"Қазақстан Республикасы әділет органдарының әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 398 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 31 тамыздағы № 704 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 29 қыркүйекте № 14268 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы әділет органдарының әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 398 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10112 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 сәуірдегі № 59 "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланды) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы әділет органдарының әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді жүргізуі жөніндегі нұсқаулықта:
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Зияткерлік меншік құқықтары, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу, атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті органның басшысы және оның орынбасарлары, облыстық, Астана және Алматы қалаларының әділет органдарының басшысы және оның орынбасарлары Кодекстің 230 (екінші бөлігі) (егер осы бұзушылықты жеке нотариус жасаса), 457459459468491670671672 баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық істерді қарайды және әкімшілік жазалар қолданады.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы уәкілетті органның, оның аумақтық бөлімшелерінің басшылары мен олардың орынбасарлары Кодекстің 460-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды және әкімшілік жазалар қолданады.".
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді және мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілер эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 398 "Об утверждении Инструкции по производству дел об административных правонарушениях органами юстиции Республики Казахстан"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 704. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2016 года № 14268
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 398 "Об утверждении Инструкции по производству дел об административных правонарушениях органами юстиции Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10112, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 2 апреля 2015 года № 59) следующее изменение:
в Инструкции по производству дел об административных правонарушениях органами юстиции Республики Казахстан, утвержденной вышеуказанным приказом:
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Руководитель уполномоченного органа в области прав интеллектуальной собственности, государственной регистрации нормативных правовых актов, обеспечения исполнения исполнительных документов и его заместители, руководитель областного, городов Астаны и Алматы органов юстиции и его заместители рассматривают дела об административных правонарушениях и налагают административные взыскания, предусмотренные статьями 230 (частью второй) (когда эти нарушения совершены частными нотариусами), 457, 459, 466, 468, 491, 670, 671, 672 Кодекса.
Руководители уполномоченного органа в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество, его территориальных подразделений и их заместители рассматривают дела об административных правонарушениях и налагают административные взыскания, предусмотренные статьей 460 Кодекса.".
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Б. Имашев

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Б. Имашев