.
Осы жолда тек сот бір мезгілде дауланатын прокурордың да, қылмыстық қудалау органдарының да әрекеттері (әрекетсіздігі) және шешімдерін бір мезгілде заңсыз немесе негізсіз деп таныған шағымдар ғана ескеріледі.
36. "Тергеу судьялары қабылдаған шешімдерге прокурордың шағымдарын және өтінішхаттарын қарау туралы" 6-бөлімде прокурордың тергеу судьялары қабылдаған шешімдерге шағымдары және прокурордың өтінішхаттарын қарау туралы мәліметтер көрсетіледі.
37. 24-баған 1, 2-бағандардың қосындысынан 6, 10, 11-бағандардың алынған сомасына тең.
38. "Сот актілерін орындау мәселелері жөніндегі қаулыларды қайта қарау нәтижелері бойынша мәліметтер" № 6 нысанды есептің 7-бөлімінде шартты түрде мерзімінен бұрын босату туралы, тұрғын колониясына ауыстыру туралы келіп түскен материалдар және басқа материалдар саны көрсетіледі.
8-тарау. "Өлім жазасына немесе өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталған адамдарға қатысты қылмыстық істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" № 6а нысанды есеп (адамдар бойынша)
39. "Өлім жазасына сотталған адамдарға қатысты істерді апелляциялық тәртіпте қарау туралы" 1 және "Өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталған адамдарға қатысты істерді апелляциялық тәртіпте қарау туралы" 2-бөлімдерден тұрады.
1-бөлімнің 1-бағанында ағымдағы жылғы 1 қаңтардағы жағдайы бойынша істері қалдықта тұрған адамдар саны көрсетіледі.

35. В разделе 5 "Результаты рассмотрения жалоб и ходатайств прокурора на постановления судов первой инстанции по рассмотрению жалоб на действия (бездействие) и решения прокурора, органов уголовного преследования" отражаются сведения о пересмотре постановлений судов первой инстанции по рассмотрению жалоб на действия (бездействие) и решения прокурора, органов уголовного преследования по жалобам и ходатайствам.
Остаток нерассмотренных материалов (графа 14) исчисляется из суммы граф 1 и 2, минус сумма граф 3 и 4.
В строке 3 отражаются данные о рассмотрении жалобы, где одновременно оспариваются решения, действия (бездействие) и прокурора и органов уголовного преследования.
В случае принятия судом разных решений по одновременным жалобам на решения, действия (бездействие) разных органов (к примеру, доводы о незаконных действиях следователя (дознавателя) подтвердились, а прокурора – нет), то такие жалобы учитываются в соответствующих сроках (4, 20 или 28) и графах по принятым решениям, с приложением пояснительных записок.
В данной строке учитываются только те жалобы, по которым судом одновременно признаны незаконными или обоснованными оспариваемые одновременно действия (бездействие) и решения и прокурора и органов уголовного преследования".
36. В разделе 6 "О рассмотрении жалоб и ходатайств прокурора на решения, принятые следственными судьями" отражаются сведения о рассмотрении жалоб и ходатайств прокурора на решения, принятые следственными судьями.
37. Графа 24 равна сумме граф 1, 2 минус графы 6, 10, 11.
38. В разделе 7 отчета формы № 6 "Сведения по результатам пересмотра постановлений по вопросам исполнения судебных актов" отражается количество поступивших материалов об условно-досрочном освобождении, о переводе в колонию поселение и другие материалы.
Глава 8. Отчет формы № 6а (по лицам) "Отчет о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел в отношении лиц, осужденных к смертной казни или пожизненному лишению свободы"
39. Состоит из разделов 1 "О рассмотрении дел в апелляционном порядке в отношении лиц, осужденных к смертной казни" и 2 "О рассмотрении дел в апелляционном порядке в отношении лиц, осужденных к пожизненному лишению свободы".
В графе 1 раздела 1 указывается количество лиц, в отношении которых дела находятся в остатке по состоянию на 1 января текущего года.

40. 2-бөлім 1-бөлімге ұқсас құрастырылады.
9-тарау. "Қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатының жұмысы туралы есеп" № 6К нысанды есеп
41. "Өтінішхаттардың қозғалысы" 1-бөлімде есепке алу қылмыстық істер бойынша жүргізіледі.
42. 2-баған 4-7-бағандардың қосындысына тең.
43. "Кассациялық сатыда қарау үшін ісі бар өтінішхатты беру туралы қаулылары бар істердің қозғалысы" 3-бөлімі шағымдалатын сот актісін кассациялық тәртіпте қайта қарау туралы қаулылармен бірге істердің қозғалысын көрсетеді.
44. "Заңды күшіне енген үкімдерге және қаулыларға наразылықтары бар істердің қозғалысы" 4-бөлім заңды күшіне енген үкімдерге және қаулыларға қадағалау тәртібінде әкелінген наразылықтармен түскен істердің қозғаласы туралы мәліметтерден тұрады.
45. "Кассациялық сатыда қаралған, бірінші және апелляциялық сатылардағы соттардың үкімдеріне өтінішхаттар, наразылықтар мен ұсыныстардың қозғалысы туралы (адамдар бойынша)" 5-бөлімі өтінішхаттарды, наразылықтар мен ұсыныстарды кассация алқасы қараған, бірінші және апелляциялық саты соттарының істері жөніндегі кассациялық сатының қызметін көрсетеді, есеп адамдар бойынша жүргізіледі.
Бөлімді толтыру кезінде қылмыстардың (құқық бұзушылықтардың) жиынтығында адам неғұрлым қатаң жазалауды көздейтін қылмыстық заңның бабы бойынша, санкциялар тепе-теңдігінде – кеңірек тараған қылмыс (құқық бұзушылық) бойынша ескерілетіндігін назарда ұстаған жөн.
ҚР ҚК-нің 58 немесе 60-баптарын қолдана отырып, сотталғанның жазалау шарасын аса ауыр жазалау шарасы бойынша өзгерткен жағдайда осы үкім үкімді өзгерту ретінде ескеріледі.
46. Істі кассациялық тәртіпте қарау кезінде үкімнің күшін жоюға немесе өзгертуге ҚР ҚПК-нің 485-бабында көрсетілген жағдайлар негіз болып табылады.
47. "Кассациялық сатыда қаралған, бірінші және апелляциялық сатылардағы соттардың қаулыларына өтінішхаттар, наразылықтар мен ұсыныстардың қозғалысы (адамдар бойынша)" 6-бөлімі кассациялық сатының бірінші, апелляциялық сатылардағы соттарының қаулыларына өтінішхаттарды, ұсыныстарды және наразылықтарды қарауы туралы мәліметтерді бейнелейді.
5 және 6-бөлімдердің жолдары № 1 нысанды есептің 1-бөлімі жолдарының мазмұнына сәйкес.
48. "Заңды күшіне енген үкімдерге және қаулыларға Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Төрағасының ұсынулары бар істердің қозғалысы" 7-бөлімде заңды күшіне енген үкімдерге және қаулыларға Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Төрағасының ұсынулары бар істердің қозғалысы бойынша мәліметтер көрсетіледі.
"Заңды күшіне енген үкімдерге және қаулыларға облыстық соттар төрағаларының ұсыныстары бар істердің қозғалысы" 8-бөлімде ҚР ҚПК-нің 446-бабының 3-бөлігіне сәйкес кассациялық сатыға облыстық соттың төрағасы енгізген ұсынулар туралы мәліметтер көрсетіледі.

40. Раздел 2 составляется по аналогии раздела 1.
Глава 9. Отчет формы № 6К "Отчет о работе кассационной инстанции по рассмотрению уголовных дел"
41. Учет в разделе 1 "Движение ходатайств" ведется по уголовным делам.
42. Графа 2 равна сумме граф 4-7.
43. Раздел 3 "Движение дел с постановлениями о передачи ходатайства с делом для рассмотрения в кассационной инстанции" отражает движение дел с постановлениями о пересмотре в кассационном порядке обжалуемого судебного акта.
44. Раздел 4 "Движение дел с протестами на вступившие в законную силу приговоры и постановления" содержит сведения о движении дел, поступивших с протестами, принесенными в кассационном порядке на приговоры и постановления, вступившие в законную силу.
45. В разделе 5 "Движение ходатайств, представлений и протестов на приговоры судов первой и апелляционной инстанций, рассмотренных кассационной инстанции (по лицам)" отражается деятельность кассационной инстанции по делам судов первой и апелляционной инстанций, по которым ходатайства, представления и протесты рассмотрены кассационной коллегией, учет ведется по лицам.
При заполнении раздела следует иметь в виду, что при совокупности преступлений (правонарушений) лицо учитывается по статье уголовного закона, предусматривающей более строгое наказание, при равенстве санкций - по наиболее распространенному преступлению (правонарушению).
В случае изменения меры наказания осужденного по более тяжкой мере наказания с применением статей 58 или 60 УК РК данный приговор учитывается как изменение приговора.
46. Основанием к отмене или изменению приговора при рассмотрении дела в кассационном порядке являются обстоятельства, предусмотренные статьей 485 УПК РК.
47. Раздел 6 "Движение ходатайств, представлений и протестов на постановления судов первой, апелляционной инстанций, рассмотренных кассационной инстанцией (по лицам)" отражает сведения о рассмотренных кассационной инстанцией ходатайствах, представлениях и протестах на постановления судов первой и апелляционной инстанций.
Строки разделов 5 и 6 соответствуют содержанию строк раздела 1 отчета формы 1.
48. В разделе 7 "Движение дел с представлениями Председателя Верховного Суда Республики Казахстан на вступившие в законную силу приговоры и постановления" отражаются сведения по движению уголовных дел с представлениями Председателя Верховного Суда Республики Казахстан на вступившие в законную силу приговоры и постановления.
В разделе 8 "Движение дел с представлениями председателей областных судов на вступившие в законную силу приговоры и постановления" отражаются сведения о внесенных представлениях согласно части 3 статьи 446 УПК РК председателем областного суда в кассационную инстанцию.

49. "Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі өтінішхаттарды қарау" 9-бөлімде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі өтінішхаттарды қарау туралы мәліметтер көрсетіледі.
"Адамды ұстап беру туралы шешімдерге шағымдардың қозғалысы (экстрадициялау)" 10-бөлімде шет мемлекеттің аумағында қылмыс жасады деп айыпталған немесе сотталған адамды ұстап беру (экстрадициялау) туралы шешімге шағым жасау және оны қарау нәтижелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
10-тарау. "Өлім жазасына немесе өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталған адамдарға қатысты қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатының жұмысы туралы есеп" № 6Ка нысанды есеп
50. "Өлім жазасына сотталған адамдарға қатысты қылмыстық істерді кассациялық тәртіпте қарау туралы" 1 және "Өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталған адамдарға қатысты қылмыстық істерді кассациялық тәртіпте қарау туралы" 2-бөлімдерден тұрады.
1-бөлімнің 1-бағанында істері ағымдағы жылдың 1 қаңтарындағы жағдайы бойынша қалдықта тұрған адамдар саны көрсетіледі.
51. 2-бөлім 1-бөлімге ұқсас құрастырылады.
11-тарау. "Соттардың жекеше айыптау істері бойынша шағымдарды қарауы туралы есеп" № 2-Ж нысанды есеп
52. Есептің көрсеткіштері қылмыстық қудалау ҚР ҚПК-нің 32-бабында көзделген жекеше айыптау тәртібінде іске асырылатын ҚР ҚК-нің баптарына сәйкес келеді.
53. Есептің 1-бағанында жаңа есептік жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша қаралмай қалған шағымдар көрсетіледі.
Есептік кезеңнің соңына қаралмаған шағымдар 12-бағанда көрсетіледі. 12-баған 1 және 2-бағандардың сомасынан 6, 7, 8, 9, 10-бағандарды алынған санға тең.

49. В разделе 9 "Рассмотрение ходатайств по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам" отражаются сведения о рассмотрении ходатайств по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам.
В разделе 10 "Движение жалоб на решения о выдаче лица (экстрадиции)" отражаются сведения об обжаловании решения о выдаче лица (экстрадиции), обвиняемого в совершении преступления или осужденного на территории иностранного государства и о результатах его рассмотрения, в порядке, предусмотренном статьей 592 УПК РК.
Глава 10. Отчет формы 6Ка "Отчет о работе кассационной инстанции по рассмотрению уголовных дел в отношении лиц, осужденных к смертной казни или пожизненному лишению свободы"
50. Состоит из разделов 1 "О рассмотрении дел в кассационном порядке в отношении лиц, осужденных к смертной казни" и 2 "О рассмотрении уголовных дел в кассационном порядке в отношении лиц, осужденных к пожизненному лишению свободы".
В графе 1 раздела 1 указывается количество лиц, в отношении которых дела находятся в остатке по состоянию на 1 января текущего года.
51. Раздел 2 составляется по аналогии раздела 1.
Глава 11. Отчет формы № 2-Ж "Отчет о рассмотрении судами жалоб по делам частного обвинения"
52. Показатели отчета соответствуют статьям УК РК, уголовное преследование по которым осуществляется в порядке частного обвинения, предусмотренном статьей 32 УПК РК.
53. В графе 1 отчета отражаются жалобы, которые по состоянию на 1 января нового отчетного года остались нерассмотренными.
В графе 12 отражаются жалобы, которые не рассмотрены на конец отчетного периода. Графа 12 равна сумме граф 1 и 2 минус 6, 7, 8, 9, 10.