Астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізіліміне деректерді берудің нысандарын, көлемін және мерзімділігін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2016 жылғы 23 маусымдағы № 276 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 29 маусымдағы № 348 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 15 шілдеде № 13936 болып тіркелді
«Астық туралы» 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 12-2) тармақшасына, 13-1-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес астық қабылдау кәсіпорындары бойынша, сондай-ақ олардың жылдық қаржылық есептіліктері және аудиторлық есептері бойынша астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізіліміне деректерді беру нысаны мен көлемі;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізіліміне деректерді беру мерзімділігі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін бес жұмыс күні ішінде Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберілуін;
3) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы және Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрлеріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ 2016 жылғы 23 шілдеден бұрын қолданысқа енгізілмейді.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы                  Қазақстан Республикасының
министрінің міндетін атқарушы     Қаржы министрі
______________ Е. Нысанбаев       ___________ Б. Сұлтанов
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
_____________ Д. Абаев
2016 жылғы 30 маусым
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 23 маусымдағы № 276. және.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 маусымдағы № 348.
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Астық қабылдау кәсіпорындары бойынша, сондай-ақ олардың жылдық
қаржылық есептіліктері және аудиторлық есептері бойынша
деректерді астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік
электрондық тізіліміне беру нысаны мен көлемі
Ақпараттық жүйеде тіркелетін іс-қимыл (деректерді енгізу / өзгерту/ұйымды /электрондық есепті қаржы есебінен немесе аудиторлық есептіліктен жою), оны жүргізу күні
Астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізілімде тіркелетін іс-қимылы (есепке алу объектісін енгізу, өзекті ету, алып тастау)
Ұйымның БСН
Ұйымның қазақ және орыс тілдеріндегі атауы
Орналасқан жері (индекс, облыс, өңір, елдімекен, көше, үй нөмірі, электрондық мекенжайы, веб-сайты, телефон нөмірі, мекенжайдың тіркеу коды (МТК))
Сала (қызметтің негізгі түрі)
Ұйымның ұйымдық-құқықтық нысаны
Ұйымның соңғы қайта тіркелген күні
Ұйым бойынша ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Бірінші басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бірінші басшының ЖСН
Бас бухгалтердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтердің ЖСН
Қаржылық есептілік /аудиторлық есеп кезеңі
Қаржылық есептіліктің /аудиторлық есептің сипаттамасы
Қаржылық есептілікті бекіту күні
Аудиторлық есепті күні
Аудитордың БСН
Аудитордың атауы
Қаржылық есептілік/аудиторлық есептілік бар файл
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН - Жеке сәйкестендіру нөмірі
БСН – Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 23 маусымдағы № 276. және.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 маусымдағы № 348.
бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық
тізіліміне деректерді беру мерзімділігі
Астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізіліміне берілетін деректердің атауы
Деректерді беруді және/немесе оларға қолжетімділікті қамтамасыз ететін мемлекеттік орган
Беру нысаны
Беру мерзімі
1
2
3
4
5
Астық қабылдау кәсіпорындары бойынша, сондай-ақ олардың жылдық қаржылық есептіліктері және аудиторлық есептері бойынша
Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік саласында қызметті реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган
Электрондық нысанда
Күн сайын, ведомстволық ақпараттық жүйеде есепке алу объектісімен іс-қимыл жүргізілген күннен бастап

Об утверждении форм, объема и периодичности передачи данных в государственный электронный реестр держателей зерновых расписок
Совместный приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июня 2016 года № 276 и Министра финансов Республики Казахстан от 29 июня 2016 года № 348. Зарегистрирован в Министерстве юстиции 15 июля 2016 года № 13936
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 12-2) статьи 6, пунктом 1 статьи 13-1 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года «О зерне», ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) форму и объем передачи в государственный электронный реестр держателей зерновых расписок данных по хлебоприемным предприятиям, а также по их годовой финансовой отчетности и аудиторским отчетам, согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) периодичность передачи данных в государственный электронный реестр держателей зерновых расписок, согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет», а также в течение пяти рабочих дней в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующих вице-министров сельского хозяйства Республики Казахстан и финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее 23 июля 2016 года.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
______________ Е. Нысанбаев
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов
«СОГЛАСОВАН»
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
______________ Д. Абаев
30 июня 2016 года
Приложение 1
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 июня 2016 года № 276
и Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июня 2016 года № 348
Форма и объем передачи в государственный электронный реестр
держателей зерновых расписок данных по хлебоприемным
предприятиям, а также по их годовой финансовой отчетности
и аудиторским отчетам
Действие, регистрируемое в информационной системе (включение /изменение данных /удаление организации, электронного отчета с финансовой отчетностью или аудиторским отчетом), дата его проведения
Действие, регистрируемое в государственном электронном реестре держателей зерновых расписок (включение, актуализация, исключение объекта учета)
БИН организации
Наименование организации на русском и казахском языках
Местонахождение, (индекс, область, регион, населенный пункт, улица, номер дома, электронный адрес, веб-сайт, номер телефона, регистрационный код адреса (РКА)
Отрасль (основной вид деятельности)
Организационно-правовая форма организации
Дата последней перерегистрации организации
Примечание по организации
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Продолжение таблицы
Фамилия,имя, отчество
(при его наличии) первого
руководителя
ИИН
первого руководителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) главного бухгалтера
ИИН главного бухгалтера
Период финансовой отчетности /аудиторского отчета
Описание финансовой отчетности/ аудиторского отчета
Дата утверждения финансовой отчетности
Дата аудиторского отчета
БИН аудитора
Наименование аудитора
Файл с финансовой отчетностью/ аудиторским отчетом
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
БИН - бизнес-идентификационный номер
ИИН - индивидуальный идентификационный номер
Приложение 2
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 июня 2016 года № 276
и Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июня 2016 года № 348
Периодичность передачи данных в государственный
электронный реестр держателей зерновых расписок
Наименование данных, передаваемых в государственный электронный реестр держателей зерновых расписок
Государственный орган, обеспечивающий предоставление данных и (или) доступ к ним
Форма предоставления
Срок предоставления
1
2
3
4
5
1.
По хлебоприемным предприятиям, а также по их годовой финансовой отчетности и аудиторским отчетам
Государственный орган, осуществляющий регулирование деятельности в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности
В электронной форме
Ежедневно, с даты проведения действия с объектом учета в ведомственной информационной системе