Қалдықтарды түгендеу жөніндегі есеп нысанын және оны толтыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2016 жылғы 29 шілдедегі № 352 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 14 қыркүйекте № 14234 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 14 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 18.01.2022 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексі 17-бабының 29) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Қалдықтарды түгендеу жөніндегі есеп нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Қалдықтарды түгендеу жөніндегі есеп нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Қалдықтарды басқару департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушы
М. Мырзағалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
_______________ Н. Айдапкелов

Об утверждении формы отчета по инвентаризации отходов и инструкции по ее заполнению
Приказ и.о Министра энергетики Республики Казахстан от 29 июля 2016 года № 352. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 сентября 2016 года № 14234. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 18 января 2022 года № 14.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 18.01.2022 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 29) статьи 17 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года и подпунктом 2) пункта 3
статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года
"О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму отчета по инвентаризации отходов, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) инструкцию по заполнению формы отчета по инвентаризации отходов, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту управления отходами Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации на официальное опубликование в периодические печатные издания, информационно-правовую систему "Әділет" и в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра энергетики
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Н. Айдапкелов

31-36 жолдарда белгіленбеген басқа құрылыс қалдықтары
Қолданыстан шыққан автокөлік (дана) барлығы,
олардың ішінде:
бөлшектеуден кейінгі (корпус)
бөлшектелмеген
1-40 жолдарда белгіленбеген басқа қалдықтар
Қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің жалғасы
Есеп беру жылы өңделді, қайта
пайдаланылды, өртелді, оның ішінде:
Есеп беру жылы залалсыздандырылды
өңделді, қайта
пайдаланылды
инсинерацияға (өртеуге)
жолданған
толық
жартылай
энергия алумен
энергия алусыз
барлығы
оның ішінде импорт бойынша
барлығы
оның ішінде импорт бойынша
барлығы
оның ішінде импорт бойынша
барлығы
оның ішінде импорт бойынша
барлығы
оның ішінде импорт бойынша
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
1-41 жол-дар
Қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің жалғасы
Есеп беру жылы өз қалдықтарды орналастыру
объектілерінде орналастырылды
Басқа ұйымдарға, кәсіпорынға жөнелтілді
Есеп беру жылының соңында нақты бары
арнайы өндірістік қалдықтарды
орналастыру объектілерінде
тұрмыстық қатты қалдықтар полигондарында
барлығы
соның ішінде импорт бойынша
сақтау
көму
барлығы
соның ішінде импорт бойынша
17
18
19
20
21
22
23
1-41 жолдар
Табиғат пайдаланушының жауапты
лауазымды тұлғасы
_____________
Қолы
___________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
20__ ж. "___" _______________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі міндетін
атқарушының
2016 жылғы 29 шілдедегі
№ 352 бұйрығына
2-қосымша
Қалдықтарды түгендеу жөніндегі есеп нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қалдықтарды түгендеу жөніндегі есепті табиғат пайдаланушылар респонденттің тұрған жері бойынша қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне ұсынады. Қалдықтарды түгендеу жөніндегі есепті қағаз және (немесе) электрондық жеткiзгiштерде, ақпараттық жүйенің экрандық нысанын толтыру және табиғат пайдаланушының ақпарат ұсынуға жауапты лауазымды тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойую арқылы есепті жылдан кейiнгi жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша 1 наурызға дейiн жыл сайын берiледi.
2. Қалдықтарды жинау, әкету, кәдеге жарату, қайта өңдеу, сақтау, орналастыру немесе жою жөніндегі операцияларды орындайтын субъектілер қалдықтарды түгендеу жөніндегі есепті респонденттің тұрған жері бойынша қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне ұсынады. Қалдықтарды түгендеу жөніндегі есеп электрондық және қағаз жеткізгіштерде есепті жылдан кейінгі жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша 1 наурызына дейін жыл сайын берiледi.
3. Табиғат пайдаланушы және қалдықтарды жинау, әкету, кәдеге жарату, қайта өңдеу, сақтау, орналастыру немесе жою жөніндегі операцияларды орындайтын субъектілер есептік жыл өткеннен кейін қалдықтарға түгендеу жүргізу және материалдар дайындау мерзімін анықтайды. Түгендеу нәтижесі бойынша акт жасалады.

прочие строительные отходы, не обозначенные в строках 31-36
38.
Автотранспорт, вышедший из эксплуатации (в штуках) всего,
из них:
39.
после разборки (корпус)
40.
не разобранный
41.
Другие отходы, не обозначенные в строках 1-40
Продолжение Бланка инвентаризации неопасных отходов
Переработано, повторно использовано, сожжено за отчетный год, в том числе:
Обезврежено за отчетный год
переработано, повторно использовано
направлено на инсинерацию (сжигание)
полностью
частично
с извлечением энергии
без извлечения энергии
всего
из них по импорту
всего
из них по импорту
всего
из них по импорту
всего
из них по импорту
всего
из них по импорту
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Строки с 1 по 41
Продолжение Бланка инвентаризации неопасных отходов
Размещено на собственных объектах размещения отходов за отчетный год
Передано сторонним организациям, предприятиям
Наличие на конец отчетного года
на специализированных объектах размещения промышленных отходов
на полигонах твердых бытовых отходов
всего
из них по экспорту
хранение
захоронение
всего
из них по импорту
17
18
19
20
21
22
23
Строки
с 1 по 41
Ответственное должностное лицо природопользователя
____________
подпись
_____________________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии)
"__" ________________ 20__ г.
М.П.
Приложение 2
к приказу и.о. Министра энергетики
Республики Казахстан
от 29 июля 2016 года № 352
Инструкция по заполнению формы отчета по инвентаризации отходов
Глава 1. Общие положения
1. Отчет по инвентаризации отходов представляется природопользователями в территориальное подразделение уполномоченного органа в области охраны окружающей среды по месту нахождения респондента. Отчет по инвентаризации отходов представляется ежегодно по состоянию на 1 января до 1 марта года, следующего за отчетным, на бумажном и (или) электронном носителях, посредством заполнения экранной формы информационной системы и подписания электронной цифровой подписью должностного лица природопользователя, ответственного за представление информации.
2. Субъекты, выполняющие операции по сбору, вывозу, утилизации, переработке, хранению, размещению или удалению отходов, представляют отчет по инвентаризации отходов в территориальное подразделение уполномоченного органа в области охраны окружающей среды по месту нахождения респондента. Отчет по инвентаризации отходов представляется ежегодно по состоянию на 1 января до 1 марта года, следующего за отчетным, на электронном и бумажном носителях.
3. Природопользователь и субъекты, выполняющие операции по сбору, вывозу, утилизации, переработке, хранению, размещению или удалению отходов, по истечении отчетного года устанавливают сроки проведения инвентаризации отходов и подготовки материалов. По итогам инвентаризации составляется акт.

4. Қалдықтарды түгендеу жөніндегі есеп қалдықтарды түгендеу актісінің, қауіпті қалдықтар паспорттарының, кіріс-шығыс құжаттарының (кіріс және шығыс ордерлері, материалдарды қабылдау туралы актілер, материалдар мен заттарды жөнелту жүкқұжаттары, қауіпті өнеркәсіп қалдықтарын өткізу төлқұжаты, қойма есебінің карточкасы мен ведомосі, кәсіпорыннан қалдықтарды шығару құжаттары және т.б.) негізінде жасалады. Алғашқы есепке алу құжаттары болмаған жағдайда нысан материалдық баланс бойынша есептері, бағалаулар және басқа деректер негізінде толтырылады.
2-тарау. Қалдықтарды түгендеу жөніндегі есеп нысанын
толтыру тәртібі
5. 3-бағаннан бастап 19-баған бойынша толтырылатын нысанның әр жолдарында қалдықтар туралы деректер, олар болмаған жағдайда – сызық көрсетіледі. Қалдықтың әр түріне бөлек жол бөлінеді.
Қалдықтар туралы деректер есепте осы қалдықтың жалпы салмағы бойынша тоннамен (данамен көрсетілетін 11, 38, 39, 40, 53, 54-тармақтарынан басқа) үтірден кейін үш белгімен (барлық ілеспе қосымшалармен бірге) көрсетіледі.
Бұдан әрі пайдалануға болатын, дайын өнім болып саналатын, сондай-ақ өндіріс технологиясы бойынша дайын өнім алу мақсатына арналған жартылай фабрикаттар болып табылатын зиянды заттар (өнімдер, қоспалар) есепке алуға жатпайды. Статистикалық есептіліктің басқа нысандарында көрсетілетін ағын сумен су объектілеріне және атмосфералық ауаға тарайтын зиянды заттар, тұрмыстық (коммуналдық) қатты қалдықтар есепке алынбайды. Сонымен бірге есептерде тиісті ғимараттар мен қондырғыларда ұшқан газдар мен ағын суды тазалау процесінде ұсталған (алынған) зиянды заттардың пайда болуы, залалсыздандырылуы, орналастырылуы, т.с.с. өз көрсетілуі тиіс.
Кәсіпорында пайда болған, басқа кәсіпорындардан келіп түскен радиоактивті қалдықтар (46 – 55-жолдар), оларды пайдалану, залалсыздандыру, орналастыру және жөю да есепке алынуға жатады.
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген шамалардан асқан мөлшерде радиоактивті заттары бар және сол өндірісте не баска жерде бұдан былай тіпті тәжірибелік зерттеулерде де пайдалануға болмайтын ерітінділер, бұйымдар, материалдар, биологиялық объектілер, сондай-ақ бұдан былай қолданылмайтын пайдаланылып болған ионандырушы сәулелену көздері радиоактивті қалдықтар есебінде есепке алынады.
Агрегаттық (физикалық) жағдайына қарай радиоактивті қалдықтар сұйық және қатты болып бөлінеді. Сұйық радиоактивті қалдықтардың ішінде бейорганикалық заттардың ерітінділері, фильтрлік материалдардың пульттері, органикалық сұйықтықтар (майлар, еріткіштер және т.б.) есепке алуға жатады. Қатты радиоактивті заттардың ішінде бұйымдар, материалдар, биологиялық объектілер, пайдаланылып болған ионандырушы сәулелену көздері есепке алуға жатады.
Егер қалдықтардың құрамына әр түрлі қауіпті қалдықтар деңгейлеріне (түрлеріне) жататын екі немесе одан да көп қауіпті компоненттер енсе, онда қалдықтың осы типін тиісті деңгейге (түрге) жатқызу ең жоғары қауіптілік деңгейі бар компонент бойынша жүргізіледі. Олардың қауіптілігі бірдей болған жағдайда қалдық түрінің атауында көрсетілген компоненттің басым мөлшері бойынша жатқызылады.

4. Отчет по инвентаризации отходов составляется на основании акта инвентаризации отходов, паспортов опасных отходов, приходно-расходных документов (приходные и расходные ордера, акты о приемке материалов, накладные на отпуск материалов и веществ, паспорта сдачи опасных отходов, карточки и ведомости складского учета, документы на вывоз отходов с предприятия и другие). При отсутствии первичного учета заполнение формы производится на основании расчетов по материальному балансу, оценок и других данных.
Глава 2. Порядок заполнения Формы отчета по инвентаризации отходов
5. В каждой заполняемой строке формы в графах с 3 по 19 указываются данные об отходах, в случае отсутствия – прочерк. Для каждого вида отхода выделяется отдельная строка.
Данные об отходах указываются в отчете в тоннах (за исключением пунктов 11, 38, 39, 40, 53, 54, которые указываются в штуках), с тремя знаками после запятой по общему весу данного отхода (со всеми попутными включениями).
Не подлежат учету вредные вещества (продукты, соединения), являющиеся готовой продукцией, подлежащей дальнейшему использованию, а также полуфабрикатами, предназначенными по технологии производства для дальнейшей переработки в целях получения готовой продукции. Также не учитываются вредные вещества, поступающие в водные объекты со сточными водами и в атмосферный воздух, твердые бытовые (коммунальные) отходы, которые отражаются в иных формах статистической отчетности. Вместе с тем, в отчете должно отражаться образование, обезвреживание, размещение токсичных веществ, уловленных (полученных) в процессе очистки отходящих газов и сточных вод на соответствующих очистных сооружениях и установках.
Учету подлежат радиоактивные отходы (строки 46 - 55), образовавшиеся на предприятии, поступившие от других предприятий, их использование, обезвреживание, размещение и удаление.
В числе радиоактивных отходов учету подлежат растворы, материалы, биологические объекты, содержащие радиоактивные вещества в количествах, превышающих величины, установленные действующим законодательством Республики Казахстан в области радиационной безопасности и не подлежащие дальнейшему использованию на данном или каком-либо другом производстве и в экспериментальных исследованиях, а также отработанные источники ионизирующих излучений, не находящие дальнейшего применения.
По агрегатному (физическому) состоянию радиоактивные отходы разделяются на жидкие и твердые. Учету в числе жидких радиоактивных отходов подлежат растворы неорганических веществ, пульты фильтроматериалов, органические жидкости (масла, растворители и другие). В числе твердых радиоактивных отходов учету подлежат изделия, материалы, биологические объекты, отработавшие источники ионизирующих излучений.
Если в состав отходов входят два или более опасных компонентов, относящихся к разным уровням (видам) опасных отходов, то отнесение этого типа отходов к соответствующему уровню (виду) производится по компоненту, имеющему наивысший уровень опасности. При равной их опасности отнесение производится по преобладающему количеству компонента, указанного в названии вида отхода.

3-бағанда қауіпті қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 55, қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 41 бойынша есептік жыл ішінде жиналған қалдықтардың жалпы саны көрсетіледі.
4-бағанда қауіпті қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 55, қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 41 бойынша есептік жылы пайда болған қалдықтардың мөлшері (басқа тұлғалардан келіп түскен қалдықтар есепке алынбайды) көрсетіледі.
5-бағанда қауіпті қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 55, қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 41 бойынша есеп беретін, өңдеу, залалсыздандыру, орналастыру және басқа мақсаттар үшін басқа тұлғалардан келіп түскен және дайын өнім немесе жартылай фабрикат емес барлық қалдықтардың саны көрсетіледі.
6-бағанда қауіпті қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 55, қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 41 бойынша пайдалану, залалсыздандыру немесе орналастыру мақсатында басқа елдерден импорт бойынша келіп түскен қалдықтардың саны көрсетіледі.
7-бағанда қауіпті қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 55, қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 41 бойынша есеп беретін қандай да бір өнім алу үшін өңделген, қайта пайдаланылған қалдықтардың саны көрсетіледі.
8-бағанда қауіпті қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 55, қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 41 бойынша есеп беретін импортталған қалдықтар көлемінен қандай да бір өнім алу үшін өңделген, қайта пайдаланылған қалдықтардың саны көрсетіледі.
9 және 11-бағандар қауіпті қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 55, қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 41 бойынша энергия алумен немесе энергия алусыз инсинерацияға (жағу) жолданған қалдықтардың саны керсетіледі.
10 және 12 бағандар қауіпті қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 55, қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 41 бойынша энергия алумен немесе энергия алусыз инсинерацияға (жағу) жолданған импортталған қалдықтардың саны көрсетіледі.
13 және 15-бағандарда қауіпті қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 55, қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 41 бойынша есеп беретін толық немесе жартылай залалсыздандырылған (қауіптілік деңгейі төмендетілген) қалдықтар саны көрсетіледі.
14 және 16-бағандарда қауіпті қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 55, қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 41 бойынша есеп беретін толық немесе жартылай залалсыздандырылған (қауіптілік деңгейі төмендетілген) импортталған қалдықтар саны көрсетіледі.
17 және 19-бағандарда қауіпті қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 55, қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 41 бойынша есеп беретін өз арнайы өнеркәсіптік қалдықтарды орналастыру объектілерінде орналастырылған (сақтау, көму) қалдықтар көлемі көрсетіледі.

В графе 3 по строкам 1 - 55 бланка инвентаризации опасных отходов, 1 - 41 бланка инвентаризации неопасных отходов указывается все накопленное количество отходов на начало отчетного года.
В графе 4 по строкам 1 - 55 бланка инвентаризации опасных отходов, 1 - 41 бланка инвентаризации неопасных отходов указывается количество отходов, которые образовались за отчетный год (без учета отходов, поступивших от других лиц).
В графе 5 по строкам 1 - 55 бланка инвентаризации опасных отходов, 1 - 41 бланка инвентаризации неопасных отходов указывается количество всех отходов, поступивших от других лиц для использования, переработки, обезвреживания, размещения и другое, не являющиеся готовой продукцией или полуфабрикатами.
В графе 6 по строкам 1 - 55 бланка инвентаризации опасных отходов, 1 - 41 бланка инвентаризации неопасных отходов указывается количество отходов, поступивших по импорту из других стран в целях их использования, обезвреживания или размещения.
В графе 7 по строкам 1 - 55 бланка инвентаризации опасных отходов, 1 - 41 бланка инвентаризации неопасных отходов отражается количество отходов, которые были переработаны, повторно использованы для получения какой-либо продукции у природопользователя.
Графа 8 по строкам 1 - 55 бланка инвентаризации опасных отходов, 1 - 41 бланка инвентаризации неопасных отходов отражает объем импортированных отходов, которые были переработаны, повторно использованы для получения какой-либо продукции у природопользователя.
По графам 9 и 11 по строкам 1 - 55 бланка инвентаризации опасных отходов, 1 - 41 бланка инвентаризации неопасных отходов образований указывается количество отходов, направленных на инсинерацию (сжигание) с извлечением или без извлечения энергии.
Графы 10 и 12 по строкам 1 - 55 бланка инвентаризации опасных отходов, 1 - 41 бланка инвентаризации неопасных отходов отражают объем импортированных отходов, направленных на инсинерацию (сжигание) с извлечением или без извлечения энергии.
В графах 13 и 15 по строкам 1 - 55 бланка инвентаризации опасных отходов, 1 - 41 бланка инвентаризации неопасных отходов указывается количество отходов, которые были полностью или частично обезврежены (снижены уровни опасности) у природопользователя.
Графы 14 и 16 по строкам 1 - 55 бланка инвентаризации опасных отходов, 1 - 41 бланка инвентаризации неопасных отходов отражают объемы импортированных отходов, которые были полностью или частично обезврежены у природопользователя.
В графе 17 и 19 по строкам 1 - 55 бланка инвентаризации опасных отходов, 1 - 41 бланка инвентаризации неопасных отходов указывается количество отходов размещенных (хранение, захоронение) на специализированных объектах размещения промышленных отходов природопользователя.

18-бағанда қауіпті қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 55, қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 41 бойынша өнеркәсіптік қалдықтарды орналастыру объектілерінде сақтауға жолданған импортталған қалдықтардың саны көрсетіледі.
20-бағанда қауіпті қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 55, қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 41 бойынша есеп беретін кәсіпорындардың өз тұрмыстық қатты қалдықтар полигондарында орналастырылған қалдықтар көлемі көрсетіледі.
21-бағанда қауіпті қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 55 1 - 55, қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 41 бойынша басқа ұйымдарға, кәсіпорындарға пайдалану, залалсыздандыру, кәдеге жарату (өңдеу, жою), орналастыру үшін берілген қалдықтардың жалпы саны көрсетіледі, ал 22-бағанда қауіпті қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 55, қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 41 бойынша Қазақстан Республикасы аумағынан экспортталған қалдықтардың жалпы саны көрсетіледі.
23-бағанда қауіпті қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 55, қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінің 1 - 41 бойынша есепті кезеңнің аяғында кәсіпорынның аумағындағы және одан да тыс жерлердегі, бірақ кәсіпорынның балансындағы қалдықтардың барлық жиналған саны көрсетіледі.
10-жолда құрамында сынап бар қалдықтар және олардың қосындылары туралы деректер тоннамен көрсетіледі.
11-жолда бір шамда құрамында 0,065 грамм сынап бар есебінде сынап килограммен үтірден кейін үш белгімен құрамында сынап бар шамдар туралы деректер көрсетіледі.
Ұсынылған мәліметтердің дұрыстығына, бланктердің дұрыс ресімделуіне, белгіленген мерзімде және мекен-жайға табыс етуіне жауапты кәсіпорын басшысы есепке қол қояды.
6. Арифметикалық-логикалық бақылау
Қауіпті қалдықтарды түгендеу бланкінде
1-жол = 2-8 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
9-жол = 10, 12-31 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
32-жол = 33-45 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
46-жол = 47-48 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
46-жол = 49-52, 55 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
Қауіпті емес қалдықтарды түгендеу бланкінде
1-жол = 2-7 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
8-жол = 9-11 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
12-жол = 13-17 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
18-жол = 19-25 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
26-жол = 27-29 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
30-жол = 31-37 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
38-жол = 39-40 жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша)
5-баған
6 баған (барлық жолдар бойынша)
7-баған
8 баған (барлық жолдар бойынша)
9-баған
10 баған (барлық жолдар бойынша)
11-баған
12 баған (барлық жолдар бойынша)
13-баған
14 баған (барлық жолдар бойынша)
15-баған
16 баған (барлық жолдар бойынша)
17-баған
18-баған (барлық жолдар бойынша)
21-баған
22 баған (барлық жолдар бойынша)

Графа 18 по строкам 1 - 55 бланка инвентаризации опасных отходов, 1 - 41 бланка инвентаризации неопасных отходов отражает количество импортированных опасных отходов, направленных на хранение на специализированных объектах размещения промышленных отходов.
В графе 20 по строкам 1 - 55 бланка инвентаризации опасных отходов, 1 - 41 бланка инвентаризации неопасных отходов указывается количество отходов размещенных на полигонах твердых бытовых отходов отчитывающегося предприятия.
В графе 21 по строкам 1 - 55 бланка инвентаризации опасных отходов, 1 - 41 бланка инвентаризации неопасных отходов указывается общее количество отходов, переданных сторонним организациям, предприятиям для использования, обезвреживания, утилизации (переработки, уничтожения), размещения, а в графе 22 по строкам 1 - 55 бланка инвентаризации опасных отходов, 1 - 41 бланка инвентаризации неопасных отходов указывается общее количество экспортированных предприятием из территории Республики Казахстан опасных отходов.
В графе 23 по строкам 1 - 55 бланка инвентаризации опасных отходов, 1 - 41 бланка инвентаризации неопасных отходов отражается все накопленное количество отходов на предприятии на конец отчетного периода, находящихся как на территории предприятия, так и за его пределами, но находящихся на балансе предприятия.
В строке 10 указываются данные о ртутьсодержащих отходах и его соединениях в тоннах.
В строке 11 указываются данные о ртутьсодержащих лампах в килограммах ртути, с тремя знаками после запятой из расчета содержания в одной лампе 0,065 грамма ртути.
Отчет подписывается руководителем предприятия, который несет ответственность за достоверность представленных данных, правильность составления бланков и представление в установленный срок и адрес.
6. Арифметико-логический контроль
В бланке инвентаризации опасных отходов:
Строка 1 = сумме строк 2-8 (по всем графам)
Строка 9 = сумме строк 10, 12-31 (по всем графам)
Строка 32 = сумме строк 33-45 (по всем графам)
Строка 46 = сумме строк 47-48 (по всем графам)
Строка 46 = сумме строк 49-52, 55 (по всем графам)
В бланке инвентаризации неопасных отходов:
Строка 1 = сумме строк 2-7 (по всем графам)
Строка 8 = сумме строк 9-11 (по всем графам)
Строка 12 = сумме строк 13-17 (по всем графам)
Строка 18 = сумме строк 19-25 (по всем графам)
Строка 26 = сумме строк 27-29 (по всем графам)
Строка 30 = сумме строк 31-37 (по всем графам)
Строка 38 = сумме строк 39-40 (по всем графам)
Графа 5 > Графе 6 (по всем строкам)
Графа 7 > Графе 8 (по всем строкам)
Графа 9 > Графе 10 (по всем строкам)
Графа 11 > Графе 12 (по всем строкам)
Графа 13 > Графе 14 (по всем строкам)
Графа 15 > Графа 16 (по всем строкам)
Графа 17 > Графа 18 (по всем строкам)
Графа 21 > Графе 22 (по всем строкам)

23-баған = 3-баған + 4-баған + 5-баған – 7-баған – 9-баған - 11-баған - 21-баған (барлық жолдар бойынша)

Графа 23 = Графа 3 + Графа 4 + Графа 5 - Графа 7 - Графа 9 - Графа 11 - Графа 21 (по всем строкам)